Sport tfiUo i/o/yy^. Dekker sterk met Rick Zandvliet Groningen-Ajax naar 9 februari Edgar Davids toch fit voor return LSG 4 neemt leiding in de promotieklasse Dinsdag 5 november 1991 Redactie: 071-161100 «Eindredactie: PAUL DE TOMBE* Vormgeving PIET KOOREMAN 23 AMSTERDAM CPD De competitiewedstrijd FC Gro ningen-Ajax, die op 15 septem ber door de loco-burgemeester van Groningen werd verboden, is opnieuw vastgesteld. Ijs en weder dienende moet het duel op 9 februari van het volgende jaar z'n beslag krijgen. Een hoogst ongelukkige planning, want één week eerder staat Ajax-FC Groningen op het pro gramma. De voetballers van Ajax wordt rond de jaarwisseling weinig rust gegund. Zij moeten op 22 december voor de competitie in eigen huis aantreden tegen Feyenoord en dienen op 5 janu ari de bekerwedstrijd tegen FC Den Haag af te werken. Ook dat duel heeft plaats in Amsterdam. AMSTERDAM CPD Ajax kan in de return van het Europa Cup-duel tegen Rot-Weiss Erfurt een beroep doen op Edgar Davids. De enkelblessure, die de linksbuiten zon dag opliep in de competitiewedstrijd tegen FC Den Haag, bleek mee te vallen. „De test die hij heeft gedaan is goed verlopen," aldus Louis van Gaal, die zestien spelers meeneemt naar Düs- seldorf, waar Ajax morgen z'n 'thuiswedstrijd' te gen de club uit de voormalige DDR afwerkt. Bryan Roy, Wim Jonk, Ron Willems en Johnny Hansen, allen geblesseerd, mogen thuisblijven. Dat geldt waarschijnlijk ook voor Rob Alflen. Hij en Michel Kreek, beiden ook geruime tijd gebles seerd, treden vanavond aan in het tweede elftal. Eén van hen zal daarna alsnog naar Dtisseldorf reizen. Waarschijnlijk kiest Van Gaal voor Kreek. LEIDEN FRANK BONTE SQUASHMEDEWERKER Spelen met of zonder Rick Zandvliet, dat scheelt voor Dek ker Squash aanmerkelijk. Met de ex-nationale topper in de ge lederen won de Warmondse eerste divisionist met 2-3 van Haarlem. Boris Visser, de Haar lemse nummer 1, had lucht voor tenminste drie uur squash maar hij kwam tegen Zandvliet die in drie games moest winnen omdat hij conditioneel nauwe lijks meer aankan, niet aan een bewijs van zijn conditionele vermogen toe. Zandvliet liet hem alle hoeken van de baan zien en verzette zelf nog geen tiende van het loopwerk van zijn Haarlemse opponent. Na afloop van de wedstrijd (7- 9, 0-9, 5-9) zal Visser ongetwij feld hebben gedacht aan de uit spraak van de legendarische Jahangir Khan sr. die zei dat squash schaken is met een racket. En wat dat laatste betreft heeft Zandvliet laten zien dat hij niet alleen de openingen maar ook de verdedigingen uitste kend beheerst. Carel de Bruyn had de on dankbare taak op de tweede plaats te moeten spelen omdat Harm Jan Kits ditmaal verstek moest laten gaan. Hij pakte een game van Ronald Jansen maar daar bleef het bij. Niet omdat hij technisch tekort schoot maar omdat hij de adem miste die de Haarlemse Visser tegen Zand vliet niet in daden kon omzet ten, 6-9,9-4,9-4,9-3. Tjebbes nivelleerde de score met een 0-3 winst op Rolf Em- men, 7-9,1-9, 7-9. Een overwin ning vooral gebaseerd op wils kracht. David Range, de War mondse nummer 4 verloor van Dirk van Niels maar niet zonder gamewinst, 10-9, 6-9, 9-7, 9-0. De twee games in het voordeel van Dekker Squash bracht de Warmondse ploeg de 2-3 over winning. In de tweede divisie blijven de vrouwen van LSRC simpel win nen. Ditmaal moest SCHC uit Bilthoven ervaren dat de Leidse ploeg met de import uit Zoeter- meer een kampioenskandidaat is die zoveel kwaliteit gebun deld heeft dat verliespunten al tijd kunnen worden goedge maakt. Als die verliespunten tenminste komen. Tegen Bilthoven was dat bijna het geval. De nummer 3 van 15- RC, Brigitte Corsius, stond met 0-2, 0-9, 1 -9 en 3-8 op verlies en realiseerde zich toen pas dat zij anders diende te gaan spelen om een nederlaag te voorko men. Erg laat dus. Maar het pleit voor haar mentaliteit en haar spel dat zij vanuit die toch vrijwel uitzichtloze positie toch terugkwam en won, 10-9,9-5,9- 1. Claire Freling zegevierde over S. Hovenaar, 9-1, 9-2, 9-5, Petra Verlinden won van E. v.d. Hart met 9-2, 9-1, 9-3 en Anja van Gondele van T. v.d. Doeveren met 9-1, 9-2, 9-3. Cijfers die geen verder commentaar be hoeven. In de derde divisie wonnen de mannen van LSRC met 3-2 van Delft. Jeroen Verrier verloor van van Dorp, 10-8, 6-9, 7-9,9-10 en Nico Heemskerk komt training tekort om zijn squashkwalitei- ten volledig te kunnen ontplooi en. Want om naar behoren te squashen moet er tenminste een basisconditie zijn. Hij ver loor van Drogt met 8-10, 5-9, 1- 9. Marcel van Duin won van Verbeek, 9-7, 3-9, 9-1, 9-4 en Andre van Bemmel van v.d. Slugt, 10-8, 9-2, 0-9, 10-8. In de vierde divisie won Estec in de weekendcompetitie eerst van Ommooord, 4-0, en vervolgens van Squash City 4,3-1. Na kraker tegen Oegstgeest 1 LEIDEN RUUD DOBBELAAR SCHAAKMEDEWERKER Kraker in de tweede ronde van de Leidse schaakcompetitie vormde in de promotieklasse het treffen tussen Oegstgeest 1 en LSG 4. Een duel waarin LSG 4 tamelijk verrassend met 21/2- 31/2 de leiding nam en vermoe delijk ook de volle winst gaat pakken. Veel geruislozer verlie pen de ontmoetingen tussen Katwijk 1 en AAS 2 (4-0 voorlo pig, prognose 7-1) en LSG 3 te gen Leiderdorp 1 (41/2-11/2 voorlopig, prognose 6-2). Kat wijk en LSG 3 nestelden zich daarmee stevig in het leidersza del, al zullen beide teams daar nog wel gezelschap krijgen van het tegen Katwijk 2 uitkomende AAS 1. Oegstgeest 1 had de zaken te gen LSG 4 aanvankelijk nog aar dig onder controle, met tamelijk vlotte overwinningen van Eddy van der Paardt op Marcel Wub- ben en Arthur van der Spek op Arco van Duivenbode. Van Kooten troefde daarna echter de Oegstgeester-invaller Rob Straver een pionnetje en daar mee een vol punt af, terwijl Ada van der Giessen de dame van Peter de Kreii en daarmee de winst cadeau kreeg: 2-2. Na een rustige remise tussen Ed Noor- dijk en Arvik Harms was het de beurt aan Mark Irwin om Rob Veenhuijsen in tijdnood te be- schwindelen, hetgeen LSG 4 aan de voorlopige 21/2-31/2 hielp. Stefan van Blitterswijk lijkt namens LSG na afbreken in tijdnood winnend voordeel op Ed Wagemans te hebben. Om dat er voor de Oegstgeester- kopman Joop Piket, na een te optimistisch kwaliteitsoffer te gen Erik van der Marei, in twee de zitting hooguit een remise in het verschiet ligt, lijkt nog slechts een wonder de Oegst geester nederlaag te kunnen voorkomen. Leiderdorp 1 liet tegen LSG 3 de nodige kansjes op een eer voller resultaat dan de huidige 11/2-41/2 glippen. Zo liet Erik Ruyssenaars zich, nota bene in de tijdnood van opponent Jan de Wit, beschwindelen, terwijl er voor Thomas de Leeuw tegen Albert Termeulen meer in zat dan de uiteindelijke remise. Marcel de Jeu nam in gewon nen positie tegen Joop Bakker genoegen met eeuwig schaak, al was daar wel een beroerde posi tie voor de Leiderdorper aan vooraf gegaan. Terwijl Ruud Mieremet een vredige remise afsloot met Piet Selier, sloegen Ruud Dobbelaar en Chris Man- niën tegen respectievelijk Adin- da Koster en Wim de Vos na een moeizame opening namens de thuisclub alsnog hun slag. De Leidse winst stond daarmee vast. Katwijk legde de basis voor de zege op de AAS-reserves op de zwakke Aalsmeerder staart. Erik van 't Hof, Gert Koelewijn en Daan Binnendijk waren hier al len goed voor soepele winst punten. Hogerop boekte boven dien Dirk van Starkenburg een even vlote winst op Noordhoek: 4-0. De afbrekers kenden daar entegen heel wat meer proble men met hun opponenten. Kopman Sprinkhuijsen staat na een spannend treffen inmiddels wel op winst tegen Beije, terwijl ook Guidi van de Bent tot een vol punt lijkt te zullen komen. Maar Wilfried Binnendijk zal in tweede zitting nog hard voor een eventuele winst moeten knokken, terwijl Jan Hellenberg als enige Katwijker zelfs in ver liezende problemen lijkt te zit- Dat het niveau van de Leidse schaakjeugd de laatste jaren weer in de lift zit werd geïllu streerd door het optreden van een 20-koppig jeugdteam tij dens het 35ste Huttontoemooi. ste borden belandde de beker echter voor het eerst sinds 1983 weer naar Leidse handen. Over winningen werden geboekt door Machiel de Heer. Mark Thiele, Gert-Michiel de Niet, Edwin van Haastert, Eddy van de Paardt, Adinda Koster, Anne Reedijk, Caroline Slingerland, Jeroen Visser en Jop Delemarre. Prijzen inclusief B T W exclusief afleveringskosten Af General Motors Nederland B V Sliedrecht. Prijs- en specifikatiewijzigingen voorbehouden vergrendeling, close-ratio 5-versnellingsbak, sportstoelen, stuurbekrachtiging, en het overigens in elke Astra geleverde, geavanceerde Astra-display. Op dit display kunt u niet alleen de tijd en de datum aflezen, maar ook de funkties van de speciaal bij de Astra te leveren radio's met diefstalbeveiliging. Iedere Astra is overigens eveneens uitgerust met een radiovoorbereiding met 6 speakers en antenne! Tezamen met de in de Astra GSi (en CD) standaard aanwezige boardcomputer en het Opel-Checkcontrol-Systeem wordt dit display een ware informatie-centrale. Aan alles is gedacht. Kortom, t\n/ U/0^ de ideale auto bestaat: de nieuwe z—' Opel Astra. Hij staat bij de Opel-dealer klaar voor 'n indrukwekkende proefrit. OPEL© lieuwe De ideale auto is geen droom meer, maar werkelijkheid: de Opel Astra. De nieuwe norm in z'n klasse. Qua veiligheid, door o.a. de ingenieuze gordelspanners, de extreem stijve karrosserie en de stalen balken in de portieren. En, door het Traction-Control-Systeem (een soort 'omgekeerde' ABS op de GSi-l6V) voor een optimale koersstabiliteit onder alle omstandigheden. Op het terrein van het milieu heeft de Astra eveneens een voor- beeldfunktie. Door o.a. de toepassing van kunststof onderdelen die geschikt zijn voor recycling en het gebruik van lakken op waterbasis. Het milieu in de Astra kreeg eveneens veel aandacht. Zo is de Astra voorzien van een geavanceerd ventilatiesysteem met mikrofilters. Maar ook qua sportiviteit en uitrustingsniveau geeft de Astra konkurrenten het nakijken. Zo is de Astra GSi o.a. standaard voorzien van ABS, elektrisch bedienbare en verwarmbare buitenspiegels, centrale deur-

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 23