Sport Stapvoets naar meer erkenning XKl D WIE ZEI DAT Wedstrijdleider Henk Jan Drab- be gaat wat sleutelen aan de programmering van de verschil lende onderdelen, maar voor het overige keek hij tevreden te rug. Drabbe: „Er zijn maar wei nig indoorwedstrijden die kun nen tippen aan Leiden. Het was een sterke zet om het evene ment van oktober naar februari te verplaatsen. Nu hebben we geen concurrentie te duchten. In oktober is alles vol gepland. Je hebt dan Boekelo en Jumping Amsterdam. De ruiters benut ten nu Leiden als een inloop wedstrijd voor het nieuwe sei- Publiek Een mooi verhaal. Maar in hoe verre spreekt dit aan bij het Leidse publiek? De Groenoord- hallen mocht in de achtste uit gave van Indóor Leiden over vier dagen 8000 mensen verwel komen. Acht jaar geleden begon men met 5000. Een stapsgewij ze groei derhalve, een groei die grotendeels Wórdt gevoed door de regionale rijscholen en hun achterban. Maar, het moet wor den gezegd: de gewone Leide- naar heeft, weliswaar nog in kleine aantallen, de weg naar de Groenoordhallen inmiddels ook gevonden. De vraag blijft of dit segment zich aangetrokken voelt tot paarden, of dat het alle evenementen afstruint. In elk geval waren de toegangsprijzen erg laag gehouden. Een bewuste keuze. De orga nisatie gaf zelfs vrij toegang aan kinderen en 65-plussers, en geeft daarmee aan dat het op zoek is naar een breder publiek. André de Jong, directeur van de hallen en lid van het organise rende bestuur, hoopt dat in de toekomst de paardensport, evenals bij de sponsors, ook in sterkere mate zal aanslaan bij het publiek. „Ik had mijn twij fels of we door moesten gaan", vertelt De Jong, „maar Epi Landman en Henk Jan Drabbe hebben hun steun toegezegd, en dat was reden genoeg om door te gaan. We gaan nu op zoek naar andere doelgroepen." Met shows, demonstraties, twee clowns en een strodorp („Er ligt hier helemaal geen stro", con stateerde een bezoekster) waar stalletjes en kraampjes voor af leiding moeten zorgen, biedt de organisatie het publiek reeds wat extra's. Voor de volgende editie staan een scholen- en een 55-plussersproject op het pro gramma. Men denkt er zelfs aan om bussen te laten rijden. Het wedstrijdprogramma zal waar schijnlijk worden aangevuld met een studentenkampioen schap. Voetbal Leidenaar Henk de Bolster, sponsor van het eerste uur, heeft er veel vertrouwen in. Het viel hem op dat er in Leiden meer over de Indoor werd ge-*, sproken dan voorheen. „Maar het blijft lastig om de Leidenaar hier naar toe te lokken. De Lei denaar is vooral een voetballief hebber." Dat aangaande is februari ook een betere maand dan oktober. En maar hopen dat volgend jaar het voetballen wordt afgelast. Jennie Zoer na barrage tweede LEIDEN Een barrage tussen ruiter Eric van der Vleuten en ama zone Jennie Zoer moest na het verrijden van het derde onderdeel (1.50 meter tabel A), gewonnen door Zoer met Dolcevita, de beslissing bren gen in het nationaal winter kampioenschap 1.50 meter. Van der Vleuten won de bar rage op tijd met Olympic Baltazar, daarmee besloot hij gisteren Indoor Leiden in stijl. Piet Raymakers schreef het kampioenschap 1.35 meter met Optiebeurs Amadeus Z op zijn naam. Rob Ehrens met Golden Tulip Invest ment is de nieuwe winter kampioen op 1.35 meter. Ga- briël Coumans was met Gambit de meest constante op 1.30 meter. De beste ju nior was Albert Zoer jr. ne Bult is immers door Van Lin- der gevraagd en heeft toege stemd in een terugkeer. De top schutter stapte jaren geleden boos uit de selectie, maar wil nu toch een steentje bijdragen aan de kwalificatie van Nederland. uud de Groot mocht I zaterdag van de KN- A ^^.VB- geen coach zijn van UVS. De trainer kreeg een schorsing van twee wedstrijden aan zijn broek omdat hij in het duel met 's Gravendeel iets te onrustig was geweest langs de kant. De oefenmeester was ove rigens in goed gezelschap want even verderop zat zowat een halve selectie geschorst en ge- blesseerdTe zijn. De Groot zat niet zo vreselijk met zijn straf. Hij gaf het werk tijdelijk over aan Piet Mieremet en beklom de onoverdekte zit- tribune in de Kikkerpolder. Daar was het lekker rustig, want vanwege de motregen zat daar verder niemand. „Eigenlijk zit ik hier veel beter dan in de dug out. Je hebt een veel beter over zicht", aldus De Groot, die met zijn aanwijzingen voor de spe lers goed verstaanbaar was. Maar dat laatste zou natuurlijk op geen enkele positie op het sportpark een probleem zijn ge weest. Want het mocht dan wel niet van de tuchtcommissie, maar De Groot schreeuwde en ge baarde natuurlijk alsof er niets aan de hand was. En zijn tips kwamen net zo goed over als op de traditionele manier. Hoewel: soms was er wel eens even een communicatiestoornis. UVS- speler Albert Hoogland bij voor beeld werd door De Groot naar voren gedirigeerd omdat zijn ploeg anders te veel onder druk zou komen staan. De aanvaller begreep het toen even niet meer en riep naar zijn hoofd trainer: j.Piet Mieremet zegt net dat ik meer naar achteren moet." Maar over het algemeen was De Groot niet ontevreden over deze werkwijze. „Ik was bij Wil helmus ook ooit geschorst. Dan kroop ik toch stiekum in de dug out. Maar zo kan het ook. Trou wens die scheidsrechter Beuke- boom doet het erg goed. Zijn zoontje zit bij mij in de klas. Die krijgt morgen les van mij. Maar dat zal toch verder niet van in vloed zijn op zijn optreden?" Leeftijd: 33 Beroep gieter Beroep: lood- yj out Holverda Y Y van UVS liep in de eerste helft van de wedstrijd tegen Voorburg een blessure aan de neus op. Hoewel in de rust werd geconcludeerd dat het onderste gedeelte van het reukorgaan was gebroken, speelde de aanvaller het duel gewoon uit. Was dat niet een beetje link? Je ging na rust nog zo'n dertig keer de lucht in voor een kopduel met je tegenstander. „Ja, koppen is nou eenmaal mijn sterkste punt. Bovendien hadden we al zo veel schorsin gen en blessures binnen het team, ik wilde niet afhaken. Het onderste gedeelte ging wel raar op en neer, dat moet gebroken zijn. Ik had in de rust pijn en last van schittering in de ogen. Ook mijn tandvlees was gezwol len en deed zeer." het ziekenhuis te gaan. „Ja, maandag dan. Ik had ook zondag tijdens of na de wed strijd kunnen gaan. Maar dan kun je drie uur wachten tussen al die korfballers en andere voetballers die iets hebben op gelopen. Dat schiet toch ook niet op. En die neus loopt echt niet weg hoor." Hoe kreeg je de blessure eigen lijk? „Gewoon door een ordinaire kopstoot van mijn tegenstander toen de bal en de arbiter niet in de buurt waren. Die goser is gek en hoort niet op een voetbal veld thuis. Ik wilde hem nog te rugpakken, maar daar had ik misschien de ploeg weer mee gedupeerd. We hebben sportie ve wraak genomen." tussenvoorstel gedaan om de bekerwedstrijd donderdag avond in Leiden te doen plaats vinden. Indien de competitielei der hierop niet zal ingaan, zal DIOK de acht spelers terugtrek ken. Morgenavond zai het bondsbestuur van de bTRB in een bestuursvergadering trach ten een oplossing voor deze kwestie te vinden. Het is alweer een poosje gebeden dat de handbalploeg van Noorlander/Bollenstreek uit Voorhout een international leverde. Toen Bollenstreek nog Foreholte was drongen er wel eens speelsters door tot dq na tionale selectie. Maar de laatste jaren komen er betrekkelijk wei nig Oranje-klanten uit sporthal De Gaasbak. Toch zal er binnenkort weer iemand worden gestuurd vanuit Voorhout. Tenminste daar heeft het alle schijn van. Het is dan wel geen op en top Voorhoutse, sterker: niet eens een op en top Nederlandse, maar ze speelt wel bij Bollenstreek. Het is Nicoleta Boriceanu, de Roemeense op- bouwster van de eredivisionist. De Oosteuropese bleef jaren geleden in Nederland achter nadat ze met het Roemeense nationale team in Schiedam had gespeeld. Ze was gevlucht en dook in Arnhem even later op waar ze voor AAC ging spe len. Later belandde ze in Voor hout waar ze nu tot volle tevre denheid speelt. Gisteren scoor de ze bij voorbeeld weer een half dozijn treffers voor de ploeg. De keuzeheer van Oranje, Ton van Linder, heeft zijn oog nu ook laten vallen op de speel ster die meer dan honderd keer voor Roemenië uitkwam. Zij is echter nog geen Nederlandse en mag dus niet uitkomen voor Holland. Bij de overheid is al een aanvraag tot naturalisatie ingediend. Volgens de perschef van het Nederlands Handbal Verbond, Ben Spaai, wordt de aanvraag gehonoreerd. Dat zou betekenen dat Oranje voor het WK-kwalificatietoernooi eind dit jaar in Litouwen over haar kan beschikken. Binnenkort maakt overigens nog een andere, in Voorhout zeer bekende, speelster haar opwachting in Oranje. Marian- „Ik was kwaad. Teleurgesteld. En dat heb ik 'm laten merken ook. Op de training bij voor beeld. Maar wat moet je dan doen? Iemand 'een doodschop geven? Schijnt er wel 'ns bij te horen, ja. Ik houd ook wel van een stevige training maar een doodschop? Nee, ik wil 't gewoon verdienen, 't Is heel gemakkelijk, maar wat heb ik er aan om ie mand 't ziekenhuis in te schop pen? Ik heb er zelf ook twee we ken gelegen. Is geen pretje hoor. Yvonne van Gennip in het advertentie tijdschrift Olym pisch Magazine: „Ik zou wel weer olympisch kampioen willen worden maar de concurrentie is beter dan ik. Als ik me in Albertville voor de volle 100 inzet) kan ik mezelf niets verwijten. Verliezen moet je teren. Op het moment dat je dat kunt accepteren, zit je lekker in je vel. Het is heel gek; als je mag verliezen, voel je je sterker wor den. Ajacied Bryan Roy over de kri tiek van Ruud Gullit op zijn voetbal, in Stu dio Sport: één die bepaalt of je goed met je vak bezig bent, en dat beh je zelf." PSVer Edward Linskens, in het VI-portret, op de vraag wie de grootste kwal is van de voet ballerij: „Willem van Hanegem. Die zaagt mensen af op basis van vroeger, omdat-ie in het verle den is blijven hangen. Hij accep teert niet dat het voetbal is ver anderd, dat de belangen groter zijn geworden. Het duo Barend en Van Dorp, in de GPD-bladen: „Een trainer is er om de voetbal ler beter te laten spelen. Wij zijn er om de spreker in een voetbal ler te ontdekken. En wij lijden dus niet aan het Van Hanegem-syn- u droom. Willem vindt dat vroeger alles beter was. de sporters zijn wel heel Heerenveen- trainer Fritz Korbach in VI: „Bij de clubs waar ik geweest ben kwamen de mensen massaal naar het sta dion en werden ook prestaties geleverd, hoewel ik twee keer ge degradeerd ben. Vorig jaar met Heerenveen en ook met Wage- ningen heb ik het een keer in de eredivisie niet kunnen bolwer ken. Maar gezien de mogelijkhe den van de spelers die ik ter be schikking had is er altijd wel op timaal gepresteerd. Het zal wel klinken alsof ik mezelf een veer in mijn reet wil steken, maar het is gewoon de waarheid. Ajacied Sonny Silooy, over rijn reactie nadat l,eo Beenhakker hem op de bank zette, in VI: Youp van 't Hek in het blad 'Op weg naar 1992', over zijn ont moeting op de linkerweghelft met de 'trage' hockeybondscoach Hans Jorri- „Dus ik deed het: toeterend en met mijn middelvinger omhoog ging ik er rechts langs. De man wuifde echter vrolijk terug en toen zag ik dat het een Audi was en het ding olympische ringen droeg. Onmiddellijk keek ik wie deze snelle Mellaard of Jonge- jans mocht zijn en toen gebeur de er iets verschrikkelijks. Ik zag in één keer wie het was. Hans Jorritsma, de verse bondscoach van het Nederlands hockey-elf- tal. Nu wilt u natuurlijk weten wat de moraal van dit verhaal is? Die is nogal simpel: Hoe lager de snelheid, hoe linker de baan. En zeker die van bondscoach. DIOK houdt zijn poot stijf waardoor de trip van het Neder lands rugbyteam naar Wales, waar zaterdag een oefenwed strijd zal worden gespeeld, op losse schroeven is komen te staan. Bij de 21 geselecteerde spelers maken er acht deel uit van de nationale kampioen en bekerhouder, het Leidse DIOK dus. De Leidenaars moeten zon dag evenwel een bekerwedstrijd spelen in de achtste finales van het bekertoernooi tegen Dwin- geloo en hebben uitstel ge vraagd. Dit is geweigerd waarop het bestuur van DIOK besloot de acht spelers niet ter beschik king te stellen. Het bestuur van de Nederlandse rugbybond be vindt zich in een netelige situa tie aangezien de competitielei der autonoom is. Van de zijde van DIOK is een Groningen-voetballer Edwin Olde Riekerink in de Volks krant: „Westerhof is eerlijk en betrouw baar. Gek eigenlijk dat zoiets in de voetbalwereld als opzienba rend wordt gezien". Groningen-trainer Hans Wes terhof in de Volkskrant: „Ik geloof niet in topcoaches. Er zijn alleen maar topspelers". Het 'beklaagdenbankje' van UVS: strafbank en ziekenboeg tegelijk. Wie dus niet meededen gisteren tegen Voorburg. Van links naar rechts: Paul Osenga, Hans de Kruijs, Rob Dorlas, John van der Zwan, Arthur van Orssagen en Ruud Boot. foto loekzuyderduin NIEUWSLIJN Peter Blangé wint Europa Cup PARMA - Peter Blangé heeft tijdens zijn tweede seizoen in Itali aanse dienst een Europa Cup gewonnen. De spelverdeler uit Voorburg behaalde met zijn club Maxicono Parma de CEV-be- ker, de Europa Cup III. In de finaleronde, gespeeld in de eigen hal, versloeg Parma achtervolgens Wupperlal en de landgenoten uit Padua. Blangé verhuisde na vorig seizoen van het matige Catania naar de absolute top in Parma, waar onder anderen de Italiaan se internationals Giani en Bracci volleyballen. Binnenkort on derhandelt de Nederlander over de mogelijke terugkeer in de nationale ploeg. Sinds Arie Selinger is herbenoemd als bonds coach, zijn de Italo-Nederlanders weer welkom. Holmes (42) verslaat Ray Mercer ATLANTIC CITY - Larry Holmes heeft de internationale bokswe- reld op zijn 42ste andermaal versteld doet staan. De voormalig wereldkampioen in het zwaargewicht versloeg in Atlantic City zijn hoog aangeslagen landgenoot Ray Mercer, de Olympische kampioen van Seoul, op punten. De jury was unaniem in zijn oordeel. Het gevecht was afgesloten op twaalf ronden. Vijftigste zege van Ballesteros DUBAI - Severiano Ballesteros behaalde gisteren zijn vijftigste overwinning op de Europese tour. De Spaanse golfer won de De sert Classic in Dubai na een playoff met de Noordier Ronan Raf- feity. Ballesteros en Rafferty hadden na vier ronden ieder een totaal van 272 slagen, zestien onder par en drie slagen minder dan de Engelsman Mark James en Rafferty's landgenoot David Feherty die de derde prijs deelden. Ballesteros verzekerde zich van zijn vijftigste toernooizege door op de tweede extra hole een putt van bijna drie meter voor een birdie uit te holen. Chris van der Velde eindigde in Dubai op een gedeelde 47ste plaats met 288 slagen. Het leverde de Nederlander een bedrag van 1715 Engelse pond (circa 5500 gulden) op. Verrassende zege Van der Knaap BASEL - Mede tot haar eigen verbazing heeft Astrid van der Knaap gisteren de redelijk bezette open Zwitserse badminton- strijd gewonnen. Na een kansloze eerste set (1-11), versloeg ze Catherine Bengtsson uit Zweden toch nog betrekkelijk gemakke lijk met 11-3 en 11-9. De ken, blessuregevoelige Van der Knaap kan de zege goed gebrui- i, want ze wil dolgraag naar de Olympische Spelen in Barcelo na. Vooralsnog is ze niet eens genomineerd. Bengtsson wél. Die behoort bij de beste twintig speelsters ter wereld. Namen als Eric van der Vleuten, Jos Lansink of Het Ray makers zijn een willekeurige greep uit de koker met top pers die het afgelopen weekeinde deelnamen aan het concours hijSpique in de Leidse Groenoordhajlen. Na men die bij de meeste mensen wel een belletje Öoen rin kelen. Echter, zij kunnen qua bekendheid niet tjppen aan de namen die pronken op de lijst van het ereeomité In- door Leiden. Ga maar na: voorzitter van de tjweede ka- merfractietyan het CDA Brinkman, Leidens Burgemees ter Goekoop, Loudon (Raad van Bestuur AffeO) of de commissaris van de koningin Patijn. Dat zijn pas namen die klinken. LEIDEN GUS VAN OOSTEN Toch hebben beiden meer met elkaar te maken dan men in eerste instantie zou vermoeden. Zonder toppers kan men een voudigweg niet spreken van een groot nationaal zonder hele belangrijke is het realiseren van een derge lijk evenement een bijna onmo gelijke opgave. Immers, sport op niveau gaat niet zonder sponsoring. Niet dat de notabe len met bakken vol geld aan kwamen rijden, zij vormen wel een belangrijke ingang tot de sponsormarkt. En wat de sponsoring betreft had het bestuur van de Stich ting Indoor Leiden zijn zaakjes goed voor elkaar. Met sponsor adviseur Epi Landman heeft de organisatie van Indoor Leiden een deskundige bij uitstek in haar midden, een professional die in de internationale paar densport zijn sporen heeft ver diend. Landman, die tijdens het inter nationale concours hippique van Arnhem met een begroting van anderhalf miljoen gulden werkte, kreeg Indoor Leiden rond met twee ton. „Indoor Lei den is qua sponsoring ge slaagd", zegt Landman. „In het bijzonder op landelijk niveau hebben we goed geboerd. De regionale sponsors bleven nog een beetje achter, die moeten we nog over de streep trekken." Landman gelooft heilig in de sponsormogelijkheden van paardensport. In het bijzonder de relatie-marketing is een sterk punt. De uitpuilende VIP-boxen en het ritueel van handen- schudden bevestigden gisteren op de laatste dag van Indoor Leiden Landmans overtuiging. De toekomst van Leiden, het concours kreeg dit jaar zelfs de titel nationale winterkampioen schappen mee, lijkt verzekerd. Over enkele weken volgt de eva luatie en gaat de organisatie aan de slag om de minpuntjes te verbeteren. Minpuntjes. Ze waren er nau welijks. De bloemen op het par cours zagen er naar vier dagpn wat verlept uit. Ach, niet meer dan een schoonheidsfoutje. Aangelijnd wachten op zijn beurt. Dat moet deze fraaie schimmel in de stallen van de Groenoordhal v plaatsvond. Maandag *10 februari 1992 Redactie: 071-161400 MARTIN H0B<STRA HERMAN JOUSTRA AD VAN KAAM (chef) TIM BROUWER DE KONING ROB ONDERWATER WIM VAN WANROOY ROB VAN DER ZANDEN Eindredactie: AD VAN KAAM Vormgeving: SIMON DE GRAAF

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 24