i aLX FC Lisse: leedvermaak Noordwijk in favorietenrol 'Smakelijke pot' in Rijnsburg Quick Boys is heer en meester RCL rest slechts hoop op behoud Sport Ij 'V.|. Oegstgeest viert feest MAANDAG 30 /WAART 1992 Het Nederlands elftal zou op dinsdag 2 juni in Noordwijk wel eens tegen de kampioen van de zaterdag eerste klasse A kunnen voetballen. Zo denken de kust bewoners er tenminste over na de klinkende 7-2 overwinning van afgelopen zaterdag op NS- W. Twee levensgrote vraagte kens moeten daarvoor nog wel in uitroeptekens worden veran derd. Ten eerste heeft Oranje zijn komst naar Noordwijk nog niet definitef toegezegd en ten tweede moet Noordwijk koplo per Quick Boys. dat één punt voorsprong heeft, van de eerste plaats verdrijven. Als het elftal van trainer John Eelman zo blijft draaien als het zaterdagmiddag op sportpark Duinwetering tegen NSW be gon, mag de kampioensvlag in derdaad uit de mottenballen worden gehaald. De Numans- dorpers werden na tien hoopge vende minuten volledig van de mat gespeeld. Met name de niet al te fitte jonkies Van Utrecht, Marbus en Scheurwater trokken vele registers open. Net als hun medespelers begroetten zij bo vendien de niet te verwaarlozen rugwind als twaalde Noord wij- ker. NSW, met slechts één punt meer dan staartclub Spijkenis- se, was voor een gelijkspel naar de kustplaats afgereisd. Na ruim twintig minuten begreep de for matie van de naar Strijen ver trekkende trainer Jaap Vierge ver, dat voor een remise heel wat doelpunten nodig waren. Noordwijk stond toen namelijk al met 3-0 voor door een schit terende uithaal van Leonard van Utrecht, een eigen doelpunt van Peter de Jongste en een treffer van Albert Bosma. De aanvallen waaruit de laatste twee doelpunten vielen, waren eikaars spiegelbeeld. Bram Mar bus liet eerst van rechts en daarna van links voorzetten los die de beide 'afmakers' voor het intikken hadden. Dat op die wervelende perio de een minder produktieve fase volgde, kwam voornamelijk door het gedeeltelijke herstel van NSW. Aan aanvallen kwa men de gasten nog nauwelijks toe, maar zij verleenden de Noord wijkers geen vrije door gang meer naar het doel van de zwakke Leon van der Sluis. Nadat doelpogingen van Van Utrecht, Patrick Scheurwater en Bosma geen resultaat hadden opgeleverd, beleefde Noordwijk vlak vóór en vlak na de pauze een tweede produktieve perio de. Scheurwater (met een kop bal) en in het tweede bedrijf Bosma en invaller Cliff Comva- lius verhoogden de score tot 6- 0. Terwijl de roep 'tien, tien' uit verschillende kelen van de dun bevolkte tribune opklonk, be wees NSW dat het eindelijk be greep uit welke hoek de wind waaide. Wilco Kruithof en René Heymans gaven de stand voor de gasten een wat draaglijker aanzien (6-2). Het laatste en fraaiste doel punt viel aan de andere kant. De ijverige René van Staveren, die de aanvoerdersband van de geblesseerd uitgevallen uitblin ker Van Utrecht had overgeno men, stelde Bosma in staat met een halve omhaal de zevenklap per compleet te maken: 7-2. Eelman, die zich negentig mi nuten lang schor schreeuwde om zijn volgelingen bij de les te houden, kon tevreden zijn. „Noordwijk heeft het vanmid dag afgedwongen", zei de Haar lemmer. „De laatste twee wed strijden gingen stukken beter dan «die daarvoor. Dat de druk in deze fase toeneemt, is lo gisch. Voor de favorietenrol deinzen wij niet terug." Noordwijk - NSW 7-2 (4-0) 10. Van Utrecht 1- 0, 17 De Jongste (eigen doel) 2-0. 20 Bosma Scheidsrechter: Pieterman; boeking. Vos (NS- W); toeschouwers: 700 Noordwijk: Rob van Di|k; Van Kins, Smit, Rick van Dijk; Oos' Roon. Van Utrecht (Ruigrok), Scheur RUNSBURC RUUD PATTIAPON Uiteindelijk kreeg Rijnsburgse Boys nog twee treffers te weinig. Schuldig daaraan was scheids rechter Zwaans die eerst wei gerde de voordeelregel toe te passen, waardoor de treffer van Ron de Jager niet telde, en die de Boys vervolgens een glaszui- vere strafschop onthield, nadat De Jager door doelman Alex Hendrix was getorpedeerd. Maar wie maalde er om derge lijke scheidsrechterlijke dwalin gen? Rijnsburgse Boys stak ten slotte een 6-3 zege in de tas stak ert lijkt daarmee voorlopig de dans om de degradatieplaatsen te ontspringen. Negen doelpi slpunten, een flinke scheut emotie en een handvol arbitrale missers waren de in grediënten van een op Sport park Middelmors toch uniek voetbalmaal. En dat terwijl de Rijnsburgers in de eerste helft slechts één maal tot scoren kwamen. Dat was al in de zesde minuut, tpen Martin de Louw een afschuwelijke blunder van voorstopper Edwin Verhoeven afstrafte (1-0). In de eerste vijfenveertig mi nuten bleef het veelvuldig bal verlies van laatste man Ricardo Bos zonder gevolgen en deed arbiter Zwaans voor het eerst van zich spreken door een tref fer van De Jager wegens buiten spel terecht af te keuren. Twee minuten voor de rust liet de leidsman zijn eerste steek val len. De lager soleerde tussen twee Spijkcnissers richting Hen drix en Verhoeven solliciteerde naar een uitsluiting toen hij naar De Jager schopte, maar miste. Zwaans had het ook ge zien en floot vlak voordat de spits doeltreffend uithaalde. Vrije riap: buiten het straf schopgebied. Die beslissing lokte emotio nele reacties bij de Rijnsburgers uit en zeker De Louw liet zich bij die gelegenheid gaan. Wel licht uit boosheid poeierde Jaco van Delft de vrije trap daarom huizenhoog over het Spiikenis- ser doel. Het was de inleiding tot een tweede helft waarin rechtspreker Zwaans met zijn beoordelingen volledig de mist in ging. Zeven minuten na de hervat ting beging hij zijn tweede gro ve misstap door De Jager geen strafschop toe te kennen toen Hendrix hem omver kegelde. Het kwam De Jager, na hevig protest, zelfs op een boeking te staan. De Louw nam evenwel vier minuten later sportief wraak voor zijn ploeggenoot, maar vond het ook nodig om na zijn 2-0, Zwaans nog wat toe te roepen. Dat zullen niet de leuk ste opmerkingen zijn geweest. Ook Arie Kurver merkte het stij gende ongenoegen bij De Louw op en wisselde de heethoofd voor Huug Aandewiel. Als het goed gaat, is Kurver een aimabel mens. Zo was hij mild ten aanzien van het gedrag van Van Delft, die plaats moest maken voor van Peter van Duyn, en daarvoor zijn trainer met een opgestoken middelvin ger bedankte. „Nee, ik heb niets gezien en het maakt me eigen lijk ook niets uit,'' wist Kurver van de prins geen kwaad. Na de wissel van Van Delft raakte de wedstrijd in een stroomversnelling. Goed door zetten van De Jager en een aler te reactie van Leon Vonk op een vrije trap van Aandewiel tilden de Boys naar 4-0 maar Verhoe ven bracht na defensieve mis grepen van de Rijnsburgers Spijkenisse met twee treffers wat dichterbij. Het uit het veld zenden van Richard Kunst na vasthouden van de doorgebroken Piet Jan maat maakte de weg naar het doel van Hendrix helemaal vrij. Een schitterend aangesneden vrije trap van Aandewiel bete kende 5-2 en Janmaat tekende voor de mooiste goal van de wedstrijd door Hendrix met een geraffineerde lob te verschalken (6-2). Zwaans sloot de wedstrijd in stijl af. Een buiteling Hassan Bal bag werd 'beloond' met een strafschop waarna aanvoerder Niels Hamburg vanaf elf meter eindelijk iets goeds deed (6-3). Rijnsburgse BoyvSpijkenisse 6-3 (1-0). 6 De Louw 1-0. 56 De Louw 2-0. 68 De Ja«e' 3- 0. Vonk 4-0, 73 Ve'Ooeven 4-1. 76 Ve^oeven 4-2. 83 Aandewiel 5-2. 86 Janmaat 6-2. 88 Hamburg 6-3 ScheidverMer Zwaans Toe schouwers 900 Boekingen Verhoeven. Kunst WÊÊÊÊÊÊÊKBKÊKÊÊÊÊHÊBBBÊtÊÊUÊÊÊ/KmBÊÊÊmÊÊtÊÊÊÊÊIÊÊÊÊÊÊÊKIÊt/Ê Ron van der Neut valt met zijn volle gewicht op Carlo de Keizer (liggend) René Ras springt wijselijk opzij. foto loekzuyderduin Heerjansdam kreeg in Lisse een koekje van eigen deeg en dat smaakte het gezelschap uitermate beroerd. De ploeg is gewend zichzelf in te graven als er eenmaal een voor sprong is bewerkstelligd, maar daarvan was dit keer geen sprake. FC Lisse draaide de rollen doodleuk om, nam zélf een voorsprong en sloeg aan het verdedigen. Heerjans dam kwam uiteindelijk toch met de schrik vrij: 1-1. USSE HERMAN JOUSTRA Op zich is het helemaal niet eens zo'n slechte prestatie om met een gelijkspel afscheid te nemen van het bollendorp, maar de bezoekers bestempel den het resultaat desondanks mokkend als 'waardeloos'. Heerjansdam stond per slot van rekening samen met Quick Boys op kop, en dichtte zich kampioenskansen toe. Die kan sen zijn er nog steeds, maar in feite ontmaskerde FC Lisse de titelpretendent. Wie het defen sief ingestelde Heerjansdam een spiegel voorhoudt en de na druk legt op verdedigen, kan ver komen. Dat FC Lisse niet meer dan een delingoverhield aan het treffén was op zich terecht, maar met een beetje meer rust en vernuft had er beslist meer ingezeten. Nu krabbelde de ploeg te angstig terug na een vlot verkregen voorsprong René Ras kopte na een kwartier raak op een voorzet van Robert Vermin- en werd de bal meestal verspeeld wanneer er mogelijk heden lagen voor een counter. Het werd daarom spitsuur voor de neus van keeper Paul Veenboer, die uitgroeide tot de uitblinker van de middag. Hij hield zijn hoofd koel bij de vele chaotische taferelen die zich voor zijn doel afspeelden. „Het was één grote spelersmassa", zo vatte hij de boel samen. „Je pro beert de verdedigers dan zo ver mogelijk van je doel af te hou den. Daar hamer je constant op, het is veel schreeuwen." Dat tot zijn spijt vaak aan do vemansoren was gericht. De geelhemden gingen soms vrese lijk paniekerig te werk. Gelukkig had Veenboer de nodige assis tentie van Carlo de Keizer, de andere uitblinker. Ron van der Neut, die de week ervoor nog drie keer had gescoord, kreeg geen schijn van kans. Een aardi ge prestatie, gezien het gewicht van pakweg 110 kilo dat de spits bij elk duel in de strijd gooit. Regelmatig plofte het logge lijf tegen dat van de Lisse-verdedi- ger. „Hoe dat is? Ach, je springt tegen elkaar aan, maar eigenlijk gebeurt er niet zo veel. Als je ti ming maar goed is", meldde De Keizer. Maar ook zonder de inbreng van Van der Neut, was Heer jansdam gevaarlijk genoeg. Veenboer, die de geruchten als zou hij in de belangstelling staan van Quick Boys weer sprak, redde in de eerste helft zijn ploeg met knappe reddin gen op schoten van Martin Beuk (twee maal), terwijl Frans de Visser en Leo Verhoeven naast knalden. Toen Heerjansdam na de her vatting de strakke wind in de rug kreeg, moest Veenboer nóg meer springen en duiken dan hem lief was. Pegels van René Ebbers en Martin Beuk maakte hij knap onschadelijk. De Visser trof uiteindelijk na een minuut of 25 wél doel. Door de benen van John Vermeulen heen schoof hij de bal in de uiterste hoek. Peter Boudewijn en Beuk. de gevaarlijkste aanvaller, strandden hierna nog op Veen boer. En FC Lisse? Dat bakte er niet zo veel van. Toch kreeg de ploeg nog een paar aardige kansen in de tweede helft. Radjin de Haan (twee maal) en Rob Vermeulen wisten echter geen raad met de bal die uit een scrimmage voor hun voeten rolde. Verder was het veel gehol en veel lukraak getrap wat de thuisploeg liet zien. „Ik schaam me, het spijt me", zei trainer Ruud Bröring na afloop. Met een hele brede glimlach uit leedvermaak, want hij be leefde zichtbaar lol aan het feit dat Heerjansdam baalde al$ een stekker. Na de uitwedstrijd stapten de spelers van FC Lisse kokhalzend in de bus, omdat ze zich te pletter hadden gelopen op één grote verdedigingswal. Nu was het de beurt aan Heer jansdam om misselijk de thuis reis te aanvaarden. FC Lisse - Heerjansdam 1-1 (1-0). 15 René Ras 1-0, 66 De Visser 11 Scheidsrechter Bi|lsma Boe*"igen Ve^ney (Hee»jansoa-n). Van JAN BROUWER DE KONING RCL rest slechts hoop. Hoop op uitglijders van degradatiegezel CSW. Na de eigen glij partij tegen DSVP (0-4) kan de ploeg op ei- gen kracht de degradatie niet meer afwen den. In de degradatiedans stuiten de Lei derdorpers het komende weekeinde op CSW. dat drie punten voorligt. RCL gaf door zelf te verliezen het moordwapen aan de concurrent die nu slechts nog de doodsteek hoeft toe te brengen. Trainer Jan Kroese heeft de komende week alle trainingen hard nodig om zijn pu pillen optimaal gemotiveerd aan de start van het allesbeslissende duel te krijgen, want het zelfvertrouwen daalde zaterdag tot een dieptepunt. Een klein uur lang speel den RCL en DSVP, vorig seizoen nog eerste klasser, een typisch degradatieduel: geen uitgespeelde kansen, en zéér, zéér slecht voetbal. RCL leverde pas in het tweede bedrijf het eerste schot af. Edwin Grootendorst zag zijn inzet gekeerd door DSVP-doelman Hen drik-Jan Huisman. Deze aarzelde geen mo ment en knalde de bal naar voren. De RCL- defensie vergaloppeerde zich bij de door de wind gedragen uittrap. DELFT ROB ONDERWATER Vitesse Delft biedt publiek, te genstander en vooral zichzelf tegenwoordig een accommoda tie om van te watertanden. An ders dan het krakkemikkige on derkomen aan de vervallen Brasserskade. heeft de zaterda geersteklasser vanaf 1 januari in de wijk Tankhof-Zuid de be schikking over een H karaats juweeltje. In schril contrast met de nieuwe behuizing staan de verrichtingen van de voetballers van Vitesse Delft. Op de nog in 'zomerse' en dus perfecte staat verkerende grasmat bakte de ploeg van Paul van der Zwaan er legen Quick Boys hoege naamd niets van. De Katwijkers graaiden een even simpele als verdiende 1-2 overwinning weg uit Delft. Vitesse staat in Katwijk be kend als 'angstgegner', maar na de resultaten van dit seizoen is er voor Quick Boys geen enkele reden meer de toekomste con frontaties met de Delftenaren met knikkende knieën tegen- moet te zien. Op Nieuw Zuid werd het eerder 9-2. Die voor Vitesse ontluisteren de score speelde afgelopen weekeinde ongetwijfeld mee in het achterhoofd. Trainer Van der Zwaan wilde in de terug wedstrijd een nieuwe afgang hoe dan ook voorkomen en dacht met een 'Belgische' tak- tiek Quick Boys af te kunnen stoppen. Gelijk AA Gent acteer de Vitesse voor eigen publiek (hoewel.., onder de 1000 aan wezigen bevonden zich zeker 900 Katwijkers) met een dubbe le libero. Quick Boys-trainer Wim van Zwam toverde een vette lach op zijn gezicht, toen hij de uiterst defensieve taktiek van de degra datiekandidaat ontwaarde. „Hoe je je ook opstelt tegen Quick Boys", meldde de win nende coach naderhand, „wij creëren altijd kansen. Je kunt je dan ook afvragen of de speelwij ze van Vitesse de juiste was. Zo cijferde de ploeg zichzelf volle- dig wee." Quick Boys voelde zich in Delft zeer op zijn gemak. Het team kon naar hartelust opbou wen en deed dat ook goed. Mar co Dijkhuizen ontpopte zich op het middenveld eindelijk eens als de grote animator. De Am sterdammer zocht en vond de openingen voor zijn medespe lers, maar die deden er verder weinig goeds mee. Op de werk lust van de spitsen Van der Kleij en Kanbier was weinig aan te merken, maar het duo mist nog steeds de grote vorm. Tekenend voor de aanvallen de onmacht van de Katwijkers was de wijze waarop de eerste treffer in de 24ste minuut tot stand kwam. Doelman Schot verkeek zich op een effectvolle voorzet van Floor van Duyn. Gert Aandewiel was er als de kippen bij om de bal in het ver laten Delftse doel te knikken: 0- 1De voorsprong was verdiend, al was het alleen als afstraffing van de negatieve speelwijze van Vitesse. Toch kwamen de Delf tenaren pal voor de pauze bijna op gelijke voet. De verbazing wekkend snelle Paul Riemens zag tot zijn opluchting dat de 'sneltrein' de bal onbeholpen tegen hem aanschoot. Bij de tweede Katwijkse tref fer. drie minuten na het inter mezzo. verleende Vrouwe For- tuna haar medewerking aan Quick Boys. Bij een vrije trap op de rand van de zestienmeter posteerde Edwin Otte zich zoals gebruikelijk achter de bal. Otte raakte de bal half. maar zag tot zijn grote verwondering dat het leder via de muur in het Delftse doel caramboleerde: 0-2. Quick Boys heerste daarna zoals het dit seizoen nog geen enkele wedstrijd heeft beheerst. De linies vloeiden moeiteloos in elkaar over. libero Gert Aande wiel schoof telkens in en voedde de aanval. Wat dat onderdeel betreft hoeft niemand zich bij Quick Boys nog zorgen te ma ken, wel wat het creëren van kansen betreft. De lijstaanvoerder liet geen enkele opgelegde mogelijkheid noteren en dat is natuurlijk wel iets om over na te denken. Om dat Quick Boys dus categorisch weigerde het ongelijke duel de finitief te beslissen, onstond er een kwartier voor tijd een pro bleem. Ron Vermeulen strafte een van de weinige Katwijkse verdedigingsfouten koeltjes af en bracht daarmee de spanning terug. Tenminste, zo leek het. In werkelijkheid kon Vitesse Quick Boys in het laatste kwartier niet verontrusten. Een hele vooruit gang voor de Katwijkers, want dit seizoen zijn er in de slotfase veel punten verspeeld. Van Zwam: .Als we voorin nu nog scherper gaan spelen, kunnen we nog een heel mooi slot aan de competitie breien." De in Katwijk niet gepruimde trainer heeft z'n lange neus al klaarliggen. (Zie ook rubriek Er Tusaen In) Vitesse DeWlOmck Boys 12 (OU 24 Anj» •*<0 1 4® OH« 0 2 76 VerT**** 2 Sct*«Jv*cH» 0» Jon® inhouw** 1000 Ou<k Bon Ro® A«ndMnel. hmvxk* var op Pva* Jaap «n (X/y. On» (Gaiihmin), Oifcrfmwv foor CX/y Van gevaarlijke DSVP-spits Ronald van Wijk een koud kunstje was om de bal langs de graait ende Arjen van Heusden te schuiven. Kroese bracht meteen Erwin Nieuwen- huizen in de ploeg voor Erwin Pfund. Het moment waarop hij dat deed. midden in een serie hoekschoppen van DSVP. was hoogst ongelukkig gekozen. Hoor Vijfhui zen profiteerde van de wanorde achterin bij RCL 0-2. Peter Klomp schoot daarna nog tweemaal van elf meter raak. RCL DSVP 0-4 (0-0) 57 Van W jk 0 1. 61. V.,fhu /rn 0-2 80 nn0i. GrocOnflyV Zonder te spelen periodekampioen LEIDEN RUUD PATTIAPON VOETBALMEDEWERKER Zonder te spelen heeft Oegst geest de tweede periodetitel van de vierde klasse B in de wacht gesleept. De directe concurrenten, KRV en CVC Reeuwijk. die Oegstgeest slechts bij grote winst konden voorblijven liepen zware averij op. KRV verloor uit tegen Al- phia met 2-0 en Reeuwijk kreeg op eigen terrein een pak slaag van Sportlust (1-4). In de vierde klasse A stelde Voor schoten danig teleur. De ploeg van Leo Holl werd door staart - ploeg Maasdijk met 0-1 versla gen Voorschoten - Maasdijk 0- 1. I Door deze nederlaag zijn de Voorschotenaren van favoriet opeens gedegradeerd tot toe schouwer. En nog wel tegen een degradatiekandidaat. „Het is een duur verlies," weet ook Holl. „Niet alleen verliezen we de konpositie maar ook nog eens de strijd om de tweede periodetitel. Die gaat nu naar KMD." Een zware slag derhal ve voor Voorschoten dat de gehele eerste helft aan Maas dijk moest laten en precies in de penode dat het 'lekker' ging de 0-1 om de oren kreeg. Holl: „De afgelopen drie wedstrij den hebben we maar één punt gehaald en niet één keer ge scoord. Het was een zeer povere partij. Als we zo blijven spelen nebben ook helemaal niets in de derde klasse te zoe- Alphia KRV 2 0 „Ik weet dat men verrast is dat we weer hebben gewon nen, maar als we compleet zijn dan is Alphia een moeilijk te kloppen ploeg." Chris van Oostrom ziet tot zijn genoegen dat ploeg elke strohalm aan grijpt om in de vierde klasse "te olijven. Daarbij spelen de Alp- hwnaren hoog spel want elk puntverlies kan desastreus zijn. Het liep dan ook niet van hel leien d.ik|e in de eerste helft. KRV had het spel in han den maar kwam niet tot ge vaarlijke acties. Na de hervat ting trok de thuisclub het ini tiatief naar zich toe en maakte goed gebruik van de vleugel spelers. Die spelwijze leverde de zege op. Een treffer van Er win van As en een vrij trap van Marco de Beer waren goed voor twee doelpunten en. wat belangrijker is. ook voor twee punten ..Zolang het doek niet gevallen is. blijven we strij den". beloofde Van Oostrom. kagia - Ter 1/rde 0-1 De zege werd niet zonder slag of stoot behaald. Het duel kende enkele nare incidenten waarbij Ter Leede de zwaarste klap kreeg toen Ronald Vonk na een solo in botsing kwam met lan Kaak. waardoor hij een enkel brak. De ongelukki ge Sassen he imer werd afge voerd naar het Academisch Zjekehuis in Leiden. Voor het incident met Vonk werden I lans Verkuylen (Ter leede) en Peter Tamenis (Kagia) wegens grof spel en slaan uit het veld gestuurd Voor de meest posi tieve gebeurtenis zorgde Ma rio Faber. De getrucie Inde- naar bleek voor de Sasenhei- mers weer goud waard. ZJin vrije trap bleek de enige treffeT van de wedstrijd op tr leveren. Bij winst én een gelijkspel van nummer twee. De lodan Boys, kan Ter leede zich tot kam pioen kronen.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 17