Leidsch Dagblad Demonstranten neergeschoten Noordwijkerhoutse wethouder stapt op Nieuw-Vennep groeit vast aan Hoofddorp BEL: £7! Nog geen einde aan gevechten Kroatië Waarom zou ik haar bonbons niet eten?' PIET KE saterdag t janudii iwz Opgericht 1 maart 1860 Nr. 39741 Losse nummers 1,50 BINNENLAND Bex-Reizen dreigt ANVR met gang naar rechter Bio-sciencebedrijf Gene Pharming breidt fors uit noord wukerhout De Noordwijkerhoutse wethou der C. van Duin stapt op. De CDA'er legt op 1 februari zijn wethouderspost neer om op nieuw in de Noordwijkerhoutse gemeenteraad plaats te nemen. Van Duin wordt plaatsvervan gend fractievoorzitter. De huidi ge fractievoorzitter W. Rusman wordt voorgedragen als nieuwe wethouder. Haar plaats wordt opgevuld door het raadslid D. Hendrickx. De 65-jarige Van Duin is ruim anderhalf jaar wethouder in Noordwijkerhout nadat hij 22 jaar in de gemeenteraad heeft gezeten. Hij beheert de porte feuilles ruimtelijke ordening en sociale zaken. Het vertrek van Van Duin, dat vandaag pas offi cieel bekend wordt gemaakt, komt volkomen onverwacht. De Noordwijkerhoutse wethouder voert 'persoonlijke omstandig heden' aan als reden voor zijn besluit. Nog geen abonnee I - 161400 I - 161353 crw/Kc pgt j HET WOORD IS AAN Vóór de deur van ons geweten ligt de hond van ons geheugen. Antoon Vloemans VANDAAG PAGINA'S - Familieberichten Feiten en meningen Financiën16,17 Info HOOFDDORP HENNV VAN EGMOND Hoofddorp en Nieuw-Vennep groeien in de toekomst vrijwel zeker aan elkaar. Burgemeester en wethouders hebben namelijk een voorkeur voor woningbouw tussen de twee belangrijkste kernen van Haarlemmermeer. Ook wil het college woning bouw bij Vijfhuizen. In het gebied is plaats voor 20.000 tot 25.000 woningen. Het totale aantal huizen in Nieuw- Vennep en Hoofddorp is dan verdubbeld vergeleken met nu. De bouwlokatie komt aan de westkant van de Hoofdvaart. De andere zijde kan niet worden bebouwd omdat er teveel ge luidshinder is van vliegtuigen. Daar zijn wel bedrijfsvestigin gen mogelijk. B. en W. hebben besloten in Nieuw-Vennep te beginnen met de woningbouw. Wel stelt het college een aantal voorwaarden. Zo moet de N22, de noord- zuidverbinding die Nieuw-Ven nep verbindt met de A9, voor 2000 worden aangelegd. Enkele minuten na het begin van de demonstratie voor president Gamsachoerdia opende de oppositie het vuur. Georgische rebellen openen vuur op aanhangers president Met automatische geweren bewapende mannen hebben gisteren in een buitenwijk van de Georgische hoofdstad Tblisi het vuur geopend op honderden mensen, die de monstreerden voor de in het parlementsgebouw beleger de president Gamsachoerdia. Daarbij zijn twee doden en zeker 25 gewonden gevallen. new uaar. tri ici mrrcifm i demonstranten begonnen daarop met stenen te gooien, waarna de schutters op de me nigte begonnen te schieten. De auto's reden vervolgens weg, maar een ervan werd door de demonstraten tegengehouden en de bestuurder eruit gesleurd. Hij werd door de woedende menigte in elkaar geslagen. Na het incident ontkende re bellenleider Dzjaba Ioseliani De demonstranten hadden zich verzameld na een oproep door een radiostation. Toen zij op het punt stonden naar het stadscentrum te marcheren, stopten er enkele auto's. De ge maskerde mannen die uitstap ten, gooiden eerst enkele rook bommen en schoten daarna en kele minuten lang in de lucht. niet dat de schutters leden van de oppositie waren geweest. Hij veroordeelde de actie niet. „We hebben als Militaire Raad im mers demonstraties verboden", aldus de leider van de 'Georgi sche Ruiters'. De demonstran ten zouden hebben geprovo ceerd. „Waarom vertonen ze zich op plaatsen waar wordt ge schoten"? De Georgische oppositie heeft gisteren een nieuw ultimatum gesteld aan president Gansa- choerdia om zich over te geven. Hij moet met zijn aanhangers vanmorgen om acht uur plaat selijke tijd het parlementsge bouw hebben verlaten. Weigert hij, dan wordt het gebouw aan de Roestavelli Frospekt be stormd. Een eerder ultimatum liep gisteravond af. Zviad Gamsachoerdia (52), die al 13 dagen wordt belegerd in het dagelijks met artillerie, anti-tankwapens en mortiergra naten beschoten parlementsge bouw, heeft gisteren in een in terview met de Spaanse krant El Mundo gezegd de oppositie ge makkelijk te kunnen verslaan. In het interview vergelijkt hij zichzelf met de Litouwse presi dent Landsbergis. „Die was ook omsingeld, had geen toegang tot radio of tv, kon niet weg via het vliegveld, maar kwam toch als overwinnaar tevoorschijn", aldus Gamsachoerdia. De donderdag door de oppo sitie gevormde militaire raad, die optreedt als overgangsrege ring, wordt door Gamsachoer dia niet erkend. Volgens hem zitten de Georgische maffia, voormalige communisten en Russisch president Jeltsin ach ter de rebellie. Georgi Tsjantoeria, leider van het naar de rebellen overgelo pen deel van de Nationale Gar de, zei gisteren dat de bestor ming van het parlementsge bouw onvermijdelijk wordt als Gamsachoerdia niet naar bui ten komt. Volgens een onbeves tigd bericht zou Tsjantoeria overwegen met een helikopter brandende olie boven het ge bouw uit te gieten. Zaterdags Bijvoegsel 29 t/m 35 HET WEER Verwachting tot vanavond Eerst regen, later opklaringen Veel bewolking en perioden met regen, in de middag vanuit het noordwesten enkele opklaringen, afgewisseld door een bui. Miadag- temperatuur ongeveer 8 graden Zuidwestenwind draaiend naar west en afnemend tot matig, rond kracht 4. ZATERDAGS Nekkramp in Rijnsburg a van.der v adriaan brandenburg In Rijnsburg is deze week nek kramp uitgebroken. Een 16-jari- ge meisje is inmiddels aan de ziekte overleden. Een leeftijdge note, bij wie dezelfde ziektever schijnselen zijn geconstateerd, ligt in het ziekenhuis. Eerder deze week werd het eerste van de nu in totaal drie bekende ge vallen van nekkramp gemeld. Deze, eveneens nog jeugdige, patiënt is intussen weer thuis. In overleg met het Acade misch Ziekenhuis in-Leiden is besloten voorlopig geen extra maatregelen te nemen. „Het gaat hier om een weinig be smettelijke vorm. Er is dan ook geen enkele reden voor paniek. Er moet sprake zijn van een slechte lichamelijke conditie en een heel innig contact wil ie mand besmet raken. Zoenen kan bijvoorbeeld geen kwaad", aldus een van de betrokken Rijnsburgse huisartsen. Tot de eerste verschijnselen van nek kramp behoren suffig gedrag, hoge koorts, hevige hoofdpijn en misselijkheid. Burgemeester F. Jonkman liet gisteravond desgevraagd weten op de hoogte te zijn van de in middels bekende gevallen. Hij bevestigde dat er voorlopig geen reden is verdere stappen te ondernemen. Ruim een jaar geleden was er ook al sprake van een aantal gevallen van nekkramp in Rijnsburg. belgrado-zagreb Ondanks het jongste bestand in Joegoslavië dat gisteravond om zes uur is ingegaan, wordt in sommige gebieden nog steeds gevochten, zo blijkt uit eerste voorlopige berichten. De be middelaar van de Europese Ge meenschap voor Joegoslavië, Lord Carrington, heeft gisteren voorgesteld om volgende week in Brussel het vredesoverleg over Joegoslavië te hervatten. De radio in Belgrado meldde dat na het van kracht worden van het nieuwe, vijftiende be stand op sommige plaatsen langs het front nog wordt ge vochten. Ook in Zagreb is ver nomen dat er geen sprake is van èen volledig staakt-het-vuren. Tot vlak voor het ingang van het staakt-het-vuren werd er op verschillende plaatsen langs het front in Kroatië fel gevochten. Waarnemers verwachten dat het bloedvergieten niet hele maal zal ophouden, omdat ex tremistische groepen in beide kampen waarop Belgrado en Zagreb geen grip hebben, willen doorgaan met vechten. Griekenland heeft gisteren besprekingen met Macedonië over een diplomatieke erken ning afgebroken. Griekenland stelt als voorwaarde voor erken ning dat de republiek de naam Macedonië laat vallen. De be kingen wer diplomaten de bedoeld om de Macedoniërs te informeren waarden die de Europese Ge meenschap stelt aan erkenning van Joegoslavische republieken. Afgevaardigen van 160 voor namelijk Servische partijen, be wegingen en culturele organisa ties hebben gisteravond een pr.oclamatie aanvaard die de basis moet leggen voor een „nieuw Joegoslavië", met nieu we grenzen, een nieuwe grond wet en een nieuwe kieswet. Het nieuwe Joegoslavië zou volgens het document Servië omvatten, plus Montenegro en de „Servi sche" gebieden die veroverd zijn op Kroatië en die in Bosnië- Hercegovina. <2ï GROTE OPRUIMING op9,10 en 11 janari Boekhandel Kooyker bv -iBreeslraal 93.2311CK Leiden J GELUKKIG NIEUWJAAR BIJVOEGSEL De Oostduitse jeugd is zwaar teleurgesteld. Het I verdwijnen van de Muur heeft hen weinig goeds gebracht, i Basisschoolleerlingen geven hun visie op De j toekomst. 'Doe mij maar gewoon een gelukkig leven met mijn gezin.' 'Ik kan niet snappen dat het een kick geeft iemand eventjes aan te raken.' k oen wauters ('Clouseau') en het succes. De vreemdelingenpolitie signaleert een groeiend misbruik van de regeling 'gezinshereniging' en 'gezinsvorming'. De mazen van het Mnderhedenbeleid. De stichting Duinbehoud uit Lei den neemt bij de Groote Keeten bij het Callantsoog een proef met milieuvriendelijke kustbescher- ming. Bij particulieren opgehaalde kerstbomen worden in de duinen geplant en houden het zand vast en raken gaandeweg bedolven. waarna het taaie hout in de loop van enkele jaren wegrot. De kerst bomen vervullen dezelfde functie als de minder duurzame wilgen- takken en de traditionele rietmat ten. Het Hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier, dat de duinen onderhoudt werkt met enige scepsis mee aan het hergebruik van oude kerstbomen. Een woordvoerder vreest dat bij storm de bomen weer bloot ko men te liggen en over het strand zullen waaien. foto am> cor mulder VANR0YC.S. ADVOCATEN Rapenburg 55,2311GH Leiden. Tel. (071) 122362 Maarten 't Hart geeft lezing in travestie Wiegel bemiddelt voor 'Gorbatsjov' LEEUWARDEN-ASSEN ANP Commissaris Wiegel is bereid de oudejaarsvereniging Vesu vius uit Elsloo te helpen als blijkt dat deze in moeilijkhe den komt door de ontvreem ding van het wassenbeeld van Gorbatsjov. De verwachting is dat Wiegel samen met burge meester J. Lesterhuis van Oost stellingwerf contact opneemt met de officier van justitie. Het beeld van Gorbatsjov is don derdag op last van het open baar ministerie naar het poli tiebureau van Oosterwolde ge bracht. heemstede john oomkes „Mijn ervaring is dat mannen travestie vre selijk vinden. Vrouwen kunnen 't wel ac cepteren, zien je als bondgenoot. Die heb ben het gevoel dat je tot hen afgedaald bent, zal ik maar zeggen", zegt Maarten 't Hart. Sinds kort 'komt' de Warmondse schrijver niet alleen op feestjes 'uit', maar praat hij ook met het publiek over zijn erva ringen als travestiet. Volgende week zondag 12 januari (15.00 uur) is 't Hart door de Vrienden van het Ou de Slot, het cultureel centrum in Heemste de, uitgenodigd om te komen vertellen over het boek waaraan hij momenteel werkt: 'Vrouw te zijn, maar eeuwig jong'. Dat doet hij in vol ornaat, als vrouw. —Begrijpt 't publiek dat, indien u in traves tie komt, u daarmee wilt uitdrukken dat u graag even een vrouw wilt zijn? Maarten 't Hart: „Nee. Dat is heel moei lijk te begrijpen voor veel mensen. Het is voor hen iets heel geheimzinnigs, een soort puzzel." Het is bij u ook heel vreemd. Het is net als-, of u opbloeit als u in uw vrouwelijke huid kruipt. t Hart: „Zeker. En de reacties daarop houd ik nauwlettend bij. Die verwerk ik in mijn nieuwe boek. De titel van dat boek is ontleend aan een Russische dichter. Die heeft als regel 'Als rook te zijn, maar eeuwig jong. 'Als je er echter 'vrouw' van maakt, krijgt die regel nog meer zin." Geeft u tijdens uw lezing in Heemstede al delen van dat nieuwe boek, en dus van de reacties op uw travestie, vrij? 't Hart: „Zover ben ik nog niet. Nee, het is echt een lezing. Ik begin altijd met te zeg gen dat iedereen het heel gewoon zou vin den als Andreas Bumier daar komt in een mannenpak, of Mathilde Santing in een mannenpak. Maar dat het omgekeerde moeilijk te verwerken is. Je hebt wel recla mes als: 'waarom zou ik zijn Gordon's niet drinken als ik zijn truien draag?' Terwijl het omgekeerde: 'waarom zou ik haar bonbons niet eten terwijl ik haar rokken draag?' niet voorkomt." „Er bestaat ten aanzien van transseksuelen een vergelijkbaar taboe. Maar dat heeft ook wel een klein beetje met die transseksuelen zelf te maken, want dat zijn naar mijn erva ring heel moeilijke, egoïstische, lastige mensen. Misschien zo geworden door alle tegenslag en narigheid die je in hun leven hebben ervaren, maar er zit heel weinig vrolijkheid in." In travestieten wèl? 't Hart: „Nou, da s meestal ook een won derlijk slag. Een van de treurige aspecten ervan is dat je lotgenoten allemaal zo vrese lijk zijn." 071140745?- Hogere Omzet! Welke ondernemer wil dat niet! Maar daar heeft u dan wel de juiste reclame voor nodig. Van Advertising Workshop dus. Bel eens voor een afspraak. ADVERTISING WORKSHOP HOELANG hog! Ji. ik neem een introductie- abonnement an ontvang do krant He eerste twee waken gratia. I I fi^^bonnement betaal ik daarna Per maand (f27.80) via automa I tische betaling* l Per kwartaal (f80.10) via accept giro. Per kwartaal (f 80.1< matische betaling* Naam en voorletters Telefoon (i.vm controle bezorging) Nummer bank/girorekening Leidsch Dagblad Antwoordnummer 10050 2300 V8 Leide 8 '712141

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 1