wat hij wil SU I Keen weet BOLLEN Sport Tafeltennisbond wil 'rust in de tent' f REDACTIE HERMAN KDUSTRA* AD VAN KAAM John Blankenstein bij de COVS leiden John Blankenstein, scheidsrechter betaald voetbal, houdt morgen een spreekbeurt voor de COVS Afdeling Leiden. De Nederlandse arbiter fluit komende zomer ook tijdens het EK- voetbal in Zweden. Blankenstein begint zijn praatje in het club gebouw aan de Hoogmadeseweg om 20.30 uur. Scholtes naar NK driebanden voorschoten Voor Rob Scholtes geldt de kampioenswedstrijd van Voorschoten tegen Inter Biljart Sport uit Den Haag als gene rale repetitie voor het Nederlands kampioenschap driebanden eerste klasse. Zelfs al verliest Voorschoten vanavond met 6-2, dan nog wordt de titel in de landelijke tweede divisie gegrepen. Op 24, 25 en 26 april moet Scholtes het alleen waarmaken bij het NK in Sloterdijk. Als Voorschoten vanavond in het eigen snook- erpalace (aanvang 19.30 uur) kampioen wordt, kan het daarna via promotiewedstrijden een plaats in de eerste divisie bemach tigen. Piet Kralt kraait victorie leiden Piet Kralt kraaide gisteren victorie op De Bult in Leiden. De wielrenner uit Rijnsburg bracht de eerste wedstrijd op zijn naam die meetelt voor de Report Service Verslaglegging-compe titie van Swift/Casba. Hij bleef Rob Verhagen (Leidschendam), Kees de Goede (Zoeterwoude-Dorp), Bert van de Meer (Voor schoten) en Alex Jansen (Leiden) voor. De wedstrijden voor deze competitie worden elke dinsdag verreden. Vierde periodetitel voor Eindhoven tilburg Eindhoven heeft zich verzekerd van een plaats in de nacompetitie. De Eindhovenaren versloegen gisteren in een be slissingswedstrijd voor de vierde periodetitel provinciegenoot RBC. Op het veld van Willem II in Tilburg besliste de ploeg van Chris Dekker de wedstrijd in het eerste half uur door doelpunten van uitblinker Willems en de van Fortuna Sittard overgekomen Doufikar: 2-0. De winnaars van de periodetitels zijn tot dusverre Heracles, kop loper Cambuur, Go Ahead Eagles, NAC en Eindhoven. RBC heeft ondanks het verlies van dinsdag nog kans op een startbewijs. De tweede plaats op de ranglijst achter de beoogde kampioen Cam buur geeft ook recht op het financieel aantrekkelijke slotakkoord van de eerste divisie. Mislukte coup van ONCE De Spaanse wielerploeg ONCE deed gisteren een vergeefse po ging de Ronde van Baskenland al in de tweede etappe (over 183 kilometer van Orio naar Salvatierre) naar de hand te zetten. Een coup van zes ONCE-renners, met steun van LeMond leverde in de slotfase geen succes op. De Zwitser Toni Rominger won later de sprint van een andere kopgroep van zeven renners. De Ier Stephen Roche (Carrera) loste Harald Maier af als leider in het algemeen klassement. Trinko Keen: „Een specifiek doel heb ik niet voor ogen." OPMERKELIJKE ACHTERGRONDEN VAN DE SPORT Trinko Keen hoopt dat de Nederlandse tafeltennisvrou- wen hebben geleerd van het verleden. De dames hebben na de Japanse aanvaring inmiddels vrede gesloten, maar ook Keen beseft dat de verzoening nog geen enkele ga rantie biedt op een zorgeloos bestaan in Stuttgart. „Vries- ekoop en Hooman hebben met hun gedrag mijn belan gen geschaad. Ik ben prof en dus afhankelijk van spon sors. En geen enkele geldschieter zit te wachten op ru zies. Er is veel goodwill verspeeld en daar kon ik niets aan doen. Dat was nog het ergste van alles." WOENSDAG 8 APRIL 1992 randwijk Van 10 tot en met 20 april spe len de Europese tafeltennis kampioenschappen zich af in Stuttgart. Zaak dus voor sensa tiezoekers om extra attent te zijn op kibbelende speelsters, boze bondscoaches, falende be stuurders en een radeloze pers chef. Wie herinnert zich niet het het wereldkampioenschap tafel tennis '91 in Japan, waar de da mes Vriesekoop en Hooman el kaar in de haren vlogen? Oranje werd met afstand wereldkam pioen ruziemaken, "maar faalde schromelijk achter de tafel. Als het aan technisch direc teur Jan Vlieg ligt, houdt de Ne derlandse afvaardiging zich in de Zuidduitse stad ditmaal lou ter en alleen bezig met tafelten nis. De Groninger verstopte zich met zijn discipelen vorige week in de bossen van Papendal, af- barcelona gpd Jacco Eltingh is weer in vorm. Na zijn succesvol optreden vo rig jaar in het Grand Slam-toer- nooi van Wimbledon, waar hij pas in de vierde ronde werd uit- gescnakeld door André Agassi, is het lang stil geweest rond de 22-jarige Nederlander. Maar daar lijkt in het vijftiende Trofeo Conde de Godo-toemooi, dat maandag in Barcelona begon, een einde aan te komen. Want nadat Eltingh in de eerste ronde al de Zweed Jan Gunnarsson in drie sets had verslagen (3-6,6-4 en 6-2), was hij gistermiddag duidelijk de meerdere van de als zesde geplaatste Agassi: 6-4, 1-6 en 6-1. Mark Koevermans slaagde er niet in de derde ronde te berei ken. Koevermans, die in de eer ste ronde de Argentijn Horacio de la Pena in drie sets uitscha kelde (6-7, (6-8), 6-1 en 6-4), was daar voornamelijk zelf schuldig aan. Tegen de als ze vende geplaatste Alberto Man- cini ook al een Argentijn had hij in de derde set lange tijd uitzicht op de overwinning, maar hij verloor uiteindelijk bij een stand van 6-5 in het voor deel van Mancini op knullige wijze zijn service en dus ook de partij: 2-6,6-4 en 5-7. Van zenuwen was bij Eltingh in zijn wedstrijd tegen Agassi niets te merken. Onder de goedkeurende blikken van Ro- geschermd van de 'boze buiten wereld'. De media, doorgaans toch niet massaal vertegen woordigd in de nabijheid van de NTTB, werden vriendelijk doch dringend de deur gewe- Of het belang van sponsor Eagle Star daarmee is gediend, doet kennelijk niet ter zake. Perschef Wim van Haasteren is van oordeel dat het Nederland se tafeltennis de laatste weken ruimschoots aan zijn trekken is gekomen in de media. „Een beetje windstilte kan geen kwaad," vindt hij, „We willen rust in de tent. Er steekt verder niets achter, niemand heeft een spreekverbod." Alsof die aanpak een garantie is voor een rustig verloop voor het EK-tafeltennis. Voor de goe de orde: het is nog niet zeker of de sponsor zich voor een twee de periode aan de NTTB bindt. nald Koeman en Marco van Basten de AC Milan-spits was voor twee dagen op bezoek bij Ronald Koeman verloor hij in de eerste set geen enkele keer zijn service, terwijl Agassi dat wel een keer deed: 6-4. De tweede set begon onge lukkig voor Eltingh. Eerst raakte hij onnodig zijn service kwijt en vervolgens miste hij drie moge lijkheden om meteen terug te breaken. Agassi maakte er daar na 3-0 van, waarop Eltingh de set liet lopen: 6-1. In de beslissende set gaf hij Agassi die in de eerste ronde was vrijgeloot geen enkele kans meer. Hij brak tweemaal achter elkaar door de service van de Amerikaan en deed dat ook de derde keer bij de stand 5-1. Ondanks het feit, dat het jeugdige Spaanse publiek de hele wedstrijd op de hand van Agassi was en dat met luid ap plaus liet merken, benutte hij zijn eerste de beste match-point op de service van Agassi met een fraaie backhand-passeer- slag. Eltingh komt in de derde ron de uit tegen de winnaar van de wedstrijd tussen Marcello Filipi- ni in de eerste ronde verras send sterker dan de als twaalfde geplaatste Italiaan Omar Camparese en de Spanjaard Carlos Costa, zondag nog win naar van het ATP-toernooi in het Portugese Estoril. randwijk rob onderwater Trinko Keen weet wat hij wil. Tafeltennissen zonder poespas. Wordt de 20-jarige inwoner van het landelijke Randwijk (bij Arnhem) afgeleid, dan roert hij zijn mondje. Tot ergernis van hemzelf. Moe wordt-ie wel eens van z'n eigen gezeur. Keen heeft daarom de hulp van privécoach Carel Deken ingeroepen om zijn carrière de juiste wending te geven. En om zichzelf te be schermen. Gaat Keen over de schreef, dat wordt hij gekapit teld. Op eigen verzoek dus. Maar als het gaat om zijn ei gen hachje, dan wenst Keen niet te worden gestoord. De bond kan straks de borst nat maken, want de international heeft eisen. „Dat wat ik in de af gelopen maanden heb meege maakt, mag nooit meer gebeu ren. Ik heb veel te veel gespeeld. De bond vond geloof ik elke wedstrijd belangrijk. Daardoor ben ik geblesseerd geraakt en heb ik een maand niet kunnen spelen. Daarover wil ik Vlieg straks spreken." Tafeltennissen doet Keen graag, laat daar geen misver stand over bestaan. Hii is smoorverliefd op het spelletje. Feitelijk is het zijn professie, al staan er geen exorbitant hoge bedragen tegenover. In België, hij speelt competitie bij Chaltre, graait hij het meeste geld bijel- kaar. De NTTB vult de beurs van Keen verder aan. „Ik kan er goed van leven. Ik denk dat veel jongens van mijn leeftijd min der te verteren hebben.' Trinko Keen behoort tot de beste spelers van Nederland. De positie van vaandeldrager Paul Haldan is vooralsnog onaan tastbaar, maar daarachter vech ten hij en Danny Heister om de tweede plek. Beide 'youngsters' worden binnen de NTTB gezien als veelbelovende spelers. Maar op de weg omhoog is het vallen en opstaan. Keen wil er alles aan doen om een betere speler te worden. „Een specifiek doel heb ik niet voor ogen. Dat heb ik buiten het tafeltennis ook niet. Ik studeer nu informatica aan de vrije universiteit, maar vraag me niet wat ik ermee ga doen. Ik zie wel waar het schip strandt." Keen spiegelt zich graag aan de Zweden, 'marktleiders' in het mondiale tafeltennis. „Die jon gens zijn zo cool. Ongelooflijk. Ze hebben een instelling van: als het vandaag niet gaat, dan morgen beter. Ze verblikken of verblozen niet. Moet je mij ne men. Als het tijdens een partij misgaat, dan lig ik met mezelf overhoop." Hij probeert die vervelende trekjes uit zijn hoofd te bannen. „Ik zal hoe dan ook moeten ac cepteren dat ik fouten maak. Je neemt jezelf in de maling als je je om elke blunder druk inaakL Ik moet ook zeggen dat het steeds beter gaat. Maar soms moet Carel me tot de orde roe pen." De privécoach Deken zal tij dens het EK niet aan de zijde van Keen mogen verschijnen. „Ik hang niet aan een privé coach. Het model Hooman- /Kantebeen staat me in het ge heel niet aan. Carel en ik heb ben afspraken gemaakt en ik probeer me daar zoveel moge lijk aan te houden. Achter de ta fel moet je het alleen doen, dan is de invloed van een coach ni hil." Keen vindt dat hij van de raadgevingen van bondscoach Li Ji-Shu nauwelijks wijzer wordt. „Die man werkt zich uit de naad, eerlijk waar. Maar hij begrijpt de Nederlanders nog steeds niet. En dat is een pro bleem, ook al omdat hij de taal niet beheerst. In China luisterde iedereen naar hem. Als ik ge blesseerd ben en ik zeg 'm dat ik niet kan spelen, kijkt hij me met grote ogen aan. Dat is-ie niet gewend, want in China spelen ze met een een blessure verder als de coach dat wil. Ach, verder gaat het allemaal wel." „Voor zo'n belangrijk toer nooi ben ik liever in Duitsland. Ik heb daar uitstekende contac ten en kan dan lekker trainen. Maar de bond vindt dat ik hier moet blijven. Mij best, maar dan moet ik goede trainings partners hebben. Haldan zie ik zelden of nooit op zo'n trai ningskamp. Waarom weet ik niet, maar het gebeurt wel. Ik heb liever dat de bond de zaken goed organiseert, dan dat ze mij een gouden tip geven bij 19-19 in de beslissende game." Het is verkapte kritiek aan het adres van technisch directeur (tevens vrouwencoach) Jan Vlieg. De Groninger moet straks met de NTTB in de slag om contractverlenging. De spelers zal om een mening worden ge vraagd. Keen wenst niet uit de school te klappen, maar het is een publiek geheim dat Vlieg niet door alle Nederlandse mannen wordt gesteund. „Als hij blijft, is het mij ook goed. Maar in elk geval zullen de ge sprekken tussen hem en mij heel zakelijk verlopen." Van het aanstaande Europees kampioenschap verwacht hij veel. „Als ploeg gaan wij ons goed presenteren. Geen gerot zooi, maar gewoon goed tafel tennissen." n Plug, manusje- van-alles bij hand- JL JL. halvereniging Noorlander/Bollenstreek, is geen katje om zonder hand schoenen aan te pakken. Dat zijn niet onze woorden, maar die van Plug zelf. De kwalifica tie van 'moeilijke tante' neemt ze zelf in de mond. Plug was bij Bollenstreek, voorheen Foreholte, jarenlang teammanager. Ze zat vele sei zoenen op de bank naast coach Jan Kecskeméthy. Tot volle tevredenheid van beiden. Want de trainer was al net zo'n opgewonden standje en samen konden die twee het uitstekend vinden. De driftige oefenmeester werd door de speelsters van de eredivisionist vorig jaar weggestemd omdat hij te veel vrouw-onvriendelij ke taal bezigde in de kleedka mers en langs de lijn. Die ont slagprocedure was niet het idee van Plug, zij kon de ver bale uitspattingen van 'Kees' wel hebben. Plug ging dit seizoen vrolijk aan de slag met een nieuwe trainer Jan Alma. Een Hage naar met een behoorlijke pal mares, bepaald geen ruwe jon gen. Maar tussen Plug en deze beschaafde Alma boterde het voor geen meter. Ze zaten el kaar vreselijk in de weg langs de lijn. De twee besloten met elkaar te breken. Met 'kwaaie koppen' keerden ze elkaar de rug toe. Plug verdween van de bank. Ze had het nog even uit kunnen zingen, want Alma zet er na dit seizoen een punt achter, maar nee, ze ging en bekleedt nu een 'bobo-functie' binnen Bollenstreek. „Ruzie? Plug en ik? Laten we het op een verschil van mening over de manier van teambege leiding houden", aldus de immer beschaafde en diplomatieke Alma. „Ruzie? Ach, de relatie met Jan Alma is nooit hecht geweest. Het bleek dat we niet met el kaar overu'eg konden. Op het persoonlijke en sjyortieve vlak ging het fout. De schuld ligt hij ons beidenIk l>en natuurlijk geen makkelijke, dat weet ik ook wel reageert Plug. Plug kan leven met de schei ding, maar werd wel een beetje boos toen Alma in een landelijke krant recentelijk de vloer aanveegde met de club. Volgens Alma was het maar een chaotische boel bij Bollen- strrek. Hfl Z8g nooit ern be stuurslid. klaagde over een te smalle basis en wenste zijn opvolger op een ironische ma nier 'veel succes'. Alma: Dat artikel was scherper ge schreven dan ik had bedoeld, maar her klopt dat ik zwaar te- leunumld bttl In bollen streek." Plug: „Ik weet het.als je tegen som mige journalisten A zegt staat de volgende dag het hele alfa bet in de krant. Maar Alma heeft van het bestuur te horen gekregen dat we zo niet met el kaar omgaan bij Bollenstreek. Het is wel duidelijk, Plug, Al ma en Bollenstreek zullen blij zijn als dit seizoen er op zit. En daarna? Keert Plug tenig op het bankje? Plug „Alleen als Kecskeméthy terug komt. Dat kan ze wel schudden. Ooit was Rob Turk een veelbelovend tafeltennisser. In de slip-stream van de plaatse lijke trots Bettine Vriesekoop werd de pingponger van Avan- ti klaargestoomd voor het gro te werk. Kroon op de arbeid was het bereiken van het Ne derlands team. Rob Turk kan dus als Neder landse topspeler worden beti teld Maar hij heef) een kant - tereigenschap die niet door ie dereen binnen de tafeltennis wereld wordt gewaardeerd. Turk is nogal opvliegend van aard. Achter de tafel is het vaak een opgewonden standje en buiten het centre-court roert hij z'n mondje. In Hazerswoude werden de nukken van de recalcitrante, maar talentvolle speler ge pruimd. In Eindhoven echter kunnen ze de naam van Rob Turk niet meer over de lippen krijgen, t k itii-1 lub die bem vorig seizoen inhuurde, heeft de Hazerswoudenaar ontsla gen. De reden: een gebrekkige „Inderdaad, ik heb me niet al tijd even goed grdragen zegt Turk onomwonden. Maar hij deed dat niet zonder reden. „Kijk, ik sj teelde niet voor Jan met de korte achternaam in Eindhoven. Maar op een gegc ven moment kreeg ik geen geld meer. Dat waren trouwens geen flinke bedragen, gewoon een onkostenvergotviing. Het was niet de eerste keer dat dat gebeurde. Ik was dat op een ge geven moment zat." Rob Zwartjes, trainer/coach van de Eindhovense club, geeft toe dat de betalingen niet altijd goed waren gere- geld: „Maar dat is uiteraard een be- stuurszaak. De club heeft het afgelopen jaar op zijn kont ge- Itgm i Inam WI trmn puinhoop van gemaakt. Daar doorging er wat mis met de betalingen. Hel huidige In stuur heeft zijn zaakjes wel goed voor elkaar. Totdat er weer een bankover- schrijving 'tussen wal en schip raakte'. Een wanprestatie vond Turk en hij betaalde )KJ met gelijke munt terug. Hij verloor een wedstrijd opzettelijk. Zwartjes: „Dat kon niet door de l>eugcL Het bestuur had toegezegd dat Turk het Ix'loofde bedrag zou krijgen. Maar dan moet hij die mensen we! een week de tijd geven om het geld over te ma ken. Maar hij had geen geduld. Toen heeft OKI besloten hem op staande voet te ontslaan. Turk ontvouwt dat hij eigenlijk bewust heeft aangestuurd op een breuk met de Brabantse vereniging. „Er was daar niks goed gere geld. Allerlei dingetjes b-gon- nen me te irriteren. Ik zei daar natuurlijk wat van. Dat von den ze niet leuk. Maar ik Iten wie ik ben en dat ivranderl nooit Rob Turk. een bijzonder kind, dat is-ie. Komend seizoen speelt hij dichter in de buurt, bij Pecos/Oegstgeest. De pen ningmeester is gewaarschuwd.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 25