Scorebord
Maandag 18 november 1991
TIM BROUWER DE KONING ROB ONDERWATER WIM VAN WANROOY ROB VAN DER ZANDEN
21
HET WERELDKAMPIOENSCHAP
voetbal voor vrouwen in China is afge
lopen weekeinde van start gegaan met
een indrukwekkende ceremonie. Ne
derland is overigens afwezig op het
WK.
BEKER
Heerenveen - PSV 0-2 (0-2). 5 Elierman 0-!.
29 Elierman 0-2. Scheidsrechter Van der En-
de. Toeschouwers 13.000 (uitverkocht). Gele
kaart Andone (Heerenveen) en Valckx (PSV).
RBC Helmond Sport 2-0 (2 0). 6 Yiimaz 1-0.
41 Vereyken 2-0. Scheidsrechter Klootwiik
Toeschouwers 1750 Gele kaart. Kort en Van
Oeveren (beiden RBC). Streppel en Van Duinho
ven (beiden Helmond Sport).
Eindhoven - Wageningen 2-2 (2-2, 0-1). Eindho-
ve.n W n i 17 V 1. O-I. 55 Van Keeken 0-2.
60 Jansen 1-2. 68 Jansen 2-2. Scheidsrech
ter- Schuurmans. Toeschouwers 1250 Rode
kaart 16 Heesen (Wageningen) Gele kaart Van
Corstanie en Willems (beiden Eindhoven), Ver
spui. Vink en Vlemmings (allen Wageningen)
Emmen - Excelsior 1-0 (0-0). 48 Bosch 1-0
Scheidsrechter Van Vliet. Toeschouwers 1100.
Rode kaart 82 Frehe (Excelsior). Gele kaart
Eersteling, Videka en Pruijmboom (allen Excel
sior).
Haarlem - NEC 4-3 (2-1). 14. Aalbers 0-1. 28.
Baas 1-1. 36. Van Galen 2-1 (strafschop), 50.
Lok 2-2. 61 Brouwer 3-2. 68 lliohan 4-2, 83
Lok 4-3. Scheidsrechter Lammers. Toeschou
wers. 1264 Rode kaart. 82 Stock (NEC) Gele
kaart. MacDonald en Helenklaken (beiden Haar
lem), Aalbers, Lok en Van der Linden (allen
NEC).
Veendam - Vitesse 2-2 (2-2, 0-1), Vitesse w.n s
20 Van Arum 0-1, 59 Brouwer 1-1, 68. Loef-
fen 1-2, 90 Brouwer 2-2 Scheidsrechter
Schaap Toeschouwers: 2600. Gele kaart De
Haan (Veendam)
VW - BW Den Bosch 1-1 (0-0, 1-1), WV w.n.s.
79 Graef 1-0, 90. Van Eek 1-1 Scheidsrechter
Luinge. Toeschouwers; 1600. Gele kaart: Graef
en Van, der Kaay (beiden VW), Smeets en Der-
ksen (beiden BW Den Bosch).
FC Groningen - Cambuur 3-2 (1-1). 11. Djurovs-
ki 1-0. 23. Mols 1-1, 52. Bos 2-1, 57 D|urovski
3-1, 80. Kooistra 3-2. Scheidsrechter: Reyg-
wart. Toeschouwers. 10 015. Gele kaart- Hól-
band en Wilson (beiden FC Groningen), De Haan
en Hoogma (beiden Cambuur).
NAC - FC Utrecht 0-1 (0-1). 32. Roest 0-1.
Scheidsrechter Houben. Toeschouwers 3768
Gele kaart Den Haan (NAC). Plugboer en Aipas-
sa (beiden FC Utrecht)
Rheden - FC Twente 2-1 (1-0). 45 Bremer 1-0.
54 Baltus 2-0 63. Mulder 2-1 Scheidsrechter.
Van Haaften Toeschouwers: 3500. Gele kaart
Rutten (FC Twente).
Volendam - TOP 1-1 (1-1. 1-1). TOP w.n.s. 13
Clavton 1-0, 23. Wubben i-1 Scheidsrechter:
Bakker Toeschouwers 850. Gele kaart Van
Loon, De Leeuw, Clayton. Peters (allen Volen
dam). Keürenties (TOP).
Meerssen - Roda JC 0-2 (0-2). 16 Ter Avest 0-
1. 28. Verhagen 0-2. Scheidsrechter Kloeg
Toeschouwers; 5000 Gele kaart: Coumans
RKC - Telstar 2-4 n.v. (1-1. 2-2). 12 Hoop 0-1.
a 1-1.49 Regtop 1-2.81-VanHin-
KNVB-AMATEURS
BEKER
Quick (H) Noordwijk 4 - 3, Kozakken B -
SW/Dordr 4 - 2. Velo - Scheven.za 2 - 0. Unitas
- ASWH 5 - 3, Aeolus - Nw Lekkerl 1 - 1 (Aeolus
wns). Die Haghe - Quick Boys 3 - 3 (Quick Boys
wns). WSB - UVS 1 - 7. Groeneweg - WSE 0 - 1
VDL - DJS 2 - 2 (DJS wns). ADO (zon) - RVC 5 -
1 Quicksteps - VCS 0 - 7
COMPETITIE
ZATERDAG
EERSTE KLASSE A
NSW - Excels. M 3 - 2, ARC - FC Lisse 0 -
1Rljnsb. B - Barendr 0 - 2, Spijkeniss - Ro
zenburg 1 - 3
Qii'iCk Boyi"v - -'8 5^2-1-12 22 '- -1-2-
FC Lisse 9 4 3 -2 11 17 - 15
Noordwiik 8 3 4 1 10 13 - 7
Katwijk 8 3 3 2 9 11 - 7
NSW 8 4 1 3 9 18 - 17
Heerjansd 8 4 1 3 9 14 - 15
ARC 9 3 3 3 9 11 - 11
Rijnsb. 8 9 3 3 3 9 14 - 16
Rozenburg 9 3 2 4 8 15-16
9 0 6 3 6 7 - 11
Mons
DUNO
9-11
9-10 Zevenhove
VIERDE KLASSE A
Hazersw.B - Maasdijk 1 - 0
SEV
9-12 I
Castnci
CJW
9-15 Hoofddorp
8-11 SIZO
9-11 Velsenoord
9-11 SCW
9-10 SMS
8- 9 RCH
ZONDAG
landia 2-2.
EDO 9 6 2 1 14 19 - 14
ADO'20 9 5 3 1 13 19 - 9
AFC 9 5 3 1 13 21 - 16
DWV 9 3 5 1 11 15 - 11
AiphenseB 9 4 2 3 10 18 - 13
EERSTE KLASSE B
Seroosk. - Altena 4 - 2, DOVO - GWV 3 - 3
Kozakken B 8 7 1 0 15 25 - 10
GVW 9 6 2 1 14 21 - 13
Spakenburg 9 5 3 1 13 19-13
WOG 9 5 2 2 12 21 - ip
DOVO 9 4 - 4 1 12 26-21
Huizen 9 2 4 3 8 8-12
SDVB 8 3 1 4 7 18 - 11
Valleivog 8 2 3 3 7 12 - 11
Zw Wit '28 8 2 3 3 7 10 - 12
Seroosk 9 1 5 3 7 10 - 14
DOSK 9 2 2 5 6 14 19
Marken 9 1 3 5 5 8-13
ASWH 9 1 3 5 5 9-24
Altena 9 0 4 5 4 6-24
2 - 2, Or. Nassau - Lunteren 1 -1
DETO 9 7 2 0 16 26 - 10
Jsselmv 9 5 3 1 13 14 - 5
DVS 33 9 5 2 2 12 15 - 12
Or Nassau 9 4 3 2 11 11-10
Broekst B 8 5 0 3 10 18 - 20
Jrk 9 3 4 2 10 15 - 16
Drachts B 8 4 1 3 9 16 - 15
Genemuiden 9 3 3 3 9 16 - 10
WHC 9 3 3 3 9 18 - 16
ACV 8 4 0 4 8 13 - 12
JW 9 1 3 5 5 12 - 19
Revo Boys 9 0 4 5 4 12 22
„unteren 8 0 3 5 3 10 - 15
8eQuick'28 9 1 1 7 3 12 - 26
TWEEDE KLASSE B
Excels P - TOGR 1 1RWH - s-Grav.SV 0 - 0.
HVO - DSVP 1 - 1, RCL - CSW afg, Capelie - De
Zwerver 3 -1
RWH 9-14 SV'35 9- 8
SHO 9-13 CSW 8- 7
HVO 9-13 TOGR 9- 7
Capelie 9-13 RCL 8- 6
- - - - - 9. 6
9- 3
DERDE KLASSE A
BVCB Hoekse 8 sno, Leiden - Monster 6 3,
Zevenhoven WOR 5 - 3
DEVJO 9-17 WOR
Die Haghe 9-14 BVCB
RCH 9 3 4 2 10 12
Wilhelmus 9 2 6 1 10 12
Holland.a 9 2 5 2 9 13
Aalsmeer 9 1 6 2 8 8
Stormvog 9 1 4 4 6 8
Elinkwi|k 8 1 3 4 5 13
DCV 8 2 1 5 5 13
Papendr 9 13 5 5 9
OHC 9 0 5 4 5 8
TWEEDE KLASSE A
Roodenburg - Oliveo 6 -1
VCS 8-12 Roodenburg
ADO 8-11 Oliveo
Hermes DVS 8-10 Blauw Zwart
VIOS 8-10 RKAW
Quick 8- 9 Olympia
Soccer Boys 8-12 SJC
VEP 8-10 WSE
WSB 8-10 FC Lisse
Foreholte 8-10 NSV
Nieuwkoop 8- 9 Lugdunum
Gouda 8- 9 TOGB
VIERDE KLASSE A
Kickers'69 - DOSR 1 2
UDWS 8-13 RandstadS
DOSR 8-11 VTL
ROAC 8-11 Docos
Meerburg 8-10 SJZ
LFC 8- 9 Kickers
Alkmania 8- 9 VNL
VIERDE KLASSE B
Moordrecht - Bergamb afg, Nicolaas B - DONK 1
- 2 (DONK periodekampioen)
DONK 7-12 ONA
ESTO 8-11 Bodegraven
UN 10 8-11 Groeneweg
Stolwijk 8-10 Moordrecht
Bergambacht 7- 9 Nicolaas B
GSV 8- 7 Altior
AFDELING LEIDEN
BEKERVOETBAL
ZATERDAG
RES.EERSTE EN TWEEDE KLASSEN
POULE 1Woubrugge 2-Alphia 2 0-5.
POULE 2. Alphia 3-Koudek.2 0-0, RCL 5-Ha-
zersw B 2 1-4
POULE 3: Lisse 5-Kagia 2 1-1, Ter Leede 4-
Riinsb 8 4 2-3
POULE 4 Ter Leede 3-Noordwi|k 4 1-3, Kagia
POULE 8 VNL 1-Sleutels 2 2-5
RES DERDE KLASSEN
POULE 1 SVOW 2-ARC 5 1-0.
POULE 2. Koudek 3-ARC6 6-0.
POULE 3 ARC 8-Alphia 4 1-5
POULE 6 VTL 1-Ter Leede 6 3-1
POULE 8 Rijnsb B 9-Quick B8 1-2. Noord-
wi|k 7-KRV 4 7-5
POULE 9 Noordwijk 9-Valken 4 3-5.
Rijnsb B8-KRV 7 1-0.
POULE 10: Ter Leede 5-Abbenes 2 1-3
POULE 11: KRV 5-Lisse 7 2-1Rijnsb 8.6-Lei-
den 4 5-3.
POULE 12 GWS 3-Rijnsb.B. 10 7-0.
ZONDAG
EERSTE KLASSE
Warmunda-Teylingen 0-0, MMO-Stompwijkse
Boys afg.
EERSTE KLASSE
StompwB. 7-11 ASC 8- 8
Teyltngen 8-11 UDO 9- 8
LeidsB 8- 9 Bernardus 9- 7
8- 5
8- 4
VNA 8- 8
BEKERVOETBAL
ZONDAG
RES.EERSTE EN TWEEDE KLASSEN
POULE I Teyl 2-SJC3 0-4.
POULE 2: Lisse 3-WSB4 5-3.
POULE 3: U00 2-ASC 2 2-1
POULE 4 Meerburg 3-Kickers 3 1-1, ROAC 4-
Altior 2 2-0
POULE 5. Altior 3-Bernardus 2 5-2.
POULE 6: ROAC 3-MMO 2 2-3, SJZ 2-Alkman.2
2-1.
POULE 7 UDWS 3-Roodenb.4 0-9, LFC 2-
Leidsche B.2 6-3
POULE 8 Docos 3-VTL 2 1-2, Rijnland 2-
Roodenb.3 6-1.
POULE 9: VNL 2-Docos 4 3-2, Stompw.B 2-
Randsl Sp.2 3-1.
9- 7
9- 7
9- 9
aaldwijk
Voorsch - - 9-11 ADO 9- 8
Honsel 9-11 Maasdijk 9- 7
Haz.Boys 9-10 JAC 9- 6
Nootdorp 9- 9 SVPTT 9- 5
VIERDE KLASSE B
TAW Sportl.'46 2 - 0. Kagia - Alphia afg
Oegslgeest 9-15 KRV 9- 8
Ter Leede 9-15 CVC 8- 6
Jodan Boys 9-14 Kagia 8- 6
Rohda 9-10 TAW 8- 5
Sportlust 8- 8 Sleutels 9- 5
Be Fair 8- 8 Alphia 8- 2
VIERDE KLASSE B(W1)
Castricum - Altius 1-1. CJW - DSC 74 3 - 3.
SCW - Velsenoord O - 0. SMS - Hoofddorp 2 - 2
9- 9
Be Fair 81 9-17 Olympia BI
Noordwijk BI 9-15 Ri|nsb B BI
Alphens.B BI 8- 9 ARC BI
Roodenb BI 9- 9 SJC 81
Katwijk BI 10- 9 WSE BI
WSB BI 10- 9 DSOB1
KNVB RESERVES
ZATERDAG
RES.EERSTE KLASSE: Rozenburg 2-Ex-
cels.2 3-1, Spijk.2-Noordwijk 2 2-1, RWH 2-
Quick B.21-2.
Quick B 2 10-18 Excels 2 9-7
Katwijk 2 9-13 ASWH 2 10-7
Spijk 2 9-13 ARC 2 9-6
Noordwijk 2 10-13 Barendr 2 10-6
Rozenburg 2 9-12 RWH 2 10-5
Ri|nsbB2 10-10 RCL 2 9-4
RES.TWEEDE KLASSE A HBSS 2-Ter Leede 2
0-0, Zw Wit 2-Vit.Deltt 2 1-1
RES TWEEDE KLASSE 8 Heeqansd 2-Nw lek-
kerl.2 2-1. Oranje Wit 2-Kozakken B.2 0-2. AS
WH 3-SHO 2 2-2
RES.DERDE KLASSE B. Oegstg.2 Katwijk 3 1-
4, Sportl.3-Spirit 2 afg, Jodan B.2-Lyra 3 afg,
DSVP 3-ARC 3 0-0, Rijnsb.B.3-RCL 3 11.
ZONDAG
RES.EERSTE KLASSE: DHC 2-Papendr.2 0-0,
Musschen 2-Unitas 2 1-0, Lens 2-Rijswijk 2 2-
1
Westl 2 8-14 DCV 2 9-8
UVS 2 8-13 Ri|swi|k 2 8-7
DHC 2 9-12
Wilhelmus 2 9-10
Spartaan 2 9-10
le 2-2.
k 7-3
POULE 2. UVS 5-UDO 3 8-2, SJC 6-Foreh 5 0-
7
POULE 3 Lisse 6-ASC 3 3-3
POULE 4 UVS 6-Teyl.3 5-4, SJC 7-Lisse 4 2-5.
POULE 5 Alph B 7-DOSR 4 6-2.
POULE 7 Kickers 4-Alph B 4 3-3
POULE 8 Alph B 6-DOSR5 1-3
POULE 9 Bernardus 4-Ri|nland 4 3-0
POULE 10: VNA 2-Leidsche B.3 6-1
POULE 11 VTL 3-Rijnland 3 0-6, Docos 5-
Roodenb 5 2-1.
POULE 12 SJZ 5-Bernardus 5 3-1, Stomp
wB 3-SVLV 3 2-4.
GDA 9-9
Duno 9-9
UVS 8-8
SPORTPRIJSVRAGEN
LANDELIJKE JEUGD
Feyenoord - DWS 7 - 2, Sparta R - Den Haag 0 -
0, AZ - Haarlem 2 - 4
FC Den Haag 9-14 Sparta 9- 8
Ajax 7-13 UVS 9- 8
Feyenoord 9-12 Heerenveen 7- 6
DWS 9-12 Emmen 9- 5
Gronin.ngen 8-10 AZ 9-4
Haarlem 9- 9 Telstar 8- 1
EERSTE KLASSE
ADO - AFC 4 - 1. Noordwijk - Hollandia 0-1,
AFC Quick -Volendam 1 -4
Volendam 9-17 Quick Boys 9- 7
ADO 9-14 WOG 9- 7
Roodenburg 9-14 RVC 9- 7
Ajax A2 9-12 AFC 9-4
Hollandia 9-11 VCS 9- 4
Quick 1890 9- 9 Noordwi|k 9- 2
REGIONALE JEUGD
EBOH-DCV 3-0, Olympia-Umtas 2-0, Quick-
RKAW 3-0, Westlandia-Sparta 0-1.
ARC 9-16 EBOH 10-10
Spijkenisse 10-16 Sliedrecht 9- 9
Olympia 10-13 Quick 9- 6
OHC 10-12 Unitas 10- 6
Sparta 9-11 DCV 8- 3
Westlandia 10-10 RKAW 10- 2
EERSTE KLASSE A
Katwijk Al-VIOS Al 2-0, Leiden Al-Alphens-
B Al 1-4. Lyra A1-DWOA1 1-4, Rijnsb B A1-
FC Lisse Al 3-0, SVLV Al-DSO Al afg.. Wil
helm Al-Grav.Sv Al afg
Grav.SvAl 8-14 Lyra Al 9- 9
SVLV Al 8-13 FC Lisse Al 8- 7
Rijnsb B Al 9-13 DSOA1 7- 5
DW0A1 9-13 Leiden Al 9- 4
Katwi|k Al 9-10 VIOS Al 9- 4
Alphens B Al 9-10 Wilhelm.Al 8-0
HOOFDKLASSE B
Feyen Bl-Dordr.Bl 4-0, Sparla Bl-ExceisBl
3-0. Spijken BI-ADO BI 1-0. SW B! RVC BI
0-1. UVS Bl-Quick B 81 3-0. VCS Bl-DWO BI
3-1.
Sparta BI 10-18 Quick B BI 10-10
Feyen BI 9-16 SWB! 9- 7
UVS 81 10-13 Spijken 81 8- 5
RVC BI 9-12 DWOB1 9- 4
Excels BI 10-12 Dordr BI 9- 3
ADO BI 10-10 VCS BI 9-2
ATLETIEK
BASKETBAL
MANNEN
PROMOTIEDIVISIE
Beverwi|k-Weert 2 71-85, Tonego-Lokor
64-89: Leiden-Early Bird 88-68, Goba-
110-78: OSG-Virtus 96-89; Kimbna-Voc
59-95; Blue Herons-Celentas '65 66-76
Goba 8-16 Weert 2
Celentas'65 9-14 OSG
Leiden 9-12 8everwijk
Kimbria 9-12 Virtus
Voorburg 9-12 Early Bird
Wyba 9-10 Blue Herons
Lokomotief 9-10 Tonego
9- O
EERSTE DIVISIE A: Mustangs-Gromngen 71-
93; Groene Uilen-Lisse 81-88. Arnba-So What
56-54; Arnhemia Eagles-Akndes 2 79-97
Groningen 8-14 Lisse 9-8
Akrides 2 9-14 Groene Uilen 9-8
So What 9-12 Mustangs 9-4
Arriba 8- 8 Arnhemia Eagles 9-2
EERSTE DIVISIE B: Verkerk-Amste'veen 87-
69: PSV Aimonte-BVO 89-74. Rotterdam Zuid
Windmills 81-73; Voorburg 2-Moien WSC 52-
79; Akrides-DAS 74-87Goba-OSG 101-79;
Den Helder-Leiderdorp 93-67. Gronmgen-
Shooters 67-66: Orca's-Amstelveen 74-79;
Hoofddorp-Canadians 78-81
EERSTE KLASSE RAYON: Deca Eagles-Juven-
tus 77-56. Shooters-Punch 91-75
TWEEOE KLASSE RAYON: DAS 2-Spnngers
122-46. Leiden 2-Red Stars 85-69: MSV-B'ue
Drakes 65-58. Oegstgeest-Hurncanes 83-72
VROUWEN
PROMOTIEDIVISIE
Landsiake Lions-Rotterdam Zuid 2 56-63.
DAS-PSV Almonte 69-54. 8CA '60-MSV 66-
48. Cheetah-OSG 52-69
MSV 8-12 Cheetah 9-8
RZ2 9-12 OSG 9-8
BCA '60 9-12 DAS 8-4
Landsiake Lions 9-10 PSV Almonte 9-4
RAYON EERSTE KLASSE: Cady '73-BC Ver
kerk 49-72, Jumpers-Rotterdam 47-60. Can-
geroes 2-Argus 80-46. Rowic-Red Stars 60-
40, Dunckers-Juventus 59-43; Grasshoppers
2-BVO 94-54
MEISJES JUNIOREN: MSV-Leiderdorp 65-55;
Grasshoppers-Hurricanes 108-37; Dragons-
BZ 72 55-71
KORFBAL
BIUARTEN
2 9-6
lusschen 2 9-6
ens2 10-2
Papendr 2 9-9
RES.TWEEDE KLASSE A. ADO 2-Alph.B.2 2-4,
VUC 2-UVS 3 6-1
RES VIERDE KLASSE A Alph.B.3-Lugd.3 0-3,
UVS 4-Foreh,2 0-1.
AFDELING GOUDA
Zwammerdam 8-12 Gouda 8- 5
Rijnstreek 8-10 Siveo8- 5
Oudewater 8-10 Aarianderveen 8- 5
WDS8- 9 Perkouw 8- 5
Linschoten8- 7 Schoonhoven 8- 5
ZONDAG
HOOFDKLASSE
RVC-Oudewater 3-1. Nieuwerkerk-Ammerstol 3-
1. Cabauw-Schoonhoven 1-3. Haastrecht-Wad-
dinxveen4-l
Schoonhoven 7-13 lekkerkerk 6-6
Gouderak 7-10 Nieuwerkerk 6-6
Floreant 7-10 Waddmxveen 7-4
Cabauw 7- 9 Ammerstol 6-3
Haastrecht 7- 9 Oudewater 7-2
RVC 6- 8 Moerkapelle 7-0
VROUWENVOETBAL
ZATERDAG
EERSTE KLASSE
Kloetinge-Oegsgeest 3-0, Katwi|k-Botlek 3-0.
TWEEDE KLASSE
Serooskerke-Everstein 1-1, Ter Leede 2-Wik 3-
0. Capelle-Oranje Wit 5-1. Alphen-Leiden 3-1.
HANDBAL
Europa Cup landskampioen, vrouwen, tweede
ronde, tweede wedstrijd: Chimistul Vilcea
(Roe)-Aalsmeer (Ned) 31-24. Eerste wedstrijd
40-29. Vilcea naar derde ronde.
IHF-beker vrouwen, tweede ronde, tweede wed
strijd: SEW (Ned)-TJ Tempo Partizanske (Tsj)
17-20 (11-8) Eerste wedstrijd: 14-22. Parti-
EREDIVISIE, "vrouwen: Ven L-PSV 21-12,
Swift (R)-Noorlander/Bollenstreek 27-8, UVG-
OSC 21-23. Quintus-SEW w g 19/11, Aals-
meer-DSVDwg 21/11
VenL. 6-12 Bollenstreek 5-4
Sw.ft(R) 6-12 OSC 5-4
Hellas 6-10 UVG 6-2
Aalsmeer 5- 6 PSV 6-2
Quintus 3-5 DSVD 5-0
TWEEDE DIVISIE: EMM-Snelw.ek 9-9, Hellas
2-Wings 11-12, Olympia '72-DWS 8-21, Sa-
turnus '72-HVS 16-12. Hercules-Terneuzen
TWEEDE DIVISIE,mannen: EMM-Internos 13-
14. Des '72-DWS 17-17. Groene Ster-An.mo
22-17, EDH-Hellas 2 22-19, Satumus-Velo
19-21
Capelie 11-20 Rozenb 8-6
Ter Leede 10-16 Woudr9-6
Seroosk 9-15 Leiden 10-6
WRW 10-13 Alphen 10-5
Wik 10-9 Everst 11-5
Oranje Wit 10-9
Gravenz 10-8
ZONDAG
EERSTE KLASSE
KFC-SJZ 2-0, Sleutels-DONK 0-0
TWEEDE KLASSE
DUNO-Alkmania 1-4, Schevemngen 2-1, Nieu-
werkerk-UVS 1-1, Hermes DVS-Docos 1-3, MSV
'71-Leonidas 4-2, Iduna-Nieuwkoop 1-2, VCS-
GDA1-1
Docos 10-19 Hermes 9-6
Schevening9-18 VCS 9-5
HOCKEY
Winnende getallen: 1-4-11-16-21-34. Reser
vegetal: 8
Deelnemers: 527.303 Prijzengeld:
1 086.672.00
zCIJFERSPEL 197764
Deelnemers: 261.587. Vaste prijzen
TOTO 46
Winnend rijtje: 1-2-3-3-1-3-2-3-1-1-1-3
Deelnemers: 23.633 Prijzengeld:
119 354.00
TOTO-GELIJK 46
Winnende wedstrijden: 16-17-20-23-27 Toe
gevoegd: 13
Deelnemers: 2460 Prijzengeld: 15 762,00
DUITSE LOTTO
Winnende getallen: 2-8-29-31-32-43. Reser
vegetal: 39
SPEL 77:8322665
BELGISCHE LOTTO
Winnende getallen: 4-8-13-14-29-30. Reser
vegetal: 12
Jokerspel: 8717486
DORDRECHT
10 km: 1 Ans (Haag Atletiek) 30.37, 2. Ko-
revaar (Avantn Schoonhoven) 30.49. 3. Van de
Wilt (Clytoneus Woerden) 31.27, 4 Pauwelyn
(Bel) 31.32, Langelaan (AV '40 Delft) 31.33,
6. Boon (De Spartaan Lisse) 31 44 Vrouwen:
1. Groen in 't Woud (De Bataven Leiden)
39.30, 2 Korevaar (Avantn) 39 34. 3 Van der
Hoek (Parthenon Schoonhoven) 39.49.
gen-H
ti 0-1
HGC 7-11 Kampong
HDM 7-10 Zwolle
Laren 7-9 Oranje Z
MOP 7-8 Bl'daal
Den Bosch 7-8 Groningen
Fides Pacta-toemooi
Poule A.- Fides Pacta-De Algemene 4-3. Oe Al-
gemene-KNS 7-6. KNS-Fides Pacta 5-8
Poule B: Zuide'kwartier-De Danaïden 4-7. F
des Pacta 2-Zuiderkwartier 4-3, De Danaiden-
Fides Pacta 2 8-5
Finales; KNS-Zuiderkwartier gestaakt. De Alge
mene-Fides Pacta 2 9-6, Fides Pacta-De Da
RUGBY
EREKLASSE: HRC-AAC 15-3, O Oysters-DSRC
18-14, Amsteiveen-RCC 12 3. RCH-Eemland
27-8, Dukes-Castricum 6-41. DIOK-USRS 62-
10
EERSTE KLASSE: Rams-Bassets 10-9. 'tGooi
REL 18-0. Alkmaar-RRC 19 10. Haarlem-Old-
fants 48-0, Oemoemenoe-DIOK Athl 27-0, RS-
RC-Ascrum 6-11
VOORSCHOTEN
Grand Prix kunststoten, kwartfinales: De Vos-
Holka 3-0, Brunnekreef-Scholtes 2-3, De Ja-
ger-Ritman 3-0, Belderbos-Schumann 3-0,
Halve finales: Scholtes-De Jager 3-2. Oe Vos-
Belderbos 1-3, Finale: Belderbos-Scholtes 3-0.
Eindstand en geplaatst voor Masters-toernooi:
1Brunnekreel 28 punten. 2 Belderbos 26. 3.
Schumann 25. 4 Scholtes 22, 5 Holka 21,6
Van de Wal 19, 7 De Jager 18. 8. De Vos 14
SCHAATSEN
DEVENTER
IJssel Cup, vrouwen, 500 m: 1 Aaftmk 41,98
(baanrecord), 2. Stam 42,60, 1500 m: 1
Stam 2 13,39, 2. Van Schie 2.15,21, Eind
klassement: 1. Stam 87.063, 2. Aaftink
87 130, 3. Loorbach 88 396. 4 Meijer
88.396. 5. Bollaart 90.400, 6. Van Schie
90.430
Mannen, 500 m= 1. Biziuk 39,49, 2. Ritsma
39,78, 1500 m: 1. R.tsma 2.00.58, 2. Van
der Burg 2.00,60, 8. Visser 2.03 Eindklasse
ment; 1 Ritsma 79 973, 2 Van der Burg
80 610, 3. Zandstra 80 783, Eindstand IJs-
selcup: 1 Noord-Holland/Utrecht 501.159, 2.
Zuid-Holland 505.345, 3 Friesland 508 325.
4 Groningen 508 534, 5 Drente 513 169, 6.
Ovenissei 520 408. 7. Gelderland 530 106.
8 Noord-Brabant/Limburg 576.085
DEN HAAG
Residentie Cup, jongens. A-junioren, 500 m:
1 Straathof (Zoeterwoude) 39 30. 2.
Leeuwangh (Alkmaar) 39.52, 3. Hesman (Sas-
senheim) 39.54. 4 Van der Vlies (Petten)
39 65 1500 m; 1 Straathof 1 59.20. 2
Leeuwangh 2 00.12, 3 Hesman 2.00.79. 4
Van der Vlies 2.00.89 Eindklassement: 1.
Straathof 79.033. 2 Leeuwangh 79 560, 3.
Hesman 79 803, 4. Van der Vlies 79 946
Meisjes. A-junioren, 500 m: 1 Zee (Zoeter-
meer) 43 20. 2. De Loor (Hoogewoud) 43 58.
3 Oe Haan (Haarlem) en Nuijt (Gouda) 43.81
1500 m: 1 Zee 2 14 77. 2 De Loor 2 16 49.
3 De Haan 2 17.25, 4 De Dijker <Reewi|k)
2 19 15. 5 Vooys (R.|nsburg) 2 19 26 Eind
klassement; 1 Zee 88 123. 2 De Loor
89 076. 3 De Haan 89.550. 4 Nu.jt 90 540.
5 Van Meggeien (Blijswi|k) 91 870 Eindklas
sement gewesten: 1 Zuid-Holland 2.40 49b,
2 Noord-Holland/Utrecht 2.42.262. 3 Fries
land 2 47 400
EINDHOVEN
marathon, mannen, vijfde wedstrijd KNSB-be-
ker: 1 Manden (Wapseveen), op eén ronde 2.
Kleine (Kerkenveld), 3 Van Kempen (Nieuw-
veen). 4 Huitema (Roden), 5 Kramer (Oude-
schoot), 6. Dijkstra (Pesse), 7 Henri Ruiten
berg (Oldebroek), 8 Boziev (Groningen), 9. Ca-
zemir (Den Horn), 10. Angenent (Woubrugge)
Klassement: 1 Van Kempen 103,2 punten. 2.
Pieterse 87. 3. Mareiros 83. 4 Stam 77, 5.
Kleine 72. Vrouwen, derde wedstrijd: 1 Manu-
ela Ossendrijver (Rijswijk). 2 Herriet van der
Meer (Groningen), 3. Esmeralda Ossendrijver
(Den Haag), 4 Elske van der Meer (Ureterp). 5.
Berkhof (Oldebroek) Klassement: 1 Manuela
Ossendrijver 34,2, 2. Berkhof 34, 3. Moolhui-
EERSTE KLASSE: LUSV SKC 2-2. DAC 2-On-
on 3-1, WW-LUSV 2 3-0. Leython 4-DAC 0-3.
Vaiken-VCO 3-1. Leyinon 3-Liusna3-0
TWEEDE KLASSE A: Blok Ridderveld 2 3-0,
Leython 5-N0V0 2 3-1. Ridderveld 3-GGV 1-3.
NOVO 4-DAC 3 0-3. Gemini 4-0V0 2 3 1
VCS 2 5-9 NOVO 2 6-8
Blok 5-9 Ridderveld 3 6-7
TWEEOE KLASSE B: Blok 2-S'70 3-0, In Up
Go-Utopia 1-3, LUSV 3-MVKV 1-3.Ridderveld
4-DVO 0-3, RW 2-N0V0 3 2-2. Gemini 5-VCO
2 2-2
Utopia 5-9 In Up Go 6-9
OVO 6-9 NOVO 3 6-9
DERDE KLASSE A: Meerburg-DVO 3 3-1. Ley
thon 6-Setumup 2 3-1, Blok 3-Aspasia 0-3,
WW 3-SKC 2 0-3, RW 2-N0V0 3, Gemini 5-
VCO 2 2-2
SKC 2 6-12 Aspasia 6-9
Meerburg 6-10 Liusna4 6-8
DERDE KLASSE B: GGV 2-Scarabee 2 2-2,
Leython 7-Setumup 0-3, LUSV 4-TOI 0-3, Li-
usna 2-Utopia 2 3-1, Aarlanderveen-DAC 5 0-
3, RW 3-Ridderveld 5 1-3
Setumup 6-12 Utopia 2 6-10
TOI 5-10 Liusna 2 6-10
DERDE KLASSE C: Utopia 3-VCS 0-3, In Up
Go 2-Liusna 3 0-3, S'70-Donar 1-3, WW 2-
DAC 4 1-3, LUSV 5-Valken 2 3-0, NOVO 5-
WATERPOLO
AZC Alphen 7- 8 ZPB
9-1
m 33.1.
MANNEN
HOOFDKLASSE: Amsterdam - Kampong 3-3,
MEP - Tilburg 4-2, KI. Zwit - Victoria 2-2,
Hattem - HGC 1-0, SCHC - Bl'daal 1-2, Oranie
Zw - HDM 1-4
KI Zwit 7-12 Hattem 7-7
Bl'daal 7-11 Amsterdam 7-6
HGC 7-10 Tilburg 7-5
HDM 7-10 Kampong 7-4
Oranje Zw 7-7 Victoria 7-3
MEP 7-7 SCHC 7-2
OVERGANGSKLASSE B: Upward - Breda 2-0,
Den Bosch - Concordia 0-0. Venlo - Leiden 2-
1, Groningen - Tegenbosch 3-0, Forward -
Nijmegen 3-3, Gooische - Rotterdam 1-0
Forward 11-17 Concordia 11-9
Den Bosch 11-16 Upward 11-8
Groningen 11-15 Leiden 11-7
Venlo 11-15 Gooische 11-7
Nijmegen 11-14 Tegenbosch 11-6
Breda 11-13 Rotterdam 11-5
EERSTE KLASSE A: Tempo - Ring Pass 1-1.
Leusden Tempo '34 3-0, Kieviten - Roomburg
2-0, DSHC - Voordaan 1-0, Asvion - Evergreen
2-1
Leusden 10-17 Kieviten 10-10
Ring Pass 10-13 Asvion 10-9
Evergreen 10-12 Tempo '34 10-7
Roomburg 10-11 Voordaan 10-7
DSHC 10-11 Tempo 10-3
TWEEDE KLASSE A: A:ecto - R.jswijk 0-0. Fo-
rescate - Cartouche 4-0, HDS - Dopie 0-0. Spi
rit - Leidse St 2-0. Krimpen - Groen Geel 0-0
Forescate 10-19 Rijswijk 10-10
Cartouche 10-12 Dopie 10-8
Spint 10-12 Alecto 10-7
Krimpen 10-10 Leidse Studs 10-6
HDS 10-10 Groen Geel 10-6
TWEEOE KLASSE B: Castricum - VW 2-2, Rei
gers - HBS 1-1. Alphen - FIT 0-0, Kraaien
Strawberr 1-0. Overbos - Noordwijk 2-2
FIT 10-16 Strawberr 10-9
HBS 9-14 VW 9-9
Reigers 10-10 Kraaien 10-9
Castricum 10-10 No<jrdwi|k 10-6
Alphen 10-10 Overbos 10-6
VROUWEN
HOOFDKLASSE: Amsterdam - Bl'daal
MOP - Oranie Zw3-1, HDM - Zwolle 3-2, Li
HGC 1 -1Kampong - Den Bosch 2-0, Gro
TAFELTENNIS
MISKOLC
Open Hongaarse kampioenschappen, finales,
mannen: Karlsson (Zwe)-Lupulesku (Joe) 21-9
21-17 21-18 Vrouwen: Chen Zihe (Chi)-Gao
Jun (Chi) 21-15 21-16 21-14. Mannen dub
bel: Lupulesku/Gruiic (Joe)-Kalinic/Creanga
(Joe/Gri) 21-18 21-14. Vrouwendubbel: Chen
Zihe/Liu Wei (Chi)-Qiuo Hong/Deng Yapmg
(Chi) 21-15 21-14. Gemengd dubbel: Wang
Tao/Liu Wei (Chi)-Ma Wenge/Qiao Hong (Chi)
21-12 10-21 21-8.
MANNEN
EREDIVISIE Scylla-Oegstgeest uitg, SKF-
Avant. 4-6
5-18
5-15
EERSTE DIVISIE Spaarne-Kluis 1-9. E.ndho-
ven-JCV 4-6, SVE-TT A dam uitg, TCS-FVT 2-8,
Odion-Trias 7-3. Swift (D)-Middelburg4-6
VROUWEN
EREDIVISIE: Reflex S-DOCOS 8-2. Den Hel-
der-Hoonhorst 8-2, Irene-Shot (W) 6-4
Oen Helder 7-54 Reflex S 8-43
Irene 7-48 Docos 8-21
Shot 8-46 Hoonhorst 8-18
5-5,
ZAALVOETBAL
Tref '70 8-52 Rijnsor
't Zano 8-52 TT A d,
Ravensbos 8-40 VOO
Nijmegen-A'dam '78 2-8. ZTTC-Veldhoven 8-2 ZWEMMEN
TENNIS
FRANKFURT
Mannen, ATP-eindtoemooi, 4.4 miljoen gul
den, halve finales: Sampras (VSt)-Lendl (Tsj)
6-2 6-3, Courier (VSt) Agassi (VSt) 6-3 7-5 Fi
nale: Sampras (Vst)-Courier (Vst) 3-6 7-6 6-3
6-4
SAO PAULO
Challenger-toernooi, mannen, finale; Viver
(Ecu)-Markus(Arg) 7-6 3-6 6-3
PHILADELPHIA
Vrouwen. 665.000 gulden kwartfinales: Seles
Joe/1 (-Garrison (VSt'8) 7-6 6-0 Halve finales.
Seles-Sanchez (Spa/3) 6-1 6-2, Capriati
(Vst/4)-Sabatini (Arg/2) 6-3 6-4, Finale; Seles-
Capriati 7-5 6-1
INDIANAPOLIS
Vrouwen, 300.000 gulden, finale; Katerina
Maleeva (Bul/1)-Keller (VSt) 7-6 6-2
VOLLEYBAL
7-2
OVERGANGSKLASSE A: Rotterdam - Wagenin
gen 2-0, Niimegen - HOD 2-0, Qui Vive MEP
4-1, Alecto - Pinoke 1-1, Were Di - Schaerw 0-
1, Breda - Keep Fit 0-0
Rotterdam 11-2p Keep Fit 11-10
Wageningen 11-17 Breda 11-10
Schaerw. 11-15 Nijmegen 11-8
Alecto 11-14 HOD 11-5
Pinoke 11-13 Qui Vive 11-6
Were Di 11-11 MEP 11-3
EERSTE KLASSE A: Leiden - Push 1-0. Waran
de Craeyenh 3-1. Voorne - Spirit 1-1. Zwart
Wit - Kieviten 2-0. Victoria - Forward 6-0
Victoria 10-18 Voorne 10-9
Forward 10-13 ZwartWit 10-9
Push 10-11 Spint 10-8
Crayenh 10-10 Leiden 10-8
Warande 10-10 Kieviten 10-4
TWEEDE KLASSE C. Kameleon - Bennebroek
1-1. Forescate - USHC 1-1. Soest - Roomourg
3-3. Maarssen - Alphen 1-0. Weesp - Be Fa" -
0
Kameleon 10-16 Maarssen 10-1!
Soest 10-15 Be Fair 10-8
Forescate 10-12 Aiphen 10-6
Weesp 10-12 Roomourg 10-6
wijk BI 0-3. Roodenb Bl-DSO BI 1-0, SJC Bl-
9-4 Bennebroek 10-10 USHC
EREDIVISIE JUNIOREN: So What-Tonego 68-
EERSTE KLASSE: DVO-LUSV 0-3, SKC-Ley-
thon 4 3-0, DAC 3-DAC 2 2-2, TOI-Donar 2 2-
2. NOVO 2-Leython 3 3-0, Gemini 3-RW 2 1 -3
NOVO 2 6-10 RVV 2 6 9
LUSV 6-19 SKC 6-9
TWEEOE KLASSE A: VCO-ln Up Go 2-2, DVO
2-LUSV 2 0-3, Blok-Ridderveld 0-3, Valken-
NOVO 3 3-0, Donar 3-Ridderveld 3 3-0
Ridderveld 6-12 In Up Go 6- 7
LUSV 2 6-10 Blok 6- 7
TWEEOE KLASSE B: DVO 3-VCS 2 2-2. Rid
derveld 2-DAC 4 3-0. WVC-Aspasia 1-3. lius-
na-MVKV 3-1, Donar 4-RW 3 1-3
Utopia 6-12 RW 3 6-9
Ridderveld 2 6-12 VCS 2 6- 9
DERDE KLASSE A: VCO 2-Leython 7 13.
Meerburg 2-DVO 4 2-2. Blok 2-Orion 2 1-3.
VCS 3-RW 5 0-3, Scarabee-LUSV 3 2 2. Ge-
mm. 4-DAC 5 3-0
Leython 7 6-10 Scarabee 6- 9
LUSV 3 6-10 Gemim 4 6- 8
DERDE KLASSE B: GGV-WW 0 3. VCS 4-UtO-
pia 3 2-2. Onon 3-Meerburg 0-3. SKC 3-Aa-
landerveen 3-0, Gemmi 5-NOVO 4 13
WW 6-11 AaHanderveen 6- 8
Utopia 3 5- 9 NOVO 4 5- 7
DERDE KLASSE C: Donar 5-RW 4 0-3. Blok
3-S'70 2-2. SKC 4-ln Up Go 2 3 1. TOI 2-
LPSV 1-3, Ridderveld 4-Salvo 1-3. Setumup-
inng
it 2 10,58 100 rug: 1 Van de Akker
56.63. 2 Ter Brugge (SGG) 58.12. 3. Hoge'-
brug (Nautilus) 58,13, 4 Blank (Dolfijn)
58.26 200 rug: 1 Van der Spoel 2.03.59. 2
Blank 2 03.59. 3 Sloeserwrj 2 03.90. 4 Ho-
gerbrug 2 06.35 200 wissel: 1 Wouda (CZM
Uden) 2 02.95. 2 Steegeimg (Doifun)
2 04.67. 3 Van der Spoel 2.07.02 400 wis
sel; 1 Wouda 4 20.02 (Ned. record). 2 Van
der Spoel 4.25,68, 3 Steegei.ng 4.28.49, 4
Van der Ven (Rapido 82) 4 35.07
VOLLEYBAL
MANNEN
EERSTE DIVISIE B
Geevers/VCL-Vocasa 3-0, Gevamij/WC-Noki-
aA/TC 3-0. Peelpush-Delta 0-3, Rijnmond-Ser-
vice/DS 3-0, Shedrecht-Odulphus 3-1, Vrevok-
Leython 3-0.
Gevami|/WC 6-17 Delta
Nokia/VTC 6-15 Geevers/VCL
Sliedrecht 6-15 Peelpush
6-15 Service/DS
Odulphus
5-10
HOOFDKUSSE: PSV-AZC Alphen 9-13. De
Robben-DZV 22-13. Nereus-VZC 13-9, Polar
Bears-Ravijn 20-8, AZPC-ZPB 15-8, Zijl LGB-
EERSTE KLASSE: Vivax-HZ Zian 6-10, ZCE-LZ
1886 10-19, Nept Arnhem-De Ham 6-10.
Brandenburg-Rotterdam 15-11, Merwede-de
Gouwe 7-9, ZPA-BZPC 17-15
LZ 1886 7-14 Vivax 7-6
HZZian 7-12 Nept Arnhem 7-4
Rotterdam 7-12 Merwede 7-2
de Gouwe 7-10 ZPA 7-2
de Ham 7-10 BZPC 7-2
Brandenburg 7-10 ZCE 7-0
WIELRENNEN
ZARAUTZ
Superprestige-veldrit, derde wedstrijd: 1 Hric
(Tsj) 1.06.34, 2 Frlschknecht (Zwi) 0.14, 3.
Diernis (Den) 0.22. 4 Fort (Tsj) 0.30. 5 De
Brauwer (Bel) 0 38. 6 Igartua (Spa) 0 40. 7
Simunek (Tsi) 0 52. 8 Van Bakel (Ned) 1 02.
9. Hendriks (Ned) 1.15, 10. Kools(Ned) 132.
11. De Bie (Bel) 1 55. 12 Van Luchem (Bel)
1.57, 13. Van Bouwel (Bel) 2 27, 14. Kalm
(Zwi) 2.38, 15. Bickei (Dui) 3.32, 19 Baars
(Ned) 4,49. Stand: 1. Simunek 38 punten, 2.
Fort 35, 3. De Bie 31, 4. Van Bakel 26. 5 De
Brauwer 24, 6. FrischkneCht 21, 7. Karei Cam-
rda (Tsj) 18, 8. Hric 15, 9. Pontoni (Ita) 14,
10 Elsnic (Tij). Diernis 13, I.' Hendr.ki,
Pauwels (Bel) De Roose (Bel) 12. 15. Thiele-
mans (Bel), Igartua 10, 17. Kools9, 18. Baars
8.
Nationale veldritten amateurs
NIJSWILLER
1. Der Kinderen (Schijndel) 55.30, 2. De Vos
(Oosterwolde) 0 10, 3. Kuijper (Tilburg) 0.15,
4 Nagengast (Hoogeveen) 0.20, 5. Broeren
(St Michielsgestel) 0 35.
ZEELAND
1 Broeren 57.01, 2. Der Kinderen 0.10, 3.
Pijnen (Gemonde) 0.25, 4. Ophey (Erp) 0.38,
5. Van Korven (Diessen) 0.42
KEULEN
1. De Vos 56.13, 2. Kuiiper 0.18, 3. Korz.nski
(Pol) 0.25.
6-10 Leython
TWEEDE DIVISIE C
Ekspalvo-Prolos 3-1, EWC-DAC 3-0, Krimpen-
Rentokil 2 0-3, Rijnmond 2-Alcom/Cap 3-0,
Sterre-Roosendaal 0-3, Zovoc-NOVO 3-1
Rentokil 2 6-18 Ri|nmond2 6-10
EWC 6-14 Krimpen 6- 8
Ekspalvo 6-12 Sterre 6- 4
DAC 6-12 Prolos 6- 3
Alcom/Cap 6-11 Roosendaal 6- 3
Zovoc 6-11 NOVO 6- 2
DERDE DIVISIE D
Allides 2-Krovo 1-3, Gemini/K-VONO 3-1.
HCSC-Bosta 0-3, OVRA-Mariinus 3 0-3, Volen-
dam-WM 3-0, Zaanslad-Compean 1-3.
6-18 Zaanstad 6- 6
6-13 Allides 2 6- 6
5-12 Cornpean 6- 6
6-12 VONO .6- 6
6- 9 WM 6-6
5- 8 HCSC 6- 3
Ri|swi|k 6-18 Ariston 6- 8
Skania 6-15 ZVH 3 6-8
Oikos 6-14 Network 6- 6
Graticon/Donar 6-13 Gemim/K 2 6- 3
Agon 6-10 DOS 2 6- 3
Haag 6- 9 Nivoc 6- 1
PROM KLASSE B
Jodan Boys-Orion 3-0. Radius 3-SVC 2 1-3, Rijs-
wi,k-Be Fair 2-3. RW-VCS 0-3. Super Sp-ley-
thon 2 1-3, Zovoc-GSC 3-2.
VCS 618 Be Fair 6- 8
6 17 Leython 2
Volendam
OVRA
SVC 2
Super Sp
6-12 J
6- 6
6-11 Rijswijk
use 6- 9 RW o- o
Radius 3 6-9 Orion 6- 0
VROUWEN
TWEEDE DIVISIE C
Cito-utrecht 2-3. Gemim/K-TDK/Brevok 2-3,
Metal/Ra-Ekspalvo 0-3. Nokia/VTC-Riva/R 3-1,
Rijnmond-Alcom/Cap 2-3
Tonegido 2 5-13 Ri|nmond 6-10
6-13 Metal/Ra 6- 7
6-12 TDK/Brevok 6- 7
6-11 Utrecht 6- 6
6-11 Gemini/K 6- 4
5-10 Riva/R 6- 1
PROM.KLASSE A
Agon-Leython 13, NOVO-Delta 3 3-2, Oikos-Su-
per Sp 3-0, VCS-Riva/R 3 2-3, Velo-Raaphorst 1-
3, Zovoc 2-Gemini/K 3 2-3.
Gemim/K 3 6-17 Oikos
Alcom/Cap
Cito
Ekspalvo
Nokia/VTC
Leythön
Riva/R 3
NOVO
Delta 3
6-15 RSapho/st
6-14 V
6- 6
6-13 Zovoc 2
6-13 Agon 6- 0
6-11 Super Sp 6- 0
PROM.KLASSE B
Inter Am-Delta 2 3-1, Rentokil 2-Leython 2 2-3,
Ridderveld-Radius 3 3-1, RW-Mov'over 3-2,
Skania-Riva/R 4 3-0, Tonegido 4-Jupiter 3-0.
6- 9
Tonegido 4 6-18 Radius 3
Ridderveld 6-15 Skania 6- 9
Rentokil 2 6-13 Inter Am 6- 6
Leython 2 6-12 Mov'over 6- 4
Jupiter 6-12 Delta 2 6-0
RW 6-10 Riva/R 4 6- 0
EERSTE KLASSE: DVO - LUSV 0-3, SKC - Ley
thon 4 3-0, DAC 3 - DAC 2 2-2, TOI - Donar 2
2-2, NOVO 2 - Leython 3 3-0, Gemim 3 - RW
2 1-3
NOVO 2 6-10 RW 2 6-9
LUSV 6-19 SKC 6-9
AGENDA
Eerste Divisie: Vr. 22 nov Martin Centrum-Het
Hoornsche Veerhuys 21.30 uur Vliethorst
Tweede Divisie: Maa. 18 nov. Noordegraaf-Mc-
Donald's 20.00 uur de Smep Woe 20 nov
Bax-De Rozet 20.00 uur, RGC-HMSH 21.00
uur de Gaasbak. Hoofdklasse: Woe 20 nov Mi-
gor-Wally sp. 20.00 uur, Bram's Snackb-Eige-
man 21.00 uur Groenoordhal. ACS-Eigenbrood
19 30 uur. Stoof-Roac '79 21 30 uur Rijn-
st reek hal, Boerenburg-Lugdunum 21 00 uur
Noordwi|khai, Sleuteis-THB Boys 21.00 uur 3
ARNHEM
selectie-wedstrijden (25 meterbaan), vrouwen,
50 vrij: 1 De Bruijn (Nautilus) 25,96. 2vPost-
ma (DZPC) 26,15, 3 Elzerman (Dolfijn)
26.34, 4 Mastebioek (Eemsrobben) 26,50.
100 vrij: 1. Mildred Muis (AZPC) 56.60, 2.
Mastebroek 56.65, 3 De Brui|n (Nautilus)
56,95, 4 Masseurs (Rapido 82) 57,29. 5 Van
der Plaats (Dolfijn) 57.39. 6 Marianne Muis
(AZPC) 57,51. 7 Robert (Proface/DAW)
57.89 200 vrij Masseurs 2 01.68. 2 Mud-
red Muis 2.03.31, 3 Wiersma (Dolfijn)
2.04,17. 4. Robert 2 04.82 400 vrij: 1 Vheg-
huis (Dinkel) 4 16.71. 2 Wiersma 4 17,14, 3
Masseurs 4.17,69. 4. Wammes (TZC-Vahahs)
4.26,72. 800 vrij: 1 Brienesse (AZPC)
8 39.92, 2. Vlieghuis 8 50.25. 3 Wiersma
8.52,49, 4. Wammes 9.03,17 100 school: 1
Bulten (Steur) 1.11,25, 2. Peters (PSV)
1.11,77, 3. Moes (SGG) 1.11,90. 4. Groene-
veld (Dinkel) 1.13,28 200 school: 1 Moes
2 32,23, 2. Bullen 2.36,02, 3 Janssen (TZC-
Vahalis) 2.36,16, 4 Peters 2.37,88. 100 vlin
der: 1 Oe Bruijn 1.01.97, 2 Baars (Dolfijn)
1.03,02, 3. Robert 1.03,88, 4. Veldhuizen
(SGG) 1 04,02 200 vlinder: 1 Brienesse
2.15,48, 2 Veldhuizen 2.16,00. 3. De Bruijn
2.20,04 100 rug: 1 Elzerman 1.02,74. 2.
Van der Woerd (TZC/Vahalis) 1 03,52, 3 Mas
tebroek 1.03,74, 4. Westnk (Dinkel) 1.04.14.
200 rug: 1 Elzerman 2 13,99, 2 Westnk
(Dinkel) 2.14,97, 3 Van der Woerd 2.18,28
ord).
Muls 2.17,08, 2. Mas
tebroek 2.18,36, 3. Starink (Kempvis)
2 20,15, 4. Marianne Muis 2.20,70 400 wis
sel: 1Tellegen (PSV) 4 55.96, 2 Mulder (Zijl-
/LGB) 4.56,05. 3 Westnk 4 58.81
Mannen, 50 vrij: 1 Dekker (IJsel) 23,40, 2
Van de Akker (AZPC) 23,89, 3 Van Haandel
(PSV) 24.31. 4. Rijnbeek (Rapido 82) 24.24
100 vrij: 1 Van de Akker 51.61. 2 Sloeserwi|
(Dolfijn) 51.93. 3 Van Haandel 52,03. 4
Hoeymans (PSV) 52.18 200 vrij: 1 Hoeymans
1.52.46, 2 Van Haandel 1 55,22, 3 Geeien
(MZPC) l 55.37. A Rijnbeek 5 48 -too
vrij: 1 Van der Zijden (Gouwe) 4 03,26. 2 Van
de Loosdrecht (Kempvis) 4 05,70. 3 Van der
Meer (8 en 0 Torpedo) 4 05.74 1500 vrij: 1
Sfeegehng (Ooif'jn) 16 13,02,2 Van der Hoek
(Gouwe) 16.26.06, 3 Van Goor (Hoorn)
1646.88 100 school: 1 Dekker (IJsei)
1.02.40. 2 Van Rijn (Rapido 82) 1 02.95. 3
Van Weerde (LZ 1886) 1 03.58. 4 Van Brum
melen (AZPC) 1 05.28 200 school: Van
Run 2.16.58. 2 Van Weerde 2 17.! 9. 3 Van
Maagdenberg (VZC) 2 25.0 100 vlinder: 1
Van Dam (Zweml/H) 55.64. 2 Van der Spoel
(DWK) 56.73. 3 Van Haandel 57.02. 4 Tm-
misler (MZPC) 59.00 200 vlinder: 1 Van Dam
2 04,77, 2. Van de' Mee' 2 13,37, 3 van de
TWEEDE KLASSE A: VCO - In Up Go 2-2, DVO
2 - LUSV 2 0-3. Blok - Ridderveld 0-3, Valken -
NOVO 3 3-0, Donar 3 - Ridderveld 3 3-0
Ridderveld 6-12 InUpGo 6- 7
LUSV 2 6-10 Blok 6- 7
TWEEOE KLASSE B: DVO 3 - VCS 2 2-2, Rid
derveld 2 - DAC 4 3 0. WVC - Aspasia 1-3. Li-
usna - MVKV3-1Donar 4 RW31-3
Utopia 6-12 RW 3 6-9
Ridderveld 2 6-12 VCS 2 6- 9
DERDE KLASSE A: VCO 2 - Leython 7 1-3.
Meerburg 2 - OVO 4 2-2, Blok 2 - Onon 2 1 -3.
VCS 3 - RW 5 0-3. Scarabee - LUSV 3 2-2.
Gemim 4 - DAC 5 3-0
Leython 7 6-10 Scarabee 6- 9
LUSV 3 6-10 Gemim 4 6- 8
DERDE KLASSE B: GGV - WW 0-3, VCS 4
Utopia 3 2 2. Onon 3 - Meerburg 0-3, SKC 3 -
Aarianderveen 3-0. Gemim 5 - NOVO 4 1 -3
WW 6-11 Aarianderveen 6- 8
Utopia 3 5- 9 NOVO 4 5- 7
DEROE KLASSE C: Donar 5 - RW 4 0-3. Blok
3 - S'70 2-2, SKC 4 In Up Go 2 3-1. TOI 2 -
LPSV 1-3. Ridderveld 4 - Salvo 1-3. Setumup
Leython 5 3-1
RW 4 6-12 Salvo 6- 8
S'70 6-11 Setumup 6- 8
EERSTE KLASSE: LUSV - SKC 2-2, DAC 2
Onon 3-1WW - LUSV 2 3-0, Leython 4 - DAC
0-3, Valken - VCO 3-1Leython 3 - Liusna 3-0
DAC 6-11 Valken 6- 9
LUSV 7-10 WW 6- 9
TWEEDE KLASSE A: Blok - Ridderveld 2 3-0,
Leython 5 - NOVO 2 3-1, Ridderveld 3 - GGV 1
3, NOVO 4 - DAC 3 0-3, Gemim 4 - DVO 2 3-1
VCS 2 5-9 NOVO 2 6-8
Blok 5-9 Ridderveld 3 6-7
TWEEOE KLASSE B: Blok 2 - S'70 3-0, In Up
Go - Utopia 1-3, LUSV 3 - MVKV 1-3, Ridder
veld 4 - DVO 0-3, RW 2 - NOVO 3 2-2, Gemim
5- VCO 2 2 2
Utopia 5-9 In Up Go 6-9
DVO 6-9 NOVO 3 6-9
DERDE KLASSE A: Meerburg - DVO 3 3-1,
Leython 6 Setumup 2 3-1. Blok 3 - Aspasia
0-3, WW 3 - SKC 2 0-3. RW 2 - NOVO 3. Ge-
mm. 5 - VCO 2 2-2
SKC 2 6-12 Aspasia 6- 9
Meerburg 6-10 Liusna 4 6-8
DERDE KLASSE B: GGV 2 - Scarabee 2 2-2.
Leython 7 - Setumup 0-3, LUSV 4 - TOI 0-3,
Ln.sna 2 Utopia 2 3-1. Aarianderveen - DAC
5 0-3, RVV 3 - Rioderveld 5 1-3
Setumup 6-12 Utopia 2 6-10
TOI 5-10 Liusna 2 6-10
DERDE KLASSE C: Utopia 3 - VCS 0-3. In Up
Go 2 - L.usna 3 0-3, S'70 - Donar 1-3. WW 2
DAC 4 13. LUSV 5 - Valken 2 3-0. NOVO 5
Scarabee 0-3
Scarabee 6-12 Liusna3 6- 9
DAC 4 6-12 In Up Go 2 6-7
Weer succes
voor Ter Leede
LEIDEN MIEP VROONHOF
VROUWENVOET6ALMEDEWERKER
Ook in de KNVB bekercom
petitie boeken de vrouwen
van Ter Leede successen. In
de tweede ronde werd korte
metten gemaakt met Delta
Sport. Zoals gebruikelijk eiste
Nathalie Gceris met vier tref
fers weer een hoofdrol voor
zich op. Gaby Knol nam met
een fraai afstandsschot ook
haar aandeel in de 6-0 winst,
gevolgd door Bianca van
Loon die ook op die manier
wist te scoren.
In de zaterdag competitie
verloor Oegstgeest in de eer
ste klasse met 3-0 van Kloe-
tinge. Beter verging het Kat
wijk dat langzamerhand de
blessure perikelen wat te bo
ven lijkt te komen. De na een
langdurige ziekte terugge
keerde Heidi Guyt drukte
meteen haar stempel op de
wedstrijd. In de aanvangsfase
dwong zij door haar storende
optreden een eigen doelpunt
van tegenstander Botlek af.
Marian Bogaart bracht nog
voor mst de score naar 2-0.
In de tweede helft stelde Hei
di Guyt de winst veilig.
In de tweede klasse houdt
Ter Leede 2 de race met Ca
pelie vol via een afgetekende
3-0 overwinning op WIK.
Ilonka Brouwer en Anoeska
Adriaans verzorgden de pro-
duktie. Een hard werkend M
phen was Leiden met 3-1 de
baas. Janny Schouten was er
als de kippen bij toen de
Leidse doelvrouwe een balle
tje loste: 1-0. Martini- llarkes
was attent op een steekballe
tje ven Henriette Rep. In
valster Maris Smit scoorde 3-
0 eer Leiden op de valreep de
verdiende tegentreffer kon
maken.
In de zondag eerste klasse
kwam Sleutels tegen Donk
niet verder dan 0-0. De Leid-
sen, die de geblesseerde Ma-
rielle Bavelaar node misten,
kwamen in de eerste rond
gang goed weg toen keepster
Tiny Bijlevold prima reageer
de op inzetten van de Donk
speelsters. Na rust daarente
gen werd Sleutels een glas-
zuiver doelpunt onthouden
toen de inzet van Nathalie
Krutz wegens vermeend bui
tenspel werd afgekeurd. SJZ
moest ondanks hevig verzet
toch met 2-0 de meerdere er
kennen in KFC '71.
In de tweede klasse blijft
Docos het goed doen. Dit
keer werd het stug verdedi
gende Hermes DVS met 1-3
verslagen. De jeugdige I'aby
Vrisekoop (14 jaar) verzorgde
in haar eentje de Leidse sco
re. UVS en Nieuwerkerk
deelden de punten met een
1-1 score. Een sterk spelend
Nieuwerkerk kwam door een
foutje in de UVS verdediding
aan de leiding. Nog voor rust
kon UVS de schade weer
goed maken via een mooie
combinatie waarbij Carola
Onderwater trefzeker was.
SPORT OP TV
MAANDAG
16.00-16 30 Sportnet Autosport 24 uurs
race van Francorchampv
16.00-18.00 EURO Kunstschaatsen
vanuit Gelsenkirchen
16 30-17 30 Sportnet Paardesport VSGP
17 10 17 15Old? SportHeute
17.30-18 00 Sportnet World sport special
18 00 19 00 EURO Boksen
18 00-19 00 Sportnet Autosport kam
pioenschap Japanse prototypes
18 27-18 54 Ned 1 Sport op I
19 00-19 30 EURO: Eurolun
19.00-20.00 Sportnei Go Nederlands
a\9 °3 0 - 2 00 'e UR o" P as si on
19 30-20.05 BRT 1-. Sport.
20 00-20.30 Sportnet Klimmen Wereld
beker vanuit Nurnberg.
20.00-21 00 Super Prime Sport
20 00-21 30 EURO Boksen
20 30-21 00 Sportnet. Britse motorsport
21 00-21.30 Sportnel Wintersportnieuws
Olympische Spelen 1992
21.30-22.00 EURO: Eurosport nieuws
21 30-22 00 BRT 2 Sport
21.30-23.00 Sportnet Boksen Fight night
22 00-23.00 EURO- Voetbal Eurogoals.
22.15-22.30 Ned 3: Studio Sport Journaal
22 30-23 00 BRT 1 Sport
23.00-23.30 Sportnel: Spaans voetbal
23.00-00.00 EURO. Kickboksen vanuit Pa
rijs.
23 30-00 30 Sportnet Rugby A'XIII du
president VPNG
00 30 01 00 EURO Eurosport nieuws
00 30-02 00 Sportnet IJshockey Canada
Cup, finale.
DINSDAG
08 00-08 30 Sportnet Eurobics
08 30-09 30Sportnet Paardesport VSGP
09 30-10 30 Sportnet Rugby: A'XIII du
presideni VPNG
10 30-11 00 Sportnet Eurobics
1! 00 11 30 Sportnet Bntse motorsport
11 30-12 00 Sportnel Wintersportnieuws
Olympische Spelen 1992
12 00 13 30 Sportnet NBA Basketball
Dei'oit-Ch.cago
13 30-14 00 Sportnet Autosport Pilote
Belgische rt|ders
14 00-15 00 Sportnet Powersports inter