Argentin schittert Sport De Klerk werpt sport in de strijd Heel maart f 10,- korting op Jongeren- en Rail-Aktief-kaart. DINSDAG 17 MAART 1992 _20 De Algemene ontvangt HKV leipen De Algemene ontmoet in de strijd om lijfsbehoud koplo per HKV uit de nacompetitie van de eerste klasse E. Morgen avond om 18.45 uur speelt de Leidse korfbalvereniging haar eer ste wedstrijd, thuis in de Vijf Meihal. Aanstaande zondag reist De Algemene naar Diemen voor het duel tegen Diamco, dat de eerste wedstrijd met 11-6 van HKV verloor. Den Helder houdt Den Bosch eronder den bosch Landskampioen Den Helder heeft in Den Bosch de nationale basketbalbeker gewonnen. Den Helder, dat aan de eerste wedstrijd een voorsprong van zestien punten (97-81) had overgehouden, verloor gisteravond in de Maaspoort met 63-77. De Bosschenaren kwamen dus twee punten te kort in de enerve rende slotfase van de dubbele beker-eindstrijd. Het duel voor een goede duizend toeschouwers, was in feite een herhaling van de eerste wedstrijd van donderdagavond. Ook in Den Helder kon de bezoekende vereniging de thuisclub tot de slotfase bijbe- KNAU buigt zich over affaire Stalman den haag Het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie (KNAU) heeft voor de bestuursvergadering van morgen de 'affaire Stalman' op de agenda staan. Ria Stalman, die in 1984 in Ix)s Angeles Olympisch kampioene discuswerpen werd, is zon dag in een artikel in de Krant op Zondag door voormalig kamer genote Jennifer Smit beschuldigd van het gebruik van anabole steroïden in de aanloop naar de Olympische Spelen van 1984. Kauffman, directeur van de KNAU: „De zaak komt aan de orde in onze bestuursvergadering. Wij kunnen pas een standpunt be palen wanneer wij Ria Stalman hebben gesproken. Dat is tot nu toe nog niet gelukt omdat zij in het buitenland verblijft. Het lijkt mij een kwestie van fatsoen dat je pas een standpunt inneemt wanneer je de betrokkene hebt gehoord." Hateley terug in Engelse selectie londen Na een afwezigheid van vier jaar keert Mark Hateley van Glasgow Rangers tertig in de Engelse selectie. Bondscoach Graham Taylör heeft de dertig-jarige spits van de Schotse lijst aanvoerder opgenomen in zijn selectie van 31 spelers voor de vriendschappelijke interland tegen Tsjechoslowakije. Hateley speelde zijn laatste interland tegen de Sovjetunie tijdens de eindronde van het Europees kampioenschap in 1988. Nederlandse wielerprofs raken achterop monte conero dick gpd-verslaggever Bauer vrijuit Bax verzuimt door te drukken leiden Bax houdt de spanning erin. Door het gelijke spel van gister avond tegen De Rozet (2-2) zijn de Voorhoutse zaalvoetballers nog steeds niet zéker van pro motie naar de eerste divisie. In Rozenburg was alles lange tijd rozegeur en maneschijn voor Bax. Martin Bax en Wim Bouckaert, op aangeven van Hennie Koet, zorgden in de eer ste helft voor een voorsprong van 2-0. Maar in de tweede helft vond de thuisclub aansluiting door een 'gelukkig doelpunt van Michel de Vos. Strafschoppen bepaalden ver volgens de eindstand. Kees Schrader van De Rozet had geen moeite met doelman Rob van Dijk van Bax (2-2). maar Wim Hooymans liet vijf minu ten voor tijd een zelfde buiten kansje onbenut. Daardoor heeft Bax de promotiekansen niet ge heel meer in eigen hand. Zelfs bij de ravitaillering is het te merken, de gestaag toe nemende onrust in het Nederlandse segment van het professionele wielerpeloton. Cees Priem doet er in de Tirreno-Adriatico, waarin Moreno Argentin gisteren an dermaal schitterde (tweede ritzege in successie) en diens Deense ploeggenoot Rolf Sörensen de leiderstrui verover de, een boekje over open. incasseert, met de helft van dat bedrag ook nog goed uit is, maar zo wordt er natuurlijk niet De ploegleider van TVM: „Bij de gedacht door de heren. Ze leven bevoorrading zag ik opeens wel 0p grote voet, die luxe willen ze vijftien van die soigneurs om niet zo maar prijsgeven." me heen staan, terwijl ze je an ders helemaal niet zien. Maar ja, vind je het gek? Als je weet dat jouw krant aan het eind van dit jaar verdwijnt, ga je toch ook wat anders zoeken?" Het gedrang van soigneurs rond de persoon Priem is be grijpelijk. Als enige ploegbaas weet hij zich voor volgend sei zoen verzekerd van een spon sor. Bij Priems collega's Post, Raas en Gisbers is dat nog maar de vraag. Die houden zich voor alsnog druk bezig met een in tensieve zoektocht naar 'dikke' geldschieters. Zij zijn daarbij niet alleen eikaars concurrent, ook beweegt zich nog een vier de kandidaat (de Drentse wie- lermanager en oud-bondscoach André Boskamp, met Teun van Vliet als zijn rechterhand) op deze commerciële markt. Priem ziet de toekomst som ber in: „Ik denk dat van de drie ploegen die hun sponsor kwijt raken, er maar twee een nieuwe geldschieter vinden. Zo eenvou dig werkt het allemaal niet. Als dat wel zo was, heb ik het al die jaren blijkbaar verkeerd gedaan. De grote bedrijven staan niet meer te springen om wielren ners te sponsoren. De coureurs zijn in de loop der jaren veel te veel gaan eisen. Ik denk dat ve len er scherp in salaris op ach teruit gaan. Niet alleen de sub toppers, maar ook de vedetten. Dat zal ze rauw op hun dak val len. Je kunt wel zeggen dat ie mand die nu pakweg zeven ton Steve Bauer hoeft geen scha devergoeding te betalen voor de valpartij dje bij het we reldkampioenschap wielren nen in 1988 Claude Criquie- lion de eindzege kostte. Dat heeft de rechtbank in het Belgische Oudenaarde be slist. Criquielion had een schadevergoeding van één miljoen frank, 55.000 gulden, geëist van Bauer, omdat die tijdens de eindsprint afweek van de lijn en de Belgische wielrenner tegen de hekken klemreed. De eindsprint van het WK in 1988 in Ronse werd ge wonnen door de Italiaan Fondriest. Criquielion ver loor door de valpartij alle kansen op de overwinning. Maar de rechtbank sprak Bauer vrij van zowel vrijwilli ge als onvrijwillige slagen en verwondingen. Volgens de rechter had de Canadese wielrenner het recht om tij dens de sprint van de lijn af te wijken. Criquielion, die in 1984 al eens wereldkam pioen was, stopte vorig sei zoen met wielrenner. Hij heeft nog niet beslist of hij in beroep gaat tegen de uit spraak. Post, Raas, Gisbers en Bos kamp hebben het tij in elk geval niet mee. De Nederlandse profs hebben in het grote internatio nale werk niet veel te bieden. In het klassement van Parijs-Nice was Oranje nergens te beken nen, en de Tirreno-Adriatico blijkt voor toppers als Breukink (gisteren een gedesillusioneerde indruk makend), Rooks en Maassen andermaal te hoog ge grepen. Jos van Aert, hoe ver dienstelijk ook bezig, komt er evenmin aan te pas. En waar waren de zogeheten beloftes Tom Cordes (PDM) en Eddy Bouwmans (Panasonic) in het Spaanse Murcia? Priem: „De si tuatie is des te bedenkelijker als je weet dat achter deze genera tie nog niéts in aantocht is. Bij de meeste buitenlandse ploe gen zie je neo-profs die goed meekunnen, maar jonge Neder landers kunnen alleen op het vlakke nog mee. Zodra er ge klommen wordt, moeten ze af haken." Priems collega Jan Raas heeft van deze ontwikkelingen op de weg dit seizoen nog niet veel meegekregen. De boss van Buclder heeft er op dit moment zegge en schrijve zes koersda- gen op zitten, terwijl het sei zoen toch al weer anderhalve maand op gang is. In deze Tir- reno nam Raas zondag pas plaats achter het stuur van de ploegleidersauto. De reden: Raas intensieve pogingen een geldbron aan te boren. Tot dus ver heeft hij nog niets gevon den. Raas: „De huidige sponsor vond ik destijds ook pas in juni, dus is er nog geen reden tot pa niek." Maar hoe lang zijn de renners nog rustig te houden als enige zekerheid uitblijft? Priem: „Je ziet het nu alleen nog bij het personeel (soigneurs en meca- niciëns, red.), maar de komende weken ga je die onrust ook zien bij de renners. Die moeten presteren om niet buiten de boot te vallen. Dan is het ieder De Italiaan Moreno Argentin is de laatste dagen een klasse apart in de Tirreno-Adriatico. fc voor zich en God voor ons allen, woon niet.' Tactisch gezien weer begrijpelijk, het heeft alle- Ik zie nu al dingen in de koers worden er onverantwoorde din- maal met die prestatiedruk te ik zeg: 'Dat kan ge- gen gedaan. Maar het is ook wel maken." DUIVENTIL De regering van president F.W. de Klerk heeft de slag om de stem van de blanke kiezer zich niet al leen laten afspelen in Zuid-Afrika zelf, maar ook op de cricketvelden in Australië en Nieuw-Zee- land. De Klerk heeft de sport een belangrijke rol laten spelen in zijn campagne voor het referendum van vandaag, waarin de blanke minderheid zich moet uitspreken over de hervormingen, die de afschaf fing van de apartheid tot doel hebben. Herhaal delijk wees hij erop, dat het door de hervormin gen komt dat Zuid-Afrika weer mag deelnemen aan de wereldkampioenschappen cricket. De regering riep de hulp van sportsterren in, die de blanke kiezers voorhielden dat door voort zetting van de hervormingen af te wijzen deelna me van Zuid-Afrika aan de Olympische Zomer spelen en andere belangrijke sportevenementen vergeten kan worden. Die boodschap zal zeker indruk hebben "ge maakt op de vele fanatieke sportliefhebbers, ge frustreerd als zij zijn door de jarenlange uitslui ting van hun land aan internationale toernooien, uit protest tegen de apartheid. De meeste sportlieden leenden zich zonder aaizelen voor de campagne van De Klerk. De leden van het nationale cricketteam wer den, het enige met-blanke lid uitgezonderd, voor hun vertrek naar Nieuw-Zeeland en Australië, waar op het ogenblik de voorronden voor de we reldkampioenschappen worden gespeeld, in de gelegenheid gesteld hun stem alvast uit te bren gen. SCOREBORD l. Gol- 3. Gomez si J. Weiss (VSt) - Edberg REGIONALE JEUGD E KLASSE B: Noofdwi|k Bl-Katwi|k B 19-23 DSÖB1 b.b1 17-22 SJCB1 Katwijk BI 21-22 Olympia BI LOTTO Rostagno (VSt/14) 6-7 7-6 6-3, Stark (VSt) - Bruguera (Spa/9) 6-3 6-4. Zoecke 20-21 WSEB1 Be Fair kampioen BOKSEN TENNIS EIWEIE VOOIIMDEN NOMUtf FEIJJ MET J0N6EEEN- UW1ESMIING ram EN «M-MTIEMUjUI RETOUR BOÏÏflD/W CS - flNDHOVW (40,50 F 24,25 F1425 4» WEEKENDRETOUR OW HUG CS - GKMNGW F 84,-- F 35,25 F 51,75 62% AVONDRETOUR WOW - MOTO/W CS f 18,50 F 625 (\225 66% AVONDRETOUR DORDRECHT - OBfT F 14,50 F 5,- F «0 66% Reislustige landgenoten opgelet. Want in de maand maart kost Aktief-kaart maar f 98,- en de Jongerenkaart f 89,-. Dat is f 10,- korting op kaarten die al zoveel voordeel betekenen, geven een jaar lang recht op 40% korting op elke treinreis in de z.g. v uren: na negen uur 's ochtends en in het hele weekend. Bovendien komt u alleen met deze kaarten in aanmerking supervoordelige avond- en weekendretours. Het bovenstaande schema geeft u voorbeelden van wat u zo kunt besparen. Dus vóór 1 april snel naar het NS-loket. Want zij oordeel- allemaal 6: Schultz (Ned) - Pierce (Fra/10) 7- 6. 1-6 4-0 Pierce staakt de stri|d. Sanchez (Spa/4) - Helgeson (VSt) 6-2 6-2, Labat (Arg) - at (Dui/2) - Reggi (11a) 6-2 6- e (Jap/16) - Cunningham (VSt) 3-6 6-1 6-1Zrubakova (Tsi) - GOLF (VSt/13) 7-6 4-6 6-3. (Tsi> 6-3 6-1. Geo/7) 6-3 4-1 Mesjk. n (VSt/9) - Sawamatsu 2 Couples (VSt) 273 (69 68 65 7 6-2 6-0, Mary-Joe Fernandez (VSt) - Natalia Zvereva (i /VSt) - Grunfeld/Ter Riet (GBr/Ned) 6-0 6-3. n (VSt) 277 slagen (71 6 Krai.cek (Ned) - Shelton (VSt) 6- 7-5. Becker (Dui/3) Haarhuis (Ned) 6-4 7-6 (7-4), Courier (VSt/1) - Gomez (Ecu) 6-4 6-7 4- l, Brastagui (Spa)- Davin (Arg) 7-6 6-3. ZAALVOETBAL- .00 uur Seinpaal. Hoornshe Veerhuys- Centrum 20.30 uur Vredehof. Brezan- r de Brug tweede divisie: Woe. 18 maart Arwiko-Top* licht 20.00 uur Wielwijk McDonald's-Noorde- graaf 20.00 uur 3 Octoberhal. HMSH-RGC 20 00 uur. Alter Boys-JSB 21 00 uur Zu.dhag- Lugdunum 19.00 uur. de Sleutels-Wally sport 21.00 uur 3 Octoberhal. Boerenburg-THB SPORT OP TV 15.00-16.00 EURO Worldcup skispringen. 20.00-20.30 EURO: Eurosport nieuws. 20.00-20.50 Super: Prime sport 20 30-21 30 Sportnet: Motorsport: af- 0-22.00 EURO: Basketball: Europa- 16 00-17,00 EURO. Polsstokhoogspringen: 16 30-18 00 Sportnet: Professioneel b sen vanuit Amerika 17 00-18 00 EURO Eurogoals voetbal 17 10-17 15 Did 2 Sport Heute 18 00-19 00Sportnet AMAprobihe t rugbi.h 1991 20.50-21.00 Super: Sportnieuws. 21 30-22 00 BRT 2: Sport 21 30-22 00 BBC 2 A Question of sport: 21 30-23.30 Sportnet: Matchroom pro 22 00-23 00 EURO: Worstelen. 22.15-22.30 Ned 3. Studio Sport Journaal. 22.30-22.55 BRT 1 Sport 23 00-00 00 EURO: Supercross: vanuit 00.30-01.00 EURO: Eurosport nieuws. 9 00 Sportnet: World sports spe- 9.30 Sportnet: Spaans voetbal: 9 30-10.30 Sportnet: Powersports in 8 00-20 00 EURO: Tennis vanuit Key Biscane 19.00-19.30 Sportnet: Spaans voetbal: 23 30-02 00 Sportnet F het Thornaby Paviilion 00 00-00 30 EURO IJsracem Andros Tro- 12.30-13 00 EURO f 13 00-14 00 EURO: K 14.00-15 00 Sportnet: NHL iishockey. 14.00-15.00 EURO. Eurogoals: voetbal. Wilt U iets melden? Bel 071- 161414 (Wim van Duivenbode) dagelijks tussen 10.00 en 12.00 uur. Of schriftelijk naar Post bus 54, 2300 AB Leiden. De voetbaljeugd van de afdeling Leiden oefent maandag 23 maart op het veld van Bernard - us in Hazerswoude-Rijndijk. Het elftal onder de 14 jaar is te genstander van het team onder de 15 jaar Op donderdag 26 maart houdt atletiekvereniging AV Holland haar jaarvergade ring. Michel Moll wordt voorge dragen als nieuwe penning meester en Koudekerker Theo Visser als vice-voorzitter. AV Holland trekt zich overigens te rug uit de organisatie van Schipholloop. Herman Smit en Cor Brandwijk zoeken het voortaan wat dichter bij huis De wielerclubs Swift/Casba en De Bollenstreek nemen zater dag 21 maart deel aan de Wou denomloop in Dokkum. Bij de ze 'open' wedstrijd staan ook enkele profrenners aan de start. De Bollenstreek trekt met Ben eri Johan van Stijn (Lisse), Rob Jansen (Hillegom), Patrick van Wilgen (Alphen), Henk Kortland (Gouda) en Cees Vemooy (Lei- muiden) naar Friesland. Swift- Casba roept de Noordholland se kern (Erik Bogaard, Mare Faas, Niels van Stralen en Mark Rasch) op. Ploegleider Cor Kloosterman vult dit viertal aan met Leon Rekelhof (Ter Aar) en Fernand Warmerdam (Koude kerk) De Voorhoutse tennis club SW gaat een nieuw club huis bouwen Jules van der Horst (coach Martin Centrum), Frans Bouman en Hans van Leeuwen (UVS) staan op de no minatie om coach te worden van zaalvoetbalclub Ceverbo uit Rotterdam Voetbalvereniging Lugdunum wil de zaterdagafde ling meer prestatief laten spelen Simon van der Linden blijft ook het- volgende seizoen de vrouwen van De Sleutels trai ning geven Op het sportpark van voetbalvereniging Alphen speelt het Nederlands vrouwen elftal donderdag 19 maart een interlandwedstrijd tegen het GOS Bij de amateurvoetbal competitie wordt in de laatste drie weken met een uniform aanvangsuur gewerkt. Vanaf 31 maart wordt weer midweeks ge speeld Michel Seitner heeft bedankt voor het Nederlands zaalvoetbalteam De nieuwe fusievoetbalclub VCL zoekt me dewerkers voor kantinewerk zaamheden Softbalclub Was senaar (vrouwen) is voor de nieuwe competitie ingedeeld met ASC, Onze Gezellen, Pio niers, Shell, Sparta, UW en VUC. Bij de mannen ontmoet Alphians clubs als ADO, Almere, Bloemendaal, EDS, Haarlem, Frogs, Pioniers, De Spartaam en Storks Morgenmiddag wordt in de Rembrandt Scholenge meenschap in de Noachstraat in Leiden de finale van het re gionale scholenkampioenschap schaken gehouden. Aanvang 13.30 uur De algemene leden vergadering van de Leidse ski club is.op 6 mei in het Witte Huis in Oegstgeest. De Water- vriendên uit Lisse vergadert op donderdag 26 maart Donder dagavond 19 maart spelen de veteranen van Leiden in Am sterdam tegen de oudjes van Ajax (met Wim Meutstege) De beroepswielrenner Jens Heppner heeft zich in het Lim burgse Valkenburg gevestigd De rugbyclubs Ascrum (Amster dam) en Oemoemenoe (Mid delburg) zijn gepromoveerd naar de hoofdklasse De Lei- muidenaar Van Haasteren werd zesde bij het NK libre (tweede klasse) in Hoogerheide Op za terdag 21 maart zijn er zwem wedstrijden voor A- en B-klas- sers in het Vijf Meibad in Lei den. Aanvang 15.00 uur. Een dag later (22 maart) houdt handbalclub Saturnus een re ceptie. De kampioenen (meisjes B en jongens B) worden in de bloemen gezet. Tevens de ver kiezing van de handballer van het jaar Korfbalclub Zuider kwartier oefent op zondag 22 maart thuis tegen Kwiek Alp hen aan den Rijn organiseert op 29 augustus een landelijke triathlon Ex Nieuwkoop-voet baller Paul Kwakkenbos houdt het bij eredivisieclub Sparta voor gezien. Kwakkenbos kwam zelfs in het tweede elftal amper aan de bak Voetbaltrainer Dick Boesveld verlengt zijn con tract bij Kickers De bowling club Leiden Zuid West heeft een groeiende jeugdafdeling. Frank Schetter en Jan Cornet (beide spelend voor Ketel Woonplezier uit Rijswijk) hebben de leiding op zich genomen In Lisse worden op zaterdag 21 maart de open langebaan-kampioen- schappen 1000 meter vrije slag gehoudep. Aanvang 18.00 uur De Alphense hoogspringer Chris Tamminga heeft zijn Haagse club Sparta verruild voor Haag Atletiek. Hans Koe nekoop (AAV'36) gaat naar AV Holland

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 20