Rijnsburg lijkt gered Noordwijk kan het nu vergeten Teylingen viert 'droomfeestje' Sport Lisse gooit zijn eigen glazen in tegen NSW RCL nog serieus bezig Zesde plaats voor Derks DINSDAG 21 APRIL 1992 17 redactie herman joustoa* ad van kaam (C M" t:m brouwer cs s'oni'.g Titelkansen vrijwel nihil oegstgeest i tim brouwer de koning Teylingen zal nog wel eens heimwee krijgen naar de afde ling Leiden. Van de feestelijke manier waarop de Sassenhei- mers gistermiddag voor de ogen van bijna tweeduizend toe schouwers hun seizoen met de titel en promotie bekroonden, kunnen zij in de 'grote KNVB' alleen maar dromen. Op het sportpark van UDO in Oegst- geest schminkte Teylingen het dappere maar machteloze iMMO met 3-1 af. Daarmee werd de ploeg uit Hoogmade verwezen naar de herkansing in een nacompetitie met UDO, Stompwijkse Boys en Bernard- Alleen vóór de aftrap stond MMO er het beste voor. Liefst vier bussen waren er voor nodig geweest om supporters met groen-wit geverfde gezichten in Oegstgeest te droppen. Het hoempa-orkest De Boergon- diërs voorzag hen van muzikale impulsen. Hun siervuurwerk i oogde veel beter dan de rotjes aan de Teyiingen-kant klonken. J Als klap op de vuurpijl vloog vlak voor aanvang van de wed strijd een vliegtuigje boven het afgeladen sportpark met de tekst 'MMO kampioen, Willen is Kunnen'. Dat er ook nog werd gevoet bald, bleek pas lang na het ui terst voorzichtige begin. Teylin gen wilde niet dezelfde fout als twee weken geleden begaan, toen het bij MMO van een kou de kermis thuiskwam. De Hoogmadenaren, die eveneens I omzichtig te werk gingen, had- I den hun fans ook nog weinig te bieden. Geen wonder dat die suppor ters het heft in eigen hand na men, toen René Zoet Teylingen na een half uur met een kopbal op voorsprong had gezet (1-0). Een Teylingen-fan, die zich met een vlag aan de MMO-kant ver toonde, was dat kleinood in een handomdraai kwijt. Na enig op onthoud bedaarden de gemoe deren. Teylingen kreeg nog wat kansjes en op slag van rust wer den Hans van Goozen en Rob van der Meer voor MMO ge vaarlijk, zonder dat dat overi gens iets aan de stand verander de. Hoewel MMO na de pauze de jacht op de gelijkmaker her opende, kwam het meeste ge vaar van de Sassenheimers. Paul Haver stond oog in oog met doelman Jan van Leeuwen van MMO, maar faalde. Robert van Leeuwen zag zijn schot te gen de paal ketsen. Rob van der Meer stelde daar slechts een af gekeurd doelpunt tegenover. Scheidsrechter Sinke had al bui tenspel geconstateerd. De Bodegraafse leidsman schroomde vervolgens niet om voor een overtreding van Jan Hoogenboom tegen Jerry Berk te fluiten. Omdat dat ook nog eens binnen de lijnen van het strafschopgebied was gebeurd, kreeg Haver de kans om Teylin gen naar de vierde klasse te schieten. Hoewel hij de strafschop feil loos benutte (2-0), moest die zelfde Haver er nogmaals aan te pas komen om het definitieve startsein voor het Sassenheimse feest te geven. Want MMO maakte zijn reputatie van een ploeg die nooit opgeeft in bles suretijd waar met een treffer van de uitblinkende routinier Hans Disseldorp (2-1). Vijf mi nuten later deed Havers laatste runsburg ruüd pattiapon voetbalmedewerker In Alphen pakte de Rijnsburgse formatie met een 1-1 gelijkspel een punt maar ook daar waren de belangen groter dan het ver toonde spel. Kurver heeft zich er echter mee verzoend. „Het schijnt er bij te horen als je zo laag staat. Nu moeten we nog één punt halen dan zijn we uit degradatiezo rgen," wenst de trainer nog iets meer zekerheid. Nu moet het na dit redelijk succesvolle paasweekeinde gek lopen wil Rijnsburgse Boys het niet redden. Toch meende Kur ver vooraf dat minimaal vier punten moesten worden be haald. Een niet al te makkelijke opgave gezien het feit dat de Alphenaren nog meedongen naar de derde periodetitel en Rozenburg evenals Rijnsburgse Boys zich in de buurt van de ro de streep bevond. Tegen ARC bleek al gauw welke belangen het zwaarst wogen en dat waren de overlevingskansen van de Rijnsburgers. Zij mochten van ARC het spel maken en gokten uitbraak MMO definitief de das om (3-1). In een mum van tijd zag het veld rood-zwart van de mensen. Teylingen-trainer Bert Kort be dankte met name de supporters van de 'T-side' voor hun steun. Kort, die zichzelf niet zo'n feest varken noemt, stond ver van het feestgewoel te genieten: „Die harde kem uit ons achtste team, ook wel 'Generaal Bruno' ge noemd, is al die tijd achter ons blijven staan. Net als wij heb- de Alphenaren zelf op de de counter waarbij Arjan van der Laan met de 1-0 succes boekte. Kurver had de bui waar schijnlijk al zien hangen. Hij had de van blessures herstellen de Ron Carli en Leon Vonk al uit de dug-out gedirigeerd en nadat zij Henny Koet en Robert van Duyn hadden vervangen, liet vrije verdediger Huug Aande- wiel zich steeds meer in de voorste gelederen zien. Ron de Jager was de spil waar de gelijk maker om draaide. In een scrimmage hield hij twee Alp henaren bezig en legde de bal terug op Martin de Ix)uw die met een droge knal het boord- nodige punt voor de Boys aan tekende (1-1). De treffer was bij de gastheren niet alleen in het doel maar ook in het verkeerde keelgat geschoten. Lammers en Jan Wouters raakten verstrikt in een kloppartijtje met de Rijns burgers De Jager en Ronald van Delft. De strubbelingen liepen overigens met een sisser af, ar biter Duijzer hield, ondanks de duidelijk waarneembare slaan- ben de supporters lang uitgeke ken naar dit kampioenschap. Wij hebben er als meest con stante ploeg ook wel recht op. Nu maar hopen dat wij er op de lange termijn ook wat aan heb ben." Aanvoerder Jim Beuling ver wacht van'wel. „We moeten ons versterken", aldus Beuling. „Be halve de komst van vier A-ju nioren komt er misschien aan vulling van buitenaf. Maar eerst vanavond maar eens onze kan tine verbouwen." de bewegingen, zijn bonboekje op zak. De collega van Duijzer, scheidsrechter De Ruijter, had het in Rijnsburg wat minder eenvoudig. Al in de vijfde mi nuut moest de sterke Rozen- burgse spits Ronald Vermeulen het veld verlaten toen hij Ro nald van Delft (na vasthouden van de Rijnsburger) onderuit schopte. „Als hij er niet was uit gestuurd dan hadden we het nog zwaar gekregen", bekende Kurver. Tenslotte was de ploeg die hij in het veld had staan op zijn minst licht gehandicapt te noemen. Kurver: „Koet wilde ei genlijk niet spelen. Vonk ook niet en Carli kon maar net wor den overgehaald." Op de eerste paasdag belde de trainer name lijk wat af om zijn elftal sluitend te krijgen. En het lukte Kurver zowaar, al moet hij Vermeulen innig dankbaar geweest zijn. Want dat Rozenburg toch een verduveld moeilijke tegenstan der is, blijkt wel uit het feit dat pas in de 43ste minuut een knappe actie van de grillige Martin de Louw de zoekende Rijnsburgers op het juiste spoor leek te zetten (1-0). Het doel punt werkte evenwel niet echt bevrijdend en het geblesseerd uitvallen van Huug Aandewiel en Carli was ook al niet goed voor het zelfvertrouwen. Maar ook aan de krachten Terwijl Teylingen zich op maakte voor het kampioens feest, likte MMO, dat promotie nog via de nacompetitie kan be werkstelligen, zijn wonden. Sjaak van l^eyden gaf eerlijk toe dat de sterkste had gewonnen. Secretaris Van der l.aan had meer moeite met de nederlaag, omdat MMO volgens hem aan een gelijkspel voldoende had gehad om 'op karakter' de twee strijd te beslissen. De blaaskapel toeterde, onge- van Rozenburg kwam een ein de. Na de 2-0 van Gert van Bee- len ging Rozenburg langzamer hand het gemis van de elfde man voelen en ondanks de on nodige strafschop van Evert van der Beek (2-1) werd het aantal Rijnsburgse kansen hoog opge schroefd. Het was slechts aan het pure eogïsme van vooral De Jager en in mindere mate Hooy- mans en Van Beelen te wijten, dat eerstgenoemde nog slechts één treffer (3-1) aan het totaal wist toe te voegen. Het slechte voetbal ten spijt zal dat ene, door Kurver gewenste puntje ook wel worden gehaald. „Jaze ker", bevestigde de nog steeds niet herstelde Carli, „ik voetbal voor alles en niet voor een ge lijkspel, en dat geldt niet alleen voor mij maar ook voor de an derejongens." ARC - Rijnsburgse Boys 1-1 (0-0). 56 Van der Rijnsburgse Boys: Biankespoo». Van Beelen. Koet (Vonk). Peter van Dui|H. Robert van Dui|n Ri|nsburgse Boys^- Rozenburg 3-1 (1-0). 43 De Louw 1-0. 74 Van Beelen 2-0, 82 Van der Beek 2-1 (strafschop). 94 De Jager 3-1 Scheidvechter De Ruiter Toeschouwers 950 Uitsluiting Vermeulen (Rozenburg) Boekingen Kuipers. Rab (trainer) en De Geus (allen Rozen burg). Aandewiel en Hooymans (beiden Rijns burgse Boys) Rijnsburgse Boys: Biankespoor, Aandewiel (Van Beelen). Van Delft, Heemskerk. Korfmaker. Hooymans. Vonk, Carli (Peter van Dui|n) Koet. De Louw. De Jager i hink bouwman acht de uitslag, onverstoorbaar door. Alleen was de toonzetting na het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Sinke in mineur. Teylingen MMO 3-1 (1-0) 31 Zoet 10. 82 Haver (strafschop) 2-0 91 D'wekJorp 2 1 96 Have» 3-1 SchetJvechte» Sm«e Toeschou wers 1800 Teylingen W fr«j van Leeuwen Van oer Krog* J.rn Beu'.ng. Van de Nouiand Bunders fDe Goey) Robert van leeuwen (Vmcem Beuimg). Van Nobeten Koot. Zoet. Haver, Berk MMO- lan van leeuwr-r va- eyy-, Van To Hoogenboom Van Gerr-! Moeren ID-V se-'dorp). Weevers E»< Berst Van oer Meer Ed Borst (Versieegen). Van Goozen maassluis erik van dop voetbalmedewerker „Noordwijk moet winnen om kampioenskansen te houden en Excelsior moet winnen om de gradatie te ontlopen, dus span ning is verzekerd", meldde de speaker in Maassluis zaterdag voor het begin van de wedstrijd. Daar kwam dus niets van te recht. Op het eerste kwartier van de wedstrijd na was Noord wijk machteloos en ging dan ook roemloos ten onder. Trainer John Eelman kon er wel een verklaring voor geven: „Het veld waar we hier mee hadden te maken was een dra ma. Het was daardoor nauwe lijks mogelijk om een aanval op te bouwen. Hoge ballen hadden ook weinig nut want die gasten van Excelsior zijn allemaal twee meter. Bovendien werd er wel veel toegelaten. De eerste tien keer dat Marbus een bal kreeg werd hij neergelegd. Na drie keer zei de scheidsrechter er wel wat van, maar als hij daarna niet ingrijpt..." Bram Marbus, die in Maas sluis duidelijk werd gevreesd, had het inderdaad zwaar te ver duren. Zijn directe tegenstander Edwin Berveling, die waar schijnlijk een grote fan van John de Wolf is, liet hem geen meter ruimte en had er geen proble men mee om de achillespezen van de spits te bewerken. Dit le verde precies het gewenste re sultaat op. Het vaste aanspeel punt in de Noordwijkse aanval was namelijk verdwenen en daardoor bleef er bar weinig over van het normaal gesproken zo verzorgde spel. Excelsior liet eveneens zelden goede combinaties zien, maar was wel doeltreffend. Dit bleek na een klein half uur. Martin van kuis maakte een onnodige overtreding, waarna Marcel II- spelder uit de vrije trap de bal op het hoofd van Ron Berveling ROTTERDAM» RCL nam de wedstrijd afgelo pen zaterdag in Rotterdam te gen het eveneens gedegradeer de TOGR, getuige de 1-4 over winning die de leiderdorpers boekten, serieus. Robert Planje opende na twintig minuten de score voor RCL. Aad van Fitten maakte ech ter binnen vijf minuten gelijk sittard. Snelwandelaar Servé Derks uit Leiden kwam zaterdag met een zesde plaats sterk voor de dag in de Sittardse Kennedy-mars. Met zijn tijd van 8.32,52 over tachtig kilometer klasseerde hij zich niet alleen als vierde Nederian der, maar steeg hij op de eeuwi ge ranglijst met drie plaatsen naar de achttiende. Winnaars in legde. Deze hoefde slechts ja te knikken om de score te openen. „Een echte shii-goal vond Eel man. Even daarvoor was Noordwijk nog ontsnapt, toen Ron Berveling doelman Rob van Dijk passeerde en de bal bngfd legde op Faust van der Meer Cecs Smit kon de zeker lijkende treffer nog verhinderen door zich in de baan van het schot te gooien. Natuurlijk was de thuisclub tevreden met de voorsprong en er werd dan ook zonder schaamte overgeschakeld op het tegenwoordig zo populaire 7-2-1 concept. De burgemeester en zijn vijftienhonderd aanwe zige onderdanen vonden het al lemaal best. want lijfsbehoud heeft nu de hoogste prioriteit. Voor de onpartijdige toe schouwer viel er echter niet veel meer te beleven dan twee pe nalty's. De eerste werd vlak voor rust veroorzaakt door Rob Ruig rok, die op pure snelheid door Faust van der Meer werd ge klopt en 'dus' een overtreding nodig had om hem af te stop pen. Van der Meer velde zelf het vonnis: 2-o. De tweede stuil schop was voor Noordwijk. Cliff Comvalius (die halverwege de tweede helft Gerard van Roon mocht vervangen) schoot tegen de handen van Hessel Hazewin des en dat werd beloond. Comvalius deed wat er van hem gevraagd werd en scoorde, al had hij daar wel twee keer voor nodig. Dat doelpunt viel echter pas in de laatste minuut, zodat zelfs geen slotoffensief meer kon worden ingezet. Noordwijk liep dus averij op en moest de race om het kam pioenschap daardoor opgeven. Excrfvor mmmiuh NoonJiwjIi 2-1 «6 Rc- Befvpi.ng ]-o, 42 Vin Of Mee» 2-0. 90 Cvr vslius 2 1 Towcbpuw»»* iSOO Scbe-dveee Nooftlwijk Van L>V'R.TecU.r Duf:» Van Kins Van Slave»?" Ooste»r-ie„e» Van (1-1). Vlak voor rust zette Ro nald van Wattum de ploeg van Jan Kroese op 1 -2. Pas in bles suretijd scoorden de rood-wit ten het derde en vierde dool punt. Edwin Grootendorst maakte 1-3, en de pas 16-jarige B-junior Peter Zierikzee luister de zijn verdienstelijke debuut, hij verving na rust l>eo van do We lering. Op met M UOfflSI I de klassieker van het lange at stands-snelwandelen wliren de Belgische broers loic en Dirk Nicque in respectievelijk 8.03,50 on809 MI Bataaf Gé van Veen veroverde gisteren de vierde plaats in de 14de Barrndrcchtso Oude Maasloop Van Veen, lid van dc Bataven marathongroop. gaf met 1.13,12 krap drie minuten toe op winnaar Van der Velden ZEVENBERGEN - Conie de Bruin heeft zaterdag in Zevenbergen een uitstekende prestatie geleverd bij het discuswerpen De 15-jari ge atlete uit Hardinxveld Gicssendam kwam tot een afstand van 50*48 meter. Van B reukelen en Ellerman bij SVLV voorschoten Hans van Breukelen en Juul Ellerman zijn mor gen te gast bij SVLV. De beide PSVers verzorgen vanaf 13.30 een gasttraining voor de jeugd van de Voorschotense club. Ook niet- leden zijn echter welkom. Op het programma staat onder meer een penalty-competitie. Voor het spelertje dat de meeste straf schoppen achter Van Breukelen weet te werken, ligt een leuke verrassing klaar. Finales LD Cup zaalvoetbal alphen De eindronden zaalvoetbal om de LD Cup worden mor genavond in de Alphense Rijnstreekhal gespeeld. Om 18.30 uur wordt het programma geopend met de finale van de vierde- en vijfdeklassers tussen het derde team van het Zoeterwoudse Co- ret en het team van Café-Restaurant De Duinrand. De wedstrijd daarna zal de hoofdmoot van de avond vormen. Dan bestrijden de landelijke ploegen van Bax v^n en McDonald's elkaar. De af trap is om 19.45 uur. De finale van de dames zal gaan tussen de ploegen van Randstad Sport en McDonald's. Het beginsignaal zal rond de klok van 21.00 uur klinken. De afsluiting van de avond is een Katwijks onderonsje. Om 22.15 uur komen de teams van Ouwehand Bouw (tweede klasse) en 1CRV (derde klas se) tegen elkaar uit. Junioren IHCL succesvol in Brugge brugge» IHCL is bij een jeugdtoemooi in Brugge als winnaar uit de bus gekomen. Van de l^eidse shorttrackvereniging waren vooral de C-meisjes een klasse apart. Karma Slingerland, Mela- nie de Lange, Eline Bavius en Maureen de lange bezetten de eerste vier plaatsen. Roemeense voetballers verongelukt bukarest» Twee voetballers van de Roemeense eerste divisieclub Inter Sibiu zijn zondag om het leven gekomen bij een ongeluk met de spelersbus van de club op weg naar de uitwedstrijd tegen Gloria Bistrita. Volgens clubvoorzitter Gelu Leicu waren mid denvelder Gabriel Nastase (19) en verdediger Bogdan Banuta (29) op slag dood. De andere spelers liepen geen ernstige ver wondingen op. Maradona speelt weer voor goede doel posadas Het goede doel telt voor Diego Maradona zwaarder dan een schorsing van de FIFA. De vroegere stervoetballer is van plan volgende maand opnieuw mee te doen aan een benefiet wedstrijd. De opbrengst van het duel in Posadas, in het noord oosten van Argentinië, komt ten goede aan de regio. Dat zei Ro berto Valezquez zondag. Hij werkt voor de afdeling toerisme in de provincie Misiones. Als de voormalige wereldkampioen in derdaad in actie komt, is het de tweede keer dat hij de schorsing van de FIFA naast zich neerlegt. Maradona werd vorig jaar voor anderhalf jaar geschorst nadat hij na een wedstrijd van zijn club Napoli was betrapt op het gebruik van cocaïne. De straf duurt tot 1 juli, de wedstrijd in Posadas is waarschijnlijk op 10 mei. Boskamp verlaat Beveren brussel Johan Boskamp vertrekt aan het einde van het seizoen als trainer bij SK Beveren na een dienstverband van twee jaar. De Nederlandse oefenmeester, die nog een verbintenis had tot medio 1993, leefde al enige tijd in onmin met manager Geert Larmyte. Boskamp wilde zijn driejarige contract wel uitdienen, maar in een laatste gesprek met de clubleiding kwam toch dui delijk naar voren dat hij is uitgekeken op Beveren. De Belg Jos Daerden is de belangrijkste kandidaat om Boskamp op te vol gen. De 37-jarige oud-international is momenteel nog actief bij Germinal Ekeren. Matthaus morgen onder het mes monchen Ixjthar Matthaus wordt morgen in Vail, Colorado ge opereerd aan de rechter knie. De aanvoerder van het Duitse elf tal scheurde tijdens de competitiewedstrijd van Intemazionale tegen Parma een kruisband. De ingreep wordt verricht door kniespecialist Fïichard Steadman, die eerder onder anderen Mar tina Navratilova aan beide knieën opereerde. Ook de Bayem- spelers Laudrup en Aumann werden door de Amerikaan gehol pen. Arjan van der Laan van ARC springt hoger dan Rijnsbur ger Huug Aande wiel (tweede links). Jan Wouters (rechts) houdt een 'op dringen- Arie Kurver liep gistermiddag met een glimlach van oor tot oor de verzamelde pers tegemoet. „Dat zijn dan drie punten maar het was ook ontzettend slecht," meldde hij na de 3-1 zege op Rozenburg. Dezelfde kwalificatie zou Kurver eveneens voor het zaterdag gespeelde duel tegen ARC kunnen gebruiken. De Sassenheimse meute is door het dolle heen. Teylingen is kampioen en dat willen de spelers en supporters weten ook. foto numansdorp FC Lisse had nog een klein kansje op de periodetitel, maar gooide afgelopen zaterdag in Numansdorp de eigen glazen in tegen NSW: 2-0. De ploeg van Ruud Bröring kreeg in de eerste helft van het duel liefst vijf uit gespeelde kansen, maar die werden allemaal om zeep ge holpen. NSW had aan twee aanvallen genoeg. Bröring wond er ni dan ook geen doekjes weet wel dat je ook een beetje mazzel moet hebben, maar Lis se moet zich gewoon diep scha men. Dit NSW stelt echt helmaal niets voor." De bezoe kers toonden dat ook aan in de eerste helft en zetten de thuis ploeg met de rug tegen dc muur. Mark Ens (2x), Rob Vermeulen. l>eon van der Zwel en Radjin de Haan wisten ech ter geen raad met de uitsteken de mogelijkheden. De eerste de beste keer dat NSW kwam opzetten, was het meteen raak. Kort na rust depo neerde rechterspits Heymans de bal achter Paul Veenbocr 1 - 0. Opnieuw Ens miste kort er na een levensgrote kans. De ge vaarlijke Heymans velde het hiema het vonnis over FC Lisse. NSW, dat nog steeds in acuut degradatiegevaar verkeert, gooi de onmiddellijk de boel op slot en leefde zich heerlijk uit in het tijdrekken. IX' scheidsrechter telde nog wel negen minuten *bij, maar FC Lisse geloofde er DM met! lil Ondanks de nederlaag kan de ploeg vrij gerust de toekomst te gemoet zien. In theorie is de gradatie weliswaar nog moge lijk, maar de kans hierop is wel erg klein. „Wc kunnen zelfs nog bij de eerste vijf eindigen meldde Bröring. „Ik heb altijd f'ezegd dat dit eerste jaar een eerjaar is voor mij en de spc Iers. Ik geloof dat ik nu al kan zeggen dat we op dc goede weg zijn. Geleidelijk aan moet alles beter worden en ik heb daar alle vertrouwen in." KURV'

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 17