Leidsch Dagblad Grote braadpan gezocht. 9.99 UT ME pakt taxichauffeurs aan Druk op Servië steeds groter Weer miljoenenbrand in Katwijk Afslanken? Rundergehakt, Kinderen (4 en 7) bij ongevallen omgekomen DINSDAG 21 APRIL 1992 OPGERICHT 1 MAART 1860 NR. 39832 LOSSE NUMMERS f150 1 Geen krant ontvangen? n r I on 161400 DtU 071 161499 ABONNEI SERVICE VANDAAG mnenland - Buitenland - Cultuur HET WOORD IS AAN Wat men vermoedt grijpt dikwijls erger aan dan wat men onder- Familieberichten - Programma's Regio RTV Show Sport VANDAAG OOK WETENSCHAP PAGINA 25 HET WEER Verwachting tot morgenavond Vooral in de middag zon Droog en vooral in de middag pe- noden met zon Middagtempera- tuur 14 graden Overwegend ma tige wind uit noordwest tot west kracht 3 è4 Kijk nu hoe Nederland straks gaat wonen AU vilt v cn ho kunt wonen breng dan een iwcn Wtmcn 92 in de hlmwijk te Almcrc-Mad 36 projecten met 5H0 woningen, een hasisschixW cn een gezond heidscentrum slaan voor u mode BOUWEN& WONEN 92 17 t/m 26 opril Oogdifks geopend von 10 17 w* Vrifdog 74 opril run <0 71 uu> Buitenexpositie in Almere Gezien op TV... Bel nu voor adressen en korting 070-3906250 500 gram -741T 5.49 kilo m x£>® 's Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten. Deze aanbieding is geldig t/m zaterdag 25 april a s.. Vijftien personeelsleden en de bedrijfsleider van een super markt in Amsterdam-Noord zijn vanmorgen vroeg bijna vier uur gegijzeld door drie gewa pende overvallers. De overval werd rond half ze ven ontdekt door chauffeurs van een vleeswagen. Toen zij hun lading wilden afleveren, werd na herhaaldelijk aanbellen niet opengedaan. Door een sleutelgat zagen zij een aantal personeelsleden onder bedrei ging van de overvallers op de grond liggerw Zij waarschuwden daarop de politie. Een grote politiemacht rukte uit en zette de wijde omgeving rond de supermarkt af. Na on derhandelingen met de gijzel nemers werden in de loop der uren steeds enkele gegijzelden losgelaten. Tegen half tien be stormden gewapende politie mensen de supermarkt en over meesterden de overvallers. Bettine na 10 jaar terug aan de top stuttgart Tien jaar na dato is Bet tine Vriesekoop te rug aan de top van het tafeltennis. In Stuttgart veroverde de voormalige in woonster van Ha- zerswoude, die te genwoordig woont en studeert in Am sterdam, de Eu ropese titel in het enkelspel. Ze deed dat op een wijze die r lijks verschilde van de manier waarop ze een decennium geleden de c Een tot het uiterste geconcentreerde Bettine Vriesekoop tijdens de finalepartij tegen de Britse Lisa Lomas. foto ar thomas kienzle aan zich verplichtte. Met wilskracht, vechtlust en ambitie. In de finale versloeg Vriesekoop de Britse Lisa Lomas, die daarvoor Mirjam Hooman de pas afsneed naar de finale. Titel lonkt weer voor Quick Boys katwuk Quick Boys kende een opperbest paasweekeinde. Zelf versloeg de koploper voor 5000 toeschouwers buur en concur rent Katwijk met 1-0, terwijl de andere achtervolgers Noordwijk en Heerjansdam eveneens met lege handen bleven staan. Pro longatie van de titel lijkt opeens dichter bij dan ooit, te meer omdat de top-vier zaterdag een onderling robbertje uitvecht met terreinvoordeel voor Quick Boys. Als Noordwijk eaKatwijk delen en Quick Boys wint van Heerjansdam is het pleit twee duels voor het einde reeds beslecht. 'Scheurtoerisme' 3 Limburg ergerde zich afgelopen weekeinde aan dagjesmensen die de schade van de aardbeving kwamen bekijken. Afghanistan 4 Het Afghaanse verzet heeft de regering in Kabul tot 27 april de tijd gegeven op te stappen. Molenviergang 3 CDA wil dat Alphens gemeentebestuur zich mengt in discussie over behoud Molenviergang in Aarlanderveen. De Tijd van Toen 7 Schilder Jan Steen had een kunstenaarscafé aan de Langebrug in Lei- den zonder sluitingstijden. Queen-concert /t y* Eerbetoon aan I I Queen-zanger Freddie Mercury werd tweede paasdag op tv ge volgd door miljard kijkers. Mobiele eenheid beëindigt blokkade Den Haag Een blokkade van woeden de taxichauffeurs in het centrum van Den Haag is vanmorgen beëindigd door de mobiele eenheid (ME). De actie van de chauffeurs, die protesteerden tegen het vergunningenbeleid van de provincie Zuid-Holland, sloeg daarop over naar de regio-Amsterdam waar col lega-chauffeurs uit solida riteit voor een verkeers chaos zorgden. In de loop van de ochtend blokkeer den de actievoerders tijde lijk Schiphol. Later werd de Schipholtunnel ook enige tijd bezet. den haag-schiphol gpd-anp Ongeveer tachtig ME'ers arres teerden even voor negen uur vanochtend tientallen chauf feurs bij het provinciehuis en sleepten hun wagens weg. De taxichauffeurs versperden toen al ruim vier uur alle toegangs wegen naar Den Haag en eisten dat de gedeputeerde verant woordelijk voor het taxi-beleid, T. Jansen, met hen kwam pra ten. Dat gebeurde echter niet. Volgens de chauffeurs worden taxi-vergunningen in het wilde weg rondgedeeld waardoor te veel taxi's op straat rondrijden. De actie begon gisteravond in Rotterdam, waar enkele belang rijke kruispunten in het cen trum werden bezet. Vanoch tend vroeg besloten de chauf feurs naar Den Haag te rijden. Voor het provinciehuis bij het Malieveld verzamelden zich zo'n vijftig taxichauffeurs. Daar speelden zich emotionele tafe relen af.Als jullie nou niet wil len luisteren," schreeuwden veel chauffeurs, ,,dan komen we straks even naar binnen." De blokkade van de Haagse taxichauffeurs leidde in Wasse naar tot een aanzienlijke ver keerschaos. Omstreeks 6.30 uur stond de rijksweg A44 vanaf ca fé de Maaldrift tot aan het Haagsche Schouw helemaal vast. Ook verder op de A44, tot voorbij Sassenheim, stonden automobilisten in de ochtendu ren in de file. Ook de kruising van de N44 met de Wassenaarse Rozenweg is vanochtend door de politie en de mobiele eenheid enige tijd afgeloten geweest. Tijdelijk was één rijstrook beschikbaar. De politie besloot tot deze maatre gel toen haar het gerucht ter ore kwam dat Amsterdamse taxi chauffeurs hun solidariteit met hun Haagse collega's wilden be tuigen en onderweg waren naar Den Haag. Nadat bleek dat het om loos alarm ging, werd de blokkade omstreeks 11.15 urn- Een felle uitslaande brand heeft in de nacht van zaterdag op zondag de vestiging van autos loperij Opdam aan de Katwijkse Haringkade in de as gelegd. On middellijk nadat het vuur om streeks half vier was gemeld, werd groot alarm geslagen. De brandweerkorpsen van Katwijk, Noordwijk, Rijnsburg en later ook Valkenburg en Leiden ruk ten uit om de brand te bestrij den. Volgens een schatting van de Katwijkse brandweercomman dant J. Kuijpers is er „opnieuw" voor miljoenen guldens aan schade. In de twee voorgaande jaren werd Katwijk opgeschrikt door grote branden bij de vis- verwerkingsbedrijven Parlevliet Van der Plas en Ouwehand. Kuipers sluit brandstichting dan ook niet uit. Direct na het uitbreken van de brand werden de toegangs wegen tot het bedrijf afgesloten. Een particuliere bewakings dienst ziet er momenteel op toe dat niemand het bedrijf nadert. Volgens een woordvoerder van dê politie zijn bij de brand klei ne hoeveelheden asbest vrijge komen. Ruim zestig brandweerlieden met acht bluseenheden, twee ladderwagens en een com- Brandweerkorpsen uit de hele regio waren zaterdagnacht In touw om een grote brand bij het Katwijkse be drijf Opdam te bestrijden. foto dtcx «ogfwon*#g mandoverbindingswagen voor de coördinatie werden ingezet bij de bluswerkzaamheden. De Katwijkse politie vroeg assisten tie aan de gemeentepolitie van Noordwijk en Leiden en de Rijkspolitie Duin- Bollen streek. De aanwezige manschappen konden niet voorkomen dat het bedrijf in gebruikte auto-onder delen grotendeels werd ver woest. Omstreeks acht uur, toen de laatste wagens weer naar de kazerne reden, stonden alleen nog een paar muren en de sta len dakconstructie overeind. De ME attesteert bij het provinciehuis in Den Haag een taxichauffeur die aan de blokkade deelnam. Drietal gijzelt personeel van supermarkt getje uit Lisse na een ongeval op een sportterrein in Hillegom. Het Sassenheimertje werd rond het middaguur nog gezien op het grasveld naast de sloot terwijl hij met een bal speelde. De politie denkt dat de bal tij dens het spel in het water is be land waarna het kind zijn speel goed achterna is gegaan. Reani matie door gealarmeerde poli- tie-agenten en later door ambu lancepersoneel bleek bij aan komst in het Academisch Zie kenhuis in Leiden geen baat meer te hebben gehad. Het jongetje uit Lisse raakte gistermorgen om half twaalf ernstig gewond tijdens een jeugdtoemooi van de voetbal vereniging Sizo in Hillegom. Hij trok de deur van een container vol materiaal open. Achter de deur stonden zware deurplaten opgestapeld, die naar buiten vielen op het mo ment dat de container werd ge opend. Het jongetje belandde onder de platen en werd met ernstig hoofdletsel naar het AZL gebracht. Daar overleed hij nog geen uur later. Milities in Bosnië vermommen zich als VN-troepen De internationale gemeenschap heeft de druk op Servië om de strijd in Bosnië-Her- cegovina te staken, verscherpt. De EG heeft Servië tot 29 april de tijd gegeven op te hou den met de bloedige gevechten in net onaf hankelijke Bosnië. Als Servië daaraan niet voldoet, wordt Joegoslavië (dat wordt gedo mineerd door Servië) uit de CVSE (Confe rentie, voor Veiligheid en Samenwerking in Europa) gezet en worden economische sancties afgekondigd. Al eerder hadden de Verenigde Staten Servië verantwoordelijk gesteld voor het ge weld in Bosnië. Washington overweegt de diplomatieke betrekkingen met Belgrado te verbreken uit protest tegen de Servische agressie. Een besluit daarover wordt in de loop van de week verwacht. Belgrado verwerpt de kritiek van de VS en de EG op de rol die Servië speelt in de ge vechten in Bosnië-Hercegovina. De Servi sche president Milosevic wees de aantijgin gen dat Servië erop uit is land te veroveren in het aangrenzende Bosnië van de hand. Milosevic beschuldigde Washington ervan eigen politieke doelen te willen bereiken door druk uit te oefenen. 0 Volgens een medewerker van de VN zaai en milities in Bosnië-Hercegovina verwar ring door camouflagepakken te dragen die lijken op die van de VN-vredestroepen. Ook gebruiken zij VN-emblemen op wit geschil derde wagens. Hij zei niet om welke milities het gaat. De gevechten tussen Kroaten en moslims tegen de Serviërs en het federale leger gin gen ook gisteren onverminderd door. Daar bij zijn zeker 24 mensen omgekomen. De Servische milities winnen met steun van het leger met de dag terrein. Servië zou 70 procent van het grondgebied van de re publiek in handen hebben. Brandweer sluit werk van pyromaan niet uit annet van aarsen Een 4-jarig jongetje uit Sassen heim is gistermiddag verdron ken in een sloot langs de Vijf- meiweg. Het kind werd om half drie in het water aangetroffen door voorbijgangers. Eerder op de dag overleed een 7-jarig jon- In de vijfde aflevering van onze serie 'Speurtocht op glad ijs1 naar het gebruik van doping in de schaatssport praten onze verslaggevers Peter Heerkens en Ad Heesbeen met de sport artsen Harm Kuipers en Rob Pluymers. Kuipers is onder meer voorzitter van de medi sche commissie van de KNSB. Pluymers was in de beginjaren tachtig als dokter toegevoegd aan de schaatskernploegen. Hij begeleidt in zijn privé- praktijk zo'n 150 sporters. Bei den worden regelmatig door sporters bezocht met vragen naar en over anabolen. Pagina 2: 'Alleen de onweten den worden gepakt'.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 1