Sport MOULINEX KWALITEIT VOOR KUKSHOPPRUZEN Oude liefde roest niet kijkshop Rentree Hooman in Oranje aanstaande Tssssrass Woensdag 6 november 1991 WIM VAN WANROOY ROB VAN DER ZANDEN NIEUWSLIJN Paraplu's taboe bij FC Wimbledon LONDEN De voetbalsupporters van FC Wimbledon moeten sinds kort bij stromende regen hun paraplu's thuis laten, wan neer zij de wedstrijd van hun club willen bijwonen. Op last van de Londense politie zijn paraplu's in het Selhurst Park, dat Wim bledon tijdelijk huurt van Crystal Palace, verboden. Paraplu's kunnen als wapens gebruikt worden, zegt de politie. Bovendien versperren paraplu's het zicht van andere toeschouwers op het veld. Het verbod was ook van kracht bij de wedstrijd van Wim bledon tegen Norwich City, waarbij slechts 3531 toeschouwers aanwezig waren. Het bestuur van Wimbledon heeft bij de politie geprotesteerd. Het vreest een drastische terugloop in de toe schouwersaantallen op regenachtige winterse dagen. Voetbalduel ontaardt in massale rel CHITTAGONG Bijna honderd mensen zijn gewond geraakt bij rellen na afloop van een voetbalwedstrijd in Bangladesh. Na de competitiewedstrijd tussen Chittangong Steel Mills en Abahani Sporting Club (1-0) in de havenstad Chittagong gingen aanhangers van de bezoekende club tot de aanval over met zelf gemaakte bommen, steekwapens en stokken. De tribunes van het stadion werden vernield en de politie werd met stenen beko geld. Om de menigte uiteen te slaan de politie gebruik van traangas en wapenstok. Ivic mag uitrusten bij Anderlecht-PSV BRUSSEL Tomislav Ivic mag het een paar weken rustig aan doen van zijn werkgever Olympique Marseille wegens de burge roorlog in zijn moederland. De Joegoslavische trainer, die tijde lijk wordt vervangen door Raymond Goethals, bekijkt daarom vanavond de Europa Cup-wedstrijd Anderlecht-PSV, in de hoop dat zijn club ook de groepsronde bereikt ten koste van Sparta Real zet Roemeen Hagi in de etalage MADRID De dagen van Gheorghe Hagi bij Real Madrid zijn geteld. De aartsluie Roemeen werd zaterdag tegen La Coruna van het veld gehaald en prompt draaide de Madrileense machi ne op volle toeren. Hierro, Michel en Butragueno vierden het vertrek van Hagi met drie doelpunten. Het bestuur van de 'Ko ninklijke' heeft de Roemeen tot januari respijt gegeven nu Ro bert Prosinecki in de eerste ontmoeting tegen FC Utrecht weer last kreeg van een oude spierblessure. Als die genezen is, wil Re- al Madrid Hagi van de hand doen. Voor een schappelijke prijs, zo heet het in de Spaanse hoofdstad. ETe eerste belangstellende heeft zich inmiddels in Madrid gemeld: Brian Clough van Not tingham Forest. Hij is bereid 2,3 miljoen pond, zo'n zeven mil joen gulden, neer te tellen voor de eigengereide vedette uit Roe menië. 25 'REAL MADRID is mijn duppie', zegt Leo Beenhakker, hoewel hij als trainer nog in de wachtkamer zit bij 'De Ko ninklijke' Tafeltennisteam verslaat Polen Trinko Keen hield zich ondanks een krampaanval knap staande in de tafeltennisinterland tegen Polen. STEENBERGEN. Het Nederlands mannen-tafel- tennisteam heeft de derde ert laatste groepswedstrijd in de Europese divisie gewonnen. In Steenbergen versloeg Oranje gisteravond Polen met 4-3. Ne derland eindigde met twee ne derlagen en één overwinning op de derde plaats in groep A. Danny Heister had in de ope ningspartij tegen Michal Blas- zczyk weinig in te brengen. Met 17-21 en 13-21 werd de tiener van Tempo verslagen. Ook in de vijfde partij faalde Heister. Met 17-21 en 21-23 verloor hij van Piotr Skierski. Trinko Keen foto anp overwon in de tweede partij zo wel Skierski als een aanval van kramp. Na de verloren tweede game (19-21) bracht een korte medische behandeling uit komst. In de beslissende derde game zegevierde Keen met 21- 14. Boute startte met een neder laag in drie games tegen zijn Poolse evenbeeld Dziubansiz: 14-21, 21-18, 19-21. Keen daar entegen hield in de spektakulai- re zesde partij knap stand tegen de logge Oosteuropeaan: 21-11, 18-21 en 21-17. In de zevende en beslissende partij tegen Blas- zczyk gaf de ontketende Boute alles. Met 21-12 en 21-18 werd hij de held van de avond. ZOETERMEER ANP Mirjam Hooman (25) zal op 12 november haar rentree maken in de nationale tafeltennisploeg in de uitwedstrijd voor de Eu ropese liga tegen Tsjechoslowa- kije. De winnares van de jongste Top Twaalf was sedert maart geblesseerd aan haar pols. Met Hooman selecteerde technisch directeur Bettine Vriesekoop, Gerdle Keen en Emily Noor. Het wordt de eerste keer sedert het desastreuze WK in Japan dat Vriesekoop en Hooman in één ploeg zijn opge nomen. Het kwartet reist na het duel tegen Tsjechoslowakije door naar Hongarije. In Buda pest wordt op 14 november de uitgestelde wedstrijd tegen Joe goslavië afgewerkt. Een dag la ter begint in Miskolc de open Hongaarse titelstrijd. Daar krij gen de vier gezelschap krijgen van Patricia de Groot en de spe lers Danny Heister, Trinko Keen, Gert Kobes en Peter Paul de Vrind. De vrouwenploeg opent het toernooi met de wedstrijd tegen Liechtenstein. In de tweede ronde is Frankrijk de tegenstan der. Op weg naar de eindzege zijn vervolgens Joegoslavië, Tsjechoslowakije/Hongarije en China de struikelblokken. Bij de mannen loopt het pad via Fin land, Frankrijk,Duitsland/Sov jetunie, Zweden en China. Paul Haldan is niet van de partij in Hongarije. De kopman van de mannenploeg is drie we ken niet beschikbaar voor Oran je. In overleg met Vlieg gaat hij drie weken ftilltime aan de slag bij zijn werkgever BSO in Zoe- termeer, bij wie hij een contract van twintig uur per week heeft. Na 23 november heeft Haldan vrij tot en met het Olympisch kwalificatietoernooi (6 t/m 9 fe bruari 1992 in Italië). Beenhakker heeft bij Real nog vrede met plaats in wachtkamer Vlinders in de buik had Leo Beenhakker deze zomer bij het weerzien in La Coruna. Ajax en Real ontmoetten elkaar aan de Spaanse westkust tijdgns een vriendschappelijk toernooi. „Je ziet de mensen op de bank met wie je hebt ge werkt. Spelers die je met tranen in de ogen omhel zen. Het schoot door me heen: Real is mijn duppie. Noem het gerust een lullig verhaal, maar het is het warme gevoel dat me die avond overviel. Beenhakker is terug bij zijn ge liefde voor een salaris van twaalf miljoen gulden in drie jaar. De keerzijde: de trainer, die het zweet van de kleedka mer niet kon missen, staat met een glas in de hand in de be stuurskamer. „Je moet wel eens een stapje terug doen om later twee passen naar voren te ma ken." Beenhakker mag dan te rug zijn bij de Koninldijke, van het móóiste speelgoed moet hij (voorlopig) alblijven omdat de Joegoslaaf Antic maar niet wil verliezen. Op 31 maart werd hij aangesteld en verloor gelijk twee wedstrijden. De volgende trainer stond al op de stoep, maar moest in de wachtkamer plaatsnemen. Antic won met Real zeventien wedstrijden, speelde twee keer gelijk en is sinds 14 april ongeslagen. Misschien is het wel symbo lisch dat het gesprek met Been- halcker plaatsvindt in de wacht kamer van het Bernabeu-sta- dion. De bij Ajax opgestapte coach vindt het leerzaam om het management van de club te bestuderen, zoekt in Europa en Afrika naar voetballers die in de nabije toekomst interessant zijn voor de Madrileense voetbal- multinational en werkt aan een spelvisie voor Real van jong tot oud. Conflict Daarmee voelt Beenhakker zich op dit moment gelukkig. Het eerste conflict met trainer Antic is er inmiddels. Gecreëerd door de pers. Voor wisselspeler Paco Llorente was belangstelling. Hij mocht worden verkocht, omdat hij dit seizoen nog geen minuut in de competitie was uitgeko men. Volgens de verhalen liet Antic het neefje van Gento za terdag invallen tegen La Coruna om Beenhakker dwars te zitten. Hij moest door de korte inval beurt uit de verkoop genomen worden. Een heuse persconfe rentie werd belegd om duidelijk te maken dat Beenhakker en Antic vrienden zijn, dan wel het binnenkort worden. De eens (1976) bij Go Ahead Eagles ontslagen trainer moet zijn tijd in Madrid nog afwach ten. Daarvoor wordt hij ruim beoond. „Financieel is het na tuurlijk ook heel aantrekkelijk. Kiest iemand voor het grote geld dan is dat zakelijk. Doe ik het dan is het een vies woord. Ik begrijp dat niet." De laatste woorden - in combinatie met jammer en spijtig - keren terug als het vertrek bij Ajax aan de orde komt. De wond is nog niet geheeld. Slechts één speler feli citeerde hem met zijn benoe ming bij Real, collega Louis van Gaal riep dat het nu tijd werd de discipline weer aan te halen en voorzitter Michael van Praag haalde genadeloos uit. Was er dan geen discipline Leo Beenhakker: „Kiest iemand voor het grote geld dan is dat za kelijk. Doe ik het dan is het een vies woord. Ik begrijp dat niet." archieffoto meer onder Beenhakker? „Van mij mogen spelers af en toe on deugend zijn. Er ging wel eens een gebaJckie door de kleedka mer. Voor voetbalhumor was ruimte. Spelers moeten zich toch kunnen afreageren. Ze kwamen niet te laat, ze wisten exact tot hoever ze konden gaan. Ik weiger als een school meester op te treden." Opvolger Louis van Gaal komt uit het onderwijs. „Ik noem het gecontroleerde vrij heid, hij dacht daar anders over. Hij zijn filosofie, ik de mijne." Beenhakker noemt de zaterdag waarop zijn vertrek bij Ajax naar buiten kwam 'de dag van de grote boem'. Het begon drie weken eerder met een verzoek: „Ik wil naar Real. Is het be spreekbaar?". Het bestuur van Ajax toonde begrip. Samen met penningmeester Van Os werd de ontslagbrief opgesteld. Op de bewuste zaterdag had Beenhak ker nog gewoon telefonisch contact met voorzitter Van Praag. De verwijten die avond verrasten hem dan ook volko men. .Afgebluft, met een bek vol tanden heb ik het aangehoord. Ajax en ik hadden een zakelijke overeenkomst: één van de par tijen wilde er vanaf. Zeg ja of zeg nee. Was het nee geweest, dan was ik bij Ajax gebleven. Dan hadden ze het aan mijn motivatie absoluut niet kunnen merken. Nu was het ja, dan wél een schadevergoeding betalen. Hypocriet, spijtig, jam mer. Ik begrijp het niet." De relatie met Ajax is ver stoord, de relatie met de oude liefde hersteld. Met de admini stratieve directeur, een binnen kort aan te stellen financieel di recteur en voorzitter Ramon Mendoza moet Leo Beenhakker Real voor de komende jaren gezicht gaan geven. Vanuit het rustgevende kantoor of vanuit de naar zweet ruikende kleed- Zo 1. g zal Radomir Antic ook ïslagen blijven. SPORT OP TV FRITEUSE TYPE A-10 Dubbelwandige 2 51 friteuse met anti-reukfilter, regelbare thermostaat met aparte diepvries stand en controlelampje 2000 Watt MULTI-MOULINETTE TYPE 094-2 Mengt, snijdt en hakt groente, vlees, fruit enz. Gemakkelijk schoon te maken Ook geschikt voor babyvoeding. Inhoud 0.5 liter 260 Watt SS»!?: Botermarkt 6 (Bij Stadhuis), Leiden

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 25