Sport 9 van der WIEL Wat heeft U als ondernemer met RembranMiïemeen 'Dit was onverantwoord' WIE H ZEI Leo Beenhakker, in 'GRATIS REMBRANDT CD Maandag 4 november 1991 Redactie: 071-161400 MARTIN HO€KSTRA HERMAN JOUSTRA AD VAN KAAM TIM BROUWER DE KONING ROB ONDERWATER GUS VAN OOSTEN WIM VAN WANROOY ROB VAN DER ZANDEN Eindredactie: HENK HOUTMAN Vormgeving: RON V 20 Uit het Limburgs Dagblad in een ver haal over het op heffen van de koersbaan Schaesberg: „Het gaat zó slecht met de Ne derlandse draf- en rensporters, dat ze binnenkort hun eigen paarden moeten opeten. Met de banen gebeurt dat aL Oud-Feyenoorder Coen Mou- lijn over linksbeni ge spelers in Pano- „Ik heb altijd gewe ten dat linkspoten bijzondere mensen zijn. Ze zijn door de bank genomen han diger, creatiever en vooruitstrevender. Idem: „Ik denk ook te we ten waarom er zo weinig trainers on der de grote linkspo ten te vinden zijn. Het zijn individua listen, die hun kun sten moeilijk kunnen overbren gen op anderen. Voor mij is dat de reden geweest om in de he renmode te gaan. Bokser Regüio Tuur over we reldkampioen zwaargewicht Mike Tyson in Panorama: „Hij is twee, drie keer aange klaagd omdat hij een meisje in haar billen had geknepen. Maar wat wil je als er duizend tegen je aanrijen en willen dat je ze aan raakt. Maar knijpt dan net de verkeerde...." Regilio Tuur over zichzelf in Panorama: „Buiten de ring ben ik attent. In de ring ben ik heel anders. Ik ben dan niet menselijk. Profes sioneel boksen is ook geen men selijke sport. Daar moet je een beetje gek voor wezen. Schaker Anatoli Karpov bij het tv-programma van Karei van de Graaf: „Ik heb in mijn leven waar schijnlijk meer tegenover Kaspa rov gezeten dan tegenover mijn vrouw. "Ajax-voorzitter Mi chael van Praag in hetzelfde program ma, over het tonen- /d ragen van de Da vidsster door de sup porters: „Het is een soort van Geuzennaam voor ze. Ze zijn er trots op. Maar ze zijn net zo Joods als ik Chinees antwoord op de IJ AT vraag van Karei van Ur\l de Graaf hoe op dit moment zijn senti menten zijn Lo.v. zijn vorige werkgever „Op dooie momenten denk ik nog wel eens aan Ajax. Reactie van Van Praag: „Dat zal dan wel vaak zijn, want zoveel heeft-ie nu niet meer te doen. johan Cruijff in VI over Ri chard Witschge: „Wat hij nog teveel doet is op routine spelen. Ja, dat kan ik óók nog wel. Hij zit nog in een aanpassingsperiode, maar het wordt zo langzamerhand tijd dat-ie zich écht gaat bewijzen. Menno Wareman beleefde gister middag de be- nauwdste ogenblikken uit zijn keepersloopbaan. De sluitpost van Roodenburg 7 kreeg tegen ROAC 6 een trap tegen zijn strottehoofd, die hij niet licht zal vergeten. Gevolg van de on zachte aanraking, toen Ware man zich in het vuur van de strijd voor een aanstormende ROAC-speler wierp, was name lijk een enkele reis naar het Aca demisch Ziekenhuis. Door koelbloedig optreden van de verzorgers van de Kooiclub werd na de botsing vastgesteld dat de onfortuinlijke doelman bloed opgaf. Daarnaast consta teerde personeel van de inder haast opgetrommelde ambu lance dat Wareman zijn tong had stuk gebeten, wat ook een oorzaak van de bloeding zou kunnen zijn. Om duidelijkheid te krijgen werd de Roodenbur- ger ter observatie meegenomen naar het ziekenhuis. In het AZL kon Wareman niet onmiddellijk uitsluitsel krijgen op- over de aard van zijn ding. Daarom moet hij het zi< kenhuis pas op zijn vroegst v« daag verlaten. Wareman was gisteren bleek en misselijk, maar hij had geen last van ademnood. Hopelijk kan hij r één dagje ziekenhuis gelucht ademhalen. Heini Otto, spits van FC Den Haag, speelde tegen Ajax zijn 221ste duel in de Neder landse competitie op rij. Zonder één minuut te missen. Dat is een record. Vrijdag, uit tegen Roda, ontbreekt de 37-jarige voetballer. Scheidsrechter Bak ker gaf hem in de tweede helft een gele kaart voor een overtre ding op Dan Petersen. Het was Otto's derde prent, zodat hij au tomatisch een wedstrijd is ge schorst. Heini Otto is een fantastische prof. Natuurlijk vond hij de kaart van Bakker onterecht, te zwaar voor de gemaakte over treding, maar verder zeurde hij niet. „Ik ga niet lopen klagen. Als hij vindt dat het een gele kaart is, heb ik dat te accepte ren. Bakker zei nog toen hij me strafte: Sorry, Heini. Och, ik ben dolblij met het punt tegen Ajax. Dat vergoedt alles." Otto is op Gerets na de oudste speler in de eredivisie. Hij was de afgelopen jaren tevens de fitste en zeker een van de spor tiefste. „Dit is mijn eerste schor sing sinds 10,5 jaar. Bij Middles- borough en Den Haag was ik nooit geschorst. Vroeger, bij FC Het is ook niet zo vreemd dat de haargrens van Johnnie Metgod langzaam terugtrekt de laatste jaren. Hier wordt hij in zijn kuif gepakt door De Graafschap-speler Ernie Brandts. foto a Amsterdam wel." Otto's serie begon in 1985, tij dens Emmen-uit. Otto stond al weken op scherp. Hij nam een gele kaart mee uit het vorige seizoen en kreeg in het begin van het seizoen een officiële be risping tegen MW. Volgens hem geen gevolg van de traag heid die met de jaren in de be nen sluipt. „Ik ben altijd lang zaam geweest. Trager kan ei genlijk niet." Het was frappant, dat trainer Co Adriaanse zich eigenlijk drukker maakte om de schorsing dan Otto zelf. „Ik vind de gele kaart voor Heini heel vervelend. Zijn record is onderbroken door een scheidsrechter. Hij had de over treding door de vingers kunnen Ook de andere Hagenaar die Het feit dat Rembrandt als werelds tekendsfNchBder in Leiden werd geboren, geeft net dat stukje meer aan onze gemeente. Aan ae vooravond van het Rembrandtiaar geeft het Leidsch Dagblad vanzelfsprekend een speciale bijlage uit. Hierin staan vele wetenswaardigheden over de schilder en de exposities die het komencfjaar worden get* In deze bijlage hebben wij ook een plaats ger voor uw advertentie. Want u 1 Gewaardeerd om zijn extra kwaliteit; hij wist als schilder door te spelen t alle aandacht te richten oodeolek waar hii dat wil U doet met kfeft: prominente plaats in dit bi I liervoor kunt tijbellen n eden voor een juffermans, telefoon 071 -1613 29. REMBRANDTBIJLAGE Leidsch Dagblad/Alphens Dagblad Vrijdag 8 november 1991 Verschijnemngsvorm: Als apart katern, op dagbladfonnaat Oplage: 50.000 exemplaren Verspreiding: Zie gegevens vers Formaat: Dagbladformaat Zetspiegel: 39ömm breed, 520mm hoog Technische gegevens: Zie bijgevoegde tariefkaart Tarief: 90 cent per millimeter of gek 25.000 millimeter op jaarbasis Sluitingstijd: Dinsdag 5 november 1991,16.00 uui Woensdag 6 november 1991,14.00 u Extra oplage: De bijlage zal ook als aparte krant verschijnen in de loop van november 1991 De oplage hiervan bedraagt 7500 exemplaren Deze krant zal gratis verkrijgbaar zijn in musea, hotels, VVV-vestigingen enz. in het verspreidingsgebied van Leidsch Dagblad en Alphens Dagblad 8 redactiepagina's, waarin ondermeer aandacht v - Tentoonstelling Lakenhal - Rembrandroute - Rembrandatelier in Leiden - AKZO als hoofdsponsor tentoonstelling Redactionele inhoud: Bereik per gemiddeld nummer (Bron: Summo Scanner 1991) Voor iedere adverteerder: Als adverteerder in de Rembrandtbijlage van Leidsch Dagblad ontvangt u exclusief de bijzondere CD 'Rembrandt tussen licht en donker', alsmede enkele plaatsbewijzen V voor de tentoonstelling 'Rembrandt en Lievens in Leiden! ^vTDagbU^ O1 ovs VAN DER WIEL Het adres waar u voor oogmeting, een persoonlijk montuur of speciaal aangepaste contactlenzen terecht kunt. Een garantie geven wij bij elke aankoop. Voor u: EEN VOORTREFFELIJK VOORUITZICHT. UW OOGDRUK WORDT GRATIS GEMETEN Bij mensen boven de 40 jaar komt verhoogde oogdruk nogal eens voor. Met de non-contact oogdrukmeter kunt u uw oogdruk regelmatig door ons laten meten om gezichtsverlies te voorkomen. ANVC-CONTACTLENSSPECIALIST OPTOMETRIST OV. Nieuwe Rijn 62, Leiden. Tel. 071-12.41.08. geel zag tegen Ajax, ontbreekt tegen Roda. Voor Cor Lems hoort een kaart echter bij zijn gedrag. „Cor kreeg zijn gebrui kelijke praatkaart", wist Adri- De wedstrijd in de eerste klasse C van het zaterdagama- teurvoetbal tussen Drachtster Boys en Sportclub Genemui- den, kende afgelopen zaterdag voor scheidsrechter Harmen Knoops een uiterst pijnlijke af loop. De arbiter werd direkt na het eindsignaal door Genemui- den-middenvelder Einbert Hoekman onder de voet gelo pen. Knoops deed na het duel aangifte van mishandeling bij de gemeentepolitie in Drach ten. Tegen Hoekman werd pro ces verbaal opgemaakt. De aanleiding tot het tumult vormden de dubieuze beslissin gen die Knoops in de slotfase van het duel nam. Hij gaf in de 91ste, bij een 2-0 voorsprong voor de thuisploeg, een straf schop cadeau aan Genemuiden. Daaruit scoorde spits Richard Boerhof 2-1. Een minuut later belandde een dieptepass van een der Genemuiden-verdedi gers voor de voeten van diezelf de Boerhof, die geheel vrij staand alleen op de doelman van Drachtster Boys dacht te kunnen afgaan. Knoops meen de evenwel dat het op dat mo ment tijd was en blies af. Op dat moment sloegen de stoppen bij Hoekman door. NaamWim Bouckaert ClubFC Lisse (zo) en Bax (zaal) Leeftijd27 jaar Beroepmedewerker Microcompu ters Lisse en Lugdunum Laszlo Nanai niet aanwezig, omdat de trainer door het be stuur aan de kant was gezet. Opvallend was echter dat ook speler Wim Bouckaert niet op sportpark Ter Specke ver scheen. Voor de spelers was het niet duidelijk waarom hij zijn veldvoetbalschoenen aan de wilgen had gehangen. Wat is de reden voor het stop pen? „De details wil ik liever binnen de vereninging houden. Ik ben het niet eens met de reden waarom Nanai ontslagen is. Het is niet van de ene week op de andere besloten. Afgelopen sei- zoén wilde ik al stoppen, maar Nanai heeft me toen overge haald om nog een jaar door te gaan. Door mijn werk kan ik een week in de drie weken niet trainen. Nu het slecht gaat, wordt dat minder geaccepteerd. Ik wilde geen kwade gezichten. Met een nieuwe trainer moet ik weer nieuwe afspraken maken. Het is logisch dat als je niet traint dat je er niet instaat." Formule 1-wagens als botsauto's in Adelaide ADELAIDE ANP De slotrace van het formule 1 seizoen duurde nog geen half uur. Het waren in de straten van Adelaide de gevaarlijkste minu ten van het hele seizoen. Storm en zware regenval maakten ra cen onmogelijk. Het vliegveld van Adelaide werd gesloten, ra ce-directeur Bruynserade uit België gaf zonder met de ogen te knipperen het sein tot ver trek. Het werd de kortste race uit de formule 1 historie. Na 16 ronden werd de wedstrijd afge- vlagd. Maar niet voordat Mansell zijn Williams tegen een muur parkeerde, de wrakstuk ken na een serie botsingen over de baan vlogen en wereldkam pioen Senna wild zwaaiend met de armen de organisatie er op attent maakte dat de omstan digheden onverantwoord en le vensgevaarlijk waren. Bruyn serade reageerde er op. Hij had de sponsors enigszins tevreden kunnen stellen. De namen wa ren een half uur over de buis gevlogen. Het klassement werd bepaald aan de hand van de stand na veertien ronden van 3780 me ter, 52,920 kilometer. Senna lag aan kop en schreef zijn 33e overwinning op zijn naam. Mansell werd tweede, Berger derde. Van de 26 vertrekkers liep in die 25 minuten de helft een of meer ronden achterstand op en werden er zes uitvallers uitgeteld. De wereldtitel voor renstallen ging naar McLaren. „Dit was onverantwoord", merkte Senna, in Japan al ge kroond tot wereldkampioen, na afloop op. „Ik ben gestart uit so lidariteit met mijn raceteam. De wereldtitel voor renstallen stond op het spel." De Braziliaan had van zijn baas de vrijheid te stoppen wanneer hij wilde. „Ik was er na de zestiende ronde absoluut mee opgehouden. Het zicht was nul komma nul. En dan reed ik nog op kop en had dus geen last van opspattend water. Af en toe voelde ik mij gewoon een passagier. De wa gen dreef in het water." Mansell Mansell haalde het einde niet ongeschonden. Hij reed op het rode achterlicht van Senna's McLaren, maar verloor in de zestiende ronde de controle over zijn wagen. „Ik weet echt niet wat me overkwam", zei hij met een van pijn vertrokken ge zicht. „Het was geen kwestie van aquaplaning. Ik moet iets geraakt hebben. Een wrakstuk, een stuk puin. Maar opeens schoot de wagen gewoon recht door." Tegen een muur. De Brit (38) moest uit het wrak gehaald worden. De eerste diagnose wees op een gebroken rechter enkel en een lichte shock. Daar voor had al een serie botsingen plaatsgevonden. Vooral in de Brabham Straight vlogen de au to's op elkaar al waren het bots autootjes op een kermis. In de vijfde ronde raakten de Ferrari van Alesi en de Lamborghini van Larini elkaar vol. Vanaf dat moment stonden er in de ge vaarlijke bocht constant een tweetal ambulances, een sleep- wagen en een dozijn medewer kers met De wrakstukken, de puin wer den door de wind opgetild en maakten de race, waarop nog 50.000 toeschouwers waren af gekomen, er nog onheilspellen der op. Alesi Alesi, de jonge Fransman, was de enige die na afloop de moed had de confrontatie met Bruyn serade aan te gaan. Terwijl zijn ervaren en doorgewinterde col lega's schijnheilig mompelden over niet mogen starten, zei de debutant in de Ferrari-stal rechtuit waarop het stond. „Dit was te gek. Niemang zag iets. Al in de opwarmronde had je geen zicht", brieste hij. „De veilig heid van de coureurs is een sluitpost voor de organisatoren. Voor ons jongeren is het vrijwel onmogelijk onze stem te laten horen. Wij zijn slaven, slachtof fers van de dictatuur. Ouderen als Senna, Patrese, Mansell, Pi quet en Prost moeten de slag met de organisatoren aangaan. Ik kan niet alles zeggen. Ik ben een rookie (eerstejaars) bij Fer rari, het zwaard van Damocles hangt boven mijn hoofd." De race riep herinneringen op aan 1989, het jaar dat Boutsen won. Toen was er in Adelaide eveneens sprake van noodweer. En gingen de coureurs ook van start Met uitzondering van Alain Próst. Hij was de enige die onder de levensgevaarlijke om standigheden weigerde te ver trekken. Prost was er gisteren in Adelaide niet bij. Hij besprak in Zwitserland met zijn advocaten de ontslagbrief van Ferrari. Nigel Mansell moest met zijn wagen e

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 20