Sport Anderlecht super' DE BEST GEKLEDE AUTO IN Z'N KLASSE: v.a. 19.995,- Barcelona aan de hand van Cruijff op weg naar finale op Wembley UITGAANSSPECIAL: PE MICRA MARCH NISSAN Donderdag 5 maart 1992 Redactie; 071-161100 Eindredactie; PAUL DE TOMBE Vormgeving: RON VAN HAASTRECT 28 Europa-Cup voetbal kan dus toch meeslepend en specta culair zijn, ook in poule-vorm. Anderlecht moest gisteren Winnen van Sampdoria en deed dat, in een dramatisch mooie wedstrijd. Nilis maakte in de laatste minuut de winnende goal: 3-2. BRUSSEL HENRI VAN DER STEEN GPD-VERSLAGGEVER Alles was ongewoon gister avond in het sfeerrijke Constant Vanden Stock-stadion. Het be gon met de opstelling van An derlecht, dat met slechts twee buitenlanders (Hutjes en Kooi man) en maar liefst vijf linksbe nige veldspelers begon. De be tere en vol op de aanval spelen de ploeg was echter Sampdoria. De kampioen van Italië stond halverwege dan ook volkomen verdiend op 0-1via Vialli. De Mos leek gelijk te krijgen. Vooraf had de succestrainer voorspeld en min of meer geëist dat de wedstrijd bij rust ge speeld moest zijn. „Twee-nul bij rust zou perfect zijn, ik vertel m'n spelers in elk geval dat het voor rust moet gebeuren." An derlecht incasseerde die eerste helft echter niet alleen een doel punt, maar kreeg in feite een lesje topvoetbal voorgeschoteld. F.n met 0-1 leek de wedstrijd in derdaad gespeeld. De Mos: „Ik zag het zelf eigenlijk niet meer zitten, maar ik heb m'n spelers opgepompt na rust te brengen wat ik voor rust verwacht had." De Belgische kampioen deed meer dan dat. De gelijkmaker van Degryse, met een diagonaal schot van buiten het strafschop gebied, was identiek aan de goal die PSV eerder in dit toernooi de kop kostte. Anderlecht was echter terug bij af, toen Vialli even later de toch niet trage De Wolf voorbij spurtte en Samp doria weer op voorsprong zette: 1-2. De spits leek Anderlecht daar mee opnieuw te vonnissen. In mei 1990 scoorde Vialli ook al twee keer tegen Anderlecht, in de finale van het Europa-Cup II toernooi (2-0). Toen bood An derlecht, ook onder De Mos, laf en slechts verdedigend weer werk. Dat was gisteren na rust anders. „Anderlecht verdient een groot compliment voor de ma nier waarop na die 2-1 is ge speeld", zei Sampdoria-trainer Boskov na afloop. „Wij hebben voor rust geweldig gevoetbald en na rust net niet de concen tratie kunnen opbrengen om te winnen. Maar Anderlecht was na rust meer dan voortreffelijk en heeft toen ook een geweldige mentaliteit getoond." De Belgen hadden wel een blunder van de tegenstander nodig om weer gelijk te komen: Mannini speelde terug op kee per Pagliuca, Nilis kwam ertus sen om te profiteren: 2-2, met nog een kwartier voor de boeg. En Anderlecht ging voluit, Sampdoria trouwens ook. De thuisclub ontsnapte het vaakst in de slotfase, maar met geluk had volgens De Mos de winnen de goal van Nilis niets van doen. „Dat was een goal zoals alleen Nilis kan maken." Het was in elk geval een doel punt dat niet vaak te zien is. Van verder nog dan Degryse haalde Nilis in de slotminuut uit, met rechts en vanuit dezelf de hoek. Keeper Pagliuca zag de zwieper komen, maar kwam met de handen niet eens in de buurt van de bal: 3-2. Een prachtige wedstrijd kreeg derhalve een prachtige bekro ning. Een bewijs dat Platini, Beckenbauer en andere critici van het poule-syteem ongelijk hebben, werd gisteren niet gele verd. Wel werden enkele argu-» menten ontkracht. In poule A is halverwege jde competitie nog geen ploeg uitgeschakeld. An- derlecht-Sampdoria was een eerste finale; en er kunnen nog enkele van dit soort finales vol gen voor de echte eindstrijd, in mei op Wembley. KIEV/LISSABON ANP/AFP Barcelona is aan de hand van Johan iruijff op weg naar de finale van het Europese toernooi van de landskam pioenen op Wembley. De Spaanse ploeg won in de Oekraïne, op de der de speeldag van kwartfinalepoule B, met 2-0 van Dinamo Kiev en heeft vijf punten. Barcelona, dat eerder thuis Sparta Praag versloeg en bij Benfica 0-0 speelde, heeft nog twee thuisduels te goed. Over veertien dagen is de twee de wedstrijd tegen Kiev, dat onlangs de competitie hervatte. Cruijff was optimistisch over het vervolg: „Het resultaat brengt ons weer een stap dichterbij Wembley, ons grote doel voor dit seizoen. Nee, we hebben nooit met de wedstrijd van zaterdag tegen Real Madrid in het achterhoofd gespeeld." Barcelona won de belang rijkste Europese beker nog nooit. Cruijff, die zich de weelde kon ver oorloven Beguiristain en Salinas op de bank te houden en Goicoechea niet eens mee te nemen, stelde op het drassige veld in het koude, regenach tige Kiev als gebruikelijk in Europees verband vier buitenlanders op: Koem an, Witschge, Laudrup en Stoichkov. Koeman was de stuwende kracht, de organisator, Witschge verrichtte nuttige arbeid op het middenveld. De bedoelingen waren, als vrijwel altijd bij Cruijff, aanvallend. Al na drie mi nuten moest verdediger Tsveiba een kopbal van Laudrup van de lijn halen. Op het moment dat Kiev beter leek te worden, sloeg Barcelona toe. Laud rup bediende uitblinker Stoichkov: 0- 1. De spits schoot kort voor rust tegen de paal en zag de kopbal in de her kansing wederom door international Tsveiba van de lijn gehaald. Na rust bleef Barcelona domineren. De beslissing viel in de 68ste minuut. Guardiola tikte de bal na een fraaie pass van Witschge door naar de voor Bakero ingevallen Salinas, die met links doelman Koetepov passeerde. In de slotfase, met hevige regenval in het Stadion van de Republiek, gebeurde weinig. Sparta Praag Sparta Praag heeft zich halverwege opgeworpen als belangrijkste concur rent van koploper Barcelona. De Tsjechoslowaken speelden in Lissa bon met 1-1 gelijk tegen Benfica en nemen met drie punten de tweede plaats in, op twee punten van de Spanjaarden. Sparta, dat eerder Olympique Mar seille uitschakelde, nam na 32 minu ten een voorsprong door Novotny. Pacheco maakte na de pauze gelijk uit een strafschop. 'Macedoniër' verslaat Panathinaikos ATHENE GPD De droom van een herhaling van 1971, toen Panathinaikos in de finale van het Europa Cup-toemooi voor lands kampioenen in de finale te recht kwam (en van Ajax met 2-1 verloor op Wembley) werd gisteravond praktisch afgebroken na de 2-0 neder laag thuis tegen Rode Ster uit Belgrado. Rode Ster heeft nu vier punten, gevolgd door An derlecht en Sampdoria met drie en Panathinaikos met twee. De ploeg is hiermee opeens weer kanshebber nummer een, na een slechte start met een nederlaag te gen de Italiaanse kampioen en de ontsnapping tegen An derlecht. De nederlaag was voor de Grieken des te bitterder, om dat beide doelpunten afkom stig waren van midvoor Dar- go Pantsjev. Na zeventig mi nuten opende hij de score met een hard schot, na een pass van spelverdeler Sinisa Mihajlovic. Vier minuten voor tijd besliste hij het duel. Pancev had maandag bij aankomst op het vliegveld een incident veroorzaakt door als land van herkomst op te geven 'Macedonië'. Op het misbaar dat volgde, om dat de Grieken nog altijd me nen dat Macedonië tot het Griekse erfgoed behoort, ver anderde hij dit ijlings in 'Skopje'. Pas na veel pressie was hij bereid de naam 'Joegoslavië' te noteren. „Ik ben Macedo niër", hield hij staande te genover de Griekse pers. „Als ik iets anders was, zou ik iets anders opgeven". MARCH ff ikiriwiiiiA Als u nu aan een nieuwe auto toe bent heeft Nissan gróót nieuws: de Micra March 1.2. Een speciale uitvoering in exclusief uitgaanstenuc. Een beperkt aantal Micra's is namelijk uitgerust met stijlvolle extra s waar u nauweli|ks iets voor betaalt. Kijkt u maar: speciale design bekleding in zwart met grijs/groen motief, een groene sierbies op de voorporticren, een zwart dashboard met witte snelheidsmeter en zwarte cijfers, intervalschakelaar op de voorruit- wissers, intericurvcrlichting over beide voorportieren en een make-up spiegel in de zonneklep van de passagier. Aan de buitenkant valt meteen de in carrosseriekleur uitgevoerde achterspoiler op èn de handige achter- ruitwisser/sproeier, modieuze striping, stootstrips op de flanken, twee van binnenuit verstelbare buitenspiegels, sportieve wielcovers en de exclusieve March-badge. U kunt kiezen uit de carrosseriekleuren rood, wit en zwart metallic. En dat bovenop het toch al onvergelijkbaar complete uitrus tingsniveau dat elke Micra kenmerkt. Plus z'n pittige 1.2 liter motor, hoge inruilwaarde en aangenaam lage rijkosten. Voegt u daar de bijzondere Nissan eigenschappen als drie jaar of 100.000 km algemene garantie en zes jaar carrosseriegarantie aan toe en u weet wat u te doen staat. Meteen naar de Nissan dealer, waar deze buitenkans tijdelijk voor u klaar staat voor een vriendenprijs. Het betalen kunt u makkelijk maken met 'n financiering /an Nissan Finance. Uw Nissan dealer beschikt over alle informatie. Alphen a/d Rijn, Autobedrijf Van Leijden B.V., Koperweg 1, tel. 01720-40366. Leiden, Auto Heemskerk B.V., Lammenschansweg 128, tel. 071-310811. Noordwijk, Garage Abswoude B.V., Nieuwe Offemweg 2, tel. 01719-19246/13150. Roelofarendsveen, Auto Heemskerk, Alkemadelaan 1, tel. 01713-12866. Wassenaar, Garage Rooijakkers (servicebedrijf), Hofcampweg 81-83, tel. 01751-13279.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 28