Leidsch Dagblad Autoverzekering kan goedkoper Waar ga je maandag als een haas naar toe? PIET KERKHOF Dreiging in Kabul (D Hulshoff Nieuwe overval op tankstation Leiderdorp Troosteloze boulevard En de boeren kregen toch weer hun zin sjjj! f:r", 'Meerdere schaatsers gebruikten' gratis twillbroek ZATERDAG 18 APRIL 1992 OPGERICHT 1 MAART 1860 NR. 39831 LOSSE NUMMERS ƒ1,50 Tros en VPRO boos Van Rossem Open boek q Mirjam Hooman is Z J een open boek voor haar tafeltenniscoach Frits leen Tros en VPRO zijn het zoon, de politicus/oplichter Kantebeen er niet mee eens. Jean-Peirre van Rossem. 3 De NOS koos gisteren Gedeugd heeft ie voor de zenderindeling O nooit, vindt vader Jan van minister d'Ancona. Al- En toch houdt hij van zijn Bij meer EG-concurrentie: De premies voor autoverzekeringen kunnen flink om laag, wanneer het verzekeringsmaatschappijen wordt toegestaan binnen de hele Europese Gemeenschap te werken. Consumenten kunnen nu in de praktijk niet pro fiteren van de grote premieverschillen tussen de EG-lan- den. brussel peter de vries leiden gert visser Het benzinestation van Mobil aan de Engelendaal in Leider dorp is gisteravond voor de der de maal in een half jaar overval len. Even na half acht meldde, zich een man bij de kassa die de pompbediende onder bedrei ging van een pistool dwong het geld af te geven. Om wat voor bedrag het gaat, was gister avond nog niet bekend. De overvaller, die een helm op had, maakte zich daarop lo- JE A kabul» Veiligheidsagenten houden de wacht op het vliegveld van Kabul. Islamitische opstandelingen dreigen de Afghaanse hoofdstad aan te vallen, als eenheden van de afgezette president Najibullah zich niet overgeven. Zie verder pagina 6. foto afp Scheepsramp Nigeria: 350 vermisten lagos Een botsing tussen twee boten op volle zee voor de kust tussen Nigeria en Cameroun heeft waarschijnlijk aan ruim 350 mensen hét leven gekost. Het Nigeriaanse persbureau NAN meldde gisteren dat van de ongeveer 500 passagiers die aan boord van de schepen vertoefden, er 144 zijn gered. De Nigeri aanse marine is nog steeds op zoek naar overlevenden. Zeeland in actie tegen wildkamperen middelburg In Zeeland staan dit paasweekeinde weer acties te gen wildkamperen op het programma. Toeristen kregen gisteren bij tankstations en langs de Zeeuwse invalswegen folders uitge deeld, die hen erop wezen dat kamperen alleen op officiële ter reinen is toegestaan. De rijkspolitie zette afgelopen nacht extra patrouilles in om wildkampeerders door te verwijzen en eventu eel te bekeuren. Zeeland begon met Pinksteren vorig jaar voor het eerst met een gerichte actie tegen illegaal kamperen, omdat toeristen op grote schaal hun kampement voor de nacht opsloe gen op dammen en in natuurgebieden. Muzikale Paasshoiv bij Hulshoff. 2e Paasdag van 11.-17 uur. Volop voordeel bij 't genot van een drankje! Da's mooi meegenomen deze week ^^DERS OENKEN OVER correspondent zekeringen in de EG. Het onder zoek toonde dat de premie in Dat concludeert de Europse de duurste landen vijf tot tien consumentenorganisatie BEUC keer zo hoog kan zijn dan in de uit een onderzoek dat het heeft goedkoopste, laten verrichten naar de tarie- Het goedkoopst zijn de ven voor de verplichte autover- Griekse verzekeringen, die vol- pend uit de voeten in de rich ting van de Engelendaal. Een zoektocht van de politie bleef zonder resultaat. Bij de twee eerdere overvallen - waarbij een mes en een vuur wapen werden gebruikt - werd in het totaal een bedrag van cir ca 3.000 gulden buitgemaakt. De daders zijn nog steeds niet gepakt. Voor een van de twee werd een verdachte aangehou den maar die moest later we gens gebrek aan bewijs weer worden vrijgelaten. gens Beuc echter van matige kwaliteit zijn. In de andere lan den bieden de pakketten stan daard-dekking tegen ongeval len. Engeland en Portugal zijn met een minimumpremie van tomobilist het goedkoopst. In Nederland betaalt dezelfde chauffeur minimaal 280 gulden, waarmee ons land op een derde plaats komt. Peperduur zijn Ier land, België en Luxemburg, waar deze chauffeur minstens 792 gulden kwijt is. Voor jonge automobilisten zijn de verschil len nog groter. De premieverschillen worden nauwelijks veroorzaakt door een uitgebreidere dekking. Wel hanteren de verzekeringsmaat schappijen andere regels bij on gevallen die zijn ontstaan na rij den onder invloed. Maar het zijn de nationale wetgeving, fis cale aspecten en verschillen in kosten bij reparaties die leiden tot het uiteenlopen van de pre- In de markt v keringen gaat jaarlijks in de hele EG 100 miljard gulden aan pre mies om. „Er zitten zoveel mit sen en maren aan de EG-regels, dat het in de praktijk onmoge lijk is te profiteren van de goed kopere polissen van maat schappijen uit andere landen", aldus onderzoeker Coteur in Brussel. De eerste stappen op weg naar een vrijere verzekerings- markt binnen de EG worden pas in 1995 gezet, maar gelden niet voor autoverzekeringen. - "Sr r- - .y* v,,"- 4 7- if - Jr..v - V - 'C. m m 1 noordwukToeristen die uit alle macht proberen hun paraplu In bedwang te houden, troosteloze terras sen en een enkeling die zich tegen beter weten in toch waagt aan een strandwandeling: Noordwijk, een badplaats bij regen en wind. Volgens Annemarie Adriaansens van de VW Noordwijk zijn de hotels in Noordwijk niettemin behoorlijk volgeboekt voor Pasen. „Alleen mensen die anders op laatste moment op de bonnefooi komen, laten het nu een beetje afweten." FOTO WIM D beilen saskia van westhreenen Het beeld staat nog op menig netvlies gebrand. Honderddui zenden kostelijke liters melk werden vergoten, er werd gier gestort en stakers werden be dreigd. De boeren bleven volop melk produceren en riepen dat de melk over het land moest terwijl er nog voldoende opslag was. Voor het oog van beeld buiskijkend Nederland hielden ze nepacties: water, aangelengd met melk stroomde door de straten van Beilen en Meppel. „Ik ben woensdag strontziek geworden, letterlijk en figuur lijk", aldus een verhitte staker in het Beilense dorpscafé. „Er was woensdag maar één tank bij die écht gevuld was met ipelk. De rest zat vol met water en gier. En wat zien de mensen op de televisie? Juist ja, net die ene tank met melk." Volgens de (ex)staker onder strepen de administratieboeken van Frico Domo dat het onno dig was met de melk het Drent se milieu te vervuilen. „In de fa briek kon ruim 700.000 liter melk worden opgeslagen. Er was nog opslagcapaciteit ge noeg. En geen enkele keer heb ben we verzuimd bij de boeren de melk op te halen. Geen énke le keer!." Volgens de stakers heeft de directie van Frico Domo bewust de publieke opinie willen beïn vloeden. De directie gaf op dracht in een tiental tanks nog honderd liter melk te laten zit ten. De tanks werden bijgevuld met water en onder het oog van de televisie-camera's geleegd op het Beilense dorpsplein. De directie van Frico Domo is furieus over de aantijgingen. „Dit is volstrekte onzin. Het is ab-so-luut niet waar. Volstrekt uit de lucht gegrepen", aldus woordvoerder Den Oudsten. Een verwijt aan de boeren is de vraag waarom zij niets heb ben gedaan om de melkproduk- tie te beperken. Als een koe minder krachtvoer krijgt, pro duceert zij twee tot vijf liter minder melk per dag. De me thode wordt wél vaak toegepast als de boeren tegen hun quote- ringsgrens zitten. De FNV voelt zich lelijk in de rug aangevallen door de boeren. Bestuurder Lagardc van de Voe dingsbond noemde het gisteren een „nieuw fenomeen" dat „het milieu is ingezet ais chantage middel om een staking te bre ken"! De boeren die hun melk heb ben geloosd op de Drentse lan derijen krijgen waarschijnlijk volgende week een proces-ver baal. Maar ze kregen het Neder landse publiek aan hun zijde en wisten de staking te breken. Ze kregen wéér hun zin. GOED GEREEDSCHAP VOOR ZAKELIJK SUCCES... Demmenie automatiseert^ u up-to-date. •-'/■■■ V-- Demmenie Computers Rietschans 68, Leiderdorp Li Tel. 071-411141. Fax 071-896877 ZATERDAGS B J J V O E G S E L Inlichtingen DË RAAD r.T BOUW BV SS Tel. 01718- 514U Indonesië voelde het als een bevrijding, maar bete kent het einde van een ontwikkelingsrelatie ook het verwerken van een koloniaal veleden? Richard Ross in Monte Carlo: een jongen die gewoon doet in een ongewone wereld. Johnny Cash (60) en zijn Highwaymen: een verbond van vrije vogels. Marten Toonder overwon een periode van depres sies: „Maar echte vreugde is er niet meer." Voor de liefhebber is er niets heerlijkers dan het trappistenbier van Sint-Sixtus Eigenzinnige woningbouw in de Filmwijk van Almere laat bestuurders zien hoe het anders kan. Op zoek naar verboden gif in de Bollenstreek. EEN VERTROUWDE N, 071140745? Op 2e Paasdag zijn alle IKEA woon- warenhuizen open van 10.00 tot 17.00 uur. Kom je om 10.00 uur verkleed als Paashaas, dan maak je kans op een waardebon van fl. 1000.-! Dokier Karsten: haarlem karel jansen In de top van het Nederlandse schaatsen wordt meer gebruik gemaakt van anabole steroïden dan Michel Karsten in zijn ver klaring van vorige week duide lijk heeft gemaakt. De Haarlem se huisarts blijkt niet alleen een lid van de kernploeg te begelei den, maar ook andere schaat sers die zich op het hoogste ni veau bewegen. Zij maakten in het verleden, zonder de medische bijstand van Karsten, deel uit van de schaatstop, en proberen 'na een terugval', rhet behulp van sti mulerende middelen in de kernploeg terug te keren. „Ik heb vorige week in mijn verklaring gesproken over één lid van de huidige kernploeg", aldus Karsten. „Die nuancering over het aantal schaatsers dat ik begeleidde met een anabolen- kuur, en die ik op tv in Albertvil- le zag, vroeg de KNSB in het ge heim onderhoud dat we had-5 den. Dat aantal was één. Maar ik blijf bij mijn opmerking dat er meerderen zijn. Inderdaad, dan heb ik het over leden van vroegere kernploegen die mij hebben geconsulteerd." Het gaat om sub toppers, rij ders die de Olympische Winter spelen niet haalden. Karsten: „Ze hebben geprobeerd met een kuur van anabole steroïden 'Albertville' te bereiken en dat is mislukt." Om hoeveel schaats(st)ers het gaat, wil Karsten niet bekend maken. „Zoals ik ook nooit na men zal noemen. Daar vroeg de KNSB wel om in ons gesprek van 30 maart, maar ik heb ge weigerd daar op in te gaan. En zo zal ik me altijd blijven opstel len." Dokter Karsten zegt ook aan wijzingen te hebben dat er in de top en subtop van de schaats sport meer doping wordt ge bruikt dan alleen door de spor ters die hem consulteren. „Die vertrouwelijke informatie heb ik uit betrouwbare bron." De schaatser van de huidige kernploeg die Karsten raad pleegde heeft nog altijd 'zéér re gelmatig' contact met de huis arts. Dat contact was er ook voorafgaande aan het onderte kenen van de verklaring, waarin alle kernploegleden stelden Kar sten 'niet te kennen, en hem ook nooit geconsulteerd te heb ben'. HET WOORD IS AAN Waarom komen jullie in een graf zoeken naar de Levende? Hij is hier niet. Hij leeft weer! De engelen tol de vrouwen VANDAAG Binnenland - Buitenland Cultuur Extra Familieberichten4 Feiten en meningen2 Financiën30,31 Info19 TV-Programma's Regio Religie Sport - Zaterdags bijvoegsel 35 t/m 41 HET WEER Verwachting van het KNMI tot morgenavond Wolkenvelden Wolkenvelden en vnjwel overal droog Middagtemperatuur onge veer 13 graden Matige wind, rond kracht 4, aan de kust en op het l>s- selmeer tijdelijk krachtige wind, kracht 6. uit westelijke nchtingen De vooruitzichten voor zondag tot en met woensdag op eerste paas dag droog en af en toe zon Daar na wisselvallig Middagtempera tuur ongeveer 13 graden FSV eist hoofd NS-directeur utrecht» gpd De s dat sing (personeel en organisatie) moet opstappen. De directeur is er volgens de bond verantwoor delijk voor dat het spoorweg personeel geen enkel vertrou wen meer heeft in het manage ment. Voorzitter J. Krusc van de FSV zei dit gistermiddag na afloop van de vergadering van afge vaardigden van ziin bond over het vorige week bereikte cao akkoord Van de 21 afdelingen steunen 13 het resultaat dat door de Vervoersbond FNV zo nadrukkelijk wordt afgewezen. Ondanks de verdeeldheid binnen de FSV zal Kruse de N -> dinsdag meedelen dat hij het akkoord zal ondertekenen. „Maar", zei hij, „wij zullen wel aangeven dat we \inden dat de nieuwe president-directeur R. den Besten een ander kader om zich heen moet zien te lorftaeo Kruse doelde vooral op Mes sing. „Hij begrijpt totaal niet wat het personeel ervaart." Van Den Besten (voorheen Schip hol) heeft de FSV hoge verwacn- tingen. dames- en herenmaten Nog geen abonnee? Vul de bon in elders in deze krant. 712141 400053"

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 1