Rtv show 'Er is een heleboel nieuw c 'Nieuwe serie telt minder bouw- en breekprojecten Nieuwe reeks 'Mag het iets meer zijn?' Donderdag 2 januari 1992 Redactie: 023-150191/023-150192 INEKE VAN DER MEER JAN VAN DER NAT GERARD VAN PUTTEN VormgevingJAN KLINGE Nederlands muziekprodukt centraal in show rond Sandra Reemer andra Reemer heeft V eve" een jetlag. Net K—terug van „een va kantie aan Indonesië, die tege lijk een werkbezoek was". Ze blijkt medewerkers van het Li- liane Fonds te hebben bezocht. „Dat is een kleine organisatie in Vlijmen die zich inspant voor gehandicapte kinderen in landen van de Derde Wereld. Ik ben blij dat ik daarvan am bassadrice ben. Ik doe mijn best zo veel mogelijk propa ganda voor hen te maken. Soms kunnen met in onze ogen weinig middelen kinde ren worden genezen". Maar er is weinig gelegenheid om uit te blazen, want het werk hier gaat ook door. Op 4 januari om half negen 's avonds, 'prime time', presenteert ze op RTL 4 haar eerste 'Zaterdagavond show'. Hierin wordt zoals het in de aankondiging heet „het wel en wee binnen de Nederlandse showbizz op de voet gevolgd". Sandra: „Ik ben blij dat ik een dergelijk programma mag pre senteren. De achtergrond van het programma is om het Ne derlandse muziekprodukt wat meer onder de aandacht te brengen. Dat valt vandaag de dag voor Nederlandse artiesten niet mee. Dat weet ik uit eigen ervaring." Een ruime eigen ervaring, want ze loopt inderdaad al zo'n dertig jaar in het vak mee. Vroeg begonnen, in 1962 met 'Al de la' en 'Ik zweef aan mijn ballonne tje'. Daarna gekoppeld aan Dries Holten in het duo Sandra en Andres en na 1975 als soliste aan de slag, hetgeen resulteerde in een aantal langspeelplaten en een paar liedjes die een hit wer den, zoals 'The Party's over now' en 'La Colegiala'. Sandra Reemer heeft ervaren dat het niet altijd even gemakkelijk is om als Nederlands artiest aan dacht voor je werk te krijgen. „De. mogelijkheden om je platen te promoten zijn be perkt. Zo zijn er bijvoorbeeld nauwelijks programma's op de televisie waarin het nationale produkt aan bod komt. Vroeger had je nog 'Toppop' en 'Op vol le toeren'. Nu heb je alleen nog maar 'Nederland Muziekland', maar daarin wordt aan de hand van de hidijsten gewerkt. Dus de artiesten die daarin optre den, hebben al een plaats ver overd. „Voor de anderen, voor jonge mensen zijn er nauwelijks mo gelijkheden om het publiek te laten weten dat ze er zijn. Dat is jammer, want er is de laatste ja ren een nieuwe lichting talent volle mensen gekomen. Ik noem liever geen namen, want dan zou ik er misschien een paar vergeten en dat wil ik niet. Maar ik weet dat er een hele boel nieuw talent is." „Een andere handicap voor jonge Nederlandse artiesten is dat je altijd moet opboksen te gen het geweld dat uit Amerika komt: de Amerikaanse produk- ten, wat een geld daarachter zit, alleen al voor promotie-activi teiten... Die mensen komen met video-clips. Zo'n Michael Jack son maakt bij een song een clip van vijftien miljoen. Wat moet je daar tegenoverstellen, met die Nederlandse budgetten?" Moeilijk „Het betekent in ieder geval dat je als Nederlandse artiest het enorm moeilijk hebt om je plaat een paar keer op de radio ge draaid te krijgen, om ermee op de televisie te verschijnen. En dat je een paar keer de gelegen heid krijgt je te laten horen, is belangrijk. Want er zijn liedjes die na een keer al blijven han gen, maar veel liedjes dringen pas nadat je ze een paar keer hebt gehoord door. „De Zaterdagavondshow wil een bijdrage leveren aan de gro tere bekendheid van wat Neder landse artiesten doen. Trou wens, als een Nederlander of een Nederlandse groep het gcfed doet, maar ze zingen in het Engels, dan denkt menigeen dat het om buitenlanders gaat. De bedoeling van het program ma is dat de mensen weer trots worden op wat in Nederland wordt gemaakt." In de show treden artiesten op, maar er zijn ook interviews en er wordt eerf overzicht gegeven van pas ver schenen CD's en CD-singles. „We zijn nog druk bezig over de formule te praten. De balans moet nog worden gevonden. Het wordt beslist positief, gezel lig, per slot van rekening is het zaterdagavond half negen, alle maal vrij, tenminste: de meeste mensen hebben vrij." De Zaterdagavondshow loopt tot eind maart. Maar begin april gaat Sandra ogenblikkelijk door met de presentatie van 'De Ver jaardagshow'. „Dat wordt een groter pro gramma, breder van opzet. Het loopt al een tijdje in België en scoort daar hoog. We moeten het nog omzetten naar Neder landse verhoudingen. Alles wat je bij verjaardagen kunt verzin nen komt erin aan bod." Tot het eind van het jaar wor den de twee shows afgewisseld. In totaal staat Sandra Reemer dit jaar bij RTL 4 geboekt voor 42 programma's. „Pffft." Daar bij begint ze een dezer dagen met de voorbereidingen voor een nieuwe CD. Haar vorige CD 'She's the one' is deze week in Japan uitgekomen. „Daar ben ik trots op, want het valt ook niet mee om op de Japanse markt door te dringen." Het is in principe niet de be doeling dat Sandra Reemer ook gaat zingen in haar nieuwe pro gramma. „Hooguit een keer als de nieuwe cd van me uitkomt. Het is een hartewens van me: een programma presenteren en daarin zelf zingen. Het zijn twee vakken, heel verschillende, die ik allebei doe. Maar het zit er dus voorlopig niet in. Je moet er ook natuurlijk een goed concept voor hebben en dat hebben we nog niet. Ik zou het zo graag doen. Ik merk ook dat mensen in het land dat van me verwach ten." Sandra Reemer is in 1992 lie shows op de televisie. „Pffff". 'Hoe voelen wij ons vandaag?' De AVRO start heden met een 14-delige comedy-serie 'Hoe voelen wij ons vandaag?' Deze door Hans Sleeswijk geprodu ceerde reeks draait om de lotge vallen van drie patiënten op zaal. De drie mannen, met een zeer uiteenlopende achter grond, moeten tegen wil en dank op enkele vierkante me ters in een provinciaal zieken huis lief en leed met elkaar de len. Vandaag, Nederland i, 22.00 STARDOM <3r Veertig uur in de week werken op een bank, het televisie-pro gramma 'Maak dat de kat wijs' presenteren en dan nog her en der in het land presentaties doen. Deze duizendpoot heet Willem Bol. Vrouw-lief en het an derhalf jaar oude zoontje zijn het een beetje zat dat Bol zo vaak van huis is. In het nieuwe jaar is nu dan ook zijn goede voornemen om meer tijd voor zijn gezin te maken. Allemaal dure dingen verlie zen, zoals een horloge, een aan steker en zelfs een kleine com puter, en dan nog in zee ook. Dat overkomt Marco Bakker en Wille- ke van Ammelrooy nog wel eens. Vandaar dat Marco duiklessen is gaan nemen. Als er nu nog iets duurzaams in zee valt is Marco in staat het weer op te vissen. Of de spullen na de 'te waterlating' nog te gebruiken zijn, is maar de vraag natuurlijk. Ten koste van veel wil regis seur Dick Maas dolgraag Gerard Joling een rolletje toebedelen in 'Flodder takes Manhattan', of 'Flodder 2'. Joling werd het ver haal ingeschreven, maar bleek door andere verplichtingen niet op dat moment de opnamen bij te kunnen wonnen. Dat was jam mer. Vooral voor Joling. Maas had namelijk een rolletje voor hem in gedachte als ober in een duur hotel. Hij moest een drank je brengen bij Tatjana Simic, die net uit het bad stapt. Of hem dat zonder morsen was gelukt...? ,Y Ted Turner - u weet wel van CNN, TBS en nog een heleboel - ontwikkelt plannen om een spe ciaal kanaal te maken voor Mc Donalds. De hamburger-gigant wil graag een televisieprogramma dat exclusief in de restaurants te bekijken is. Turner ontwikkelde al eerder een dergelijke zender voor supermarkten (lekker kijken terwijl je wacht voor de kassa) en voor vliegvelden. Welk menu er wordt aangeboden is nog ondui delijk. Evenals de naam. Big Mac TV? Angela Groothuizen terug met uitdagingen BENEDICTA ZUR LiPPE MAGNIS Vanaf dinsdag 7 januari brengt RTL 4 een nieuwe reeks afleve ringen van de Nederlandstalige comedyserie 'Mag het iets meer zijn?'. Zesentwintig afleveringen lang deelt de kijker lief en leed van pa, moe en dochter Kleere- koper, vriendje Thijs en buur vrouw Hansje, die allemaal één ding gemeen hebben: ze krijgen te maken met tal van voor de kijker zeer herkenbare consu mentenproblemen. Net als vorig seizoen kwam de keuze van onderwerpen weer tot stand in samenwerking met de consumentenorganisa ties, verenigd in de Comae, die ook een gedeelte van de finan ciering voor haar rekening nam. In de eerste aflevering heeft va der Niels Kleerekoper, gespeeld door Mamix Kappers, te maken met een haarprobleem. Aan vankelijk probeert hij te verber gen dat hij bang is om kaal te worden. Na een terloopse op merking van een collega is het afgelopen met de gespeelde nonchalance. De wanhoop drijft het tot aankoop van een haar groeimiddel. Resultaat: na de behandeling lijkt hef alsof in de buurt van Niels een bom is ont ploft. Dat het nieuwe uiterlijk van pa gepaard gaat met de nodige spot, spreekt in gezin Kleereko per vanzelf. De moraal van het verhaal is nogal voor de hand liggend - dat soort middeltjes kun je beter niet kopen. Ten eerste helpt het niet en ten tweede houdt mams, vertolkt door Willeke van Ammelrooy, toch van Niels - haar of geen haar. In tegenstelling tot vorig sei zoen is de boodschap minder prominent aanwezig. De scena rioschrijvers Jack Gadellaa en Theo Lexmond zijn blij met de ze ontwikkeling. „We hebben het nooit als belasting ervaren dat er een boodschap in moest, maar nu we die iets minder ex pliciet kwijt kunnen, vinden we het schrijven nog leuker", aldus Gadellaa. „Het is voldoende dat mensen aan het denken worden gezet", voegt Lexmond er aan toe. „Maar dat kan in drie zin nen. Je wordt niet duidelijker als je iets telkens weer herhaald." Overigens is het tweetal be hoorlijk tevreden over de zesen twintig nieuwe afleveringen die spelen in „een eigentijds Neder lands gezin van de jaren negen tig, terwijl we op de andere net ten meestal moeten kijken naar de belevenissen van Engelse of Amerikaanse families uit de ja ren zeventig, en dat nog in ver taling", aldus Gadellaa. Maar ook in de cast van 'Mag het iets meer zijn?' is een veran dering opgetreden. Dochter Roos wordt nu gespeeld door Mylène d'Anjou, die eerder te zien was in verschillende musi cals en theaterprodukties. Veronica boekt weer ledenwinst STRIPS HILVERSUM »GPP Ook dit jaar is Veronica de on betwiste koploper onder de om roepen als het gaat om het le denaantal. In 1991 boekte de omroep een winst van driedui zend leden en sluit het jaar af met een totaal van 1.031.000 le den. De voormalige zendpiraat telt nu 58.000 tientjesleden, die door de omroep echter liever 'ondersteunende leden' worden genoemd, en 973.000 gidsleden. Zodoende is het Veronica gelukt het ledenaantal in de afgelopen zeven jaar bijna te verdubbelen. In 1985 moest Veronica met 560.000 leden nog het onderspit delven in de race met AVRO, TROS en KRO. Maar al in 1988 kon de omroep de concurrentie ver achter zich laten. Het jaar daarop wilde Veroni ca één miljoen leden en kreeg dat ook. De AVRO, Veronica's grootste concurrent, moest het in dat jaar stellen met kleine 800.000 leden, een aantal dat sindsdien alleen maar is geslon ken. Angela's eerste af Ie- vering van 'De Uitda- a ging' speelt zich voor- namelijk af in Roe- menie. FOTO LEO Lrar VOGELZANG Pü Angela Groothuizen gaat in de komende serie van acht 'Uit dagingen' meer met mensen in de weer dan vorig seizoen. Angela zal minder - laten - bouwen en breken en de pro jecten zullen minder omvang rijk zijn," voorspellen de ma kers van het programma, dat naar Engels voorbeeld door het Amsterdamse produktie- bureau ID-TV voor de AVRO wordt vervaardigd. De eerste aflevering van de tweede serie 'De Uitdaging' wordt donderdagavond 2 janu ari via Nederland 1 uitgezon den. De rest volgt - met enkele onderbrekingen - wekelijks. De AVRO heeft inmiddels alweer een derde serie van acht afleve ringen besteld: „Waardering en kijkdichtheid stegen vorig sei zoen per aflevering." De AVRO heeft ook het aan- vangstijdstip van het het pro gramma vervroegd van half ne gen naar zeven uur 's avonds „omdat gebleken is, dat veel kinderen meekijken en om overlappingen met andere po pulaire programma's zoveel mogelijk te voorkomen." Veel kijkers vertoefden vorig seizoen nog bij Ted de Braak of Frank Masmeijer op het andere net als 'De Uitdaging' al begonnen 'De Uitdaging' behoort tot het type programma's, dat lang duurt en van begin tot eind zo'n anderhalf uur lang moet wor den gevolgd. De spanning die wordt opgebouwd door de vraag of de presentatrice het doel van haar opdracht wel haalt, vormt een essentieel deel van het programma. Die span ning valt al voor een deel weg, omdat het vervullen van een opdracht Angela menigmaal en kele dagen kost, de achtervol gende filmcamera niet altijd zoemt en er flink gemonteerd moet worden voordat het pro gramma op het scherm ver schijnt. „Maar wat er uiteindelijk door de kijkers gezien wordt is een zo eerlijk mogelijke reporta ge van het gebeurde," verzeke ren de makers. De opnamen hebben afgelopen zomer al plaatsgehad. Robin Hood Goed voorbeeld van de 'ver menselijking' van het program ma is de aflevering, die donder dagavond 13 februari wordt uit gezonden. Angela krijgt dan de opdracht om in de Schouwburg te Groningen binnen twee da gen met in het centrum op straat en in cafe's van Gronin gen aangeklampte voorbijgan gers en bezoekers als actrices en acteurs een opvoering te reali seren van het toneelstuk 'Robin Hood, Sneeuwwitje en de zeven dwergen.' De kijker krijgt uitvoerig te zien hoe de argeloze (en zoals blijkt erg aardige) Groningers op straat worden geselecteerd, al of niet willen meedoen en hoe de hoofdrolspeelster zich als een geboren talent ontpopt. De makers van het program ma: „Het was tijdens de opna men duidelijk te merken, dat de mensen het programma ken den. Dat was bij het filmen van de eerste serie nog min of meer een handicap." De eerste en tweede afleve ring spelen zich voornamelijk af in Roemenië. Angela krijgt de opdracht om het leven in een verwaarloosd en verpauperd kindertehuis enigszins vreugde voller te maken. In de derde uitzending gaat Angela naar het Brabantse Klundert, waar ze een verwaar loosde speeltuin binnen de kortst mogelijke tijd weer veilig en vrolijk moet maken. Op 30 januari moet Angela een taart te maken en zo duur te verkopen, dat van de op brengst een reddingsboot voor kan worden gekocht. In Zaandam moet op 6 febru ari op een weilandje vóór 6 uur 's avonds een kinderboerderij worden gebouwd en in Zeeland moet op 27 februari een club huis van Scouting Bruinisse worden verplaatst. In de achtste en laatste afle vering zal Angela op 5 maart proberen een oud koetshuis om te bouwen tot sociëteit. Omdat er tussen 2 januari en 5 maart ook nog enkele afleve ringen van het programma 'Tussen kunst en kitsch' moeten worden uitgezonden vervalt 'De Uitdaging' op die 'donderdag- 'De Uitdaging*, vanaf 2 januari wekelijks om 18.53 uur, Neder land 1. BOLLEBOOM BOES

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 8