Sport Lineker leidt Engelsen naar EK DE NIEUWE SUNNY 5-DEURS DE GENTLEMAÜ ¥AN DE FAMILIE combineert prettige karak tereigenschappen als geavanceerde 16-kleppen techniek, oogstre lende vormgeving en opvallende zuinigheid met duurzaamheid en zeer complete uitrustingsniveaus. Hij is er al vanaf NISSAN Eindred. 27 NIEUWSLIJN Sabau laat zijn land niet in de steek ROTTERDAM Ook aanstaande zondag tegen Ajax ontbreekt loan Sabau in het elftal van Feyenoord. De Roemeen speelde gisteravond in Bukarest met het nationale elftal tegen Zwitser land een kwalificatiewedstrijd voor het EK. Door de overwinning van 1 -0 op de Zwitsers hebben de Roemenen nog een kans zich te kwalificeren voor het Europees kampioenschap. Een zege van 2-0 op Bulgarije in Sofia is voldoende voor een ticket naar Zwe den. Ook Gica Popescu van PSV blijft zich in Roemenië voorbe reiden. Turkse supporters bekogelen Ierse bus ISTANBUL Turkse voetbalfans hebben hun onvrede over de nederlaag van het nationale team tegen Ierland (1-3) afgerea geerd op de supportersbussen van de Ieren. Een politie-eenheid moest er aan te pas komen om relschoppers in bedwang te hou den. De meeste ruiten van de bussen gingen eraan. Marco van Basten wacht schorsing MILAAN Marco van Basten is voor één duel geschorst naar aanleiding van de rode kaart die hij kreeg in het duel tegen AS Roma. Hoewel tv-beelden duidelijk maakten dat Van Basten on schuldig is, werd hij gestraft op basis van de verklaring van grensrechter Battaia. Scholtes moet thuisvoordeel uitbuiten LEIDEN Rob Scholtes krijgt een fraaie kans om zich te plaat sen voor het Masterstoemooi voor kunststoters. Als hij morgen in zijn eigen Snookerpalace de poulewedstrijden tegen Holka, Thijssen en Van Kampen doorkomt, heeft de Voorschotenaar zijn plaats veiliggesteld. Bij aanvang van het Grand Prix-toernooi in Voorschoten, dat tot en met zondag duurt, bezet Scholtes de zevende plaats in het GP-klassement. Met de Voorschotense driebanders Wagenaar, Lamboo en Van Veen versloeg Scholtes gisteren Centraal 2 uit Oegstgeest met 8-0. Voorschoten blijft daardoor leiden in de landelijke tweede divisie poule 4. Magie Johnson wil Olympisch goud NEW YORK De Amerikaanse basketballer Earvin „Magie" Johnson, die vorige week zijn profioopbaan bij de Los Angeles Lakers abrupt beëindigde nadat bekend was geworden dat hij seropositief is, heeft in een interview in Sports Illustrated ver klaard dat hij deelneming aan de Olympische Spelen niet uit sluit. Hij wil goud. „Als ik me goed voel, wil ik-er graag bij zijn in Barcelona", zei Johnson. Denen missen eindronde door zege Serviërs WENEN/ODENSE De Deense feestvierders moe ten de eindronde van het Euro pees kampioenschap voetbal missen. Zij maken plaats voor fans uit het verdeelde Joegosla vië, dat gisteren de kwalificatie zeker stelde door in Wenen het slecht presterende Oostenrijk de zesde groepsnederlaag (0-2) toe te brengen. Denemarken nam op een magere manier af scheid van hun trouwe aanhan gers door Noord-Ierland in Odense met een kleine neder laag (2-1) naar huis te sturen. Denemarken maakte eigenlijk alleen nog een kans op een plaats in de eindronde als Joe goslavië in Wenen zou verlie zen. De Joegoslavische bonds coach had voor het beslissende duel 'slechts' de beschikking over Servische spelers. De bur geroorlog stond plaatsing voor de eindronde niet in de weg. Na negentien minuten opende Lukic de score na een pass van de uitblinkende Savicevic. Van twintig meter schoot de spits raak. Nog voor de rust schoot Sa vicevic zijn land naar de eind ronde. Met een lob over afstand maakte hij 0-2. Denemarken deed thuis alles om uitzicht op de laatste acht te behouden. De voor Dortmund spelende Povlsen bewees nog steeds een trefzekere spits te zijn. De ex-aanvaller van PSV, met naast zich oud-Feyenoor- der Elstrup, maakte tegen Noord-Ierland twee doelpunten in de eerste helft. Het eerste werd voorbereid door de voor malige Ajacicd Mölby. scoorde tegen. ËÊSëëêëË ,1/r* L POZNAN/ISTANBUl Het 46ste interland-doelpunt van Gary Lineker was één van zijn belangrijkste. Dertien mi nuten voor tijd van de EK-kwa- lificatiewedstrijd tegen Polen in Poznan zorgde de aanvoerder van de Engelse ploeg voor 1-1. Met de halve omhaal schoot hij zijn land ten koste van Ierland naar de eindronde van de Eu ropese titelstrijd in Zweden. Engeland moest een gelijk spel behalen om zich te kwalifi ceren. Na 32 minuten kwam de ploeg van bondscoach Taylor met 1-0 achter, toen Mabbutt een afstandschot van Szewczyk van richting veranderde. De leren leken van de Poolse voorsprong te profiteren. Bij verlies van Engeland hadden zij, dankzij hun goede doelgemid- delde, genoeg aan een zege op Turkije in Istanbul. De repu bliek, nog altijd onder leiding van Jack Charlton, nam al na zeven minuten de leiding door Byrne. Riza maakte gelijk uit een strafschop, maar Cascarino en weer Byme zorgden voordat een uur was gespeeld voor rui me afstand. Ierland bleef onge slagen in groep 7, de fans in Is tanbul zongen 'Hoe is de score in Polen?' De stemming sloeg om, toen ze hoorden van Line- kers doelpunt. Engeland, met Gray, Sinton en invaller Daley als debutanten en zonder vedetten als Gascoig- ne (geblesseerd) en Waddie (ge passeerd), had de aanval ge zocht ondanks de zekerheid dat een gelijkspel genoeg was. De wedstrijd was fraai als kijkspel, met kansen voor beide landen. Polen was gevaarlijk via Ziober van Montpellier, een oude be kende van PSV, en Urban, die bij Ajax' komende Europese te genstander Osasuna speelt. Twee minuten vóór de gelijk maker van Engeland treurde Polen, toen Engelands doelman Woods een schot losliet, HSVs Furtok wilde scoren maar botste met Woods. Strafschop, vonden de Polen. Scheidsrechter For- stinger oordeelde anders. Even later kopte Mabbutt een hoekschop door naar Lineker, die de Poolse doelman Bako geen schijn van kans gaf. Een beslissende rol voor Totten- hams Mabbutt en Lineker dus. In maart zijn beiden te zien in de Kuip, als Feyenoord de club uit Londen partij geeft in het Europese toernooi van de be kerwinnaars. Cyprus geen obstakel voor Sovjetunie LARNAKA S4D Het niettige Cyprus heeft het Ita liaanse' voetbalelftal geen hel pende hand kunnen toesteken. Dat was ook overbodig, want onder de debuterende coach Arrigo Sacchi verspeelden de Italianen in het voorlaatste groepsduel de mogelijkheid de Sovjetunie van kwalificatie voor de Europese eindronde af te houden door Noorwegen een gelijkspel toe te staan (1-1). De Sovjetrussische formatie zorgde er in Lamaka voor dat Italië zich onder de voormalige coach van AC Milan kan con centreren op de wereldtitelstrijd van 1994. Cyprus werd met 3-0 verslagen. Italië geloofde zelf niet meer in het miniscule kansje. Spits Oleg Protassov bezorgde de Sovjetunie na 25 minuten de bevrijdende voorsprong. Na de rust scoorden Joe ran en Kantts- jelkis de overige treffers, waar door het belang van Italië - Noorwegen tot nul werd gere duceerd. De Sovjetunie bleef in acht wedstrijden ongeslagen en behaalde dertien punten, via vijf overwinningen en drie gelij ke spelen. Sacchi had na zijn machts overname enige vaste basisspe lers van zijn voorganger Vicini uit de selectie gegooid. Gianni- ni, het Turijnse lievelingetje Schillaci en Mancini konden thuisblijven. De wijzigingen hadden geen effect. De Noren trokken in Genua ten aanval en hadden kort na de rust succes door invaller Jakobsen. De inge vallen Rizzitelli maakt kort voor het einde de gelijkmaker. Korte karakterschetsen: de gentleman van de fa- milie heeft een 1.4 of 1.6 benzine motor met 5-bak en geregelde 3-weg katalysator met lambdasonde öf een 2.0 liter diesel. De vrij buiter van de familie is de nieuwe Sunny 3-deurs. Vlot van styling, leverbaar in 9 verschillende typen, waaronder 2 automaten. Soepele en zuinige benzinemotoren met 16 klep- ruimte van 'n stationwagon met pen drijven de voorwielen aan. Er is keus uit een 1.4, 1.6 en 2.0 liter (GTi). De dieselversie kent 'n snelle en stille 2.0 liter krachtbron. De zaken man van de familie is de populaire 4-deurs Sunny. Met hetzelfde motorenprogram ma als de vijfdeurs, eveneens in twee luxe-niveaus. De grootste klep van de familie is de Wagon. De het comfort van een limousine. Met 1.6 liter benzinemotor of 2.0 liter dieselmotor. Of ga com pleet uit je dak met de 100 NX, de playboy van de familie. Een sportieve coupé r mèt T-bar. Met 1.6 liter, 16-kleppen Twin-Cam motor of als 2.0 liter GTi. Dc sterke familie-eigen schappen .worden onderstreept door duurzaam heid en degelijkheid (elke Nissan is voorzien van 7 keiharde garanties, waaronder 3 jaar of 100.000 km algemene garantie en 6 jaar carrossericgaran- tie!). De nieuwe Nissan Sunny, logisch vervolg op het Primera-succes! O NISSAN GEMAKKELIJK BETALEN VIA HF T NISSAN PROFIJT PLAN Sunny 1.4 5-d LX va. 349,- p.n finance Dc Icmagwordi vcnttcki doorNuMfl Financeondrrdcgffbruikcliikc voorwar- Ringen voorbehouden NV King Cab. Patrol. Vanette. Urvan. Cabstar cn Trade Alphen a/d Rijn, Autobedrijf Van Leijden B.V., Koperweg 1, tel. 01720-40366. Leiden, Auto Heemskerk B.V., Lammenschansweg 128, tel. 071-310811. Noordwijk, Garage Abswoude B.V., Nieuwe Offemweg 2, tel. 01719-19246/13150. Roelofarendsveen, Auto Heemskerk, Alkemadelaan 1, tel. 01713-12866.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 27