Sport DIOK oppermachtig: 58-3 f VZC zadelt De Zijl/LGB op met twee nederlagen Makkie voor Gemini Vlietwijk weet nu weer wat winnen is 1 november 1991 Redactie: 071-161400 MARTIN HOEKSTRA HERMAN JOUSTRA AD V TIM BROUWER DE KONING ROB ONDERWATER K HOUTMAN Vormgeving: S 18 DE ZUL/LCB kon het VZC, kandi daat voor de Nederlandse waterpolo- titel, het afgelopen weekeinde niet moeilijk maken NIEUWSLIJN Hans Steekers snelste in zware veldrit LISSE De tweede rit van de regio-veldrit bij De Bollenstreek is gewonnen door Noordwijkerhouter Hans Steekers. Op het zware Ter Specke-parcours hield hij Gerard Looyenstein, Piet van der Velde, VVim Steekers en Nico Slingerland achter zich. Wim Bunnik (Swift/Casba) werd gisteren derde bij een veldrit voor A-amateurs in Stolwijk. Zijn clubgenoten Hans Wubbe en Hans Schoelink bezetten de tiende en elfde plaats. André Möhl- mann, die onderweg in een sloot belandde, eindigde deson danks als derde bij de B-amateurs. TT Amsterdam na rekenwerk in finale LEIDEN In de play-offs van de kampioenspoule tafeltennnis rolden er het afgelopen weekeinde twee finalisten uit de bus. De Blaeuwe Werelt plaatste zich moeiteloos Harkstede met 10-0 en 9-1 te verslaan. De andere finalist heet het noodlijdende Tempo Team. De Amsterdammers vochten een verbeten strijd uit met NMS/Bartok. Zaterdag In Bom won TT voor het oog van ruim 150 toeschouwers met 6-4. Gisteren verloor de landskampioen op eigen terrein met 6-4. Na 'veel' rekenwerk bleek dat TT slechts één game meer had gewonnen. Garcia wint marathon New York De Mexicaan Salvador Garcia heeft de marathon van New York gewonnen in 2.09.28. Liz McCoIgan maakte, ruim twee maan den na het veroveren van de wereldtitel op de 10.000 meter in Tokyo, met 2.27.23 het snelste debuut op de marathon. De 27- jarige Schotse was liefst 3 minuten en 14 seconden sneller dan de Canadese Sylvia Ruegger op 13 mei 1985 in Ottawa. Marti ten Kate, die in de Amerikaanse pers was aangekondigd als de 'schrik van de halve marathon', was de beste van de bijna 800 Nederlanders. DeTwent eindigde als zestiende in 2.18.18. Leython gebruikt bekerduel om vertrouwen op te krikken M BROUWER DE KONING VOLLEYBALMEDEWERKER Het heeft lang geduurd, maar zaterdag was het zover: eerste- divisionist Leython behaalde zijn eerste seizoenszege. Welis waar een bekerzege tegen het dit seizoen in de derde divisie hoogvliegende VC Goirle, maar deze kan van veel waarde zijn voor het veelgeplaagde team van John Groen. Immers, de bekerwedstrijd was een uitgelezen mogelijk heid voor de Leiderdorpers om het zelfvertrouwen, dat tot het nulpunt was gedaald, enigszins op te krikken. De meeste Lev- thon-spelers slaagden in deze opzet, slechts Hans Broere werd nog verder in het moeras ge duwd. John Groen besloot de spel verdeler na de slechte eerste set (14-16 verlies) uit het veld te ha len en zette Rik Uiterwijk op de plaats van Broere. Een zet die goed uitpakte, want Leython, met Robert Maassen voorop, liep hierna over de verbouwe reerde Goirlenaren heen: 15-9, 15-3 en 15-6. Op een stormachtige middag in Roosendaal heeft DIOK wellicht zijn beste wedstrijd van het seizoen gespeeld. Het won gisteren met 58-3 van het Roosendaalse RRC. Ook de DIOK Athletics presteerde goed door tegen streekrivaal The Bassets met 20-18 te winnen. De DIOK- tries kwamen op naam van Ewoud Chaudron, Evert-Jan van Seggelen en Maurizio Secci. Het verzwakte vrouwen team van DIOK verloor onnodig met 7-8 van Wagenin- gen. toe dat Yves Kummer zijn twee de wedstrijd op rij in de eerste rij moest spelen. Kummer. die een enorme afkeer heeft van deze positie van prop. bracht een nieuwe dimensie in het spel van de landskampioen ROOSENDAAL MARC MICHELSEN RUGBYMEDEWERKER Ondanks de erbarmelijke weersomstandigheden legde DIOK goed rugby op de mat. De ploeg, die deze week weer niet compleet was vanwege de afwe zigheid van Eric-Jan Berendsen. speelde desondanks als van ouds. Invaller Wilfred Molen kamp presteerde goed. De af wezigheid van Berendsen en Gi deon van der Bom leidde er ook Het hele DIOK-'pack' draaide goed tegen de ploeg die bekend staat om de kracht van zijn voorste linie. Van Loon, Corver en De Haas domineerden in de line-out en Molenkamp en Broers waren bijna altijd als eer sten bij de bal. De Leidenaars zorgden er op deze manier voor dat hun opponenten altijd naar achter moesten. Het snelle bal bezit zorgde er ook voor dat de Leidse driekwartlijn steeds in stelling gebracht kon worden. Van de elf tries die DIOK in deze periode scoorde kwamen er acht op naam van de drie- kwarters. Ook bleek al snel dat de intro ductie van Bert Wisse op eerste centre een hele slimme zet was van trainer Dick Altink. Het spelpatroon van de Leidenaars is erg afhankelijk van een sterke eerste centre die over de voor- deellijn kan komen en die op deze manier het snelle balbezit kan opzetten voor zijn voor- waartsen. Wisse voldeed in alle opzichten uitstekend. Toen konden de Morschbewoners door het goede verdedigende werk van hun tegenstanders maar ook door hun eigen slor digheid maar drie keer scoren. Wisse, Broers en Marcel Chaud ron verzorgden de tries, waar van Gottfried Bos er één wist te converteren (ruststand 3-14). De drie Roosendaalse punten kwamen door middel van een penalty op één van de spaarza me momenten dat de Braban ders op de Leidse helft kwamen. In de tweede helft verging het DIOK nog beter. De wind in de rug leidde ertoe dat de hele tweede helft op de helft van RRC werd gespeeld. De club uit het zuiden had geen antwoord op het snelle spel van DIOK en zag de score enorm oplopen. Ronald Vermeulen, Van Loon, Chaudron, Bos, Wisse, Huub de Véld en Justin Verhoog (2x) be zegelden het Roosendaalse lot (3-58). Scylla met Hooman meer mans LEIDEN RON HOOGENDAM TAFELTENNISMEDEWERKER SKF heeft het twijfelachtige ge noegen gesmaakt de rentree van Mirjam Hooman te mogen meemaken. Na maandenlange afwezigheid kon Scylla het afge lopen weekeinde weer een be roep doen op de fitte Leider- dorpse. Niet alleen werd SKF in Veenendaal met 9-1 neergesa beld, maar ook hun kansen op consolidatie van de eredivise werden in één klap om zeep ge holpen. Ook Pecos/Oegstgeest maakte korte metten met het arme Avanti (8-2) en lijkt met nog drie ronden te gaan zo goed als veilig. In de eredivisie vrou wen incasseerde Docos in het duel met Irene een klein verlies: 4-6. Het zat er al een tijdje aan te komen dat Scylla verwoestend zou uithalen. Maar als gevolg van de langdurige polsblessure van Hooman trad het Leidse team telkens aan met een niet gekwalificeerde invaller, wat de score een geflatteerd aanzien gaf. In de wetenschap dat SKF uit drie duels evenveel punten (11) als Scylla had gehaald was het Leidse vlaggeschip extra ge prikkeld. Scylla's eerste paar, Merijn de Bruijn en Michel de Boer, snoerde met overduidelij ke zeges op Weijland en Van Well het thuisfront de mond. De onwennige Hooman moest het optreden tegen Jan van Manen met verlies moest bekopen. Maar in de partij tegen Vonk vlamde ze weer ouderwets." Oegstgeest had in de derby bij Avanti geen moeite om zich staande te houden. Toen het elektronische scorebord in Ha- zerswoude op 0-5 stond leek niets een maximale uitslag in de weg te staan. Ondanks het klas- severschil hielden Ronald Vij verberg (eerste paar) en Edwin Vente (tweede paar) respectie velijk Herman van der Broek( niet koelbloedig) en Siem van der Valk(te laconiek) van een overwinning af. Friso Reitsma en Ron Schipaanboord daaren tegen hielden het hoofd wel koel. Met een overwinning op SKF, de aanstaande tegenstan der, kan Oegstgeest meer dan zeven punten op Avanti uitlo pen. De vrouwen van Docos blij ven steevast knokken voor de voorlaatste plaats in de eredivi sie. Dat bleek afgelopen zater dag thuis tegen het sterke Irene, dat overigens met een invalster aantrad. Het verlies van 4-6 was niettemin bevredigend. Vaste keus Petra Buitelaar (2x), Marijn Olden en de winst van invalster Manon Nijssen boekten over winningen. Ook Rijnsoever vecht voor LflDEN DIRK KLOOS WATERPOLOMEDEWERKER De Zijl/LGB heeft een dubbele neder laag geleden tegen titelkandidaat VZC. In Veenendaal werd het 20-10, een dag later in Leiden 10-19. LZ 1886 blijft winnen. Merwede werd met 11-9 te ruggewezen. Vivax verloor in Bilthoven met 15-9 van Brandenburg. De Zijl/LGB kon het VZC in beide wed strijden van afgelopen weekeinde niet moeilijk maken. De Veenendalers wa ren vooral fysiek te sterk voor de ploeg van Rob Schouten. Hierdoor werd ver dedigend te vaak aan de noodrem ge trokken. Dit resulteerde in een regen van persoonlijke fouten voor de Leide naars, die in de thuiswedstrijd liefst zes mensen met drie fouten naar de kant zagen gaan. De laatste anderhalve mi nuut moesten zodoende met zes spe lers worden volgemaakt. Winnen was niet aan de orde. Als De Zijl de man-meer-situatie wat beter had uitgebuit was de score voordeliger uitgevallen. Maar de agressieve Veen- endaalse verdediging was de Leidse voorwaartsen te vaak te snel af. De in zet aan Leidse zijde was voorbeeldig, maar met inzet alleen kom je er niet. Schouten: „Als je in topvorm bent, kun je een keer een puntje meesnoepen, zoals tegen HZC/de Robben, maar daar reken je natuurlijk niet op. De zesde plaats blijft het uitgangspunt." LZ 1886 gaat rustig verder met winnen. Merwede werd in Dordrecht met 11-9 aan de zegekar gebonden. LZ leek aan vankelijk op een gemakkelijke zege af Hoewel nogal wat kansen niet werden benut stond na drie perio den een riante 9-4 voorsprong op het scorebord. Toen het in de laatste pe riode zelfs 10-4 werd leek het gevaar bezworen. Vanaf dat moment ging er van alles mis. Het verbaasde Merwede rook zijn kans en begon een inhaal race. LZ werd weer wakker toen de Dordtenaren tot 9-10 waren teruggeko men met nog ruim een minuut te spe len. De 11-9 werd met opluchting be groet door de Leidse aanhang. Het moegestreden Merwede gaf de strijd op. Het doel van dit seizoen is voor coach Hans Parrel duidelijk. „We moe ten proberen te promoveren, we heb ben er de ploeg voor. De eerste twee is het streven." Met tien punten uit vijf wedstrijden is LZ op de goede weg. Vivax moest de punten in Bilthoven achterlaten. Lang konden de Oegst- geestenaren Brandenburg volgen. Met 11-8 na drie perioden was nog niet al les verloren. Vivax, zonder de gebles seerde Jeroen Piasmeier, kon het niet bolwerken: 15-9. Bij Vivax waren vooral Serge Dietz en keeper Joep Duinhoven goed op dreef. Katwijk won met 11-10 van Alliance. De wedstrijd was minder spannend dan de uitslag doet vermoeden. Kat wijk was vooral in de laatste periode sterker dan de debutant in de tweede klasse. Kjelt Boonstoppel was voor het eerst speelgerechtigd. Hij werd direct samen met Martin Jonker en Leendert de Jong topscorer met drie treffers. WZK leverde het eerste punt in. HPC hield in Heemstede de ploeg van Alijd LEIDEN «GERRENES kampioenskandidaat Tonegido 2. Al snel gaf de passing de doorslag. Die was aan Gemini- zijde minder. Er kwamen te weinig passes aan het net, zodat de gevaarlijke middenaanval niet aangespeeld kon worden. Tonegido beschikt over een ge routineerde ploeg met veelal ex- ere en eerstedivisiespeelsters, die zo veel kracht in huis had den, dat Gemini daar weinig verweer op had: 10-15, 7-15. 7 15. In de promotieklasse speel den Agon en Leython vooruit. Leython begon goed: 15-7. Maar het vervolg was minder. Slap en ongeconcentreerd werd het op een 8-1 achterstand ge zet, die op 11-11 en zelfs 14-14 wel was ingelopen, maar Agon had de beste klappen in huis: 16-14. Coach Van der Meulen bracht toen spelverdeelster Ju- liet Wassenaar in het veld. die het roer omgooide. Leython won de volgende twee sets: 15- 10, 15-7. Gemini 3 veegde Su per Spanning met 15-2. Coach Alex Luycks dacht toen te kun nen wisselen, maar daarna kwam Super met 15-13 langszij. Met de oude opstelling liep het hierna weer als vanouds (15-7) en als klapper liep Gemini in vierde set in zeven minuten en drie opslagbeurten uit naar 15-0 en 3-1. Voor de nationale beker werd NOVO (mannen) op alle fronten door Rijnmond afgetroefd. Al leen Bart Pedersen bleef over eind in dit aanvalsgeiveld. dat door Rijnmond met 9-15, 8-15. 6-15 werd beslist. Ook Gemini werd uitgeschakeld. Hiervoor verantwoordelijk was het in een parallel divisie uitkomende Hands-Up uit Berlicum. Toch speelden de Voorschotenaren goed. Na de zwakke vertoning in de vorige competitiewed strijd gaf Gemini op alle fronten goed partij. Na een spannend verloop ging het pas in de vijfde set ten onder: 15-7, 12-15. 14 16, 15-13,15-10. VOLLEYBALMEDEWERKER Gemini heeft een gemakkelijk weekeinde gehad. HCSC uit den Helder was zaterdag een maatje te klein voor de Voorschotena ren: 3-0. Bij de vrouwen van Ge- mini was het omgekeerde -het geval. Tonegido 2, het team van de bij Gemini vertrokken trainer Casper Brussee, was veel te sterk: 0-3. Gemini en HCSC boden het publiek in de eerste set niet veel vertier. Gemini bracht als eerste wat lijn in zijn spel met winst van de eerste set als resultaat: 15-9. Leon Jungchlager paste vervolgens een wissel toe (Nico Klein voor Jos Alblas), die meer rust bracht bij Gemini dat free wheelde naar 15-2, mede als ge volg van geslaagde sprongser- vices. De derde set verliep tot 5- 2 voortvarend voor Gemini, dat HCSC bij 9-9 naast zich moest dulden. Een versnelling zorgde voor 15-9 en 3-0. lijfsbehoud in de eerste divisie. Na het nipte 4-6 verlies tegen 't Zand en met nog drie ronden te gaan kunnen de wedstrijden te gen de zwakkere ploegen uit deze poule evenwel punten op leveren. Waardoor hun optre den in de eerste divisie met een jaar verlengd kan worden. Ma- riska de Haas en Iris Sjaardema wonnen twee keer. De Zeeuwse Renate Louws was te sterk. Ze ker voor Saskia van der Gugten, die weer niet tot scoren kwam. i van Rijnsoever zijn na de 7 -3 triomf op titel- concurrent Hoonhorst weer twee punten uitgelopen. Na ze ven ronden is 't Zand de 'con current', hoewel de voorsprong ondertussen elf punten be draagt. Het hijsen van de kam- pioensvlag is een kwestie van drie weken. De aanstaande pro movendi, Gert-Jan van Duin, Marco Cecchi en Chiel Kuiper deden met twee zeges niet voor elkaar onder. Ook de dubel was een gewillige prooi. De spanning in de poule van Docos is te snijden. De Leide naars staan na de 8-2 winst op Dito op een keurige tweede plaats, die na dit weekeinde ge deeld wordt met SKF 2. De bo venste plaats, met één punt ver schil, wordt ingenomen door Treffers. Alleen het dubbel en een enkelspelverlies van Michel van der Kooi zorgden voor de tegenpunten. Eric Lenselink en Edward Hulst bleven ongesla gen. Leython 2 verraste in de pro motieklasse aangenaam door het hooggeplaatste Goudse Ra dius 3 in eigen huis een 1-3 ne derlaag toe te brengen. Spelver deler Leon Poffe was gebles seerd en nam de coaching op zich. Dat bleek een gouden greep. Leython startte sloom te gen de geroutineerde Gouwe naars, die wel over een goede verdediging beschikten, maar aanvallend te kort schoten om het sterke Leython-blok (Ri chard Scholtes) te verontrusten. Aan het eind van de sets was Leython steeds bij de les. Alleen in de derde reeks ging dat fout (15-13 voor de thuisploeg). In de overige sets waren de goede pass en het spelverdelen van de als vanouds opererende Philip van Vianen de basis voor suc cesvolle aanvallen (Mark Schrij ver): 12-15, 11-15, 13-15. Gemini 2 begon goed tegen Skania 2. Heel geconcentreerd trok het de opgaande lijn van de laatste weken door met inpas sing" van de jongere spelers. Skania had hier geen antwoord op en ging in de spannende slotfase ten onder: 16-14. Op 10-10 in de volgende set maakte Gemini 2 te veel foutjes. 10-15. Gemini kwam in de derde pe riode ruim achter, voor het aan een inhaalrace begon, die te laat bleek ingezet: 10-15. De laatste set was duidelijk voor Skania met 4-15. De vrouwen van Gemini kre gen te doen met de potentiële De het de tweede divisie uitkomende Rijnmond waren voor districts- klasser Leython te sterk. Toch hadden de Leiderdorpse vrou wen uitzicht op één of meer sets. Zij namen tot ieders ver rassing een 7-1 voorsprong. Door persoonlijke fouten werd het 7-7. Rijnmond liet zich ver der niet meer verrassen en maakte uit naar 11-15. Na een vlotte tweede set (7-15) moest Levthon ook in de derde bui gen: 12-15 (0-31. LEIDEN ERIK V op 7-7. Vijf seconden voor tijd schoot HPC de gelijkmaker binnen. Voor WZK, dat de koppositie nu moet delen met SVH, was Evert Bregman met vier treffers topscorer. Sassenheim verloor voor de eerste keer. Koudekerk was met 7-5 te sterk. Door dit verlies werd de vorige week veroverde koppositie weer ingeleverd. Bij de vrouwen behaalde De Zijl- /LGB een verdienstelijk gelijkspel tegen Donk 2. Na een 1-3 voorsprong keek De Zijl met nog enkele minuten te gaan tegen een 7-3 achterstand aan. Een uiterste krachtsinspanning bracht De Zijl nog naast Donk (7-7). LZ 1886 won voor de vijfde keer op rij. DAW werd met 7-2 teruggewezen. Topscorer Yvonne Flippo (3x). Zowel Vlietwijk als Merenwiek was voor het eerst succesvol in hun klasse. Met dit resultaat denken zij kans te maken om degradatie te ontlopen. Lisse is vooralsnog niet de stoppen. Gisteren werd tegen Slotermeer 3 slechts één partij verloren. Ook Leiden en Wassenaar trok ken aan het langste eind. Met Lisette de Wilde en Rem- co Romein als invallers won Vlietwijk in de eerste klasse voor het eerst een wedstrijd. Duinwijck 4 werd met het kleinst mogelijke verschil ver slagen: 6-5. Met name de man nen deden het goed. Beide mannendubbels en de enkel spelen van Patrick Kraan, Henk Westerbeek en Rik Pilaat wer den binnen gehaald. Daarnaast werd één gemengd dubbel ze gevierend afgesloten. In de tweede klasse was Me renwiek eveneens voor het eerst succesvol. Invalster Sandra van der Hart (vervangster van de geblesseerde Ilse Spierings) was mede verantwoordelijk voor de 5-3 zege tegen DKC 3. Het vrouwendubbel en het ge- mengddubbel waarin zij actief was werden namelijk winnend afgesloten. De andere punten scoorden Bert van.Eijk, Sandri- na Leemansen het dubbel Edwin Both en Van Eijk. De één klasse lager acterende teams van Merenwiek haalden ook punten binnen. Merenwiek 2 behaalde voor de tweede ach tereenvolgende week een gelijk spel, ditmaal tegen Duinwijck 7. Net als vorige week konden de Leidenaars een 3-1 achterstand wegwerken met verdienstelijke dubbels. Merenwiek 3 haalde zelfs de volle buit binnen tegen Leyton 2, maar blijft net als de hogere teams van Merenwiek in degradatiegevaar verkeren. Lisse doet het in de derde klasse heel wat beter. Jok na de wedstrijd van gisteren is het nog zonder puntverlies. Met Sloter meer 3 hadden de Lissenaars geen medelijden. Slechts Bert de Geus kon zijn enkelspel niet in winst omzetten: 7-1 Wassenaar trad zaterdag voor de tweede keer in de sterkste opstelling aan. Dit was aan de uitslag te merken. Drop Shot 5 werd met maar liefst 7-1 naar huis gestuurd. Ook Leiden pak te twee punten en handhaaft zich aan de top van de ranglijst. Duinwijck 6 werd met 5-3 ter zijde geschoven. Vooral het op treden van Irene Bik was in drukwekkend. Leiden 2 kon het voorbeeld van het vlaggeschip niet volgen. De oorzaak lag in het ontbreken van Jan Slinger land. Zijn moedige vervanger Reinie Pepping kon geen potten breken. Spotvogels blijft nog steeds ongeslagen in de vierde klasse, maar het moest weer een punt afstaan. Koploper Flair 3 bracht de thuisploeg bij de dubbelspe len zo in de problemen, dat het een 3-1 achterstand wegwerkte. Concurrent Veglo bleef onk ste ken op 4-4 tegen Apollo. Alleen Frits Eulderink bracht zijn en kelspel tot een goed einde, zo dat de andere punten uit de dubbelspelen gehaald moesten worden. Beduidend slechter verging het Lisse 2. Martin us 3 overklaste de bezoekers in eigen huis met 7-1. Alleen Robbert Dedding behaalde een persoon lijk succesje. Vreemd genoeg doet Lisse 3 het veel beter in dezelfde klasse. Dit maal werd Nieuw Vennep aan de zegekar gebonden: 5-3. Vlietwijk 2 ten slotte sleepte tegen Zijderveld 10 een gelijkspel uit het vuur zonder Remco Romein, die zijn diensten ter beschikking stelde aan het eerste team. der Vlist. Erwin Broug en Herman Ouwersloot zorgen er gezamenlijk John Stadhouder, Peter Koenen (midden met band), Robert1 DIOK Athletics in balbezit blijft tegen The Bassets. FOTO LOEK ZUYDERDUIN

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 18