Sport Jan Wouters is bijna vertrokken ■Mt i\ als je Leiden links laat liggen. Tafeltennissters redden het niet tegen Joegoslavië NK tennis weer in Warmond Marcel Valk vrijuit Sampras speelt zekerder dan Agassi Vrijdag 15 november 1991 Redactie: 071-161400 MARTIN HOEKSTRA N JOUSTRA AD VAN KAAM (chef) TIM BROUWER DE KONING ROB ONDERWATER WIM VAN WANROOY ROB V PAUL DE TOMBE Vormgeving: RUTCERJ HOOGERDUK 23 NIEUWSLIJN Centraal I gaat door met winnen LEIDEN De biljarters van Centraal I gaan door met De Oegstgeester driebanders stuurden dit keer ABC uit Alkmaar met een 6-2-nederlaag naar huis. De Oegstgeestenaren hebben nu 12 punten uit 7 wedstrijden en gaan aan de leiding in poule 6 van de landelijke tweede divisie. NHD/Schouten heeft met 11 uit 6 een verliespunt minder. Herman van Daalen, die onlangs vriend en vijand verbaasde met een moyenne van 2.058, scoorde opnieuw hoog. Hij maakte in zijn winstpartij tegen Aswin Berends 35 caramboles in 33 beurten, goed voor een gemiddelde van 1.060. Jan van Loon verloor als enige, van Tul. De Leidenaar maakte 20 caramboles in 46 beurten. Rob Hilgeman, 30 caramboles in 39 beurten (0.769), en Siem de Groot, 30 caramboles in 43 beurten (0.697), kwamen wel tot winst, respectievelijk tegen Hofland en Hagelen. Van Dortmond de beste LEIDEN Haarlemmer Remco van Dortmond heeft de vijfde ronde van het open snookerkampioenschap van Warmond voor zich opgeëist. In de finale versloeg hij Milco Schermer met 2-1. Ook in de halve eindstrijd moest Van Dortmond, die voor de hoogste break van de avond zorgde (55), alle zeilen bijzetten om aan de positieve kant van de score te blijven tegen Jeffrey La- terveer (2-1). Schermer had het wat eenvoudiger tegen Marcel Thulen: 2-0. Frank Bunders was heer en meester in de verliezersronde. In de finale schudde hij Arnold Langeveld van zich af: 2-0. Job Bave- laar, die in de kwartfinale van Van Dortmond verloor (2-0) blijft leider in het klassement 44 punten, voor Marcel Thulen (42) en Milco Schermer (28). Golfer Van der Velde gekwalificeerd BIARRITZ Chris van der Velde heeft zich gisteren gekwalifi ceerd voor het Europese golfcircuit. Na de zesde en laatste ronde van het kwalificatie-toernooi in Biarritz eindigde hij op de elfde plaats. De eerste veertig van het evenement verzekerden zich van een Tour-kaart. Na de vijfde ronde stond de Nederlandse golfer nog vierde. Op de slotdag had hij voor de achttien holes 74 slagen nodig. Zijn totaal kwam daardoor op 435, wat hem in de rangschikking nog wat plaatsen kostte. Van belang was dit echter niet. De Engels man Hare handhaafde zich op de eerste plaats met 429 slagen. Van der Velde is de enige Nederlander die volgend seizoen met de topspelers de grote Europese toernooien mag afwerken. Con stant Smits van Waesberghe slaagde er niet in de beste veertig te bereiken. De kans is levensgroot dat Jan Wouters zondag tegen Feyenoord zijn laatste wedstrijd voor Ajax speelt. Bayem München is akkoord met de persoonlijke eisen van Jan Wouters. De Zuidduitse club heeft de speler van Ajax een contract van tweeënhalf jaar aangeboden. Ook Arsenal is nog een serieuze kandidaat. ters rond komt. „Hij is mijn eer ste keus. Ik heb ook geen alter natief als zijn komst niet door mocht gaan", verklaarde de Deen in Düsseldorf, waar Bayem München is neergestre- DOSSELDORF JAN MENNEGA GPD-VERSLAGGEVER Naar verluidt is de Londense club bereid een miljoen gulden meer te betalen voor de inter national. De voorkeur van de ken voor de competitiewed middenvelder gaat evenwel uit naar Bayem. Dat maakt de on derhandelingen er niet gemak- strijd van vanavond tegen MSV Duisburg. Lerby, ruim een maand keiijker op. Desondanks schat dienst bij FC Bayem, hoopt de Ajax-penningmeester Van Os de 31-jarige Utrechter volgende kans dat Wouters na dit week einde elders speelt 'op 75 pro cent'. Rob Jansen, zaakwaarnemer week zaterdag in de thuiswed strijd tegen Karlsruher SC al te kunnen inzetten. „Met Jan Wouters zelf zijn er geen pro van de Utrechter, verwacht dat blemen meer. flc heb met hem de transfer 'op zeer korte ter mijn' z'n beslag zal krijgen. „Maar niet eerder dan zondag", aldus Jansen. „We willen er na melijk alles aan doen om ervoor te zorgen dat Jan zondag nog tegen Feyenoord nog kan spe len", voegde Van Os gisteren toe. Manager Ulli Hoeness wilde geen mededelingen doen over de gesprekken met het bestuur van Ajax. „Wij treden pas naar buiten als alles rond is. Ik hoop dat de zaak nog dit weekeinde kan worden afgerond." Team chef Sören Lerby rekent er vast op dat de transfer van Jan Wou- gesproken en hij is heel gemoti veerd om bij Bayem te komen spelen. Het wachten is alleen nog op Ajax. Maar als alle partij en graag willen, moeten we er uit kunnen komen." Het bestuur van Ajax verga derde tot gisteravond laat over de transfer van Jan Wouters, voor wie ook Arsenal in de markt is. Manager George Graham van de Engelse kam pioen zou vier miljoen gulden voor Wouters willen bieden. Bayem München wil naar ver luidt vooralsnog niet meer dan drie miljoen gulden voor de transfer uittrekken. Volgens WCS-voorman Ron Jansen, de zaakwaarnemer van Jan Wou ters, hebben Bayem München en Arsenal nagenoeg dezelfde salarisaanbieding gedaan. Verbeteren Ajax is eerder al met Wouters, wiens contract nog tot medio 1994 doorloopt, overeengeko men dat hij voortijdig mag ver trekken als hij zich kan verbete ren. „Wij gunnen Jan alles", verklaarde penningmeester Arie van Os woensdagavond nog, „maar als er tussen de aanbie dingen van Bayem en Arsenal een verschil van een miljoen zit, dan moet ik als penningmeester van Ajax zakelijk zijn en zeggen: 'Wie legt dat extra miljoen dan op tafel?' Daarover komt waar schijnlijk vandaag duidelijkheid. Bij Bayem München, dertien de in de Bundesliga en in het Europa-cuptoernooi uitgescha keld door B 1903 Kopenhagen, ontstond enkele weken geleden al het plan om Jan Wouters aan te trekken. Het idee werd door Sören Lerby op tafel gelegd. Uli Hoeness. Franz Beckenbauer en Kari-Heinz Rummenigge, het driemanschap dat momenteel de dienst uitmaakt bij Bayem München, gingen volgens Lerby onmiddellijk akkoord met zijn voorstel. Lerby ziet in Wouters de idea le persoon de op de klippen ge slagen Bayem-schuit weer vlot te trekken. „Jan moet mijn ver lengstuk in het veld worden. Wij hebben een piepjong elftal en het is heel belangrijk dat we er ervaring bij krijgen. Iedereen bij Bayem beseft dat er iets moet gebeuren. Bayem München heeft een naam hoog te houden en wil volgend seizoen weer Eu ropees voetbal spelen. Wij heb ben iemand nodig die het goed ziet. goed kan organiseren en de gaten die steeds in onze verde diging vallen dicht kan maken. Zo'n type speler is moeilijk te vinden. Maar ik ben ervan over tuigd met Jan Wouters een goe de keus te hebben gemaakt." Jan Wouters, afkomstig van FC Utrecht, debuteerde op 24 augustus 1986 in een uitwed strijd tegen Haarlem (0-3) voor Ajax. In zijn 191ste optreden in het rood-witte shirt, maakte hij woensdag tegen Roda JC zijn 26ste doelpunt voor de Amster damse club. Je gaat in 1992 studeren. Dat staat vast. Maar aan welke universiteit? Teken voor I december voor Leiden en maak een keuze uit meer dan 50 studierichtingen. Kies voor de zekerheid van een internationaal ge waardeerde opleiding. Voor de extra kansen in je latere leven. En voor een stad waarin je je snel thuis voelt. Wie laat zoiets nou links liggen? BUDAPEST ANP De Nederlandse tafeltennissters waren gisteren in Budapest kansloos in de tafeltenniswed strijd voor de vrouwenliga tegen Joegoslavië. De ploeg van coach Jan Vlieg verloor met maximale cijfers: 0-4. Het duel werd in Hongarije gespeeld voor het be gin van de open kampioen schappen van dat land. Na de recênte overwinning van 4-0 op Tsjechoslowakije was Nederland vrij optimistisch geweest over het resultaat tegen Joegoslavië. Gerdie Keen en de Leiderdorpse Mirjam Hooman verloren echter in twee games van respectievelijk Fazlic en Boljak. Toen daarna ook Bettine Vriesekoop in drie games ten onder ging tegen de pas 14-jari- ge Mancic (17-21 21-13 16-21) was de nederlaag al bijna een feit. In het dubbelspel probeer den Vriesekoop en Hooman te vergeefs het tij te keren. Fazlic en Berkucin zegevierden na spannende strijd met 21-16 18- 21 21-19. Nederland speelt 19 december thuis tegen Duitsland en 21 januari uit tegen Italië. LEIDEN ROB VAN DER ZANDEN De Koninklijke Nederlandse Tennisbond (KNLTB) en Dekker Tennis hebben overeenstem ming bereikt over de organisatie van het nationale kampioen schap voor 1992. Dit jaar werd het NK voor het eerst in War mond gehouden, daarna zou den de partijen verder praten over de toekomst. Voorlopig is het contract met een jaar ver lengd. De NK valt volgend jaar later dan dit jaar. Van 14 tot en met 20 september komen de spelers op het gravel. Dat is vlak na de Olympische Spelen en voor de week waarin voor de Davis Cup wordt gespeeld. Om laatstge noemde reden is het onduide lijk of de vaderlandse top aan wezig zal zijn bij Dekker. Als Nederland een interland op hard-court moet spelen, zullen de internationals het gravel in Warmond liever mijden als voorbereiding. Dit jaar sprong Dekker er goed uit met de deel name van Jan Siemerink. Paul Haarhuis en Richard Krajicek, die de titel pakte. Tijdens het komende NK zal de tennisbond hoogstwaar schijnlijk dopingcontroles uit voeren. Dat zou voor het eerst in de geschiedenis zijn. De KNLTB wil daarmee in de pas lopen van de Internationale Tennis Federatie (ITF) die zelf op Grand Slams al de urine van spelers onderzoekt. De bond hoopt eind dit jaar een doping- reglement klaar te hebben. De verwachting is niet dat er geslikt of gespoten wordt in het circuit. Niéttemin werd de ten nisbond dit jaar opgeschrikt door de eerste Nederlandse do- pingkwestie in deze tak van sport. Het ging om de Zeeuwse Sandra Begijn. De speelster uit Hulst werd in België beschul digd van het gebruik van norte- stosteron. Begijn hield altijd vol onschuldig te zijn en stelde de zaak in handen van de bekende Nederlandse professor Van Ros- sum. Die beweerde dat norte- stosteron op natuurlijke wijze wordt aangemaakt in het vrou welijk lichaam. Begijn noemde het gebruik van de anti-concep- tiepU als oorzaak. De tuchtka- mer van de Belgische tennis bond heeft haar inmiddels vrij gesproken. Rechtszaak In een andere rechtszaak is de tennisster nog wel verwikkeld. En die is aangespannen door Dekker Tennis. De Warmondse hoofdklasser die voor de competitie een contract aan ging met de Zeeuwse eist van Begijn een schadevergoeding. De speelster werd dit seizoen halverwege de competitie ge schorst door de bond, omdat ze in een weekeinde zowel voor Dekker als voor het Belgische Waterschei uitkwam. Dekker kreeg punten in mindering en moest met een beduidend zwakkere speelster (Margot van Overloop) de competitie afma ken. Dat kostte het team pro motie naar de eredivisie. De ge leden schade wil Dekker nu op Begijn verhalen. zeden'. Mochten de voetballers nog een keer over de schreef gaan, dan ziet de tuchtcommi- sie zich genoodzaakt strafmaat regelen te nemen. Kort na het voorval zag de Alkmaarse poli tie, die ook in het bezit was ge steld van de videobeelden, al af van strafrechterlijke vervolging, omdat 'kwade opzet' niet te be wijzen was. De voetballers hadden de be schuldigingen al eerder 'bela chelijk' genoemd. Er zou slechts sprake zijn geweest van 'een geintje'. De 24-jarige Valk, die in de verlenging het beslissende doelpunt maakte (2-3), zou vol gens de beschuldigingen naar een ME'er hebben geschopt en hem op de helm hebben gesla gen, terwijl Lems zou hebben geprobeerd een wapenstok te grijpen. Valk, oud-voetballer van Koudekerk en UVS, beweer de echter dat hij een heel zacht tikje had gegeven en niet eens had kunnen schoppen omdat er een hek tussen hem en de ME'er zat. Lems (30) zei de wa penstok voor de grap te hebben beetgepakt. „Afpakken kon na tuurlijk niet, want dat ding zit met een bandje om de pols van de ME'er. Gewoon een geintje dus'. Verschoven De eredivisiewedstrijd FC Den Haag - Willem II, die woensdag avond geen doorgang kon vin den wegens de slechte gesteld heid van het terrein, is voor woensdag 27 november vastge steld. Het duel begint om 19.30 uur. Aanvankelijk was de wed strijd naar komende zondag verschoven, maar dit stuitte or ganisatorisch (beschikbaarheid politie, etc.) op te veel proble men. Er komt geen tuchtzaak tegen Hazerswoudenaaf Marcel Valk en diens ploeggenoot Cor Lems van FC Den Haag. Het bestuur van AZ beschuldigde de twee voetballers ervan op 27 oktober j.l. in Alkmaar twee agenten van de Mobiele Eenheid onheus te hebben bejegend tijdens het bekerduel tegen de eerste-divi- sionist. De club stuurde als be wijsmateriaal een videoband met opnamen van het voorval naar de KNVB. De tuchtcom- missie zag echter bij bestude ring van de beelden niets straf baars en volstond met een waarschuwing. In een brief vraagt de com missie het bestuur van FC Den Haag de voetballers 'vriendelijk mee te delen dat een dergelijk gedrag in strijd is met de goede FRANKFURT SID De derde dag van het tennistoernooi in FranJcfurt was de dag van de nationale ontmoetingen. Bec ker kreeg tegen Stich zijn revanche voor Wimble don, Sampras speelde iets veiliger en veel zeker der dan Agassi. Stich, terugkerend van een periode met blessu res en weinig wedstrijden, stond tegenover een degelijke tegenstander en nagenoeg de hele zaal. Becker won (6-4 7-6 6-4). Pete Sampras voelt de last van een lang en loodzwaar seizoen niet. De Amerikaan won gis teravond zijn tweede partij in het finale-toernooi van de ATP-groep, tegen landgenoot André Agas si, 6-3 1-6 6-3. Met al een overwinning tegen Wïmbledon-kampioen Michael Stich op zak is Sampras nagenoeg zeker van een plaats in de hal ve finale. Ivan Lendl is in elk geval zeker van voortzetting van het toernooi. Hij bereikte zonder setverlies de halve finales van morgen. Lendl zette gisteravond landgenoot en invaller Karei Novacek snel aan de kant, 6-2 6-2. Stich en Novacek zijn definitief uitgeschakeld. Met Lendl gaat de winnaar van het duel Courier- Forget naar de halve finales. In de andere groep hebben nog drie deelnemers kans op de halve fi nales: Sampras, die twee keer won, Becker (ne derlaag tegen Agassi) en Agassi (verlies tegen Sampras). Wm EYKEN mode Leiden: Haarlemmerstraat 87 Pete Sampras kijkt een door hem geslagen bal na. De Amerikaan won zonder veel moeite van zijn landgenoot Andre Agassi. foto epa

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 23