Sport Marry Brokking vertrekt Beverly Hills in finale kerstzaalvoetbaltoernooi Meevaller Den Helder Vierde plaats voor LZ 1886 Dinsdag 31 december 1991 tedactie: 071-161400 MARTIN HOEKSTRA HERMAN JOUSTRA AD V Eindredactie: TIM BROUWER DE KONING Vormgeving: RON VAN HAASTREGT A (chef) TIM BROUWER DE KONING ROB ONDERWATER WIM VAN WANROOY ROB V 17 ARIE SELINGER vanuit zijn kantoor in het Japanse Kobe over het vertrek van Brokking: „Ik ben verbaasd en tegelijk teleurgesteld. Ik had gezien de ontwikkelingen van de laatste weken voorzich tig rekening gehouden met deze mogelijkheid, maar tegelijk ge hoopt dat Harry goed zou nadenken en mij zou bellen om alles heel zakelijk op een rijtje te zetten. Dit is heel jammer." Harry Brokking wikt en weegt en kiest zeer zorgvuldig zijn woorden. Het moment dat hij een paar weken voor zich uit heeft geschoven is aangebroken. Emotioneel heeft hij het er zichtbaar moeilijk mee. „Het is niet lo gisch om te veronderstellen dat ik na de vakantie op 22 januari opnieuw als trainer voor de groep sta." APELDOORN GPD De kogel is eindelijk door de kerk. Op 9 december kondigde de Nederlandse volleybalbond op een bewogen persconferen tie de komst aan medio maart volgend jaar van Arie Selinger als assistent-coach van het mannenteam. Waarmee een wens van de spelersgroep in vervulling ging. Brokking ageer de fel, voelde zich door de bond gepasseerd en weigerde in de dagen en weken die volgden contact op te nemen met zijn vroegere leermeester. Waarmee de positie van Brokking in feite onhoudbaar werd, omdat hij de keus van de spelers en de bond niet wenste te accepteren. „Ik blijf er bij dat het een on werkbare situatie is", oordeelt Brokking ook gisteravond na de winst op Cuba (3-2) nog met volle overtuiging. „Selinger is in 1989 vertrokken, ik heb de kar getrokken en me zelf als coach ontwikkeld. Een situatie dreigt dat twee kapiteins het schip gaan sturen. Het moet voor ie dereen duidelijk zijn dat die si tuatie onwerkbaar is." Brokking vindt de positie van een hoofdcoach wezenlijk an ders als die van een speler. Spelverdeler Avital Selinger be woog Brokking om aan te blij ven, door een vergelijking te maken met zijn eigen positie. Selinger jr.: ,,Als Peter Blangé uit Italië wordt teruggehaald, knok ik twee keer zo hard om mijn positie te behouden. Wat voor mij geldt, moet ook voor Brok king gelden." Een oneerlijke vergelijking, vindt Brokking: ,,Als twee coaches gaan vechten om de macht, komen er problemen. Simpel. Voor mij althans." Omdat Brokking in «zijn wei gerachtige houding om de nog steeds in Japan werkzame Arie Selinger te bellen, bleef volhar den, escaleerde de affaire de laatste dagen. Brokking en de bond namen beide een advo caat in de hand, die de jurids- che concequenties van een breuk onder de loep namen. De jurist van Brokking, mr. Keje DUIVENTIL Wilt U iets melden? Bel 071- 161414 (Wim van Duivenbode) dagelijks tussen 10.00 en 12.00 uur. Of schriftelijk naar Post bus 54,2300 AB Leiden. Van een groot aantal sportclubs kregen wij bericht omtrent de nieuwjaarsreceptie. Op woensdag 1 januari houden de volgende voetbalclubs hun jaar lijkse borrel: SVLV, De Sleutels (17.00 uur), RCL (16.00 uur), VTL (17.00 uur), ASC (17.00 uur), Lugdunum (15.00 uur), UVS (21.00 uur), SJZ (15.00 uur), GWS (17.00 uur), Meer burg (14.30 uur), Oegstgeest (18.00 uur) en Leiden (17.00 uur). De rugbyclubs DIOK (14.30 uur) en The Bassets (16.00 uur), de'zwemclubs De Zijl/LGB (17.00 uur) en de Wa tervrienden Lisse (18.00 uur), handbalclub Saturnus (16.00 uur), roeivereniging Die Leythe (16.00 uur) en de korfbalclubs Zuiderkwartier (17.00 uur), Fiks (01.00 uur), Crescendo (15.00 uur) en Fides Pacta (16.00 uur) Een dag later (2 januari) zijn de Leidse Reddingsbrigade (20.00 uur), SV Voorschoten (20.00 uur), voetbalvereniging Quick Boys (20.00 uur) en de COVS afdeling Leiden (20.30 uur) aan de beurt Het Hille- gomse SIZO heeft vrijdagavond 3 januari (20.00 uur) uitgekozen Op zaterdag 4 januari nieuw jaar wensen bij de voetbalclubs Roodenburg en Hazerswoudse Boys (16.00 uur), gymnastiek vereniging Excelsior (16.30 uur), hockeyclub Catwijck (17.00 uur) en de korfbalclubs De Danaïden (20.00 uur) en De Algemene (21.00 uur) Op zondag 5 janu ari wordt er ook nog druk hand jes geschud bij gymnastiekvere niging Jahn (17.00 uur), de Ski Vereniging (16.00 uur), hockey club Leiden (13.00 uur), atle tiekvereniging AV Holland (16.00 uur), de Noordwijkse Hockeyclub (16.00 uur), voet balvereniging VNL (14.00 uur) en de wielerclubs De Bollen streek (12.00 uur) en Swift/Cas- ba (12.00 uur) De latertjes zijn de KNVB afdeling Leiden (6 ja nuari, 20.00 uur), tennisvereni ging Unicum (11 januari, 17.00 uur) en gymnastiekvereniging Groen Wit (12 januari, 13.00 uur) De Rotterdamse zaal- voetbalclub Ceverbo heeft door de uitstekende inbreng van Hans van Leeuwen en Mario Faber de leiding genomen in de landelijke eerste divisie Zater dag-eersteklasser NSW heeft in Jeroen Piket gedeeld winnaar GRONINGEN ANP Molenaar, ventileerde al na het eerste gesprek dat een afvloei ingsregeling in de maak was. Daarmee werd de weg terug af gesneden. Ook voor de spelers. „Er is de laatste weken te veel gebeurd, de zaak kon onmogelijk nog rechtgetrokken worden", aldus Ron Boudrie, een van de spelers van het eerste uur en een per soonlijke vriend van Brokking. „Ik ben misschien nog steeds zo naïef om te denken dat het alle maal teruggedraaid kan wor den. Maar zo werkt het niet. Er is de laatste weken al te veel ge zegd, de sfeer is te veel vertroe beld. Er is geen weg terug meer. Het is een zakelijk conflict, dat los staat van de puur persoonlij ke relatie met Harry. Hij is altijd een vriend geweest en zal dat blijven ook. En dat geldt niet al leen voor mij, maar voor de hele groep. Daar ben ik van over tuigd." Blij Boudrie is blij dat de duidelijk heid er eindelijk is. „Al dringt het nog niet echt door. We wis ten dat het stond te gebeuren, maar Harry heeft nog steeds niet klip en klaar gezegd waar het op staat. Hij heeft ons van avond na de finale iedereen een hand gegeven en ons bedankt. Een beetje onwezenlijk alle maal, die paar minuten dat we in de kleedkamer tegenover el kaar stonden. Aan de andere kant is het een feit. de realiteit. Het had gekund, een combina tie met Selinger. Ik ben daar nog steeds van overtuigd. Maar het was de keus van Harry om niet met Selinger in zee te gaan. Voor de groep is het in zekere zin ook een bevrijding. We we ten nu dat hij niet doorgaat. En die zekerheid wilden we voor de vakantie toch graag hebben." Hoe en onder wiens leiding het Nederlands team verder gaat tot de komst van Arie Se linger, is uiterst onduidelijk. Bondsvoorzitter Bert Funk: „Dit is voor ons echt een nieuwe si tuatie, waar we ons als bestuur intern op moeten beraden. We zijn tot de dag van vandaag uit gegaan van het aanblijven van Brokking. Tegen beter weten in? Nee, absoluut niet. Het spijt me oprecht dat Brokking deze stap heeft genomen. Twintig minu ten geleden heeft hij het ons kenbaar gemaakt. Ik heb hem nogmaals bewogen om aan te blijven, maar zijn besluit stond vast." Over de invulling van de va cature Brokking hebben ook de spelers nog niet nagedacht. De Chinees Pang Wuqiang kan voorlopig de training leiden, maar zal niet zonder assistent kunnen. Joop Koster (nu nog Excelsior Pemis) een nieuwe trainer. Hij volgt hiermee Jaap Viergever op die al tien jaar aan NSW is ver bonden Hans Lamens wordt de nieuwe man bij het Haagse DUNO In het nationale CPC- triathlonklassement 1991 is uit de regio alleen Leidenaar Cas per van den Burgh in de top 50 geëindigd Sjoerd van Ketel heeft als bestuurslid afscheid genomen van schaakvereniging Leiderdorp AV Holland orga niseert op zondag 5 januari om 11.00 uur zijn eerste prestatie loop van 1992 over afstanden variërend van 2,1 t/m 16 kilo meter De profwielerploeg van TVM houdt de presentatie op donderdag 16 januari in Ooster beek De triathlonkalender 1992 heeft drie regiowedstrijden voor de Super Prestige aange wezen. Dit zijn Nieuwkoop (13 juni), Alphen aan den Rijn (19 augustus) en Wassenaar (13 september). Recreatieve triathlons worden gehouden in Noordwijk (14 juni), Leiden (27 juni) en Leiden (12 juli). Lisse houdt een duathlon op 29 maart. Voor Leiden zijn 4 april en 7 november aan de bond op gegeven De Leidse voetbal- jeugd onder de 16 jaar speelt op maandag 13 januari op het ter rein van Koudekerk een wed strijd tegen hun leeftijdsgeno ten van Haarlem De wieler ronde van Zuid-Holland op za terdag 14 maart doet Leiden aan. Om de spoorwegovergang aan de Kanaalweg te omzeilen gaat de karavaan via Lammen- schansplein, Lammenschans- weg, De Sitterlaan, Hoge Rijn dijk richting Leiderdorp, Hoog- made en Woubrugge De zaal voetbalvrouwen van de afdeling Leiden komen op maandag 6 januari uit tegen de afdeling Noord Holland. De wedstrijd wordt gespeeld in sporthal Ter Specke in Lisse. Aanvang 21.00 uur De achtste Europese Honk- en Softbalclinic wordt weer in" Katwijk gehouden op 24, 25 en 26 januari in Tripodia Ook voor de achtste maal op zondag 5 januari het Leidato- jeugdzaalvoetbaltoemooi van LFC en Leiden. Om 9.30 uur wordt er afgetrapt. Alle bekende regioclubs staan op de deelne merslijst. Nieuwe gezichten zijn het Delfse DHC, DWO (Zoeter- meer) en WSE (Waddinxveen) De teams van Fides Pacta, Zui derkwartier, Tempo, De Alge mene en De Danaïden zijn in hun poule winnaar geworden van het Zuiderkwartier-jeugd- korfbaltoernooi in de Leidse Vijf Meihal AAN DEN RUN Gemakkelijk was het niet voor beide clubs, maar de finale van het vijfde Kerstzaal voetbaltoernooi in Koudekerk aan den Rijn gaat tussen Beverly Hills uit Nieuwkoop en het Amsterdamse GTI/Vitel. De Amster dammers moesten zelfs een beslissings wedstrijd spelen tegen Milly Boys uit Utrecht. In de openingswedstrijd van groep B, een van de twee halve finalepoules, had GTI geen problemen met de Utrechtena ren: 4-1. Onderschatting zorgde er echter voor dat Mallon Drukwerk 4 de Amster dammers kon verslaan. Daardoor moest GTI de slotwedstrijd tegen Mladost 2 uit Alphen aan den Rijn winnen om nog een beslissingswedstrijd van 20 minuten af te dwingen. De Amsterdammers waren weer geheel bij de les: 6-1. Ook het tweede duel met Milly Boys werd een prooi voor de Amsterdammers: 4-2. Zij zijn daardoor toch een terechte finalist. In de andere poule was het ook erg spannend. De laatste speelronde moest de beslissing brengen. Het Woubrugse Roose- malen liet zich echter verrassen door het nog puntloze Flying Angel: 3-4. Debet aan het verlies was het voor twee minuten uit het veld sturen van Rob Koster, een van de steunpilaren in de Woubrugse formatie. Als gevolg van deze stunt moest Mallon Drukwerk 3 winnen van Beverly Hills, dat aan een gelijkspel nu genoeg had. Een re mise werd het met 1-1, waardoor de Nieuwkopers, met Arjan van der Laan als serieuze kanshebber voor de prijs van bes te speler van het toernooi, de eindstrijd be reikten. HAARLEM ANP De tiende editie van de Haar lem Basketball Week loopt niet over van kwaliteit. Het plotse linge vertrek van Olympiakos Piraeus, wegens competitiever plichtingen, beroofde de orga nisatie gisteren ook nog eens van een van de weinige ploegen die het Haarlemse publiek wel iets bijzonders te bieden had. De aftocht van de Grieken zorgde voor consternatie. De eerste problemen tekenden zich zaterdag al bij aankomst af, toen de Grieken meldden dat eerdere afspraken onder druk stonden. Bij de ondertekening van de contracten (Olympiakos werd voor 2500 dollar per wed strijd via een Italiaans manage mentbureau binnengehaald) gingen de partijen er vanuit dat de ploeg op 8 januari een in- haalduel voor de competitie te gen Sporting zou spelen. Een spelersstaking van een maand om een betere transferregeling te verkrijgen, gooide alle plan nen weer in de war. Olympiakos deelde de organi satie zaterdag mee, dat er door deze gedwongen rustpauze ver anderingen in het speelschema waren doorgevoerd. De ploeg diende ineens zaterdag 4 janau- ri de topper tegen AEK Athene af te werken. AEK kon niet mee werken aan een verschuiving naar 8 januari door Europa cupverplichtingen en liet na een aanvankelijke toezegging weten ook niet op 2 januari te willen spelen. „Al hopen we nog steeds dat die oplossing er alsnog komt", zei Frank Voskuilen van de organisatie. De kans dat Olympiakos toch nog naar Haarlem terugkeert, acht hij echter vrijwel nihil. De Grieken hebben hun 5000 dollar voor de twee wedstrijden al ontvangen. „We willen niet van contractbreuk worden be schuldigd. De organisatie zal van de Grieken geen genoeg doening eisen in de vorm van geld, maar wil dit voorval ook niet straffeloos laten passeren. Een ploeg kan ons evenement zomaar niet in de steek laten", aldus Voskuilen. Tot 1 januari 22.00 uur heeft Olympiakos de tijd hun eventu ele terugkeer naar Nederland te SCOREBORD SPORTPRIJSVRAGEN BASKETBAL 'b]örn Blomdahl (Zwe) 50 29 1,724 7 'S38 29 1,3106 derde plaats ipers 50 34 1,470 9/ Diel is 49 34 1,4< ulemans 50 22 2,272 8/ Blomdahl 4 Ivantsjoek (Oek) 1-0, F javski (Oek) 1-0, Goen 1-0, Salov (Rus) Gelf Leiderdorper Jeroen Piket is winnaar geworden van het internatio nale schaaktoernooi in Groningen. De Nederlandse kampioen ver zamelde, net als de Deen Curt Hansen, zes punten uit negen ron den. De score vqlgens Sonnebom-Berger plaatste hem boven de Deen. Het prijzengeld voor de eerste en tweede plaats werd echter gedeeld, waardoor beiden 3250 gulden rijker werden. In de slotronde werd niets veranderd aan de stand. De vijf partij en eindigden in remise. 1, 5de prijs: 51.289 w Cljferspel 52 s f. 34,10, 3de prijs 2 n 2-2 (178-165), 3. SCHAKEN TENNIS Invitatietoemooi Groningen T 1/2 - 1/2,'chri' Grootmeestergroep, negende r BIUARTEN is (Bel) 50 25 2,000 10/ Dielis (Bel sen (VSt) - Dreiev (Rus) 1/2 -1/2, f - Piket 1/2 - 1/2, Brenninkmeijer - Sokolov (Joe) 1/2 - 1/2, Hansen (Den) - Schmittdiel (Dui) 1/2 - 1/2, eindstand: 1 Piket en Hansen 6, 3. Christiansen en Sokolov 5, 5. Akopian en Dreiev 4 1/2, 7. Ftacnik 4, 8. Schmittdiel en Romanisiin 3 1/2, 10. Brenninkmei|er 3 DISTRICTS INDOOR MEB1: Smit - Stipkov boom 6-3, 3-6, 6-2, sen 6-2,6-1, NIEB2 n Santen - Schoordi|k 6-7, nans - Hooghoudt 6-2, 6-4 a - Fasel/Jan-Paul Hartwi mk/Stals - Fleischeuer/Kro< Onder het motto 'kruipend kom je er ook' weerstaat Rolf Franke van Den Helder een stel Amerikanen van Bowling Green. foto anp Een volk von tobbers Wij zijn een volk van wikkers, wegers, tob bers en twijfelaars en dat, gevoegd bij een al eeuwen in dit land levende zielig heidscultuur, maakt ons ongeschikt voor zoiets hards als selecteren. Je ziet dat nou weer bij het schaatsen. Om te bepalen wie er naar de Winterspelen in Albertville mag gaan, is er een systeem (nou ja systeem) ontworpen met limie ten, afstandsprestaties en resultaten bij het Europees kampioenschap. We dubben maar door, weken, maan den, in de hoop dat het ééns duidelijk zal zijn. Maar waar we mee blijven zitten is natuurlijk een soort snert met kluif. Kijk nou eens hoe het in de de Verenigde Staten toe gaat, een grote-mensenland dus. Daar handelen ze alles in ruim een week af. Ze rijden er drie keer een 500 m, het slechtste resultaat valt af en via een puntensysteem worden de beste drie aangewezen. Dat geldt ook voor de andere afstanden, met uitzondering van de 10 km, die wordt maar één keer gereden. Je weet het royaal van tevoren, dan-en- dan valt de beslissing, je zorgt maar dat je in vorm bent en anders: jammer. Het is een systeem dat mentaal zeer harde jon- gens en meiden kweekt. Ard Schenk, de chef de mission van de RUUD PAAUW Nederlandse ploeg voor de Winterspelen, zou dat diep in zijn hart ook zo willen, hij heeft zich in die trant wel eens uitgelaten. Maar het kan hier niet Want als Piet, Jan of Klaas het dan niet redt, roept heel het volk handenwringend: hij had net zijn dag niet of: hij had een koutje dan wel ruzie met zijn coach of verloofde en zijn haptonoom was net op reis. Of ach gut, zijn hond was ziek. Dat is nou toch zielig, dus geef Piet nog een kans. Zo ontberen we de hardheid die op de Olympische Spelen juist zo broodnodig is. De zieligheidsgedachte we lijken niet zonder te willen. Onlangs las ik een interview met een hotemetoot van de ski-bond. Natuurlijk moest in zijn ogen schanssprin ger Konijnenberg naar Albertville, hoewel de man daar niets te zoeken heeft, maar bovendien was het drin gend wenselijk er een paar skiërs heen te zenden. Nu bereikten die, als ik me goed herinner, bij de laatste WK niet of nauwelijks de finish. Dat kon dan wel wezen, zo zei hij, maar ze deden toch hun best en het zou zo'n mooie propaganda voor de skisport in ons land zijn. Nu vraag ik u. Wanneer zal het tot dat soort keutelaars nu eens doordringen dat de Olympische Spelen er zijn voor die echt iets presteren en niet vopr lokale pro door bevestigen. Anders neemt de beste nummer drie van de vier groepen de plaats-in de kwartfi nales in. Landskampioen Den Helder hoeft niet te profiteren van die regeling, al was de Griekse sof een meevaller. De ploeg van Ton Boot, die als tus sendoortje ook nog twee dagen in België basketbalde, stelde gisteren een plaats in de kwartfinales zeker door de lasti ge studenten van Bowling Green te verslaan: 72-69. Commissie Jarenlang heeft een team van Oud-Internationals op Nieuwjaarsdag in Haarlem tegen (K)HFC gespeeld. Die traditie gaat terug tot de jaren twintig. De laatste kwart eeuw stelde oud-Ajacied en oud-intemational Joop Stoffelen het elftal van Oud Oranje samen, zoals hij ook de rest van het jaar over de ploeg vaderde en moeder de. Het ging altijd goed. Maar de FIFA, de Wereldvoet- balorganisatie, heeft bepaald dat dat soort dingen ook onder de landelijke bonden dient te vallen. De KNVB heeft daarom een speciale commissie in het leven geroepen, waarin zowaar een van de Van der Kerkhoffen als leidende persoonlijkheid opdook. Nee. niet Joop Stoffelen meer, die schijnt weinig elegant te zijn behandeld en hield het daarna voor gezien. Enfin, er zit nu structuur in, he, de moderne tijd vereist een professionele aanpak in alles. Het idee dat je iets in deze wereld doet zonder commissie en sub-commissies dan wel werkgroepen is uit den boze. En we zien wat dat betekent: plotseling is er geen team op de been te brengen om op 1 januari tegen KHFC te spelen. Een aantal spelers blijkt „verplichtin gen buitenslands" te hebben, zoals het deftig heet. Ome Joop bracht in zijn uppie altijd een ploeg in het veld, al was het midden in de nacht. De wedstrijd KHFC-Oud Oranje is nu verzet naar Ko ninginnedag. Dat hebben we dus met al dat structprele gelazer bereikt. Als u het niet erg vind, ga ik na dit gramstorige stukje even krachtig aan de port. Tot volgend jaar. MAASTRICHT NORA BAKKER ZWEMMEDEWERKER LZ 1886 kwam niet op het ere podium. Op de zesde Interna tionale KLM-Friendship Swim Meet, de afgelopen drie dagen in Maastricht, reikte de zwem mers niet verder dan de vierde plaats in de eindrangschikking. Onder de 30 deelnemende ver enigingen bevonden zich enkele Engelse, Duitse en Belgische clubs. Dè Leidenaars moesten in het 50 meterbad De Dous- berg, Froface DAW uit Alkmaar, MZ&PC Maastricht en Nautilus uit Dordrecht voor laten gaan bij de prijsuitreiking. Doordat de ploeg niet com pleet was in alle leeftijdscatego rieën kon onvoldoende ge scoord worden om mee te din gen naar de hoofdprijs. Toch keerden de 31 deelnemers van LZ niet met lege handen terug. Uit de 48 finaleplaatsen in de A- en B-finale werden toch 35 ere plaatsen gesleept. Saskia de Keyzer was wel erg fortuinlijk met vijf medailles waaronder een eerste plaats op de 50 meter vlinderslag in 0.33,9. Dat Karin Stastra de 200 me ter wisselslag zou winnen na een matige tijd in de ochtendse- rie was voor iedereen een ver rassing. Haar winnende tijd in de B-finale was 2.40,0. Xandra Fieret werd derde op die af stand, 2.53,4. Natasja Sierag won de A-finale op die afstand. Ook Olivier van Deelen wist de 200 meter wisselslag naar zich toe te trekken en kwam tot een tijd van 2.43,6. Linda Weyermans kwam voor het eerst voor de LZ-plocg uit na haar overgang van De Zijl- /LGB. Op de 50 meter school slag tikte zij als derde aan in 0.40,5. Op de 50 meter rugslag tikten Stephan van Iterson en Bart Vermeulen in die volgorde aan voor de eerste en tweede plaats, 0.35,0 om 0.35,6. Antoine van Weerde stond garant voor de schoolslagover winningen in de A-finale, de 50 meter in 0.30,8 en 1.07,6 voor de 100 meter. Dick Roest was de winnaar op dat nummer in de B-finale. De winnende tijd op de 50 meter schoolslag bij de vrouwen in de B-finale was van Bianca Hoeks, 0.41,4. Remco Singeling was met een knappe tijd van 0.28,8 de winnaar op de 50 meter vrije slag. Een eerste, twee tweede en een derde plaats behaalde LZ 1886 nog op de estafette-nummers.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 17