I99I 19 Handen af van de wao! De massale protestacties tegen de ingrijpende kabinetsplannen mochten niet baten. De Kamer ging akkoord met het voorstel om fors te snijden in de hoogte en duur van de wao-uitkerin- gen. Ook in de Ziektewet werd flink gesnoeid. foto anefo rob c CROES Ze moesten masseren. Scheldkannonades aanhoren. Onbegrip wegne men. Maar de PvdA-leiders moesten vooral, luisteren naar de onvrede van hun leden. De PvdA daalde dit iaar tot ongekende diepten in de peilingen. Regeringsdeelname bleek geen sleutel tQt succes. Leider Kok kon zijn eigen hachje achteraf bezien nog vrij makkelijk redden op een 'Onze jongens' moesten er ook aan geloven. De door Saddam Hussein ont ketende Golfoorlog rechtvaardigde ook Nederlandse militaire en humanitaire deel name, vond de rege ring. Dat leverde op de kades en vliegvel den begin dit jaar bij vertrek en aankomst vele emotionele tafe relen op. foto anefo rob c. croes Het geweld, de agressie nam het afgelopen jaar in ieder geval niet af. Het doodsteken van een treinconducteur in Hariingen zorgde voor grote ontzetting en protestacties van het NS-personeel. foto anp marcel het middelpunt van Europa. In Limburg kwamen de Europese leiders, de Britse halsstarrigheid ten spijt, tot belangrijke afspraken over de een wording van Europa. Het Nederlandse EG-voorzitterschap ontsnapte ternauwernood aan een debiele. foto studio press Op het Binnenhof deed het plan-Simons dit jaar veel stof opwaaien. De staatssecretaris moest een zwaar gevecht leveren om zijn Ingrijpende wijziging van het ziektekostenstelsel door het parlement te krijgen. Dat lukte. In aangepaste vorm, dat wel. foto anp arthur bastiaanse BINNENLAND In augustus voer den taxichauffeurs actie tegen de komst van de trein taxi in de grote ste den. Zo ook in Am sterdam. Daar moesten reizigers uit Arnhem als ge volg van een blok kade van proteste rende taxichauffers een uur in de trein buiten het station blijven zitten. On danks protesten van het NS-perso neel verlieten velen de trein en gingen te voet verder. fo to anp raymond rutting Nederland verkeerde lang in de waan dat de actiegroep RaRa een stille dood was gestorven. In november werd Grootschermer echter opge schrikt door een verwoestende bom. Doelwit: het huis van staatssecre taris Kosto van justitie. Ook het ministerie van binnenlandse zaken moest er per abuis aan geloven. Plegers: Inderdaad, de Rara. Re den: protest tegen het Nederlandse asielbeleid. Van de daders ont breekt vooralsnog elk spoor. »foto anefo rob c. croes Emoties, boosheid. Vporal: oud zeer. Het bezoek van de Japanse premier Kaifu (hier op de foto met premier Lubbers) aan Nederland en het bezoek van koningin Beatrix aan Japan maakten veel emoties los. foto capital press Ook nieuw leven zorgde dit jaar voor emotie. De kleine ijs beer Lars in diergaar de Blijdorp bijvoor beeld maakte bij de duizenden bezoekers een vertederende in druk. foto anp paul

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 19