Voor een bank zijn er verschillende manieren om een internationaal netwerk op te zetten. Of je zet in alle landen eigen kantoren neer. Of je gaat daarnaast ook nog eens allianties aan met banken in die landen. Wat Europa betreft heeft de Rabobank voor de tweede manier gekozen. Nederland heeft immers zoveel buitenland en zoveel exporteurs, dat red je nooit alleen met eigen kantoren. Neem een land als Frankrijk. Wat kan een kantoor in Parijs of Lyon u nu aan steun bieden als u in Gérardmer (Vogezen) zaken moet doen? Hebt u dan niet meer aan een kantoor in Gérardmer? Onze strategie is dus om, naast het hebben van eigen kantoren, intensief samen te werken met andere banken in Europa. In Frankrijk bijvoorbeeld met Crédit Agricole, de grootste Franse bank. Dat houdt in, dat u in Frankrijk via de Rabobank bij niet minder dan §.923 Crédit Agricole kantoren, waaronder één in Gérardmer (Vogezen), terecht kunt. Zo werken we in Engeland al samen met de Lloyds Bank (totaal 1.967 kantoren) en in Spanje met de Banco Popular (L678 kantoren). Met banken in andere grote Europese landen wordt druk overlegd om tot eenzelfde hechte samenwerking te komen. Zo ook in Duitsland, als aanvulling op de acht eigen kantoren. Dat betekent voor u, dat u straks overal in Europa ter plaatse kunt beschikken over onze diensten als leningen en kredieten, betalingsverkeer, wisseldiscontering, incasso van vorderingen en handelsbemiddeling. Net als bij uw eigen Rabobank. Geen enkele andere Nederlandse bank kan u dit op een dergelijke schaal aanbieden. Ondertussen groeit het aantal eigen Rabobank- vestigingen in het buitenland (nu 35) gestaag door. Ook buiten Europa, in de USA, in Latijns-Amerika, Azië, Rabobank. Aangenaam. zie je steeds vaker de naam'Rabobank'op de gevel verschijnen In die gebieden worden we vooral gezien als de specialist in food- en agribusiness. In de USA behoren we (met Wells Fargo en Bank of America) zelfs tot de leidende drie food- en agribusinessbanken. Terwijl ook in andere sectoren ons aandeel toeneemt. Het totaal aantal kantoren in het buitenland zit nu op 12.603. Tot zover het buitenland. Ook in Nederland zelf werken de Rabobanken aan de internationalisatie van het bedrijf. Bij de lokale Rabobank is de kennis en ervaring beschikbaar om internationaal zaken te doen. De plaatselijke Rabobank kan u het volledige pakket buitenlandprodukten aanbieden, variërend van betalingsverkeer tot bankgaranties, van vreemde valuta transacties tot accreditieven en van incassoregelingen tot kredietallocatie. Onze lokale expertise kan, als het nodig mocht blijken, altijd aangevuld worden door centraal opgestelde buitenland-deskundigen. Bovendien hebben we een aantal specifieke buiten landprodukten, zoals Quick Cheque Service, Export-incasso en Export-garantie, die ervoor zorgen dat de exporteur snel zijn geld binnen heeft. Dit alles is niet zonder resultaat gebleven. Ons markt aandeel in het buitenlands betalingsverkeer is de afgelopen jaren verdubbeld. Ruim een kwart van de im- en exporteurs ziet ons nu als de belangrijkste partner op het gebied van internationale dienstverlening. Wij werken er aan om onze dienstverlening over de wereld steeds verder uit te breiden. Met nieuwe kantoren. Met nieuwe allianties. Met nieuwe produkten. En vooral... met nieuwe relaties. Maak eens een afspraak met de buitenlandspecialist van de Rabobank. Hij helpt u graag verder. Rabobank TmA

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 17