Sport Rob Witschge is nu een harde werker Ajax legt zich neer bij vertrek Wouters Scholtes: Masters binnen handbereik Squashers reiken ver Keeper Carlo l'Ami gaat niet naar Emmen Jim Courier volgt Lendl naar halve finales NIEUWSLIJN Van Basten vrijgesproken MILAAN Marco van Basten is morgen in de topper Sampdo- ria-AC Milan wel van de partij. De Nederlander, die voor een wedstrijd was geschorst vanwege een rode kaart, werd in het ho ger beroep gedeeltelijk vrij gesproken. Hij krijgt wel twee gele kaarten op zijn strafblad bijgeschreven om de rode kaart te rechtvaardigen. De aanvaller werd uit het veld gestuurd, nadat hij zijn bewaker De Marchi van AS Roma een elleboogstoot zou hebben gegeven. Uit tv-beelden en verklaringen van de betrokkenen bleek dat dit op een misverstand berustte. PSV krijgt boete van UEFA ZURICH PSV is door de tuchtcommissie van de UEFA beboet met 5200 gulden. De spelers van de Eindhovense club werden ervan beschuldigd zich tijdens het duel met Anderlecht in Brus sel op 6 november, in de tweede ronde van het Europese toer nooi voor landskampioenen, incorrect te hebben gedragen. PSV werd in deze wedstrijd uitgeschakeld. De tuchtcommissie gelastte het Portugese Boavista zijn twee eerstvolgende Europese bekerwedstrijden te spelen in stadion op tenminste 200 km van Oporto. Het Italiaanse Torino kreeg een soortgelijke straf voor een Eu ropese thuiswedstrijd. Torino zal de UEFA-cup thuiswedstrijd tegen het Griekse AEK op 11 december af moeten werken in een stadion, 300 km van Turijn. De Atheense tegenstander kreeg een boete van 75.000 Zwitserse frank. Alle sancties werden opgelegd wegens gewelddadig gedrag van supporters van de drie ploegen. Maassen renner van het jaar DEN BOSCH Frans Maassen is gisteravond in Den Bosch door de „Club van 48" uitgeroepen tot wielrenner van het jaar 1991. Hij kreeg daarvoor de Gerrit Schulte Trofee. De Limburgse prof won dit jaar de Amstel Goldrace en de Ronde van Neder land. Daarnaast zegevierde hij in vier tijdritten alsmede twee cri teriums en met zijn ploeg in de Grote Bevrijdingsprijs. Wereldkampioene Leontien van Moorsel ontving voor de twee de achtereenvolgende keer de Keetie van Oosten Bokaal als bes te wielrenster van 1991. Naast haar wereldtitel behaalde zij 27 overwinningen. Pak slaag voor Martin Centrum LEIDEN Martin Centrum heeft gisteravond zwaar klop gehad van Ceverbo. In Rotterdam liep het Voorschotense zaalvoetbal team tegen een 7-2-nederlaag op in de landelijke eerste divisie. Toch was de uitslag geflatteerd. De eerste twee doelpunten van Ceverbo kwamen tot stand via een Voorschotens been. Na de tegentreffer van Cees van Tongeren (2-1) had Martin Cen trum kansen genoeg op de gelijkmaker. Die kwam echter niet. Nog voor rust liep Ceverbo uit naar 5-1. Na de hervatting wist john Erades nog eenmaal te scoren voor Martin Centrum. Voor Ceverbo waren Joop Ludwig (2), Ruud Rijsdijk (2) en Edwin Grünholz succesvol. Prroet... Prroet. De zoveelste videoclip op MTV flitst door de huiskamer van zijn aanstaande schoonouders als de telefoon gaat. Prroet. Prroet. Rob Witschge onderbreekt het gesprek en neemt op. Mevrouw Van 't Schip aan de andere kant van de lijn. nuchtere profmentaliteit. „John moet weg, naar Engeland, Frankrijk of waar dan ook. Ik vind het onzin dat mensen zeg gen dat hij niet moet zeuren. Hij verdient .toch heel veel geld, zeggen ze. Dat vind ik onzin. Ik weet zeker dat hij niet naar een andere club gaat voor het geld. Al onder Johan wilde hij van de lijn af. Nu hij zelfs niet meer met Aaron Winter en Danny Blind mag switchen, heeft-ie er helemaal geen zin meer in." John van 't Schip was één van de weinigen met wie Rob Wit schge wekelijks telefonisch con tact had toen hij in Frankrijk voor Saint Etienne uitkwam. Een vriend, dus. Samen bezet ten ze de Amsterdamse flanken van medio '86 tot begin '89. Toen Bryan Roy Witschge uit de basis hield, vertrok deze naar Frankrijk. Voor een lekker be drag. Bij Saint Etienne speelde hij eerst als tweede spits, daarna ging hij links op het middenveld spelen. Onbedoeld heeft de Franse club Witschge van de vleugel afgeholpen. „Nee, Bar is even weg. Met oma, hè". De linker middenvel der van Feyenoord trekt een grijns op zijn gezicht. Dan be trekt het, als hij hoort hoe het met zijn oude ploegmakker ge steld is. „Nee, je meent het. Hij moet toch op zijn minst op de bank zitten." Het is woensdagmiddag, de vrije dag voor Rob Witschge en Feyenoord. Dat wil zeggen, tot zes uur 's avonds, want dan wordt hij verwacht in de Kuip voor de bekerwedstrijd tegen MVV. „Ik zou best wel eens af willen van al die dubbele pro gramma's. Eens lekker vrij zijn en bijvoorbeeld winkelen met mijn vriendin." Het telefoontje vanuit huize Van 't Schip, waar de voormalig aanvoerder en rechterspits van Ajax ook bezig is met een inter view, benadrukt de ironie van het treffen komende zondag tussen Feyenoord en Ajax. Rob Witschge speelt in de 'klassie ker' zeer waarschijnlijk weer links op het middenveld, zoals de laatste tien wedstrijden bij de Rotterdammers. Van 't Schip, die zo graag op het mid denveld wil maar niet mag, zit waarschijnlijk net als afgelopen woensdag niet eens op de Am sterdamse bank. Onzin Als Rob Witschge de hoorn weer op de haak heeft gelegd, heeft de Amsterdammer zijn verba zing alweer ingeruild voor de De Feyenoorder kan zich de problemen van zijn oude voet balmaatje heel goed voorstellen. „Je bent op die positie té afhan kelijk. Je krijgt er twee ballen in een half uur. Je kan er je ei niet kwijt. Ik werd er ook doodziek van. Toen Arnold Mühren nog achter me speelde was het lek ker voetballen. Die zorgde er wel voor dat ik in het begin drie, vier ballen kreeg. Kon ik in de wedstrijd komen. Alles komt neer op die actie en de voorzet. Mislukt het, dan is het over. Je kunt het niet goed maken door hard te werken." Rob Witschge en hard wer ken: er is wat veranderd bij de duurste speler van Feyenoord? De 25-jarige voetballer, drievou dig international, lacht „De duurste? Nou, dan zijn er maar weinig dure spelers bij Feye noord. Ik denk dat Sabau toch ook aardig verdient." Witschge voelt zich tien maanden na zijn debuut in de bekerwedstrijd te gen NAC, waarin hij met een stiftballetje scoorde, in ieder ge val thuis bij de Rotterdamse vechtploeg. „Ik wil niet zeggen dat ik een vechtertje ben, maar meters maak ik wel." Minder Waar hij voorheen bij Ajax als linksbuiten pas met de bal aan de voet een actie begon, ter hoogte van de zestien meter, daar beëindigt hij nu als links half vaak zijn activiteiten. In het strafschopgebied van de tegen stander komt hij minder, hij be gint wat meer op zijn broertje Richard te lijken. Dit seizoen scoorde hij slechts één keer, uit een penalty tegen RKC. Kortom, het gaat nog niet echt lekker met de Amsterdammer in Rot terdamse dienst. „Ik moet nog zeker dertig procent beter kun nen", erkent hij. „Maar ik heb toch ook al wat assists op mijn naam staan." Witschge kwam bij Feye noord, toen de club nog in grote sportieve zorgen zat. Degrada- tiezorgen zelfs. Met de komst van Wim Jansen en het doel punt van Witschge in de beker finale tegen BW Den Bosch („Was een belangrijke. Door dat doelpunt spelen we in maart wel mooi tegen Tottenham Hotspur") kwam de Rotterdam Rob Witschge: „Ik wil niet zeggen dat ik een vechtertje ben, maar meters maak ik wel." se club weer in het spotlicht. Nu geval uit het dal van vorig jaar. staat Feyenoord tweede op de Dit seizoen pas zijn we met z'n ranglijst, en als het Ajax zondag allen gegroeid naar een team. verslaat kan het voorlopig twee- Iedereen werkt keihard voor el- de blijven. kaar. We kunnen nog beter, Witschge: „We zijn in ieder niet vergeten dat teamgeest ons sterk maakt en niet individuele kwaliteiten. Een tijd lang is dat wel het manco geweest. Ieder een was bang voor zijn plekkie, r niet veel meer. We mogen er werd veel gewisseld." VOORSCHOTEN TIM BROUWER DE KONING Rob Scholtes hoe/t nog niet te wanhopen. Nadat hij gistermid dag door een ongelukkige ne derlaag tegen Ger Holka op het randje van de afgrond had ge balanceerd, zette de Voorscho tenaar orde op zaken. Met een zelfs voor kunststoters opmer kelijke reeks voltreffers won hij de sleutelpartij van Ben Thijs- sen. Normaal gesproken plaatst Scholtes zich vandaag in het Voorschotense Snookerpalace via Erik van Winden definitief voor de Masters. Als de nationaal kampioen biljart artistique daar ontbreekt, zou dat een misser van jewelste zijn. Niet alleen is Scholtes aan zijn stand verplicht zich onder de acht beste kunststoters van Nederland te scharen. Maar ook de plaats van handeling van de Masters, opnieuw het Snooker palace waar Scholtes werkzaam is, maakt de aanwezigheid van Voorschotens biljarttrots tot een 'must'. Scholtes zei het na zijn verlo ren openingspartij tegen de reeds geplaatste Holka niet met HELSINKI ANP Het Nederlandse mannen squashteam heeft bij de strijd om de wereldtitels squash in Helsinki' de kwartfinales bereikt. De ploeg versloeg gisteren in de Finse hoofdstad Canada, 2-1. De Nederlandse formatie reikte nooit eerder zo ver. Voor Nederland speelden gisteren de 29-jarige Alphe- naar Michael Vertogen, Scheffer en Buit. Overigens kan Nederland het toernooi niet winnen. Dit heeft te ma ken met het ingewikkelde plaatsingsschema, dat de in ternationale bond heeft op gesteld. De vijfde plaats is het hoogst bereikbare. zo veel woorden, maar uitscha keling zou voor hem meer dan een sportieve ramp betekenen. In plaats daarvan klaagde de kampioen over onwaarschijnlij ke pech bij figuur 60, waardoor hij de eerste set alsnog aan Hol ka moest afstaan. Op diens ver zoek was ook al de volgorde van de partijen in poule C omge gooid, wat Scholtes als een an dere oorzaak van zijn nederlaag noemde. Door het veranderde programma had hij bovendien weinig tijd om het verlies (2-1) te verwerken. De meestal goed lachse Voorschotenaar zat er zichtbaar aangeslagen bij. Hoe anders stond diezelfde Scholtes vervolgens aan tafel in zijn partij tegen outsider Thijs- sen. Toen die altijd lastige te genstander bij de achtste figuur (van de tien) weer een misser produceerde, had Scholtes de eerste set al in de knip, omdat hij niet één keer had gefaald. Vervolgens bleef Scholtes ook in de tweede set lang 'ongeslagen'. Pas bij de achtste figuur, een diagonale trekstoot, ging het mis. Daar stond tegenover dat Thijssen al enkele zeperds had gehad, waardoor Scholtes de fe licitaties van zijn supporters SCOREBORD BASKETBAL TAFELTENNIS MISKOLC Open Hongaarse kampioenschappen. Mannen, teams, eerste ronde: Nederland - Finland 3-0 (Heister - Paivannta 2-0. Tr.nko Keen - Kontala 2-0. Heister/De Vrindt - Paivarinta/Kontala 2- 0) Tweede ronde: Nederland - Frankri|k 1-3 (Trinko Keen - Eloi 1-2. Heister - Mannurek 2-, 0. Heister/De Vrindt - Eloi/Chatelaisi 0-2. Heis ter - Elot 0-2. Individueel, eerste ronde: De Vrindt (Ned) - Massaao (Egy) 3-1. Tr.nko Keen (Ned) - Bla- sczyk (Pol) 3-1. Kobes (Ned) - Hauth (Den) 0- 3. Heister had een bye. Frankri|k' 3-0 (Gerdie Keen - Aubry 16-21 21- 18, 24-22. Noor - Pla.zant 21-11 21-12. AMSTERDAM GPD Ajax heeft zich neergelegd bij het vertrek van Jan Wouters. De Amsterdamse club is het er al leen nog om te doen zo veel mogelijk geld voor de interna tional te ontvangen. Bayem München en Arsenal azen op de Utrechter en hebben gisteren per fax een bod op hem uitge bracht. Arie van Os wil zich over de hoogte van de bedragen niet uitlaten, maar de aanbiedingen zijn naar het oordeel van de penningmeester van Ajax inte ressant genoeg om op voort te borduren. Volgens Van Os heeft Arsenal Jan Wouters al twee maanden op de korrel, maar heeft de be langstelling van de kampioen van Engeland pas donderdag concrete vormen aangenomen. „Toen Bayern München voor Jan Wouters op de markt ver scheen, kreeg Arsenal kennelijk ineens haast." Van Os kent de voorkeur van Wouters voor Bayem München. „Maar", zegt hij. „ik denk dat Jan zijn keuze uiteindelijk zal laten afhangen van het salaris dat hij kan ver dienen." Hij laat daarbij door schemeren dat Arsenal Jan Wouters als vette worst 'wel eens' een reuzensalaris zou kunnen hebben voorgehouden. WCS-voorman Rob Jansen, de zaakwaarnemer van Jan Wouters, wil, uiteraard, ook geen mededelingen doen over de „diverse gesprekken" die hij gisteren met vertegenwoordi gers van Bayem München en Arsenal heeft gevoerd. „Maar als twee clubs belangstelling hebben, is dat voor een speler natuurlijk nooit een slechte si tuatie. Met één van beide clubs komt het in ieder geval rond. Jan moet op korte termijn de knoop doorhakken. Dat zou in het weekeinde al kunnen ge beuren. Hij kijkt daarbij zeker niet alleen naar de financiële kant van het verhaal. Jan mag dan 31 jaar zijn, hij is nog altijd een voetbaldier en laat het sportieve aspect ook meewe gen." Ajax heeft zich nog niet gebo gen over de vraag of het de transfersom die het voor Wou ters ontvangt, zal aanwenden voor versterkingen. Technisch directeur Louis van Gaal heeft daarbij een belangrijke stem in het kapittel. Van Os: „Herinves tering is nog niet aan de orde geweest. We willen eerst deze zaak afhandelen." Rob Scholtes: „Nu mag ik het niet meer uit handen geven.". foto henk bouwman Carlo l'Ami (25) gaat niet naar Emmen. De Drent se eerste-divisionist zag af van koop nog voordat de huidige club van de doelman, SVV/Dordrecht '90, was benaderd. De club kon niet voldoende geld vrijmaken om hem aan te trekken. l'Ami zelf voerde onlangs al wel een oriënterend gesprek met trainer Piet Buter van Emmen. Eerder ketste een transfer van de Wassenaarse doelman naar de Belgische club De Zwarte Leeuw af. l'Ami is op dit moment derde keeper achter Joop Hiele en Ricardo de Jongh. Een scheldpartij met trainer Hans Verèl heeft geleid tot het terug zetten naar het tweede elftal. „En voorlopig "blijft deze maatregel van kracht", is het commentaar van Verèl." Hoewel hij nog een contract heeft van ander half jaar bij SW/Dordrecht, mag l'Ami weg van de club. Overigens tast de keeper volledig in het duister over de hoogte van het transferbedrag dat daarmee gemoeid zou zijn. Voorzitter Cees den Braven doet daar geen mededelingen over. De doelman zelf, die eerder uitkwam voor Blauw Zwart houdt het op 'anderhalf twee ton.' „Ik ben destijds voor drie ton aangetrokken van Excelsior. Weliswaar heb ik nog een contract, maar ik ben nu derde keeper. Dan kunnen ze niet zo verschrikkelijk veel voor me vragen." kort daarna in ontvangst kon nemen. „Nu mag ik het niet meer uit handen geven", zei Scholtes, met eindelijk weer een glimlach op zijn gezicht. „Ik heb bewe- GOLF KAPALUA Mannen, 1,5 miljoen gulden, stand na 2 ron den: 1 Hulbert(VSt) 136. 2 Pate (VSt) 137. 3 Love (VSt). Cochran (VSt) 138. 5 Caicavec- chia (VSt), Jacobsen (VSt). Cook (VSt) 139. TOKYO Taiheiyo Masters, mannen, 2,3 miljoen gulden, stand na twee ronden: 1 Nakajima (Jap) 135. 2 Kaneko 138. 3 Mackay (Aus), Maita (Jap) 139. 5 Senior (Aus). Olazabal (Spa) 140. 7. Hagawa (Jap). Couples (VSt) 141. Faldo (GBr) ROLHOCKEY zen onder druk te kunnen pres teren. Zo'n serie maak ik inder daad niet elke dag. Het geeft me in elk geval vertrouwen voor de rest van het toernooi. Als ik door de poulewedstrijden heen (19-2), 3. Engeland 5-8 (22-5), 4. Spanje 4-6 (7-3), 5. Duitsland 4-3 (10-7), 6. Portugal 5-3 (6-17), 7 Zwitserland 4-2 (5-12), 8 Oosten rijk 5-1.(1-26), 9. Frankrijk 4-0 (0-27). HOCKEY SQUASH kom, ben ik verzekerd van plaatsing voor de Masters. Ik verheug me al op de dubbele knock-outwedstrijden, die hier op 13, 14 en 15 december wor den afgewerkt." TENNIS FRANKFURT ATP-finale, mannen, 4,4 tniljoen gulden: Groep Nastase: Courier (VSt) - Forget (Fra) 7-6 6-4 Eindstand: 1Lendl (Tsj) 3-6 (6-0). 2 Courier 3-4 (4-3), 3 Forget 3-2 (2-4), 4 Novacek (Tsj) 3-0 (1-6). Lendl en Courier naar halve (males VOLLEYBAL OSAKA Wereldbeker vrouwen, finalegroep: China - Peru 3-1 (15-4 15-11 6-15 15-11). Sovjetu nie - Verenigde Staten 3-2 (15-6 8-15 7-15 15-3 15-8) Cuba-Zuid-Korea 3-0 (15-7 15-8 15-12) Stand: 1 Cuba 3-6 (9-1), 2. Sovjetunie 3-6 (9- 5). 3 China 3-4 (6-5). 4 Peru 3-2 (5-8). 5. Zuid-Korea 3-0 (4-9). 6 Verenigde Staten 3-0 (4-9) Plaats 7 t/m 12: Duitsland - Canada 3-1 (15- 11 15-12 6-15 15-7). Brazilië - Spanje 3-0 (15-6 15-4 15-2) Japan - Kenya 3-0 (15-2 15-4 15-2) Stand: 1 Brazil.è 3-6 (9-0). 2 Japan 3-6 <9- 1). 3 Duitsland 3-4 (6-4) 4 Canada 3-2 (5- 6). 5 Spanje 3-0(1-9). b Kenya 3-0 (0-9) FRANKFURT DPA/Reuter Jim Courier heeft zich na Ivan Lendl als tweede geplaatst voor de halve finales van de ATP-ten- nisfinale in Frankfurt. De 21-ja rige Amerikaan won het laatste duel in de Nastase-groep met 7- 6 6-4 van Guy Forget. Courier eindigde als tweede, met twee overwinningen. Lendl was al zeker van de groepszege. Hij won alle drie partijen. For get is uitgeschakeld en kan zich concentreren op de finale van de Davis Cup, waarin hij tegen de Amerikanen Sampras en Agassi uitkomt. Lendl en Courier spelen in de halve finales tegen respectieve lijk de nummers twee en een van de Newcombe-groep. Cou rier nam in zijn partij tegen For get meteen het initiatief en brak de opslag van de linkshander in de tweede game. In het achtste spel kreeg hij een setpunt op 5- 2, maar Forget kwam terug en rekte de set tot de tiebreak, die hij met 7-4 verloor. In de tweede reeks brak Cou rier de opslag van de Fransman in de negende game, kwam met 5-4 voor en serveerde de wed strijd uiL Over de vorm zei de winnaar van Roland Garros: „Ik speel in ieder geval niet slecht, maar ik ben absoluut nog niet aan mijn beste tennis toegeko- Zaterdag *16 november 1991 Redactie: 071-161400 MARTIN HOEKSTRA HERMAN JOUSTRA AD VAN KAAM (chef) TIM BROUWER DE KONING ROB ONDERWATER WIM VAN WANROOY ROB VAN DER ZANDEN Eindredactie: NIEK FAAS Vormgeving: RON VAN HAASTREGT

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 29