AUTO-HOME BV Rover geeft 800-serie meer allure LAG Weg en wiel Off. Rover dealer Al 40 jaar Off. Rover dealer AUTOMOBIELBEDRIJF DONDERDAG 26 AAAART 1992 BLIKVANGERS Genummerde zwarte Favorit Exclusiv Het Tsjechische merk Skoda, sinds kort bijgestaan door Volks wagen, brengt een speciale Favorit op de markt. Onder de naam Exclusiv krijgt men een zwarte LS met goudkleurige sierstrepen, die is voorzien van een aantal extra's: onder meër lichtmetalen velgen, centrale deurvergrendeling, velours vloerbedekking, een houten sportstuur en pookknop. Op het dashboard zit een me talen plaatje met de naam van de eigenaar erin gegraveerd. Het Exclusiv-pakket wordt voor 2.000 aangeboden, terwijl het vol gens Skoda 3,199,50 waard is. De aanschafprijs is aldus vastge steld op 19.995 gulden. Deze aanbieding is eenmalig en de totale oplage bedraagt slechts 150 exemplaren. 'Open' Kadert wordt Opel Cabriolet De Kadett is niet dood, hij leeft! Na het verschijnen van de Ka- dett-opvolger Astra heeft Opel de Kadett Cabriolet in produktie gehouden. Nu komt General Motors Nederland met een uitbrei ding binnen die cabrio-serie. Het betreft de Opel Cabrio (de naam Kadett is wel verdwenen) Special Edition, die is gebaseerd op de bestaande Edition-modellen. De speciale uitvoering heeft als extra uitrusting een blauw gekleurde kap, lichtmetalen spaakvelgen met 185/55 banden, een anti-blokkeer remsysteem en een zogeheten power pack: elektrische kapbediening, centra le deurvergrendeling en elektrisch bedienbare ramen voor. Dit power pack is nu ook op de andere cabrio's leverbaar voor 2.795. De Opel Cabrio Special Edition 2.0i kost 55.450, de an dere cabrio's zijn te koop voor 45.220 (1.6i) en 50.900 (2.0i). Actiemodel Omega met sportieve extra's Opel-importeur General Motors Nederland komt met een nieuw actiemodel in de Omega-serie. Dit maal is het de Sportive, waar bij de nadruk ligt op een aantal sportieve extra's. Gebaseerd op de 2.0i GL heeft deze uitvoering onder meer carrosseriekleurige buitenspiegels, lichtmetalen velgen, elektrisch schuifdak, Vectra 2000 sportstoelen, leren stuur, boordcomputer, hoogteverstel ling op de voorstoelen, elektrisch bedienbare ramen, ABS, in hoogte verstelbare koplampen en een antislip differentieel. De Omega Sportive kost 54.450, als Stationwagon 56.350. Baby-autostoeltjes bij kruisvereniging Een goedgekeurd baby-autostoeltje is vrij prijzig en slechts een maand of negen geschikt om de kleine in te vervoeren. Huren van een stoeltje is derhalve een mooie oplossing. Vanwege de sterk toegenomen belangstelling voor baby-autostoeltjes heb ben de kruisverenigingen in Noord-Holland de verhuur hiervan flink uitgebreid. Het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid (ROV) heeft daarbij voor 4.000 gratis baby-stoeltjes beschikbaar ge steld aan de deelnemende kruisverenigingen. Voor nadere infor matie over huurprijzen en -voorwaarden kunnen belangstellen den contact opnemen met de plaatselijke kruisvereniging. Fiat Tempra Station met permanent 4x4 Op de Salon van Genève debuteerde de eerste Fiat met perma nente vierwielaandrijving in de vorm van de Tempra Stationwa gon 4x4. Deze Tempra heeft een 2.0 liter 85 kW/115 pk injectie motor. Standaard zijn onder meer airconditioning, stuurbe krachtiging, ABS, getint glas, elektrisch bedienbare en verwarm de buitenspiegels, lichtmetalen velgen, dakrails en een in hoogte verstelbare bestuurdersstoel. De Tempra Station 4x4 komt in de herfst van dit jaar op de markt. De prijs is nog niet bekend. BOEKEN Tijdens de Golf oorlog maakte het Amerikaan se leger gebruik van de veelzijdi ge 'breedbek- Jeep' Hummer. Dit eigenaardi- ficiënte voertuig trok volop aan dacht en is daarna zo popu lair geworden dat de produ cent, AM Gene ral, heeft besloten uitvoering van op de markt te brengen, De vierw burger-Hummer beschikt een 6.2 liter 8-cilinder diesel motor van General Motors en een viertraps automatische ve snellingsbak. Momenteel wor- bod komen i: het 4x4 Handboek van Huub Dubbel man, dat uitge verij Elmar op de markt brengt. In dit boek wordt duidelijk dat het aanbod aan vier- wielaangedreven auto's nog nooit zo groot is ge weest. Liefst 101 types telt het al fabetische over- civiele zicht met technische gegevens achterin. Het 4x4 Handboek is gericht op de 'terrein-freaks', want perso nenauto's met vierwielaandrij ving treft men er niet in aan. Liefhebbers van terreinrijden vinden in dit boek echter alles wat met deze populaire hobby den er 57 Hummers per dag ge- heeft te maken. bouwd. Voorlopig worden 1.000 stuks gemaakt, die bij de fabriek besteld en afgehaald moeten worden a minimaal 40.000 dollar per stuk. Men krijgt er dan wel een cursus reinrijden bij op een i litaire oefenterreinen. De Hummer is een van de on derwerpen die uitgebreid aan ROVER St. Jacobsgracht 10-18 Leiden Tel. 071-121560 Terugkeer van de VW Kever? Bij ons is hij al jaren geleden van het toneel verdwenen, en ook op de weg wordt de Volks- wagen Kever toch langzamer hand een zeldzaam verschijn sel. Maar het is nog steeds niet helemaal gedaan met de best verkochte auto aller tijden, want in de Mexicaanse VW Puebla- fabriek rollen nog altijd 'Beetles' van de band. Sterker nog, de produktie aldaar is vorig jaar weer opgevoerd, van 100-200 stuks naar 450 Kevers per dag. Het opvoeren van de produktie in Mexico is volgens de Neder landse Volkswagen-importeur Pon in Amersfoort puur een ge volg van de toegenomen vraag naar de Kever in Mexico zelf. Geruchten over een op handen zijnde export naar Europa wijst Pon van de hand. De Kever vol doet niet meer aan de eisen van deze tijd en zou bij ons niet eens meer een typegoedkeuring krijgen. Wie per se een nieuwe Kever zou willen aanschaffen moet hem dus zelf uit Mexico halen en hem vervolgens laten aan passen naar de huidige maat staven op het gebied van veilig- In de Mexicaanse Volkswagen Puebla-fabriek rollen thans 450 Kevers per dag schadelijke i de band. heid en stoffen. Geen come-back van de Kever dus, maar het oorspronkelijke ontwerp van dr. Ferdinand Por sche zal dankzij de Mexicaanse produktie waarschijnlijk wel de ze eeuw uitdienen als best ver kochte auto aller tijden. Het produktieaantal zal dan rond de 22 miljoen exemplaren zitten. Maar lang zal die koppositie niet meer stand houden want de Kever-opvolger Golf stoomt in een daverend tempo op en Hoewel Rover in ons land vorig jaar een verkoopstijging van bijna zes procent door maakte, zal men nog niet echt tevreden zijn met de cijfers. Het nieuwste model, de 200/400, deed het zoals verwacht redelijk goed en steeg van 1.070 naar 1.852 verkoch te auto's/waarmee het de Mini(!) afloste als best verkopende Rover. De verkoop van die inmiddels ruim dertig jaar oude Mini kreeg echter een gevoelige tik en zakte van 1.300 naar nog geen 800 exemplaren. De Rover 100 (voorheen Metro) steeg van ruim 1.000 naar bijna 1.250 auto's. Op zich niet slecht maar als we het vergelijken met bij voorbeeld een Mazda 121, die in zijn eerste volledige leveringsjaar al ruim 3.600 keer over de toonbank ging, dan blijft de Rover 100 toch duidelijk achter. En dan is er nog het vlaggeschip 800. Deze chique, maar wat kleurloze auto zakte van 235 naar 144 verkochte exemplaren en dus werd het hoog tijd daar iets aan te doen. Uiterlijk is de Rover 800 nu dan ook op een aantal punten gewijzigd. Sterkste aanpas sing is de robuust-klassieke uitstraling van de voorzijde. De stevige chromen grill met daarop het Vikingschip-logo zorgt voor de nodige allure. In de 800 ook veel luxe-uitstraling met on der meer flink wat notenhout, fraai beklede stoelen en tal van zaken standaard. De nieuwe 800-serie telt vier vierdeurs se- dan-modelen (Saloon) en twee vijfdeurs versies (Fastback). De echte klapper moet evenwel nog komen, Rover liet hem in Ge nève zien: de zeer fraai gelijnde 827 Coupé, die van verschillende kanten al voorzichtig 'Little Bentley' wordt genoemd. De Coupé wordt na de zomer verwacht. De meest 'eenvoudige' in de nieuwe serie is de 820i Fastback die 56.600 mille gaat kos- FIETSSTROOK Onder meer de aanschaf, het berijden, het onderhoud, acces soires, noviteiten en techniek worden uitgebreid behandeld, aangevuld met een aanlal rij- ter- impressies en de eerder ge- de mi- noemde databank met prijslijst. Het 4x4 Handboek telt 210 pagi na's en kost 29,50. Keuze uit ruim 1.000 modellen Wat zal het wor den? Racefiets? ATB? Hybride? Sportfiets? Randonneur? City- bike? Ligfiets? De aspirant-ko per duizelen de modellen voor de ogen. Er zijn in Nederland 64 fietsmerken die met elkaar meer dan 1.000 modellen te koop aanbieden. Toch is er een mogelijkheid om daar thuis in een luie stoel snel wegwijs in te worden. En dat voor nog geen tientje. Uitgeverij Fiets, van het gelijk namige tijdschrift, heeft de Fietskoopgids 1992 uitgebracht. Het is een 84 pagina's tellend blad, dat de liefhebber verbluf fend snel op de hoogte brengt van alle mogelijkheden op fiets- gebied. De gids verscheen vorig jaar voor het eerst en is nu com pleet vernieuwd en bijgewerkt. „Het aanbod is bijna niet te overzien," zegt de redactie bij voorbaat. Om daar zelf orde ning in te krijgen is de overwel digende hoeveelheid fietsen op gesplitst in vijf soorten. Uit- Vierenzestig merken hebben ruim duizend modellen in de aanbieding. Na de FietsRAI thuis de keuze maken in de Fietskoopgids. gangspunt is de fiets met derail- leur en Versnellingen. De klas sieke rij-ijzers met terugtraprem en ingebouwde versnellingsnaaf blijven dus buiten beschou wing. De Fietskoopgids beschrijft kernachtig de volgende typen fietsen: racefietsen, sportfietsen, hybriden, randonneurs, city- bikes, ATB's (ook mountain bikes genoemd) en de rest waaronder tandems, lig-, vouw- speciale vrouwenfietsen en losse frames. Dat schept al een hoop duide lijkheid, omdat de type-aandui ding van de fabrikanten onder ling de koper op een dwaal spoor zet. Wie nu al weet welk type fiets het zal worden hoeft alleen maar in de speciale bijla ge van de Fietskoopgids een nets uit te zoeken in de ge wenste prijsklasse. Er is keuze uit meer dan 1.000 modellen. Naast de prijs wordt van elk model de gebruikte framemate rialen genoemd, de onderdelen en de geometrie. zal zijn voorganger vlak r begin van de volgende ee van zijn troon stoten. Stop een raap in uw tank Een dieselmotor kan heel góed op raapolie rijden. Dat conclu deert het Duitse keuringsinsti tuut TUV Rheinland in het in formatieblad Innovisie. Het TUV' onderzocht zes gang bare dieselmotoren met een vermogensbereik van 40 tot 275 kW en stelde vast dat raap olie een goed alternatief kan zijn voor deze motoren. Hel ge leverde vermogen en draai- moment is bij beide brandstof typen nagenoeg gelijk, maar de motor draait op raapolie wel 5 procent minder zuinig dan op dieselolie. Daarbij produceert raapolie iets meer koolmonoxi de en koolwaterstoffen maar is de uitstoot van stikstofoxiden l.lglT Kleinere dieselmotoren met di recte brandstofinjectie en zoge naamde brandstofwervel-injec- toren kunnen beter niet met raapolie worden gestookt. Op de zuigerveren en de sproeiers ontstaat namelijk veel afzetting als de motor lang op raapolie draait. Dit probleem verwacht men echter op te lossen door verdere verbetering van de mo torafstelling. ROSMALEN Spyker 1904 in klassieke autorace ginele Darracq, die in «Ie film zegevierend over de finish gaat en daar de bijnaam Genevieve aan overhoudt, maakt deel uit van Teny's verzameling. Een van de belangrijkste opponen ten van Genevieve in de film is de Spyker 1904, die het Auto tron sinds begin jaren zeventig in zijn bezit heeft. De Genevieve 500 wordt verre den tussen Perth en Albany. De deelnemers krijgen vier dagen de tijd om de 500 kilometer tus sen beide plaatsen af te leggen. Naast de genoemde Darracq en Spyker doen er nog ongeveer zestig oudjes mee. Nederland zal in november van dit jaar in elk geval met één team deelnemen aan de eerste editie van de 'Genevieve 500', een race door Australië voor historische automobielen van vóór 1919. De vaderlandse deelnemer is een Spyker uit 1904, eigendom van Autotron Rosmalen. Initiatiefnemer van de klassieke autorace is de Australische za kenman en autoverzamelaar Paul Terry. Die zag de racefilm Genevieve uit de jaren vijftig en besloot dat spektakel nog eens dunnetjes over te doen. De ori- ten. De andere vijfdeurs is de 825 Turbo Diesel voor 65.175. De sedan-serie begint met de 820 Si 63.150), gevolgd door de 820 Ti Turbo 69.250) en de 825 S Turbo Diesel (ƒ71.395). Het topmodel, de 827 Si 90.675), beschikt over een 2.7 liter V6-motor. Nieuw is de op gewaardeerde tweeliter 16-kleppenmotor in de 820-modellen. Er is ook een 16 kleps turbomotor bijgeko men (in de 820 Ti), die levert met 180 pk het meeste vermogen van de hele serie. In het 800-programma zitten naast de benzine versies ook twee kilometervreters met tur bo-dieselmotor. Dit 2.5 liter blok komt uit Italië en zit onder meer in de Alfa Romeo 164. De nieuwe Rovers 800 zijn luxe, snelle en veelzijdige auto's. In de zakenwereld kun je er goed mee voor de dag komen. Vandaar dat Rover er alles aan doet om lease-maat schappijen te interesseren voor dit tot dus ver weinig opvallende model. v. Oldenbarneveltstraat 37 Leiden Tel. 071-172679/154909 WEGWERKZAAMHEDEN Overzicht van werkzaamheden waarbij vertraging kan optreden, samengesteld door ANWB, politie en Rijkswaterstaat. Wijzigingen te beluisteren via ANWB-infonummcr: 06 - 9622 (50 ct/min) Den Bosch - Maastricht (A 2) T.h.v. Best/Liempde, in beide richtingen, dag en nacht. T.h.v. de afrit Veldhoven, in beide richtingen, dagen nacht Rijswijk - Amsterdam (A 4) redactie: Theo van der Kaaij In de gids zelf staat het betref fende model genoemd bij het merkenoverzicht, waar de lezer iets over zijn favoriete model wordt verteld. Onbekende tech nische termen worden ver klaard in een aparte woorden lijst. Dat mag ook wel. want het valt niet mee om bij te benen wat verstaan wordt onder Ixir ends, elevated chainstays, dou ble butted, hyjyerglidecn lug- loos. Ook verdient het aanbeve ling voor de aankoop het hoofd stuk 'De maat van de fiets' te le- Wie nog niet precies weet wat voor type fiets het gaat worden kan beginnen met het hoofd stuk 'Welke fiets wordt het?' om vervolgens apart kennis te ma ken met de racefiets, de ATB, de hybride en de speciale fiets voor T.h.v. de Schipholtunnel, in beide richtingen van vrijdag 27 maart 19.00 uur tot maandag 30 maart 06.00 uur. Gouda richting Hoek van Holland (A 20) T.h.v. het Kleinpolderplein, avond en nacht. Utrecht - Breda (A 27) T.h.v. Werkendam, in beide richtingen, dag en nacht. BUK IN HET VERLEDEN Alle genoemde fietsen zijn voor zien van velgremmen. Net als fietsen met terugtraprem blij ven fietsen met trommelrem men buiten beschouwing in de gids. Dat is uitsluitend gedaan om het overzicht nog overzich telijk te houden. Fietsen met trommelremmen zijn zeker nog in trek en er is een behoorlijk aanbod in de winkels. De Fietskoopgids 1992 kost op een stuiver na tien gulden en is verkrijgbaar bij de fietsenhan delaar en in tijdschiftenwin- kels. Op basis van de nieuwe Fiat 500, die in 1957 uitkwam, ontwikkelde de twee jaar daarvoor opgerichte firma Autobianchi een soort luxere 500. die als Bianchlna op de markt werd gebracht. De Flat 500 was bedoeld voor de 'gewone man', terwijl de Bianchlna wat meer eisende burgers tevreden moest stellen. Vele Italiaanse ontwerpers waren gecharmeerd van de kleine, elegante dorpsautootjes en maakten er dankbaar gebruik van om hun talenten op los te laten. Zo verschenen er talloze carrosse rievarianten, die overigens bijna nooit In produktie gingen. Op de 52ste Autosalon van Parijs stond deze Bianchlna Steillna met een carrosserie van glasfiber en polyester en een voor Fiat 500-begrippen zware motor van 792 cc en 40 paardekrachten. De piepkleine cabriolet moest vooral temperamentvolle (Italiaanse) vrouwen aanspreken. AJKuKffOTO

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 11