mijnders hou het mooie Schakers LSG 3 werken zich lelijk in de nesten Breukink helpt Alcala een handje Sport LUSV is bijna kampioen Nico van Zoghei assistent bij SW/Dordrecht'90 DONDERDAG 26 MAART 1992 MEUBELEN USSEL, h ulcvard. Parallelweg 98 Telefoon 02510-29062 Donderdag koopavond Maandagmiddag 13 00 uur geopend Eigen parkeerterrein rd, Lyiantse Baan 8 Tel 010-4508144 Langs de Rijksw Rotterdam Utrechi Vrijdag koopavond Maandagmiddag 13 00 uur geopend Eigen parkeerterrein 0 Telefoon 020-6901441 Langs de Rijksweg Amslerdam^mersfoort Vrijdag koopavond Maandagmiddag 13 00 uur geopend Eiqen parkeerterrein Meubel plein 9. naast het Elisabeth Ziekenhuis Telefoon 071412701 Donderdag koopavond Maandagmiddag 13 00 uur geopend Grote parkeerruimte Meubelboulevard, Leeghwaterstr 237 Tel 0184019000 Langs de Rijksw Gonnchem-Rotterdam Afsl Wijngaarden Do koopavond Ma mi I 3 00 uur geopend Eigen parkeerterrein SON/EINDHOVEN Mcubclplcin Ekkcrsrijt 4115 Telefoon 04990 72943 Langs de snelweg Eindhoven-Helmond Vrijdag koopavond Maandagmiddag 13 00 uur geopend Grote parkeerruimte Hoopiaan 20 (Kanaleneiland) Telefoon 030-887007 Donderdag koopavond Maandagmiddag 13 00 uur geopend Eigen parkeerterrein Kampioenskansen bijna verspeeld Onverwacht kent de promotieklasse van de I-cidse schaakcompetitic nog een zinderende finale. Koploper LSG 3 werkte zich in de slotronde danig in de nesten Men Oentgeeel 1. hetgeen voor rivaal AAS 1 het sein betekende om via een royale winst op Katwijk 1 een voorschot op de dreigende mis stap van de concurrentie te nemen. Bij een 21/2-21/2 tueaenetend tegen Oegstgeest ligt het kampioenslot van LSG 3 nu in handen van drie afgebro ken partijen. Duels waarvan er twee vermoedelijk in remise zullen eindi gen, maar de derde de Oegstgeestena- ren winstkansen biedt. Indien LSG 3 uit die hangpartijen geen gelijkspel weet te slepen, kan AAS alsnog de kampioensvlag hijsen. AanvKiksHjk leek er voor lsg 3 in de ontmoeting met, het tot nog toe te leurstellende, Oegstgeest I geen vuil tje aan de lucht. Onder het wakend oog van de AAS-aanhang veranderde dat beeld pas, toen Peter Verwoerd blunderde tegen Peter de Kreij met verlies als gevolg en loop Bakker in ge wonnen positie een stuk cadeau deed aan Ed Wagemans. Overtuigende zeges van Remmelt Otten en Ruud Dobbelaar tegen res pectievelijk Eddy van de Paardt en Rob Veenhuijsen en een snelle remise van Jan de Wit tegen Ed Noordijk bo den daarop prompt onvoldoende marge. Toen ook nog eens kopman Folkert Geertsma in de tijdnoodfase van een gecompliceerd duel tegen Joop Piket ten onder ging, zaten de leidenaren in last. Weliswaar wist Bakker de schade tegen Wagemans tot een remise-achtig toreneindspel te be perken en bereikte Albert Termeulen bij het afbreken zelfs een miniem voordeeltje tegen Arthur van der Spek, maar Chris Manniën zit ondertussen in de moeilijkheden tegen Jan Willem van Drunick. In tweede zitting beslist de al dan niet sluitende verdediging van de LSG'er nu over het kampioen- si..1 van lsg 3. De spelers van AAS 1 maakten, be kend met de problemen van hun Leid- se rivaal, in Aalsmeer alvast een vreugdedansje bij de op handen zijnde monsterzege op Katwijk 1. Bij een voorlopige 41/2-1/2 stand is een 61/2- 11/2 overwinning van de Aalsmeer ders waarschijnlijk. Een uitslag die ruim voldoende zal zijn om LSG 3 bij de eventuele misstap op bordpunten te passeren. De verzwakte Katwijkers gingen met een vooruitgespeelde re mise tussen Jan Hellenberg en De Jong en een gunstige afgebrolcen posi tie voor Gert Koelewijn tegen Koren- winder goed uit de startblokken en be zaten ook daarna nog lange tijd gun stige perspectieven. Daarin kwam echter de klad, toen Arno Sprinkhuij- zen zich op het kopbord liet verschal ken door De Visser. Een voorbeeld dat prompt werd gevolgd door Dirk van Starkenburg tegen Eveleens en Mi- chiel van der Plas tegen Helsloot: 31/2-1/2. Een fraaie zege van Könst op Guidi van de Bent zette de thuisclub verder op rozen. Frans Vreugdenhil verzuimde zijn offensief tegen Spaar garen winnend af te sluiten en dreigt nu zelfs te verliezen. Wilfried Binnen dijk kwam de problemen tegen De Leur niet te boven en lijkt de strijd te kunnen staken. LSG 4 zette met een voorlopige 1 -4 voorsprong Katwijk 2 op een zekere degradatiestek. Mark Irwin tekende op het kopbord voor een knappe winst op Gijs Haasnoot, terwijl Mike Bennett en Ada van der Giessen te sterk bleken voor (Jasper Kruijf en Tom Verlinde. Jan Dubbeldam en Marcel Hermans Ludwig wint Dwars door België redden voorlopig de Katwijkse eer dankzij reibises tegen Marcel Wubben en Gerard Vink. De drie afgebroken duels Barendse-Van der Marei, Vreug- denhil-Van Duijvenbode en Kuijt- Harms staan allen in de plus voor de Leidenaars, zodat LSG 4 zich van een royale winst weet verzekerd. Leiderdorp 1 greep tegen hekkeslui- ter AAS 2 de laatste strohalm op over leven in de promotieklasse met beide handen vast: 5-2 voorlopig. Adinda Koster, Piet Selier, Rutger Boggia en Marcel de Jeu stonden met goede ze ges aan de basis van de teamzege. Re mises van sterinvaller Frank van Has selt en Geralt Serdijn en een verlies- partij van Henk Goeman konden de pret toen niet drukken. Teun Timmer man staat bovendien in zijn hangpar- tij op winst, hetgeen een 6-2 zege voor leiderdorp zou betekenen. Een resul taat waarmee de ploeg Katwijk 2 voor zeker op bordpunten achter zich weet. Erik Breukink deed het werk, Raul Alcala maakte het af. De ploeg van Jan Gisbers contro leerde gisteren de derde etappe in de Catalaanse Week. Breu kink ging in de slotklim op de solotoer, werd achterhaald, waarna Alcala in de sprint de dagprijs opstreek. De rit van Tarra sa naar An dorra over 193 kilometer was de koniginnerit in de Catalaanse Weelc Aan het eind van de rit werden de renners de Cornelia opgestuurd, een klim van 6,5 ki lometer naar 1200 meter hoogte met een 6,5 kilometer lange af daling naar de finish. Tot de klim had de Spanjaard Sarrapio het initiatief. Hij reed van de 49ste tot de 165ste kilometer al leen voor de karavaan uit, had maximaal tien minuten voor sprong en werd voor de voet van de Cornelia teruggepakt. In de klim zocht Carlos Her nandez de aanval. De reactie kwam van Erik Breukink. Hij achterhaalde en passeerde de Spanjaard. En leek op weg naar de rit- en eindzege. In de laatste kilometer naar de top werd hij teruggepakt. Eerst door de Spanjaard Gaston en vlak daar na door de Zwitser Zulle. „Ik ging iets te vroeg", oor deelde Breukink achteraf. „Jam mer, meer niet. Het ging mij er om te kijken waar ik stond. Na deze test mag ik zeggen dat de opbouw van het seizoen uitste kend verloopt." Het trio werd in de afdaling ingelopen door een vijftal renners: Delgado,. Roche, Millar, Alcala en Eddy Bouw- mans, de jonge belofte uit de ploeg van Peter Post. De sprint van de acht was voor Alcala, vóór Gaston en Breukink. In het algemeen klas sement nam de Zwitser Zulle de leiding door een beter punten- aantal. Zulle, zoon van een Ne derlandse moeder en eerste jaarsprof bij de Spaanse ploeg Once, duelleerde in de Sicili- aanse Week tot de slotdag om de eindzege met Moreno Ar- gentin. Johan Lammerts ging niet van start. Hij kwam dinsdag ten val en liep daarbij kneuzingen aan de schouder op. Vriend Greg Lemond was daarvan zo van streek dat hij gisteren als twee na laatste over de streep kwam. Op 8 minuut 41 van de winnaar. Dat tijdverlies liep hij op in de klim naar Cornelia. De sprintkwaliteiten van Olaf Ludwig zijn nog in orde. De bijna 32-jarige Duitser gebruik te gisteren de eerste voorberei- dingskoers op de Ronde van Vlaanderen om zijn zegelijst aan te vullen. In Dwars door België liet hij het completi pe loton achter zich. De Nedeilan der Michel Zanoli, uit de ploeg van Hennie Kuiper, spurtte naar de tweede plaats. Derde werd de Belg Jean-Pierre Heynde- rickx. Dwars door België bezit enke le ingrediënten, die de renners in de Ronde van Vlaanderen ook tegenkomen. Kleine be klimmingen, enkele bonkige stroken kasseien en smalle doorgangen. De rit van 200 kilo meter was levendig, telde enke le ontsnappingen. Waarvan de laatste in het zicht van de streep in Waregem op niets uitliep. Veertig kilometer voor het einde trok een imposant groep je ten strijde, met onder meer Edwig van Hooydonck, vorig jaar winnaar van de Ronde van Vlaanderen, Jelle Nijdam, Nico Verhoeven, Franco Ballerini, Eddy Schurer, Maurizio Fon- driest en Etienne de Wilde. Tij dens de plaatselijke omloop van achttien kilometer scheurden Nijdam, Fondriest, Ballerini en Schurer de kopgroep uiteen. De vluchtpoging duurde tot de slotkilometer, waar het peloton op het viertal neerstreek. Jo Planckaert trok vervolgens de sprint aan voor zijn ploegge noot Ludwig. De Duitser zege vierde met duidelijk verschil en werd vijftig FICP-pupten rijker. De komende dagen wordt de training voortgezet in wedstrij den als de E3-Prijs, Harelbeke, Brabantse Pijl en de Driedaagse van de Panne. Steeds op wegen die de coureurs doen wennen aan het zware parcours voor de tweede wereldbekerwedstrijd. LEIDEN FRANK BONTE VOLLEYBALMEDEWERKER LUSV kan zich na de 1-3 winst tegen NOVO 2 opmaken voor het kampioensfeestje. Er was NOVO 2 toch wel wat aan gele gen om in Noordwijk ten min ste een punt te pakken, maar zo ver lieten de studenten het niet komen. Een fel NOVO 2 nam in de eerste set een5-0 voorsprong om daarna kansloos op verlies te worden gespeeld: 6-15. De tweede set verliep identiek. Weer een 5-0 voorsprong en vervolgens 9-15 verlies. Het punt was toen binnen en NOVO 2 bleef daardoor op afstand op de ranglijst. Dat speelde LUSV duidelijk door het hoofd. Het was een slecht uitgangspunt te gen NOVO 2 dat er een schepje bovenop gooide en de derde set met 16-14 won. Bijna zouden de Noordwijkers dat ene punt uit de wedstrijd hebben ge sleept. Dat lukte echter niet, 13- 15 voor LUSV dat in de brede basis beslist een voorsprong heeft op de andere teams in de top van de eerste klasse. Kerling en Schoo maakten hun optre den zeker voor herhaling vat baar. SKC moést tegen DVO wel op zijn tellen passen maar hoefde geen set in te leveren: 15-10,15- 8, 15-6. Het krachtsverschil was daarvoor te groot. Bij de vrou wen was DAC I niet gemoti veerd genoeg om tegen Orion een goede wedstrijd te spelen. Weliswaar werd geen set verlo ren maar dat dankte de rang lijstaanvoerder eerder aan het onvermogen van Orion om toe te slaan dan aan eigen prestatie: 14-16, 13-15,9-15. Een set verliezen deed wel de nummer twee van de ranglijst, WW. Leython 3 won de eerste set met 15-13 en leek bij een 8-2 voorsprong tegen WW, dat er echt niets van bakte, voor een verrassende prestatie te zullen zorgen. Een time out van WW met een stevige reprimande van de Wassenaarse coach bracht de ploeg tijdig in het rechte spoor: 9-15,8-15,5-15. DORDRECHT GPD Nico van Zoghei treedt met in gang van volgend seizoen als hulptrainer in dienst van SW/Dordrecht'90. De 47-jarige oud-doelman is na zijn vertrek bij Go Ahead Eagles al enkele jaren werkloos. Hij tekende een contract voor één seizoen. De fusieclub benaderde on langs Ronald Spelbos voor die functie, maar deze wees de aan bieding van de hand. Momen teel fungeert Frans Struis tijde lijk als rechterhand van nieuwe oefenmeester Han Berger. Struis gaat deze zomer echter aan de slag bij de amateurclub RCD. Hans Vergeer en Jan Ver veer, de andere trainers, blijven aan SW/Dordrecht'90 verbon den. Nicolai Budisic, die enkele maanden geleden een paar keer de inmiddels uit beeld verdwe nen Hans Verèl op de bank ver ving, stapt over naar de jeugd van NAC. Uit de transactie met Van Zoghei kan worden geconclu deerd, dat Cees den Braven niet van plan is de handdoek in de ring te gooien. De voorzit ter/sponsor verkondigde vorige week nog zich te beraden over de toekomst van SW/Dordrecht'90. Trainer Berger heeft inmid dels een oriënterend* gesprek gevoerd met Hans Werdeldcer. De 32-jarige verdediger komt bij Willem II niet meer in aanmer king voor een contract

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 30