Sport Nederlaag van zaaldebutanten Bert Paauw de Rinus Michels van de KNAU Van Kempen richting record Wilbert van der Klugt is in vorm Gomez (Ecu) - Eltmgh (Ned) 7 SPORT OP TV DONDERDAG 17.00-18.00Sportnet Basketbal: sa menvatting finalewedstrijden NBA - basketbal 1991. 17.10-17.15 Dls2 Sport heute. 18.00-19.00 Sportnet Boksen: Fight night at the Forum. 18.00-19.00 EURO Trans world sport. 19.00-20.00 Sportnet Argentijns voetbal. 19.00-19.30 EURO Motorsport- 19.30-20.00 EURO Eurosport- 20.00 21.00 Sportnet Truckracen: Truckspeed 1991. 20.00-21.00 SUPER Prime sport, met paardenrennen. 20.00-23 30 EURO Tennis: ATP- toernooi van Parijs voor mannen, live. 20.30-22.00 Ned 3 Studio sport. 21.00-22.00 Sportnet Autosport: In- dy Car. terugblik seizoen 1991. 21.30-22.00 BBC 2 Top gear, auto magazine. 22.00-23.30 Sportnet Spaans voet bal: de wedstrijden Barcelona-Atleti- co Madrid en Real Madrid-Logrones. 22.15-22.30 Ned 3 Studio sport journaal. 22.30-22.50 BRT 1 Vandaag/Sport. 23.00-23.30 Did 1 ARD Sport extra. Tennis: ATP-toernooi in Parijs, acht ste finale mannen, samenvatting. 23.00-23.50 RTL4 Match Barend Van Dorp. 23.30-00.30 Sportnet Paardesport: Norrkoping Grand Prix, concours hip- pique. 23.30-00.30 EURO Voetbal. 00.05-00.20 RTL4 Autosportjour- naal. 00.30-01.00 EURO Eurosport 00.30-01.30 Sportnet Bowlen: Pro bowlen voor vrouwen, Olympia lanes. VRIJDAG 14.00-15.00 Sportnet Truckracen. 15.00-15.30 Sportnet Paardesport vanuit Frankrijk. 15.15-18.30 BBC 2 Sport on friday: tennis halve finales Britse vrouwenkam pioenschappen en korfbal interland En- geland-Canada. 15.30-16.00 Sportnet EK Trampoline springen. 16.00-17.00 Sportn. Autosp.: IndyCar Nederlaag biljarters Centraal II LEIDEN De biljarters van Centraal II hebben een gevoelige nederlaag geleden tegen Inter Biljartsport uit Den Haag: 0-8. Het team. bestaande uit Jan Tolenaar, Jan Piet Haasnoot, Lou lan sen en Rob Vissers, had niets in te brengen. Door dit resultaat hebben de Oegstgeestenaren vier punten verzameld uit vijf wed strijden en staan daarmee in de middenmoot van de landelijke tweede klasse, poule 4. In dezelfde poule maakte BV Voorschoten gehakt van Onder vrienden: 0-8. Carel Wagenaar, Rob Scholtes, Rob Lamboo en John van Veen wisten al hun partijen ruim in winst om te zetten. Door dit resultaat handhaafde Oegstgeest zich aan de kop van de ranglijst met elf punten uit zes wedstrijden. Leidse voetbalmeisjes winnen LEIDEN Het Leidse meisjes-elftal onder 18 jaar heeft gister avond met 5-1 van Amsterdam gewonnen. Het was de tweede zege van het team in het kader van het jeugdplan Nederland. Eerder werd Haarlem met 3-2 bedwongen. Anja van Ginhoven (Ter Leede) en Brenda van Straalen (LFC) bepaalden op het LFC-terrein de ruststand op 2-0. Van Ginho ven, Brenda van der Meer (Ter Leede) en Mariëlle Bavelaar (De Sleutels) voerden de score op naar 5-0 voordat Amsterdam iets kon terugdoen. Oud-tennisvoorlichter naar rechter HILVERSUM De Koninldijke Nederlandse Lawn Tennis Bond kan zo langzamerhand een vaste klant van de rechtbanken wor den genoemd. Naast het juridische getouwtrek rond de positie van directeur Martin Mallon, heeft zich éen nieuwe zaak aange diend. Oud-voorlichter Peter Notten is naar de rechter gestapt, omdat de KNLTB hem nog geld verschuldigd zou zijn. Notten, die van december 1988 tot januari 1990 de public rela tions van de tennisbond verzorgde en tegenwoordig directeur van de Nederlandse basketbalbond is, wilde desgevraagd de hoogte van het bedrag niet zeggen. Hij liet wel weten dat het om een „interessante som handelt, die voor een deel uit nog niet uitbetaald salaris bestaat". Tienduizend aanmeldingen Elfsteden DEN HAAG Eén dag voor het einde van de inschrijvingster mijn (1 november), hebben zich meer dan tienduizend schaat sers gemeld als 'potentieel-deelnemer' aan de Elfstedentocht. Ongeveer tweeduizend van deze niet-leden zullen door lotiAg worden aangewezen als deelnemer. Dit aantal komt overeen met het aantal leden dat zich vanwege een te hoge leeftijd zal uitschrijven als deelnemer. De campagne ter verversing van het ledenbestand loopt sinds 1 oktober. Vanaf nu zal ieder jaar rond deze tijd worden geloot onder de 'potentiële deelnemers', die vijf jaar het recht behouden mee te loten. Wordt er in de winter na de loting geen Elfstedentocht verreden, dan vervalt het recht van de schaatsers die waren in geloot op deelname het jaar erop. Richard van Kempen heeft de eerste stap gezet richting het re cord van Dries van Wijhe. De rappe rietdekker uit Nieuwveen behaalde gisteren in Assen zijn 39ste overwinning tijdens een schaatsmarathon op kunstijs. De dit jaar bij de veteranen ac terende Van Wijhe boekte tij dens zijn schaatscarrière 45 ze ges bij de A-rijders. Van Kem pen was in de Drentse hoofd stad de snelste van een kop groep van dertien rijders. Van Kempen won met mi niem verschil van de verrassen de winnaar van zaterdag, Frans de Ronde. Robert Vunderink werd derde. Na twee wedstrij den blijft De Ronde het klasse ment aanvoeren. Van Kempen is niet rouwig om het feit dat hij voorlopig genoegen moet ne men met een bijrol in het klas sement. „Overwinningen staan voorop, niet het klassement." Zaterdag miste hij door een blessure de slag in Amsterdam. De schifting ontstond na 58 ronden. Twintig rijders namen een voorsprong, zeven waaiden eraf zodat uiteindelijk een groep van dertien over bleef. Nadat Piet de Boer enkele ronden voor de meet een uitlooppoging had zien mislukken, maakte Van Kempen dankbaar gebruik van het werk dat door de tempo- beulen Kleine en Vunderink in de lange eindsprint werd ver richt. Aad Grimbergen reed uiterst attent mee in een groep die jacht maakte op de dertien man sterke kopgroep, waarin zijn ploegmaat De Marreiros zich bevond. De kopgroep bleef bui ten bereik van de achtervolgers, zodat Grimbergen voor de veer tiende plaats moest sprinten. Dat ging de Rijnsburger goed af. Rick van der Hoom uit Ter Aar en Henk Angenent uit Al phen, die deel uitmaakten van het peloton, sprintten naar res pectievelijk de 26ste en 28ste plaats. Ook Piet van der Geest (Zoeterwoude), Jan Dirk Corts (Koudekerk) en Hans van Leeu wen (Nieuwveen) reden de van wege het slechte ijs zware koers uit. Frans Biemond ging niet van start omdat zijn drukke werkzaamheden bij de KLM dat niet toelieten. Ook bij de B-categorie was er succes voor de regiorijders. Tij dens de eerste wedstrijd van dit seizoen (de B-rijders kwamen afgelopen zaterdag in Amster dam niet in actie) nestelden Hoogmadenaar Ruud Borst en Ronald de Graaf uit Kouderkerk zich in een vier-koppige kop groep, die verder bestond uit uit Arnold Gazebeek en Konrad Al- blas. Het kwartet nam ruim een ronde voorsprong op de grote groep. In de eindsprint zege vierde Gazebeek voor Borst en De Graaf, Nederlands kampioen bij de B-rijders. LEIDEN Wilbert van der Klugt blijft win nen. De Alphense snookerspeler won, na ook al het laatste toer nooi om de Rijnlandbokaal te hebben gedomineerd, de twee de ronde van de Katwijk Snook er Ranking. In The Pocket schoof hij al zijn concurrenten opzij. Ook Leidenaar Job Bave laar kon hem in de finale niet afstoppen (0-2). De enige die Van der Klugt (die een hoogste break noteerde van 37) nog een beetje bedrei gen kon was Katwijker Leen van der Plas, die in de halve eindstrijd tegen de Alphenaar opende met breaks van 21 en 17, maar na drie frames alsnog moest buigen. De verliezersron de was voor Kees Essaadi die daardoor wel de leiding in het tussenklassement behield. Bavelaar kwam bij het open kampioenschap van Warmond ook net te kort. Hij legde het in de finale van de derde ronde af tegen Milco Schermer. De ver liezend finalist had daarvoor nog wel afgerekend met onder anderen Wladimir Roedoe (2-0) en Richard Meskers (2-0). Schermer leverde een uitste kende prestatie door Adrie Stof fels (2-0) en Daan Hoekstra (2- 1) beentje te lichten. Bavelaar behoudt wel de leiding met 32 punten. Donderdag 31 oktober 1991 Redactie 071-161400 MARTIN HOEKSTRA HERMAN JOUSTRA AD VAN KAAM TIM BROUWER DE KONING ROB ONDERWATER BERT PAAUW: „Dit zou, ook gezien mijn leeftijd, wel eens mijn laatste kans op zo'n functie kunnen zijn". NIEUWSLIJN Bert Paauw heeft zijn bestemming gevonden. Na een ja renlange zwerftocht door de atletiekwereld, de journalis tiek en de Leidse politiek kreeg hij deze week te horen dat hij per 1 februari 1992 bij de KNAU in dienst treedt als technisch coördinator. Een lang gekoesterde wens van de 43-jarige Leidenaar ging daarmee in vervulling. LEIDEM .TIM BROUWER DE KONING „Want ondanks alle beroepen en functies die ik heb uitgeoe fend", zegt Paauw, zichtbaar in zijn sas met zijn benoeming, „is mijn hartstocht steeds uitge gaan naar de atletiek. Daarin liggen de interessante banen helaas niet voor het oprapen. Toen ik hoorde dat Arie Kauff- man de overstap zou maken van technisch coördinator naar algemeen directeur van het bondsbureau van de KNAU, heb ik na 23 jaar journalistiek een radicale stap gezet. Dit zou, ook gezien mijn leeftijd, wel eens mijn laatste kans op zo'n functie kunnen zijn. Dat ik de baan, waarvoor een behoorlijke animo bestond, uiteindelijk heb gekregen, was voor menigeen een verrassing." Namen van mededingers noemt Paauw niet, maar enkele moeten worden gezocht onder de talrijke bondscoaches van de atietiekunie. Met hen moet de oud-joumalist van het Leidsch Dagblad, die de functie van In de tweede divisie zaalvoetbal leed McDonalds opnieuw een nederlaag. Tegen HMSH gingen de Leidenaars met 3-1 de boot in. Ook de andere debutant RGC bleef aan de negatieve zij de van de score. Tegen Frans Maas werd het 3-4. Bax verging het gisteravond beter. Tegen het Haagse Alter Boys boekten de Voorhouters een 3-1 overwin ning. De hoofdklasse begint de THB Boys steeds beter te beval len. Zo werd een tweede opeen volgende overwinning geboekt ten koste van het Alphense ACS (2-4). Overige uitslagen: Eigen- brood-Wally sport 3-3, De Sleu- tels-Eigeman 2-6, Boerenburg- Roac '79 9-2, Stoof-Bram's Snackbar 3-3, Migor-Lugdunum 3-2. Eerste divisie: IFD As- bitondak-Brezan 2-5, FV Snoe- kie-Ceverbo 3-5, Nordstar SB- Kras Boys 1 -5. Bax-Alter Boys 3-1 In een van de spaarzame aan vallen van de Haagse degradant mocht keeper Aad Woensdregt (hij verving de geblesseerde Rob van Dijk) al de bal na vijf minu ten uit het net vissen (0-1). De gelijkmaker van Voorhoutse zij de kwam op nogal komische wijze tot stand. Zonder dat er enige aanleiding toe was dacht een Haagse verdediger de bal terug te spelen op de keeper. Echter het doel bleek verlaten door de doelman en zodoende kwam Bax op gelijke hoogte 1 - 1). Na de doelwisseling was het Patrick Scheurwater die via een bal op links de Voorhouters voor het eerst op voorsprong bracht (3-1). Uiteindelijk was het de wederom sterk spelende Hennie Koet die via een lob vlak voor tijd deze aantrekkelijke wedstrijd besliste (3-1). HMSH-McDonalds 3-1 Een slecht spelend McDonalds kon geen vuist maken tegen de met meer elan spelende Hage naars. Na acht minuten scoorde HMSH van afstand 1-0. Nog in de dezelfde minuut was het ge lijk. Via een combinatie met Gert-Jan de Graaff raakte Her man van Marwijk de roos: 1-1. Veel plezier kon McDonald's niet beleven aan deze stand wsnt twee minuten later was een slap rollertje er verantwoor delijk voor dat het 2-1 werd. Eén minuut voor rust vergrootte de gastheren de score alsnog naar 3-1. In die stand kwam geen verandering meer. John McEnroe heeft weer wat van zijn oude glans terug. Vooral als het gaat om zijn verbale uitspattingen. In Parijs gaat hij zijn boekje weer met de regelmaat van de klok te buiten. Het publiek in Bercy zag 'Big Mac' gisteren afscheid nemen. Goran Ivanisevic won met 6-4,6-4 van de Amerikaan. Paul Haarhuis heeft gisteren in het met 350.000 gulden gedoteerde tennistoernooi van de Braziliaanse plaats Buzios de derde ronde bereikt. De als zesde geplaatste Eindhovenaar versloeg de Braziliaan Luiz Mattar in twee sets (7-6 6-3). Jacco Eltingh slaagde er niet in Andres Gomez uit Ecuador te bedwingen. De speler uit Heerde verloor met 5-7 2-6. Mark Koevermans was al in de openingsronde verslagen door de Oostenrijker Thomas Muster. foto epa Bert Paauw in zijn nopjes met nieuwe baan. mij goed heeft gedaan, soms werd aangepakt toch wel erg hard." Paauw is, meer dan zijn uit het leger afkomstige voorganger, een atleet in hart en nieren. Als veelbelovend meerkamper hield een slepende voetblessure hem af van de nationale top. „Daar door heb ik wel een kijkje kun nen nemen bij de medische be geleiding. Dat komt me nu weer van pas." Verder verdiende de ooit als duizendpoot betitelde Leidenaar zijn sporen als trai ner, organisator en bestuurslid van AV Holland, als bestuurs- en commissielid van de KNAU en van het district West 2. „Toen Erik de Bruin als één van de eersten van mijn benoeming op de hoogte was gesteld, mompelde hij: 'Is dat niet die vent die mij in Leiden nog eens de Gouden Spike door de neus heeft geboord?' Die anekdote vertelt Paauw met een brede glimlach om aan te geven dat hij wel enige be kendheid geniet in atletiekkrin- gen. „Sommige atleten ken ik nog uit de tijd dat ik deel uit maakte van de jeugdcommissie. Maar hoewel ik niet zo onbe kend ben als Kauffman destijds, zal men zich wel eens afvragen wat een journalist in hemels naam als technisch coördinator van de KNAU te zoeken heeft. Niet iedereen kent mijn sportie ve achtergrond. Louter op aan dringen van mijn ouders ben ik na school als Jeerling-joumalist gaan werken, hoewel ikzelf lie ver naar de sportacademie was gegaan. Die wens is later nog in bondscoach ondanks zijn trai nersdiploma's zelf nooit vervul de, in de toekomst nauw sa menwerken. Al wordt hun taak anders dan die op het ogenblik is. De KNAU wil meer delegeren aan de disctricten en minder centrale trainingen aanbieden. We moeten terug naar de basis. Bondscoaches worden vaker in gezet om bijvoorbeeld talent op te sporen." Behalve met bondscoaches krijgt Paauw ook te maken met vaak lastige topatleten. Het begeleiden van delegaties en het opstellen van limieten voor belangrijke atletiekevene- menten maken onderdeel uit van zijn takenpakket. „Ik sta open voor de problemen van at leten, maar bij eventuele con flicten kan ik ook hard zijn. Daarnaast bestaat het gevaar dat ik het op mijn bord krijg als de prestaties van Nederlandse atleten tegenvallen. Maar zeker voor de pers heb ik als journa list (bij het ANP, red.) een open oor. Al vind ik de manier waar op Kauffman, die het volgens vervulling gegaan, maar toen ik met die opleiding klaar was, wilde ik niet voor de klas gaan staan." „De journalistiek vond ik ook boeiend, net als mijn raadswerk voor de Leidse Partij van de Ar beid. Maar uiteindelijk merkte ik dat ik de atletiek niet kan missen. Als atleet heb ik alle sta dia doorlopen. Nu ben ik zo ver dat ik het leuk vind om zo maar wat te lopen, bij voorkeur op Duinrell. Al zul je me daar in de toekomst niet vaak meer aan treffen. Vanwege mijn nieuwe baan overweeg ik te verhuizen naar het midden van het land. En door die nieuwe functie voorzie ik nog minder vrije tijd dan ik nu al heb." „Want ga maar na: overdag vergaderen, coördineren en foto loek zuyderduin plannen op het bondsbureau in Nieuwegein. 's Avonds moet ik bereikbaar zijn voor de vrijwilli gers uit het land, die doorgaans overdag geen tijd hebben. In de weekeinden loop ik allerlei eve nementen af. Dan zijn er ook nog de reizen naar grote atle tiekwedstrijden." „De gedachte aan mijn nieu we baan windt mij enorm op. Ik kom meer dan voorheen in de schijnwerpers te staan, dat hoort er nu eenmaal bij de functie van technisch coördina tor. Samen met de voorzitter en met Kauffman treed ik op als spreekbuis van de KNAU. Om het simpel te stellen zou je mij de Rinus Michels van de Neder landse atletiek kunnen noe-

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 24