Sport Sparta houdt zich koest in de Kuip Van Basten redt punt voor Milan Milko Djurovski weer veelbesproken man in Gronings Oosterpark Manchester United leider in Engeland Wouters helpt Lerby in 't zadel Feyenoord zegeviert in Rotterdamse derby Als Rob Jacobs zijn reputa tie van stunttrainer in tact wil houden, zal hij zijn spe lers toch anders moeten instrueren dan voor de derby tegen Feyenoord. Dat de 22.051 toeschou wers zich gistermiddag in de Kuip slechts bij vlagen hebben vermaakt, was voornamelijk te wijten aan de afwachtende houding van Sparta, dat net als in de thuiswedstrijd op een 0- 0 leek te willen aansturen. ROTTERDAM CPD Het zag er lange tijd naar uit dat de Spartanen in die opzet zou den slagen, maar in de laatste zestien minuten kregen ze toch de rekening en de 'kater' gepre senteerd voor hun ultra-defen sieve taktiek. Eerst produceerde loan Sabau uit een voorzet van Gaston Taument zijn eerste competitiedoelpunt van dit sei zoen en zeven minuten voor tijd bezegelde Feyenoords beste aanvaller Taument het lot van Sparta met zijn vijfde tref- fer:2-0. Omdat Jacobs 'officieel' niet in functie was, voerde Van Stee na afloop in de perskamer het woord. „We hebben Feyenoord doelbewust veel aan de bal la ten komen", legde hij uit. „We wisten namelijk dat Feyenoord moeite heeft om het spel te ma ken. Onze bedoeling was bij balbezit snel te counteren, maar daar is niets van terechtgeko men. We waren de bal weer veel te snel kwijt en bovendien had den we voorin te weinig stoot kracht om het de Feyenoord- defensie lastig te maken." Onder normale omstandighe den had Sparta met zijn taktiek wellicht kans op succes gehad, maar nu het veld hard en glad was, maakten de coaches min stens twee denkfouten. Op een bevroren vlakte is het bijna on mogelijk om snel en zuiver te counteren en bovendien is het niet verstandig om dicht bij ei gen doel te verdedigen. Een slippertje is immers gauw ge maakt. Snel combineren en tempo maken was ook voor Feyenoord een onmogelijke opgave en daarom wist het zich maar wei nig echte kansen te scheppen. John Metgod raakte in het begin de ijzeren boog aan de zijkant van het doel, een kopbal van Taument werd door Edward Metgod over de lat getikt, scho ten van Damaschin en Sabau werden in het begin van de tweede helft geblokkeerd en een diagonale knal van Rob Witsch- ge ging voorlangs. De kuitblessure van Ron van den Berg noopte Sparta Rob Jacobs zat vlak achter de dug out tussen het publiek om de ploeg te reorganiseren en dat pakte niet goed uit. Taument kwam gemaldkelijker langs Fa- Als Rob Jacobs (hier tussen het publiek, vlak achter de dug-out) zijn reputati moeten laten spelen dan in de Kuip. op. Sabau scoorde uit een voorzet van Taument via de binnenkant van de paal een fraai doelpunt en was daar duidelijk erg blij mee. Het bestuur van Feye noord beweert bij monde van voorzitter Lundqvist en pen ningmeester Van den Herik dat het door Sabau's zaakwaarne mer uitgegeven communiqué, waarin gesteld wordt dat de sta dionclub alle medewerking zal verlenen aan een transfer, niet helemaal juist is. Maar Wim Jansen heeft zich er al bij neer gelegd dat hij de Roemeen bin nen afzienbare tijd zal moeten missen. „Dit is zuiver een be stuurlijke kwestie", merkte hij op. „De technische staf staat hier helemaal buiten, maar nie mand hoeft mij uit te leggen, wat er aan de hand is. Ik ken de situatie." Over de overwinning op Spar ta zei hij: „We hebben uiteinde lijk toch het loon gekregen dat we verdienden. Het was moei lijk voetballen op dit veld. Onze grootste verdienste was, dat we de rust konden opbrengen om op de goals te wachten." Oppassen John de Wolf moet volgende week tegen Ajax oppassen. Een onbeheerste actie tegen Gerard Sandel leverde hem zijn vierde gele kaart op en dat betekent dat iedere volgende kaart goed is voor een schorsing. Toen Sandel de onderkant van zijn voet in het kruis van John Met god deponeerde en scheids rechter Mario van der Ende niet floot, meende De Wolf revanche te moeten nemen. Hij sprong met vooruitgestoken been naar de Spartaan en hoewel hij hem niet raakte, werd hij wegens hij EREDIVISIE n 10.81. Wouden 2-0 Scheidsrechter: Toeschouwers. 900. Gele kaart Barendse en Mulder (SW/Dordrecht '90). Broeders en 8oerebach (Roda JC). Derix 1-1, 26. Meijs l-2.Scheidsrechter: Lam- mers. Toeschouwers: 3 024. Gele kaart: Vene- tlaan (VW). MW FC Twente 0-3 (0-0). 56. De Boer 0-1, 73. Neijenhuis 0-2, 90.1 Langzamerhand rukt FC Groningen op naar een positie in de sub-top. Door een 1-0 overwinning op De Graafschap zijn vijftien punten in de laatste tien wedstrijden behaald. In de serie heb ben de Groningers alleen verloren van PSV. Het elftal van trainer Westerhof staat weliswaar op de ningse dienst bezorgde door wervelende acties achtste plaats, maar heeft evenveel verliespunten zijn bewaker Vreman een vervelende middag, als nummer vier Vitesse. FC Groningen heeft nog Ook in negatief opzicht viel Djurovski op. Tien inhaalwedstrijden tegen Ajax (thuis) en Willem II minuten voor het einde moest hij het veld verla- (uit) tegoed. ten na een tweede gele kaart wegens het onder uithalen van Vreman. De meest besproken speler in het Oosterpark was weer eens Djurovski. De Joegoslaaf in Gro- Korte tijd eerder had Djurovski van scheids rechter Wegereef zijn eerste gele kaart ontvangen na een overtreding op Olyslager. Wegereef had niet geconstateerd dat de doelman Djurovski een klap had gegeven en dat de Joegoslaaf vervolgens revanche nam. Beide spelers ontsnapten daar door aan de rode kaart. Het beslissende doelpunt kwam na twintig minuten tot stand. Op aangeven van Djurovski scoorde Van Duren. B u V I T E E B N D Feyenoord - Sparta 2-0 (0-0). 75. Sabau 1-0, 82. Taument 2-0. Scheidsrechter: Van der En- 0-4, 80. Berghuis 1-4. Scheidsrechter: Hou- 13.698. Rode kaart: 80. Djurovski 18 12 6 0 30 40 - 18 19 9 6 4 24 19 8 5 6 21 26 - 25 17 7 6 4 20 25 - 17 5 8 15 19-25 19 2 7 10 11 13 - 39 18 1 8 9 10 16-29 LONDEN »RTR Manchester United is sinds gisteravond de nieuwe koploper in de Engelse eerste divi sie. De uitwedstrijd tegen Chelsea werd met 3-1 gewonnen. Leeds United liet za terdag op eigen veld twee punten liggen tegen Tottenham Hotspur. 1-1. Het pro gramma van de league werd ontregeld door vorst en mist. Vijf duels werden afge last. Manchester United maakte in Londen de titelaspiraties waar. In de negentiende minuut opende Irwin de score. In de 56ste minuut maakte Clive Allen voor Chelsea weliswaar gelijk, maar één minuut later stonden de gasten opnieuw voor. McClair scoorde. Vier minuten later besliste Bruce het treffen uit een strafschop. Leeds, dat op eigen veld zes duels op rij had gewon nen, kwam tegen Tottenham al na negen tien minuten op achterstand. Howells scoorde voor de Europese tegenstander van Feyenoord, dit seizoen sterk spelend in uitwedstrijden. Speed maakte na 38 mi nuten gelijk. Liverpool versloeg Nottingham Forest, dat sinds de terugkeer in de hoogste afde ling in 1977 niet won op Anfield Road. Het werd 2-0 door treffers van McMahon en oud-Ajacied Mölby. Manchester City gaf tegen Queens Park Rangers een voorsprong van twee doel punten uit handen. Het werd uiteindelijk 2-2. Rangers miste tussen de bedrijven door via Wegerle, goed voor de twee tref fers, ook nog een strafschop. Anderlecht is herfstkampioen C0RERS: 1 Bergkamp (Ajax) 1 (RKC) 14, 3 Mulder (Twente) 11, 4 Boer (Twente) 9.6 Kalusha (PSV). Loeffen (Vitesse). (Ajax) 16. 2 Decheiver BRUSSEL ANP EERSTE DIVISIE Toeschouwers: 1.250. Gele kaart: Van Rijn (Den Bosch). Heerenveen - Helmond Sport 4-0 (2-0). 15. Goulooze 4-0 Scheidsrechter: Gele kaart Maarten de Jong (Heerenveen). Van Duyn- ge. Anderlecht heeft gisteren ge makkelijk het punt behaald dat de ploeg nog scheidde van het herfstkampioenschap. Door de overwinning op Antwerp FC werden het er zelfs twee. De landskampioen begint de win- terpauze met twee punten voorsprong op KV Mechelen en drie op Standard en Club Brug- hoven (Helmond Sport). _-l (0-1). 43. Wubben0-1,50 Vel- I. 82 Mandeis 2-1 (strafschop). Scheidsrech- g 2-0. 88. Lee 3-0. Scheidsrechter: geel) Bosveit (Go Ahead Eagles); gele kaart: Arts (Go Ahead Eagles) Bijzonderheid Hulshof (Eagles Scheidsrechter Reygwart. Toeschouwers 10.000 Wageningen - Zeeland 5-0 (2-0). 10 NEC Cambuur 1-1 (1-1). 23. Lok 1-0.44 2.500. Gele kaart: Oantuma (Cambuur). n Oeveren 2-2 Scheidsrechter: Anderlecht speelde pas gister avond om enig respijt te heb ben van zijn Europese wedstrijd op donderdag in Budapest te gen Rode Ster Belgrado. De klus in het eigen Astridpark was een stuk gemakkelijker. Anderlecht beheerste de wedstrijd en nam in de 28e minuut een voor sprong door Nii Lamptey. Na rust probeerde Antwerp nadrukkelijker mee te doen en Czerniatvnski was dicht bij de gelijkmaker, maar kreeg de bal niet voorbij De Wilde. Bosman, zeer actief aanwezig, zorgde voor 2-0 en voorkwam vervol gens op de doellijn een tegen- 5 5 29 39 - 28 treffer van Claessen. Roland Wohlfaith wordt gehinderd door verdediger Drazic v niettemin richting vijandelijk doel. MUNCHEN ANP 22 13 3 6 29 52 - 22 10 6 6 26 22 10 5 7 25 21 6 8 7 20 26 - 31 Heracles. Cambuur en GA Eagles periodekampioenen 3 0 1 6 16 - KV Mechelen, dat zijn geld zorgen enigszins probeert te verlichten door Versavel naar de koploper en zijn grootste con current te laten vertrekken te gen een vergoeding van miljoe nen guldens won vrijdagavond al gemakkelijk bij Club Luik. Standard liet een punt bij Lierse en de derby van Brugge eindig de ook in 1-1. Na acht weken was Foeke Booy weer terug bij Club, maar scoorde niet. Creve zette Brugge vroeg op 1-0, Tipu- ric maakte diep in de tweede helft gelijk voor Cerkel. 152229 dec 91 Jan Wouters geeft toe dat hij zich op de overgang van Ajax naar Bayem München heeft verkeken. De crisis bij de veel voudige Duitse kampioen zit dieper dan hij had gedacht. „Ik meende dat na een wedstrijd of drie het elftal er weer zou staan. Maar daar ben ik van terugge komen." De gewoonte van Bayem bij balverlies massaal in de verde diging terug te vallen, noopt hem ertoe tegen zijn natuur in te voetballen. Afwachtender dan hij ooit bij Ajax heeft gedaan. Drie fotografen legden zater dag de sterk wisselende ge moedstemmingen van Lerby op de bank vast. Bij rust (0-1kreeg de Deense trainer een fluitcon cert van de amper 11.000 ge trouwen op de tribunes te ver werken. De stadionspeaker moest wel reageren op de mas sale roep om Olaf Thon. „Heeft U alstublieft begrip. Thon is ge blesseerd. Hij kan echt niet spe len." Aan het eind met een zege van 3-1 op het bord was de stemming heel wat milder. Als middenvelder zorgde Wouters met een doelpunt voor het keerpunt in de wedstrijd te gen het met degradatie bedreig de Fortuna Düsseldorf. Bayem gaat erdoor de winterstop in als een bescheiden middenmoter: drie punten verwijderd van de dit jaar extra grote degradatie zone (de Bundesliga krimpt in tot achttien clubs) en voorlopig vier punten te weinig om voor Europacup-voetbal king te komen. Wouters was zaterdag niet de spelbepalende figuur die hij zou moeten zijn. Voor rust werd hij bij de opbouw van de aanval vaak over het hoofd gezien, in de tweede helft week hij wat meer naar links uit Effenberg bezette het centrum en was zijn rol belangrijker. Hij raakte eerst vol de lat en maakte daarna in het produk- tieve slotkwartier de tweede van de drie Bayem-treffers. Bij het eerste, twee minuten ervoor, had hij de lange pass op de vrij staande Effenberg gegeven, waaruit Mazinho het tweedui zendste Bayem-doelpunt maak te. Bij het derde vergreep Fortu- na-doelman Wittmann zich aan Mazinho, waarna Wohlfarth vanaf de stip inschoot. Het heeft er gisteren heel even naar uitgezien, dat het verloop van de Italiaanse competitie alsnog een sensationele wen ding kon krijgen. Op het schier eiland hebben de kenners zich al verzoend met een duel aan de top tussen het grootkapitaal van AC Milan en Juventus, waarbij de roodzwarte club hui zenhoog favoriet is. Na de landstitels van Napoli en Samp- doria zijn deze twee clubs aan hun status verplicht om weer enige orde in de hiërarchie van het calcio aan te brengen. De beste achtervolgers kregen het leidende duo zowaar weer in het vizier, toen de Lazio-spits Riedle AC Milan op achterstand zette, eerder had Katanec (van Sampdoria) hetzelfde gedaan met Juventus. Plotseling meldde Napoli zich aan het front, via een 3-1-voorsprong op Foggia. De marges in de top drie waren teruggebracht tot twee punten. Maar drie minuten later voor kwamen Gullit en Van Basten een eerste nederlaag van de koploper in Rome. De Utrechter rondde koppend een voorzet van de Amsterdammer af. De negende seizoentreffer van Van Basten kwam als ge roepen, want AC Milan wankel de in het Olympisch Stadion. De 60.000 toeschouwers zagen in de 52ste minuut linksback Sergio Gullit in de sprint aftroe ven. Riedle kopte via de ijzige grasvlakte de bal achter doel man Sebastiano Rossi. In de eerste helft was een doelpunt van Ruben Sosa al afgekeurd. Lazio en Milan hielden elkaar na de gelijkmaker keurig in evenwicht. Het was de zesde keer in dit seizoen dat Lazio een voorsprong in een thuisduel uit handen gaf. De Romeinse ploeg wacht nog altijd op de eerste ze ge in het Olympisch Stadion. De vreugde bij AC Milan, dat nog steeds Rijkaard moet missen, was zeer groot omdat van alle clubs in de top tien er geen en kele wist te winnen. Juventus verloor zelfs met 1-0 bij Sampdoria, terwijl Napoli in de slotfase tegen Foggia slechts een remise (3-3) aan de riante voorsprong overhield. Inter vergat ook dat het een theoretische kans om in de titel strijd terug te keren. De blauw- Vitesse pas in slotfase langs FC Den Haag FC Den Haag heeft Vitesse het voetballen onmogelijk gemaakt, maar er uiteindelijk niets aan gehad. In de slotfase drukten de Arnhemmers het kwaliteitsver schil alsnog in doelpunten uit: Uit (degradatie) nood geboren paste FC Den Haag de speelwij ze aan de tegenstander aan. Vi tesse had tenslotte vorige week bij Ajax gewonnen. De Arnhem se trainer Jacobs stuurde het zelfde elftal het veld in. De hou terige Loeffen bracht er op har de veld niets van terecht. Pas toen Cocu was ingevallen, lie pen de aanvallen bij Vitesse weer vloeiend en werd er ook gescoord. Dat gebeurde pas nadat FC Den Haag op een haar de ope ningstreffer miste. Van Oosten kopte in de 71ste minuut een hoekschop door naar Otto, die buiten bereik van Van der Gouw de lat raakte. Twee minuten later werd het 1-0. Na een slecht weggewerkte hoekschop kwam de bal bij Co cu. Zijn scherpe voorzet bereik te Van den Brom: 1-0. Onmid dellijk hierna werd de wedstrijd beslist. Verdediger Vermeulen kopte raak na een vrije trap van Laamers. De Haagse trainer Adriaanse was ondanks de nederlaag niet ontevreden. „Wij hadden de wedstrijd onder controle. Een klutsbal stond aan de basis van het eerste doelpunt. Dat kan ik niemand verwijten." Zijn collega Jacobs betreurde zijn aanvankelijke opzet. „De keuze voor Straal pakte ver keerd uit. Later met Loeffen op het middenveld en Cocu aan de linkerflank kwam de beleving terug." zwarte club mocht zich na af loop in de handen knijpen dat het thuis gelijk speelde tegen Genoa: 2-2. Een vroeg doelpunt van Brehme leek de honger van de eigen aanhang te kunnen stillen, maar na de pauze had den de gasten het beste van het spel. Aguilera en Eranio bogen de stand om in Genuees voor deel. Invaller Pizzi voorkwam tien minuten voor het einde een nieuwe blamage voor Inter. Spanje Barcelona hééft de achterstand op koploper Real Madrid niet draaglijker kunnen maken. Na dat de Koninklijke zaterdag een punt verspeelde in en tegen Za- ragoza (1-1), deed Barcelona gisteravond hetzelfde in en te gen Burgos: 2-2. De Bulgaar Stoitsjkov kreeg in de eerste helft rood wegens een elle boogstoot. Het verschil tussen de rivalen op de ranglijst be draagt acht punten. Barcelona naderde wel nummer twee Atle- tico Madrid, dat thuis verloor van Sevilla, tot één punt. Cruijff, die zaterdag zijn on genoegen over de structuur bij Barcelona naar buiten bracht, zag zijn ploeg tegen Burgos in de vierde minuut op voor sprong komen door Amor. De gelijkmaker van Tocomal viel een klein kwartiertje later. De verdediger van Burgos speelde later een kwalijke rol bij een op stootje met Stoitsjkov. Tien mi nuten voor de rust reageerde de Bulgaar geirriteerd en kon van arbiter Soriano Aladren vertrek ken. Richard Witschge mocht in de tweede helft zijn opwachting maken in de plaats van Bakero. Burgos profiteerde na een uur van de nummerieke minder heid bij de tegenstander, maar had daar wel geluk bij. Soriano Aladren zag een handsbal over het hoofd, waarna de Roemeen Balint de stand op 2-1 bracht. De Deen Laudrup, al weken in uitstekende vorm, redde kort voor het einde het punt voor Cruijff. „Gele en rode kaarten worden wel tegen Barca getrok ken, de tegenstanders worden gespaard", meende de Neder landse trainer. „De leiding heeft het duel duidelijk beinvloed", bekritiseerde Cruijff het optre den van de scheidsrechter. BUITENLAND ITALIË: Bari - Atalanta Bergamo 0-0, Cag- AC Milan 1-1, Napoli -Foggia - AS Roma 3-1, Sampdoria - Napoli Stuttgarter a Rostock Genua 14-16 Inter 14-16 DUITSLAND: Emtracht Frankfurt Dynamo Dresden 3-0, NOrnberg - Schalke'04 0-1, Bayern München - Fortuna Düsseldorf 3-1, VfB Stuttgart - Werder Bremen 1-1. Wat tenscheid - MSV Duisburg 2-0, tern - Köln 2-1. Leverki Kickers 3-1, Hamburger 4-1Mönchengladbach - 0. Dortmund 22-30 Ka Stuttgart 22-28 Nürnberg 22-24 BELGIE: Lierse SK - Standard Luik 1-1, FC Luik - KV Mechelen 0-2, Beveren - Ware- dracht Aalst - AA Gent 1-3. Club Brugge - Cercle Brugge 1-1, Lokeren - Charleroi 2- Anderlecht-Antwerp FC 2-0 Anderlecht 17-27 Standa United 19-44 M City 20-32 Leeds 20-43 Aston Villa 20-30 Sheffield 19-32 Arsenal 18-29 SPANJE: Atletico Madrid - Sevilla 0-3. Mallorca - Albacete 0-1, Espanol - Coruna 0-3, Real Sociedad - Logrones 4-0, Zara- goza - Real Madrid 1-1, Oviedo - Sporting seille - Rennes 5-1, Cannes 3-1, Auxerre - Caen 5-1, - Paris St Germain 1-1, Toulouse D. Nantes - Toulon 1-2, Montpel- Marseille 21-32 Caen Monaco 22-29 Le Havre PSG 22-27 Auxerre 1. Airdrieomans - Hibernian 0-3. Celtic - St Mirren 4-0, Dundee United - Dunfermline 0-0. Falkirk - Glasgow Rangers 1-3. Hearts - Motherwell 3-1 Hearts 24-39 Hibernian 24-31 Rangers 24-37 Aberdeen 24-28 Celtic 24-32 Dundee 24-27 TURKIJE: Galatasaray - Besiktas a 2-2, Bolu - Sariyer 2-1, GRIKENLAND: Apollon - 12-19 Olympiakos

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 14