Sport Oegstgeest blijft leider Catwijck is al bijna kampioen Scylla duwt Avanti nog dieper in de put Klapper van Van Daalen Valken '68 speelt veel te nonchalant Jeugd Roodenburg zet zegereeks voort Maandag 11 november 1991 Redactie: 0 Elndred; 15 LEIDEN o RON HOOGENDAM TAFELTENNISMEDEWERKER Scylla heeft op de vierde speel dag van de play-offs in de de gradatiepoule in de derby bij Avanti meedogenloos toegesla gen: 0-10. Pecos/Oegstgeest re kende in de Voskuil eveneens hard af met SKF uit Veenendaal: 8-2. De knock-out die Scylla en Oegstgeest hun opponenten het afgelopen weekeinde toebrach ten, heeft er voor gezorgd dat beide ploegen nog meer afstand hebben genomen van de twee zwakke broeders. Scylla, al lang uit de gevaren zone, reisde naar Hazerswoude af om wat meer tegengas te ge ven dan in de heenwedstrijd van de play-offs (slechts 6-4). Het doek voor Avanti is zo goed als gevallen. Scylla's eerste paar, Merijn de Bruin en Michel de Boer, liet zich vliegensvlug feliciteren door Michael van der Haar en Ronald Vijverberg. Slechts het dubbbelspel van De Bruin en De Boer werd in drie games ge speeld, wat in feite alleen maar goed was voor de amusements waarde. In het tweede paar ken de de goed spelende Lars Witte brood en de weer als vanouds acterende Miijam Hooman (speelklaar voor de komende interland en de Open Hongaar se) ook al geen problemen met Edwin Vente en Patrick van Meverden. Scylla leidt na vier ronden met 30 punten, gevolgd door Oegstgeest met 27 punten. Dat kan in feite ook gezegd worden van SKF, dat in de wed strijd tegen Oegstgeest zijn laatste strohalm kon pakken te gen degradatie.. De Oegstgeeste- naren stonden na drie duels al zeven punten voor. Na de 8-2 zege zijn dat er 13 geworden. „Toch opende Oegstgeest moeizaam", vond wedstrijdse cretaris Wim van der Zijden. Hij doelde daarmee op de ope- ningsdubbels. In het eerste paar waren Herman van der Broek en Friso Reitsma in staat een in de derde game opgelopen 17-13 achterstand tegen Eelco Weij- land en Edwin Vonk om te bui gen in 22-20, terwijl Siem van der Valk en Ron Schipaanboord, op de andere tafel tegen Michiel van Well en Jan van Manen, in drie games aan het kortste eind trokken (19-21). Bij 4-1 leek Van der Broek (later simpel naar winst tegen Van Well) zich een voudig te ontdoen van SKF kop man Eelco Weijland. De eerste game (21-10) loog er niet om. Maar via 19-21 en 13-21 ver baasde Van der Broek toch vriend en vijand. De 31-jarige Reitsma speelde tactisch een vlekkeloze partij, wat ook van Schipaanboord gezegd mag worden. Van der Valk bleef ook ongeslagen, al won hij zijn partij tegen Van Manen op het nip pertje (22-20 in de derde game). Herman van Daalen van Cen traal I uit Oegstgeest heeft de biljartwereld even versteld doen staan. In zijn partij tegen Groen van naaste concurrent Beek man kwam hij tot het zeer hoge gemiddelde van 2.058 (drieban den groot). Voor zijn 35 caram boles had hij slechts 17 beurten Rijnsburg tegen Noordwijk kade om uit te maken wie de te genstander wordt van Rooden burg, dat zich als eerste plaatste voor de eindstrijd. De Leide- naars versloegen eerder Quick Boys na strafschoppen, nadat de wedstrijd in 0-0 was geëin digd. Als de weergoden het toelaten, wordt morgenavond de tweede finalist bekend in het toernooi om de Zilveren Molen. Rijns- burgse Boys en Noordwijk be treden dan om 20.00 uur het LFC-terrein aan de Boshuizer- LEIDEN REMMELT OTTEN HOCKEYMEDEWERKER Drie hockey-elftallen lijken af tè stevenen op een kampioen schap. De mannen van Foresca- te blijven met degelijk spel - een 3-1 overwinning op Dopie - eenvoudig bovenaan staan in de tweede klasse A. De Leidse Studentes leiden de dans in de derde klasse en de vrouwen van Catwijck doen het voortreffelijk in de vierde klasse. Zij sloegen de nummer twee op de ranglijst met 9-0 van de mat. Van de overige regionale vertegenwoor digers hebben de mannen van Roomburg en Catwijck hun ho ge posities inmiddels verspeeld. De mannen van Leiden leden in de overgangsklasse op eigen veld een 2-1 nederlaag tegen Groningen. Tegen de verhou dingen in kwam Groningen op een 1-0 voorsprong toen zijn voorstopper zich ongehinderd met de aanval mocht bemoeien. Na rust bleef Leiden het spel bepalen en had de thuisploeg het meeste balbezit, maar was een uitval voor Groningen vol doende om de wedstrijd te be slissen. Dat Jeroen Dubbeld de achterstand verkleinde tot 2-1 mocht niet meer baten. Roomburg heeft in de eerste klasse zijn tweede pijnlijke ne derlaag te pakken. Na vorige week met 4-1 te hebben verlo ren, viel deze week het verlies tegen koploper Leusden nog ruimer uit: 5-1. Na twee straf- comer-doelpunten van Leusden tekende Rutger van Schaik voor 2-1. Maar daana ging het mis. Roomburg speelde naar eigen zeggen 'bedroevend slecht' en grossierde in kaarten. Johan Biekart moest zelfs het veld ver laten met een rode kaart toen IFI"™° ""slem de Groot (30-26, 66 beurten, 0.454) en Jan van Loon (35-32, 58, 0.603) wonnen even eens hun partijen. Alleen Rob Hilgeman leed een nederlaag (3-28, 50, 0.560). Centraal I ze gevierde met 6-2 en staat nu op 10 punten uit zes wedstrijden in poule 6 van de landelijke twee de divisie. In de top van de vierde klasse B werd dit weekeinde geen duimbreed toegegeven. Lijstaanvoerder Oegstgeest won met het kleinst mogelijke verschil van De Sleutels (1-0) terwijl Ter Leede het bezoekende Rohda '76 met een overtuigende 4-1 nederlaag naar huis stuurde. zijn shirt werd getrokken. De overtreding werd echter door arbiter Van Erven niet gezien. Ronald van Delft was de maker van het enige doelpunt. In de 65ste minuut gaf Ronald Maen- hout de bal voor waarbij Grooters als doorgeefluik fun geerde. Dat veroorzaakte wat paniek waarvan Van Delft profi teerde. Ter Leede - Rohda 76 4-1 Na veertig minuten was de stand nog dubbelblank, on danks een groot overwicht van Ter Leede. Toen haalde Ronald Vonk vanaf de rand van het strafschopgebied vol uit, waar door de ban voor de Sassenhei- mers werd gebroken. Met de gewoonte van Ter Leede om een goede eerste helft te laten volgen door een slechte tweede, werd zaterdagmiddag afgere- LEIDEN RUUD PATTIAPON VOETBALMEDEWERKER KRV bleef in de uitbeurt tegen De Jodan Boys op 0-0 steken. In de vierde Idasse A behaalde Voorschoten een knappe 3-0 zege op ADO en kreeg weer aansluiting met koploper SEV, dat met 3-2 van KMD verloor. Oegstgeest - De Sleutels 1-0 Oegstgeest kreeg in de eerste vijfenveertig minuten drie aar dige kansen via Joris van Ben ten, Rein Grooters en Ronald Pillmeyer. Helaas waren de Vos- cuylbewoners niet erg trefzeker en mochten blij zijn dat Leide- naar Leo Compeer in zijn linker niet zijn sterkste been bezit. De Leidse trainer Hans Tisseur meende overigens nog aan spraak te kunnen maken op een strafschop toen Compeer aan kend. Hans Verkuylen (2x) en de opvallende Peter Natzijl on derstreepten die stelling met goed spel en een 4-1 zege. Voor Rohda scoorde Dick de Jong te gen. De Jodan Boys - KRV 0-0 Als zo vaak was KRV ook dit maal de betere ploeg. Scoren gaat de Katwijkers echter te vaak wat moeilijk af en daarin kwam afgelopen zaterdag geen verandering. Bevorderlijk voor het zelfvertrouwen is het gebrek aan scherpte niet en De Jodan Boys dacht daar in de tweede rondgang van te profiteren. De Goudse ploeg kwam erg dicht bij, maar het schot van Henk Merbis spatte op de paal uiteen. Dat de Katwijkers de scorings- mogelijkheden niet optimaal weten te benutten bewees Arno Verboon. Hij schoot de beste Katwijkse kans naast het Goud se doel. Voorschoten - ADO 3-0 De ploeg van Leo Holl heeft zich uitstekend hersteld van de nederlaag tegen Honselersdijk. „We hebben een redelijke wed strijd gespeeld", was Holl nog aan de voorzichtige kant. Mis schien ook wel terecht, want na de openingstreffer van Paul van Paassen kreeg Voorschoten nog voldoende kansen om al voor rust op rozen te zitten. Dat lukte pas een kwartier voor tijd. Een prima actie van de jonge linker spits Arwin Visser bood Perry Berk een niet te missen kans. Het laatste doelpunt kwam op naam van Hein de Graaff. Na een pass van de voor Tjeerd Verwey ingevallen Frank Buizer werd De Graaff onreglementair afgestopt. Vanaf elf meter faalde de Voorschotense aanvoerder niet. SIZO - NAS 1-1 (vierde klasse B West I) De Hillegommers tellen weef mee. NAS begon wel sterk maar kon het voorzichtig opererende SIZO niet in problemen bren gen. Een hoekschop van Peter Hey werd door Klaas Jan Vijn tot doelpunt gepromoveerd, waarna NAS op identieke wijze op gelijke hoogte kwam. hij een obsceen gebaar maakte naar de vrouwelijke scheids rechter. Forescate kwam in de tweede klasse A achter te staan tegen Dopie uit Delft. In de laatste vijf minuten van de eerste helft boog Eric Kruysmulder met twee treffers uit een starfcomer de stand om tot een 2-1 voor sprong. Na rust voegde de inge vallen jeugdspeler Reinout de Haas daar nog een doelpunt aan toen. De Leidse Studenten hebben een punt laten liggen bij HDS in Den Haag. De studenten begin nen langzaam in vorm te ko men en waren veel beter dan hun tegenstander, maar geen van beide ploegen kwam tot scoren. Alecto moest eveneens genoegen nemen met een pun- tendeling. In de wedstrijd tegen Krimpen namen het Leider- dorpse team tweemaal een voorsprong, die echter twee maal met zenuwachtig spel weer uit handen werd gegeven. De pressie van Alecto werd in de eerste helft beloond met een stracomerdoelpunt van Alex Hagen. Direct na rust maakte Krimpen gelijk uit een strafcor- ner. Het was wederom Alex Ha gen die aan de basis stond van de tweede treffer. Hij werd in de cirkel onderuit gehaald, waarna Eric Kruis de strafbal verzilver de. Noordwijk, in de tweede klas se B, had moeten winnen van de Kraaien uit Zaandam, maar speelde met 1-1 gelijk. Noord wijk legde in de eerste minuut - een strafcomer van David van Koningsveld - al de basis voor een mime zege. Daarna bleven echter vier grote kansen onbe nut en redde Kraaien vijf minu ten voor tijd met een starfcor- IBDEN RUUD PATTIAPON VOETBALMEDEWERKER Ook in de Leidse zaterdagafde ling hielden dé weergoden aar dig huis. Van de twee wedstrij den die het groene licht kregen, was die van Woubrugge tegen Valken '68 ongemeen span nend. Nadat de rook was opge trokken bleek er geen beslissing te zijn gevallen (3-3). In het an dere duel had SVOW het mis schien wat makkelijker tegen hekkesluiter Lugdunum. De ploeg uit Oude Wetering zege vierde dan ook met 3-0. Woubrugge - Valken '68 3-3 De schrik sloeg de Woubrug- genaren om het hart toen Val ken in de beginfase heel snel op een 0-3-voorsprong kwam. Bij het eerste doelpunt ging doel man Jan van Klaveren niet vrij uit. Hij liet op een ongevaarlijke voorzet de bal los waardoor Frank Duindam eenvoudig kon scoren. De tweede Valkenburg- se treffer werd gemaakt door Woubruggenaar John van de Does die de bal ongelukkig in eigen doel werkte. Nog voof het eerste kwartier was verstreken knalde ook nog Vincent Zandbergen raak. Daar mee was het kruit bij Valken verschoten, hoewel er nog wat kansjes waren te noteren. De nonchalance was echter bij be zoekers binnengeslopen en Woubrugge kreeg meer vat op het spel. Nog voor rust kopte Martin Dijkshoorn de hoop te rug in de harten van de Wou- bruggenaren. Een tweede kop stoot, ditmaal van Peter Gosens, was goed voor de aansluiting en ruim voor tijd bracht Martin de Rooij de thuisclub op gelijke hoogte. Het bleef spannend omdat beide ploegen bleven aanvallen. Doelpunten leverde dat echter niet meer op. SVOW - Lugdunum 3-0 Ondanks de terugkeer van Daan Kooimans bleef Lugdunum weer met lege han den achter. In de eerste helft hielden de Leidenaars het bijna een half uur droog maar een ac tie van de op dreef zijnde Kees van Rijn bood Leo Verhaar een vrije kans. Die liet de SVOW- aanvaller zich niet ontnemen. Nadat Leidenaar Ton Boter- mans na twee boekingen het veld moest verlaten was het af gelopen met het taaie Leidse verzet. Het was weer Van Rijn die bij de overige treffers aan de basis stond. Eerst stelde hij ploegmaat Edwin van Emmerik in de gelegenheid om te scoren en even later zette Mark van der Weegen (na een hoekschop van Van Rijn) Van Emmerik vrij voor het Leidse doel. LEIDEN RUUD PATTIAPON VOETBALMEDEWERKER UVS heeft dank zij een duidelij ke 4-2 zege op Emmen afstand genomen van de onderste plaatsen in de hoofdklasse van de Landelijke Jeugd. Ook Roodenburg gaat het voor de wind. De Leidenaars bevestig den de hoge notering in de eer ste klasse door in Rijswijk met 1-3 van RVC te winnen. In de onderste regionen sloeg Quick Boys zijn slag. De Katwijkers versloegen VCS met 3-0. Noord- wijk-Hollandia werd afgelast. UVS - Emmen 4-2 De Leidenaars waren bedui dend sterker dan hun Emmense tegenstrevers. Vrijwel de gehele wedstrijd werd door UVS be heerst maar het was toch Em men dat met 0-1 de leiding nam. Nog voor rust herstelde UVS dat 'onrecht' en bouwde na mst aan een voor Emmen onoverkomelijke voorsprong. Dat ging niet zonder de (let terlijke) slag of stoot. De Leidse spitsspeler Peter Zaalberg raak te in conflict met zijn directe te genstander waardoor beide spe lers het strijdperk voortijdig moesten verlaten. Het voorval had verder geen invloed op het wedstrijdvenoop. Emmen was niet bij machte het hechte Leid se blok, waar doelman Dave de Heiden een formidabele wed strijd speelde, te breken. Voor UVS scoorden Dick van der Heiden, Remco van der Linden (2x) en Carl Roest. RVC - Roodenburg 1-3 Roodenburg zet onvermoei baar de zegereeks voort. Op een goed bespeelbaar veld combi neerden de blauw-zwarte briga de via doelpunten van Peter Kruit en Michel Plomp naar een 0-2 voorsprong. Zelfs een stevi ge hagelbui, waardoor het veld plots veranderde in een mod derpoel, kon de Leidenaars niet stuiten. Eric van Maanen schoot Roodenburg definitief in veilig heid waarna RVC met een straf schop nog iets temg mocht doen. Quick Boys- VCS 3-0 Voor mst had VCS het betere van het spel maar kon het over wicht niet in doelpunten uit drukken. Dat lukte Quick Boys na de doelwisseling èn de wind mee wel. Een kopstoot van Ro nald van Dijk en schoten van de uitblinkende André van den Oe ver en Robert Barendz brachten de zege bij de thuisclub. De ta lentvolle Mimoen Tiberkanine (15) miste voor Quick Boys nog een strafschop. Koperen Ploert weer voor Njord LEIDEN HARM GUSMAN Dominique Verzijl - die 2-0 scoorde Iperen (Roomburg) komt te laat ner het punt. In de vierde klasse heeft Cat wijck de belangrijke thuiswed strijd tegen de KiWcers met 3-1 verloren. Daardoor is Catwijck de koppositie kwijtgeraakt aan Nieuwkoop, dat met 5-0 van Hisalis won. Catwijck begon te nonchelant aan de sleutelpartij. Voor mst maakte Emst-Jan Ho- genwoning nog een achterstand goed, maar in de tweede helft trof Kikkers nog tweemaal doel uit een strafcomer. Vrouwen In de overgangsklasse heeft Alecto een knappe zege geboekt bij MEP in Boxtel. Op het trage veld kon Alecto de tegenstander onder druk zetten, waardoor Alecto zelf veel aan aanvallen toekwam het team veel kansen haalt uit bij een strafcomer voor Forescate. Haar ploeggenoot Danielle Engelen springt op en Muriëlle van FOTO LOEK ZUYDERDUIN tweede klasse de meerdere van de studentes door te drukken. Roomburg en won met 2-0. De wedstrijd werd niet de beladen derby die was verwacht. Room burg kreeg helemaal geen kan sen en Forescate speelde even min sprankelend, maar wist wel tweemaal doeltreffend uit te ha len. Voor mst scoorde Domini que Lingemans een schitteren de treffer hoog in de touwen. „Zo'n doelpunt waar ik zelf van droom," gaf centrum-spits Da nielle Engelen toe. Na mst be nutte Dominique Verzijl een strafcomer. De Leidse Studentes hand haafden zich aan de kop van de derde klasse. Het onderaan- staande De Waele werd ge spaard met de 2-0 uitslag. Na een strafbal van Willcmijn Nieuwenhuis en een treffer van Forescate toonde zich in de Marjan van Beuningen vergaten kreeg. Lydian Mentink brak de score open door de rebound van een strafcomer te benutten. Op slag van mst maakte MEP echter gelijk uit de laatste van een hele reeks strafcomers. In de tweede helft hield Alecto MEP vast op zijn eigen helft. Uit een combinatie met Mentink kon Tessa van Dijk de 2-1 ver zorgen en scoorde ze later uit een strafcomer de 3-1. Leiden kon in de eerste klasse op eigen veld weinig in brengen bij koploopster Victoria. De Rot terdamse tegenstandster was misschien niet eens zoveel be ter, maar ze benutte iedere kans die ze kreeg. Omdat Leiden niet verder kwam dan een treffer van Cathelijne Kranendonk leed de thuisploeg een 5-1 neder- In de vierde klasse lijkt niets of niemand Catwijck nog van het kampioenschap af te kun nen houden. Bleiswijk was, als nummer twee op de ranglijst, de laatst overgebleven concur rent en zou, zo werd verwacht, voor serieuze tegenstand gaan zorgen. Al snel bleek echter dat ook Bleiswijk niet opgewassen was tegen het Katwijkse geweld. De uitslag had zelfs in de dub bele cijfers kunnen belanden als de wedstrijd twee sconden lan ger had geduurd. De scheidrechter floot af, vlak voor dat de bal tegen de plank sloeg. Voor Katwijk scoorden Marlène Zwitser, Nicolette Verkade en Annelies van Malen scoorden tweemaal, drie speelsters een maal. Hisalis verloor met 6-0 van Bodegraven. ROEIMEDEWERKER Net als vorig jaar heeft de Oude Vier van Njord afgelopen zater dag de strijd met de Oude Vier van Die Leythe gewonnen. "Bei de verenigingen brachten dit jaar een onervaren ploeg aan de start. Voor Njord startte de één week geleden samengestelde Oude Vier met Boeder, Rey- chard, Opstal en op boeg good- old De Haan in plaats van de verhinderde Scholten. Ze moes ten het opnemen tegen de zeer jonge Oude Vier van Die Leythe. Florijn roeide samen met de ju nioren Kruijff, Zevenhuizen en Wentholt. Bij gebrek aan ver mogen in de boot koos Florijn tijdens de race over 400 meter voor een hoog tempo. Ondanks een onwaarschijnlijk groot aan tal van 42 halen per minuut kon de Vier van Die Leythe in de binnenbocht van het Galgewa ter het startverschil niet goed maken. Njord kwam niet verder dan 33 halen per minuut, maar won opnieuw de Koperen Ploert. Trainingscoördinator Leicht- fuss van Njord was blij dat zijn pupillen zich niet door het hoge tempo van Florijn hadden laten gek maken. Leichtfuss. die de doordeweekse ochtendtraining op Njord opnieuw heeft inge voerd, hecht veel belang aan lange trainingen in een niet te hoog tempo, en was dan ook niet verbaasd dat zijn ploeg geen hoger tempo haalde. De voormalige Oostduitser was zichtbaar onder de indruk van het feit dat Florijn, regerend Olympisch kampioen, zich bij deze wedstrijd liet zien en liet zich ontvallen de Leidse strijd volgend jaar serieuzer te willen nemen. Die Leythe, dat de Ko peren Ploert de afgelopen twin tig jaar zestien keer won, is dus gewaarschuwd en moet volgend jaar ook zijn voorbereidingen treffen. Terwijl Die Leythe en Njord elkaar op het Galgewater be streden. organiseerde Asopos de Vliet op de Bosbaan de jaar lijkse najaarswedstrijden. De meeste najaarswedstrijden wor den over meer dan de reguliere 2000 meter verroeid. Bij de As opos najaarswedstrijden be draagt de te roeien afstand juist 500 meter minder dan de lengte van de Bosbaan. Voor veel roei verenigingen zijn deze wedstrij den een goede gelegenheid om te zien wat de eerstejaars er al van kunnen. Of om in een ont spannen sfeer een wedstrijdje te varen. De eerstejaars roeiers en roeisters van Asopos bleven ste ken in de halve finales van de drukbezochte wedstrijden. Bij de ouderejaars ploegen haalde Acopos drie 'blikken'.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 15