Sport Luba Leiden vergalt avond van De Jong Lisse verschalkt hekkesluiter Arnhemia Eagles Blitz zet zich in voor Lubacup Aart Stigter wint in eigen woonplaats Schipholloop opnieuw voor Wim van Dijke Maandag *11 november 1991 NIEUWSLIJN Taekwon-do-goud voor Silo Saleyman LEIDEN Sportschool Aad van der Luit is bij het Chon-Ji-Kwon Taekwon-Do Toernooi in Uden uiterst succesvol geweest. Silo Saleyman was zaterdag van de negen Leidse deelnemers, onder leiding van coach Ernst Verbeek, het meest succesvol. Saleyman won maar liefst vijf keer achter elkaar goud. Zilver was er voor Tijnie Hubers, Jeroen de Goey, Jörgen Kromhout. Marcel Terste- gen was goed voor brons. Hans Wubben slaat toe op De Bult Hans Wubben heeft weer toegeslagen op De Bult. Gisteren troef de de Leidse wielrenner Hans Schoelink en Kees Kerkvliet af in een wedstrijd in het kader van de wintercompetitie van Swift- /Casba. De kwartfinales om de Lubacup hebben weinig sensatie opgele verd. De vier ploegen die giste ren in het veld kwamen, vonden het allemaal wel best en waren zeker niet van plan om het pu bliek spanning en goed basket bal te bieden. Alleen Blitz speelde redelijk geïnspireerd tegen BVO. De Voorschotenaren verdedigden de 10-0 voorsprong goed en plaatsten zich zodoende als eer ste voor de halve finale. Het team van Sid Bruinsma, die veel van de tijd zelf meespeelde, ver dubbelde de voorsprong zelfs bijna. BVO liep ongeïnteres seerd in het veld en leek niet uit op de winst. Bij rust was het gat al geslagen (50-31) en Blitz hield het tot het einde toe goed vol: 87-70. Scores Blitz: Heide- brecht 31, Bruinsma 16. BVO: Theo van Leeuwen 25. Leiden zelf voerde een ver plicht nummer op in de Vijf Meihal. Tegen Springers uit Gouda moest een 0-20 achter stand ongedaan gemaakt wor den. Pas na de rust (47-48) kon Leiden langszij komen. Sprin gers moest het doen zonder zijn beste man Bob Bron, maar zijn broer Eric nam de honneurs met 24 punten goed waar. Toen hij niet meer scoorde liep Lei den over de tegenstander heen en pakte uiteindelijk de winst met 94-74. Blitz en Leiden tref fen elkaar in de halve finale. Scores Leiden: Zevenhoven 20, Ginjaar 17, Taal 17. EINDHOVEN ANP Hoopvol begin bondscoach Wiel ingekrompen tot tien man. Met die tien gaat Wiel de strijd aan tegen België, woensdag in Den Helder, Tsjechoslowakije, zater dag in Zilina, en Turkije, de woensdag daarna in Mersin. De returns zijn in november 1992. De vier landen strijden om twee startbewijzen in de eindronde van de Europese titelstrijd van 1993. Wiel was tevreden over het spel van de formatie, die hij erfde van Ruud Harrewijn. „We hebben pas een training achter de rug", zei hij. „Dus ik mocht niet veel verwachten. We moe ten op de resterende trainingen nog wel een paar aanvallen doornemen." Wiel begon met de basis Van Rootselaar, Te Vel de, Franke en Cooper, allen van Den Helder, en aanvoerder Kui pers van Den Bosch. Hij wissel de regelmatig alle vijf door de tweede keus. DE HANDBALSTERS VAN Olympia '72 pakten HVS in eigen huis 'met boter en sui ker' in. 18 TWEEMAAL OP RU won Wim van Dijke de 61 kilometer lange Schipholloop. Niemand deed dat de 42-jarige veteraan uit Sint Maartensdijk ooit voor. Mitchell Plaat vierde zijn rentree in de Vijf Meihal een aantal jaren geleden na zijn overstap naar Den Bosch met 35 punten. Nu is Ben de Jong geen Plaat en stapte hij ook niet over naar de aartsvijand, maar hij had zich zijn heroptreden in zijn vertrouwde hal zaterdag toch anders voorgesteld. Hij stond na af loop van het duel tegen Luba Leiden met lege han den. GERRrï-JAN VAN GEEN Leiden bleek in de eerste helft nogal bang voor Voorburg Jack Ginjaar (8) van Leiden gaat naar de basket. Dick Zondag (links) en Ben de Jong (rechts) probe ren hem te stuiten. Laatstgenoemde bleef puntloos en maakte geen beste rentree in de Vijf Meihal. FOTO LOEK ZUYDERDUIN BASKETBALMEDEWERKER Voorburg kwam er niet aan te pas te gen de na rust excellerende ploeg van Bert Samson: 70-53. Alles wat De Jong in zijn handen kreeg veranderde in modder. Niet alleen kwam de Katwij- ker zelf niet aan scoren toe, de twee punten bleven ook in Leidse handen. De Jong wilde dolgraag bewijzen dat hij onterecht is weggestuurd door Samson, maar kreeg daar geen kans toe. Zijn pogingen om te scoren wa ren te geforceerd om doel te treffen. Dat hij ook nog eens twee keer vanaf de vrije-worplijn faalde, stemde het publiek tevreden. Leiden bleek in de eerste helft nogal bang voor Voorburg. Er werd veel te gehaast geschoten en nogal wat bal verlies geleden. Toen Richard Zeven hoven al na zeven minuten op vier fouten stond leek het een slecht avondje te worden. Joris Soekarman was veel te snel voor de blonde center en dat kwam hem duur te staan. Hoewel, misschien was het zater dagavond de redding voor de thuis ploeg. Diederik Hofstede nam de ver dediging van Soekarman over en kweet zich goed van zijn taak. De Voorburger deelde de rest van de wedstrijd in de algehele malaise van zijn ploeg en kwam vrijwel niet meer aan scoren toe. Aan de andere kant kon Erik van der Maas geen fout doen. Hij speelde een goede wedstrijd en scoorde naar hartelust. Het was dan ook geheel zijn verdienste dat Leiden in het spoor van Voorburg bleef. Pas in de tweede helft kreeg hij scorende assistentie van Loet de Ruijter en toen was de beer los. Voorburg werd stuk verde digd en kon bij de 33 in de eerste helft gescoorde punten slechts twintig op tellen. Leiden kreeg vleugels in de tweede rondgang, toen het merkte dat de op ponent te kloppen was. Het matige spel van voor de rust werd omgezet in af en toe oogstrelend basketbal, de beste helft van het seizoen. Alles lukte opeens en de 28-33 bij rust was na vijf minuten omgezet in 38-37. Vanaf dat moment was de pot in Leidse handen en werd Voorburg getracteerd op de derde nederlaag op rij. Voor Van der Maas een reden om een persoonlijk feestje te vièren met zijn ouders en vriendin op de tribune. Hij moest tot de orde geroepen worden om mee te doen aan de traditionele 'cooling- down' met handjeklap na afloop. Scores Leiden: Van der Maas 22 (15 reb.), De Ruijter 18. Voorburg: Groe nen 12, Soekarman 11. Randy Wiel heeft de basketbal lers van Oranje naar de over winning gestuurd in zijn eerste wedstrijd als bondscoach. Polen werd gisteren in Eindhoven in de eerste van twee oefenwed strijden overtuigend verslagen met 85-70 (42-31). Wiel arri veerde vrijdag in Nederland. Met een brace om de knie als gevolg van een blessure opgelo pen tijdens een partij basketbal. Zaterdag leidde hij de eerste training, gisteren coachte hij zijn eerste interland. Hij had dertien spelers tot zijn beschik king en zette er twaalf in. De Waard bleef met een lichte bles sure langs de kant Ardon, geen vrij van werkgever, Chin en Ak kermans vielen zaterdag uit de selectie. Vandaag, in de wed strijd in Urk, wordt de selectie LEIDEN GERRIT-JAN VAN GEEN BASKETBALMEDEWERKER Omdat het nationaal vrouwenteam op een oe- fenstage is naar de Ver enigde Staten, ligt de competitie in de eredivi sie twee weken stil. Grasshoppers en Lisse speelden derhalve niet. De vrouwen van MSV de den zonder zelf te moeten aantreden goede zaken in de promotiedivisie, omdat naaste concurrent BCA '60 fors onderuit ging te gen Rotterdam Zuid 2: 71- 42. De mannen van Lisse mochten tegen Arnhemia Eagles eindelijk weer eens het zoet van de overwin ning smaken. De formatie van Gerard van der Worp heeft het moeilijk in de eerste divisie A en won pas tweemaal. Tegen de hekkesluiter bleven de punten in Lisser handen. Erg sterk speelde de ploeg niet. Lisse begon flitsend door gelijk een 10-0 voor sprong te nemen, maar daar moest het dan ook de rest van de wedstrijd op bouwen. Verder uitlo pen deed het niet en na de rust (32-25) kon de ploeg uit Arnhem zelfs he lemaal in de wedstrijd te rug komen. In de dertigste minuut waren beide par tijen weer op gelijke hoogte (56-56) en kreeg Scores Lisse: Gouds- Lisse het benauwd. Dank- waard 18, Koek 17. zij goed reboundwerk kon In de eerste klasse van Lisse het hoofd boven wa- het rayon West behaalde Wat Grasshoppers nodig heeft is een goede guard ter houden en uiteindelijk Blitz andermaal een over- zegevieren. De Eagles winning. Het nietige on- scoorden in de laatste tien deraan bungelende New minuten nog maar acht Stars werd in Voorschoten punten: 73-65. terug gewezen, maar Blitz had het er niet gemakke lijk mee: 80-66. Tot de rust (31-27) kon New Stars zelfs nog goed vol gen. Het team van Sid Bruinsma had wel steeds een voorsprong, maar kon er toch niet helemaal ge rust op zijn dat het een voudig zou winnen. Dave Heidebrecht scoorde 35 punten en loodste zijn team uiteindelijk naar de zege. Grasshoppers kreeg in dezelfde klasse Dunckers op bezoek en kreeg op nieuw klop. Het draait nog steeds niet bij de Kat- wijkers. Volgens coach La ce Strong heeft de ploeg een goede spelverdeler nodig, die het team tot grotere hoogten kan laten stijgen. Het sterke Dunc kers had geen kind aan Grasshoppers. Tot de 18de minuut hield de ploeg het nog vol (28-28), maar kreeg vervolgens in de laatste twee minuten veertien punten tegen zonder zelf te scoren. Na de rust was Grasshoppers rijp voor de sloop en ging Dunckers driftig door. De tweede tussensprint van 41-50 naar 43-77 deed de Katwijkers naar adem happen. Uiteindelijk werd het 50-84. Scores Grasshoppers: van der Mey 17, Hoekstra 10. LEIDEN WILMAR KORTLEEVER ATLETIEKMEDEWERKER Aart Stigter genoot tussen de nationale wedstrijden door van een relatief rustig weekeinde. De atleet won in zijn woon plaats Wijk bij Duurstede een tien kilometer. Theo van der Veer boekte op dezelfde afstand in de veilinghallen van Aals meer zijn eerste overwinning van deze winter. Stigter wisselt, zoals de mees te toppers, zijn topwedstrijden af met rustiger weekeinden. Gisteren won hii, na zijn presta tie vorige week in de Hague Road Run, een zwak bezette tien kilometer in Wijk bij Duur stede. Toch ging Stigter er tegen aan. Ver vóór de concurrentie soleerde hij naar een tijd van 30.14. Van der Veer moest het in Aalsmeer niet alleen hebben van zijn solo. De atleet van AV Holland was de eerste helft van het bochtige parcours in achter volging op de uiteindelijke nummer twee Frank van Wijn gaarden. Na Van Wijngaarden te hebben achterhaald en meteen op achterstand te heb ben gezet, had Van der Veer de wedstrijd verder onder controle. Joke van Gerven (NSL) kwam in Aalsmeer uit op de halve ma rathon, die wél in de buiten lucht werd afgewerkt. Van Ger ven realiseerde een tijd van 1.24,04, goed voor de tweede plaats. Paul Bamhoom trok naar Monster voor een halve marathon. De Bataaf bracht za terdag onder de slechte om standigheden een alleszins ac ceptabele 1.08,28 op de klok ken. De Bataven hebben een rust periode van enkele weken ach- Aait Stigter (midden) demonstreerde zijn goede v ter de rug. Toch hadden Joost la Lau en Regina van Duyn in Rhenen weinig aan kracht inge boet. La Lau finishte in een cross over drie kilometer als derde in 8.31, kort achter win naar Wiegman. Achter La Lau presteerde Michel Versteegen werd in Rhenen in een sterk een derde plaats in Vught. De goed door de Grebbecross als veld zesde, met 10.14 minder AAV 'er nikte op regelmatige achtste te voltooien, nog vóór dan veertig seconden achter wijze op van de achtste naar de Rob Druppers. winnares Wilma van Onna. tweede plaats. Koenekoop en Van Duyn besloot dit jaar om Rob van Schooten bewees in De Boer eindigden respectieve- direct uit te komen in een sterk zijn derde cross van het zijn sei- lijk op de negende en de twaalf- bezette wedstrijd. Van Duyn zoen zijn stijgende vorm met de plaats. SCHIPHOL TIM BROUWER DE KONING Pas na afloop van de veertiende Schipholloop drong het tot Wim van Dijke door dat hij geschie denis had geschreven. Nooit eerder won een atleet tweemaal achter elkaar de 61 kilometer lange ronde om de Haarlem mermeer. Had de 42-jarige ve teraan uit Sint Maartendijk vo rig jaar nog 3 uur 53,44 nodig voor de ultraloop, gisteren was hij al na 3.47,05 terug op sport complex De Elzenhof bij Schip hol. „En dan te bedenken", zei Van Dijke, „dat ik er aanvanke lijk niets voor voelde om hier te starten. Na de honderd kilome ter van Winschoten in septem ber kreeg ik last van een pees blessure achter mijn knie. Van trainen is sindsdien weinig meer gekomen. Kennelijk heeft die ontspannen voorbereiding mij goed gedaan." Daarnaast had de trotse win naar onderweg baat bij de con currentie, die veel groter was dan vorig jaar. Van de 139 deel nemers rammelde Hans Pley- ster het eerste uur aan de boom, maar hij moest zijn voortvaren de start met opgave bekopen. Ook Wim Akkermans, een eeu wige kanshebber die de Schip holloop echter nog nooit op zijn naam schreef, volbracht het 'rondje Ringvaart' dit jaar niet. Van Dijke had langer lol van Harry Driessen en vooral van Michel van de Luytgaarden, die na vijftig kilometer als enige volger overbleef. „Hij probeerde mij op een geven ogenblik zelfs te lossen", aldus Van Dijke, die zijn concurrent in de slotkilo- meter op routine versloeg. Bij de vrouwen zegevierde Desiree Heijnen knap in haar eerste Schipholloop, waarvoor zij een klein uur langer nodig had dan Van Dijke (4.42,53). Het is zelfs de vraag of de tweevoudig winnaar niet meteen de allerlaatste winnaar van de Schipholloop is geweest. Van de organisatie houden drie mensen het na dit jaar voor ge zien. Op zich overkomelijk, wa re het niet dat Cor Brandwijk en Herman Smit (AV Holland Lei den) en Lia Geurts (AV Haar lemmermeer) de twee vereni gingen vertegenwoordigen die de meeste medewerkers voor de Schipholloop leveren. Opvol gers voor het drietal zijn er nog niet. „We zoeken naarstig in onze vereniging", aldus Smit, die gis teren als voorzitter van de orga nisatiecommissie een delegatie van de KNAU ontving die voor bereidingen treft voor een Euro pa Cup wedstrijd over honderd kilometer in Nederland. Geurts heeft daarentegen minder haast. „Laten we eerst maar eens kijken wat de plannen zijn van Luchthaven Schiphol, onze hoofdsponsor. Als die ermee zou stoppen, hoeven wij ook geen moeite meer te doen. Per soonlijk gaat mijn voorkeur trouwens uit naar andere vor men van atletiek dan zo'n wed strijd over 61 kilometer." Mede-organisator Ad Ulijn, die zijn veertiende officiële Schipholloop als 34ste (in 4.44,31) beëindigde, dacht er heel anders over. „Mocht er vol gend jaar om wat voor reden ook geen organisatiecommissie meer zijn", zei de slager uit De Zilk, „dan nodig ik gewoon mijn hardloopvrienden uit voor een ronde om de Haarlemmermeer. Zo zijn we destijds ook begon nen, met een wilde loop. Dan zou het, als ik zo om mij heen kijk, nog wel eens heel druk kunnen worden." Olympia gunt HVS geen punt LEIDEN FRANK BONTE HANDBALMEDEWERKER De vrouwen van Olympia '72 weren zich als debutant in de tweede divisie voortreffelijk. Gisteren won de Wassenaar- se ploeg in Leidschendam met 8-13 van HVS. Met de rust leidde Olympia al met 2- 5. Het verschil tussen beide ploegen zat vooral in de ver dediging. De 5-1 Olympia- defensie gaf weinig kansen weg. De schutter bij HVS, de linkshandige Irma van Bosch, werd zelden gevaar lijk. Conny van der Werf deed als stoorspeelster goed werk door het Stomp wijkse gevaar uit de opbouwrij door getimed aantasten onder druk te zetten. Bij Olympia toonde Angelique Schonk in de eerste lijn zich schotvaar dig. Zij liet zeven treffers aantekenen. Maar Olympia was ook gevaarlijk in de tweede lijn door Diana van Rooden, die viermaal raak schoot. Die combinatie 1 dreiging uit beide linies knakte HVS. Olympia was als geheel sterker dan de Stomp- wijkse ploeg, die Lenie v der Bosch (knieblessure) Ankie van Wissen (knieban den) node miste. Voor Olympia scoorden verder Marian Mens en Con ny van Leeuwen. Voor HVS schöten raak Hanneke Mer- tens 3, Gerda van der Bosch 2, Eugenie van Gijlswijk, Ir ma van der Bosch en Karin van Marwijk. In de tweede divisie wonnen de mannen van .Saturnus in Etten-Leur van Internos: 5-11 (rust 3-5). Internos speelde een offen sieve dekking en zette de op bouw van de Leidse ploeg die ver beneden de maat bleef sterk onder druk. Alleen André van Es presteerde a vallend wat. Defensief deed de Zweed Dan Olsen het goed. Satumus kon de defen sieve speelwijze van Internos ook naarmate de wedstrijd vorderde niet verijdelen. Ook Internos wist zich slecht raad met de 5-1 dekking van S; turnus met Hans Blansja als stoorspeler. De snelheid waarmee Blansjaar de bal onderschepte en in de brea kout ging, maakte de Inter nos aanval nerveus. De score bleef overbrugbaar voor In ternos. Tot tien minuten voor tijd toen Satumus nog leidde: 11-13, mede dankzij het uitstekende keeperswerk van Martin Kok. Toen moest Internos wel risico gaan ne men en toen pas kon Satur nus de marge vergroten, 11- 15. Voor Satumus scoorden Van Es 6, Blansjaar 4, Dirk Klok, Winfried van Bohemen en André van Leeuwen Jan Tieleman.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 18