162 Lijfsbehoud inzet Leidse schaakderby MEDEDELING VOOR TREINREIZIGERS. PSV weet geen raad met MW A Show Sport 'Met hard werken kun je ver komen' Marathonloper Garcia wil altijd winnen ZATERDAG 4 APRIL 1992 25 Maarten Gehner bij hockeyselectie leiden Maarten Gehner is één van de vier spelers, die Hans lor- ritsma aan de nationale hockeyselectie heeft toegevoegd. Behal ve de 21-jarige student bedrijfskunde uit Leiden, die voor HDM uitkomt, vulde de Amsterdamse bondscoach het Nederlandse mannenteam aan met Harrie Kwinten (Oranje-Zwart), Pieter van Ede (Amsterdam), en Rochus Westbroek (Klein Zwitser land). Gehner was verrast door zijn uitverkiezing bij Oranje, dat zich voorbereidt op de komende Olympische Zomerspelen in Barcelona. ,,Ik had pas na de Spelen op een plaats in de selectie gerekend", zei de verheugde Leidenaar. Kwinten (16 interlands) en Van Ede (1) maakten eerder al deel uit van Oranje. MMO - Teylingen kan opschuiven leiden Indien het duel tussen MMO en Teylingen morgen on verhoopt wordt afgelast zal deze wedstrijd automatisch worden doorgeschoven naar zondag 12 april. In dat geval wordt de laatste speeldag van de eerste klasse Afdeling Leiden in zijn ge heel een week doorgeschoven. In de vierde periode leidt MMO (4-7) voor FC Rijnland (4-6), Teylingen (4-6), Alphen (4-6). Haarhuis in Singapore bij laatste vier Singapore Paul Haarhuis heeft de halve eindstrijd bereikt van het toernooi van Singapore. De 26-jarige Eindhovenaar rekende in de kwartfinales in twee sets (6-4 6-3) af met de Deen Kenneth Carlsen. Haarhuis heeft in drie partijen, tegen de Oostenrijker Antonitsch, de Australiër Stoltenberg en Carlsen nog geen set af gestaan. In de ronde van de beste vier ontmoet de als derde ge plaatste Nederlander de Indiër Ramesj Krishnan. De andere hal ve finale in Singapore gaat tussen de Duitser Mronz en de Australiër Youl. Verklaring Karsten volgende week haarlem De verklaring die de Haarlemse huisarts Karsten gis teren zou afleggen over de doping-affaire rondom de schaats kernploeg laat nog enkele dagen op zich wachten. De advocaten van de schaatsbond en van Karsten hebben afgelopen week nog geen overeenstemming kunnen bereiken over een gezamenlijke verklaring, het uitgangspunt voor beide partijen. Aanvankelijk lag het in de bedoeling 'voor zaterdag' naar buiten te treden. Het grootste struikelblok in het overleg tussen de advocaten vormt het samensmelten van de verklaringen die Karsten en de verontwaardigde schaatsers graag geopenbaard willen zien. Kar sten, die vorige week verklaarde dat hij enkele schaatsers uit de kernploeg had begeleid met anabole steroïden, deponeerde zijn schriftelijke visie al afgelopen woensdag bij de schaatsbond. SCOREBORD BETAALD VOETBAL (PSV). Deiahaye IMW) EERSTE DIVISIE BUITENL.VOETBAL V.erde koers, 2000 m: 1 Anr Mei) 2 35.1 - 1.17,6. 2 Car Bnesly Niet gestart Silver Day FRANKRIJK: Nancy - Olympique Marseille 1-3 Negende k 1,70 5,50 koppel 25,0 KOERSEN 2 37.8 - 1.18,9 1. Gusta Oldeson i TENNIS van 24 merVten' deater. Gr°e' occa' de slons oe.nft°?rap«-a |3 maanden Bovag garantie) Zaterdag 11 apni v. ruime parkeergelegenheid e (Spa/7) - Lendl (Ts|/1) 6-3 4 WIELRENNEN IJSHOCKEY KLAGENFURT/VILLACH (OOS) ZAALVOETBAL n Centrum - Brezan 1-2 Tot onze spijt zal maandag mogelijk een deel van het personeel van de Nederlandse Spoorwegen actie voeren. Zo'n actie zal gevolgen hebben voor de uitvoering van de dienstregeling in heel Nederland. Voor informatie over vertragingen en uit gevallen verbindingen raden wij u aan regelmatig naar de radionieuwsdienst te luisteren, teletekst 'pagina 751) te raadplegen of te bellen met ons infonummer 06-8991121 (40 cent per minuut NS zal u zo goed mogelijk informeren, zodat u uw reisplannen zonodig kunt aanpassen. N.V. NEDERLANDSE SPOORWEGEN REDACTIE HERMAN JOUSTRA AD VAN K. Theo Pelgrim en de kracht van Teylingen leiden herman joustra De zondagcompetitie van de af deling is dit seizoen zonder concurrentie de spannendste. Een koploper die van de onder ste verliest? Gebeurt gewoon, niets om je over te verbazen. Er is geen enkele ploeg die er met kop en schouders bovenuit steekt. Wel een ploeg die mis schien een tikkeltje beter is dan de rest: Teylingen. Bij winst op MMO kunnen de Sassenhei- mers feestvieren. Dan is er geen club meer die ze nog kan ach terhalen. Dat weet Theo Pelgrim uiter aard ook. De linkerspits van Teylingen, die twee seizoenen geleden overkwam van grote buurman Ter Leede, wenst des ondanks nog een behoorlijke slag om de arm te houden. „Je weet het maar nooit", zegt-ie. Hebben juliie de kampioens- vlag al uit de motteballen ge haald? „Nou, dat nog net niet. Maar het is waar, we zijn er bijna. Bij winst zijn we kampioen. Bij ver lies is er toch nog geen man overboord. Dan staat MMO ge lijk met ons en hebben we de kansen nog in eigen hand. Wij moeten nog tegen Alphen thuis. MMO heeft het veel lastiger, uit tegen FC Rijnland. De kans dat we kampioen worden? Zestig, zeventig procent... zeg maar zestig. Je moet toch een beetje voorzichtig blijven." De competitie heeft veel ueg van een loterij. Er is niet één ploeg aan te wijzen die het écht verdient om kampioen te wor den... „Dat moet je niet zeggen. Het is wel zo dit seizoen dat het alle kanten opkan. Sta je bovenaan en verlies je een wedstrijd, dan sta je zo weer derde of vierde. De krachtsverschillen zijn in derdaad erg klein. Maar wij pakten vaak genoeg de punten die anderen lieten liggen, dan kun je het toch niet onverdiend noemen dat we bovenaan staan. We hebben wat geluk ge had, maar niet alleen geluk." Wat is de kracht i Teylin- „Teylingen heeft een goed collectief. De spelers peppen el kaar op. Het is geen technische ploeg, maar een ploeg van har de werkers. Als iedereen er voor werkt kun je ver komen, dat is wel gebleken." Wat is de kracht van MMO? „Huh? Dat weet ik niet zo goed. Nou ja, ze hebben vrij veel lengte in de ploeg, het zijn bijna allemaal lange jongens. Fysiek zijn ze ook erg sterk. Ik zal er dus tegenaan moeten. Geeft ook niet. ik ben geen jon gen die zijn been terugtrekt bij een sliding. Het zal in elk geval een mooie wedstrijd worden, daar ben ik zeker van." Mochten jullie kampioen wor- Theo Pelgrim: „We hebben wat geluk gehad, r den, wat dan? Hebben jullie wat Wellicht dat een goede midden- te zoeken in de vierde klasse? velder erbij geen kwaad zou „Het zal moeilijk worden om kunnen, een echte spelbepaler, ons te handhaven, dat zie je nu Die missen wij toch wel een maar weer aan VTL en VNL beetje in ons elftal." 12,60. plaats 5.50 10 489.70 Vijfde Koers, plaats 3.60. koppel 7,30, I koers. 2000 nv 1 Furie Lotoell (Van Eyt borg) 2.35.3 - 1 17.7, 2. Fi.ghtstar, 3 f Niet gestart: Empire Dream Toto: wn 7.30. plaats 3,10 6,00 31,00, V 143.10. trio 2.874.60 Zevende koers. Floris H 2.07,6 - Mronz (Dui) - Fitzgerald (Aus) 1-6 6-4 6-3, Youl (Aus) - Grabb (VSt) 6-3 6-4 Mannen. 900.000 gulden, tweede r( 7 08 (gem: 38,560 MAASTRICHT ANP PSV wist dat het moeilijk zou zijn in Maast richt. De landskampioen heeft nooit kun nen vermoeden dat het zó moeilijk zou worden tegen MW. Een boeiende, soms chaotische wedstrijd eindigde op 1-1, een stand die al in de eerste twintig minuten bereikt was. Voor een deel was de puntendeling na tuurlijk een verdienste van de Maastrichte naren. die een bijna vol stadion verrasten met ongekend gedurfd voetbal. Ten eerste in de acties, ten tweede door. alsof de te genstander een minimaal clubje betrof, met vier aanvallers te spelen. Ten derde door de overtuiging van zijn centrale verdedigers Thai en Benneker, die vrijwel constant een vaste greep hadden op Kieft en Romario Op de spelopvatting van MW had PSV in de eerste helft geen greep. Dat kon het elftal van Robson zich wel aantrekken. De keuze van Van Mol, in plaats van de geschorste Koeman was een regelrechte misgreep. De jonge Belg speelde in een het volstrekt luchtledige en dat kon in ieder geval van Koeman niet gezegd worden. De aanpas sing lag voor de hand. Robson en Amesen, wetend dat het elftal zich gewoonlijk in de rust laat sturen, lieten de kampioenskandi daat echter drie kwartier voortploeteren. De schade bleef na de vroege openings treffer van Kieft, die zijn hoofd precies on der de bal zette na een mislukt schot van Popescu, beperkt tot de gelijkmaker van Meijer. De jeugdintemational 'lummelde' Van Tiggelen op een sensationele manier, passte precies op Lanckohr en stond nadat de bal van Van Breukelen was terugge sprongen, precies op de goede plek 1 -1 In de tweede helft speelde PSV met meer overgave. De veel te late wissel van Van Mol door Gerets. waardoor Van Aerle met Lins kens op het middenveld terecht kwam. had er veel mee te maken. Alle goede wil van de Eindhovenaren (Kieft) wiste echter nïet uit dat de organisatie van de lijstaanvoerder nimmer klopte. De vleugels bleven lam. De vervanging van Kalusha door Ellerman hielp niet. Vanenburg, zo nuttig in de laatste twee thuiswedstrijden, kon niet op één goede actie worden betrapt. Toen Salvador Garcia als kind op een afgelegen boerderij in de Mexicaanse staat Michoacan woonde, was hij niet gelukkig. Wanneer zijn vriendjes voetbal den werd hij nooit gekozen. Het kleine donkere jongetje trachtte het verdriet te vergeten door te gaan hardlopen. In de omgeving van de ranch legde hij de basis voor wat hij nu is: één van de beste Mexi caanse marathonlopers. Sal vador Garcia is morgen een van de favorieten voor de overwin ning in de Nike Marathon Rot terdam. Gistermorgen bij de gebruike lijke laatste persconferentie van het Rotterdamse evenement, vertelde Garcia zich nog nooit zo goed op een wedstrijd over 42 Idlometer en 195 meter te hebben voorbereid als op Rot terdam. Vijf weken lang bereid de hij zich op 3800 meter hoog te in Bolivia voor. De Rotterdamse marathon wordt de vijftiende in zijn carri ère, die in 1985 begon. De Mexi caan wil altijd winnen en daarin is hij dikwijls geslaagd. Zijn eer ste drie wedstrijden over ruim 42 kilometer sloot hij zegevie rend^. Het waren alle mara thons in Mexico: San Luis (1986), Puebla (1987) en Mexico (1988). Zijn grootste triomf vierde de Middenamerikaan echter vorig jaar op 3 november in de mara thon van New York. Garcia voert in Rotterdam een grote groep Mexicanen aan, die allen strijden voor afvaardiging naar de Olympische marathon van Barcelona. Het gezelschap wordt begeleid door bonds coach Rodolfo Gomez, die als loper in 1982 in Rottrni.im se gevierde. Garcia is overigens geen lid van de groep van Gomez. Garcia behoort met Dionicio Ceron, die op 2 februari in het Japanse Beppu voor de beste seizoentijd van 2.08.36 zorgde, tot de Mexicanen die de beste kansen hebben op uitzending naar Barcelona. Garcia sprak gisteren niet over een aanval op het wereldrecord van 2.06.50, dat de Etiopiër Belayneh Densi- mo in 1988 in Rotterdam vestig- fl ONDERWATER BROUWER Dl «CONiNC Een mislukt schot van Popescu (rechts) wordt door Wim Kieft (nummer 10) met zijn hoofd in een doelpunt (1-0) omgezet voor PSV. foto»anp de. Een dergelijke vermetele uit spraak deed wel Densimo's landgenoot Negash Dube: „Wanneer de weersomstandig heden ideaal zijn, acht ik mij in staat tot een geslaagde aanval op het wereldrecord.' Enkele bekende deelnemers hebben afgezegd voor de twaalfde marathon van Rotter dam. Het gaat om de Italiaan Gianni Pr»li igrnrpi de MtsA caan Alejandro Cruz (maag klachten) Verder ontbreken de Duitser Martin Grüning, de Ja panner Masayuki Nlshi en de Zweed Ake Eriksson In het vrouwenveld ontbreken de Spaanse Maria I.uisa Irizar en de Ierse Christine Kennedv. Philidor en LSG in onderste regionen Na een absentie van ruim tien jaar staat morgen sinds lange tijd de derby tussen Philidor en LSG weer op de landelijke schaakagenda. In 1979 en 1981 troffen beide teams elkaar voor het laatst. De eerste maal in de hoofd klasse. de tweede keer om het kampioenschap in de eer ste klasse. leiden ruud dobbelaar schaakmedewerker De tijden dat zulke belangen op het spel stonden lijken inmid dels ruim vervlogen. Nu vormt de inzet in de eerste klasse B van de landelijke schaakcompe titie louter het ontvluchten van een dreigende degradatie. Phili dor zakte gedurende het laatste decennium van de status van een goede hoofdklasser terug kunnen naar een kwakkelend eerste- klasse bestaan, terwijl LSG van een goed eersteklasserschap te rugviel naar een even beschei den rol in deze klasse. Een tijde lijke inzinking of een structurele terugval in het Leidse schaakwezen? Haastert en Fred Slingerland spelen als een kei." ..Omdat er zich ook al ander talent aandient, zie ik de toe komst absoluut niet somber in. Er zit weer duidelijk snit in de ploeg, ik denk dat wij over een jaartje of twee weer om het kampioenschap kunnen mee- dnüuflo Bovuln houdi VU- mac er allicht ah sponsor ook eens een keertje mee op en enkele van de Leid- i uit Rotterdam terug- plukken". Een nieuw elan. dat ook de verdienste van de 28-jarige sys teembeheerder zou kunnen zijn, want hij lijkt de nieuwe bindende factor van het team. Vermei) ..IK moet /eggen dat ik bloedserieus ben en de zaken Raymond Vermeij ontfermde ook als zodanig wens aan te zich aan de vooravond van de pakken. Ik mag dan niet zo'n nieuwe competitie over het na hoogvlieger achter het bord de degradatie uit de hoofdklasse zijn, maar ik kan de spelers tij- geamputeerde Philidor. De cap- dens de wedstrijd wel psycholo- tain van het eerste team ziet de gisch aardig op hun waarde in- toekomst niet zo somber in: „In schatten. Op de cruciale mo- feite was er weinig aan de hand menten een niet te onderschat- geweest als wij vorig jaar niet zo ongelukkig waren gedegra deerd. Het gevolg was dat een aantal kopmannen (Gelpke, Hans Kuijf, Coen Stehouwer) en zwervende spelers als Hallebeek en Oei het voor gezien hielden. Vooral omdat zij koste wat het kost hoofdklasse wilden blijven spelen." Heikele klus „Zelf sprong ik te laat als team- lerider in mi daar nog wat aan te kunnen doen. al zou dat toch ook op de club zelf een stuk be- een heikele klus zijn geweest, ter draait. Er is onder voorzitter- Op dat moment misten we ook schap van Ton Bokern sprake een duidelijk bindende figuur van een actief bestuur en dat als Joop Piket. Aan de ene kant merk jb. Het feit dat bijna alle kon ik de beslissing van die spe- eerste-tientalspelers aan de in- lers wel begrijpen, maar ander- terne competitie n zijds vond ik net toch ook wat spreekt boekdelen, dat is vroe- slap van /e. Ze hadden ook wel ger wel eens anders ge\M i i jaartje de kat uit de boom ten factor. Door zo her en der mijn licht op te steken krijg ik bovendien toch wel een goed idee van de stand van zaken achter de borden." „Ie kunt merken dat de spe lers mijn inzet waardeeren Er staat een gemotiveerd en gedis ciplineerd collectief. Niet voor niets is er tegenwoordig weer sprake van een voor- en nabe spreking. Zelfs de ouderen krij gen er weer lol in. Maar niet vergeten mag worden, dat het kunnen kijken. Als we dan niet zouden promoveren, konden ze altijd nog opstappen". In de zomer zat de vereniging in elk geval met een groot pro bleem. Vermeij: „Vanuit de club werd toen het idee voorgedra gen om de jeugd uit het derde een kans te geven. Die jongens waren juist met hun team naar de KNSB-competitie gepromo veerd en onmiskenbaar in op komst. Veel keus hadden wij toch niet, dus besloten we dc gok maar te wagen. Dat begint Spanning De afloop van het treffen met LSG wacnt Vermeij in spanning af. „Een voordeel is in elk geval dat wij aan één punt voldoende hebben, terwijl LSG moet win nen om zich enigszins veilig te voelen. Het is een rare ploeg I>e ene keer verliezen ze dik van de hekkesluiter, de andere keer winnen ze van de koploper. |e weet het nooit. Ik heb berekend dat zij zo'n 300 ELO punten bezitten, maar anderzijds aardig goed uit te pakken. In hebben wij de jeugd. Een kleine moesten we het vooralsnog van de oude garde (Henk van Maaren, Piet Bakker, Rag de Graaff en Nico Kuijf) hebben, maar inmiddels komen de jongeren ook goed uit de verf. Met name Edwin van Wereldrecords sneuvelen op WK shorttrack DENVER ANR Op de tweede dag van het we reldkampioen-* hap shorttrack in Denver sneuvelden de we reldrecords op rij. Tijdens de se ries 500 meter van de mannen reed Willy O'Reilly als eerste de snelste tijd tot nu van 44,44 aan flarden door 44,07 te laten regi streren. Lang had hij er geen plezier van. De Zuidkoreaan li Soo Mo liet de chrono in de vol gende rit stoppen bij 43,92. Dc anadees Mack lackie ontnam de Aziaat in dc volgende race het record alweer; 43,52. De in oud-Ade woonachtige Mare Velzeboer bleef ook onder het tot gisteren bestaande we ll Idn I Old Mi) iv de eerste Ne derlander die onder dc 44 se conden kwam. Hij schaatste de 900 HMM in n.9h, iets meer dan een \3erhondcrdste van een tel verwijderd van de supertijd die Lackie liet afdrukken Even als Velzeboer was de gedeelde tweede plaats voor Erik Duy- velshoff voldoende zich te plaatsen voor dc volgende ron de. DuyvcKhoff moest de twee de plaats delen met de Ameri kaan Wentland. Op de finishfn- to was geen verse lui te ontdek ken. zege voor ons lijkt me mooi. Maar ik hoop niet dat 1ÜG daar door zou degraderen, want dat zou een slechte zaak voor het leidse schaken zijn. Gelukkig krijgen ze in de slotronde nog een herkansing." b«tMl ril dumi 27.801 •utomc- inch* betftimq* woonpiMti II T#Moon t' eontroN bworymg) l«dtch DegbUrf Antwoordnummer 10060 1300 vb lwden Output

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 25