Van Hare Majesteit hoeft u trouwens niet per se naar Amsterdam. 30 APRIL 'KONINGINNEDAG' wmm De stad van Willem van Oranje, een gepaste bestemming voor koninginnedag. Neem NS-Dagtocht 61 en u krijgt een rondvaart, vrij entree bij Het Prinsenhof, Volkenkundig Museum Nusantara en Museum Lambert van Meerten. U hebt ook vrij toegang tot het Legermuseum waar u de walkmanroute 'Oranje op de bres' kunt huren. Meer informatie bij VVV Delft: 015-126100. Een kussengevecht, een reuzensjoelbak, een recreatieloop in het Baarnse Bos, een Oranjeconcert van het Baarns mannenkoor en het harmonieorkest Crescendo, en een rommelmarkt. Wie heeft er dan nog tijd voor een bezoek aan het Oranjemuseum of om te wandelen naar Koetshuis Kasteel Grocneveld voor de tentoonstelling 'Bloemsierkunst'? Meer informatie bij het VW van Baarn: 02154-13226. Het feestelijk defile, een vlaggenparade en de kindermarkt op het Vrijthof mag u niet missen. Om maar te zwijgen vat] de Lentebeurs in het Mecc-complex, met een schat aan informatie over interieur, modern huishouden, vakantiemogelijkheden en doe-het-zelf activiteiten. VVV Maastricht: 043-252121. Neem de Kunstlijn, oftewel de trein van .Zwolle naar Emmen. Met behulp van de gratis folder en kaart maakt u een tocht langs beeldende kunst, historische bezienswaardig heden, landgoederen en niet te vergeten keur aan Oranjefestiviteiten. Meer informatie bij Kunstlijn Dalfsen: 038-550554. Een bijzonder aantrekkelijk feestprogram-^j) ma brengt u motortrial-dcmonstraties, hondcndressuur, een stuntteam en voor de liefhebbers een grote vrijmarkt. Of breng met NS-Dagtocht 46 een be zoek aan het Noorderdierenpark zijn Vlindertuin: 05910-42040. Natuurlijk, ook de koningin wist een paar jaar geleden haar nieuwsgierigheid niet te bedwingen. Zelfs onze vorstin kon de verleiding niet weerstaan om eens een kijkje te nemen op de zo langzamerhand traditionele vrijmarkt. (Een paar oude spulletjes van het paleis hadden daar ook vast goed verkocht.) Want de charmes van onze hoofdstad zorgen nu eenmaal voor een sfeer die u nergens anders ter wereld vindt. Maar ook niemand weet beter dan Hare Majesteit dat er ook elders in het land van alles te beleven valt. Vooral voor diegenen onder u die niet zo van grote massa's houden. En laten die interessante feestgebieden nu allemaal met de trein bereikbaar zijn. Kiqit u ten- minste ook het glas op onze koningin heffen. In het centrum van Nijmegen veel feestgedruis, een kunst- en creatiefmarkt en de kindervrijmarkt. NS-Dagtocht 2 het Bijbels Openluchtmuseum w omgeving waarin Jezus leefde op wijze is nagebouwd. Meer informatie 08891-77118. De bloesem bloeit, de fluit blaast en u maakt een speciale koninginnedagrit met de nostalgische stoomtram van Goes naar Borssele over feestelijk Schouwen Duiveland. VW Goes informeert u graag: 01100-205 77. 's Avonds knalt er een spectaculair vuurwerk boven Lelystad, maar voor die tijd hebt u al kunnen genieten van de gigantisch grote kindervrijmarkt in Centrum De Gordiaan met een fantastische kermis. Meer informatie bij het VVV: 03200-43444. Het speciale feestprogramma brengt u de paardetram, een echte vlootschouw op de IJssel, kermis en een rolschaatsshow, vrijmarkt en poppenkast. U kunt dit alles natuurlijk ook combineren met de speciale VW-stadswandeling. Meer informatie: 05750-19355 (VVV Zutphen). De koningin is o.a. gravin van Buren, dus met een bezoek aan dit pittoreske Betuwsc stadje zit u nooit fout. Maak de stadswandeling en bezoek de permanente tentoonstelling 'Buren en Oranje' in het voormalige stadhuis en stort u daarna in het feestgedruis. Meer informatie bij VVV Buren: 03447-1922. Valkenswaard Neem de BBA-bus 171 van station Eindhoven en u kunt er een sportieve koninginnedag van maken. Een speciale Oranjetocht met wandelingen over 10,20,30 of 40 km voert door weilanden, bossen, langs koele riviertjes en sprookjesachtige vennen. U kunt natuurlijk ook naar het Oranje mixed voetbaltoernooi gaan. Meer informatie bij het VW van Valkenswaard: 04902-15115. Speciaal voor koninginnedag rijdt de stoom trein naar Eerbeek met veel feestelijk vertier langs deze route van 37 kilometer (en eventueel terug). Beekbergen is eenvoudig te bereiken met de bus vanaf station Apeldoorn. Meer informatie: 05761-2111. Extra groot feest in de Maasstad, want hier zal de koningin zelf tussen 10.00 en 13.00 uur langs komen. Zwaai naar het balkon van het stadhuis en ga dan naar de vrijmarkt, luister naar de bands in de vele cafés of laat u gaan op de kermis bij de Euromast.VW Rotterdam: 06-34034065 (50 cent per minuut). Het Leyparkfestival brengt u misschien wel het grootste Oranjefeest van Nederland met sportdemonstraties, excursies in de natuur, een kermis, de kindervrijmarkt, braderie, ballonopstijgingen, muziekbands, ponyrijden. Maak er een mooie dag van. Meer infor matie vandaag bij VW Tilburg: 013 ^351135. Als u niet naar de straatartiesten, de kermis of de vrijmarkt in het centrum gaat, wat dacht u dan van een bezoek aan Paleis Het Loo, drie eeuwen lang de favoriete zomerresidentie van de stadhouders en de koninklijke familie (NS-Dagtocht 51) met daarbij de tentoonstelling'Oranje op de penning'.Meer informatie, bel 055-788421 (VW Apeldoorn). Volop activiteiten op 30 april. In kasteel Amcrongen treft u de tentoonstelling 'Koninklijke Poppen' met 50 poppen uit de collectie van het Koninklijk Huis. En in de schilderachtige dorpskern kunt u genieten van de traditionele koninginnedagactiviteiten. Of gewoon lekker wandelen bij de Amcrongse Berg in de prachtige bossen.- VW Amerongcn helpt u graag op weg: 03434-52020. (Vanpf station Driebergen gaat er elk half uur een bus naar Amcrongen.) Voor het 12e jaar in successie vindt bij cultureel centrum Trebel van 14.00 tot 24.00 uur het Orange-pop plaats. Op dit festival zullen een aantal regionale groepen zoals o.a. Kicks after Six, Stiekum Toch en Dive the Pool zich presenteren. Houdt u wat minder van deze muziek, bezoek dan de rommelmarkt in het centrum of wandel langs de prachtige herenhuizen uit de 16c en 17e eeuw die deze vestingstad rijk is. Bel het VVV Harlingen voor meer informatie: 05178-17222. Het begint 's morgens al met een markt en kinderspelen van 10.00 tot 12.00 uur. Daarna wordt het moeilijk kiezen tussen de Monumenten wandeltocht en het Abdij-concert. Op de Markt is er een taptoe en om 22.00 uur op het Damplein in de openlucht de film 'Naked Gun 2'/j'.VW Middelburg: 01180-16851. De woonplaats van Hare Majesteit is «ra feestelijk met o.a. de geraniummarkt op het Lange Voorhout. Een fleurig vervolg is dan een bezoek aan het Mauritshuis met een uitgelezen boeket aan bloemenschilderijen waaronder topstukken uit allerlei collecties. Meer informatie: 070-3546200 (VW Den Haag). Een vrijmarkt, een soundmix-festival, een cultuurmarkt, een bluesfestival en op het Nicolaasplein het popfestival voor 'de meest veelbelovende Zuidhollandse band 1992' met Razende Roeland, Fast Lane, Machina, Tufi Paso, Personnel en Eric and his Burden. Meer informatie bij het VW: 079-440295. En u vergeet de Floriade toch niet? Daar heeft voordelig Trein plus Toegangbiljet voor. Wilt u nog meer inspiratie, niet alleen koninginnedag maar ook voor andere vrije dagen? Haal dan de pocket 'Er-op-Uit!' Maar liefst 256 pagina's met leuke ideeën waaronder 71 NS-Dagtochten, een paar meerdaagse trips, 53 fietsroutes, 36 wandeltochten, een uitgebreide bloemwijzer en een evenementenkalender. Voor maar f 4,50 haalt u 'm zo bij het NS-loket, postkantoor, VW of boekhandel. Belt u dit nummer (40 cent per minuut), dan kunt u alles te weten komen over hoe u het beste met de trein naar uw bestemming kunt komen, waar u moet overstappen, wat de vertrek- en aankomsttijden zijn en welke bus, tram, metro of Treintaxi u kunt nemen.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 12