Sport sn Bedroevend PSV voorkomt echec Opvolger Van 't Schip is er al KNVB weigert overschrijving van Kamperveen Fransen verbaasd over niveau Grasshoppers Donderdag 31 oktober 1991 TIM BROUWER DE KONING ROB ONDERWATER A VAN WANROOY ROB V NIEUWSLIJN PAUL DE TOMBE Vormgeving; RON VAN HAASTREGT 23 Griekenland houdt kans op EK ATHENE Griekenland blijft de belangrijkste concurrent van het Nederlands elftal voor uitzending naar de Europese titelstrijd in Zweden. De Zuideuropeanen wonnen gisteren in Athene met 2-0 van Finland en hebben net als Oranje drie verliespunten in groep 6. De Grieken speelden twee duels minder. Over drie weken spelen ze de uitwedstrijd tegen Portugal, dat vrijwel kansloos is voor de groepszege. Bij verlies in Portugal moet Griekenland de laatste twee duels winnen. Eerst op 4 de cember in Saloniki tegen Oranje, daama kan op 22 december het doelgemiddelde worden opgevijzeld tegen Malta. Dat is noodzakelijk, omdat Nederland dankzij de 8-0 op het ei land een ruime doelpunten-voorsprong nam. Als Griekenland in Portugal gelijk speelt of wint, kan het zich in het vervolg mis schien nog een misstapje permitteren. Ruzie in de boksring WASHINGTON De Amerikaanse boksers Riddick Bowe en Eliah Tillery hebben hun gevecht om de nationale titel (WBC- versie) helemaal uit de hand laten lopen. Bowe, tweede tijdens de Spelen van Seoul, gaf zijn tegenstander een reglementair pak slaag, maar werd na de eerste ronde geschopt. De politie had tien minuten nodig om de vechtende boksers en hun begeleiders uit elkaar te halen. De 'echte' wedstrijd was ge wonnen door Bowe, na diskwalificatie van Tillery in de eerste ronde. Scheidsrechter Milligan: „Tillery was van twee vlegels de gemeenste." Grootmoeder wint bijna zeven miljoen LONDEN Een 51-jarige Engelse grootmoeder heeft in de Brit se voetbaltoto het recordbedrag van 2,07 miljoen pond (ruim 6,8 miljoen gulden) gewonnen. De in Roemenië geboren Rodi Woodcock speelde al 25 jaar in de toto maar had nooit iets ge wonnen. De hoogste winsom stond sedert mei op 1,64 miljoen pond. Ook toen won een grootmoeder. Vanenburg wordt geopereerd EINDHOVEN Gerald Vanenburg zal vandaag in het Anna-Zie- kenhuis van Geldrop een kijk-operatie ondergaan aan de rechter knie. Indien noodzakelijk zal onmiddellijk een verdere ingreep volgen. Het probleem met de aanvoerder van PSV is dat zijn rechterknie al ruim twee jaar niet naar behoren functioneert. De problemen begonnen op 5 oktober 1989 na een botsing met Romario op de training. De knie werd na een rustperiode geopereerd. Aan het einde van het vorige seizoen volgde een nieuwe blessure, waar na een overhaaste terugkeer in verband met de kampioensstrijd het genezingsproces geen goed deed. Vanenburg kwam geforceerd terug, raakte in de wedstrijd tegen Den Haag opnieuw aan de rechter knie geblesseerd en sindsdien blijft het herstel achterwege. Vanenburg voelt dat de knie niet doet wat hij wil, hoewel ook na trainingen nauwelijks een reactie te bespeuren is. Om over de blessure zekerheid te krijgen, volgt de kijk-operatie. Dan Petersen kijkt nog even achterom, maar weet al dat de bal in het netje ligt en dat zijn ploeg Ajax op 1 -0 staat tegen Willem II. fo Johnny van 't Schip kan wel eens meer spijt van zijn re belse opstelling krijgen dan hem lief is. Louis van Gaal, zijn trainer, ziet voor de dwarsligger die zich te goed voelt voor de rechtsbuitenplaats, geen toekomst op het mid denveld. En Dan Petersen, zijn vervanger op de rechter flank, maakte gisteravond tegen Willem II duidelijk op die positie een concurrent van formaat voor Van 't Schip te zijn. mentale steun te geven, werd hij uitgeroepen tot 'man of the match'. Op een paar momenten na, kreeg Menzo amper werk van betekenis op te knappen. Ajax, dat zeker niet goed speelde, had geen kind aan het krachteloos tegenstribbelende Willem II, geen schim van de ploeg die zondag PSV het vuur nog na aan de schenen hadden gelegd. „Drie dagen later breekt zoiets je op", droeg lan Reker, de Til- burgse trainer, later als verkla ring aan. Willem II Had geluk dat Ajax GPD-VERSLAGGEVER De Deen nam het openings doelpunt van Ajax hoogstper soonlijk voor zijn rekening en leverde de voorzet af waaruit Edgar Davids het tweede Am sterdamse doelpunt maakte. Uit een strafschop, diep in de twee de helft benut door Dennis Bergkamp, kwam Ajax op 3-0. En omdat Stanley Menzo dit keer geen ballen iet glippen, be tekende dat ook de eindstand. Om de momenteel nogal onder vuur liggende keeper wat extra het wel geloofde nadat het op 2 0 was gekomen. Pas in he laatste kwartier boden de Am sterdammers de 13.481 belang stellenden, een toeschouwers dieptepunt dit seizoen in de Meer, weer enig vermaak. Dan Petersen deed toen niet meer 'echt' mee. Conditieproblemen wierpen hem na de rust terug. In de eerste helft, toen hij nog fris was, had de Deen een prachtig ogend visitekaartje af gegeven. Met zijn eerste balcon tact trof hij al de roos. Dennis Bergkamp had op de vuisten van Roland Jansen gepoeierd, waarna de blond gelokte vrij buiter, in aanleg een klasse-spe ler, in de rebound alsnog toe sloeg. Petersen voldeed ook met grote regelmaat aan Van Gaals opdracht de achterlijn te halen en leverde ook een handvol bruikbare voorzetten af. Zoals in de 25ste minuut, toen Edgar Davids 2-0 liet aantekenen. De kleine draaitol was even daar voor in het veld gekomen voor Bryan Roy. De linkerspits hield aan een duel met Latupeirissa een beenwond over, die ge hecht moest worden. Wie is deze Dan Petersen ei genlijk? Hij is van 6 mei 1972, en is geboren in Odense, op het eiland Funen. Hij was 9 toen hij ging voetballen; bij Chang, een klein clubje in zijn woonplaats. Twee jaar later al stapte hij over naar het 'grote' Odense Bold Klubben. Niet vanwege toren hoge ambities, maar omdat zijn vriendje er speelde. Op 17-jari ge leeftijd debuteerde hij in de hoofdmacht. Het optreden van Dan Peter sen in Ajax 1. bleef tot gister avond beperkt tot 108 minuten, tot stand gekomen via een vier tal invalbeurten. „Maar voor mij „is het gunstig dat Johnny van 't Schip geen rechtsbuiten meer wil spelen. Dit is mijn kans. En ik wil proberen die te benut- EINDHOVEN GPD Met hangen en wurgen is PSV naar de top van de eredivisie geklommen. Het bereiken van die positie was het enige waar op Bobby Robson gisteravond trots kon zijn. Want zijn elftal stelde gisteravond diep teleur (1-1) tegen MW, Na een verras send doelpunt van Libregts in de 55ste minuut, zorgde Wim Kieft pas dien in de blessuretijd voor de gelijkmaker met een kopbal, na een fi-aaie actie van JCalusha. Er is op dit moment, met uit zondering van Hans van Breu- kelen. niet één PSVer die zich op de borst kan slaan vanwege zijn prestaties of die kan zeggen dat hij wèl in vorm is. Wat de Eindhovenaren het publiek in het eerste uur voorschotelden was van zeer bedroevend ni veau. Saai, slap en sloom. Het ontbreken van vaste krachten als Gerald Vanenburg, Romario en Eric Gerets mocht geen ex cuus zijn. De afgelopen seizoe nen waren tegenstanders van het kaliber MW slechts goed voor een spelletje kat en muis. Aan de afwezigheid van Ge> rets kleefde bovendien een vies luchtje. De Belgische veteraan is volledig hersteld van zijn bles sure. maar had zelfs geen plekje op de reservebank. Bobby Rob son en Frank Amesen wildeh het niet bevestigen, maar de technische staf vraagt zich wel degelijk af of de 37-jarige verde diger niet beter een punt achter zijn carrière kan zetten, um Ge rets niet al te zeer te kwetsen werd hem de vernedering van een plaats op de reservebank bespaard. De Jong Wat PSV betreft mag Jerry de Jong een vaste plaats claimen op de rechterflank van de de fensie. al zh het Bobby Robson dwars dat de donkere (ex-) in ter national zijn kans niet met bei de handen grijpt. De Jong doet zijn verdedigende werk voor beeldig, is in staat elke aanvaller op snelheid te kloppen, maar zijn bijdrage in aanvallend om zicht is in tegenstelling tot lan Heintze aan de linkerkant s® goed als nihil. ARNHEM ANP Krijgsman wint met Vitesse Hans van Arum niet zonder ge volgen gebleven. De Vitesse - spits mocht zijn trainingspak aanhouden. Zijn plaats in de spits werd ingenomen door Huub Loeffen. die Dennis Krijgsman als „valse" spits in zijn rug wist. Veel gevaar ging er aanvankelijk niet uit van net duo, maar dat veranderde na rust. RKC heeft voor het eerst dit seizoen een uitwedstrijd in de eredivisie gewonnen. De zege van 3-0 bij Volendam was over tuigend. André Hoekstra maak te twee doelpunten. De derde kwam op naam van Richardson. Vitesse heeft gisteren tegen FC Utrecht alleen oog gehad voor de punten. Na een serie van vijf wedstrijden waarin slechts één punt tverd behaald en slechts één doelpunt werd gescoord, waren de Arnhemmers toe aan een overwinning. Dankzij een bevlieging van invaller Rick Hil» gers won Vitesse met ex-AR- C'er Dennis Krijgsman in de ba sis inderdaad (1-0), maar overtuigend was het gebodene allerminst. De slechte prestaties van de afgelopen weken waren voor Roodenburg overweegt kort geding LEIDEN ROB ONDERWATER Patrick Kamperveen mag niet voetballen voor Roodenburg. De KNVB heeft het verzoek om tussentijdse overschrijving afge wezen. Kamperveen speelde vo rig seizoen op amateurbasis bij SVV, probeerde tijdens de zo mermaanden in Portugal aan de slag te komen, maar keerde enkele weken geleden onver richter zake tefug in zijn woon plaats Leideri. Omdat hij bij de fusieclub SW/Dordtrecht geen emplooi kon vinden, meldde Kamperveen zich bij zijn oude club. Maar 'Zeist' weerhoudt de 20-jarige Leidenaar van een heroptreden op Noord. Dat nieuws is op sportpark Noord ingeslagen als een bom. Roodenburg, in casu voorzitter Marius Wunderink, veronder stelde dat Patrick Kamperveen aan alle voorwaarden voldeed om in aanmerking te komen voor dispensatie. Maar tot grote woede van Wunderink en Kam perveen zelf gaf de KNVB geen toestemming. Roodenburg overweegt nu ju ridische stappen tegen de voet balbond. Wunderink: „Ik ben doodziek van de handelwijze van ene meneer Boll van de KNVB. Hij komt met oneigenlij ke argumenten aan. Er zijn mo menten dat je je als voorzitter afvraagt waarvoor je het alle maal doet. Nou, van dit soort dingetjes kom je op het idee om er maar mee te stoppen." Volgens Wunderink hanteert de KNVB wel op een erg strikte manier de regels. Zeist is van oordeel dat Kamperveen voor 12 augustus van SW naar Roodenburg had moeten over schrijven. Normaal gesproken moeten profs, die niet meer voor een contract in aanmer king komen, voor 15 juni naar de amateurs hebben overge schreven. Voetballers van SW en Dordrecht kregen vanwege de fiisieperikelen en het daaruit voortvloeiende overschot aan spelers evenwel een kleine maand respijt. Ze werden daar van allen op de hoogte gesteld. Ook Kamperveen, maar die ver toefde op dat moment in Por tugal. Wunderink: „Die jongen kon dat dus niet weten. Trou wens, hij verkeerde in de veron derstelling dat hij in Portugal een club kreeg. Maar Kamper veen is door allerlei duistere fi guren belazerd. Dat heb ik de KNVB dan ook verteld. En we hebben het allemaal zwart op wit. Weet je wat ik als antwoord kreeg? Dat Kamperveen maar niet naar Portugal had moeten gaan. Kijk, dat vind ik nou schandalig, zo'n opmerking. Pa trick Kamperveen is 20 jaar, wil graag het betaalde voetbal in, probeert ergerjs aan de slag re komen en dan zegt zo'n figuur dat hij maar in Nederland had moeten blijven." Wunderink vindt het een goe de zaak dat de KNVB strenge re gels hanteert bij het verlenen van dispensatie. „Maar dit geval is duidelijk. Kijk, het gaat me niets eens om de club, maar meer om die jongen. Weet je waar hij van de KNVB wel mag voetballen? Bij de amateurs van SW. Die spelen in de vierde klas. Dat kun je die goser toch niet aandoen. Door zo'n hals starrige houding van de KNVB mag Kamperveen een jaar niet voetballen. Nou, ben je dan lek ker het voetbal aan het promo ten? Natuurlijk wordt Rooden burg er wijzer van als Kamper veen bij ons komt voetballen, maar dat zou voor elke andere club gelden." Het slachtoffer zelf zit duide lijk met de kwestie in zijn maag. Aanvankelijk was-ie ervan over tuigd dat hij in de Portugese eerste divisie bij Leira aan de slag kon. Dat ketste om finan ciële redenen af. waardoor hij weer naar Nederland terugkeer de. En uiteindelijk weer bij 'Cactussen voor tulpen Patrick Kamperveen: „Ik wil niets liever dan voetballen en me in de kijker speler). ARCHIEFFOTO Roodenburg terechtkwam om dat die club een baan voor hem regelde. Kamperveen: „Ik wil niets liever dan voetballen. Ik wil me in de kijker spelen, want ik wil weer dolgraag het betaal de voetbal in. Maar ik mag dus niet, omdat zo'n vent in Zeist niet van voetballen houdt. Maar we laten het er niet bij zitten." Veel kans van slagen zal een eventueel kort geding niet heb ben. Dat is althans de mening van 'boosdoener' Hans Boll: „In de eerste plaats zit ik hier niet om Patrick "Kamperveen een loer te draaien. Ik hanteer ge woon dp reglementen. Kamper veen had gewoon zo bijdehand moeten zijn om voor 12 augus tus overschrijving aan te vragen, want hij wist dat-ie geen con tract kreeg bij SW. Voordat hij dus naar Portugal ging. Dat hij daar naar toe ging, is niet de zaak van de KNVB. Als in Ne derland iemand na de over schrijvingstermijn weg wil, dan mag dat ook niet. Overweegt meneer Wunderink juridische stappen? Dan raad ik hem aan om contact op te nemen om de juridische afdeling van de KNVB. Gebleken is namelijk dat alle vergelijkbare zaken door de KNVB zijn gewonnen." MIRANDA GERRIT-JAN VAN GEEN „Des cactus pour les tulipes." Met die kop opende de plaatse lijke krant La Dépêche gisteren. De Fransen hadden zich waar schijnlijk iets meer voorgesteld van het basketbalniveau in Ne derland. Het Franse nationale vrouwenteam had immers ver loren van Oranje en Mirande vfcas al een keer in Europees ver band onderuit gegaan tegen Za- ragossa door een score van de Nederlandse Esther Wender in de laatste seconde. Maar na de eerste Europa Cup-wedstrijd tussen Mirande en het Katwijk- se Grasshoppers hadden de tul pen uit Nederland nu dus de schoonheid van een cactus. Wel werd de moed van de 'modeste' Katwijkse club geprezen. Kansloos In plaats van de training, die dinsdagmorgen wel plaats had, werd de dag na de eerste wed strijd door de Katwijksen ge bruikt om de buurt te verken nen. Veel is er in de buurt van de Pyreneeën niet te doen, maar voor de ploeg was het een rustige manier om zich na het echèc van dinsdagavond weer zo goed mogelijk te prepareren. De motivatie kan natuurlijk be hoorlijk beneden peil geraken na een kloppartij met 47 pun ten. Niemand ging uit van een beter resultaat en dat bleek te recht, want ook gisteravond werd de 'uitwedstrijd' weer kansloos en dik verloren: 101-47. De Francises toonden zich andermaal superieur in de lucht en verdedigden te goed i veel te scoren. Niet correct Voor Han Wallaart was er giste ren de mogelijkheid om te be denken wat hij zijn speelsters ging vertellen. Voor hem had den zijn teamleden zich niet he lemaal correct gedragen na de wedstrijd. Het diner na afloop, dat door BAC Mirande werd aangeboden, liep uit op een te leurstelling en dat lieten de vrouwen wel blijken. Voor Wal laart reden voor lichte teleur stelling, want dit is hij niet ge wend. In de tijd dat hij met Par ker Leiden aan de Europa Cup deelnam verliep alles wat gedis- ciplineerder. „Maar toen speelden we ook wedstrijden waarbij we bij voor baat niet kansloos waren en dan ben je er met een hele andere instelling. Tegen Badalona uit Spanje bijvoorbeeld wonnen we thuis met 13 punten en gingen we uit net met 15 punten on deruit. De spelers toen waren ook wat meer gewend. Al heb ik ook een Europees kampioen schap meegemaakt, waarbij de Israëli's tot vier uur 's nachts in de bar zaten te drinken en de volgende dag van Spanje won nen. Maar voor hun was niet al les nieuw. Deze meiden kijken nog hun ogen uit bij het zien van de Eiffeltoren, omdat ze nog bijna geen buitenlandse reizen met basketbal hebben meegemaakt. Als ze in de junio ren al toernooien over de grens hebben is het wat meer ge woon. Dan kunnen ze zich meer op basketbal concentre ren. Daar wil ik ook naar toe werken en daarom zijn we ook voor het seizoen begon naar Duitsland geweest voor een oe- fenstage." Voordeel „Ze zijn nu nog met meer bezig dan alleen basketbal en ik kan ook niet anders van ze verlan gen. Het is toch een uitstapje voor ze en dat kan met iets minder discipline en wat later naar bed gaan best goed uitpak ken. In de competitie kan deze ervaring alleen maar in ons voordeel werken. Je bent toch met een zekere mate van team building bezig. Vorig jaar gin gen we naar Duitsland en toen rug. We draaiden gelijk ook een slecht seizoen. Nu loopt het al lemaal een stuk beter", aldus de coach. Maar het werkelijke nut van ze ventien uur in een bus zitten met in je achterhoofd het idee dat je twee wedstrijden gaat verliezen is er natuurlijk niei. „Het is misschien goed dat we met onze neus op de feiten worden gedrukt. Als je alleen maar competitie speelt weet je niet hoe ze over de grens mei het spelletje bezig z.ijn." Dat weet Grasshoppers nu dus wel.. Erger Mirande traint twee keer tw^e uur per dag en dat zes dagen in de week. De speelsters zijn full -prof en er zijn drie coaches vast in dienst. „Je weet vantevo ren natuurlijk niet wie je tegen over je krijgt als je inschrijft. /Ms je de eerste ronde vrij loot loop je natuurlijk het risico dat je een sterke tegestander krijgt. In Ita lië is het trouwens nog veel t*- 'ger. Daar zijn clubs die met een begroting van nog drie keer io hoog werken, als Mirande. Mapr inderdaad, als ik er niet twee sterke centers bij krijg en ik krijg wel de kans volgend jaar om Europa Cup te spelen weet ik niet of ik die pak. We worden hier voornamelijk op lengte én kracht overklast. Als je het alle maal zo bekijkt is het natuurlijk geen 9000 gulden waard. Maar als we ons hadden moeten te rugtrekken was de boete nog twee keer zo hoog geweest Kopie De wedstrijd was een kopie van de eerste. Een uiterst magere eerste helft van Katwijkse kant en een stukken beter tweede deel. Hen dterde allemaal niet meer. Grasshoppers was even over de grens en in het buiten land in het nieuws.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 23