Regio De Waard verlaat raad Leiderdorp Banenpoolplaats voor Warmondse scholen Mogelijk eind aan conflict tussen Zoeterwoude en SJZ Vrijdag 14 februan 1992 Redactie: 071-161400 DICK VAN DER PLAS MIEP DE GRAAFF UESBETH BUITINK WIM KOEVOET ERIC JAN WETERINGS Eindredactie: PAUL DE TOMBE Vormgeving: RON VAN HAASTREGT 20 LEIDEN NIEUWSLIJN Raadhuis De Paauw verfraaid WASSENAAR De gemeente Wassenaar wil het monumentale raadhuis De Paauw verder verfraaiien. Vorig jaar al ontstond bij plaatselijke bestuurders het idee om een stichting op te richten met als doel 'het bevorderen, vermeerderen en instandhouden van het kunstbezit in en rond raadhuis De Paauw'. De stichting werkt 'geheel onafhankelijk' van het gemeentebe stuur en om ook maar de geringste schijn van belangenverstren geling te vermijden zal de plaatselijke wethouder van cultuur geen zitting nemen in het bestuur. Sponsor betaalt schoolreisje WASSENAAR Een adviesbureau voor informatietechnologie heeft het tripje van de Wassenaarse Kievietschool naar de Rem brandt-tentoonstelling in het Rijksmuseum in Amsterdam be taald. De weken daarvoor werd de in Leiden geboren schilder uitgebreid bestudeerd op school. Werkstukken die in deze perio de zijn gemaakt worden op 26 februari 's avonds vanaf 19.00 uur in het schoolgebouw aan de Buurtweg tentoongesteld. Wassenaar bouwt KCA-depot WASSENAAR De gemeente Wassenaar gaat op de plaatselijke werf een speciaal depot voor Klein Chemisch Afval (KCA) bou wen en trekt daar ruim 40.000 gulden voor uit. De werf wordt voorzien van een stevig hek en slagbomen om te voorkomen dat iedereen zo het terrein op kan lopen. Dat kost nog eens ruim 40.000 gulden, zodat totaal ruim 85.000 gulden moet worden uitgetrokken. Bedrijven moeten in de toe komst betalen voor het KCA dat zij aanbieden bij de gemeente- werf. De kostprijs van 6,30 gulden per kilo wordt gefaseerd inge voerd, van 4,25 gulden dit jaar, via 5,25 gulden volgend jaar naar het kostendekkende tarief van 6,30 per januari 1994. Politie Oegstgeest houdt dief aan OEGSTGEEST De Oegstgeester politie heeft gisteren een 20- jarige jongeman uit Amsterdam aangehouden die met een leef- lijdgenoot schilderijen en tekeningen aan het venten was in de De Kempcnaerstraat. Bij controle werd duidelijk dat de Amster dammer betrokken is geweest bij een verduisteringszaak in Meppel. Hij heeft de nacht doorgebracht in een Oegstgeester politiecel en is vandaag overgebracht naar de politie van Mep pel. "Wacht met bouw Van Alphenplein' LEIDERDORP De Vereniging Algemene Bejaardenzorg Lei derdorp (VABL) vindt dat de gemeente moet wachten met de bouw van 84 seniorenwoningen op het Van Alphenplein tot het woningbehoefte-onderzoek is afgerond. Volgens de VABL is de behoefte van bejaarden aan woningen minder groot dan over het algemeen in Leiderdorp wordt ge dacht. „Wanneer wij een woning beschikbaar hebben, wil num mer 150 van onze wachtlijst die pas hebben", verklaart woord voerder J. van Stijn. „De behoefte verschuift. Wij bouwen vooral kleine twee-kamerappartementen, maar de meeste senioren willen tegenwoordig wal groters. Maar grotere woningen kun nen we niet bouwen binnen de financiële grenzen van de sociale woningbouw." Verbindingsweg Voorschoten toegestaan door Raad van State De gemeente Voorschoten mag een verbindingsweg aanleggen tussen de plaatselijke Douw van der Kraplaan en de B.S. van der Oyelaan. Dit heeft de voorzitter van de afdeling rechtspraak van de Raad van State besloten na een klacht van een Voorschote- De aanleg van de weg is weliswaar in strijd met het hui dige bestemmingsplan Bosch geest, maar de gemeente heeft aan andere wettelijke voorwaar den voldaan die een (tijdelijke) aanleg mogelijk maken. Het voornaamste bezwaar dat door een buurtbewoner is ingebracht betreft de te verwachten ver keerstoename in de Mulder laan. Die vrees wordt door de Raad van State niet gedeeld. Van een onevenredige aantasting van het woon- en leefklimaat zal volgens de voorzitter van de af deling rechtspraak geen sprake zijn. Daar komt nog bij dat de aanleg van het verbindingsweg getje noodzakelijk is, vanwege het sluiten van de doorgaande route naar de Sixlaan. Kinderen van de Oegstgeester Joris de Witteschool speelden gister- en vanochtend een ganzenbordspel bij hun schoolgebouw in Haaswijk. Zij noemden hun spel 'Van Dar naar Dakar'. De deelnemers waren zelf pion. Met het spel werd een tocht van wereldfietser Frank van Rijn nage bootst. Hij fietst vanaf september vorig jaar tot mei van dit jaar van de Tanzanlaanse hoofdstad Dar es Salaam naar de Senegalese hoofdstad Dakar om het lepraprobleem onder de aandacht te brengen. De missie van deze eenzame doch sterke fietser wordt ondersteund door de jubile rende (25 jaar) Leprastichting. Deze week verkopen de Joris de Witte-leerlingen van groep vijf tot en met acht sponsorkaarten voor het werk van de Leprastichting. foto jan holvast 'Oostergeest' doet niet mee WARMOND WIM KOEVOET De katholieke en algemene ba sisschool in Warmond proberen samen een banenpoolplaats van een jaar te scheppen. Me dewerking van de gemeente is een vereiste. Burgemeester en wethouders zijn bereid de ont brekende 3500 gulden bij te passen. De gemeenteraad moet zich nog uitspreken over het verzoek. Welke langdurige Warmondse werkloze de banenpoolplaats kan bezetten is nog niet be kend. Van hem of haar worden werkzaamheden in de sfeer van onderhoud, reparaties van ma terialen en eenvoudig admini stratief werk verlangd. De beide schoolbesturen zijn een verde ling van tachtig procent voor de school 'De Waaier' en twintig procent voor de school 'De Alle man' overeengekomen. Met hun verzoek om een ba nenpoolplaats moesten de War mondse scholen bij de stichting Werkkring zijn. Deze voert voor de Duin- en Bollenstreek de re- geiing banenpool en jeugdwerk garantieplan uit. Warmond heeft recht op twee banenpoolplaatsen. De stich ting werkkring bemiddelt tus sen kandidaat-banenpoolers en de instelling die een banenpool plaats wil scheppen. De banen poolplaats wordt betaald met de uitkering van de werkloze plus 3500 gulden per jaar. Ei genlijk moet de instelling die profijt heeft van de banenpool plaats die 3500 gulden betalen, maar dit zou teveel gevraagd zijn voor de twee Warmondse scholen. De protestants-christelijke basisschool 'Oostergeest' doet niet mee met het initiatief van de katholieke en de algemene school. Oostergeest heeft liever een eigen banenpoolplaats voor een kortere periode van drie maanden. Oostergeest denkt niet dat de gemeente moet meebetalen voor zijn banen poolplaats. D66 Leiderdorp: 'medelijden' met raadslid LEIDERDORP» UESBETH BUITINK De Leiderdorpse D66-fractie heeft 'medelijden' met het ge meenteraadslid B. Lamers, die zijn fractiegenoten ervan heeft beschuldigd teveel op persoon lijke titel te spreken, te weinig rekening te houden met de par tijbelangen en te weinig overleg te voeren. „We herkennen ons niet in het beeld dat Lamers schetst. We waren eerst geraakt en aangeslagen, nu hebben we medelijden met hem", aldus fractievoorzitter E. Grootaarts. Lamers protesteerde tegen de manier waarop hij zou zijn bui tenbesloten in de besluitvor ming over de exploitatie-over dracht van sportcomplex De Does. Bovendien zouden de 'jongelieden' meer waarde moeten hechten aan de 'oude rotten' in de raad. Grootaarts: „Lamers doet denken aan ie mand in een groepje wielren ners. Eén zegt: ik wil niet over de grote weg rijden, maar over de ventweg. Maar op de vent- weg verliest hij het contact met de groep. Hij geeft de groep daarvan de schuld, maar zou zelf een sprintje moeten trek ken". Volgens de fractievoorzitter zijn er 'geen rancunes' ontstaan door de harde uitspraken van Lamers. „Het is niet zo dat we nu zeggen: hij mot uit de ge meenteraad. Maar er zal na tuurlijk wel heel stevig gepraat moeten worden. Verder doen we het even heel rustig aan. Wé laten Lamers goed nadenken over wat hij heeft gedaan." WD 'er stapt op wegens 'privé-omstandigheden Het Leiderdorpse WD-gemeenteraadslid J. de Waard verlaat de raad na de volgende vergadering op 24 februa ri. „Ik heb de burgemeester een brief geschreven met de mededeling dat ik wegens privé-omstandigheden, na tien jaar raadslidmaatschap, vertrek. Die 'privé-omstan digheden' hebben betrekking op mijn werk", aldus De Waard, die van mei 1990 tot maart vorig jaar fractievoor zitter is geweest. Naar verwachting wordt hij opgevolgd door M. Nienhuis. Zij is nu nog burgerlid van de com missie bestuurszaken. LEIDERDORP UESBETH BUITINK De Waard legde vorig jaar zijn fractievoorzitterschap neer na dat hij zijn baan bij de Centrale Recherche Informatiedienst had verruild voor een aanstelling bij het organisatie-adviesbureau Meurs in Culemborg. „Ik maak af waarvoor ik gekozen ben", zei hij toen nog over het uitzit ten van deze raadsperiode. Zijn functie als interim-voorlichter bij het ministerie van Verkeer en Waterstaat, waar hij onder meer woordvoerder is van mi nister Maij-Weggen, laat hem echter geen ruimte om ook nog raadslid te zijn. De Waard wil verder geen commentaar geven op zijn ver trek of op de tien jaar dat hij ge meenteraadslid was. „Gezien de manier waarop de laatste tijd de gemeenteraad in het algemeen, maar ook mijn eigen fractie in het nieuws is geweest, lijkt me dat niet opportuun", aldus De Waard. Bezwaarschriften Daarmee doelt hij onder meer op de uitlatingen van T. Bindels, die begin deze maand zijn func tie van burgerlid in de commis sie financiën neerlegde omdat hij het oneens was met de wijze waarop zijn fractie de exploita tie-overdracht van het sport complex De Does had behan deld. Hij sprak in een interview over 'een gebrek aan politieke integriteit' van de WD-fractie. „De buitenwereld ziet alleen het meelopen met het college, niet een eigen gezicht van de frac tie", zo merkte Bindels op. WD-afdelingsvoorzitter B. Ker- ner wil nog niet kwijt wie De Waard gaat opvolgen. In aan merking komen respectievelijk Bindels, I. van Tilburg en M. Ni enhuis. Kemer: „De procedure voor opvolging is in gang gezet. De gemeente benadert de men sen die opeenvolgend op de WD-lijst van de laatste ge meenteraadsverkiezingen ston den. Als iemand bereid wordt gevonden, hebben we een nieuw raadslid." „Ik heb natuurlijk 'nee' ge zegd", laat Bindels echter on middellijk weten. „Ik heb op het gemeentehuis al een poot gezet om afstand te doen van mijn recht op opvolging." „Ik heb de burgemeester van morgen gebeld om te zeggen dat ik het niet doe", zegt ook Van Tilburg, die lid is van de commissie beroep- en bezwaar- schrifteh. „De reden is hoofdza kelijk mijn werk: ik heb gewoon niet de tijd om me als volwaar dig raadslid in te zetten." „We moeten de procedure af wachten", zegt het kandidaat raadslid Nienhuis desgevraagd. Zij werd de laatste maanden al veelvuldig gezien op de publie ke tribune bij raads- en com missievergaderingen. Verwacht wordt dat Nienhuis op 30 maart wordt geïnstalleerd als het nieu we WD-gemeenteraadslid. WD-raadslid J. de Waard: op mijn raadsperiode." „Niet opportuun om commentaar te geven foto wim dijkman Warmond kiest breuksteen als oeverversteviging WARMOND Warmond wil voor zo'n vijf ton de oeververdediging van het naaldvormige eiland Tengnagel (dat aan Strengen vastzit) en die van de Boczemkade (Zwanbur- gerpolder) herstellen. Van de vijf manieren om dat te doen, kiezen burgemeester en wet houders voor de goedkoopste. Dit plan behelst het bestorten met zogenaamd breuksteen van tie huidige ocververdediging. Tot de duurdere alternatieven behoren een rietoever, open steenasfalt en een blokkenmat. De kosten daarvan variëren van dik acht ton tot ruim een mil joen gulden. Burgemeester en wethouders kiezen niet alleen vanwege de kosten voor bestorten. De keuze zou ook passen in het recreatie- béleid dat Warmond voert. Re creatie van de landzijde dient niet te worden gestimuleerd, net zo min als de recreatieve belasting van de waterzijde. Met het herstel van de oever verdediging van de Boezemka de en Strengen voldoet War mond aan de verplichting die de provincie de recreatiege meente oplegde ten tijde van de zandwinning in 't Joppe, waar^ uit onder meer het recreatie-ei land Koudenhoom is ontstaan. Bestuur club geeft alsnog schriftelijk antwoord op vragen deze brief echter niet als het be doelde antwoord op de gestelde vragen. „Formeel hebben B en W waarschijnlijk alle gelijk van de wereld", aldus Van der Geest. Toch vindt hij dat wel wat 'menselijker' gereageerd had kunnen worden, waardoor er veel eerder vaart in de onder handelingen had kunnen ko men. Van der Geest vreest nu dat door de vertraging van bijna twee maanden de renovatie van het veld te laat begint, waardoor de club volgend seizoen weer in de modder en de plassen moet trainen. Wisselgeld Op de vraag of de clubvoorzitter 'wisselgeld' meeneemt naar de onderhandelingstafel, antwoord Van der Geest ontkennend. „Door een huurverhoging tot 12.000 gulden en een bedrag van 28.000 gulden als bijdrage in onderhoudswerkzaamheden, hebben wij al genoeg geaccep teerd", zegt hij. „Nu wil de ge meente ons ook nog een huur verhoging opleggen voor elke renovatie van onze terreinen. Bovendien wordt het bedrag van zo'n huurverhoging nu niet bekendgemaakt, zodat wij maar moeten afwachten waar het uit eindelijk op uit komt. Wel wil de gemeente dat wij het liefst van daag nog een huurovereen komst tekenen, maar de extra bedragen voor de komende ja ren staan daar niet in. Voor ons is dat onaanvaardbaar", stelt Van der Geest vast. Niet extreem Wethouder R. Hogenelst hoopt dat hij snel met SJZ verder kan onderhandelen. Volgens de wethouder kunnen de bedragen die de club extra zal moeten op brengen als bijdrage in de reno- vatiekosten, nooit extreem hoog zijn. De gemeenteraad heeft hiervan gezegd dat de lasten in redelijk overleg moeten worden vastgesteld, zodat ze nooit als molensteen om de nek van de club kunnen hangen. De oeververdediging van het eiland Tengnagel in Warmond wordt binnenkort onder handen genomen. Het conflict tussen de voetbal vereniging SJZ en de gemeente Zoeterwoude kan waarschijnlijk binnen niet al te lange tijd uit de wereld worden geholpen. Het bestuur van de club heeft besloten alsnog een brief aan het gemeentebestuur te schrij ven, waarin antwoord wordt ge geven op enkele vragen van het dollege van Burgemeester en Wethouders. Het versturen van deze brief had de gemeente als voorwaarde gesteld om de on derhandelingen over een nieuw huurcontract te vervolgen. Voorzitter L. van der Géést van SJZ verweet het college aan vankelijk een uiterst formele opstelling. Naar de mening van de praeses had het bestuur van de voetbalvereniging namelijk al een antwoordbrief gestuurd, met overigens slechts één vraag: wanneer begint de renovatie van ons trainingsveld? Hij had gedacht dat hierop een uitnodi ging voor een gesprek zou vol gen. De gemeente beschouwde

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 20