Tijdrit terrein van Breukink BESIDES SAVING MONEY, THISCAR CAN SAVE YOUR LIFE. Sport DIOK geeft bekerduel tegen HRC uit handen ;~;;rd'tvcHRYSLER H.A.I. B.V. DONDERDAG 19 MAART 1992 Adel verplicht, dus moest Erik Breukink welhaast de epi loog van de 27ste Tirreno-Adriatico winnen. Als altijd ging het weer om een tijdrit en dat werk is Neerlands wielrenner nummer één op het lijf geschreven. Winnen doet hij niet zo veel, maar als het puur op hardfietsen aankomt, staat Breukink zijn mannetje. del tronto dick gpd-verslaggever Dat bleek weer eens op de win derige boulevards van de bad plaatsen San Benedetto del Tronto en Grottamare, waar op zijn snelheid (48.299 per uur) geen maat stond. Rolf Sörensen moest als nummer twee al 20 seconden inleveren. Niettemin was er ook voor de Deen reden tot juichen, want hij kwam op het podium als beste van het eindklassement. Jan Gisbers, de ploegleider van PDM, toonde zich na afloop zeer opgetogen over Breukinks gevecht tegen de onverbiddellij- ke chrono. „Zijn poten zijn toch wel erg sterk geworden sprak Gisbers vol bewondering. „Ik denk dat hij hier zo'n acht se conden sneller heeft gereden dan vorig jaar, terwijl er toen minder wind stond." De euforie bleek het geheu gen van Gisbers te hebben aan getast. De boeken spraken na melijk geheel andere taal. Ten opzichte van het moyenne dat Breukink gisteren bereikte (48.299), staken de cijfers van 1991 (49.593) veel positiever af. De triomf is er uiteraard geen cent minder waard om. Maar het moet gezegd, hijster veel concurrentie had Breukink, die overigens ook al in 1990 deze slottijdrit in zijn zak stak, niet te dulden. De grote specialisten waren nagenoeg allemaal el ders. Wereldkampioen Bugno deed wel mee, maar ging niet tot het uiterste gezien zijn con ventionele materiaal. Geen dichte wielen, geen ossekop- stuur en geen aërodynamisch frame. Bugno beschouwde deze Tirreno slechts als een welkome training, een benadering die hem dagelijks op een repriman de kwam te staan in de gezag hebbende Gazetta dello Sport. Die vindt dat een regenboog truidrager in eigen land zijn ver plichtingen moet kennen. Breukink ging dit keer, in te genstelling tot in voorgaande ja ren, wel met een duidelijk 'winstoogmerk van start. Het etappeschema dat koersdirec- leur MeaJIi had uitgevogeld, met aan het begin en aan het eind een race tegen de klok, sprak op voorhand in zijn voor deel. Geheel volgens verwach ting ontfermde Breukink zich ruim een week geleden van de eerste leiderstrui. Twee dagen later kon hij het definitieve bezit van het 'maglia gialla rosso' wel vergeten. Op de moeilijk be gaanbare Muur van Morolo raakte hij verstopt tussen een kluwen van vallende r belandde strompelend kansloze tweede gelid. Waterpolo-selectie slankt nog meer af zeist» Bondscoach Ivo Trumbic, die er altijd de voorkeur aan heeft gegeven met een grote ploeg naar het olympische kwalifi catietoernooi in Calgary (2-10 mei) toe te werken, heeft de selec tie opnieuw iets laten inkrimpen. Bij de laatste schifting vielen Marco van der Kuilen en Gert de Groot, beiden van HZC De Robben, af. De huidige selectie is: Doel: Brinkman (VZC/Ve), Van de Bunt (AZPC), Posthuma (Polar Bears); veld: Van de Blaak, Scherrenburg, Havekotte, Nieuweriburg en Jansen (allen Polar Bears). Van de Meer, Rosner. Kunz, )an Lodewijk de Vries. Wyco de Vries (allen VCZ Veenendaal), Van der Leden en Piel- stroom (beiden AZC Alphen). Wagenaar en Van der Kolk (AZPC), Issard (HZC De Robben) en Marc van Belkum (De Zijl/LGB). Kromheer bij selectie Jong Oranje zeist» Elroy Kromheer van Volendam is nieuw in de selectie van het olympisch elftal. De ploeg van bondscoach Nol de Ruiter speelt woensdag 25 maart de uitwedstrijd in Vaxjö tegen Zwe den. Jong Oranje won in Utrecht met 2-1 van de Zweden. Bij winst of gelijkspel plaatst de ploeg zich voor de Olympische Spe len van Barcelona en de halve finales van het EK voor spelers ge boren na 1 augustus 1969. De selectie bestaat uit: Vink, Kreek, Frank de Boer, Roy en Van der Sar (allen Ajéx), Van Gobbel en Taument (Feyenoord), Karnebeck en Numan (FC Twente), Zoe- tebier en Kromheer (Volendam), Meijer (MW), Huiberts (Roda JC), Roest (FC Utrecht), Maas (RKC) en Van Hooijdonk (NAC). Broer van Holyfield doodgeschoten Atlanta De oudere broer van bokser Lvandcr Holyfield. we reldkampioen in het zwaargewicht, is gisteren in zijn huis in At lanta doodgeschoten. De 35-jarige Willie Holyfield werd van dichtbij dodelijk in de borst getroffen. Volgens de politie ging er een familietwist aan vooraf. De vermoedelijke dader is de even oude Michael Lucas, wiens zuster met het slachtoffer was ge trouwd. Hij werd in staat van beschuldiging gesteld. Evander Holyfield arriveerde kort na het noodlottige incident. Volgens getuigen was de wereldkampioen (sinds 1990) zwaar aangesla gen door de dood van zijn broer. 'Olympische gevangenis' in Barcelona Barcelona 'Olympische misdadigers' worden tijdens de Spelen in Barcelona opgesloten in een gevangenis waaruit ontsnappen onmogelijk is. Het Spaanse ministerie van justitie heeft gisteren bekend gemaakt dat het een fort uit de achttiende eeuw en een aantal barakken uit de Napolitaanse tijd gaat inrichten voor per sonen, die tijdens de Olympische Spelen in Barcelona voor klei nere misdaden worden gearresteerd. Het imposante Sant Ferran kasteel, dat op een kale heuvel buiten Figueras ten noorden van Barcelona staat, kan 200 gevangenen herbergen. De Spaanse au toriteiten verwachten tijdens de Spelen een lichte toename van de criminaliteit omdat de komst van veel toeristen ook vele lie den die op oneerlijke wijze aan de kost komen, zal aantrekken. IV vrees van DIOK werd werke lijkheid. Op eigen terrein ging de leidse rugbyploeg in het be kerduel tegen net Haagse HRC met 9-19 ten onder. HRC plaatste zich voor de halve fina le en DIOK kon zich opmaken voor de trip naar Portugal, waar het de komende dagen deel neemt aan een vrienuschappe- lijk toernooi. DIOK was vanaf liet begin niet bij de les. Ronald Berrevoets zette HRC op 0-3. Dankzij een dropgoal van Mare Michelsen kwamen de Leide- naars nog langszij (3-3), maar vervolgens miste Gotfried Bos voor DIOK een penalty. Na de rust liep HRC uit naar 19-3. De try van Richard Huisman (plus conversie van Bos) deed er voor DIOK weinig meer toe: 9-19. De leiding v&n het bekerduel was verrassend genoeg in handen van een l-eidenaar, Ruud Breed- veld. Hij verving de door de bond aangestelde scheidsrech ter Bruce Merrie, die zonder op- 5aaf van redenen niet kwam op agen. Tot overmaat van ramp kwam hij daags na het opont houd op de Muur van Morolo ook nog ten val. Reden voor Breukink om zich volledig te concentreren op de afsluitende tijdrit. „Toen had ik het wel ge zien. Ik dacht een goede kans te maken op de eindzege. Als dat er dan niet in blijkt te zitten, verdwijnt aJJe moraal. Zo werkt dat nu eenmaal." Gisteren trapte hij alle frustra ties weer uit zijn lichaam. Wind tegen met een verzet van 54x15, wind mee zette hij de 'grote molen' op: 54x12. Was Gisbers in de volgauto overtuigd van Breukinks ongenaakbare klasse, zelf was de coureur daarvan nog niet zo zeker. Breukink: „Vooral als je tegen de wind in rijdt, heb je eigenlijk geen idee of het nu goed of slecht gaat. Dan rijd je constant tegen een muur op. je zit voortdurend op je maxi- bleek royaal voldoende voor de snelste tijd. Na anderhalf uur gespannen wachten (als middenmoter moest hij veel eerder aan de start verschijnen) slaakte hij een zucht van verlichting. Want hij kon het zich, als enige specia- list-pur-sang, niet permitteren te verliezen. En zo werd hij, on danks alles, met twee dagprij zen de op één na succesvolste coureur van deze Tirreno-Adri atico. De man van deze wed strijd was zonder enige twijfel Moreno Argentin, die zichzelf met een indrukwekkende hat trick een loodzware favorieten- rol voor Milaan-San Remo, de eerste klassieker van dit seizoen die zaterdag op de rol staat, op Erik Breukink bewees in de slotetappe van de Tirreno-Adriatico dat hij nog steeds kan vlammen in tijdritten. drong. Niet alleen voor Argen tin, maar ook voor zijn ploeg (Ariostea) draaide deze Tirreno op een complete successtory uit. Trof Argentin bij herhaling de roos, ook Sörensen en Cassa- ni deden dat ieder een keer. Bo vendien greep Sörensen ook nog eens de hoofdprijs, zoals hij dat reeds in 1987 had gedaan. Desondanks was de stem ming in het kamp van ploeglei der Ferretti niet navenant. Inte gendeel zelfs, er was flink wat heibel in de tent. Die familieru zie had alles te maken met Ar- gentins ontembare eerzucht. De ex-wereldkampioen was zo in trance geraakt door het v dat hij een ploegmaat flikte. Na de voorlaatste rit klapte Cassani uit de school. Hij werd vlak voor de streep geklopt door zijn 'maat' Argentin en reageerde daarop verbitterd. „Dat was te gen de afspraak", brieste Cassa ni. „Moreno had* beloofd dat hij FOTO ARCHIEF mij aan de overwinning zou helpen. Lukte dat, dan kon ik die zege mooi opdragen aan mijn hoogzwangere vrouw." Ar gentin herinnerde zich echter niets van deze belofte. „Als ik rijd, rijd ik oi De Algemene in grotere zorgen leiden klaas bosman korfbalmedewerker De eerste wedstrijd van De Al gemene in het drieluik van de nacompetitie met HKV en Diamco is voor de Leidse korf ballers slecht afgelopen. HKV stelde dooreen 14-13 zege in de Leidse Vijfmeihal het eersteklas- se-schap veilig. Of De Algemene volgend jaar weer in de eerste klasse zal uit komen hangt nu af van de ont moeting van aanstaande zon dag tegen Diamco. Tegen de Hagenaars kwam De Algemene vanuit een ogen schijnlijk geslagen positie (6-12) nog bijna langszij. Voor de ploeg van gelegenheidscoaches Ruud en Wim van Vliet scoorde Marcel van Duyvenbode vlak voortijd 13-14. Goed bij de les en fel strij dend stonden de Leidenaars HKV in de eerste helft niet al te veel kansen toe. Slechts vanaf de strafworpstip en uit spelher vattingen kwamen de Hage naars tot treffers. Sterke acties van Edith Weymans en Anne- miek Molloy werden afgerond door Alfred en Amoud Lam- booy: 4-3. De ruststand was 5-6. Binnen tien minuten na de pauze stond De Algemene met 6-12 achter. Het Leidse spel oogde verkrampt en een aantal spelers bleek niet meer bij de les. Op karakter scoorde Amoud Lambooy 8-12 en met de in breng van Perry Venema slopen de blauwkragen dichterbij. Een fraai schot van Diane Hoppen - brouwer overbrugde de kloof bijna: 10-12. Maar in plaats van door te drukken meende een aantal spelers zich met randver schijnselen te moeten bemoei en. HKV zat erdoor, maar maakte geroutineerd gebruik van de Leidse irritaties (11-14). Venema schoot 12-14 op de borden, maar de resterende tijd bleek tekort om nog een won der te verrichten. Geen verenigd Korea naar Spelen 0e beste auto die u kunt krijgen, is dichterbij dan u denkt. Bijvoorbeeld omdat de Chrysler Saratoga 3.0i veel minder kost dan u na de indrukwekkende lijst van extra's zou vermoeden Wat dacht u van een 3-liter V6 injectiemotor met 4-traps automaat? Of van Speed Control, een verstelbaar stuur, stuurbekrachtiging, elektrisch bedienbare ramen en buiten spiegels (verwarmd!) en centrale portier vergrendeling' Of van lichtmetalen velgen' Voor alle duidelijkheid: al deze extra's kosten niets extra Dat geldt nu ook voor de airbag. Een standaard veiligheidsvoorziening in de Saratoga, die u dus niéts extra kost die wel onbetaalbare diensten kan bewijzen SEOUL SID DE STANDAARDAIRBA6 DIE U ONBETAALBARE DIENSTEN KAN BEWI|ZEN. We hopen uiteraard dat u nooit met de airbag hoeft kennis te maken. En dat geldt ook voor de garantiè: 3 jaar (of 110 000 km) en 7 jaar garantie tegen door- [cm roesten van binnenuit. Maar niet alleen in financieel opzicht is de Chrysler Saratoga dichterbij dan u denkt j Oók in fysiek opzicht, ze staan gewoon bi| ons in I0***"™ I de showroom Kom langs voor een comfortabele proefrit Want dat is de beste weg om kennis te maken met de perfecte rij- DE CHRYSLER SARATOGA. IF YOU CAN FIND A BETTER CAR, BUY IT. De kans, dat Noord- en Zuid- Korea één gezamenlijke ploeg naar de Olympische Spelen van Barcelona sturen, is minimaal geworden. Het communistische Noord-Korea heeft in bilaterale gesprekken met de democrati sche Zuiderburen geweigerd het thema een hoge prioriteit te ge- Zoals de zaken er nu voor staan komt de eventuele afvaar diging van één Olympische ploeg pas bij de gespreksronde in mei aan de orde. Het Interna tionale Olympische Comité heeft als uiterste datum voor de aanmelding van een gezamen lijke equipe 25 maart gesteld. „Noord-Korea heeft geen we zenlijke interesse in het sturen van een gecombineerde sport ploeg naar Barcelona", zei de sportzaken Lee Sin-Jam na de mislukte bespreking, die hij als 'laatste kans' omschreef. De Catalaanse afscheidingsbe weging heeft, aangemoedigd door het stembus-succes, ge dreigd protestacties te organise ren tijdens de Olympische Spe len, wanneer de atleten van de autonome provincie niet onder eigen vlag aan de start mogen komen in Barcelona. De offi cials. die de Spelen organiseren in de Catalaanse hoofdstad, weigerden gisteren elk com mentaar op de eis en het drei gement van de politieke partij Esquerra Republicana (ERC). ERC-leider Angel Colom, die bij de provinciale verkiezingen van zondag twee keer zoveel stemmen kreeg als bij de vorige gelegenheid, zei dat hij erop heeft aangedrongen de Cata laanse vlag te hijsen in plaats van de Spaanse wanneer een Catalaanse atleet een medaille wint. Hij stelde bovendien voor het Olympische dundoek te gebrui ken en de Olympische hymne te spelen wanneer een Spaanse ploeg wint met daarin ook Cata lanen. Van der Wiel bij winnaars Friso Nijboer te verslaan. Veel belangstelling was er voor het treffen tussen de groot meesters Jeroen Piket en Genna Sosonko, die met zwart voor spelbaar 'zijn' Drakenvariant van het Siciliaans speelde. Landskampioen Piket, die deze verdediging al eens uitputtend met Sosonko analyseerde, liet zich niet strikken. Met het on bekende 20. Dd3 probeerde Pi ket vergeefs Sosonko te over rompelen. Acht zetten later was remise een feit, waarbij Piket het gevoel had dat hij ergens beter had kunnen spelen. Op de tweede dag van het toer nooi om de nationale schaakti tel in Eindhoven hebben Manu el Bosboom, Joris Brennink- meijer en John van der Wiel het remisepatroon doorbroken. Dinsdag waren alle zes duels in deling van het punt geëindigd. Van der Wiel en Bosboom haalden hun winstpartijen bin nen met de witte stukken. De grootmeester uit Bergen op Zoom dwong Johan van Mil tot opgave. Bosboom zegevierde over Erik Knoppert. Brennink- meijer slaagde er met zwart in Dhaenens moet naar huis DE CHRYSLER SARATOGA 3.0i SE: f 55.490,- Floralaan 2, 2231 ZV Rijnsburg. Telefoon 01718 - 2 92 24. Openingstijden: maandag t/m vrijdag 8.30 - 17.45 uur. Zaterdag 10.00 Prijzen d> importeuf. met BTW excl k De Chrysler Saratoga vanaf f 46 590,- «en ti|klaat maken Wijzigingen voorbehouden Chrysler Import Holland b v Telefoon C BENEDETTO DEL TRONTO GPD In de ploeg van Post (Panaso nic) botert het niet tussen oud wereldkampioen wielrennen Rudy Dhaenens en ploegleider Walter Planckaert. De laatste heeft Dhaenens. tot september vorig jaar regenboogtruidrager, direct na afloop van de Tirreno- Adriatico naar huis gestuurd. Het motief: gebrek aan vorm. Dhaenens. die er vanuit ging dat hij zaterdag jn Milaan San Remo zou starten, reageerde verontwaardigd. „Dit is een koude douche voor mij. Goed. ik reed de eerste dagen van de Tirreno niet goed, maar de laatste dagen verbeterde ik toch sterk. Een paar maanden gele den droeg ik nog de regenbQog- trui, nu zien ze me niet meer staan. Als dat zo doorgaat, weet ik wel wat te doen." Repliek van Planckaert: „Het is niet erg als je een keertje zwak aan een seizoen begint, maar hij gedraagt zich als een oud-wereldkampioen. Daar heb ik niets aan. Ik wil de Dhaenens van twee jaar geleden zien."

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 30