Pakistan geeft les GTI+TNT m Michel van de Voort rijdt met de besten mee Sport Verrassend verlies voor biljarters van Voorschoten r DONDERDAG 26 MAART 1992 28 Wereldtitel cricket De wereldtitel is rtiet aan het Engelse cricketteam be steed. Voor de derde opeenvolgende keer werden de En gelsen in de finale verslagen. De uitvinders van de 'King of Sports' kregen gisteren onder de schijnwerpers op de kolkende Melbourne Cricket Ground een pijnlijk lesje van het zwakker geachte Pakistan. Een recordaantal van ruim 87.000 toeschouwers, die met spreekkoren, vuur werk, spandoeken en schmink voor een Engelse voetbal sfeer zorgden, genoot van het boeiende schouwspel. Feest in Melbourne. Voor de Pakistanen wel te verstaan, want zij r i niet de favoriete Engelsen legden beslag op de wereldtitel cricket. melbourne rtr Na de 249 runs (voor het verlies van zes wickets) van de under dog in de 50 overs bleef het team van captain Graham Goo- ch steken op een totaal 227 (all out). Voor de derde keer in de vijf (vierjaarlijkse) edities van het wereldkampioenschap (eendaagse wedstrijden) moest Engeland zich tevreden stellen met de zilveren medaille. Grote uitblinker in de finale, die een aanloop van bijna vijf weken kende, was Wasim Akram. De fastbowler van Pakistan pakte in het maximale aantal van tien overs 3 wickets voor 41 runs. Aan bat bleef hij met 33 runs not out. Terecht werd hij later tot man van de wedstrijd uitgeroepen. Martin Crowe, de captain van Nieuw- Zeeland, kreeg een aanzienlijke geldprijs voor zijn uitverkiezing tot beste speler van het toer nooi. Na de gewonnen toss besloot de gelouterde Pakistaanse cap tain Imran Khan, met ploegge noot Miandad de enige speler die in alle vijf toernooien om de wereldtitel meedeed, op het zonovergoten veld tot eerst bat ten. Pakistan beleefde een slechte start. Na negen overs waren op een totaal van 24 de wickets van het openingsduo Sohail en Raja al ten prooi ge vallen aan bowler Derek Pring- le. De veteranen Khan en Mian dad vingen de vroege tegenslag uitstekend op. Pas op 163 viel het wicket van de 39-jarige aan voerder, die reikte tot 72 runs na op 9 te zijn gemist door Goo- ch. Op 197 sneuvelde ook Mian dad, met een persoonlijke bij drage van 58. Ilaq (42 runs) en Akram hielden het scoringstem- po in de laatste overs hoog. Met 3 voor 22 was Pringle onbetwist de beste bowler in de Engelse aanval. Aan bat kwam Engeland geen moment in winnende positie. Opener lan Botham moest al in de derde over met nul runs ach ter zijn naam vertrekken na een mislukte verdedigende slag. Alec Stewart volgde met zeven runs snel. De half-fitte Gooch (29) kon in zijn derde Finale evenmin imponeren. Graham Hick (17) kwam niet aan grote daden toe. Allan Lamb (31), de vervanger van de geblesseerde sterspeler Robin Smith, en Neil Fairbrother (62) boden nog wel tegenstand van niveau, maar kregen te weinig steun van de staartbatsmen. Het overgemid- delde van ruim zeven nlns werd Engeland in de slotfase uitein delijk fataal. De finale werd in een record aantal van 29 landen op de tele visie uitgezonden. De eindstrijd was ook op het Caraïbische ei land St. Vincent te zien. Bewo ner Mick Jagger, de zanger van de Rolling Stones en erkend cricketfanaat, had de uitzend rechten voor een flink bedrag gekocht en gratis overgedaan aan de lokale omroep. Nederland Het Nederlands cricketteam werkt het komende seizoen een druk oefenprogramma af. Hoogtepunt in de serie trai ningswedstrijden is ongetwijfeld het duel tegen wereldkampioen Pakistan. De interland wordt op 30 augustus gespeeld. De plaats van handeling is nog niet be kend. Op 1 en 2 augustus komt Ne derland op het terrein van Her cules (Utrecht) uit tegen Dene marken. Als voorbereiding op het seizoen speelt Oranje ko mende maand een viertal wed strijden tegen de sterke Engelse county-teams van Sussex (13 april), Hampshire (14 april) en Somerset (16 en 17 april). Profspeler Roland Lefebvre (Somerset) ontbreekt noodge dwongen bij de oefenstage in Engeland. De Rotterdammer brak vorige week tijdens een vriendschappelijke wedstrijd met het MCC-team in West-In- dië een arm. De voormalige aanvoerder van VOC is tenmin ste tien weken uitgeschakeld. De Nederlandse selectie voor de reis naar Engeland ziet er als volgt uit: Steven Lubbers (Her- mes-DVS/aanvoerder), Eric Dulfer, Luc van Troost (beiden Excelsior), Tim de Leede, Hans Boerstra (beiden VCC), Robert van Oosterom, Reinout Scholte (beiden HBS), Patrick Groene- veld, Jeroen Smits (beiden HCC), Nolan Clarke (Kon.UD), Rupert Gomes (VRA), Peter Cantrell, Floris Jansen (beiden Kampong), Paul-Jan Bakker (Hampshire), André van Troost (Somerset). nieuw amsterdam Zeven jonge Swift/Casba-ren- ners hebben gisteren de kans gehad om zich te meten met de grote jongens uit het ama- teurwielerpeloton. In de eer ste Zuidenveld Toer in Drenthe moesten zij zich waar maken om een nieuwe kans te verdienen in één van de volgende klassiekers. Een kans die de 19-jarige Michel van der Voort met beide han den aangreep. Niet dat hij in de 155 kilometer lange wed strijd tot de uitblinkers be hoorde, maar wel omdat hij met met de besten meeging. In de beginfase was Van der Voort samen met Herman Bakker en Jan Hendrik Lager- weij in de eerste groep pre sent. Toen later de eerste ech te serieuze uitlooppoging leiden», De biljarters van Voorschoten hebben een verrassende neder laag geleden. In poule 4 van de landelijke tweede divisie pakte Inter Biljart 2 in Den Haag de punten: 5-3. Het was een wedstrijd die op het scherpst van de snede werd uitgevochten. Kopman Carel Wagenaar verloor met één ca rambole verschil (35-34, 48 beurten, 0.708) van Van .de Hoop, terwijl Rob Scholtes De Jager met 35-31 net voor bleef (52 beurten, 0.673). Rob Lam- boo dolf het onderspit (30-29) in 43 beurten tegen Thijssen werd geforceerd zat Michel van der Voort er nog alleen bij. Dit maakten Martijn Huntink en Marco Pont al niet meer mee. Zij moesten al vroeg in de wedstrijd uit net peloton lossen. Na een alge mene hergroepering in Schoonebeek werd het tempo na 90 kilometer ook voor Her man Bakker en de Leidse gastrenner Rayender van Dongen te machtig. In Veenoord viel de beslis sing. Daar wisten 30 renners te ontsnappen onder wie de latere winnaar Jeroen Blijle- ven van de Koga-ploeg. De overgebleven Casba-renners Lagerweij, Van der Voort en Edwin Hofstee (ook verras send) bleven achter en finish- sten, net als Warmonder Pas cal Vergeer in het grote pelo- (0.674) en John van Veen kwam tot een remise tegen Van Spronssen: 30-30 in 35 beurten, wat goed was voor het hoogste moyenne van de avond: 0.857. Rico Diks komt niet vaak naar Katwijk, maar als hij komt is het meestal raak. Zo ook nu in het veertiende toernooi van The Pocket. De met afstand beste poolspeler van Nederland ondervond in de kwartfinale he vig tegenstand, maar hij won wel van Erwin van der Vinden: 4-3. In de finale was Diks met 5- 3 te sterk voor Xavier Karis uit Woubrugge, daarvoor had hij Laslo Batis kansloos gelaten (4- 0). I Jolf VR6, 2.8 liter, ies cilinders, 128 kW (174 pk), topsnelheid 112'/j km per half uur. Pri|S f59 710. Pri|S is een vanaf'-prijs inclusief BTW. exclusief kosten rijklaar maken Wijzigingen voorbehouden Importeur Pons Automobielhandel BV. Postbus 72. 3800 HD Amersfoort Telefoon 033 - 94994^ WtJfy-

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 28