Sport Tuchtcommissie KNVB zet Van Gastel te kijk Björn Borg voegt zich bij veteranen Andjelic aast op functie van bondscoach Larry van Wieren Dinsdag 28 januari 1992 Redactie: 071-161400 MARTIN HOEKSTRA HERMAN JOUSTRA AD VAN KAAM (chef) TIM BROUWER DE KONING ROB ONDERWATER WIM VAN WANROOY ROB VAN DER ZANDEN Eindredactie: NIEK FAAS Vormgeving: SIMON DE GRAAF NIEUWSLIJN Driebanders Sport Veste in opmars LEIDEN De biljarters van Sport Veste Assurantiën uit Oegst- geest zijn aan een opmars bezig. De Oegstgeestenaren stegen door een 5-3 zege over ABC uit Alkmaar naar de zevende plaats in de tweede divisie driebanden groot. Sport Veste behaalde ze ven punten uit de laatste vijf wedstrijden. Hein Jan Salman versloeg Gaston Tuil met 35-26 (0.614). Ming Pan zorgde tegen Verhaaf voor de andere Oegstgeester zege: 30- 28 (0.468). Kees Zoetemelk leed een nederlaag tegen Henk Hof land (32-35, gemiddelde 0.470). Met een gelijk spel stelde Bob van Ingen Schenau tegen Fons Hagelen (30-30,0.447) de over winning van Sport Veste veilig. Twaalf plakken voor Leidse judoka's LEIDEN Twaalf judoka's van de Leidse sportschool Aad van Polanen zijn met medailles behangen uit Leimuiden terugge keerd. Van de 460 deelnemers van twintig sportscholen wonnen Stefan Csorba, Edwin van Putten en Aijan Schermer goud. Zilveren medialles lagen klaar voor Armando de Bruin, Remko Brussee, Bianca van der Kwaak en Henk Sloos. Brons was er ten slotte voor Jenny de Jeu, Sander Masmeijer en Diane Potters, Paul van Soest en Wim van der Zon. Carnevale beschuldigd van drugsbezit ROME Voormalig Italiaans voetbalinternational Andrea Car nevale (AS Roma) en Juventus-doelman Angelo Peruzzi worden voor de rechter gedaagd. Dat is gisteren bekend gemaakt. Het tweetal wordt beschuldigd van het in bezit hebben van drugs, vorig jaar mei door de politie aangetroffen bij een inval in het trainingscomplex van Roma. Het koppel werd in oktober 1990 door de Italiaanse voetbalbond (FIGC) een jaar geschorst nadat het bij een controle betrapt was op het gebruik van dope. Carnevale en Peruzzi beweerden in dertijd dat ze afslanktabletten hadden geslikt. De bond geloofde die verklaring niet en legde AS Roma ook een geldboete van bij na 250.000 gulden op. Seizoen Gascoigne gaat in rook op LONDEN Paul Gascoigne mist de wedstrijden van zijn club Tottenham Hotspur in de kwartfinales van het Europese toer nooi voor bekerwinnaars tegen Feyenoord, in maart. De club heeft besloten de van een knieblessure herstellende internatio nal niet in actie te laten komen voor half april. De middenvelder werd vorig jaar mei gecontracteerd door de Italiaanse club Lazio Roma maar was vanwege zijn blessure nog niet actief in Italië. Baas Terry Venables van de Spurs: „Paul heeft veel vooruitgang geboekt, maar we overwegen niet hem voor midden april wed strijden op niveau te laten spelen." Daardoor zou hij ook de Eu ropese titelstrijd in Zweden missen, omdat bondscoach Graham Taylor hem tot half maart de tijd heeft gegeven fit te worden. De tuchtcommissie van de KNVB heeft Eindhoven-doel man Ad van Gastel voorlopig uitgeroepen tot de paria van het betaalde voetbal. Na ruim drie weken van inten sief overleg en onderzoek kwam het college gisteren tot de conclusie dat niet valt te bewijzen of de keeper tijdens het bekerduel tussen Telstar en Eindhoven van 4 januari jongstleden door een voorwerp vanuit het publiek is ge raakt. Het protest dat Eindhoven had ingediend werd zo doende verworpen, Van Gastel automatisch voor kome diant versleten, en Telstar bekert nagenoeg zeker verder. al zijn functies binnen de eerste divisieclub neer te leggen. Hij wil niets meer met het betaalde voetbal te maken hebben. „De KNVB", aldus de zéér geëmotio neerde De Wit, „bestaat uit een stelletje leugenachtige, hypo criete figuren. Met deze uit spraak bewijst de bond dat Zeist absoluut onbetrouwbaar is." „De KNVB zegt veiligheid hoog in het vaandel te hebben en dat de clubs hun stadions beter moeten beveiligen. Ja, deelt zelfs boetes uit wanneer dat niet gebeurt, maar zelf actie GPD-VERSLAGGEVER Het bestuur betaald voetbal de KNVB, dat in dit soort geval len het laatste woord heeft, laat zich namelijk doorgaans leiden door het advies van de juridi sche afdeling van de bond. Vol gende week bepaalt het sectie- bestuur definitief of Telstar in de volgende ronde op 1 maart thuis tegen Haarlem kan aan treden. Tijdens de beslissende straf- schoppenreeks tussen beide clubs stortte Van Gastel destijds ondernemen, ho maar. Het is plotseling neer, omdat hij vol gens eigen zeggen door een steen aan het hoofd was getrof fen. De steen werd nooit gevon den, maar Van Gastel verliet wel schande. Van Wijk Min, nota bene twee KNVB-af- gevaardigden, waren zelf bij de wedstrijd aanwezig. Die twee moeten dus blind zijn, omdat groggy het veld, waarna Telstar ze geen vuurwerk hebben zich door het beter de penalties voor de volgende bekerronde plaatste. Eindho ven, dat zich ook had geërgerd aan het afsteken van vuurwerk, diende rap een protest in, en eiste dat de wedstrijd zou wor den overgespeeld (met of zon der publiek) of dat in elk geval de strafschoppen overgenomen zouden worden. Gisteren werden die eisen bij gebrek aan bewijs resoluut ver worpen door de juristen. De vierregelige fax zonder verdere niets meer argumentatie ontlokte furieuze ben." reacties in Eindhoven, waar het ontploffen. Dat geldt trouwens ook voor de voorzitter van Tel star, die had het lef op tv te ver klaren dat er helemaal niets is voorgevallen. Echt, ik heb mijn buik vol van dat betaalde voet bal. Zij zijn de leugenaars, maar wij worden er nu voor uitge maakt. Ik heb mijn collega's vandaag laten weten dat ik overal een punt achter zet. Jam mer voor de club, ik was inte rim-voorzitter, penningmeester secretaris, maar ik wil er te maken heb- Iets genuanceerder reageert bericht als een steek in de rug de hoofdpersoon in deze kome- werd Interim-voorzit- die. Van Gastel dus, de doelman ter Godefridus de Wit besloot die op de bewuste zaterdag- zelfs met onmiddellijke ingang avond aan het hoofd werd ge troffen. Hij beseft als geen an der dat de tuchtcommissie hem sinds gisteren tot toneelspeler heeft bestempeld. „Dat zal nu nog het moeilijkste worden", verzuchtte de Brabander giste ren. Alles zal weer oplaaien. Ik werd na het incident bij Telstar tijdens de uitwedstrijden al con stant voor leugenaar uitge maakt door het publiek. 'Wacht maar', dacht ik dan, 'tot de tuchtcommissie uitspraak doet. Dan zullen we nog wel eens zien wie van beide partijen liegt'. Nu komt dat even wat an ders te liggen. De commissie roept mij uit tot de komediant. Misschien was het toch beter geweest om de burgerrechter meteen in te schakelen, en deze KNVB-commissie te omzeilen. Maar dat is achteraf gepraat." De uitspraak van de tucht commissie, waartegen geen be roep mogelijk is, zorgde uiter aard voor een geheel tegenover gestelde reactie in Velsen. Be stuurslid Leen Timmer bijvoor beeld repte zelfs van een 'uit spraak volgens verwachting'. Timmer Wij hebben nooit onze twijfels gehad. Zelfs niet toen de tuchtcommissie om aanvullen de informatie vroeg. De politie van Velsen heeft toen nog offi cieel verklaard dat er niets onre gelmatigs is geconstateerd op 4 januari. Ja, er is siervuurwerk af gestoken, maar dat gebeurde tijdens de strafschoppenreeks bij het wisselen van de keepers. Had niemand dus last van." Telstar kan zich vanaf nu dus gaan richten op het bekertreffen met Haarlem op zondag 1 maart. „Maar daar waren we toch al mee begonnen hoor", zegt trainer Niels Overweg. „Er is binnen de spelersgroep ook nooit getwijfeld over de uit komst van deze zaak. Misschien voor vijf procent, maar meer ook niet. Eindhoven had geen poot om op te staan. Het recht heeft gezegevierd, dat is wel duidelijk zo, dacht ik." Door te tennissen tegen veteranen wil Björn Borg een hoger niveau bereiken. Bij zijn tweede poging terug te keren in het pro fessionele tenniscircuit neemt Björn Borg de za ken iets serieuzer. De inmiddels 35-jarige Zweed, die midden april aan het internationale toernooi van Nice wil deelnemen, maakt ter voorbereiding op zijn rentree eind februari zijn debuut bij een evenement van het veteranen-circuit. Van 28 februari tot en met 2 maart speelt Borg, die sinds enige tijd bij Nick Bollettieri traint, het toernooi van Indian Wells in Califomië. Op de deelnemerslijst staan verder oud-kampioenen als Roy Emerson, Rod Laver, John Lloyd, Ilie Nastase, John Newcombe, Ken Rosewall en Stan Smith. Of Borg ook de verdere stopplaatsen van het vetera nen-circuit, zoals het Brabantse Mook, aandoet, is nog niet bekend. Borgs eerste poging terug te keren werd vorig jaar een grote mislukking. In Monte Carlo kreeg hij in de eerste ronde een pak slaag van de Spanjaard Jordi Arrese. SCOREBORD ROTTERDAM «GPP De Nederlandse IJshockey Bond heeft gelaten gereageerd op de open sollicitatie van Alex Andje lic. De coach van Gunco Pan da's stuurde de NIJB en de zes eredivisieclubs een brief, waarin hij zich aanbood als opvolger van Larry van Wieren, mocht deze besluiten om zijn contract niet te verlengen. „Als het ooit nodig mocht zijn, dan zullen wij er op terug komen", zegt Rob van Rijswijk, directeur van het bondsbureau van de NIJB,' die benadrukt eerst de beslissing van Van Wie ren af te wachten. De ambitieuze Andjelic heeft ook in het verleden vaker laten doorschemeren, directer bij het Nederlandse team betrokken te willen zijn. In zijn succesvolle BP Oilers-periode heeft hij al eens korte tijd de commissie technische zaken van de NIJB voorgezeten. Een samenwer kingsverband, dat slechts van korte duur was. Voordelig alternatief Andjelic stipt in zijn brief ook aan dat hij een voordelig alter natief zou kunnen zijn. Zeker nu de NIJB er nog niet in is ge slaagd een nieuwe hoofdspon sor te vinden. Maar in financieel opzicht kan de keuze van And jelic voor de ijshockeybond oo nadelig uitvallen. „Het kan invloed zijn op de door het m nisterie van WVC toegekend subsidie, wanneer.wij ieman als bondcoach aanstelli der een ClOS-opleiding", aldus Van Rijswijk. Bondscoach Van Wieren, die tijdens de afwezigheid van NIJB-directeur Van Rijswijk zijn werkzaamheden tijdelijk over nam en in deze periode de be wuste brief op het bondsbureau ontving, maakt zich niet al te druk over de open sollicitatie van Andjelic. „Ik heb er geen probleem mee en voel mij zeker niet onder druk gezet", aldus de Nederlandse Canadees. Niet positief Het Tilburgse Trappers heeft in DUIVENTIL middels te kennen gegeven niet positief te staan tegenover de kandidatuur van Andjelic. De Brabanders hebben in het verle den met Lou Vairo een soorge- lijke situatie meegemaakt. Vairo was in het seizoen 1986/1987 zowel coach van de Tilburgers als van het nationale team. Ook de vroegere coach van Amster dam, Hans Westberg, bekleedde in het verleden deze dubbel functie. Combinaties, die door beide verenigingen als verre van ideaal werden ervaren. Van Wieren beslist op korte termijn of hij Johan Toren als assistent meeneemt naar het WK in Oostenrijk. De onlangs bij Utrecht ontslagen coach was dit weekeinde in Engeland te gast bij Leo Koopmans en zal volgende week een gesprek hebben met de bondscoach. Van Wieren: „Ik heb bewust even gewacht met een beslis sing, omdat eerst de emoties bij beide partijen moesten zakken. De komende dagen bekijk ik hoe Johan Toren en de spelers van Utrecht er tegenover staan. Ik wil geen problemen van een club meenemen naar het natio nale team." (VSt) 2.18,20 (1.10,66 - Stand wereldbeker algemeen: 1. Schneider de Leden, Jansen 2. Nieuwenburg.Pielstroom kiie 16-5 (3-2 4-0 5-14-2). Nederland speelt dinsdag finale tegen Duits- 08.00-08.30 Sportnet: Eurobics 08.30-09.00 Sportnet: Watersport Stasi-verleden clubarts Dynamo DRESDEN «PPA Na aanvaller Torsten Gütschow van de voetbalclub Dynamo Dres den heeft ook clubarts Wolfgang Klein toegegeven als informant voor de Stasi, de staatsveiligheidsdienst van de vroegere DDR, te hebben gewerkt. De 49-jarige Klein deed zijn bekentenis in een interview met de Dresdener Morgenpost, dat vanmorgen is verschenen. Hij roept in het vraaggesprek alle Stasi-informanten van Dynamo op hun vroe gere 'werkzaamheden' toe te geven. 09 30-10 30 sportnet: Go: auto- en motor- sportmagazine 1030-11 00 Sportnet: Eurobics. 10 30-12 00 EURO: EK Basketbal 11.00-12.00 Sportnet: Haarlem Basketball 1991/1992 2e halve fmale 12.00-12.30 EURO Schermen 12.00-14 00 Sportnet Matchroom pro boksen live verslag van het intern kam pioenschap halfnvaargewicht in Hamburg 4.00 EURO 14 00-15 00 Sportnet Paardesport Inter- nationaal Concours Hippique, Mee helen 14.00-15.00 EURO: Eurogoals Wilt U iets melden? Bel 071 - 161414 (Wim van Duivenbode) dagelijks tussen 10.00 en 12.00 uur. Of schriftelijk naar Post bus 54,2300 AB Leiden. De Watervrienden Lisse moet op zoek naar een penning meester. Bep Beijk heeft proble men met haar gezondheid Voetbalvereniging Ter Leede le vert twee speelsters voor de Ne derlandse vrouwenselectie. Het gaat om Nathalie Geeris en Anja van Ginhoven Bij de tegen standers van het Leidse UVS zijn de trainers nogal honkvast. Simon van Vliet blijft bij HMSH, Mark Bos bij RVC en Toon Bra- kus bij Voorburg. John Karelse neemt de trainersfunctie van Jan Hoos bij Tonegido over. Ka relse werd eerder bij RVC aan de kant gezet. Hoos gaat naar Velo. De huidige trainer van Aalsmeer (Henny Lee) volgt Cees van Kooten bij Spaken burg op De directie Sport en Recreatie organiseert een cur sus paardrijden voor beginners. De eerste les is op 2 februari. Voor inlichtingen bel Aad van der Luit (071-315601) Ex-RCL- speler Alex Barendse heeft de vorm in het jeugdelftal van FC Den Haag te pakken. In de wed strijd tegen Haarlem scoorde hij driemaal Zwem- en waterpo loclub LZ1886 wil een clubhuis en gaat praten met buurman Satumus Avanti kiest voor de ieugd. Na de problemen met het aantrekken van toppers gaat de Hazerwoudse tafeltennisver eniging verder met de eigen kweek Op 15 maart staat in Rotterdam de Bruggenloop ge pland. Het parcours loopt van de Van Brienenoordbrug tot de Willemsbrug De Winter- triathlon staat eveneens op zon dag 15 maart op het program ma. Ronald de Graaf (Koude kerk), Mart Moraal (Oegstgeest), René van der Salm (Woubrug- ge) en Casper van den Burgh (Leiden) zijn de grootste favo rieten Korfbalvereniging Fiks zoekt oud-leden in verband met een reünie op 16 mei. Aanmel den: Reinetta de Mooy (1718- 28753). De club die 65 jaar be staat heeft op 14 februari een receptie Bij tumwedstrijden in Sporthal Overbosch in Den Haag haalden Koen van Leeu wen en Dennis Noordervliet goud en Michel Noordermeer en Steven van Beek zilver. Ca- miel Veldhoven was goed voor een bronzen plak in zijn catego rie Op 23 februari is er in Zandvoort een alternatieve triathlon (lopen, fietsen en een crossloop) Trainer Ton Hijnen (ex-MMO) is bij Zanvoortmeeu- wen aan de dijk gezet. Piet Keur heeft de training overgenomen De 700 meter lange helling 'De Dode Man' in Stockhem bij Wijlre is een nieuwe inspanning die de coureurs in de Amstel Gold Race moeten leveren «De Nederlandse indoorkampioen schappen atletiek voor A- en B- junioren zijn op 8 en 9 februari in Houtrust (Den Haag). Een week later zijn de senioren en de C-junioren aan de beurt Ook nadat alle partijen nog eens aan het woord geweest zijn mag Patrick Kamperveen dit seizoen niet voor zijn oude club Roodenburg uitkomen De Leidse voetbalvereniging LFC speelt vanavond weer op kunst gras in Oegstgeest. Ditmaal komt Blauw Zwart op bezoek Topsportevenementen de ko mende dagen zijn de Davis Cup in Den Haag (31 januari-2 fe bruari), het Nederlands kam pioenschap badminton in Nieu- wegein met Brenda Conijn uit Lisse (1 en 2 februari) en het wereldkampioenschap veldrij den in Leeds (1 en 2 februari) Omroep Rijnland Sport zendt iedere zaterdagmiddag tussen vijf en zes uur een sportpro gramma uit met een studiogast en een uitslagenblok zaterdag voetbal. De presentatie is in handen van Teun de Reede De Dasia-marathonploeg heeft enkele regioschaatsers onder dak geboden. Het gaat om Henk Angenent (Alphen), Frans Bie- mond (Nieuwe Wetering), Hans Schipper (Warmond) en vete raan Ben Hagen (Lisse) Corina Ouwehand is gestopt met wiel rennen. De Katwijkse kwam enige jaren voor Jong Oranje uit Gymnastiekvereniging Jahn uit Hillegom zoekt een leider voor de keurgroep Vrijdag avond 31 januari wordt in ae SVLV-kantine de halve finale spelregelcompetitie gehouden. De deelnemende verenigingen zijn: Kagia, Oegstgeest, RCL, Warmunda en SVLV Wim Dekker (Haastrecht) volgt Rob Overkleeft op als trainer bij voetbalvereniging Alphen De zwemafdeling van het Oegst- geestse Vivax is opgeheven

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 19