Trumbic laat poloërs niet rusten Parrot gedraagt zich onsportief Sport MMO heeft kater nog niet verwerkt ZATERDAG 25 APRIL 1992 23 Adriaanse directeur opleidingen Amsterdam Ajax wil met Co Adriaanse een arbeidsovereen komst voor onbepaalde tijd aangaan. De voetbaltrainer wordt bij de Amsterdamse topclub directeur opleidingen. Om te kijken hoe het bevalt, is voorlopig een contract voor één seizoen aan gegaan. De laatste hobbels voor de overeenkomst werden giste ren weggenomen. Peter van Vossen naar Anderlecht brussel Peter van Vossen speelt volgend seizoen bij .Anderlecht. De Zeeuwse aanvaller, die vorige maand tegen Joegoslavië de buteerde in het Nederlands elftal, tekende voor drie jaar. De 24- jarige Van Vossen kwam de laatste drie seizoenen uit voor Beve- Stich uitgeschakeld in Monte Carlo Monte carlo Na Boris Becker zijn gisteren ook de Duitsers Mi chael Stich en Carl Uwe Steeb uitgeschakeld in het tennistoer nooi van Monte Carlo. In de kwartfinales verloor Wimbledon- kampioen Stich na een heftig gevecht van de Kroaat Goran Prpic: 6-7 6-4 5-7. Steeb begon sterk tegen de Fransman Arnaud Boetsch, maar werd vervolgens weggevaagd: 6-1 2-6 0-6. De lo ting voor de halve finales is Krickstein - Prpic en Muster - Boetsch. Spanning schaaktoernooi Dortmund dortmund Met nog twee ronden te spelen in het sterk bezette schaaktoernooi van Dortmund zijn er drie koplopers: de Russen Barejev en Salov en Ivantsjoek uit de Oekraïne. Dit trio heeft 4,5 punten, een half punt meer dan wereldkampioen Kasparov en de Indiër Anand. Salov zegevierde met de zwarte stukken over Leiderdorper Jeroen Piket. De Nederlandse kampioen blijft laatste met slechts anderhalf punt. Jan Timman heeft gisteren een rustdag genomen in het kandidatentoernooi in Linares. Timman verdedigt vandaag in zijn negende schaakpartij tegen de Rus Arthur Joesoepov zijn voorsprong (4,5-3,5). Fusie basketbalclubs van de baan leiden De leden van de basketbalvereniging Luba Leiden heb ben het voorstel om een fusie aan te gaan met BV Leiderdorp verworpen. Dit was het resultaat van de gisteravond gehouden bijzondere ledenvergadering, leiden en Leiderdorp zullen vol gend seizoen de besprekingen voortzetten. Wisselend succes Scholtes Amsterdam Driebander Rob Scholtes is de eerste dag van het NK eerste klas met wisselend succes begonnen. De Voorschote naar verloor van Frans van Bruissen, kwam met Verloub remise overeen en won van Simon Sacksioni (30 caromboles in 31 beurten). Indien Scholtes zijn partijen vandaag wint plaatst hij zich toch nog voor de finales. SCOREBORD BUITENL. VOETBAL Kamp 19-122. Jumbo 3 19-120. The Pi a Rostock - VfL Bochur BASKETBAL Stand: Centef 1 19-150. SP Voorschoten 1 19-112. Jumbo 6 19-103. Jumbo 5 19-100, NBA PLAYOFFS s 120-113(1-0). Boston Cel- 'te Warriors - Seattle 1). Portland Trail BI. s 115-102(1-0) Inn 3 19-89, Center 2 18-63. The Pocket 2 18-57. SP TENNIS e ronde (best of five): Cleveland Cavaliers BIUARTEN MONTE CARLO - Edelin (Fra) 2-1 (66-75 75-71 75-40) Koorevaar 3-0 (5-11 15-5 15-10). Komorl (Jap) - Nieuwenburg 3-0 (15-8 15-13 15-6), Diehs (Bel) - Bun.nga 3-1 (15-8 11-15 15-1 15-11), San Chun Lee (ZKo) - Bult 3-0 (15-9 15-14 15-6). Jaspers (Ned) - Uytdew.ll.gen 3- 0 <15-5 15-10 15 1). Zanetti (Ita) - Verlouw 3- 1(15-4 15-14 14-15 15-2). Broeders (Ned) - Cartssen 3-1 (15-10 3-15 15-11 15-6). Ray mond Ceulemans (Ned) - Habraken 3-1(15-8 9-15 15-815-9) 6. Prpic (Kro) - Stich (Dui/3) 7-6 4-6 7-5. Boetsch (Fra) - Steeb (Dui) 1-6 6-2 6-0. Mus ter (Oos) - Tillström (Zwe) 6-3 4-6 6 3 dubbel, kwartfinales: Nijssen/Suk (Ned/Tsj) - Bathman- VOLLEYBAL 1515-1015-12). KOERSEN DAMMEN Nicolai - N Schouten 2-0, Wanders - J. Schou ten l-l Eindstand; 1 en kampioene Van Lith HONKBAL DISTRICT WEST Rynstroom. Toto: winnend 14,30 plaats 3.50 3.00 koppel 29.00 trio 222.10 Tweede koers. 2000 m.- 1 Sherwood Kosmos (Langeweg) ;t gestart Gmo Star Florus (Meertens) 2.35,9 - 1.18.0, 2. SCHAKEN (Rus) Ba-erev (Rus) 1/2-1/2 Stand: 1 Ban>- ov en Anand 4. 6 Kamsky 3.5. 7 Hubner en Adams 3. 9 S|irov 2.5. 10 Piket 1.5 7.70 p 10 1.50 nd 13.70 Eva Buiten/org (Huil Toto: winnend 4.20 plaats SNOOKER 4.60 trio 49.30 O 2 04,9 - 1.17.6. 2 Floor Buitenzorg. 3 winnend 4.20 pl H 10.10 trio 72.20 ning) 2 02.3 - 1 16.0 2 Woensdag. 3 d 5,30 p Snookeri| 3 - Grey Elephants s 1.60 1,70 2.10 kop- 161.80 Totalis; 27?» FORTPARK "KIKKERPOLDER ZONDAG A S. AANVANG 14.00 UUR EERSTE KLASSE UVS-NEPTUNUS Crab assurantiën BV. tel. 224700 Crab makelaardij og BV. tel 225135 "ijnsburgersingel 61 Le«Jen Trainer Bakker ziet op tegen UDO DEN HAAG TIM BROUWER DE KONING MMO ziet als een berg op tegen de herhalingsoefeningen op het UDO-terrein. Na de onfortuin lijke nederlaag in de beslissings wedstrijd tegen Teylingen treedt de formatie uit Hoogmade mor gen op hetzelfde veld in Oegst- geest aan tegen UDO om via de nacompetitie alsnog promotie naar de vierde klasse KNVB te bewerkstelligen. Aan de schei dende trainer Richard Bakker de taak om de ontspoorde trein weer op de rails te zetten. Dreunt de nederlaag tegen Teylingen zo lang door bij MMO? „Bij mij in elk geval wel. We wa ren tot Faasmaandag in de win ning mood. De verwachtingen waren dan ook hoogggespan- nen. Misschien heeft clie span ning ons opgebroken. Ik heb de kater nog steeds niet helemaal verwerkt. Afgelopen dinsdag ging ik zelfs met lood in mijn schoenen naar de training. Ik kan alleen maar hopen dat de jongens zich sneller over de te leurstelling heenzetten." Het had zo mooi kunnen zijn voor jou als scheidende trainer „Inderdaad, ik heb voldoende eergevoel om het seizoen tot een goed einde te brengen. Na negen jaar MMO, waarvan de laatste twee jaar als trainer van het eerste elftal, was ik hier graag met een titel vertrokken. Dat is ook goed voor mijn ge middelde als trainer, dat sinds 1970 op 67% staat. Als ik pro motie ook als een kampioen schap meereken, kan het dit seizoen nog goed aflopen. Ik moet er niet aan denken dat we net als vorig seizoen weer overal naast grijpen." Waarom ga je eigenlijk weg bij MMO? „Dat was niet mijn idee. Bij de afgelopen contractbesprekingen merkte ik dat het bestuur wat anders wilde. Ik heb het toen geadviseerd niet langer om de hete brij heen te dansen. Ver volgens heb ik als juniorentrai ner onderdak gevonden bij RK- DEO uit Nootdorp." Wat moet jij als Hagenaar toch bij al die dorpsclubs? „Ik kom oorspronkelijk uit Heerenveen, waar ik nog een blauwe maandag in het eerste elftal heb gevoetbald. Hoewel die gemeente veel groter is dan Hoogmade, kun je Heerenveen met een beetje fantasie ook wel platteland noemen. Daarom kon ik mij ook gemakkelijk aan passen aan de mentaliteit in Hoogmade, die voor een bui tenstaander wel apart is. Maar als je ziet hoe het voetbal hier leeft. Ik ben alleen bang, dat de fans gewend raken aan wat MMO tot nu toe heeft bereikt. Juist in de nacompetitie hebben we hun steun zo hard nodig." Hoe treed je UDO tegemoet? „Het belangrijkste is de motiva tie bij MMO terug te krijgen. We hebben al wekenlang op onze tenen gelopen. De andere deel nemers aan de nacompetitie zijn wat dat betreft in het voor deel. Zij hebben al een tijdje kunnen freewheelen." Incident op WK snooker Richard Bakker „Het belangrijkste is de motivatie bij MMO weer terug te krijgenfoto archkf Zijn jouw spelers lichamelijk nog fit genoeg na een krachten- verslindend seizoen? „Dat vermoed ik wel. Zelfs op Ed Borst, die maandag met een gescheurde wenkbrauw naar het ziekenhuis, reken ik morgen weer. Ik vrees zelfs dat ik spelers moet teleurstellen. Want ik kan niet meer om Hans Disseldorp heen, die, hoewel hii eigenlijk in een lager team voetbalt, vanwe ge zijn routine weer bij de groep heb gehaald. Door hem op te stellen, moet ik een ander, die wèl het hele seizoen beschik baar is, op de bank zetten. Te gen Teylingen kon ik dat nog niet over mijn hart verkrijgen (Disseldorp viel toen na een half uur in. red maar MMO wil na tien jaar weer eens terug naar de vierde klasse KNVB. Mis schien veroorzaakt mijn opstel ling boze gezichten, maar die neem ik in deze belangrijke fase wel voor lief." SHgWELD/LBDEN HERMAN JOUSTUA John Panot heeft het sinds gis teren lelijk verbruid bij snooker- minnend Engeland De rege rend wereldkampioen maakte op een onsportieve wijze ge bruik van een beoordelingsfout van de arbiter en dat is in het keurig nette snookerwereldje simpelweg 'nöt done'. In de elfde frame had Tony JCnowies Parrot in een lastig parket gebracht. Deze probeer de uit de hachelijke situatie ie ontsnappen, maar zag de witte speelbal in de pocket verdwij nen. Knowies maakte daarop gebruik van de regel die zegt dat de falende speler het nog eens mag proberen. Vanuit dezelfde situatie, met alle ballen weer op de oorspronkelijke plek. Verbijstering Arbiter Len Ganley legde de speelbal echter vervolgens op een andere, en voor Parrrot veel gmWltgBf plek. Die hield zijn mond. scoorde koeltjes en sleepte de frame binnen. Tot verbijstering van de toeschou wers en commentatoren. Know ies protesteerde nog wel, maar dat mocht niet baten. Zichtbaar aangeslagen raakte hij daarna bijna geen bal meer en Parrot liep simpel weg naar 12-4. De wereldkampioen heeft daardoor vandaag aan één frame vol doende om zich te plaatsen voor de kwartfinales. Dat deed Peter Ebdon eerder op de dag als eerste. De jonge p 19-66. Center 5 19-64. Oranje moet zich in Canada kwalificeren voor Olympische Spelen De Grote Chef van het Ne derlands waterpolo-team keurt welwillend het paarse jack in de nieuwe collectie. Zijn zwartleren jasje op vaalgroene ribbroek vallen uit de toon bij al die kleu ren. „Nee, Ivo, da's een boerenlullenjas", zegt de kledingadviseur bestraf fend. Trumbic grijnst, er vallen mooie plooien in zijnclownesk gezicht: „Haha, 'n boemlenjas." De Joegoslaaf herkent iets in die kreet. En stuurt na de training op het sportcen trum van Zeist veiligheids halve zijn aanvoerder langs de jassen om te bepalen welk goed mee gaat naar Canada. Daar, in Calgary, moet Oranje zich volgende week kwalificeren voor de Olympische Spelen. s 3.40 gpd-verslaggever Eenmaal aan de rand van het bassin, gehuld in shorts en shirt, is Ivo Trumbic nog steeds de komediant. Maar nu een kwade, een die tart en sart. De helden in het water zijn vermoeid na een zware toemooiweek. Ivo Trumbic pikt echter geen mo ment van verslapping. Smijt zijn vlaggetje op de grond en draait resoluut zijn rug naar de spe lers. „Dit is kwaliteit voor soep kommen, niet voor de top", roept hij. „Stop er maar mee, we gaan niet meer naar Cal gary." Het is even stil, de poloërs zwijgen. Na een nijdig gebaar vanaf de kant wordt het water pas weer omgewoeld. Trumbic, later: „Aan de top staat altijd een deur open, een deur voor binnen èn buiten! Nilcs ontspannen, de prestatie mag geen moment dalen." Bezetenheid De 57-jarige Ivo Trumbic kent de top, als speler en als trainer - /coach. En de top leerde vorige week Trumbic weer kennen. Tijdens een achtlanden-toer- nooi in Frankrijk verraste Ne derland met een paar mooie overwinningen. De bezetenheid van de coach en zijn spelers le- vprde een eerste beloning op. ..De felicitaties van de andere landen is de prijs die we won nen", zegt Trumbic. Tijdens het olympisch kwalificatietoernooi - dinsdag vertrekdag - moet de tweede beloning volgen. De hoofdprijs wacht in Barcelona. v** sawsV. Ivo Trumbic „Zwaar? Dit is toch helemaal niet z Dit is sport." „We mogen niet uitrusten voor we dat doel hebben bereikt." Slimme lach: „We moeten alles doen, en iets meer." Negentien poloërs hebben de afgelopen twee maanden onder Trumbic 'alles gedaan, en iets meer'. Verborgen voor de bui tenwereld. op het KNVB-sport- centrum en in Papendal, wer den trainingsweken van twintig uur gemaakt. Het leven bestond uit waterpolo. „Het is je liefje", vindt de Joegoslaaf die zelf een beetje houdt van Nederland. Er was de tucht van Trumbic, de tactiek van Trumbic, de taal van Trumbic. Aanvoerder John Jan sen (28) is al twaalf jaar interna tional. „Maar zo n intensieve voorbereiding is niet eerder voorgekomen. Als dit geen top sport is, weet ik niet meer wat het dan wel moet zijn. En ieder een heeft hier voor durven kie zen, als pure amateur. Sommi gen hebben ontslag genomen, zijn minder gaan werken, of hebben iets weten te ritselen met hun baas." Het is die kolos onder de sportevenementen, de Olympi sche Spelen, die hen lokt. En het is cle grote Trumbic die hen aanvuurt. „Ivo accepteert geen terugvalzegt lansen over de rol van de coach. En: „Hij opent deuren. Niemand kent hem, toch is hij al een begrip". Veel aanmoediging heeft het huidige Oranje overigens momenteel niet nodig, volgens de aanvoer der. „Het doel is zo sterk, de competitie zo gigantisch, dat niemand opgeeft. We hebben allemaal wel eens even minder zin, maar dat duurt nooit lang." Grote sprong Het nationale team is met een grote sprong teruggekeerd tot vlak onder de top. Daar krioelt het echter van de landen die ook naar boven willen. Ten kos te van elkaar. Dertien van die landen treffen elkaar van 2 tot en met 10 mei in Calgary. Voor de beste vijf ligt een ticket voor de Olympische Spelen klaar. „Spelen op dit niveau kost on gelooflijk veel krat hl /<yi foÉHl jansen. „Dq verschillen zijn zo klein en we moeten winnen. Als we ons niveau halen, zullen we ook niet verliezen." Het gaat er om of Nederland in staat is zijn beste niveau te halen. Waterpo lo eist een enorme wilskracht. Fysiek kan elke speler na zo'n trainingsperiode dat opbren gen. Maar het is moeilijker geestelijk alle weerstand te kun nen incasseren. „Die ensis heb ben we achter de rug", denkt Trumbic echter. De Kroaat meent dat hij de per fecte faciliteiten heeft om met melijk: .Alle spelers willen pres teren. Dat is de eis waar een sporter aan moet voldoen." En dr polo professor smeedt van die ijzeren wil een team met ca paciteiten. Examenvrees is er niet. zegt- ie. „Wel ontzettend veel ple zier." Voor de ogen van de vol tallige jeugdselectie heeft hij zo juist zijn spelers afgeknepen worden deze week bijgc vijld. Als zijn spelers tegen tienen het zwembad uitdmppe- len, op weg naar hun bed en een nieuwe dag, met nieuwe trainingssessies, speelt Ivo Trumbic nog eenmaal de ver wonderde clown. ..Zwaar?" vTaagt ie zich onge lovig af. „zwaar? Dit is toch he lemaal niet zwaar. Dit is sport." Nog eenmaal de zweep gelegd. De laatste zwakke pun- Engelsman dendert in sneltrein vaart naar de top. In zijn eerste jaar als snookerprof stond de 21-jarige Londenaar voor het WK nog op een bescheiden 68ste plaats op de wereldran- king. De balans moet nog wor den opgemaakt, maar het is nu al zeker dat hij door zijn resulta ten in Sheffield een grote sprong zal maken op de rang lijst. Na zijn zege op zesvoudig wereldkampioen Steve Davis (10-4) melade hij zelfverzekerd: „Het is een prachtige ervaring om hier te spelen, maar ik kom hier niet alleen voor de erva ring." Staartje Dat maakte hij gisteren ondub belzinnig duidelijk. Hij kende geen pardon met Martin Clark, achtste op de wereldranglijst, die hij met 13-4 verpletterde. Daarmee plaatste hij zich als eerste voor de kwartfinales. Dat is niet het enigr. in MB paar da- gen tijd is het talent razend po pulair geworden. Ebdon, zijn lange haar strak naar achter ge bonden in een modieus staartje, wordt nu ineens van alle kanten belaagd door handtekeningen jagers. Ook de Engelse pers stort zich massaal op het 'verhaal- Ebdon'. De speler zelf lijkt daarvan geen last te hebben. Onver stoorbaar staat hij achter de ta fel. -koel en berekenend. Op het juiste moment zoekt hij de aan val. Dat was te veel voor Clark, die binnen de kortste keren weid zoek gespeeld. Volleyballers brengen score in evenwicht HAARLEM ANP Mario Treibitch is voor het gros van het Nederlandse publiek nog een onbeschreven blad. De pul blad Amerikaan van Russische komaf, tijdelijk hoogste baas bi) het Nadnwh volleybalteam, moet zijn populariteit nog ver dienen. Tijdens de gebruikelijke voorstelling van de ploegen in de Mkaee hal in Haarlem kon er bij het horen van zijn naam niet meer dan een mager he leefheidsapplausje af. Treibitcn heeft in zijn tijdelij ke functie, bij afwezigheid van Arie Selinger. dan ook nog wei nig succes gekend. De oefense rie tegen de loegoslaven leverde ternauwernood een fifty-fifty score op. Nederland bracht gis teravond in de laatste wdnNd de stand in evenwicht (2 2) dooi met 3-1 (15-8 9-15 15-12 15-10) tev ln het lapanse Kobe tracht Selinger het vrouwenteam van de Dalei Company naar het landskampioenschap te lood sen. Minstens zo belangrijk moet voor hem het wel en wee van het Nederlands mannen- team zijn. Treibitch houdt hem. per telefoon of fax dagelijks op de hoogte van de laatste takti- sche en technische nieuwtjes. Selinger werkt mede door net tijdsverschil in totaal zo'n twin tig uur [x-r dag /.i|n onvoor waardelijke liefde voor hef spel letje houdt hem op de been. Pas vanaf 7 mei, drie dagen voor het Olympisch kwalificatietoernooi in Rotterdam, kan hij in zelf in grijpen waar nodig. Het trai- nersduo, met tweede assistent Wuqiang Pang, heeft dan niets meer of minder dan de morele verplichting Barcelona te halen. Momentopname Het kwantitatief sterke begelei dingsteam zegt niet aan het welslagen van die missie te twij felen. De huidige stroefheid is een momentopname op het verkeerde moment. Manager Gerard V erhal Ie doet een be roep op heel sportminnend Ne derland om de volleyballers niet te laten vallen. „'I Is misschien on Ncdedands, maar geef dit unieke project de ruimte. Al* het straks slaagt, beleven we er allemaal heel veel plezier aan." Maar de druk van het moe ten. die de speler* zichzelf al ja- müanf ophno, mnh bm! baar toe. Want sommige per soonlijke verhoudingen binnen het team zijn verstoord en dat komt ook nooit meer goed De enige overeenkomst tussen idc alist Run Avrrvrr rn de Itali aanse grootverdiener Ronald Zoodama zijn hun inhkiav

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 23