Regio Kerst-inn voor Corrie Koolmoes succesvol Wassenaar helpt Polen voor tiende keer Leidenaar over de kop Ter Wadding vruchtbaar broedgebied Kerstbomen versnipperd en verbrand Invasie meubelkijkers en -kopers Vrijdag 27 december 1991 Redactie: 071-161400 DICK VAN DER PLAS MIEP DE CRAAFF UESBETH BUITINK WIM KOEVOET ERIC JAN WETERINGS Eindredactie: HANS SONDERS Vormgeving: HENK BUIS .171 NIEUWSLIJN Inbraak in bejaardenhuis Oegstgeest OEGSTGEEST In het Oegstgeester bejaardenhuis Rusten- borch aan het Van Wijckersloothplein is gisteren ingebroken in de woning van een 74-jarige inwoner. De dader forceerde een raampje bij de woonkamer op de begane grond en nam sierra den. geld en een giropasje mee. De waarde van de buit is nog onbekend. Volgens de politie is kerst een beruchte tijd voor in braken. „De mensen zijn dan waarschijnlijk bij hun kinderen op bezoek en dan is het zo gebeurd." Tv's gestolen Voorschotense woning VOORSCHOTEN Uit een woning aan de Voorschotense Brücknerlaan zijn vannacht twee televisietoestellen gestolen. De inbreker forceerde de sponning van een raam aan de achterkant van de woning. Eén van de toestellen was een gloednieuw appa raat van een duur merk en zeker 4000 gulden waard. De bewo ners van het huis waren niet thuis toen de dader zijn slag sloeg. Uitslagen kerstloop Warmunda WARMOND De tiende editie van de kerst loop die de Warmondse voet balvereniging Warmunda tradi tiegetrouw op tweede kerstdag organiseert, heeft gisteren 111 lopers op de been gebracht. Dat is ongeveer evenveel als in an dere jaren. Het was de eerste keer dat de supportersclub van Warmunda, 'Langs de Lijn', de loop organiseerde. De uitslag: 5 km heren: Robert v.d. Berg. Da mes: Monique Vergeer. Jon gens: Michael Kortekaas. Meis jes: Anja van Ginhoven. Heren Veteranen: P. Boekhoven. Da mes Veteranen: Marianne Buys. Clubkampioen senioren: P. Ver ver. Clubkampioen junioren: Matthijs van Dam. 10 km heren: Henk van Vel- zen. Dames: Hester van Leeu wen. Jongens: Wilco van Dijk. Heren Veteranen: Leo Warmer dam. Dames Veteranen: Ans Kortekaas. Clubkampioen se nioren: Leo van Leeuwen. Ju nioren: Wilco van Dijk. LEIDERDORP De Kerst-inn voor Corrie Kool moes in de Leiderdorpse Mu- zenhof gisteren is succesvol ge weest. Zo'n 120 Leiderdorpers bezochten het sociaal-cultureel centrum. Daar konden zij mee doen aan een bingo en spelle tjes als sjoelen, rummikub en yathzee. Tot nu toe is zeker 800 gulden ingezameld voor Corrie Koolmoes, die aan de onge neeslijke longaandoening taai- slijmziekte lijdt en een long transplantatie moet ondergaan. Vooral 's middags bezochten veel Leiderdorpers de Kerst-inn. „Alleenstaanden en groepjes", aldus secretaris A. van der Meer van de organiserende buurtver eniging De Buitengewonen. ,,Ik denk wel dat zo'n Kerst-inn veel alleenstaanden trekt. Ik heb veel mensen gezien die anders al leen thuis zouden hebben geze ten." De buurtvereniging uit de nieuwbouwwijk Buitenhof had een gevarieerd programma op gesteld om alle leeftijden te kunnen trekken. Voor kinderen was er onder meer een speciale videovoorstelling. Poppenspeler Onderwater jr. gaf 's middags een voorstelling. Zijn vader zag bovendien 's avonds zijn grote wens vervuld. Bij zijn 40-jarig jubileum als poppenspeler wil de hij graag in een gerenomeerd theater spelen. Na bemiddeling van Vara's 'Steen en Beenshow' kon hij tijdens de Kerst-inn in de Muzenhof terecht. Ook een grote hond, waarvan de naam moest worden gera den, trok veel belangstelling. Toen de Kerst-inn al bijna was afgelopen, probeerden de be zoekers nog volop de naam te vinden waarop het beest zou re ageren. Tarzan, Fikkie, Kleintje? Voor de bingo's, de loterij en het naamraden waren Winkel- hofbonnen ter waarde van 300 gulden beschikbaar gesteld. Het ingezamelde bedrag voor Corrie Koolmoes bedroeg 800 gulden, maar dat kan alleen maar meer worden. Nog niet al le potjes waren vanmorgen ge teld. De foto's die bezoekers konden laten maken terwijl ze bij de kerstman op schoot zaten moeten nog worden afgedrukt en verkocht. Bovendien stelt de Muzenhof een bepaald percen tage van de opbrengsten van de bar. Van der Meer van de Buiten gewonen noemt de Kerst-inn 'voor herhaling vatbaar'. „Zeker, en dan voor een ander goed doel. Ik hoop dat Corrie Kool moes het dan niet meer nodig heeft", aldus Van der Meer. VRIJE TIJD Damage Done Onder begeleiding van de muziek van Damage Done kunnen Wassenaarse jonge ren elkaar in de nacht van 31 december op 1 januari een voorspoedig nieuwjaar wen sen in het jongerencentrum Nieuw Nijevelt. Het feest duurt van 01.00 tot 04.00 uur en de toegang is gratis. Vuur werk mag niet worden mee genomen. SJZ-receptie De Zoeterwoudse voetbal vereniging SJZ houdt op woensdag 1 januari een nieuwjaarsreceptie. Van 15.00 tot 18.00 uur kunnen spelers, supporters en spon sors elkaar het beste toe wensen in het clubhuis in het sportpark Haasbroek. Sprookjes Het Leiderdorpse sociaal- cultureel centrum de Sjelter begint in januari met een nieuwe reeks cursussen. Voor kinderen is er onder meer de 'Kinderkeuken', waar zij zelf leren koken, 'Dans en ritme' en 'Sprook jes'. Daarnaast zijn er ver schillende hobby-cursussen, zoals origami, een vouwtech- niek met papier, papierma- ché en boerenschilderen. Voor tieners is er de Tiener keuken, grimeren, een mo declub en audio-visuele vormgeving. Informatie: 071- 893135. MEDISCHE DIENSTEN De groep Wassenaarders, klaar voor vertrek naar het Poolse Krakau. Op eerste kerstdag is men gaan rijden. foto hielco kuipers WASSENAAR Het comité 'Wassenaar helpt Polen' organi- seert dit jaar voor de tiende keer een kerst- transport. Op eerste kerstdag om twee uur vertrokken vanuit het centrum van het dorp (hoek Starrenburglaan en Van Hallstraat) twee vrachtwagens met goederen naar Wroclaw en Krakau. Op 31 december hoopt de groep weer terug te zijn. De zending bestaat uit kleding die door in woners van Wassenaar is bijeengebracht. Daarnaast worden artikelen gestuurd als wasmiddelen, babyvoeding, koffie en ande re in Nederland alledaagse zaken waaraan in Polen grote behoefte bestaat. De spullen worden gratis vervoerd door een plaatselijk bedrijf dat twee vrachtwagens beschikbaar -stelt. De kleding is in november verzameld, toen het comité op twee vrijdagavonden en zaterdagochtenden in een schoolgebouw Wassenaarders in de gelegenheid stelde hun overtollige kleding in te leveren. „De toeloop was zo groot dat we met één klaslo kaal nauwelijks genoeg ruimte hadden", verklaart organisator F. van der Zalm. Het comité vroeg particulieren om geen voedselpakketten klaar te maken. „Dat wordt al snel rommelig en relatief erg duur", zegt Van der Zalm. „Voeding en wasmiddelen kopen we in grote hoeveelhe den in omdat dat goedkoper is. En het geld daarvoor komt van Wassenaarse midden standers die we hebben gevraagd om een bijdrage." Kosten De totale waarde van het transport is vol gens de organisator moeilijk in geld uit te drukken. „Veel artikelen worden met kor ting ingekocht. En hoeveel geld is de inge zamelde kleding waard? Eigenlijk doet dat er ook niet zoveel toe. Het gaat erom dat wat nodig is op de goede plaats terecht komt." Dat laatste zit volgens 'Wassenaar helpt Polen' wel goed. Al jarenlang worden de goederen in het Oosteuropese land door betrouwbare instanties uitgedeeld. In janu ari sturen deze nog een extra verantwoor ding, zodat duidelijk is waar alle giften naartoe zijn gegaan. In Krakau worden de spullen afgeleverd bij een klooster, waarna de zusters zorgen voor verdeling onder gezinnen, kinderte huizen en andere hulpbehoevenden. In Wroclaw zorgt een organisatie met de naam 'Christelijke Unie' voor de verdeling. Deze organisatie beheert een aantal tehuizen voor daklozen en deelt daarnaast paketten uit aan hulpbehoevende gezinnen. De twee vrachtwagens krijgen ieder twee chauffeurs mee, om de 1350 kilometer lan ge rit in een dag te kunnen doen. Daarnaast gaat een busje mee met daarin een aantal leden van het comité. „Het wordt beslist geen vakantietripje", verzekert Van der Zalm. „Er moet echt gewerkt worden. We moeten de hele lading met de hand lossen, want er is geen heftruck, geen steekwagen- tje, helemaal niets. En voor januari moeten we weer terug zijn, want iedereen moet dan weer gewoon aan het werk." VOORSCHOTEN De vogelstand op het Voorscho tense landgoed Ter Wadding doet het goed. Dit blijkt uit een rapportage van bioloog C.W. Stam van de werkgroep nest- kastonderzoek van de SOVON, de Samenwerkende Organisa ties Vogelonderzoek Nederland. Twee jaar geleden werd het park rond het landhuis op de grens van Leiden en Voorscho ten gerenoveerd. Kleine holenbroeders als de koolmees en de pimpelmees brachten 48 jongen groot, even veel als in voorgaande jaren. Grotere vogelsoorten doen het minder goed, constateert het rapport. Boomklevers en bonte spechten werden helemaal niet aangetroffen, terwijl merels, spreeuwen en lijsters slechts in kleine aantallen aanwezig ble ken. Het rapport sluit met een po sitieve toon af: .Verheugend is dat ook dit jaar de ransuil en de vleermuizen Ter Wadding als vaste woonplaats bleven verkie zen, terwijl ook de eenden in de vijver als vanouds present wa ren.' LEIDEN REGIO In bijna alle regiogemeenten worden dezer dagen kerstbomen ingezameld om ze te versnipperen, dan wel in de brand te ste ken. Oegstgeest zamelt om het milieu te sparen op twee dagen de kerstbomen in op een aantal plaatsen in het dorp om ze te versnipperen. De houtsnippers worden ver volgens gecomposteerd. De Oegstgeester kerstbomen kunnen op donderdag 2 janu ari van tien tot half twaalf en van één tot half vier, alsmede op woensdag 8 januari van één tot vier uur worden ingeleverd bij buurthuis Kraton (Buitenlust), het parkeer terrein van De Voscuyl, de Hofbroucker- laan, de hoek Morsebellaan/Jan Wolker slaan, de molen bij de Floralaan en de ge- meentewerf op de Haarlemmerstraatweg. Wassenaar gaat eveneens versnipperen. De bomen kunnen ingeleverd worden op maandag 30 december, vrijdag 3 januari en woensdag 8 januari. De 30ste zijn de Jozef school aan de Thorbeckestraat, de Bloem- campschool en het Mariaplein inzame- lingspunten. Vrijdag 3 januari is er naast bovenstaande plaatsen nog een extra inza- melingspunt op het speelveld aan de Duijn- steelaan. Alle posten zijn van tien tot vier uur geopend. Voorschoten houdt het bij de traditionele kerstboomverbranding. Op maandag 6 ja nuari is het zo ver. Locatie is wederom de Admiraal de Ruytersingel, hoek Sint Nico- laespad. De stapel wordt 's avonds om ze ven uur aangestoken. De Voorschotense bomen kunnen ook worden ingeleverd en wel op 2, 3 en 6 januari bij het kantoor van de reinigingsdienst aan de Marinelaan, op werkdagen tussen negen en twaalf en tus sen één en vier uur. De bomen mogen niet bij het huisvuil worden neergelegd. Zoeterwoude gaat snipperen. Vrijdag 3 januari kunnen de bomen naar het parkeer terrein van voetbalvereniging Meerburg (Rijndijk) worden gebracht, tussen tien en half één. In het dorp is het parkeerterrein van Haasbroek die dag inzamelingspunt, tussen half twee en vier uur. In Leiderdorp rijden op 3 januari ver- snipperaars rond, die de kerstbomen op de inzamelpunten zelf versnipperen. De bo men kunnen tussen 9.00 en 16.00 uur wor den ingeleverd op de hoek van de Lijnbaan en de Wilddreef, de Ericalaan tegenover de Van der Geerstraat, de Brink in de Muzen- laan, de Buitenhoflaan bij de Vijverhof, de pakeerplaats bij de Scheppingswerk of de parkeerplaats van RCL in de Bloemerd. Ook niet-afgegaan vuurwerk kan worden ingele verd. Ook Warmond versnipperd de kerstbo men. Op dinsdag 7 januari om 19.00 kun nen de kerstbomen worden ingeleverd bij de gemeentehaven. Van de versnipperde bomen worden in alle gemeenten gebruikt om paden te bedekken. Bomen die met kunstsneeuw zijn bespoten worden daarom afgekeurd, omdat de chemische substantie de grond vervuild. De bomen kunnen wel op de genoemde punten worden ingele verd. De ravage én de publieke belangstelling na het ongeval in Warmond was gistermiddag groot, maar de vijf in zittenden van deze auto kwamen met de schrik vrij. foto hielco kuipers WARMOND Een 19-jarige Leidenaar is giste ren in Warmond met zijn auto tegen een boom gereden en vervolgens over de kop geslagen en ondersteboven in een slootje terecht gekomen. Wonder bo ven wonder kwamen hij en zijn vier medepassagiers er zonder kleerscheuren vanaf. Het ongeluk ontstond gister middag rond half twee. De Lei denaar reed op het Oosteinde, uit de richting Warmond, toen er volgens zijn zeggen plotseling een kat op de weg opdook. De bestuurder week naar links uit, maar verloor daardoor de macht over het stuur met alle gevolgen van dien. ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur Spreekuur van 12-12.3Óuur(al- leen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Baars, Groeneveld, Jans sen. Van Leeuwen, Maris, Van der Meer, de Ruiter, Van Schie. Tan, Ver- hage en Zwijnenburg: za 8 uur tot zo 8 uur: R van Leeu wen, Rosmolen 2, tel. 218661. zo 8 uur tot 24 uur: J.H. Ruiter, Plantsoen 91, tel. 143916. Groep 2 - Bergmeijer, Van Gent, Klaassen. De Lange. Van Luyk, Mid dendorp. Nering BögeL Pufkus, Rus en Taytelbaum za 8 uur tot zo 8 uur. J Rus. Middel stegracht 129, tel 132500. ZO 8 uur tot 24 uur: G.A.E. Nering Bögel, Dahhastraat 26, tel. 124403. Groep 3 - Boels. J de Bruyne. W. de Bruyne, Fogelberg, Hutbers. Jurgens, Lely, Van den Mui|senbergh en Smit: za 8 uur tot zo 8 uur: W. de Bruyne, De Laat de Kanterstraat 32, tel. 134345. zo 8 uur tot 24 uur: F.M M. Huibers, Burggravenlaan 2, tel. 125820. Groep 4 - Bénit, Horn, de Kanter, Lahr, Lodder, Nieuwenhuis, Paulides, Van Rijn, Van Wingerden, J.G. Zaaijer en R.E. Zaaijer: za 8 uur tot zo 8 uur M. Horn, Zo- cherstraat 1, tel. 766123. zo 8 uur tot 24 uur: Zaaijer Zaaijer, Geerlingspad 11, tel. 316008. zo na 0.00 uur: F. Lahr. Zoeter- woudsesingel 11. tel. 120347. Groep 5 - Crul, A. Hammerstein. D. Hammerstein, De Lorm, De Jong, Kooijman, Prince, Reindersen Wiers- za 8 uur tot zo 8 uur: J. Witpaard (waarnemer), tel 217477 zo 8 uur tot 24 uur H.J H.R. Prince. Vondellaan 58. 761754. Waarnemingsregeling Homeopati- sche artsen. C. Juffermans/D. Koster, Haagweg41. tel: 315900; via dok terstelefoon 071-122222 kunt u ver- Leiderdorp l RpdPi. Vlaskamp 16. tel. 891100; spreekuur (uitsluitend voor spoedge vallen) van 12.30 tot 13.00 uur. Oegstgeest van za 8 uur tot ma 7.30 uur: J.J. Voorzaat, Boerhaaveplein 19, tel. 177461. Voorschoten za: F. Koopmans, Churchillweg 19, tel. 616352; zo: J. Baars, R. Wagner- laan 63. tel. 612520. Warmond Huisartsenpraktijk Boerhaave, Prof. Aalberselaan 2, Voorhout, tel. 02522-11393. Wassenaar za J Huls, Hofcampweg 65, tel. 13027; J.C. Spelt, Van Groenevelt- laan 17. tel. 11844. Zoeterwoude via uw eigen huisarts verneemt u wie de weekenddienst waarneemt APOTHEKEN De avond-, nacht- en Zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr. tot vr Apotheek Luifeibaan, Vijf Meiplem 3- 5, tel. 315048; Apotheek Beker, Lijt- weg 4, Oegstgeest, tel. 174161; Apotheek Haanraadts, Mauritssingel 188, Leiderdorp, tel. 419196. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Hel der. Roest (Leiden en omstreken): A.W. Helder, Hermelijnvlinder 36, Leiden, tel. 220513. Voor de praktijk van Vestjens en Van der Wouw E. van der Wouw, Boshui- zerlaan 26. Leiden, tel. 764058. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegstgeest. tel. 156161; of D J. Brandt. Homanstraat 1. Rijns burg. tel. 173266. Voor eigen praktijk: B.G Heemskerk. De Kempenaer- straat 21. Oegstgeest. tel: 071- 176761. Voor de praktijk van mevr. S. Stibbe, Bronkhorststraat 13. Leiden, tel 218393, alleen op telefonische af spraak. Wassenaar Alarm- en informatiekring dierenart sen: dokterstelefoon 070-3455300. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Lei derdorp, Oegstgeest err Warmond wordt waargenomen door L P W van Broeckhuysen, Bizetpad 8a, Leiden, tel. 768019; spreekuur om 13.00 uur. Voorsc hoten/Wassenaar B.P Hazenberg. Santhorsterlaan 39- 41, Wassenaar, tel. 15535. WIJKVERPLEGING Kruisvereniging Leiden, Oude Rijn 59. tel: 120144, na 17.00 uur en m het weekend uitsluitend bereikbaar via dokterstelefoon, tel: 122222 Bereikbaarheid Kruisvereniging 'Hart van Holland', werkgebied Rijnstreek: Leiderdorp en Zoeterwoude: Voor dringende gevallen buiten de spreek uurtijderi, tel: 01720-24024 ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK Sociaal Psychische Hulp: voor drin gende hulp buiten kantooruren, tel 06-8212141. LEIDERDORP/ZOETERWOUDE Leiderdorp en ZoeterWoude hebben gisteren weer een 'inva sie' van meubelkijkers en -ko pers over zich heengekregen. Traditiegetrouw zijn de meu belzaken op Tweede Kerstdag open en dat betekent voor het Meubelplein Leiderdorp, de concentratie van negen zaken nabij de Persant Snoepweg, als mede voor de meubelzaken aan de Rijndijk in Zoeterwoude weer topdrukte. Naar schatting hebben 20.000 mensen gisteren tussen tien en vijf uur een bezoek aan het plein, c.q. Leiderdorp gebracht. Dat zou nog tien procent meer zijn dan vorig jaar. Problemen bracht die toeloop niet met zich mee. Volgens een woordvoerder van de Leiderdorpse politie is een en ander 'soepel' verlopen. Sinds een paar jaar regelen de ondernemers hun zaakjes zelf op dergelijke hoogtijdagen. Sinds er op tweede Pinksterdag, enkele jaren geleden een enor me verkeerschaos ontstond rond het Meubelplein het verkeer zat toen tot op de rijks weg muurvast heeft men voor dergelijke dagen een draai boek klaarliggen. Toevoerwegen richting het nabijgelegen Elisa beth-ziekenhuis worden vrijge houden, terwijl hekken en bor den de juiste route naar de meubelzaken aangeven. Ook in en rond de zaken aan de Zoeterwoudse Rijndijk was het druk. De Rijndijk, in deze tijd toch al overbelast vanwege de afsluiting van de Achthove- nerweg in Leiderdorp, zat gis termiddag tussen drie en zes uur muurvast: er onstond een file van bijna drie kilometer. Ongelukken deden zich echter niet voor. Topdrukte op Tweede Kerstdag voor de meubelzaken in Leiderdorp. Auto's reden stapvoets, veel bezoekers moesten wat langer lopen, maar echt chaotische taferelen deden zich niet voor. foto hielco kuipers

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 17