Sport Het zit wel goed ■maI mii I bankstel van Regeer Meubel REGEER MEUBEL De Danaïden vierde finalist in strijd om LD Cup IflPSrl Wil Pernix loot Zuiderkwartier Vrijdag 15 november 1991 071-161100 Eindredactie: PAUL DE TOMBE Vormgeving: RUTGER J HOOGERDUK 24 Het werd gisteravond al vrij snel duidelijk dat De Danaï den de vierde finalist in de strijd om de Leidsch Dagblad Cup zou worden. Gemakkelijk scorend bewees het col lectief van Janko Breedveld een maatje te groot te zijn voor Madjoe, Tempo en zelfs voor Fides Pacta. Greet Altena zorgde voor de 3- 6-ruststand. Met de 4-6 van Pe ter Star leek Madjoe nog dicht bij te komen, maar dat was het laatste wapenfeit van de Rijns- Keyzer Van begin af aan stond De Da naïden op scherp in de wed strijd tegen Madjoe. In een niet burgers. Hüsken al te hoog tempo werd afstand brachten hun totaal aantal goals i door treffer? Hüsken en Marcel Keyzer (2-6). opleverde. i Paul op vier, wat een 4-13-eindstand Het treffen tussen Tempo en Fides Pacta was veel meer een wedstrijd. Fides liep uit naar 0-3 (Ilonka van der Steen), waarna door verzorgd veldspel Tempo kans zag langszij te komen: 4-4 (Patrick Niemeyer en Joke Boot 2x). In de tweede helft waren de doelpunten schaars. Patricia Gottmer (weer terug in de basis) benutte een doorloopbal (5-4) en de 6-4 van René van der Vooren betekende de beslissing. Erik Pons bepaalde de eind stand op 6-5. Ook tegen Madjoe nam Fides Pacta een 3-0 voorsprong, waar na het karwei te gemakkelijk werd opgevat. Dat gaf de Rijns- burgse ploeg de gelegenheid om verrassend terug te komen in de wedstrijd. Sander de Haas had zijn handen meer dan vol aan Sander van Nieuwkoop, die direct na rust de stand in even wicht bracht (6-6) met zijn der de treffer. Een hardwerkende Patricia Gottmer stelde Frank Peter de Haas in staat 7-6 te scoren, waarop Peter Star de 7-7 voor zijn rekening nam. Anne- lies Verwoerd schoot 8-7 op het scorebord en tot haar eigen ver bazing zelfs de 9-7 eindstand. Tempo mocht en kon de titel van outsider niet waarmaken tegen De Danaïden. Met scherp schietend (Ame Heyman speel de sterk en scoorde tweemaal) liepen de Leidenaars gemakke lijk uit. Sandra Buiskool vond de korf voor Tempo, wat een 1-4 ruststand opleverde. De tweede helft werd er met de regelmaat van de klok door de Leidenaars gescoord, waar alleen Erik Pons en Annemarie Vonk Alphense treffers tegenover stelden. Het publiek kon zich kostelijk ver maken om het veelal foutieve commentaar van de lady-spea ker, wat uiteindelijk samen met de vrije interpretatie van de tijdsaanduiding tot menig mis verstand leidde. Monique en In- grid Slingerland bepaalden me de de eindstand op 3-10. Het Leidse robbertje tussen De Danaïden en Fides Pacta was erg fel, maar werd geen moment de wedstrijd waar het publiek (de Vijf Meihal was goed gevuld) op had gewacht. Daarvoor speelde De Danaïden te overtuigend en schoot het veel zuiverder. Na de 4-0 van Heiko Locher EEN ANDER GEZICHT U geeft uw kamer een nieuwe sfeer met dit comfortabele hoekbankstel 'Romy'; 2 royale hoekbanken met poef in een bijzonder ontwerp met stoffen bekleding. Ook leverbaar in leather-look: 1695,- COMFORT IN STIJL Sfeervol 2- en 3-zits bankstel model 'Alta' met verhoogde rugleuning, waardoor u geniet van maximaal zitcomfort. Leverbaar in diverse stoffen. RUIMTE-BANK Riante bank model 'Spatiale' in soepel buffelleer. De pootjes geven een ruimtelijke effect; de bank is een elegant element in uw interieur. Ook leverbaar in rundleer: 1695,- Sm m 1 |jj|§ ff 1 Een bank of een 2+3 combinatie koopt u niet voor een week of een maand, maar voor jaaren. Reden genoeg om heel kritisch te zijn, want de ene bank is de andere niet. Ga er eens rustig voor zitten, bij Regeer Meubel natuurlijk. Daar vindt u de allerbeste zitcombinaties bij elkaar, voor zeer ontspannen prijzen! LUXE IN LEER Kies de kleur die bij uw inrichting past: deze modern gelijnde 2- en 3- zits combinatie 'Farba' met interieurvering is leverbaar in diverse kleuren kwaliteitsleer. DE NIEUWE TREND Een combinatie die zowel in een modern als meer klassieke interieur prima past: de 2- en 3 zits bank 'Torino' in een sterke Azteco-stof. zwarte leather-look. GASTVRIJ ZITCOMFORT U haalt iets bijzonders in huis met deze 2- en 3-zits bank 'Livorno': een combinatie die u en uw gasten volop zitcomfort biedt. Leverbaar in diverse stofdessins. VERRASSINGSELEMENT Als u uw bankstel 'anders dan anderen' wilt, maar wél zeer comfortabel: 2- en 3-zits bank 'Limbo' in verschillende stof- combinaties. BIJZONDERE BANK Een zeldzaam fraaie combi natie van zitcomfort en stof dessin bankstel 'Baltimore' een luxe 2- en 3-zitter met Flensburg-stoffering. DESIGN-LINE Modern 2- en 3-zits bankstel 'Aero' in strakke rechte en ronde designlijnen, ontworpen voor veeleisende mensen. Leverbaar in diverse stoffen. Leiden Hoge Rijndijk 94/96, tel. 071 - 12.54.69 Breda Tolbrugstraat 13/15, tel. 076 - 21.62.81 scoorde Bettina Buikstra uit een vrije bal, waarop de ploeg van Breedveld uitliep naar 8-1 (Erik Kromhout). Een sterke start na de hervatting van Fides bracht dat team onder meer door doel punten van Jeroen du Pau en Frank Peter de Haas op 8-6. Heiko Locher scoorde met een fraaie doorloopbal en direct een afstandsschot. René van der Vooren bepaalde fraai de eind stand op 11-7. Twee doelpunten van Sander van Nieuwkoop betekende dat zijn Madjoe even op gelijke hoogte kon blijven tegen Tem po (2-2). Het typeerde Madjoe dat het geen moment versaagde en de Alphense ploeg tegen stand bleef bieden. Tempo ken de in Martijn Hooyer en Patrick Niemeyer gedreven aanvallers die hun ploeg op het goede spoor zetten. Strak uitgevoerde aanvallen leverden geregeld scores op. Annemarie Vonk scoorde 2-8 en uit een fraaie diepte-pass vanuit de verdedi ging scoorde Rudolf de Jong 2- 12. Wilfred Blankert verzilverde in de allerlaatse seconde een strafworp: 3-13. F|n[,M was gezien de povere prestaties gisteravond een logisch resul- De meeste afdelingsploegen bleken tijdens de voorronden redelijk bestand tegen het ge weld van de topclubs. Alleen in Sassenheim was Ons Eiland (3- 22, 5-15 en 4-11) niet meer dan een speelbal. Het wel eens ge opperde idee om het deelne mersveld in twee klassen op te delen om meer tegenstanders van gelijk niveau tegenover el kaar te laijgen, zal daarom wei nig weerklank vinden. Het kieskeurige korfbalpu- bliek zal allerminst gechar meerd zijn van een avond korf bal zonder het spektakel van de topclubs. Bovendien zou zo de wat mindere clubs de enige mo gelijkheid worden onthouden zich eens te meten met de sterkste regionale teams. Met De Danaïden is het kwartet voor de halve finales van de strijd om de Leidsch Dagblad Cup compleet. Eerdqr verzeker den Zuiderkwartier, Pernix en TOP zich reeds voor de op tweede kerstdag te verspelen eindronden. Direct na het be kend worden van de laatste deelnemer werd er al geloot. Oud-voorzitter van Rijndelfland Jaap van Nierop koppelde De Danaïden aan TOP en Zuider kwartier aan bekerhouder Per- Echte verrassingen waren schaars tijdens de vierentwintig poulewedstrijden. Alleen de plaatsing van Zuiderkwartier ten koste van eersteklasser Fiks paste niet in de krachtsverhou dingen op papier. De uitschake ling van Fides Pacta ten slotte G-voetbalteams uit Zuid-Holland naar Leidse Groenoordhallen Het Zuidhollands G-voetbaltoernooi wordt voor het eerst in Lei den gehouden. Niet minder dan 39 teams uit heel Zuid-Holland treden morgen aan in de Groenoordhallen. De G(±=gehandicap- ten)-teams zijn ondergebracht in drie verschillende poules: sterk, middelmatig en zwak. De organisatie is in handen van de KNVB-commissie G-voet- bal West 2, de Nederlandse Invaliden Sportbond, de Nederland se Sportbond voor mensen met een verstandelijke handicap en de Sportraad Zuid-Holland/ Het toernooi wordt om 9.15 uur geopend door Diederik van der Veen Meerstadt, voorzitter van de afdeling Leiden. Oud-Lei- denaar Alfons Groenendijk van Ajax reikt om 16.15 uur de prij- SCOREBORD KORFBAL i 1 4-27. SP Voorschoten 4-26. 4-11. The Pocket Zuid-Holland 2: 4 7-2, Bull's Inn >r 5 4-15, Center s 4-10. Tweede c Inn 3 - SP Voorsc •t 2 8-1. Jumbo 6-SP V. imbo 7 - Damlaan Prutsers 3-6. Snookeri) 4 - Center 1 0-9. Jumbo 5 - Center 2 :enter 1 4-33. Jumbo 6 4-31. 4-23, SP Voorschoten 1 4-23. 7 4-16. Bull's Inn 2 4- 4-15. Snooker 1 9-0. 8-1 Stand: Cent schqten 4 t 2 4-11. Center 2 4-11. SPORTPRIJSVRAGEN SQUASH Vaste prijzen. Eerste prijs geen winr BUITENLANDS I 17-22, Caen 17-21, Poule A: Australië - Canada 3-0, Nieuw-Zee- land-Egypte 2-1 Poule B: Engeland - Finland 2-1, Zweden - Pakistan 2-1 Poule C; Duitsland - Nederland 2-1 (gedetail leerd: Wiens - Buit 9-6 9-6 9-0. Frenz - Verto gen 8-10 9-3 9-0 9-2, Bernard - Van der Pluijm 6-9 7-9 9-6 1-9), Spanje - Zwitserland 2-1 Poule D: Ierland - Frankrijk 2-1, Schotland - Verenigde Staten 2-1 Poule E: Italië - Denemarken 3-0 Poule F: Oostenrijk - Oman 3-0 Engeland - Egypte, plaats vijf tot plaats twaalf TAFELTENNIS GOLF mdstand: 1 Hare (Eng) 429. 2. Coceres (Arg) 31. 3. McGmley (Ier) 431, 4 Evans (Eng) 31. 5. Levet (Fra) 432. 6 Metcalfe (Eng) ir (ZAf) 434. 10 Robson (Eng) HOCKEY SNOOKER Pocket 1 3-6. Bi 8-1. Jumbo3-S rij 3 - SP TENNIS 7-1 (4-0). Sovietu- Pocket Ladii 3 8-1. Snooki :nter 5 - Cent 3 Stand: 1 Sai Groep -6 6-3. Becker (Dui 1 Sampras 2-4 (Du.) 2-2 (2-2). (Ts 3-6. 2 Courier (VSt) iladelphi Maleeva-Fragmére (Zwi 6 6- 2-4. 2 Agassi 2-2 (3-2). - - (Dui) 2-0 (Tsi) 6-2 rier Novacek 3-0 (VSt) 6-3 (VSt/8) - Provis (Aus) 6- a (Ts|/4) - Hz (St) - Thoren (Bul/1) - Sloa

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 24