'Vrienden Poelmeer' woedend op gemeente Verontreiniging omgeving Beetslaan onder controle Regio Leiden Subsidie Warmond voor waterspel met vuurwerk Feestweek op Alexanderschool 'Ik gaf mijn vrouw een leeg loonzakje' Geen plein in Leiderdorpse kerktuin 'Ik heb het nooit zo zwaar ingezien' J; DONDERDAG 23 APRIL 1992 tOegstgeest verkoopt bij zyvembad te veel grond' De stichting Vrienden van Poelmeer plaatst scherpe kanttekeningen bij de geloofwaardigheid en de betrouw baarheid van de Oegstgeester gemeenteraad. Dat blijkt uit een brief die aan raadsleden is gestuurd. De kritiek betreft het besluit om 1000 vierkante meter grond bij zwembad Poelmeer extra te verkopen aan een project ontwikkelaar. Die wil er vrije-sectorwoningen bouwen. Twee weken geleden ging de gemeenteraad op de valreep ak koord met de verkoop van de grond. Verscheidene raadsleden hadden grote moeite met het plan maar de grote fracties CDA en WD gingen toch overstag. Ze wilden de slepende discussie over de toekomst van het zwembad niet langer rekken. Wethouder J. van der Reijden verzekerde de raad bovendien dat op het resterende stuk grond voor Poelmeer toch nog een buitenbad kan worden aan- De gemeente besloot begin de ze maand 2,7 hectare grond aan een projectontwikkelaar te ver kopen. Maar de verkoop van 1000 vierkante meter daarvan noemt de stichting omstreden. Die grond is bedoeld voor een ligweide en kan ook worden ge bruikt voor de bouw van een openlucht-bad. Voorzitter P. Le ver: „Laat de raadsleden hun best doen om het besluit van 9 april terug te draaien. De ver koop van die extra meters had niet mógen gebeuren." In de brief schrijven de Vrien den van Poelmeer verbijsterd te Rosa King in Hoilandsche Tuyn leiderdorp» De Amerikaanse blueszangeres Rosa King treedt vanavond op in de Leiderdorpse Herberg 'In den Hoilandsche Tuyn'. Het optreden begint om 21.30 uur en de toegang be draagt 12,50 gulden. Open dag 'De Boulende Stier' leiderdorp» De Leiderdorpse 'Clubde Petanque De Boulende Stier' houdt op zondag 3 mei open dag in het Boulodrome aan de Van der Marckstraat. Petanque is een soort jeu de boules, dat met name in de Franse Provence wordt gespeeld. Tijdens de open dag worden demonstratiewedstrijden gehouden en iedere bezoeker kan met ervaren jeu de boulesspelers een wedstrijd spelen. Ook worden er wedstrijden in het plaatsen en schieten van boules gehouden. De open dag begint om 14.00 uur en ein digt om ongeveer 17.00 uur. Bezoekers worden verwelkomd met franse muziek en stokbrood met kaas. Schoonmaker opgepakt na diefstal voorschoten Een 17-jarige schoonmaker van een peuterspeel zaal in Voorschoten is gistermiddag aangehouden op verden king van diefstal. De jongen wordt ervan beschuldigd geld te hebben gestolen uit het reservepotje van de medewerkers. Die misten vaker geld uit het potje, steeds nadat de schoonmaker zijn werk had gedaan. De politie zette een 'valletje' en betrapte de jongen met 25 gulden op zak. De vorige keren ging het om grotere bedragen. Sponsorloop voetbalvereniging zoeterwoude De Zoeterwoudse voetbalvereniging Meerburg houdt morgen een spdnsorloop ten bate van het kampweekein- de voor de kinderen tot 13 jaar. Niet-leden kunnen eveneens aan de loop èn het kamp meedoen. De sponsorloop begint om 19.00 uur op het Meerburgveld. De deelnemers moeten zelf sponsors zoeken die geld inleggen voor elke afgelegde halve ki lometer. Wijziging ophalen huisvuil leiderdorp» Het Leiderdorpse huisvuil wordt rond Koninginne dag en Bevrijdingsdag op andere dagen opgehaald. In de wijken Ouderzorg en Zijlkwartier, waar het afval normaal op donderdag wordt ingezameld, komt de vuilniswagen op woensdag 29 april langs. In de Buitenhof midden-west kunnen de bakken op vrij dag 1 mei buiten worden gezet. In de Horsten en de Schansen wordt het afval niet op dinsdag maar op maandag 4 mei. In de Vogelwijk, Winkelhof en het Holtlant rijdt de vuilniswagen op woensdag 6 mei. Leiderdorpse markt op woensdag leiderdorp Het Leiderdorpse gemeentehuis is op Koninginne dag, vrijdag 1 mei en op bevrijdingsdag gesloten. Voor de aangif te van een geboorte of overlijden gelden deze dagen als een zon dag. De Leiderdorpse weekmarkt op de Hoofdstraat wordt vol gende week niet op donderdag, maar op woensdag 29 april ge houden. Toiletwagen op Koudenhoorn warmond Op recreatie-eiland Koudenhoorn in Warmond komt tijdens de vakantie-activiteiten in de zomer een toiletwagen te staan. De verplaatsbare wc is volgens verschillende organisaties in het dorp dringend nodig tijdens de vakantiedagen als veel mensen naar Koudenhoorn komen. De gemeente betaalt een deel van de huur van deze toiletvoorziening en zorgt ervoor dat de wagen op de bestemde plek komt. Verder regelt de gemeente de aansluitingen op de riolering en het water. De toiletwagen wordt tijdelijk gestald op het terrein van gemeentewerken als hij niet op Koudenhoorn nodig is. zijn over de grondverkoop. „Waarom hebt u het voorstel van het college in meerderheid aanvaard, zonder precies te we ten welk buitenterrein er over blijft voor de Oegstgeester be volking, die prijs stelt op open lucht-recreatie in Poelmeer?" vraagt de stichting zich af. De grootste fracties uit de ge meenteraad, WD en CDA, rea geerden gisteren terughoudend: ze hadden de brief nog niet ont vangen. CDA-raadslid P. van den Bosch-Damen: „Ik wil de brief daama eerst in mijn fractie bespreken voordat ik i WD-fractievoorzitter A. Kuntze verweert zich tegen de aantijgingen van de stichting. „We zijn bepaald niet over één nacht ijs gegaan. We hebben veel over deze zaak gesproken, ook met de stichting." Over de 1000 vierkante meter 'te veel' verkochte grond, zegt de W- D'er „Wethouder Van der Reij den heeft dat toegelicht en wij vonden het een prima verhaal. Volgens de wethouder had de grondverkoop te maken met de onderhandelingsmarge voor de projectontwikkelaar. Een ande re reden is dat de grenzen van het gebied wat ongelukkig zijn: mede daardoor zijn die 1000 ex tra meters nodig. Maar hij heeft ook gezegd dat als straks blijkt dat die extra meters toch niet nodig zijn, de grond misschien toch weer wordt bestemd voor het zwembad. Wij draaien ons raadsbesluit dus niet terug." Wethouder Van der Reijden onthoudt zich van commentaar wat betreft de beschuldigingen aan zijn adres. „Die brief is aan de raad gericht en niet aan mij. Bovendien vind ik dat de uit spraken over de houding van de raad veel beledigender is voor de raadsleden dan voor mij." warmond de Stichting Stamboek Ronde en Platbodemjachten graag De Stichting Stamboek Ronde binnen de gemeentegrenzen en Platbodemjachten krijgt ontvangen, omdat zij een gun- van de gemeente Warmond stig effect verwachten op het 4000 gulden om op vrijdag 3 toerisme in het dorp. De akti- juli vuurwerk af te steken. Dit viteiten van de stichting zijn voorstel doen twee raadscom- gepland rondom de traditio- missies aan de gemeenteraad, nele Harddraverij, die dit jaar De stichting, die op 3, 4 en 5 op 4 juli wordt gehouden. Om juli een reünie in Warmond de Harddraverij geen concur- houdt, wil op die dag een rentie aan te doen, houdt de spectaculair en feestelijk wa- stichting op die dag alleen ac- terspel met vuurwerk houden, tiviteiten voor de eigen leden. De totale kosten bedragen Naast het waterspel en het 8000 gulden, maar de stichting vuurwerk wordt op 5 juli aan wil sponsors werven om het het zogeheten Admiraalzeilen ontbrekende bedrag bij te pas- gedaan. De gemeente ver- sen. Zij had de gemeente om wacht dat de aankomst van de een bijdrage in de kosten ge- honderd tot honderdvijftig vraagd. platbodems op 3 juli een aan- De raadscommissies willen trekkelijk plaatje zal opleveren. leiderdorp» Kinderen van de Prins Willem met een grote verkleedpartij en een ritje met Snell op te halen van het gemeentehuis Zelfs Alexanderschool in Leiderdorp vieren het 25- de paardentram. Kinderen van groep 4 en 5 de lessen zijn deze week ongewoon de kin jarig jubileum van hun school met een feest- mochten de eerste rit maken om onderwijs- deren doen spelletjes, maken een muurkrant week. De activiteiten werd gisteren ingeluid wethouder C. Huigen en hun directeur E. en spelen toneel. toto aw hoi vast Geldboete voor Zoeterwoudenaar wegens fraude zoete rw oude/den haag» De 52-jarige eigenaar van een Zoeterwouds schoonmaakbe drijf, dat twintig werknemers telt, is gisteren door de Haagse politierechter veroordeeld we gens valsheid in geschrifte. De Zoeterwoudenaar stond terecht omdat hij zijn ex-vrouw vanaf 1987 in de zaak zou hebben la ten werken zonder dat op te ge ven aan onder meer de bedrijfs vereniging. Zodoende zou de man ook geen sociale premies hebben afgedragen. Hij werd tot 5000 gulden boete veroordeeld, waarvan de helft voorwaarde lijk. Schoonmaaksters in het poli tiebureau van Delft, één van de opdrachtgevers van Netwerk bv, vertelden de politie hoe de ex- vrouw van hun baas als hun 'cheffin' fungeerde. Ook zagen zij dat de vrouw op vrijdag een loonzakje in haar handen kreeg gedrukt. Volgens de Zoeterwoudse di recteur deed zijn arbeidsonge schikt-verklaarde ex-vrouw ech ter alleen 'voor spek en bonen' mee. „U gelooft mij misschien niet", zo verhaalde de verdachte tegenover rechter mr. E. Ruijs, „maar zij kreeg een leeg loon zakje om haar niet af te laten gaan tegenover de andere vrou- Haar rol zou volgens de ex- man uit niet meer hebben be staan dan 'een beetje koffie zet ten'. Wel zou hij haar af en toe wat toe wat geld toe hebben ge stopt. De ex-vrouw zou in hoge mate van hem afhankelijk zijn. „Dat geld zou ik sowieso aan haar haar hebben gegeven, ook ai had zij zich nooit met het werk bemoeid", aldus de ver dachte. Officier van justitie, mr. D. van de Boetzelaer, verweet de verdachte dat hij niet gewoon alimentatie had betaald, ook al zou dat gedeeltelijk van de bij standsuitkering van de vrouw zijn afgetrokken. De vrouw kreeg in januari 160 uur dienst verlening en een maand voor waardelijke gevangenisstraf op gelegd omdat de rechter toen hrwfiwn ai hn dm rif •'|i h >lK uitkeringsgerechtigde schuldig had gemaakt aan steunfraude door bij haar ex man te werken zonder dat aan de sociale dienst op te geven. Tegen de /octcrwoudcnaar eiste de aanklaagster gisteren 5000 gulden boete. De rechter legde een deel daarvan voor waardelijk op omdat de Zoeter woudenaar een deel van de schuld van zijn ex-vrouw aan de sociale dienst op zich zou heb ben genomen. leiderdorp De Leiderdorpse Dorpskerk aan de Hoofdstraat wil van de kerktuin geen plein maken. Het college van beheer van de kerk maakte dit duidelijk tijdens onderhandelingen met wethouder H. Veldstra. Het kerkbestuur is wel bereid te praten met de stedebouwkun- dige van de gemeente Leiderdorp. Die zou 'op basis van de wensen en ideeën' van het kerkbestuur een ontwerp kunnen maken voor de versterking van het voormalige centrum van Leiderdorp. Het kerkbestuur wil echter pertinent niet dat de huidige kerktuin een parkeerplaats wordt en ook een andere func tie van een plein wijst het bestuur af. Boven dien zouden zowel de predikant als de om wonenden vinden dat het tuintje moet blij ven. Het gesprek tussen bestuur en wethou der volgde op de oprichting van de stichting "Vrienden van de oude kern', die het Oude Dorp een sterke sociale functie wil geven. De kerktuin zou een plein moeten worden, vroor bijvoorbeeld terrasjes of evenementen. Foro»HKicoKutPf*s Schuldenlast breekt Kooy Lisse op men het gevolg van de geringe afzet van de grote voorraad aan tuinartikclen. Kooy dacht met een goede verkoop rond de kerstdagen het jaar nog enigszins goed te maken. In ja nuari ging hij opnieuw met de bank om de tafel zitten om over en krediet te praten. „Ik zag voorschoten Het verontreinigde grondwater onder de garagebox aan de Beetslaan in Voorschoten kan zich niet verder verspreiden over de omgeving. De gemeente heeft bij het gebouwtje een pomp geplaatst, die het met diesel verontreinigde water af zuigt. Verdergaande maatrege len worden overwogen, maar hiertoe is nadere overeenstem ming nodig tussen de gemeen te, de provincie, het hoogheem raadschap, de eigenaar van de grond en diens schadeverzeke raar. Tot die tijd blijft de ge meente monsters nemen van het grondwater. De vervuiling ontstond nadat een dieselpomp defect was ge raakt, waardoor olie via een he- melyvaterafvoer en een lekken de riolering in de ondergrond terechtkwam. De vervuiling werd ontdekt na klachten over stankoverlast van de bewoners van bejaardenhuis Forescate. Door snel optreden van de eige naar en de gemeente bleef de vervuiling beperkt. De verontreinigde grond on der de garage is inmiddels afgc graven en het vervuilde grond water wordt opgepompt, waar door volgens 1 van der Klaauw van de afdeling bouwtoezicht en milieu van de gemeente „zo n 95 procent van de vervui ling is verwijderd. Het gaat nu om de nog overblijvende vijf procent. Het water kan zich niet naar de omgeving verspreiden en de situatie is dus onder con trole." De verschillende betrokkenen moeten het nu eens worden over een definitieve verwijde ring van de laatste vervuiling. Van der Klaauw verwacht in elk geval geen grootscheepse zuive ringsoperatie: „De ernst en de omvang van de vervuiling moe ten blijken uit de monsters die nu worden genomen Maar het blijft een kleine actie." vervolg pagina 1 Het faillissement van Kooy Lissc bv is door de bedrijfsleiding zelf aangevraagd. Een in de haast op touw gezette reddingsoperatie door een op aandrang van de Rabobank Noordwijkerhout be noemde interim-manager bood geen oplossing meer. Toen half april aan de eisen van de ruim driehonderd schuldeisers niet tegemoet kon worden geko men. wendde de onderneming zich tot de rechtbank. Hoe groot de schulden van het Lissese be drijf zijn, kon de Haarlemse cu- raaoi l Knlni nog mn Mg gen. Ondanks het uitgesproken faillissement is het bedrijf aan de Heereweg in Lisse gewoon open. „Op verzoek hebben wij de verkoop niet stilgelegd, om dat dit toch de gouden tijd is voor de tuincentra. Het bedrijf draait nu verder op risico van hel i nm< i-iittum OvwvedN Zuid. waarmee wordt onder handeld over een mogelijke overname", aldus Karskens. Hij heeft het personeel daarover gisterochtend geïnformeerd. Overname W. Sc herren berg, directeur van het Utrechtse tuincentrum met zes vestigingen in onder andere Tilburg, Montfort en Boxmeer heeft de curator in middels verzekerd bij overname minimaal tachtig procent van het personeel een baan te ga- r.inderen Ki| het I ivj bedrijf zijn op dit moment 38 werkne mers in dienst. De eerste problemen bij het tuincentnim in Lisse openbaar den /it h m det ember >e H.tbo bank in Noordwijkerhout wilde niet garant staan voor een extra lening van een miljoen gulden en draaide de geldkraan dicht. Volgens Kooy waren de proble- het i de bank begon in de boeken te schrappen, waardoor het bedrijf met een groot verlies kwam te zitten", aldus laap Kooy gister middag. Interim-manager Op aandrang van de Rabobank moest de eigenaar van het Lis sese bedrijf begin dit jaar de da gelijkse leiding overlaten aan een interim-manager. „Hij be- refleta mal da m haUWrnn aan akkoord op grond waarvan ui terlijk op 15 april de helft van de vorderingen uitbetaald zou worden Hoe. is mij een groot raadsel aldus Karskens Toen dat niet lukte werd het faillisse ment aangevraagd. Karskens zegt de indruk te hebben dal nu t name de veMi ging in Aalsmeer voor de pro blemen bij het bedrijf hebben gezorgd. „De vestiging in Lisse draaide volgens mi| gord. maar ik denk dal tie leiding zich heeft vertild aan bet bedrijf in Aals meer. We zijn nu bezig om die vestiging af te stoten Volgens Kooy komt het bedrijf in Aals meer in handen van lan Ranzqn uit Alkmaar Een tuinmeubel centrum in Alkmaar werd eer der al door het personeel over genomen. laap Kooy verwierf in het ver leden landelijke bekendheid met zijn tuintentrum. Met na me het Kerstdorp dat jaarlijks in Dsse wordt opgebouwd, trok duizenden bezoekers. Daar naast organiseerde Kooy regel maüg bruidshows en andere

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 17