Kermis toch op Laan van Oudenzorg Warmond kan watervandalen aanpakken 'Wat deed die fles jenever dan onder de voorbank?' Nieuwe GGD kan al snel beginnen Regio Leiden Duivenvoorde open voor publiek DONDERDAG 15 APRIL 1992 Burgemeester Leiderdorp negeert advies De jaarlijkse kermis van 24 tot 30 april in Leiderdorp wordt toch gehouden op de Laan van Oudenzorg. Burge meester A. Bruggeman heeft een afwijkend advies van de raadscommissie beroep- en bezwaarschriften gisteren voor de tweede keer naast zich neer gelegd. De commis sie was van oordeel dat de gemeente zo snel mogelijk op zoek moest naar een andere plek, vanwege de grote over last voor de omwonenden van de Laan van Oudenzorg. „Gelet op de niet geringe over last, is de commissie van oor deel dat de plaats eigenlijk on geschikt is." Zo luidde het ad vies van de raadscommissie gis teren aan het gemeentebestuur. Volgens de burgemeester echter zijn andere alternatieven in middels onderzocht en nog veel minder geschikt bevonden. Bruggeman heeft volgens een woordvoerder in zijn afweging rekening gehouden met de be langen van de bewoners, de kermisexploitanten en de Oran jevereniging. De klagers, omwo nenden van de Laan van Ou denzorg, zijn inmiddels in ken nis gesteld van het definitieve besluit van de eerste burger. De raadscommissie hield er al rekening mee dat de gemeente door tijdgebrek geen alternatie ve plaats meer zou kunnen vin den voor het jaarlijkse evene ment, ondanks haar advies dat wèl te doen. Kort na Pasen moet immers al met de opbouw van de kermis worden begonnen. De raadscommissie nam dit de gemeente zeer kwalijk omdat zij in feite -door 'getreuzel' de rechtsgang zou hebben belem- erd. Lawaai De raadscommissie behandelde het bezwaarschrift van bewo ners van de Laan van Ouden zorg voor de tweede keer. Vori ge maand legde de burgemees ter het advies van de raadscom missie voor de eerste keer naast zich neer: de klachten .zouden 'niet ontvankelijk' zijn omdat de bewoners van de Merelstraat en de Roodborststraat alleen kon den reageren op een verleende vergunning. Daarom tekenden de bewoners opnieuw bezwaar aan tegen de kermisvergunning die de gemeente pas vorige week aan de Oranjevereniging heeft verleend. De Leiderdorpers vrezen voor overlast van de kermis als die aan de Laan van Oudenzorg wordt gehouden. Overlast in de vorm van lawaai, bierdrinkende en rokende jongeren in de kel derflats. Volgens de bewoners worden er tijdens de kermis zelfs kratten bier van hun bal kons gestolen. Het gemeentebestuur kreeg er tijdens de behandeling van het bezwaarschrift flink van langs van de beroepscommis sie. Ze zou bijvoorbeeld de ver gunning veel te laat aan de Oranjevereniging hebben ver leend. De commissie noemde deze gang van zaken niet be hoorlijk. „Van een gemeentebe stuur mag worden verlangd dat het beslissingen neemt en die kenbaar maakt op een zodanig tijdstip dat eventuele bezwaar den nog adequaat gebruik kun nen maken van hun openstaan de rechtsmiddelen. U hebt er voor te zorgen dat uw besluiten voldoen aan de beginselen van behoorlijk bestuur.' De commissie vond het overi gens wel een uitgemaakte zaak dat er een kermis in Leiderdorp moet komen. Ze vond ook dat dit meerdaagse evenement niet te ver van woningen moet wor den gehouden. „Maar de geko zen plaats (Laan van Ouden zorg) is niet geschikt." Jongetje (2) overreden op Duinrell wassenaar Een tweejarig Duits jongetje is gistermiddag rond 1.7.00 uur op camping Duinrell overreden door een SRV-wagen. Het kind is met inwendige bloedingen en een ingeklapte long opgenomen in het Julianaziekenhuis in Den Haag. Het jongetje zat in een buggy die werd voortgeduwd door zijn elfjarige broer tje. Toen die achter de SRV-wagen langs over wilde steken, kwam de wagen achteruit. Het kind trok de buggy snel terug, maar zijn jonge broertje viel uit het karretje en de winkelwagen reed over hem heen. Toen mensen de bestuurder waarschuw den, schakelde de man in verwarring vooruit en reed nogmaals over het jongetje heen. Het kind is buiten levensgevaar. Inbraken in Leiderdorp leiderdorp Bij een bedrijf aan de Achthovenerweg zijn gisteren een fax en twee computers gestolen. Hoe de daders zijn binnen gekomen is niet bekend. Er zijn geen braaksporen gevonden. Uit een woning aan de Splinterlaan zijn gistermiddag vier klokken, sieraden en een onbekende hoeveelheid geld ontvreemd. De da ders kwamen binnen door de voordeur te forceren. Een woning aan de Roerdompstraat werd gisteren eveneens door inbrekers bezocht. Hier verdwenen een portemonnee, de autosleutels en vervolgens ook de auto, een grijze Honda Civic. Paaskuikens op Meubelplein leiderdorp» De winkels op het Meubelplein Leiderdorp zijn op tweede paasdag van 10.00 tot 17.00 uur geopend. Op het plein speelt doorlopend een paashazen-orkest en paaskuikens delen eitjes uit. De ldnderen kunnen zich bovendien laten schminken. Gratis caravan-keuring Zoeterwoude zoeterwoudeDe gemeente Zoeterwoude houdt in samenwer king met de rijkspolitie op zaterdag 16 mei een gratis caravan- keuring voor de inwoners van het dorp. Een bedrijf uit Wasse naar verleent vakkundige technische hulp. Een keurmeester be kijkt samen met een technisch controleur van de rijkspolitie de aangeboden caravans. De afdeling preventie van de brandweer keurt de gasinstallatie. Caravan bezitters kunnen zich voor 23 april telefonisch aanmelden bij het gemeentehuis, telefoonnum mer 01715-9204, toestel 117. Na die datum wordt een oproep verstuurd met het juiste tijdstip voor de keuring. Postagentschap tijdelijk gesloten oegstgeest Het postagentschap aan de De Kempen Oegstgeest is door een interne verbouwing en de plaatsing van een giromaat gesloten van 27 april tot en met 11 mei. Girobe taalkaarten, giromaatpassen en PIN-brieven worden in deze pe riode uitgereikt door het postkantoor aan de Lange Voort 15. Deze vestiging is geopend van half negen 's ochtends tot vijf uur 's rpiddags. Kwart triathlon in Noordwijkerhout noordwukerhout» De Stichting Triathlon Noordwijkerhout heeft de inschrijving geopend voor haar tweede kwart triathlon op zondag 5 juli. Mensen, die dan duizend meter willen zwemmen, vijftig kilometer willen fietsen en 8,5 kilometer willen hardlopen, kunnen zich nog tot 15 mei in laten schrijven. De formulieren daarvoor zijn af te halen bij Houweling op het Meubelplein in Leiderdorp. voorschoten Kasteel Duivenvoorde in Voorscho ten opent weer haar deuren voor het publiek. Van 1 mei tot en met 30 september worden wekelijks van dinsdag tot en met zaterdag twee rondleidingen gehouden die om 14.00 en 15.30 uur beginnen. Kasteel Duivenvoorde is het enige nog bewoonde en voor het publiek toegankelijk kasteel in Zuid- Holland. In het monumentale bouwwerk gele gen in een park aan de rand van het natuur- en wandelgebied De Horsten zijn onder meer oude schilderijen, antieke meubels, zilverwerk en porse lein te bezichtigen. De Zomeravond Kasteelconcer ten worden dit jaar gehouden op 21 mei, 18 juni, 2 juli, 27 augustus, 10 en 24 september. Het concert programma wordt toegezonden na overmaking van één gulden op gironummer 44.36.884, ten name van 'Kunstkring Duivenvoorde' te Voorschoten. 'Geheugenverliesna aanrijding leiderdorp/den haag marjolein van rotterdam De 36-jarige Leiderdorper die zich gisteren voor de Haagse rechtbank moest verantwoor den voor het rijden onder in vloed en schuld aan een aanrij ding, beriep zich op een geheu genstoornis. In zijn herinnering van de dag, waarop hij op de Engelendaal in zijn woonplaats in volle vaart achterop een rij wachtende auto's reed. zit een gat. Voor het veroorzaken van ae aanrijding, waarbij twee mensen ernstig letsel aan de nek opliepen, eiste de officier van justitie vier weken voor waardelijk celstraf, 2500 gulden boete en een ontzegging van de rijbevoegdheid van twaalf maanden, waarvan zes maan den voorwaardelijk. Het ongeval werd door de Leiderdorper veroorzaakt op 7 november 1990. De man had een vrije dag, ging naar de su permarkt en dronk daarna thuis voor de televisie een paar gla zen jenever met fris. Toen hij zich plotseling herinnerde het pak luiers voor zijn twee maan den oude dochtertje te zijn ver geten, keerde hij met de auto terug naar de winkel. Hier hield het verhaal gisteren op. Over wat er gebeurde nadat hij met de luiers weer in zijn auto stap te, wist de verdachte niets meer. „Mijn geheugen is ingestort. Het eerste wat ik me weer her inner is dat ik in het ziekenhuis bed weer bij mijn positieven kwam." Rechter Verheij was gisteren nu juist geïnteresseerd in wat er in die tussenliggende periode was gebeurd. Waarom was de Leiderdorper op klaarlichte dag met volle snelheid op de rij au to's afgereden? Waarom pro beerde hij niet te remmen, ter wijl duidelijk te zien was dat die auto's voor het verkeerslicht wachtten? En wat deed die fles jenever onder de voorbank? Veel wijzer werd hij niet van de antwoorden van de verdachte. De officier van justitie raakte niet onder de indruk van het wassenaar De nieuwe GGD voor de ge meenten Wassenaar, Leids- chendam, Voorburg en Zoeter meer begint waarschijnlijk op 1 juli van dit jaar met haar werk zaamheden. Voor die tijd moe ten de verschillende gemeente raden instemmen met de reor ganisatieplannen. De dienst zal in Wassenaar gaan werken vanuit het Gezondheidscen trum aan de Johan de Win straat. De Wassenaarse bevolking zal voorlopig niet veel merken van de nieuw te vormen gemeen schappelijke gezondheidsdienst (GGD) omdat deze vooral pre ventieve taken heeft. De plan nen voor een gemeenschappe lijke gezondheidsdienst vloeien voort uit de Wet Collectieve Preventie Volksgezondheid (WCPV), die alle Nederlandse gemeenten verplicht een GGD in stand te houden. Toen de wet in 1988 in werking trad. bleek dat Wassenaar de kosten van een GGD niet alleen kon dra gen, zodat met de andere ge meenten samenwerking werd gezocht. Vóór 1988 werd de Wassenaarse gezondheidszorg door de GGD in Voorburg ver zorgd. De nieuwe GGD zal zich vooral bezighouden met de al gemene gezondheidszorg in de Haagse randgemeenten en met gedragsbeïnvloeding van het publiek. Er komt een medewer ker die speciaal belast zal zijn met voorlichting over aidspre- Uöbtie, alcoholmatiging, seksu eel geweld en hygiëne op scho- betoog over het geheugenver lies. „Meneer had een alcohol promillage van 1,54. Ik denk dat hier sprake is van schuld aan iets heel ernstigs. De gevolgen voor de mensen die in de auto zaten waarop de verdachte is ingereden, zijn groot. De emsti ge nekblessure die beiden oplie pen, kan soms wel een leven lang hoofdpijn of pijn in de nek opleveren.' Raadsvrouw Marseille van de verdachte vroeg vrijspraak om dat er in het proces-verbaal van de Leiderdorpse politie proce durefouten zouden zijn ge maakt. Zij achtte bovendien niet bewezen dat zijn cliënt veel te hard had gereden. De advo caat wees verder op de grote ge volgen die het intrekken van het rijbewijs zou kunnen hebben. „Het bedrijf waar hij werkt, is onlangs van eigenaar gewisseld Daardoor wordt hij met ontslag bedreigd. Zonder rijbewijs komt hij nooit meer aan de slag." De rechtbank doet op 28 april uitspraak. Meeste w inkels in Voorschoten met Pasen dicht VOORSCHOTEN Winkeliers in Voorschoten heb ben een broertje dood aan de zondag-openstelling. De meeste zaken zijn op tweede paasdag dan ook gesloten. Zij laten zich niet dwingen door de twee aan vragers van de extra werkdag, Kamsteeg Autobedrijven en tuincentrum Intratuin. „We werken al zes dagen in de week. Mogen wij dan ook eens een dagje vrij?", zo reageren de klei ne neringdoenden en de filiaal houders van nationale winkelgi- guten unaatam B en W van Voorschoten be sloten vorige week dat de win kels in Voorschoten op tweede paasdag open mogen zijn. Slechts een enkeling gaat mee met de twee Voorschotense be drijven die hun deuren aan staande maandag wèl openzet- Met veel moeite geld losgepeuterd voor lease-boot Het had weinig gespeeld of snelheidsmaniakken hadden deze zomer hun hart kunnen ophalen op de Kagerplassen. Lange tijd zag het er naar uit dat de politie in Warmond geen geld kreeg om op het water te surveilleren. Maar dank zij de inspanningen van het War- mondse gemeentebestuur kon de 'landpolitie' toch weer wor den uitgerust met een fhuur- )boot. Het vaartuig waarmee het komende recreatieseizoen weer snelheidsovertreders kun nen worden achterhaald, werd gistermiddag te water gelaten in de plaatselijke jachthaven. De politiegroep Sassenheim- Warmond kreeg vorig jaar van het districtsbureau nog 15.000 gulden om een lease-boot te be kostigen. Met deze gehuurde snelle boot heeft de landpolitie het snelvaren 'met groot succes' bestreden, zo blijkt uit het rap port 'De vaarsurveillance 1991' van de post Warmond. Onlangs peuterde de politie met veel moeite tien mille voor de lease boot voor dit jaar los. Opgeheven ln het verleden hield de rijkspo litie te water het toezicht op de Kagerplassen. De post van dit onderdeel in Warmond is ech ter opgeheven en bij Alphen on dergebracht. Tijdens de zomer maanden heeft de (land)groep Sassenheim/Warmond de sur veillance op de plassen daarom zelf ter hand genomen. Opper wachtmeester J. Kraan: .Anders waren de overtredingen op het recreatiewater de pan uit gere- De groep Sassenheim/War- mond begon vorig iaar ook een project om het snelvaren op de Kagerplassen terug te dringen. Kraan: „Dat had onze prioriteit, Mede dank zij de inspanningen van de Warmondse burgemeester. G. i een surveillanceboot voor de Kagerplassen. want de overlast van het snelva - ren was groot. Dat project is ons prima bevallen: van de in totaal 203 processen verbaal die we hebben uitgedeeld, waren er 159 voor snelheidsmaniakken. Verder hebben we 245 waar schuwingen uitgedeeld voor verschillende overtredingen Kraan heeft zich dan ook op gewonden toen 'Den Haag' niet opnieuw geld beschikbaar wilde stellen voor de lease-boot. „Dit jaar was er plotseling vanwege de reorganisatie geen geld meer Daarmee gingen we na tuurlijk niet akkoord Als tus senoplossing konden we nota bene een reservebootje krijgen: een gammel. 17 jaar oud geval van de Leiderdorpse politie. Ik heb toen 'nee' gezegd, want ik wil alleen varen met goede spullen. En dat bootje was niet meer dan een gogomobu'i een soort driewieler, maar dan op het water. Ik heb toen gezegd ik ga met dat ding de plas op, schiet hem daar lek en vervol gens zwem ik wel terug naar de kant.'' Maar na lang heen en weer praten en dank zij de inspan ningen van burgemeester G. van der Wel kreeg Kraan toch zijn zin. „We hebben uiteinde lijk toch nog tien mille van Den Haag gekregen. Dat is niet ge noeg. maar het is beter aan niks, en we kunnen de huur van de boot ermee betalen. Als we helemaal niet meer zouden kunnen varen op de Kagerplas sen. zou het 'watervanaalisme' de pan uit rijzen. Want de rijks politie te water houdt zich mo mentecl alleen bezig met de be roepsvaart op de grote wate- Optimlstlsch De Warmondse opperwacht meester is optimistisch over het komende seizoen, ondanks het personeelstekort van vijf men sen bij de groep. „We varen tot oktober dagelijks met twee mensen op de boot. tussen 13.00 en 22.00 uur Bij grote ca lamiteiten zoals ongelukken waarbij veel specialistische ken nis is vereist roepen wc de hulp in van de rijkspolitie te wa ter. Kraan houdt zijn hart wel vast voor de reorganlstie van de po litic. „In de plannen wordt met geen woon! gerept over de re creatie gebieden in deze regjo. die veel aandacht vragen Ik ben bang dat we straks veel proble men zullen krijgen als dat in derdaad een witte vlek blijft."

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 13