Sport Eerste zege Danaïden Vlietwijk daalt af Nieuw elan Bollenstreek De Algemene verknoeit voordeel Gemini schuift VVM moeiteloos opzij Maandag 6januan1992 16 leiden frits fallaux badmintonmedewerker In de eerste klasse kan Vlietwijk zijn aandacht richten op het volgend seizoen. Door het 9-2 verlies op Zijderveld 4 is degra datie vrijwel onafwendbaar. In de tweede klasse mag Meren- wiek nog een sprankje hoop koesteren, ook al was het giste ren kansloos tegen Florida. In de derde klasse is Lisse door een klinkende overwinning op I >uinwijck 7 nog één punt van het kampioenschap verwijderd. In de vierde klasse gingen de Spotvogels onderuit tegen Lisse 3. Veglo staat nu alleen aan kop. Bij Vlietwijk won Patrick Kraan met Rik Pilaat zoals ge woonlijk het mannendubbel: 15-0, 15-6. Ook Henk Wester beek won zijn partij overtui gend: 15-5, 15-12. In de andere partijen konden de Voorschote naren telkens net niet genoeg gewicht in de schaal leggen om In de tweede klasse was Me- renwiek kansloos tegen Florida (1-7). Het krachtsverschil werd vooral duidelijk in de manne- nenkels. Pas in de dubbels kon de thuisploeg wat terugdoen. Sandrina Leemans scoorde sa men met Edwin Both het enige punt voor Merenwiek. In de derde klasse is Lisse bij na kampioen. In de thuiswed strijd tegen Duinwijck 7 liet het team geen kans onbenut. Het feit dat alle enkelpartijen wer den gewonnen is tekenend voor de inzet waarmee werd ge speeld. Door een overwinning in drie sets blijft de combinatie van Angela Conijn/ Erik Mes man ongeslagen en werd de eindstand 8-0. Merenwiek 2 speelde een moeizame wedstrijd tegen Slo- termeer 3. In de enkelpartijen scoorden Danny Plug en Jeanet- te Peerdeman. In de dubbels moest drie keer de derde set de doorslag geven. Door overwin ningen in beide gemengddub- bels beslisten de Leidenaars het duel met 5-3 in hun voordeel. Wassenaar moest het in de thuiswedstrijd tegen Martinus zonder Richard Remmerswaal stellen. Hij blesseerde zijn enkel tijdens de training. Invaller Her man Waterloo was met John van Egmond succesvol in het mannendubbel. Van Egmond scoorde met Margret van Bour- gondië op de valreep het vierde punt: 4-4. Bij Leiden verving ontbrak Jan Slingerland Bram Segijn waardig. Met Raymond Hanhart maakte hij een slechte start in het mannendubbel in de tweede (18-13) en derde set (15-7) weer goed. Het gemengd- dubbel met Irene Bik verliep net zo: 6-15, 15-5, 15-7. Verder speelde Annelies Segijn een goede enkelpartij tegen Jenne Erichsen: 11-5, 11-4. Aangezien Hanhart en Bik in hun enkel partijen niet goed op dreef wa ren verloor Leiden met 3-5. Lei den 2 was kansloos tegen Flori da 2: 7-1. Het enige punt werd gescoord door Jan Slingerland. Concurrent Merenwiek 3 ver loor met 8-0 tegen Velo 5. In de vierde klasse blijft het stuivertje wisselen tussen De Spotvogels en Veglo. Dit keer gingen De Spotvogels onderuit tegen Lisse 3. De Lissenaren speelden vooral in de enkelpar tijen sterk. Mark van Bekkum werd met 15-7, 15-2 vernederd door oude rot Ron Kolmus. Het zelfde overkwam Trudi Koets tegen Hellen Broerse: 11-3, 11- 2. Guy Boissevain scoorde het eerste punt voor de Leiderdor pers. In de dubbels was het krachtsverschil minder duide lijk, maar in de derde set van de gemengde combinaties had Lis se de langste adem: 5-3. Veglo daarentegen behaalde een klin kende overwinning op Vlietwijk 2: 7-1. Het heeft nu twee pun ten voorsprong op de Spotvo gels. Lisse 2 speelde niet onver dienstelijk tegen ASVU in Am stelveen: 5-3. Lisse staat deson danks troosteloos onderaan. HET NEDERLANDS vrouwenvolley balteam is bij het vijflandentoernooi in Bremen als vierde geëindigd. Roe menië versloeg de ploeg van coach Murphy met 3-0. De regionale korfbaltop is het nieuwe jaar uitstekend be gonnen. De Danaïden boekte in het duel tegen KVS de eerste zege (19-18), terwijl TOP door een 18-14 zege op concurrent Swift(M) in het spoor bleef van koploper DKOD. In de eerste klasse klopte Fides Pacta Swift(A) (16-14), deelde Pemix de punten met KOAG (12-12) en verloor Fiks van SSS (20-22). Aad Wiegerink (7-10) en van Tim van der Horst en Gerco Langelaan (8-12) gaven slechts tijdelijk respijt. Een tweede serie (10-14) van het uitstekend op dreef zijnde duo Langelaan/van der Horst (samen acht goals) leiden bram van cent korfbalmedewerker De eerste zege van De Danaï den heeft het zelfvertrouwen enorm opgekrikt. „Alle ploegen, met uitzondering van Allen Weerbaar, kunnen we hebben", bracht de Zeeuwen ten slotte op Marcel van Duyvenbode trekt zijn knieën hoog op in zijn vlucht richting korf. Met deze treffer bracht hij De Algeme ne vlak voor rust opnieuw aan de leiding (6-5). foto loek zuyderduin aldus coach Janko Breedveld. KVS opende sterk en zette De Danaïden snel op een 1-4 ach terstand, maar eenmaal goed op dreef (4-4) bleven de ver schillen minimaal. Eric Krom hout, voor rust slechts twee maal vanaf de stip scorend, for ceerde na de hervatting de be slissing. Misschien was het de andere speelbal, die coach Breedveld stiekem in het veld bracht, waardoor Kromhout toen vanaf bijna alle plekken raak schoot. Zijn goede voor beeld, vier treffers van afstand, werd in het andere vak door Marcel Keyzer (driemaal) ge volgd. Op 15-13 wisselde De Danaïden voor de eerste maal met een voorsprong en in het laatste kwartier bleef dat ver schil overeind: 19-18. TOP heeft na de forse neder laag bij koploper DKOD het juiste ritme bijtijds hervonden. Het verweer van de Zeeuwse mede-achtervolger viel tegen. De door coach Theo Korporaal degelijk voorbereide ploeg liep van 2-2 naar 2-4 en bouwde de marge voor rust (4-8) nog uit tot punten. Na een strafworp de knieën. In de resterende mi nuten bleef de marge van vier goals onaangetast: 14-18. Zelfs twintig goals bleken niet vol doende voor Fiks om aan het duel tegen SSS een punt over te houden. Door de 20-22 neder laag haakt de ploeg van coach Daan Vreeken voorlopig af in de strijd om de eerste plaatsen in 1D. Broer Theo was met elf goals de absolute uitblinker van de thuisploeg, die voortdurend tegen een achterstand aankeek (rust 8-11) en pas in de slotfase weer enigszins in de buurt van de Wageningse tegenstander kwam. Een bliksemstart, 0-4 na zes minuten, vormde de basis voor de belangrijke 14-16 zege van Fides Pacta op Swift(A). Na rust (6-8) kwam de ploeg van Nelis Vaane even in de proble men toen de Amsterdammers op 10-9 kwamen. Routinier Pa tricia Gottmer maakte echter snel gelijk, waarna uitblinker René van der Vooren met twee goals de marge weer herstelde. Sander de Haas en Ilonka van der Steen zorgden voor 10-14 en beslisten zo het duel. Routi- Peter Kuipers moest er in van Frank Nijenhuis, met vijf de laatste acht minuten'weer goals de meest produktieve Sas sen heimer, sloop de thuisploeg echter naderbij. Treffers van eens aan te pas komen om Per- nix tegen KOAG aan een duur punt te helpen. Carla Kuipers scoorde prompt 11-10 en na 12- 10 zorgden Marjolein Kriek, eveneens kort daarvoor ingeval len, en Robin Amoldus voor 12- 12. De ploeg van coach Rob Sie- mer, wiens vertrek in juni in middels een publiek geheim is, stond de gehele wedstrijd ach ter. Pas toen het Leidse achttal op de rebound ging spelen, kreeg het kansen. Amoldus en André de Winter (beiden drie goals) waren in het afmaken er van het meest succesvol. Zui derkwartier speelde in Alkmaar één van zijn mindere duels. Ty perend was het missen van drie strafworpen. Mede daardoor stokte de bij 9-5 ingezette eind sprint op 11-9 en won Celeritas ruim met 15-9. Martin Verhorik en Aldo Spadon scoorden ieder nog driemaal. Crescendo kwam het nieuwe jaar weer met beide benen op de grond. ALO leek een gemakkelijke tegenstander, maar na 6-1 liet de ploeg van coach Liesbeth Kok het volledig afweten. Via 7-5 bij rust werd het 15-18 in het voordeel van de in de tweede helft loepzuiver schietende Haagse ploeg. Alleen Henk Alberts (5), Marlies Brou wers en Peter Baak (beiden 3) scoorden een voldoende. KNS legde het af tegen Maassluis, omdat de Oegstgeester ploeg op cruciale momenten de concen tratie verloor. Tot tweemaal toe plaatste Maassluis een succes volle demarrage. De 13-9 was fataal voor de ploeg van coach René Kooien (13-10), die zijn broers Edwin (4) en Hans (3) als topscorers had. Coach Wim van Poelgeest begon het nieuwe jaar bij Velocitas met een schone lei. In een nieuwe opstelling, met Jeroen van Driel voor Bert van Osnabrugge, pakten de simpe ler en vooral gedisciplineerder spelende Leiderdorpers direct een belangrijke 14-11 zege op Viko. leiden bram van cent LZ-zwemmers nog onder de maat amersfoort nora bakker zwemmedewerker LZ 1886 is in de strijd om de Salamandertrofee niet verder geko men dan de vijfde plaats. Het organiserende AZ&PC uit Amersfoort won het afgelopen weekeinde in het eigen Sportfondsenbad ook dit jaar weer. De medaille-oogst was gering en de tijden waren matig. Veel zwemmers hadden deelgenomen aan de driedaagse wedstrijd in Maastricht en waren wellicht nog niet volledig hersteld van de vermoeienissen. Uitgerekend Richard van Duyvenbode en Natasja Sierag, net terug van een zware KNZB-trainingsstage in Zeist, zet ten de meest aansprekende tijden neer. Van Duyvenbode tikte als tweede aan op de 100 meter vlinderslag in een nieuw persoonlijk record (1.04,8). Sierag won de 100 meter vlinderslag eveneens in een persoonlijke toptjjd (1.10,0). Ook Dennis Schouten zwom snel ler dan ooit. Zijn elektronische tijd (0.54,56) was goed voor de twee de plaats. Het individuele klassement over de 50, 100 en 200 meter vrije slag ging naar Wilco van den Akker en Mildred Muis, beiden van AZ&PC. Antoine van Weerde kwam in deze wedstrijd wegens ziekte niet uit, maar startte gisteren wel in Dordrecht. Doordat hij drie dagen op bed had doorgebracht was zijn conditie enigszins aangetast. Op de 50 meter schoolslag scoorde hij 0.30,1, de 100 me ter volbracht hij in de tijd van 1.05,9. De 200 meter ging met een tweede tijd van 2.18,5 relatief nog het best. korfbalmedewerker Het debuut van De Algemene in de eerste klasse is alleszins spraakmakend. Opvallende ze ges op gerenommeerde ploegen als HKV en Ready worden afge wisseld met knullig puntverlies. Het 15-15 gelijkspel tegen hek- kesluiter Hoogvliet viel gister middag duidelijk in de tweede categorie. Drie minuten voor tijd ging de ploeg van coach Cor Gravekamp immers nog met 15-12 aan de leiding. Bij een overwinning, zo werd in het programmaboekje voor gerekend, zou de Leidse ploeg voorlopig gevrijwaard zijn van degradatiezorgen en kon zij zich zelfs voorzichtig concen treren op de koppositie. Kijkend naar de solide zeven uit zes is Gravekamp dan ook een tevre den man. „Je pakt toch een punt en zo kom je weer dichter bij de doelstelling van dit sezien: handhaving in de eerste klasse." Veel minder tevreden was de scheidende coach over het duel van gistermiddag. Vooral de scheidsrechter moest het ont gelden. Gravekamp: „Als je zul ke scheidsrechters naar een wedstrijd durft te sturen, ben je verkeerd bezig en gaat het korf bal in de eerste klasse helemaal kapot. Natuurlijk hebben we ballen gemist, fouten gemaakt, maar de scheidsrechter sloeg al les. Terwijl hij Hoogvliet keer op keer waarschuwt, gaat aan de andere kant voor een flut-over treding de bal wel direct op de stip. Het is triest." Door alle irritatie kwam De Algemene aan korfballen nau welijks toe. Saillant voorbeeld hiervan was Arnoud Lambooy, die meer met arbiter en tegen stander bekvechtte dan oog had voor het spel. Eén enkel doel punt slechts kwam er uit zijn handen. Broer Alfred oogde daarentegen onverstoorbaar en scoorde zesmaal, terwijl ook Ramond Terwiel en Marcel Duyvenbode (beiden driemaal) trefzeker bleven. De start, twee goals in nauwe lijks één minuut, beloofde veel, maar voordat De Algemene op nieuw tot scoren kwam, stond Hoogvliet met 2-5 voor. De ploeg uit het Botlekgebied speelde weinig dynamisch, combineerde lang, maar kon door het forse lengtevoordeel wel veelvuldig aanleggen. De Al gemene kwam nog voor rust (6- 5) terug en nam na de hervat ting enige afstand (7-5). De marge werd pas tien mi nuten voor tijd groter dan twee punten (13-10), maar bleek des ondanks onvoldoende. In de problemen gebracht door het vertragende maar effectieve spel van Hoogvliet verzuimde De Algemene in de slotminuten het duel te beslissen. Door een serie fouten, missers en omstre den strafworpen kreeg Hoog vliet zelfs de gelegenheid om te rug te komen. Vijfentwintig se conden voor tijd viel tenslotte de gelijkmaker: 15-15. leiden «gerrenes volleybalmedewerker Gemini/K heeft het nieuwe jaar ingezet met een gemakkelijke overwinning. Van WM, dat der de van onderen stond, wonnen de Voorschotenaren met 3-0. Leython 2 versloeg Riva 2. Ge- mini 2 kwam daarentegen ruimschoots tekort tegen VS- Haag. Een demarrage van Gemini was voldoende om weg te springen. Met moeilijke opsla gen zette het WM onder grote druk. Gemini liep via 7-7 in één keer door naar 15-7. Het ontre gelen van de aanval liep daarna minder soepel. In de tweede set bleef WM tot 10-10 goed bij. Bij deze stand viel Wilbert Koks hoorn uit met een kuitblessure en het volgende gerommel over de opstelling brak Gemini flink op, want WM liep snel door naar 11-14. Gemini herstelde zich net op tijd, scoorde weer en pakte deze set toch nog na 15-16 met 17-16. De derde set bleek toen slechts een formali teit. lepe Roosjen scoorde elke bal, of het nu op mid of vanaf de driemeterlijn was, en Gemini liep via 11-3 door naar 15-5 en 3-0. In de promotieklasse had Leython 2 in de eerste set bij Riva/R 2 de nodige problemen met de pass, zodat die set zelfs verloren ging met 15-4. Leon Poffe gooide toen zijn ploeg wat om- de buitenspelers verhuis den naar het midden en de midspelers naar buiten- en dat sorteerde direct effect. Andere spelers verzorgden nu de pas sing en toen dat onderdeel ver zorgd bleek, kon de aanval naar hartelust scoren. Met veel varia tie en vooral over de midpositie werd Riva/R 2 af en toe volko men weggespeeld met 15-2, 15- 4. De sporadische tegenaanval len, veelal over de buitenkant, konden meestal met een een mansblok teniet worden ge daan. In de vierde set was Ri chard Scholtes de grote man met zijn daverender smashes. Nu werd het 15-11 (3-1) voor Leython, dat hiermee een bete re aansluiting met de midden moot kreeg. Gemini 2 deed het aanvanke lijk erg goed tegen VS Haag en stond steeds voor (tot 8-4). Bij die stand stortte de ploeg in el kaar. VS Haag liep snel in en won uiteindelijk met 17-15. Ge- mini liet zich vervolgens weg spelen, wajit Haag maakte met 15-5, 15-4 de wedstrijd gauw uit: 3-0. OSC krijgt geen poot aan de grond in De Gaasbak voorhout handbalmedewerker Bollenstreek speelde gisteren een voortreffelijke eerste helft tegen OSC. dat na twintig mi nuten al met 8-0 achter stond. Het elan waarmee Bollenstreek de zaken aanpakte was voor de vele kijkers in de Gaasbak een verademing. Bollenstreek won met 25-15. De verdediging zat potdicht en de breakout, het loon van hard werken aan de eigen doel- cirkel, maakte de achtervolging van OSC op voorhand tot een kansloze. Het doelpuntenfestijn van Bollenstreek werd geopend met een breakout van Merlyn Perik: 1-0. Daarna liet Boricea- nu de Amsterdamse keeper Ge orgette Boele kansloos met een loepzuiver sprongschot. Toen 'Nici' daarna nogmaals scoorde met een lob uit de rechterhoek (3-0), was het duidelijk dat OSC tot op de bodem zou moeten gaan om niet te worden afge schoten. Treffers van Perik, met een klasse breakout langs twee verdedigsters, Thorsen, even eens met een breakout en ver volgens met twee onnavolgbare acties vanuit de tweede lijn, en Genie van Jaarsveld met een sprongschot, deden OSC wan kelen. De wedstrijd zou al voor de nist (14-3) bekeken zijn geweest als Boriceanu en Thorsen niet vanaf de zeven meter hadden gefaald. In de tweede helft liet Bollenstreek de teugels vieren en OSC trok die juist aan. Veel hielp dat niet. Bollenstreek bleef de wedstrijd beheersen en pak te via 15-6 en 19-8 een absoluut verdiende en duidelijke 25-15 overwinning. Voor Bollenstreek scoorden Chrisla Thorsen, Van Jaarsveld en Nici Boriceanu (6x), Perik (5x) en Ingrid Besse- ling. Ton van Linder, de bonds coach, was gisteren eveneens getuige van de wedstrijd en sprak na afloop even met Thor sen, Besseling en Boriceanu. De Roemeense, die al enkele jaren in Nederland verblijft, heeft een aanvraag ingediend voor het Nederlandse staatsburgerschap, ondersteund door het NHV. Olympia '72 verloor in Was senaar van Hellas 2: 13-15 (5-7). In de eerste tien minuten van de wedstrijd nam Hellas een 0-3 voorsprong. Besluiteloosheid en slecht passen van Olympia, dat terugkwam tot 4-5, stelden Hel las in staat de voorsprong vast te houden en die vervolgens met een sprongworp nog te ver groten tot 7-5. Na de hervatting leek Olympia toch nog te gaan winnen: 13-12. Gemiste kansen hielden Hellas echter in de race 'en toen na 13-14 Olympia in een alles-of-niets poging over schakelde op een verre uitstap op de balbezitter, stelde Hellas de winst veilig. HVS troefde het Haagse Wings af. In Leidschendam werd het na een ruststand van 4-5 een verdiende 10-6 zege voor de ploeg uit Stompwijk. HVS verdedigde geconcentreerd en hield dat de hele wedstrijd vol. Wings zag geen kans de 5-1 verdediging van HVS stuk te spelen. Steunend op die defen sie trok HVS in de aanval de re gisters open en benutte ditmaal de kansen. Voor HVS scoorden Hanneke Martens (4x), Lenie van den Bosch en Eugenie van Gijlswijk (2) en Ankie van Wis sen en Karin van Marwijk. van Bollenstreek wonnen in de derde divisie van DSO met 16-12 (9-6). Voor Bol lenstreek scoorden Harriet War merdam en Astrid van Kesteren (4x), Esther van der Ploeg, Tanja Floor, Margo Voet (2x), Linda Rotteveel en Anja van der Ploeg. Saturnus klopte in de tweede divisie Animo met 22-17 (14-9). Het gevaarlijke linkerblok van de Rijswijkse aanval werd plat gelegd door het duo André van Leeuwen en André van Es. Daarmee verdween de angel uit de Rijswijkse aanval. Jan Tiele- mans miste in de eerste helft nogal wat kansen, maar maakte dat in de tweede helft meer dan goed. Voor Saturnus scoorden Hans Blarisjaar en Jan Tiele- mans (5x), Van Es (3x), Van Leeuwen en Dirk Klok (2x) en Fedor Burgman. 'Nici' Boriceanu (midden) was niet de enige speelster van De Bollenstreek die geen medelijden had met OSC. FOTO LOEK ZUYDERDUIN Deetos grijpt weer naast Cup saint etienne anp De Europese zaalkorfbalbe- ker blijft nog een jaar in Bel gië. In Saint Etienne verloor landskampioen Deetos zater dagavond in een keiharde maar tot het laatste moment spannende finale van de Bel gische vertegenwoordiger Catba. De Dordtse ploeg was pas bij de noodzakelijke strafworpenserie de mindere: 4-5. Na een uur korfbal was het 13-13 en de verlenging bracht ook geen beslissing: 18-18. Aanvankelijk leek Deetos, dat zoals verwacht pro bleemloos door de voorron den was gerold, zich de Bel gen van het lijf te kunnen houden. In de tweede helft nam het een voorsprong van drie punten (9-6 en 11-8). Toch gaf Deetos die marge nog uit handen. Vijf minuten voor tijd stond Deetos nog met 13-11 voor. Na een tweede gemiste strafworp van Wolsink bracht interna tional Aerts Catba in de slotseconde nog langszij: 13- 13. Strafworpen moesten de beslissing brengen, toen een verlenging van tweemaal tien minuten een 18-18 stand had opgeleverd. Catba had daar bij in de met duizend en thousiaste toeschouwers ge vulde sporthal de zenuwen het best in bedwang: 5-4.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 16