Sport Merenwiek is des duivels De Zijl behoudt goede vorm NOVO doet weer eens van zich spreken Opkikker voor Joke Kleyweg Leython gaat weer praten Maandag 20januan1992 1-161400 MARTIN HOEKSTRA HERMAN JOUSTRA AD VAN KAAM (chef) TIM DE KONING ROB ONDERWATER WIM VAN WANROOY ROB VAN DER ZANDEN Eindredactie: GUS V mgeving: RUTGERJ HOOGERDUK In de laatste speelweek van de landelijke badminton- competitie was eersteklasser Vlietwijk kansloos tegen kampioen Velo 2. In de tweede klasse is Merenwiek door een bedenkelijke kunstgreep van Drop Shot gedegra deerd. In de derde klasse is kampioen Lisse ongeslagen gebleven. Wassenaar behield ondanks het verlies tegen Duinwijck 6 de tweede plaats. De teams van Leiden zijn gedegradeerd. Merenwiek 2 en 3 handhaven zich in de derde klasse. LEIDEN WILMAR KORTLEEVER LEIDEN FRITS FALLAUX BADMINTONMEDEWERKER In de eerste klasse maakte Vlietwijk zich geen illusies te gen kampioen Velo 2: 2-9. Zoals zo vaak dit seizoen werden al leen de inspanningen van Henk Westerbeek beloond. Hij zege vierde in zijn enkelpartij en in de dubbel met Allan Mens. Vlietwijk kwam dit seizoen in ernstige problemen toen in slechts vier weken tijd Allan Mens, Paul Kooijman en Sonja Groeneveld door blessures voor lange tijd uitgeschakeld werden. Toen werd duidelijk dat ook bij Vlietwijk de top nog maar heel smal is. Vlietwijk keert volgend seizoen terug in de tweede klas se. In de tweede klasse is Meren wiek een oor aangenaaid door Drop Shot. Voorafgaand aan de uitwedstrijd tegen Drop Shot 4 moest nog één partij van de thuiswedstrijd worden ge speeld. Toen deze partij door Merenwiek werd gewonnen had het team nog maar één punt nodig om het hoofd in de twee de klasse boven water te hou den. Drop Shot bracht echter via een achterbakse kunstgreep ex-eredivisie speler Luuk van Walrooien op de baan. Aange zien hij drie partijen meespeel de was Merenwiek al bij voor baat kansloos. Merenwiek ver loor de wedstrijd met 6-2, en is daardoor naar de derde klasse gedegradeerd. In de derde klasse is Lisse door de 7*1 overwinning op Airsport 2 ongeslagen gebleven. Het kampioenschap is wat dat betreft dan ook dik verdiend. De vervanging van Rob Put en Ron Kolmus door Erik Mesman en Bert de Geus bleek een meester zet. Mesman en de Geus gingen naarmate de competitie vorder de steeds beter spelen, terwijl Lisse 3 natuurlijk een dijk van Het team van Lisse dat de kampioensvlag mocht hijsen. Van links r Santen, Herman Bijl en Angela Conijn. een speler had aan Ron Kolmus. Wassenaar experimenteerde in de laatste wedstrijd tegen Duin wijck 6 met invalster Ellen van Vliet, die dit seizoen eerste klas se districtscompetitie heeft ge speeld. Van Vliet kon het voor alsnog niet bolwerken. Wasse naar verloor de wedstrijd met 3- 5. Wassenaar kende een goed seizoen zonder blessures, en is als tweede geëindigd. Mes De teams van Leiden speelden zaterdag met het mes in de rug. Zowel het eerste als het tweede team moest winnen. Team 1 moest het opnemen tegen Drop Shot 5, dat met drie jeugdige ta lentjes de degradatie-thriller in ging. Bram Segijn liet zich niet verrassen door de 15-jarige Ron Baedi: 17-14, 15-5. Raymond Hanhart moest heel diep gaan tegen de 13-jarige Dick Paliama. Een opspelende rugblessure werd hem in de derde set fataal. Door het verlies van Annelies Segijn en Irene Bik in hun en kel- en dubbelpartij was degra datie een feit. Team 2 had de loodzware taak om Merenwiek 3 te verslaan. Dat dit niet gelukt' is is vooral toe te schrijven aan het krachtsverschil tussen de vrouwen van beide teams. Me renwiek 3 ontsnapt hierdoor op het nippertje aan degradatie. In de vierde klasse heeft kam pioen Veglo nog eens flink uit gehaald tegen het de laatste we ken toch niet onverdienstelijk spelende Nieuw Vennep: 1-7. Spotvogels is door de 1-7 over winning op Vlietwijk 2 toch nog als tweede geëindigd in zijn af deling. De Leiderdorpers kregen de winst overigens niet cadeau. Voor vijf punten moest een der de set de doorslag geven. Mark van Bekkum is desondanks niet echt tevreden. Vlietwijk 2 is dit seizoen het kind van de reke ning geworden door het blessu releed bij het eerste team. Lisse 3 was dit weekend al uitge speeld. Lisse 3 maakte dit sei zoen naar eigen zeggen een slechte start. Het resultaat was telkens sterk afhankelijk van de gretigheid waarmee oud-ge- dienden Hellen Broerse en Ron Kolmus zich in de strijd wier pen. Het moet echter ook ge zegd dat de Lissenaren in de tweede helft van de competitie goed gepresteerd hebben tegen Flair 3, Spotvogels en Veglo. Het gedegradeerde Lisse 2 tenslotte was zonder Robbert Dedding kansloos tegen de KO Flyers uit Naarden: 7-1. In dit team had alleen Dedding ervaring op dat niveau. Voor de andere spelers was dit seizoen een leerzame ervaring. ATLETIEKMEDEWERKER Joke Kleyweg en Huub Pragt presteerden gisteren boven verwachting in de Bredase Sprintcross. De sterkte van Kleyweg openbaarde zich via een tweede plaats. Pragt herstelde zich als dertiende van het wat tegenvallende resultaat vorige week in Egmond aan Zee. Vooral voor Joke Kleyweg was het goede resul taat in Breda een opkikker. Dat de Leidse nog sneller herstelt van haar blessures dan verwacht blijkt bijvoorbeeld uit het feit dat ze met haar tijd van 21.54 nog sneller was dan vorig jaar won toen ze won. In Breda bezat Kleyweg bovendien de macht om in de beginfase de wedstrijd naar zich toe te trekken. Pas later in de wedstrijd nam de Keniaanse Lorupe het initiatief over. Ten opzichte van de overige (Nederlandse) deelnemers wist Kleyweg daarna toch haar voorsprong te vergro ten. Bataafse Regina van Duyn deed het ook goed in Breda. Dit keer behoudender vertrokken dan vo rig jaar, toen het na een snelle start misging, ein digde ze door een sterke versnelling in de laatste ronde op de elfde plaats. Met haar plaatsing in het veld vond ze aansluiting bij de nationale sub top. Huub Pragt begon in de Sprintcross ook be houdend. Oprukkend vanaf de dertigste plaats eindigde Pragt als dertiende. Gezien het niveau van de wedstrijd en de goede klassering, toonde Pragt zich weer zeer tevreden. Was voor Huub Pragt de prestatie in Breda met name een opsteker, voor Spartaan Erik Bakker was de 23ste plaats duidelijk een hoogtepunt. De sterkte van zijn race lag, onverwacht, in zijn goe de start. Dat hij ook daarna goed doorzette blijkt uit de tijd van 38.10, precies één minuut achter Pragt. Achter Bakker waren het Bataven die de eer van de regio verdedigden. Jan Kortekaas en Casper Ravensbergen zetten de goede prestaties van de afgelopen weken door een 33ste en een 38ste plaats. Alphenaar Rob van Schootten besloot de wedstrijd als 42ste. Veteraan-Spartaan Aad Korte kaas finishte als 22ste. In de korte cross revancheerde Cor Brandwijk (AV Holland) zich met een vijfde plaats voor een tegenvallende 1500 meter van vorige week. Dit keer wel zeer sterk in de slotfase, bleef hij met zijn vijfde plaats Bataaf Michel Versteegen - die wel direct vanaf het begin met de koplopers was mee gegaan - precies voor. Arnold van Atten (Bataven) en Spartanen Paul Straathof en Danny Paardeko- per werden respectievelijk tiende, zestiende en 32ste. Katwijker Jan Dirk Hazeleger heeft de laatste weken zijn draai duidelijk gevonden. De Katwij ker die vorige week excelleerde in Egmond aan Zee, eindigde gisteren in wedstrijd over twintig kilometer in Baam als tweede. Hierbij legde hij Aart Stigter (AAV '36) het vuur na aan de schenen. In de derde wedstrijd van het Baamse wintpr- cup-klassement waren Aart Stigter en Jan-Dirk Hazeleger het meest succesvol in het behouden respectievelijk versterken van hun positie. Stigter, al zo goed als zeker van de overwinning, hielp de Katwijker zelfs nog een handje. In de slotfase werkten de twee samen opdat Hazeleger de Belg de Ruddere in het klassement voor zou blijven. Dit lukte dan ook prompt, mede omdat De Rud dere zichzelf met een bliksemstart had Voor Theo van der Veer was door een trainings achterstand en een ribblessure 20 kilometer iets te veel van het goede. Pas na een lange worsteling tegen vermoeidheid, kou en regen finishte Van der Veer in 1.05,42. Hiermee werd hij in het klas sement uiteindelijk toch nog zevende. In Haarlem werd dit weekeinde de derde race gelopen om de Kennemer cross-cup. Veteraan I Anton Hens van De Spartaan was dit keer de bes te regio-atleet. Hens realiseerde over zeven kilo meter een tijd van 23.14, wat hem de zesde plaats in het totaal en de eerste wedstrijd van de vetera nen opleverde. Twee andere aüeten uit de regio trokken naar de Amsterdamse Vondelparkloop. Harry Versteegen, één van vele sterke lopers uit de Bataven-stal van Bram Wassenaar, behaalde de derde plaats in 31,49. Na tien kilometer was dit slechts vijf seconden te weinig voor de overwin ning. Lenie van der Plas van de NSL behaalde bij de vrouwen de tweede plaats (38.40). WATERPOLOMEDEWERKER De Zijl/LGB heeft de de goede vorm van voor de winterstop in het duel tegen Het Ravijn weten te handhaven. De Leidenaars versloegen in het verre Nijver- dal het plaatselijke Het Ravijn met 14-12, en hebben nog zicht op een plaats bij de eerste zes. Alleen in de derde periode kwam het dit jaar teleurstellend presterende Het Ravijn angstig dichtbij. De vorig jaar van WZK overgekomen George van Rijn nam de positie van krachtpatser Heiden over en voldeed zo goed dat diens afwezigheid nauwe lijks werd gevoeld. Van Rijn was dan dok na Mark van Belkum (4x) de man die het meest doel trof; hij scoorde drie maal. Ove rige doelpuntenmakers: Marco Kerkvliet 2x, Paul Belt, Johan Kluivers, Ronnie Ligtvoet, Niels loor en Robbie Dubbeldeman. Eerste klasser LZ 1886 ver ging het minder goed tegen het vorig uit de hoofdklasse gedui kelde Brandenburg. De 'jonge honden' van Hans Parrel verlo ren met 13-9 en werden exact op de helft van de competitie getrakteerd op de tweede ne derlaag van het seizoen. Een wat teleurstellend resultaat voor de koploper in de eerste klasse omdat met een zwaar program ma voor de boeg de concurren tie in de race om het kampioen schap zal toenemen. Zo is Bran denburg op gelijke hoogte geko men terwijl ook De Gouwe en Rotterdam nog een gooi kun nen doen naar de twee promo tieplaatsen. In Bilthoven was Brandenburg doelman Chris Yperlaan de grote 'sta in de weg' voor de naar de hoofdklasse hunkerende LZ-brigade. Vooral in de laatste periode toen LZ de Brandenburg-formatie de duimschroeven aandraaide strandden de Leidse aanvallen op diens reflexen. Aan de 13-9 nederlaag viel niet te ontkomen. Leidse doelpuntenmakers: Niels Zuidweg 3x, Jan de Graaf en Frans van der Brink 2x. Mirko Zuidweg en René van der Zeeuw ieder lx. Debutant Vivax deed goede zaken door BZPC met 9-7 te verslaan. BZPC bleek een taaie tegenstander, dat pas in vierde periode het hoofd definitief in de schoot moest leggen. De tak- tiek om Dick van de Bosch aan sterspeler Maarten Schouten te koppelen pakte vooral in de laatste twee periodes goed uit. Doelpuntenmakers Vivax; Edo den Boef 3x, Arjan Laurense ?x, Hans Trijsburg 2x en Serge Dietz lx. Katwijk-trainer Jan Breede- veld zal tot zijn verbazing heb ben geconstateerd dat het meestal modale Katwijk met het ingaan van de winterstop op de eerste plaats prijkte. De op mars van Katwijk is voor een groot deel te danken aan de komst van Kjelt Boonstoppel, die de kustbewoners het nodige élan heeft gegeven. Het in gro ten getale opgekomen Katwijkse publiek moest een 8-10 neder laag slikken tegen de hoodste- delijke formatie. Breedeveld sprak na afloop over de beste wedstrijd van Katwijk dit sei zoen, maar zag zijn spelers op de meest uitgelezen momenten falen. Het Dolfijn besliste de topper in de laatste periode door van 7-7 naar 8-10 uit te lo pen. Martin Jonker en Kjelt Boonstoppel troffen tweemaal het doel. WZK kwam op gelijke hoogte met Katwijk door in eigen huis SVH met 8-7 te verslaan. Derde klasser Sassenheim deed van zich spreken door De Fuut met maar liefst 15-7 te verslaan. De vrouwen van De Zijl won nen nipt met 8-9 van de Skelp uit Leeuwarden. Katwijk-trainer Jan Breedeveld instrueert zijn spelers. Op de beslissende momenten faalden zij echter. FOTO LOEK ZUYDERDUIN NOVO deed weer eens van zich spreken, het boekte in Capelle eev. 2-3-overwinning op Alcom- /Capelle, waardoor er toch weer perspectief zit in het behouden van het tweede-divisieschap. Gemini verspeelde onverwachts twee punten aan een verras send voor de dag komend Vo- lendam. Gemini miste een buiten speelster en speelde daarom noodgedwongen in een 2-4 op stelling. In de eerste set duurde het heel lang voor het eerste punt aan beide zijden gescoord werd en ook daarna ging de score heel gelijk op tot 8-8. Toen liep Ekspalvo in service beurt uit naar 12-8. Gemini bleef kampen met een slechte pass en kon daardoor alleen de buitenaanval lanceren: echter daar stond het lange blok elk sukses in de weg (15-10). Ook in de volgende set kwam Gemini op achterstand, die het wel probeerde in te lopen, maar het andere systeem betekende toch ook nu dat er minder ge scoord werd dan normaal het geval is (15-12). In de derde pe riode liet Gemini het liggen. Na 3-6 en 8-10 werd er driemaal een aanvalsfout gemaakt en in eens was de stand omgebogen naar 11-10 en was het gebeurd: 15-11. In de promotieklas had Ley thon 1 het even moeilijk met Super/Spanning, maar toen het eenmaal draaide werd het ei genlijk een eenzijdige verto ning, waarin Leython aantoon de een klasse beter te zijn, dan Spanning. Maria Vodegel bleek met haar aanvallen van mid- achter ongrijpbaar voor Span ning: 15-8,15-4 en 15-10. Leython 2 speelde aanvanke lijk te veel op save tegen Mo- v'over. Pas aan het eind van de eerste set wierp het die frustatie van zich af en drukte door naar 15-11. Met Warja Kruithof op mid in een hoofdrolwerd Mo- v'over onder de voet gelopen met 15-3 en 15-6. WBM/Gemini 3 deed het de eerste twee sets uitstekend bij Raaphorst /VSTS en won met 4-15 en 7-15. Raaphorst be schikte wel over goede en lange aanvalsters, maar de pass was zo slecht verzorgd, dat die aan val te weinig aangespeeld kon worden. In de derde set liet WBM/Gemini 3 het wat liggen en pas op 14-11 werd het net op tijd weer actief. De grotere ervaring en de betere pas bete kenden ook nu weer winst: 16-17. De eerste twee sets speelde NOVO tegen Agon best redelijk. Dat resulteerde in 15-13 en 15-5 winst. Daama zakte het volledig in. Er werd niet meer met het hoofd ge speeld en ondanks dat NOVO eigenlijk op papier hed moeten winnen, ging het alsnog de boot in via 5-15,7-15 en 8-15 liet het zich volledig in de luren leggen (2-3). Het thuisspelende VCS miste Mirjam van Niekerk en kon slechts zes vrouwen op de been brengen tegen Velo. Omdat de wedstrijd nogal uitliep kon de logische vijfde set niet meer ge speeld worden, daar het veld vrijgemaakt moest worden voor een korfbalwedstrijd na 15-9,11-15,15-13 en 15-17. RW had weinig moeite met hekkesluiter Riva/R 4 en won daar met 0-3. De NOVO-man- nen starten met Rob van Daalen en Renee Leeflang als passers, maar dat liep volledig mis. Mis verstanden waren aan de orde van de dag en binnen no time was de set afgelopen: 15-4. Een wisseling door coach Nico Hal- sema aangebracht in de passing sorteerde direkt effekt en Don van Hal serveerde in een ruk naar 0-7. Helaas verviel NOVO hierna in het geven van foute passes, maar het blok wist aan het eind van de tweede set de zege net veilig te stellen: 13-15. In de volgende set zakte NOVO weerweg, gevolg 15-11 verlies. Toch weer met dezelfde op stelling lukte het in de vierde set met de nu rustbrengende Renee Leeflang wel. Er werd hard ge werkt en in een leuke set won NOVO met 12-15. De vijfde set stond NOVO steeds achter; aan het eind was het iets koeler en won het weer punten: 13- 15. Gemini speelde niet best te gen Volendam en had dat voor al te wijten aan het lauwe spel. Na 15-9,11-15 en 15-13 (Gemi ni dus voor met 2-1), verloor Gemini eigenlijk op 8-3 in de vierde set. Vanaf dat moment gaf het het initiatief weg en dat buitte Volendam goed uit 12-15. Gedemoraliseerd verloor Gemini ook de vijfde set: 10-15. In de promotieklas was Orion tegen RW niet van een grote klasse, maar zoals Martin Broe- re uitdrukte: „De punten waren hier belangrijk". Immers Orion stond derde van onderen verlies zou voor RW de degradatiepe rikelen alleen maar vergroten. Het laatste nieuws over de pro motieklas behelsde, dat slechts de bovenste vijf ploegen erin blijven. RW stond eigenlijk elke set wel dik voor, liet dan Orion wat dichterbij komen en won uiteindelijk wel: 9-15,13-15,15-13,9-15. Grafi con had gezien de stand moe ten winnen van Agon, maar deed dit niet (15-10,17- 15,15-3 verlies). Het kon de stijgende lijn niet voortzetten, met name door te veel eigen fouten.De jonge spelers van de groep heb ben nu voorgesteld tweemaal te gaan trainen, maar daar voelt de oude kem niets voor. Gemini 2 kon de spanning niet aan tegen Rentokil/ZVH 3, kwam op een grote achterstand, liep nog wel wat in, maar ver loor terecht met 8-15. Het ver volg was beter. Met de oude kem in het veld nam, het een voorsprong die regelmatig werd uitgebouwd naar 15-10. Ook de derde leek het goed te gaan tot 12-9, toen werd een zekere zege uit handen gegeven: 12-15. De vierde was een kopie mede door de falende arbitrage: 12-15. Leython 2 moet het acht we ken zonder middenman Niels van Weeren doen en dat bete kent een aanslag op de smalle basis. In de eerste set zette Ley thon 2 koploper VCS goed on der dmk en met een aan fana tisma grenzende inzet werd me 15-12 gewonnen. VCS ging de gelijker speler, maakte minder fouten en bleek een gerouti neerde en slimme ploeg, die moeiteloos, als een bepaalde opstelling niet loopt, andere spelers in kan brengen, die het karwei wel kunnen klaren. Met 8-15, 6- 15 en 11-15 consoli deerde VCS zijn koppositie. LEIDERDORP J. BROUWER DE KONING VOLLEYBALMEDEWERKER Leython opent deze week voor de tweede keer dit seizoen zijn 'Praathuis'. Trainer/coach John Groen hoopt na de 3-1 thuisnederlaag, zaterdag tegen Nokia/Woerden, zijn spelers via een gesprek op één lijn te krijgen. Een wanhoopsdaad? „Zo zou je het kunnen noe men. Doen de spelers er niets mee, dan is het voor ons voor bij in de eerste divisie. Alleen een hecht team kan nog lijfs behoud bewerkstelligen. Som mige spelers laten de ploeg zo makkelijk in de steek, dat is nauwelijks te geloven. Ik heb de laatste tijd meegemaakt dat spelers zich zelfs op maandag avond nog versliepen en te laat op de training versche nen." De 46-jarige Zoetermeerder belegde eerder dit seizoen, toen de puntenteller veront rustend lang op de nul bleef staan, een dergelijke praatses sie. „De jongens beloofden destijds van alles, in de prak tijk kwam er geen donder van terecht. Maar ja, omdat je dan aardig wat punten bij elkaar sprokkelt, tob je vrolijk verder zonder dat het escaleert. Nu is het tijd om andermaal in te grijpen." Over de inzet van zijn spelers zaterdag tegen No kia had Groen overigens geen klagen. De Woerdenaren moesten diep gaan om de thuisclub af te troeven. Al thans vanaf de tweede set. De eerste ging vrij simpel met 7- 15 naar de bezoekers. Met spelverdeler Hans Broere voor de teleurstellende Rik Uiter- wijk ging het Leython voor de wind. Vooral de boomlange Bas Bloem wist raad met de ballen van Broere. Nokia bleef een passend antwoord schul dig en beet in het stof: 15-11. Slordige fouten deden Leython vervolgens de das om. Het aantal foute opslagen bijvoor beeld was enorm aan Leider- dorpse kant, terwijl de Nokia- spelers op dit gebied slechts twee keer zondigden. Concen tratie-gebrek en ergernis over de arbitrage leidde tot meer onnodig puntverlies. John Groen spande wat dat laatste betreft de kroon. Zijn opmer king 'geef die tweede scheids nou eens geel' was goed voor een rode kaart, hetgeen Ley thon een punt kostte. Nokia had vanzelfsprekend geen boodschap aan de malaise aan de andere kant van het net en begroette de 5-15 setwinst. De door blessure geplaagde Lei derdorpers hervonden zich in de vierde set, maar gaven uit eindelijk een 11-9 voorsprong nog uit handen. Finaleplaatsen Speedo-jeugd bijna verdeeld LEIDEN NORA BAKKEI ZWEMMEDEWERKER De Nederlandse Speedo-jeugd ging het afgelopen weekeinde op herhaling. In deze vijfde ron de waren er definitieve fina leplaatsen te verdienen. In het Leidse Vïjf-Meibad werden en kele tijden op de klokken neer gezet door de zwemmers die goed zijn voor de finale. Op de 100 meter schoolslag lijkt de winnende tijd van Sarah Clarke (LZ), 1.29,5 net genoeg voor de eindstrijd. Marieke de Jongh van Columbiaan tikte als derde aan in 1.31,4. De voor Katwijk uitkomende zwemmers Mathieu Spros en Niels Bijker bezetten de tweede, en de derde plaats bij de jongens op de 100 meter schoolslag. Zij kwamen tot 1.31,9 en 1.32,8. Spros ver diende ook nog de tweede plaats op de 100 meter rugslag in 1.23,8. Op de 100 meter vrije slag finishte Mirjam de Kleyn van Sassenheim als derde met 1.18,5. Later tikte zij nog eens als tweede aan op de 100 meter vlinderslag in 1.34,9. Ook Peter Kortekaas van de Columbiaan was goed op dreef. Zijn derde plaats op de 100 me ter vrije slag (1.13,4) heeft alle kans voor een finaleplaats. Dat lijkt er ook in te zitten voor hem op de 100 meter vlinderslag waarvoor hij als tweede wist aan te tikken, 1.25,4. De 100 meter rugslag stond voor de meisjes op het programma. Sinds mei 1991 mag de zwemmer het keerpunt in borstligging nemen. Joyce Overvliet (Katwijk) deed het zaterdag, zij het wat twijfel achtig, goed en realiseerde de snelste tijd, 1.30,4, die uitzicht bied voor een plaats in de lan delijke finale. Ook de tijd van Louis van Schaarenburg (LZ) lijkt goed genoeg voor de eindstrijd. Hij was de snelste op de 100 meter rugslag en kwam tot 1.30,0. Martin Kloos van Noordwijkerhout tikte na hem als tweede aan in 1.33,0 maar of zijn tijd goed genoeg is voor de finale moet nog even worden afgewacht. Michiel Schrama (LZ) werd derde in 1.36,8. De 400 meter wisselslag stond op het programma van de kring Gouwe Rijnstreek voor de A- klasse zwemmers tot 14 jaar. Rosan Bakker zag kans om de tweede plaats te veroveren met een tijd van 6.09,8. In de C-klas- se wedstrijd in Waddinxveen werd de 200 meter wisselslag gezwommen. Robert Janson was de enige LZ-zwemmer die een B-limiet wist te behalen. Met 2.59,4 werd hij derde. Voor DKD vielen Marieke van Rijn en Thijn van Hooven op de 100 meter vlinderslag in de prijzen. Hun tijden waren 1.29,8 en 1.23,0 waarmee zij respectieve lijk tweede en derde werden.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 18