Sport Wind geeft QB vleugels Vonk als held en schlemiel Voorschoten ten onder Oegstgeest pakt Alphia Leiden kijkt weer voorzichtig omhoog Weer nederlaag voor RCL Koploper Ter Leede loopt tegen verrassende nederlaag op bij KRV Maandag 4 november 1991 Redactie: 071-161400 MARTIN HOEKSTRA HERMAN JOUSTRA AD VAN KAAM TIM BROUWER DE KONING ROB ONDERWATER GUS VAN OOSTEN WIM VAN WANROOY ROB VAN DER ZANDEN Eindredactie: HENK HOUTMAN Vormgeving: RON VAN HAASTREGT 17 De stormachtige wind was za terdag de bepalende factor tus sen Quick Boys en Barendrecht. Met wind tegen kon Quick Boys voor de rust geen vuist maken en zat het publiek te kijken naar een uiterst vervelende wed strijd. Met de wind mee over vleugelde de thuisploeg na de rust binnen tien minuten met 2-0 de negatief ingestelde te genstander uit de Rotterdamse regio. Quick Boys begon verzwakt aan het duel met Barendrecht. Keeper Tom van der Niet en Ri chard Hoogervorst waren nog altijd geblesseerd, terwijl Johan Jonker en Marco Dijkhuizen een schorsing uitzaten. Frenk van der Kley en Floor van Duyn begonnen halffit. Gezien de personele problemen achterin stond Gert Aandewiel als laatste man opgesteld. Vanaf de eerste minuut was duidelijk dat Barendrecht slechts voor een punt naar Kat wijk was gekomen. Elf spelers achter de bal en maar spora disch counterend. De ploegen uit de Rotterdamse regio dragen zo niet bij aan de aantrekkelijk heid van het voetbal. Ba rendrecht kon alleen gevaarlijk worden door een verre uittrap van Brian Noteboom in de tien de minuut. Gedragen door de wind werd Marco Ruwaard bij na verrast, maar de bal hobbel de net naast. Quick Boys speelde in de eer ste helft fantasieloos. Er was geen beweging zonder bal, de opbouw verliep stroef en de vleugels Fred Kanbier en Van der Kley hadden hun dag niet. Pas na dertig minuten liet Hans van der Plas een gevaarlijke schuiver los, die tot corner werd verwerkt. Twee minuten voor de rust kreeg Van der Kley een niet te missen kans aangeboden door Edwin Otte. De rossige aanvaller wachtte te lang, waar door de rust met 0-0 aanbrak. In de tweede helft stond een totaal ander Quick Boys op de grasmat. Met name Floor van Duyn en Otte stuwden Quick Boys op tot grote hoogte. Floor van Duyn mikte na twee minu ten de bal al op de lat. Een mi nuut later zag de goed leidende scheidsrechter De Haan geen strafschop in de overtreding op dezelfde Van Duin. Het bleek slechts uitstel van executie. Edwin Otte toonde na zeven minuten zijn fabelachtige trap- techniek door uit een vrije trap van Van der Kley de bal keihard in de linkerbovenhoek te knal len. De beer was los. Een schitte rende combinatie tussen Jaap van Duyn, Otte en Floor van Duyn kon slechts met een pe nalty worden gestopt. Otte had geen moeite vanaf elf meter. Wie dacht dat Barendrecht de verdedigende stellingen zou verlaten kwam bedrogen uit. Barendrecht bleef laf voetballen en wisselde zelfs spitsspeler Schuitemaker om de schade be perkt te houden. Quick Boys bleef het spel maken en het was Leonard Pluimgraaff die met een knal van 25 meter afstand dicht bij de derde goal van Quick Boys was. Trainer Van Zwam bracht met Marcel Harteveld en Pascal Homan een kwartier voor tijd nog twee verse krachten in om aan het doelsaldo te werken. De hard werkende Harteveld zette vanaf de rechterkant fraai voor, maar Otte zag zijn kopbal ter nauwernood gestopt. Ook een poging van Fred Kanbier trof geen doel. Quick Boys consoli deerde tot het eindsignaal de 2-0 voorsprong in de weten schap dat een punt volgende week bij Heerjansdam voldoen de is om de eerste periodetitel binnen te slepen. Dat Quick Boys ondanks de blessures en schorsingen toch weer boven aan staat heeft veel te maken met de brede selectie. Jonge spelers als Jan-Jeroen Schaap passen zich moeiteloos aan op het hoogste niveau. Verder is de Katwijkse ploeg gretig genoeg het huzarenstukje van het vori- i te herhalen. Quick Boys: Ruwaard; Pluimgraaff. Geyteman. Aandewiel. Hans van der Plas. Jaap van Duyn. Schaap. Otte, Floor van Duyn ALPHEN AAN DEN RUN Alphia verloor met 0-3 van Oegstgeest, een ploeg die een week eerder TAW met 8-0 klopte. Met Jean Paul Versluis voor het eerst weer in de basis gaven de Alphenaren Oegst geest in de eerst helft goed par tij. Desondanks moest de thuis club met een 0-2 achterstand de kleedkamer opzoeken. Na een kwartier opende Oegstgeest de score dankzij een benutte strafschop van Ed van Grieken. Erwin van As was de veroorza ker. Dat aan de actie van Van As een overtreding van een Oegst- geestenaar vooraf ging ontging scheidsrechter Korst. Nadat Bert Bakker alleen voor de vij andelijke doelman gemist had, leidde kort voor tijd een slipper tje van William Bastiaan tot een 0-2 score van Ronald van Delft. In de tweede helft deed Al phia herhaalde .pogingen de achterstand ongedaan te ma ken. Dat lukte niet. Toen Melle Kleisma een kwartier voor tijd het veld uit werd gestuurd we gens het trappen van een tegen stander speelde Alphia hele maal een verloren wedstrijd. Vijf minuten voor het einde werd het zelfs nog 0-3. Jan Paul Ver sluis schopte John Jungerius onderuit en had geluk dat de ar biter hem de negentig minuten liet volmaken. Wel kende de man in het zwart Oegstgeest een tweede strafschop toe, die prompt in 0-3 (wderom Ed van Grieken) werd omgezet. In de ogen van de Alphia-aanhangers was de scheidsrechter duidelijk de gebeten hond. Op weg naar de kleedkamer kreeg hij een trap van een van de heethoof den. Alphia zit ondertussen diep in de problemen. Alleen .de eerste competitiewedstrijd bracht winst. Alle overige duels werden verloren. Oegstgeest vergaat het veel beter. De ploeg van Wimk Visser bezet de kop positie na de uitglijder van Ter Leede. Het eigen doelpunt van Leon Vonk (midden) in beeld. Gehinderd door Kees Smit (met gestrekt been) tikt hij de bal voorbij zijn keeper. Op de voor grond staat Cliff Comvalius die de bal terugkopte. foto loek zuyderduin Leon Vonk wilde bij Noordwijk - Rijnsburgse Boys het veld afstappen als matchwinnaar. Maar na het eindsig naal bereikte hij de kleedkamers als de 'schlemiel van de dag'. De aanvaller van Rijnsburgse Boys had zijn team een kwartier voor tijd op 0-1 gezet. Toen die volkomen onterechte score als eindstand uit de bus leek te rollen, zorgde Vonk in de allerlaatste seconden voor 1 -1 door op een klunzige manier de bal in het eigen doel te tikken. Quick Boys - Barendrecht 2-0 (0-0) 52. Otte NOORDWUK ROB VAN DER ZANDEN Zijn rechtvaardigheidsgevoel won het hier duidelijk van zijn balgevoel. Een overwinning voor Rijnsburgse Boys zou im mers volledig onverdiend zijn geweest. Al zal Vonk dat on recht niet in zijn achterhoofd hebben gehad toen hij in de slotminuut het duel met Kees Smit aanging. Na de treffer 'doodden' kee per Jan Blankespoor en de boosdoener elkaar met hun blikken. De gelijkmaker kwam dus vooral op het conto van Vonk die de titel matchwinnaar op zijn buik kon schrijven. In plaats van een trotse pauw moet de ex-prof zich als een uilskuiken hebben gevoeld. Trainer Arie Kurver van Rijns burg zat er na de 1-1 ook als aangeschoten wild bij, maar hij reageerde zijn teleurstelling niet af op zijn oogappel. De trainer verlegde de aandacht naar een andere Rijnsburger. Dat was Robert van Duyn en die trof in derdaad net zo veel blaam als Vonk. De blonde invaller (voor Martin de Louw) weigerde vlak voor tijd voor het doel de bal aan zijn teammaat Ron de Jager te geven. Van Duyn had Andries Wendt en keeper Rob van Dijk voor zich, terwijl De Jager voor het lege doel - en niet in buiten- spelpostitie - de bal zo binnen had kunnen schuiven voor 0-2. Van Duyn moet óf een onge zonde dosis haat koesteren te genover De Jager óf het spelletje niet begrijpen. Hij koos in elk geval voor een zinloze passeer- actie die niets opleverde. Aftastend Met het gelijkspel in de door 2200 mensen bezochte derby zegevierde, afgezien van het recht dus, niemand. Zeker het publiek niet De enorm saaie eerste helft kon met de twee af tastende ploegen schriftelijk worden afgedaan. Libero Hen- nie Koet van Rijnsburgse Boys leek met zijn achterwerk op de eigen zestien-meterlijn vastge plakt en gebruikte vooral zijn keeper als aanspeelpunt. Bij Noordwijk waren de bedoelin gen iets aanvallender, maar daar ontbrak de creativiteit. Dat zou in de tweede helft niet veel beter worden, maar de thuisclub voerde wel het tempo en de druk op. Het povere Rijnsburgse Boys moest gedu rende drie kwartier met de rug tegen de muur. De Rijnsburgers moesten zich vooral bekommeren om de rechterkant van Noordwijk, want uitsluitend daar lag het gevaar. De tientallen hoge voor zetten vanaf rechts (Kees Smit, Patrick Scheurwater en Leonard van Utrecht) leverden niet veel gevaar op. Wel raakte Joop Te gelaar twee keer de onderkant van de lat. Eerst door een ver vaarlijk afzwaaiende voorzet en later door een kopbal die Jan Blankespoor met de vingertop pen tegen de dwarsligger tikte. Omdat het aandringende Noordwijk de openingstreffer bleef zoeken, kwam de tegen treffer aan de andere kant als een klap in het gezicht. Hennie Koet - nu wel even over de mid denlijn - bereikte met een pass Vonk die de buitenspelval om zeilde en een veel te vroeg uit gelopen Van Dijk passeerde: 0- 1. Een schitterende treffer die luid werd bejubeld. Maar het was allemaal verspilde moeite. Noordwijk - Rijnsburgse Boys 1-1 (CM)). 73. Vonk 0-1. 95. Vonk (eigen doel) 1-1. Scheids rechter Duyzer Toeschouwers: 2200. Boeking. Oostermeijer (Noordwijk) Noordwijk: Rob van Dijk; Smit, Zethof. Ooster meijer, Ruygrok; Van Utrecht, Tegelaar, Van Staveren (Comvalius), Rick van Dijk; Scheurwa- Riinsburgse Boys: Blankespoor; Wendt, Koet. Aandewiel (Bodaan), Heemskerk; Vonk, Hooy- mans. Peter van Duyn. De Louw (Robert van Duyn). De Jager. Carli. LEIDEN GERARD KUUPERS VOETBALMEDEWERKER „Een wedstrijd om snel te ver geten," sprak Peter Ciere gede cideerd na de 4-1 zege van der deklasser Leiden op Lyra uit De Lier. Even daarvoor had de trai ner nog even een moeilijke pe riode doorgemaakt, toen Lyra twee minuten voor tijd de ach terstand verkleinde tot 2-1. Lei den was slachtrijp, het wachten was op de gelijkmaker. In bles suretijd bepaalde Rob Bink met twee goals binnen twee minu ten de eindstand. De belangen voor beide teams waren hoog. De verliezer kreeg de rode lantaarn vast in handen, de winnaar mocht voorzichtig omhoog kijken op de ranglijst. De Leidenaars le ken van dit gegeven in de be ginfase het meest last te heb ben. Leiden verdedigde soms chaotisch. Peter Selier werd in de zevende minuut omspeeld door Roest van Lyra, Paul Kerk hof kon de bal van de doellijn schoppen. Selier zou later uit groeien tot een van de beste mensen op het veld. Eenmaal kreeg hij hulp van de paal en ontsnapte Leiden aan een ach terstand. Buitenspelval Na een half uur profiteerde Koos Siera behendig van de buitenspelval die de tegenstan der hanteerde. Gestart vanaf de middenlijn rukte hij langs de linkerflank op naar de achter lijn, omspeelde nog een terug- gestormde verdediger en scoor de diagonaal 1-0. Lyra was hier na weer de betere ploeg, dat echter verzuimde de kansen resoluut uit te spelen. Vlak voor rust raakte de goed spelende Robin Verhoeven geblesseerd. Pedro Hilleger werd zijn vervan ger. Siera moest noodgedwongen linksback gaan spelen, wat hij zeer verdienstelijk deed. Na de pauze werd het wat rommeliger op het veld. Na ruim een uur spelen brak Hilleger door. Kee per Valstar kon nog slechts zijn benen grijpen. Bink trad naar voren voor de strafschop. Net als twee weken miste hij. Tot ontzetting van alles en iedereen ging de bal meters naast. Lyra putte weer moed, maar het leverde weinig op. Acht mi nuten voor tijd kwam Leiden op 2-0. Ramses van Bostelen ging op rechts goed door en stelde Maurice van Berkel, even daar voor ingevallen voor invaller Hilleger, in staat te scoren. De wedstrijd leek beslist totdat Poot van Lyra nu maar eens van afstand uithaalde. Selier, het zicht ontnomen door een aantal spelers, was kansloos. Leiden maakte enige bange minuten door, Selier voorkwam nauwelijks een minuut later de zekere gelijkmaker. Even later later scoorde Bink, op aangeven van respectievelijk Van Berkel en Siera, tweemaal op een ma nier die zijn naam als goaltjes- dief beslist bevestigde. Nu de strafschoppen nog. Ciere bevestigde na afloop, dat dit de slechtste wedstrijd was van leiden in dit seizoen. Desondanks was hij uiteraard tevreden over de uitslag:,, Het is dit seizoen al vaak ook omge keerd geweest." LekJen-Lyra 4-1 (1-0). 29. Siera 1-0, 83. Van Berfcel 2-0. 88 Poot 2-1, 90 Bink 3-1. 92. Bink 4-1 Scheidsrechter Van Erven Toeschou wers 100. Leiden; Selier; Teske. Klinkenberg. Van der Kraan, Verhoeven (Hilleger, Van Berkel); Lentz, Bekkering, Kerkhof; Van Bostelen. Bink, Siera RCL blijft met 6 punten uit 8 wedstrijden aan de onderste kant van de ranglijst. Zaterdag werd met 2-1 verloren van DSVP in Pijnacker. RCL startte goed. Meteen na de aftrap belandde de bal na goed sa menspel van Edwin Grootendorst en Leo van de Wetering bij Ben Heemskerk. Na vierendertig seconden leidde RCL met 0-1. Na een half uur, met daarin wat kansen voor RCL, ging DSVP drukken en scoorde via Peter Klomp vlak voor rust 1-1. Vijf minuten na rust kopte Klomp zijn tweede en, na later bleek, winnende treffer voor DSVP binnen. RCL kon niets meer aan deze score veranderen. Kee per Arjan van Heusden verrichtte een aantal fraaie reddingen. ■Ploeg van Leo Holl weer terug in middenmoot VOORSCHOTEN Persoonlijke fouten bij Voor schoten en een sublieme spits speler aan de kant van Honse- lersdijk hebben de ploeg van Leo Holl voorlopig weer terug geworpen in de middenmoot van de vierde klasse A. Het duel, dat de thuisclub een 2-4 neder laag opleverde, maakte pijnlijk duidelijk dat het bij Voorscho ten momenteel niet alleen schort aan een speler die in de strijd voorop gaat maar ook aan het vermogen om het spel te maken. „We kregen niet veel speel ruimte en dat ligt ons niet," be aamde Holl. „Bij ons prevaleert het voetbal en niet het fysiek geweld. Scheidsrechter De Graaf floot perfect, maar had naar mijn smaak wel wat meer waarschuwingen mogen uitde len." Een lelijke streep door de Voorschotense was het ontbre ken van Tjeerd Verweij, die met de naweeën van een slecht ge vallen hap kampte. Bovendien wordt in de achterste lijn Jan de Graaff behoorlijk gemist en was ook nog de dienstplichtige Paul Paassen afwezig. Verweij zou overigens later in de wedstrijd noodgedwongen door Holl wor den ingezet. Niet dat het veel zou helpen. Het spel van Honselersdijk op zijn minst fors te noemen en re gelmatig gingen de bezoekers het duel aan met de noppen vooruit en vooral voorstopper Marcel Noordam maakte zich daar schuldig aan. Paul Wolfs winkel bij voorbeeld raakte door een onbesuisde actie van Noor- dam aan de knie geblesseerd en moest worden vervangen. Col lega Hans van der Toom gaf toe zijn spelers vooral op fysieke weerbaarheid te trainen. „Ja, wat wil je. Ik heb een compleet nieuw elftal en die moet nog veel leren. Die jonge jongens moeten zich niet laten onder sneeuwen. Ik train ze vooral om opportunistisch te voetballen. Ze moeten elk duel willen win nen." Daarmee werd ook het ver schil met Voorschoten aange duid. Ondanks de aanwezigheid van de immer zwoegende, maar allerminst in vorm verkerende, aanvoerder Hein de Graaff kre gen de bewoners van sportpark Adegeest geen vat op de naar hartelust schoffelende tegen stander. Wellicht maakte de in zet van de voetballend bepaald niet imponerende Honselersdii- kers behoorlijk wat indruk. Twee blunders in de achterhoe de van Voorschoten leverden treffers op van Hans de Wijs en de uitblinkende aanvoerder Leo Lievaart (0-2). Toch kwam de thuisclub door doelpunten van Perry Berk en Marcel van Tol weer terug in de wedstrijd (2-2). De soms verregaande inzet van Honselersdijk werd nog eens onderstreept door De Wijs die in de 80ste minuut wegens na trappen op Van Tol uit het veld werd gezonden. Wonderbaarlijk genoeg werk te de uitzending van De Wijs al leen maar in het voordeel van de bezoekers. Voorschoten ging (te) driftig op zoek naar de win nende treffer maar vergat daar bij de vaak eenzaam opereren de Lievaart. Eerst kopte de beste beschamende 2-4. „Zo zie je speler van het veld na een vrije maar weer dat je niet mooi trap van Marco Gardien de bal hoeft te voetballen om punten uitgekiend in de verste hoek en te pakken", was de bittere con- daama soleerde hij in blessure- statering van Holl. tijd naar de voor Voorschoten v««choten - Honselersdijk 2-4.20. De Wijs 0-1, 24 Lievaart 0-2,61 Berk 1-2, 73 V 2-2. 85 bevaart 2-3. 93 Lievaart 2-4 (Voorschoten). Uitsluiting: De anselersdijk). Scheidsrechter: De Graaf. Toe- LEIDEN RUUD PATT1APON VOETBALMEDEWERKER In de zaterdagvierdeklasse leed Ter Leede een verrassende nederlaag bij KRV. De Katwijkers speelden door de terugkeer van laatste man Gijs Ouwe hand defensief een sterke wedstrijd. Ondanks Ouwehand meende Ter Leede-trainer Willem van Harskamp dat zijn ploeg veel kansen liet liggen. „Ik overdrijf beslist niet als ik zeg dat we er zeker vijftien hebben gehad," al dus Van Harskamp. Peter Scheltes, Eric Grosman, Hans Verkuylen en Ronald Vonk waren de notoire kansenmissers. KRV stelde daar wat kansjes van Amo Verboon, Piet Welling en Gerben Bou- ma tegenover. Slechts Bouma zocht het doel op de goede plaats. TAW-Kagja 1-0 Het duel op zich had niet veel om het lijf. Twee erg verdedigende ploegen lie ten zien dat voetbal op die manier niet aantrekkelijk is. Het totaal aan kansen was daarom ook aan beide kanten op één hand te tellen. TAW verdiende de overwinning omdat het zich iets posi tiever opstelde dan de Usserbroekse tegenstander. De 16-jarige Ron Hop penbrouwer kroonde zich tot match winnaar maar werd even later gewis seld omdat doelman Fred Ubink het veld moest verlaten. Bij een doorbraak van Marco van de Ham maakte de sluitpost buiten zijn strafschopgebied hands. Om bij de nummerieke min derheid de defensie niet te zeer te be lasten was TAW gedwongen een veld- speler voor de reserve-doelman in te ruilen. Dat werd de toch al moegestre den Hoppenbrouwer. Patrick Ubink nam in het doel de plaats van zijn broer over. De Sleutels - Sportlust '46 0-1 De Sleutels kan wellicht niet tegen de druk van het spelen voor eigen pu bliek. „Van de vier thuiswedstrijden hebben we er nu drie verloren," con stateerde ook Hans Tisseur na afloop. Anders dan de tegenstander vond de Leidse trainer dat het duel in een hoog tempo werd gespeeld. Kennelijk iets te hoog voor de Vlietbewoners want op aangeven van aanvoerder Jos de Groot trok Sportlust door een doelpunt van de talentvolle Leon Immerzeel aan het langste eind. Loosdulnen-Hazerswoudse Boys 2-1 De uitwedstrijd van Hazerswoudse Boys tegen Loosduinen was bepaald niet om over naar huis te schrijven. Zelfs tegen tien man konden de Ha- zerswoudenaren geen vuist maken. In de 63ste minuut was een reeds ge boekte Loosduiner zo dom de bal weg te schieten nadat de arbiter had geflo ten. Dat kwam hem op een tweede boeking en dus uitsluiting te staan. Wie had gedacht dat de Hazerswoudenaren hiervan gretig zouden profiteren, kwam ernstig bedrogen uit. Nog in de zelfde minuut leverde Martin van Soest een foutieve terugspeelbal af en keek Hazerswoudse Boys tegen een 2-1 ach terstand aan. Loosduinen gaf die voor sprong niet meer uit handen. SCW - SIZO 0-1 (Vierde Klasse B West D Dank zij een treffer van Klaas Jan Vijn pakte SIZO beide punten. RCH-SMS 5-1 Een verdiende nederlaag van SMS. Het SMS-doelpunt kwam van de voet van René van Heijningen.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 17