Bekerduel is aan TOP niet besteed LUSV sterkste in regionale klasse Sport Viscaal reageert frustraties af Braziliaan besmet met AIDS-virus Blattler 'Rambo' van Sankt Gallen Cantelberg wil verder Alemao verkast van Napoli naar Sampdoria Monaco simpel ronde verder in bekerstrijd Van der Sar blijft bij Ajax Kampioenen van het groene laken WOENSDAG 8 APRIL 1992 26 REDACTIE HERMAN JOUSTRA >B ONDERWATER ROB V GPD Het botert niet bijster meer tussen René Vande- reycken en Erik Viscaal. En waarschijnlijk is dat nog eufemistisch uitgedrukt. Het eerste teken van de sluimerende onvrede tussen de trainer van AA Gent en zijn beste aanvaller openbaarde zich aan de vooravond van de Europa Cup thuiswedstrijd van AA Gent tegen Ajax. Onder het mom dat hij aan rust toe was, passeerde Vandereycken Viscaal toen verrassend voor het competitieduel tegen Waregem. Viscaal was daar niet blij mee en liet dat blij ken ook. Het geschil werd bijgelegd, maar afge lopen weekeinde legde Vandereycken ander maal een bom onder de toch al broze verhou ding met zijn Nederlandse sterspeler. Tegen Cercle Brugge liet hij, ook tot verbazing van de Belgische media, Viscaal in de kleedkamer ach ter. De Brabander, die AA Gent liever vandaag nog dan morgen de rug toekeert, snapte ook niks van zijn vervanging. „Maar ik zal niet naar de reden vragen. Dat ben ik allang verleerd, want dat haalt toch allemaal niets uit." Merkwaardig genoeg nam Viscaal wel zijn ploeggenoot Henri Balenga onder vuur. „Balen- ga verstaat mij gewoon niet. Hij begrijpt maar niet hoe een één-tweetje uitgevoerd moet wor den. Op de training vlot het al evenmin tussen ons beiden. Het gebrek aan communicatie met Balenga is wellicht de oorzaak geweest van mijn vervanging. Ik speel liever met Van der Linden of Vandenbergh in de spits." PORTO ALEGRE AFP De Braziliaanse voetballer Gerson da Silva is volgens een verklaring van zijn club International besmet met het AIDS-virus. Gerson is de eer ste prof in het Braziliaanse voetbal bij wie de gevreesde ziekte is gesignaleerd. De clubleiding wist al een maand geleden van de affai re, maar besloot het bloed van Gerson nog eens in Pa rijs te laten controleren. De uitslag van die expertise be vestigde de eerdere resulta ten. De vader van de voetbal ler is volgens de clubleiding eveneens met het virus be smet en ligt op sterven. Ger son heeft nog niet op de be richten gereageerd. De derde ronde van het korfbalbekertoernooi heeft voor de laatste drie vertegenwoordigers uit de Leidse regio slechts uitschakeling opgeleverd. TOP degradeerde de wedstrijd tegen Fortuna tot een oefenduel en kwam niet slecht weg: 17-14 verlies. De Danaïden bezocht weinig geïnspireerd Avanti en trok daardoor aan het kortste ein de: 12-8, terwijl Velocitas in Phoenix ruim haar meerdere moest erkennen: 11-5. korfbalmedewerker De competitiebelangen werden door Theo Korporaal van TOP belangrijker geacht dan de be kerontmoeting met hoofdklas ser Fortuna. De Delftse ploeg was een klasse beter en de vol tallig aangetreden TOP'pers speelden daarom een erg nutti ge pot. Op korte afstand werd Fortuna gevolgd, maar echt spannend werd het nooit. Gerco Langelaan kwam tot vier tref fers. Vijf minuten voor het einde kwam TOP op 16-14, maar de 17-14 daarop besliste de wed strijd. De inspiratie en de reserves had De Danaïden thuisgelaten voor de ontmoeting met Avanti. Na 4-1 kwam de Breedveld- brigade nog op 4-3 (Sandra Slingerland), maar na de 5-3 ruststand kwam Avanti vlot op 8-4. Erik Kromhout (3x) en Hei- ko Locher bepaalden mede de eindstand op 12-8. Phoenix stelde de kandida tuur voor de volgende ronde vrij duidelijk. Velocitas miste drie basisspelers en voldoende af- vangmogelijkheden. Van meet af aan keken de Leiderdorpers tegen een achterstand aan. De invallers Arjen Bakker, Marco Leons en Steven de Ronde scoorden ieder tweemaal, ter wijl Femmy van Nieuwkoop dat namens het dameskwartet deed. Minder dan de uitschake ling zal de enkelblessure die Ron Goudsmit opliep zich doen gevoelen. Op 26 mei zal de finale op l-eidse bodem worden gespeeld. De loting voor de kwartfinales kende de volgende uitkomst: ODO-Excelsior, Fortuna Futura, Phoenix-Avanti en Achilles-Ons Eibernest. Het vertrek van bondscoach Guus Gantelberg bij het Neder lands Handbal Verbond is voor lopig niet aan de orde. De 52-ja- rigc coach en het NHV spraken gisteravond over contractver lenging en zetten de besprekin gen binnenkort voort. Volgens een woordvoerder van de bond heeft Cantelberg niet aangege ven te willen stoppen als keuze- heer. Dat betekent dat hij geen consequenties verbindt aan de ondermaatse prestaties van Oranje tijdens de WK-kwalifica- tiestrijd van twee weken gele den in Oostenrijk. Vooraf had de 52-jarige bondscoach geroepen dat hij zijn lot verbond aan de kwalifi catie van Nederland voor de A- WK in Zweden volgend jaar. Als zijn team zich niet zou plaatsen voor Zweden was het voor de bondscoach en wellicht voor het NHV en haar topsportbeleid 'einde oefening' zo sprak Can telberg. Hoewel Oranje teleur stellend negende werd in het toernooi (alleen de nummers een tot en met vier gaan naar Zweden) lijkt de trainer nu te rug te komen op zijn harde uit spraken. NHV-voorzitter Luub Haf kamp maakte vlak na het toer nooi al duidelijk dat wat hem betreft de bond en Cantelberg op de ingeslagen weg door kun nen gaan. Hafkamp en Cantel berg waren gisteravond beiden niet voor commentaar bereik baar. gpd Kijvende bestuursleden, trai nerswisselingen en tegenvallen de prestaties: Sankt Gallen maakt roerige tijden door. „Ik zou wel weer eens rust in de tent willen", verzucht Pierre Blattler, voormalig speler van Roda IC. „Elke dag is er wel wat. Ik zit hier nu een jaar en ben al aan de derde trainer toe". Sinds afgelopen maandag zwaait Leen Looyen voorlopig ae scepter bij de nummer acht van de Zwit serse (kampioens)competitie. Wat is er mis met de club Blattler: „Er is sprake van een machtsstrijd. Ie hebt nogal wat stromingen binnen de club. Het ontslag van Heinz Bigler (de voorganger van Looyen, red.) heeft de situatie alleen maar verergerd. Niet alle bestuursle den zijn het dus eens met het ontslag van de trainer. Daar komt nog bij dat Bigler heel goed bij de supporters lag, om dat hij veel jeugd uit de streek inpaste. De publieke opinie keert zich nu tegen de macht hebbers. Dat zorgt voor veel on rust en komt de prestaties niet ten goede". - Was jij het eens met het ont slag van Bigler? Blattler, aarzelend: „Hij is lan ge tijd assistent geweest. Na het ontslag van Kurt Jara werd hij ineens voor de leeuwen gewor pen. Het was voor hem allemaal nieuw en hij miste gewoon er varing. Ik was niet zo kapot van zijn trainingen. Het was voor mij tijdverdrijf, maar meer ook niet". - De komst van Looyen kon dus geen kwaad? Blattler: „Hij is hier nog meer twee dagen, maar ie merkt al meteen het verschil. Looyen is tactisch goed onderlegd en kan dat overbrengen op de spelers. Er wordt nu ook met meer dis cipline getraind". - Ondanks alle perikelen ben je aan een sterk seizoen bezig? Blëttler: „Sinds mijn vrouw geen last van heimwee meer heeft, zijn mijn prestaties om hoog gegaan. Ik heb inmiddels tien doelpunten gemaakt. Dat is best wel veel voor een midden velder, al moet ik wel zeggen dat er vijf penalty's bij zaten". - Je wordt tegenwoordig 'Ram- bo' genoemd. Hoe kom je aan die bijnaam? Blattler: „Ik speel altijd om te winnen, dus dat betekent dat ik er ook wel eens een tackle te genaan gooi. Voor Nederlanders is dat niks vreemds, maar hier is dat nogal bijzonder. Ze spelen hier vooral om niet te verliezen. Maar om nou te zeggen dat ik hard speel, nee dat zeker niet. Ik heb nog maar drie gele kaarten achter mijn naam staan. Dat is echt niet veel, zeker als je be denkt dat de scheidsrechters hier bij het minste of geringste kaarten trekken". Bezem door selectie Aberdeen gpd Bij Aberdeen gaat de bezem binnenkort stevig door de selectie .Met uitzondering van Theo Snelders kunnen alle Nederlanders hun bie zen pakken. Oud-speler Willie Miller, die onlangs de technische lei ding overnam van de ontslagen Alex Smith, is niet tevreden over de prestaties van de drie overgebleven Nederlandse veldspelers. Eer der mocht Willem van der Ark (naar Utrecht) al vertrekken. De Zweedse international Jonas Them speelt vol gend seizoen bij Napoli. Them wordt in Napels de opvolger van de Braziliaan Alemao die van zijn vrije transfer gebruikt maakt om naar Sampdoria te verhuizen. Napoli bereikte vorige week al een principe akkoord met Them, nu nog middenvel der van Benfica. De Zuiditaliaanse club za| de Portugese kampioen acht miljoen gulden moeten betalen. Andreas Brchme is volgend seizoen overbodig bij Inter. De Duitser, die twee jaar geleden de WK finale besliste met een strafschop, is transfer vrij maar wil zelf helemaal niet vertrekken. „Ik hoef niet weg. Desnoods begin ik als vijfde bui tenlander aan het seizoen. Maar als ik weg moet van Inter, dan ga ik in ieder geval niet terug naar Duitsland. Na de Italiaanse competitie heb ik geen zin meer in de Bundesliga. Dan ga ik liever naar een andere club in Italië of in Frankrijk of Spanje." Silvio Berlusconi blijft de zaken groot aanpak ken. De steenrijke eigenaar/sponsor van AC Milan lanceert bijna dagelijks nieuwe plannen om het voetbal meer aanzien te geven. Na het idee tot het instellen van een Europese superliga denkt de Italiaan nu mondiaal. Een wereldtitel strijd voor de sterkste clubteams uit Europa en Zuid-Amerika moet nog meer geld in het laatje brengen. Volgens de mediagigant zou een derge lijke competitie miljarden mensen aan de buis gekluisterd houden. PARUS Rtr Bekerhouder Monaco heeft zich gisteren nauwelijks hoeven in te spannen om in de derde ronde van de Franse bekerstrijd over eind te blijven tegen de derde- divisionist St. Omer. In het noorden van Frankrijk werd het 4-2, nadat de tegenstander van Feyenoord in de halve finales van de Europa Cup 2 binnen twintig minuten een voor sprong van 3-0 had genomen. Gnako, Valery en Blondeau brachten de bekerhouder in een comfortabele positie. Nadat St. Omer de stand op 1-3 had ge bracht, zorgde Clement weer voor drie doelpunten verschil. In de slotfase scoorde de kleine club voor de tweede keer tegen. Manchester United neemt in de slotfase van de Engelse com petitie moeizaam afstand van achtervolger Leeds United. De koploper van de league bleef gisteravond tegen 'buurman' City op 1-1 steken. De voor sprong op Leeds bedraagt na dat gelijke spel twee punten. Manchester United heeft een wedstrijd minder gespeeld. United nam in de eerste helft een voorsprong via de talentvol le Giggs. Kort na de rust verloor City verdediger Pointon, die werd weggestuurd na een grove overtreding op Giggs. Die te genvaller weerhield de minst aansprekendè club van Man chester er niet van op gelijke hoogte te komen. White werd neergelegd, aanvoerder Curie benutte de strafschop. Tottenham won door twee goals van Lineker met 2-0 bij Notts County. Uwe Kamps heeft het sei zoen van Borussia Mön- chengladbach voor een groot deel gered. De doelman stopte gisteravond in de halve finales van de Duitse bekerstrijd vier strafschoppen van spelers van Bayer Leverkusen, nadat 120 minuten voetbal een stand van 2-2 had opgeleverd. Borussia schoot twee keer raak van de stip en treft in de finale op 23 mei in Berlijn de winnaar van het duel Hannover 96-Werder Bremen. SCOREBORD VOETBAL BIUARTEN i 50-38 (61/0,819-0,622), SPORTPRIJSVRAGEN WIELRENNEN TENNIS IJSHOCKEY Edwin van der Sar blijft bij Ajax. De reservedoelman uit Voorhout tekende gisteren in Amsterdam een contract voor de duur van twee jaar. Ook Michel Kreek, Wim lonk en Edgar Davids blijven de Am sterdamse club trouw. leiden frank bonte volleybalmedewerker De mannen van LUSV hebben zoals verwacht tegen RW 2 het kampioenschap van de regiona le eerste klasse gepakt met een 3-0 overwinning. Setstanden 13-15, 2-15, 12-15. Het leek in de eerste set toch nog een hete wedstrijd te zullen worden voor de studenten toen RW de score met veel bravour op 13-13 ge lijktrok. Als de Rijnsburgse service het toen niet min of meer had laten afweten zou de setwinst mis schien naar RW 2 zijn gegaan, maar op dat onderdeel liet die ploeg het in deze wedstrijd op kritieke momenten afweten. Daarbij kwam dat coach Pieter Goossen bij 13-13 spelverdeler Reggy de Feniks in het veld bracht en dat had een gunstige werking op LUSV. In de tweede set moest RW even wat wegslikken en LUSV pakte met soepele acties en sterk blokkeren flitsend het kampioenschap. De derde set had RW winst moeten opleve ren omdat LUSV met de titel op zak erg losjes stond te spelen. Maar RW verzuimde een 8-1 voorsprong uit te bouwen. LUSV wilde toch niet naar nog een set en ging serieus aan het werk om de achterstand goed te maken. Dat lukte met 12-15. SKC won simpel van Gemini- /Kangeroes 3, 8-15, 5-15, 12-15 en zal nu komende vrijdag in de Universitaire sporthal met NO VO 2 moeten uitmaken wie op de ranglijst de tweede plaats zal bezetten. Belangrijk voor het handhaven van net eerste klas seschap. NOVO onderschatte TOI in de eerste set en betaalde daarvoor met verlies, 13-15. In de tweede set bracht NOVO de basis in het veld en toen werd het voor TOI uiteraard een an dere zaak. Bij de stand 7-0 moest TOI de strijd staken door een enkelblessure van een van de zes spelers. Een vervanger was er niet en dat betekende 1- 3 in sets voor NOVO. Bij de vrouwen werd DAC 1 kampioen door eerst met 3-0, 15-6, 15-6, 15-9 te winnen van Liusna en vervolgens met 3-1 12-15, 7-15, 15-6, 7-15 te win nen van VCO. Het verlies van de derde set mag worden toege schreven aan het concentratie verlies van DAC dat met de winst van de tweede set het kampioenschap binnnen had. DAC 2 legde echter de basis voor het kampioenschap door WW op 2-2 te houden, setstan den 9-15, 15-12, 15-10, 13-15 in een wedstrijd met van weerszij den goede en zwakke momen- oegstgeest Dit zijn ze dan, de kampioenen van Centraal. V.l.n.r. Rob Hilgeman, Herman van Daalen, Jan van Loon en Siem de Groot. Het drie banden-team uit Oegstgeest veroverde afgelopen weekeinde al zonder zelf te spelen de titel in poule 6 van de landelijke tweede divisie. De wedstrijd van gisteravond, tegen NHD/Schouten 2 was daarom niet echt meer van belang: 4-4. Van Loon (30 in 50 beurten, 0.600) en Hilgeman (24 in 46, 0.521) verloren hun partijen, respectievelijk van Brandsen en Bron. De partijen van Van Daalen tegen Botman (35 in 36, 0.972) en De Groot tegen Boon (30 in 48, 0.625) leverden winst op. Centraal moet nu promotiewedstrijden spelen voor een plaats in de eerste divisie. De te genstander is nog niet bekend. Van de 8 kampioenen gaan er zes over. LOEK ZUYDERDUIN

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 26