W lk/d Geef Toon Hermans iets leuks op z'n 75ste verjaardag. Nuts Gulden Oogst Nu nog ongelimiteerd belastingvrij sparen, nutsspaarbank 5 Wetswijziging Wet uitkeringen vervolgings slachtoffers 1940-1945 en Wet uitkeringen burger-oorlogs slachtoffers 1940-1945. De Wet uitkeringen vervolgingsslachtoffers 1940-1945 (Wuv) en de Wet uitkeringen burgeroorlogsslachtoffers 1940-1945 (Wubo) zijn van toepassing op personen die tijdens de Duitse of Japanse bezetting vervolging hebben ondergaan of door oorlogs geweld (bijvoorbeeld bombardementen) of anderszins (vrijheidsberoving, verplichte tewerkstelling, onderduik, mishandeling e.d.) zodanig lichamelijk of geestelijk letsel hebben opgelopen dat zij blijvend invalide zijn geworden. Ook burgers die-het slachtoffer zijn geworden van de zogenaamde Bersiap-periode (oorlogsongeregeldheden in Indonesië tot 1949) kunnen onder de Wubo vallen. De uitkeringen ingevolge de Wuv en de Wubo maken het deze mensen mogelijk het levenspeil te handhaven dat zij hadden bereikt voor het intreden van de invaliditeit. De wetten word.en uitgevoerd door de Pensioen- en Uitkeringsraad. Met ingang van 1 januari 1992 worden deze wetten gewijzigd (publikatie in Staatsblad 1991nr. 620). De wetswijziging heeft tot doel in de Wuv en Wubo de gelijke behande ling van vrouwen en mannen te garanderen. Een aantal discriminatoire bepalingen wordt gewijzigd of geschrapt. Deze worden overigens sedert 1987 niet meertoegepast. Deze toepassingspraktijk wordt nu in beide we Dit is vooral van belang voor gehuwde vrouwen die dezelfde rechten op een uitkering krijgen als gehuwde mannen. Daarnaast wordt in de wet geregeld dat ongehuwd duurzaam samenwonenden worden gelijkgesteld met gehuwden. Personen, die menen op grond van het voorgaande aanspraak te kunnen maken op een uitkering op grond van de Wuv of de Wubo, kunnen zich-ook voor nadere informatie- wenden tot: Pensioen- en Uitkeringsraad Postbus 9575 2300 RB LEIDEN Tel. 071 - 356500 Diegenen, die reeds aanspraken hebben in het kader van Wuv of Wubo of van wie op dit moment een aanvraag in behandeling is, wordt verzocht niet op deze advertentie te reageren. Zij zijn reeds in november schriftelijk door de Pensioen- en Uitkeringsraad geïnformeerd over de wetswijziging en de gevolgen daarvan voor de uitkering. Ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur Directie Verzetsdeelnemers, Vervolgden en Burger-oorlogsgetroffenen ln 7 0 t N h H 1 FK Kunststof kozijnen Komo/Kiwakeur Geluidsdemping 35 db 10 jaar .garantie op materiaal en montage Ook in hout en aluminium Op 17 december a.s. wordt Tbon Hermans 75 jaar jong. Stuur hem een kaartje. Dat zal 'n verrassing zijn! Hij zal het trouwens nog leuker vinden als u ook iets voor het Wereld Natuur Fonds doet Plak daarom 2 postzegels van 80 cent extra op uw felicitatiekaart Stuur deze naar: Tbon 75, Postbus 222,1000 AE Amsterdam. In de speciale gala-uitzending van de VARA en de BRT op 17 december, zal dan naast de huldiging van Tbon worden bekend gemaakt hoeveel er door u allen is bijeen gebracht voor het WNF. Kortom, stuur vandaag nog uw kaartje! Stuur Toon een kaartje (en steun het Wereld Natuur Fonds). Deze actie is mogelijk gemaakt door de Stich ting VSB Fonds/Verenigde Spaarbank NV. Blijkens akte 3 december 1991 verleden voor notaris H.F.G. Moussault te Roelof- arendsveen hebben de ech telieden J. Straver en M.G.J. den Hollander, wonende te Roelof arendsveen, Lupine straat 21 (2371 NJ). huwe lijksvoorwaarden opgemaakt, staande huwelijk. Een afschrift van de akte is inqeschreven op 4 december 1991 onder nummer 53501 in het huwelijksgoederen-regis ter bij de Arrondissements rechtbank te 's-Gravenhage. H.F.G. Moussault. notaris. bu leiderdorpse volksuniversiteit KERST-ACTIVITEITEN 19911 PATCHWORK KERSTDECORATIES - vrijdag J 3 december n deze les leert u kerststoffen verwerken op tempex Meebrengen: aardappelschilmesje, potlood, schaar, haaknaald, restjes katoenen kerststof (kerststof ook eventueel bij de docente te koop). KERSTSTUKJES MAKEN Mk}) - dinsdag 17 december van 20.00-22 00 uur of - woensdag 18 dec van 20.00-22.00 l Elke deelnemer maakt twee kerststukjes. mesje, kniptangetje en/of s Deze kerstactiviteiten worden gegeven in het bouw van de LVU, Splinterlaan 89, Leiderdorp. Aanmeldingen en betalingen dienen van te vore Grote Fruitverkoop Iedere maandag en dinsdag 0 Clementimes manderijnen5,00 1 kist 70 stuks extra grote 18 vol sap witte Grape Fruit's5,t :uks Navelinas hand sinaasappelen 10,( Bildstar rode aardappelen W.J. Sira A.G.F. handel tel. 224769 NOG DEZE WINTER NAAR DE SUBTROPEN? De w'inter even subtropisch doorbreken? Dat kan. Center Pares heeft de komende maanden nog enkele comfortabele bungalows vrij. Met subtropische faciliteiten op loopafstand. En omdat we toch in de feestmaand zitten, doen wij er iets extra's bij. Als u een midweek- of weekendverblijf in januari of februari boekt ontvangt u in uw bungalow een royaal surprisepakket. Helemaal gratis In alle parken in Nederland en België (m u v Het Heiiderbos) nter het gunstigst zijn. Is fl 340,- zit u in januari bijv een midweek lang in een 6 persoonsbungalow (type 21op Het Vennenbos Dat is nog geen fl 60.- per persoon. BOEK VÓÓR 6 IA1VUAR1 1992 Bil CENTER PARCS en u ontvangt een gratis surprisepakket Bel gratis06-0 226 226 Boek meteen Bel op werkdagen tussen 8.45 en 22 00 uur en in het weekend tussen 10.00 en 15 00 uur. Neckermann Reizen. ANWB of WV-i kantoor. CenterËIrcs diersoort. m Nog even en uw spaargeld is vogelvrij. Want vanaf 1 januari 1992 maakt de fiscus driftig jacht op de rente. Hoogste tijd dus om maatregelen te treffen. In de vorm van de Nuts Gulden Oogst Spaarrekening. Een spaarrekening met louter voordelen. Zoals een opbrengst die - ongeacht de hoogte van het bedrag - na 12 jaar geheel belastingvrij is. En een on gekend aantrekkelijke rente (momenteel maar liefst 8,5%). Het overlijdensrisico is meeverzekerd voor het totaal van de te storten bedragen. De looptijd is minimaal 12 en maximaal 20 jaar. De minimuminieg bedraagt f 4000,- per jaar. Uw eerste storting mag - afhankelijk van de looptijd - 5 tot 10 maal het bedrag zijn van de vervolgstortingen. Met de huidige hoge rente is dat zelfs voor beleg gers het overwegen waard. De rekening kent slechts één "maar": u moet 'm vóór 1 januari 1992 openen. Enige haast is dus geboden, als u wilt voorkomen dat de Brede Herwaardering voor u resulteert in een smallere beurs. OOK WELKOM OP ZATERDAG 7 EN 14 DECEMBER. Voor de Nuts Gulden Oogst Spaarrekening, een koopsom polis of een andere pensioenverzekering staan we 'niet alleen tijdens de normale kantooruren voor u klaar. Maar ook, op afspraak, op zater dag 7 of 14 december, in ons kantoor in Leiden. Uiteraard voor een vrijblijvend advies. En desgewenst maken we het ook meteen voor u rond. Een afspraak regelt u door de bon in te zenden. Even doen. Dan wordt uw spaargeld straks niet vogelvrij verklaard. Maar belastingvrij. Ja, ik maak graag een afspraak op 7 of 14* december, die u tele fonisch zult bevestigen. Telefoonnr.- 'Doorhalen wat niet van toepassing is. Stuurdcze bon in een ongefrankeerde envelop naar: Nutsspaarbank, Antwoordnummer 10504, 2300 VL Leiden. Voor meer informatie kunt u ook gratis Nuts-Telebank bellen (06-0331) of even binnenlopen bij het dichtstbijzijnde kantoor.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 20