Sport NOVO heeft het moeilijk LZ 1886 haalt uit Groen wil weg bij Leython 4É 1 - - '**\v Kostbaar punt Vlietwijk Katwijkse zwemmers zijn succesvol in Noordwijks Bollenbad Maandag *11 november 1991 Redactie: 071-161400® Eindredactie: HANS SONDERS Vormgeving: H N HOEKSTRA HERMAN JOUSTRA AD VAN KAAM TIM BROUWER DE KONING ROB ONDERWATER WIM VAN WANROOY ROB VAN DER ZANDEN 16 De mannen van NOVO krijgen het dit seizoen moeilijker dan verwacht. Ook nu werd weer verloren; Ekspalvo was met 1-3 te sterk. Gemini kon niet terecht bij Martinus, omdat de zaal voor het eerste vrouwenteam in orde ge maakt moest worden in verband met Europa Cup-ver plichtingen. Bij de vrouwen redde Gemini het niet in Ca- pelle, Alcom bleef de ploeg met 3-0 de baas. de spelverdeler ontbrak, zodat 1-5 gespeeld werd. Na de verlo ren eerste set (12-15), had NO VO een zwakke plek ontdekt, waar consequent op werd ge serveerd: 15-6. l£IDEN GER RENES VOLLEYBALMEDEWERKER Gemini speelde ondanks het verlies een redelijke wedstrijd bij Alcom. Het kwam op een 13- 8 achterstand in de aanvangsfa se, maar door twee directe pun ten op serve liep het in tot 13- 10. Helaas faalde de aanval daarna en Alcom kon uitmaken naar 15-10. Ook in de volgende set kwam Gemini weer flink achter te staan. Nu werd het 9-3. Alcom won uiteindelijk: 15-12. Even gaf Gemini het op en kwam met 7-1 achter. Irene van Dongen serveerde de stand nog naar 8- 5, maar het werd 15-6. De mannen van NOVO had den hun team eens helemaal omgegooid. Met Korteweg-Ma- ris in de basis en Frank de Vette aan de buitenkant, was het wel even wennen. Tegen Ekspalvo werd zonder meer een goed du el afgewerkt. Kees Ouwehand, Toch iets gas terugnemend, bleek op de kritieke momenten de organisatie zoek en dus volg de nipt verlies ema met 13-15. Ook in de vierde set met Renee Leeflang in de basis lukte het net niet deze sterke tegenstan der op de knieën te krijgen: 10- 15. In de promotieklas bracht Leython 2 het er met een 3-2 zege op Riva/R 2 niet eens zo slecht af. Het won de eerste set nipt met 15-13, ging daarna tweemaal in de fout (7-15, 8- 15), maar herstelde zich prima met 15-8 en 15-10. Leython 2 bleek sterker in het aanvallen en zwakker in het verdedigen. Bij Gemini 2 blijft het weke lijks hetzelfde verhaal. Steeds komt het dicht bij een overwin ning, maar aan het eind van de sets stokt de score. Ook nu te gen het sluwe en geroutineerde VS Haag was dit het geval. De Hagenaars liepen meestal snel weg, waarna Gemini 2 wel nog kon bijkomen, maar op de es sentiële momenten het net liet afweten (15-9,15-10,15-8). RW heeft welijks hetzelfde probleem: er onbreekt een mid denaanvaller - dit keer Marcel Vermeulen - waardoor er nooit met een vast team gespeeld kan worden. In de eerste twee sets bleef RW nog aardig in de buurt met 15-10 en 15-11, daar na was het snel over: 15-5. Graficon had ook al zijn dag niet. Aanvallend ging het niet echt goed, de pass lag niet lek ker en het blok kwam te kort. Ziedaar de oorzaak van het ver lies tegen Oikos. In de eerste set waren op 15-14 twee persoonlij ke fouten verantwoordelijk voor 15-17 verlies, in de daaropvol gende sets was het verschil met 9-15 en 3-15 alleen maar groter. VCS is op alle onderdelen in tussen veel te sterk voor al zijn tegenstanders geworden. Tegen Radius 3, een toch door de wol geverfd team, werd gewoon een klasseverschil aangetoond met 15-5, 15-5 en 15-8. Bij de vrouwenpromotieklas- sers had Leython moeite met het gesloten blok van Velo. Dat kostte hen zelfs de eerste set: 13-15. De volgende twee sets deed Leython het uitstekend (15-7,1 5-9). De vierde set was de spannendste en duurde ruim een half uur. Leython, dat in Paula Vickert en Tine de Bloois twee heel goede serveerders had, had de langste adem: 15- 13 en 3-1. Leython 2 deed het minder goed. Daar ontbrak Arine van Vliet (op cursus) en dat was een te grote aderlating. Tegen Tone- gido/V 4 liep de pass slecht, vooral omdat Tonegido over een harde serve beschikte. Zo liepen de Voorburgers in de derde set daardoor in een ruk van een 10-3 achterstand, via 12-10 naar een 13-15-setwinst. Dat was tevens de genadeslag voor Leython 2, dat ontmoedigd toen ook de vierde verloor (4- 15). In de eerste twee sets was de score respectievelijk 13-15 en 15-11 geweest (1-3). GeminlYK 3 won de eerste set met 15-5 van Oikos. Oikos pro beerde het hierna nog wel, maar werd in 15 minuten weg gespeeld (15-8,15-3), waarmee Gemini 3 ongeslagen op kop blijft. VCS lukte het niet om de reeks van nederlagen na de sterke seizoenstart om te bui gen. Nu werd van Delta 3 met De spelers van NOVO konden zo hoog springen als ze wilden, helpen deed het niet. Ekspalvo won met 1-3. FOTO LOEK ZUYDERDUIN 3-1 verloren (15-10, 15-10, 4-15 NOVO gaat gewoon door met geconcentreerd, serveerde goed den bak tegen Radius 2 Het en 15-8). Het kwam met zes winnen. Aan Super Spanning en maakte .weinig fouten: (2- speelde een alles-of-niets-spel- vrouwen (Mirjam Borsjes ontn- had het een wel heel gewillig 15,1-15 en 3-15). letje en het werd niets: 3-0 ver brak) en had zijn dag niet. slachtoffer. NOVO draaide heel RW kwam totaal niet aan lies. LEIDEN DIRK KLOOS WATERPOLOMEDEWERKER LZ 1886 verpletterde Neptunus Arnhem met niet minder dan 21-2. Vivax kon het tegen titel kandidaat Rotterdam niet red den. In Rotterdam werd het 12- 7. Katwijk won met 9-16 DSZ en WZK verloor met 10-8 van Alli ance. LZ 1886 leverde zaterdag avond een uitstekende prestatie door Neptunus Arnhem met een geweldige nederlaag op te zadelen. De Arnhemmers beho ren niet tot de toppers in de eerste klasse maar een 21-2-ver- lies is wel erg groot. Binnen drie minuten was net al 4-0 voor de Leidenaars. Even stokte de pro- duktie, maar toen de vijfde tref fer eenmaal een feit was gingen alle remmen los. Neptunus bood geen weerstand meer. De ene na de andere Leidse treffer verscheen op het scorebord. Goed uitgespeelde aanvallen en sterk midvoorwerk, alles zat er in. Pas in de slotfase konden de Arnhemmers het net achter de goed keepende Arjo Bunnik vin den. Hans Parrel over de mon sterzege: „Neptunus viel me erg tegen, ze lieten na een paar doelpunten het hoofdhangen. Het feit dat we zo goed doorgin gen spreekt mij enorm aan. De komende wedstrijden (ZCE en Vivax, red.) moeten we ook kunnen winnen. Daarna komt het zware werk met wedstrijden tegen Zian en Rotterdam." Pe riodestanden: 4-0, 7-0, 14-0 en 21-2. Topscorer: Frans van der Brink 5. Vivax speelde een verdienste lijke wedstrijd in en tegen Rot terdam. De 12-7-nederlaag te gen het nog ongeslagen Rotter dam geeft al aan dat de Oegst- geestenaren niet weggespeeld zijn. Het grote manco bij Vivax was het benutten van de man- meer-situatie. Niet alleen wist de ploeg van Frits Welling moeilijk tot scoren te komen, Rotterdam kon zelfs vier keer bij een man minder trefzeker counteren. Vivax kreeg in de tweede pe LEIDERDORP J. BROUWER DE KONING VOLLEYBALMEDEWERKER Zoals de kaarten nu zijn ge schud, is John Groen aan zijn laatste seizoen bij Leython be zig. De Zoetermeerder, al sinds mensenheugenis als trainer- /coach gelieerd aan Leython, kondigde zijn na de vijfde com petitienederlaag op rij (1-3 te gen Rijnmond) zijn vertrek aan. „Eigenlijk zou ik er nu al mee willen stoppen. Ik zit me alleen nog maar te ergeren op de bank, en beleef helemaal geen plezier meer aan de wedstrijd. Maar ik ben niet iemand die wegvlucht, en daarom maak ik in ieder geval dit seizoen bij Leython af'. De uitbarsting van Groen is niet uit de lucht komen vallen. Al vanaf de eerste wedstrijd is de volleybalgoeroe, die deze zo mer uit clubliefde een lucratief aanbod van Capelle afsloeg, on tevreden over de instelling, van het leeuwedeel van zijn team. „Ze luisteren niet naar me. Ik slinger steeds oplossingen het veld in, en goede oplossingen al zeg ik het zelf, maar ze gaan hun eigen gang. En dat loopt steeds fout af." Zo ook zaterdag. Het beschei den Rijnmond, vorig seizoen in Op Dreef nog kansloos met 3-1 weggespeeld, bleek een te grote hindernis voor de Leiderdor pers. De zege in eerste set ging weliswaar naar de thuisclub, maar de manier waarop dat ge beurde was om bedroefd van te worden. Het regende aan beide kanten fouten. Spelverdeler Hans Broere werd bij 6-9 uit het veld gehaald door Groen, en vervangen door Rik Uiterwijk. Deze zet pakte goed uit: Rijn mond wist zich even geen raad met de nieuwe situatie en zag de thuisclub het gat dichten. Bij 13-13 nam Leython het heft in handen, en won zodoende voor het eerst dit seizoen een set. Een niet te torsen weelde voor de Leython-spelers, die pas in de derde set uit hun overwin ningsroes ontwaakten. Toen stond Rijnmond na een super snelle 15-2 setwinst alweer op gelijke hoogte. De Leiderdor pers kwamen deze dreun niet meer te boven. In welke forma tie Groen zijn team ook liet spe len, de spelers lieten het steeds weer afweten: een tel te laat, een tikkeltje te onzorgvuldig of te gemakzuchtig. Het feit dat Michiel Smit, een speler die normaal gesproken niet in de basis voorkomt, Leythons beste man was, sprak boekdelen. Spe lers en coach van Rijnmond profiteerden gretig van de ma laise in het vijandelijke kamp via 11-15 winst in de vierde en 4-15 winst in de vijfde set. Nu Leython de rode lantaarn zo stevig in handen heeft, wordt in Leiderdorp volop over degra datie gerept. „Als we op deze basis door gaan, ontkom je in derdaad niet aan degradatie. Maar omdat er nog 17 wedstrij den resten, is het te vroeg om er nu al over te praten", aldus Groen, die als geen ander weet wat er moet gebeuren om Ley thon er bovenop te krijgen: „We zijn dit jaar met een nieuwe spelverdeler, Hans Broere, be gonnen. Dat kan alleen maar goed gaan, als je veel, heel veel traint. Momenteel trainen we twee keer per week. Dat is veel te weinig voor dit niveau. De meeste jongens willen met mi nimale inspanning het maxi maal presteren. Dat is een uto pie, kijk maar naar de ranglijst." riode de nekslag. Van 1-1 werd het 7-2 in Rotterdams voordeel. Daarna was er van krachtsver schil- geen sprake meer. Welling was na afloop niet ontevreden: „Geen gekke uitslag voor ons. We zijn zeker niet weg gespeeld. Jammer van die man meer en in de eerste periode hebben we zeker vijf echte kansen gehad, waarvan er maar één inging. Wie weet wat er nog mogelijk was geweest als ons vizier wat scherper had gestaan." Periode standen: 1-1, 7-2, 9-3 en 12-7. Doelpunten: Hans Trijsburg, Edo den Boef, Arjan Laurence ieder 2 en Jeroen Piasmeier 1 Katwijk is in de tweede klasse aan een goede reeks bezig. In Den Haag werd DSZ kansloos verslagen (9-16). Vooral Martin Jonker is de laatste wedstrijden op schot. Ook nu weer was hij voor de DSZ verdediging een plaag. Met zeven treffers had hij een groot aandeel in de Kat wijkse produktie. Door de goe de resultaten heeft Katwijk zich nu vlak onder de top genesteld. WZK speelde een ongelukkige wedstrijd tegen Alliance. Vooral aanvallend werden nogal wat kansen gemist. In een tumeltu- eze slotfase zagen de mannen van Alijd Vervoorn een 8-7 voorsprong verloren gaan en werden zij met een 10-8 neder- Sassenheim blijft het goed doen. Oceanus kon de Sassen- heimers niet veel in de weg leg gen. Dat het na drie perioden pas 7-5 was zegt meer over de Sassenheimse aanval dan over de verdediging van Oceanus. In de laatste periode was het ijs gebroken en werd de uitslag op 12-6 bepaald. Topscorers: Frans van Graas en Rob Burgmeier ie der 4. De vrouwen van De Zijl/LGB speelden wel goed, maar won nen net niet. Koploopster het Ravijn was met 4-5 de gelukkig ste ploeg. Topscoorster: Ingrid van Veen 2. De vrouwen van LZ 1886 blij ven op het winnende pad. On danks dat er twee strafworpen werden gemist werd NVA/HHC met 5-3 aan de zegekar gebon den. De goed keepende Helen ten Hagen in het Leidse doel was een te groot struikelblok voor de voorwaartsen van NVA/HHC. Topscoorster: Yvon- ne Flippo 3. NOORDWUK NORA BAKKER ZWEMMEDEWERKER In het Bollenbad van Noordwijk, waar het afgelopen weekeinde een C-klasse wedstrijd werd verzwommen, wisten zich enkele zwemmers te plaatsen voor de B-klasse. De zwemmers van ZV Kat wijk waren zeer succesvol. Met vijf pro motie-klasseringen en achttien persoon lijke records sloot zij deze wedstrijd af. Wouter van der Mark verzamelde twee B-limieten. Op de 50 meter vlinderslag tikte hij als tweede aan in 0.46,5 en de 100 meter wisselslag realiseerde hij in 136,3, goed voor de derde plaats. Zijn clubgenoot Wim Schaap legde de 50 me ter vlinderslag eveneens binnen de ge stelde limiettijd af, 0.49,6. Een derde plaats op de 100 meter schoolslag voor Niels Bijker in de tijd van 1.41,0 deed hem ook promoveren. De enige succes volle zwemster van Katwijk was Bertina van Rijn op de 200 meter wisselslag. Ook zij mag de volgende keer op die afstand uitkomen in de B-klasse want met haar tijd van 2.54,3 voldeed zij aan de gestel de B-norm. Voor Danny Tameling van NZ&PC kon de vreugde niet op. Hij behaalde een A- limiet op de 50 meter vlinderslag. De tijd van 0.44,2 was tevens goed voor de eer ste plaats. Een B-limiet zwom hij op de 100 meter wisselslag, 1.35,9. Mark Klaay- sen vebeterde zijn persoonlijk record op de 200 meter wisselslag met zestien se conden. De eerste plaats en promotie naar de B-klasse voor zijn tijd van 2.51,3 was zijn beloning. Ook Noordwijkerhout kon tevreden zijn gezien het aantal ereplaatsen en limie ten. Sandra Bader en Martin Kloos wa ren sucsesvol op de 100 meter wisselslag. Hun tijden waren 1.35,2 om 1.35,6. Sjoerd Klein Velderman deed het op de dubbele afstand uitstekend gezien de tijd van 2.59,6. Zij komen alle drie de volgende keer op hun afstand een klasse hoger uit. De B-klasse wedstrijd gisteren in het bad van Noordwijkerhout, De Schelft, le verde een A-limiet op voor Robin van Nobelen op de 100 meter schoolslag, 1.20,9. De ploeg wist verder nog elf ere plaatsen in de wacht te slepen. Ilona van der Boon van LZ 1886 was de enige zwemster van haar vereniging die met tevredenheid terug kan kijken op de C-klasse wedstrijd. Haar tijd van 1.37,5 op de 100 meter wisselslag was goed genoeg voor de overgang naar de B-klasse. LEIDEN FRITS FALLAUX BADMINTONMEDEWERKER In de eerste klasse behaalde Vlietwijk tegen Zijderveld 4 een kostbaar punt. In de tweede klasse staat Merenwiek door het verlies tegen Florida nu onder aan de ranglijst. In de derde klasse blijven Wassenaar en Lis- se winnen. In de eerste klasse was de uit wedstrijd tegen Zijderveld 4 voor Vlietwijk een belangrijk duel. Zijderveld 4 stond onder aan, en het was voor de Vlietwijk zaak om dat zo te hou den. In de mannenenkels hiel den de teams elkaar in even wicht. Voor Vlietwijk scoorden Henk Westerbeek en Rik Pilaat. Bij aanvang van de laatste partij had Zijderveld de winst al veilig gesteld. Toch was de overwin ning van Henk Westerbeek met Anneke Steenvoorden van groot belang. Zij brachten de eind stand namelijk op 6-5, waar door Vlietwijk toch een punt pakte. In de tweede klasse was Me renwiek te gast bij Florida. Rob Burgerjon opende de score voor zijn team. Sandrina Leemans en Miranda de Mos werden met grote cijfers verslagen in hun enkelpartij, maar revancheer den zich in het vrouwendubbel. Ondanks het feit dat zijn ploeg nu onderaan staat maakt coach Bert van Eijk zich geen zorgen over mogelijke degradatie: „Ik ben er zeker van dat we nog de nodige punten zullen pakken". De wedstrijd tegen Florida werd met 6-2 verloren. In de derde klasse maakt Wassenaar een opvallende co me-back. Sinds de terugkeer van Richard Remmerswaal heeft het team geen punt meer hoeven afstaan. Hiervan werd ook Martinus het slachtoffer: 3- 5. In de thuiswedstrijd tegen Florida 2 was voor Leiden 2 geen succes weggelegd: 1-7. De kracht van het team uit Wad- dinxveen lag vooral bij de vrou wen. Thea Turk en Nora de Ko ning werden in een rap tempo van de baan geveegd door Lies- beth van Bergerijk (3-11, 1-11) en Lucy Klaren (2-11, 1-11). In de dubbels was het krachtsver schil weliswaar minder duide lijk, maar niet voldoende om de bezoekers nog een punt te ont futselen. Merenwiek 2 had tegen hek- kesluiter Slotermeer 3 zes drie setters nodig om tot de eerste overwinning te komen:3-5. Me renwiek 3 was kansloos tegen koploper Velo 5. Door het goede optreden van Corinne Korte- kaas .in het tweede vrouwen- enkel en met Sandra van der Hart in het vrouwendubbel werd het verlies beperkt tot 2-6. Lisse heeft in de uitwedstrijd te gen Duinwijck 7 bewezen ook zónder Christine van Santen te kunnen winnen: 3-5. Bij aan vang van de gemengddubbels stond het 3-3. Erik Mesman en Angela Conijn brachten Lisse weer op voorsprong. In de laatste partij bleek het gelegen heidsduo Bert de Geus/Lisette van Schie een perfecte combi natie. Met de cijfers 6-15, 8-15 wonnen zij. In de vierde klasse kon het onervaren Lisse 2 het ook niet bolwerken tegen ASVU uit Am stelveen: 1-7. Hierbij moet ech ter wel worden opgemerkt dat de bezoekers hoog op de rang lijst genoteerd staan, en de Lis- senaren het lang niet slecht de den. Sandra Bon en Bianca van der Swet scoorden in het vrou wendubbel het enige punt. In de derby tegen Lisse 3 maakte Spotvogels hadden Mark van Bekkum en Mariëtte van der Krogt een zware dobber aan Ron Kolmus en Savicam Goe- lamhaider, maar trokken wel aan het langste eind (8-15,15-5, 15-8 en 11-7, 12-10). Ook inde dubbels bleek Lisse 3 een taaie tegenstander. Door de overwin ning van Trudi Koets in het vrouwendubbel met Van der Krogt, en met Mark Glitter in de laatste partij behaalden de Lei derdorpers een minimale zege: 5-3. Concurrent Veglo moest het in de derby tegen Vlietwijk 2 zien te rooien zonder Els Koom- en en Annelies Smit. Hun plaats werd waargenomen door Moni que Bosboom (nu vastspeelster) en Karin Breukel. Zij werden verslagen in hun enkelpartij, maar samen wonnen ze het vrouwendubbel. Toen met Frits Eulderink en Luuk Willems ook de gemengdubbels werden ge wonnen was de eindstand 5-3. Hierdoor blijft Veglo zijn con currenten Spotvogels en Flair 3 op de voet volgen.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 16