Sport Zwarte dag Merenwiek Scherp DIOK is DSRC te veel Herstel vrouwen Grasshoppers Michael v.d. Berg pakt ATP-punten Bollenstreek langs PSV Toekomst basketballers Leiden ziet er weer wat zonniger uit Biljarters Centraal I geven Sport/Veste een flinke tik Maandag 28 oktober 1991 A VAN WANROOY 19 DIOK heeft gisteren wellicht zijn beste wedstrijd van het sei zoen gespeeld. De bij vlagen heel scherpe en geconcentreer de Leidse rugbyers hielden de Delftse Studenten uiteindelijk vrij eenvoudig onder de duim: 39-10. De wedstrijd was overi gens dank zij de medewerking van DSRC anderhalf uur ver vroegd, om de beide teams ge legenheid te geven naar de hal ve finale tussen Nieuw-Zeeland en Australië te kijken. Ook de rugbyers van REL verleenden alle medewerking, zodat ook Athletics vervroegd de wei in kon. Veel hielp dat niet: de stug ge opponenten uit Etten-Leur wonnen met 10-23. DIOK trad gisteren voor het eerst weer bijna compleet aan. Alleen Gideon van der Bom ontbrak nog op het appèl. Yves Kummer was naar de eerste rij opgeschoven en speelde een puike partij, net zoals heel DIOK trouwens bij vlagen. Justin Verhoog brak de score open met een fraaie try en her haalde dat kunststukje even la ter: 8-0. Opnieuw een try van Robert Broers en een benutte conversie van Gottfried Bos brachten de stand op 14-0, waarna Bos via een penalty-kick de Delftenaren nog verder in het moeras duwde: 17-0. Hierna stokte het ritme echter bij de Leidenaars, zodat DSRC via een try van Liverpool en een benutte conversie van Michiel Snijders, de zoon van de bonds coach, voor rust iets terug kon doen: 17-6. Ook de eerste score na de hervatting kwam van de Delfte- naren. Opnieuw Liverpool druk te de bal over de try-lijn: 17-10. DIOK hervond zich echter weer en liep via Bert Wisse (try) en een conversie van Bos naar 21- 10. Robert Broers (try), Bos (conversie), Marcel Chaudron (try), Steve Smith (try) en Bos (conversie) drukten het kwali teitsverschil uit: 39-10. Frits Eulderink van Veglo wacht af. Beeld uit het treffen tegen de niet zichtbare Mark van Bekkum van Spotvogels. De teams deelden de punten. FOTO LOEK ZUYDERDUIN Tijdens het Masters-toemooi van een Satellite-circuit in Algiers heeft Michael van den Berg in de kwartfinale verloren van de Spanjaard Salvador. De Koudekerkse tennisser werd in drie sets uitgeschakeld: 3-6,6-3,4-6. Niettemin kan de lange speler terug kijken op een uiterst succesvolle maand oktober. Hij speelde in Noord-Afrika 25 wedstrijden en verzamelde«21 ATP-punten voor de wereldranglijst. Dat betekent dat hij nu bij de beste 400 ten nissers van de wereld staat (378). Sponsor Coen Dekker heeft overigens nog steeds het contract voor 1992 met Van den Berg niet getekend. Zijn coach Berry Janse verwacht echter dat dit alsnog zal gebeuren. De geselecteerde jeugd tot en met twaalf jaar van het Leidse district was afgelopen weekeinde goed op dreef tijdens wedstrij den in het Audi-circuit. Tijdens een B-toemooi waar de jeugd zich telkens moet kwalificeren voor het een week later te spelen A-toemooi wisten Anneloes Jonker, Lizzy van Ruiten en Joeri Schaap zich te kwalificeren voor komend weekeinde. Bij de ou dere jeugd speelden Maaike Zonderop en Judith Verhoef (tot en met 14 jaar) sterk, maar ze konden niet overleven. Ook Matthijs van Sterkenburg (16) keek terug op een sterk B-toemooi, maar is er aanstaand weekeinde niet bij als de sterkste jeugd van Neder land de banen betreedt. Vlietwijk en Merenwiek konden in de eerste en tweede klasse badminton door blessureleed niet naar behoren presteren. In de derde klasse draait Lisse als een trein. Door de 3-5 overwinning op De Bun staat het team stevig aan kop. In de vierde klasse ging alle aandacht uit naar de derby Veglo - Spotvogels. De teams gaven elkaar geen duimbreed toe, en blijven beiden in de race voor promo- LEIDEN FRTTS FAUAUX BADMINTONMEDEWERKER In de eerste klasse kan van het met tegenslagen overladen Vlietwijk geen wonderen wor den verwacht. Door het uitval len van Allan Mens en Paul Kooijman is het team ernstig in de problemen geraakt Door een tekort aan (geschikte) man nen is Vlietwijk genoodzaakt de resterende tien wedstrijden tel kens met een (andere) invaller te spelen. Dit keer was het de beurt aan Radbout Mutsaers, normaal spelend in het tweede team. Te gen De Ritte 2 in Spijkenisse speelde Mutsaers niet onver dienstelijk, maar net als bij Henk Westerbeek en Anneke Steenvoorden werden zijn in spanningen niet met een over wining beloond. Rik Pilaat scoorde het eerste punt. Door het blessureleed hebben ook de dubbels een optater gekregen: het koppel Rik Pilaat/Patrick Kraan scoorden voor Vlietwijk het tweede en tevens laatste punt: 9-2. In de tweede klasse lijkt Me renwiek het slechte voorbeeld van Vlietwijk te volgen. In de uitwedstrijd tegen Delft 2 kwam het team in de enkelpartijen met 3-0 achter. Toen sloeg ook voor Merenwiek het noodlot toe: in het tweede vrouwen- enkel ging Ilse Spierings door haar enkel. Bovendien kon haar team hierdoor geen vuist meer maken: 7-1. In de derde klasse was het een zwarte dag voor de teams van Leiden. Leiden moest het ontgelden tegen Flair 2: 1-7. De eer werd gered in het altijd sco rende mannendubbel van Bram Segijn en Raymond Hanhart. Leiden 2 had het zo mogelijk nog moeilijker. Tegen Velo 5 zag alleen Jan Slats kans om in zijn enkelpartij een derde set af te dwingen. Hierin werd hij af getroefd door de snelle en tech nisch sterk spelende Paul Berk hout. De psychologische oor logsvoering van Jan Slingerland hielp niet: Leon Vis verpletterde hem met 6-15, 10-15. Het was het eerste puntverlies van Lei den 2. Merenwiek 2 maakte in de uitwedstrijd tegen Spaamestad '79 een slechte start (3-1 achter) in de dubbels weer goed: 4-4. Merenwiek 3 moest het in de thuiswedstrijd tegen DKC 4 zonder Peter Tengeler en Ad van der Brand zien te rooien. Invaller Willem Baard leverde een belangrijke bijdrage aan het gelijkspel door winst in het mannendubbel met Patrick Oosterveld eri het gemengd- dubbel met Miranda de Mos. Wassenaar kon door de terug keer van Richard Remmerswaal tegen DKC 5 voor het eerst in de vertrouwde opstelling spelen. Dit wierp meteen vruchten af, want de Hagenaren werden met 3-5 verslagen. Lisse staat door de 3-5 over winning op De Bun stevig aan kop. In Boxtel won Bert de Geus zijn eerste enkelpartij, terwijl Christine van Santen voor het eerst in drie jaar aan het kortste eind trok. In de vierde klasse was de derby Veglo - Spotvogels een interessant treffen tussen twee koplopers. Aangezien beide teams kampioensaspiraties hebben stond er veel op het VOORHOUT FRANK BONTE HANDBALMEDEWERKER Keepster Diana van Dam stak gisteren in de eredivisiewed strijd van Noorlander/Bollen streek tegen PSV (rust 6-3, eindstand 15-11) in een glans- vorm. Dat betekende dat de tweede keepster van Oranje, Anita Seur, de verrichtingen van haar teamgenoten ditmaal van af de bank moest bekijken. Zij zal stellig hebben gecon stateerd dat de defensie van Bollenstreek goed dicht zat en dat PSV daar heel moeilijk gaten in kon prikken. Aanvallend liep het echter minder. Het resultaat was dat er na 12 minuten een magere 2-1 voorsprong voor Bollenstreek op het scorebord prijkte. PSV verdedigde zeer fel en ge concentreerd. De Eindhovense ingrepen op met name hun oude collega, Christa Thorsen, konden er herhaaldelijk nauwe lijks mee door. Gelukkig hielden de goed leidende arbiters Brus sel en van Dongen, die hun in terpretatie van fouten van de aanvalsters niet steeds op de kijkers konden overbrengen, de acties echter onder controle. Al met al speelde Thorsen geen plezierige wedstrijd en dat deden ook Nici Boriceanu en Gerrie van Jaarsveld niet De rust ging in met een 6-3-voor- sprong. Een pluim op de hoed van de verdedigingen aan weerszijden. Na de hervatting veranderde het spelbeeld aanvankelijk nau welijks, al begon Bollenstreek wel wat meer druk uit te oefe nen in de aanval. Na 6-4, een break-out van PSV, scoorde Merlyn Perik uit de hoek, 7-4. Dat zou zij in het verdere ver loop van de wedstrijd vaker doen. Evenals haar maatje aan de overzijde, Astrid Groen, dwong zij de PSV-defensie verder in de hoeken te verdedigen en dat gaf de Voorhoutse aanval meer Ingrid Besseling gooit haar hele ziel en zaligheid in een poging doel te treffen. De speelster van Bollenstreek z ruimte in het centrum. PSV moest ervaren dat Bollenstreek meer kwaliteit in de ploeg heeft en de score in luttele minuten wijzigde in een 11-5-voor sprong. Door Gerrie van Jaars veld via een afstandsschot, een fraaie break-out en twee straf- worpen. Die tussensprint van Bollenstreek was te veel voor PSV, dat wel bleef volhouden maar niet dichterbij kon komen dan drie treffers. De doelpunten bij Bollen streek kwamen van: Christa Thorsen 5, Gerrie van Jaarsveld 4, Merlyn Perik 3, Claudia de Jong, Astrid Groen en Nici Bori ceanu. In de tweede divisie won debutant Olympia '72 met 7-12, rust 3-5, van Satumus '72. Een sterke opening van de Wasse- naarse handbalsters, omdat Sa tumus in Ridderkerk altijd een zeer moeilijk te kloppen tegen standster is. De 5-1-defensie van Olympia '72 sloot goed en de ruststand was verdiend in het voordeel van de Wassenaar- se ploeg. Toch zou de wedstrijd waarschijnlijk een ander ver loop hebben gekregen als Her- mien Goekoop niet twee straf- worpen, in iedere helft één, zou hebben gestopt. Nu kreeg Olympia '72 via treffers van Conny van der Werf en Angeli- que Schonk, na 6-6, weer lucht, 6-9. Toen ook Diana van Rood- en zich weer met de produktie ging bemoeien, 6-10, en de Wassenaarse defensie met Her- mien Goekoop als sterk sluit stuk nauwelijks een krimp gaf, was de nederlaag van Satumus een vaststaand feit. Voor Olym pia '72 scoorden: Angelique Schonk 5, Conny van der Werf en Diana van Rooden 3, en Ma rian Mens 1. HVS kreeg in cijfers uitge drukt een pak slaag van EMM. In Middelburg werd het via een ruststand van 1-9 tenslotte 5-13. Maar waar de Middelburgse produktie sterk afsteekt bij de Stompwijkse zou de veronder stelling voor de hand liggen dat er aanvallend heel wat client te gebeuren door de kersverse HVS-trainer/coach Wim van Leeuwen. Het aantal schoten echter dat de Stompwijkse aan val tandenknarsend op de paal of de lat zag belanden was in deze wedstrijd echter meer dan een handvol, s,Thuis moet dat anders gaan", was het spaarza me commentaar van Van Leeu- De mannen van Satumus stonden tegen de favoriet voor het kampioenschap DWS in de tweede divisie met nog vier mi nuten spelen op winst, 15-18. Die voor de slotfase van een handbalwedstrijd toch royale marge werd zowaar nog ver speeld. Omdat allereerst de nieuweling in de Leidse gelede ren, Jan Tielemans, een twee minuten-straf kreeg en Satur- nus zichzelf in de nesten hielp door in plaats van de bal zolang mogelijk in de eigen gelederen te houden te spelen op vergro ten van de voorsprong. Dat re sulteerde in balverlies en DWS profiteerde daar dankbaar van, 18-18. Misschien zou Blansjaar op de valreep de Leidse zege nog hebben kunnen realiseren maar de break-out-specialist maakte bij de afmaak naar het oordeel van de arbiters net een stapje te veel. spel, niet in het minst omdat concurrent Flair 3 bij verlies van de één of bij een gelijk spel al tijd voordeel zou hebben. Het begin van het duel be paald niet gunstig voor Veglo: Door het verlies van Frits Eulde rink, Randy Thepass en Anne- lies Smit kwam het team met 1 - 3 uit de enkelpartijen. In de dubbels kon de thuisploeg op het nippertje het dreigende ver lies afwenden: 4-4. Beide teams behouden hierdoor hun koppo sitie. In de uitwedstrijd tegen Nieuw Vennep was Erwin van Assem van Vlietwijk 2 opval lend goed op dreef. Zaterdag was hij met Radbout Mutsaers in het mannendubbel, en met Marian Voogd in het gemengd- dubbel twee keer succcesvol. Vlietwijk 2 won met 3-5. Lisse 2 heeft door de 5-3 overwinning op Zijderveld 11 de eerste punten verdiend. Nadat Robbert Dedding Wijnand Vos sen met 15-6, 7-15, 15-6 had verslagen, verlieten ook Sander van Houten, Lisette van Schie en Bianca van der Smet als win naar het veld. Toch zou het nog tot in het vrouwendubbel duren voor het team zeker was van de overwinning. Zijderveld 10 be haalde zijn eerste overwinning omdat Lisse 3 experimenteerde met een alternatieve opstelling: 5-3. LHDEN QBWT-JAN VAN CEB< BASKETBALMEDEWERKER De regioteams in de basketbal competitie boekten de laatste weken tegenvallende resultaten. Het afgelopen weekeinde kwam daaraan, voor wat de vrouwen- ploegen betreft, een eind. De mannen van Lisse en Grasshop pers moesten de punten aan hun tegenstanders laten. Tegen hekkesluiter Akrides uit IJmuiden was er voor de vrouwen van Peter Lapidaire einde'ijk weer eens succes te melden. Na de flinke nederla gen tegen Den Helder en Rot terdam Zuid bleef Lisse dit keer aan de goede kant van de score. Lisse was vooral bang voor de lengte, die Akrides in de ploeg heeft. Het gevaar werd echter geneutraliseerd door een sterke press, wat uiteindelijk tot 34 keer balwinst en de winst leid de. De ploegen bleven de hele wedstrijd op vrijwel gelijke hoogte. Lisse gaf een 30-20 voorsprong na 16 minuten uit handen en ging met 34-33 rus ten. De tussensprint, die de thuisploeg van de 20ste tot de 35ste minuut nam van 46-44 naar 57-47 bracht de beslis sende voorsprong op het score bord. Lisse kwam niet in gevaar en greep zo met 61-53 de twee de winst van het seizoen in de eredivisie. Scores Lisse: Feyma 15, Van Ruyten 12. De vrouwen van Grasshop pers maakten hun matige op treden van vorige week tegen Orca's goed door BV Groningen in eigen huis met 66-73 af te troeven. De op papier sterke ploeg met de uit Katwijk ver trokken Zora Malacko in de ge lederen werd met enige voor zichtigheid tegemoet getreden. Met een sterk begin legde Grasshoppers de basis voor de overwinning. Evenals bij voor gaande zeges werd de tegen stander overrompeld en na vijf minuten was het dan ook al 2- 13. De voorsprong werd door in hoog tempo te spelen met veel pressie geleidelijk aan opge voerd naar 11-27 in de dertien de minuut. Groningen liet het daarbij niet zitten en werd zelf wat agressiever. Bij rust was het gat nog maar zes punten (33- 39) en negen minuten na rust was het zelfs 52-51. In de gelij- kopgaande laatste minuten hield de ploeg van Han Wallaart het hoofd echter koel en na 62- 63 vier minuten voor tijd werd de slotfase toch voor de Kat- wijksen. Scores Grasshoppers: Schuit 19, Van Meurs 16, Kuyt 14, Allers 10. Rick Driessen ging met slechts zeven speelsters naar Landsmeer toe, om tegen het sterke Landslake Lions aan te treden. MSV had angst voor de sterke centers van de opponent, maar die bleek ongegrond. De Noordwijksen speelden hun beste wedstrijd tot nu toe in de promotiedivisie door een vooral hechte teamverdediging. Rena- te Sluys excelleerde door 44 punten aan te tekenen. Doordat de Lions veel op de buitenkan ten pressie uitoefenden kon zij vrolijk door het midden scoren. Caroline van der Salm voldeed eindelijk aan de verwachtingen door met 10 punten in de dub bele cijfers te komen. De mannen van Lisse blijven het moeilijk hebben in de eerste divisie. Dit keer kreeg de ploeg het op kop staande So What op bezoek en weer werd er verlo ren. Met 66-83 kreeg de ploeg van Gerard van der Worp klop en dat drukt de Lissenaren ver der omlaag. Ook de mannen van Grasshoppers haalden het niet op eigen bodem. Ditmaal was Juventus de sterkere. Het ging nog wel lange tijd goed met La ce Strong en de zijnen, wat re sulteerde in een tussenstand van 29-20 na elf minuten, maar die voorsprong werd vrij snel weggegeven. Bij rust was het al 43-45 en Juventus kon gestaag uitlopen naar een verschil van rond de tien punten. Grasshop pers kwam na 63-79 nog wel sterk opzetten, maar het mocht niet meer baten. Het scorebord wees na veertig minuten 80-89 aan. Scores Grasshoppers: Vos 17, Schaddé van Dooren 14. LBPEN GEWMT-JAN VAN GEEN De wedstrijd tegen Texim To nego kwam voor Luba Leiden net op tijd. Na drie opeenvol gende verloren wedstrijden in de promotiedivisie mocht het team van coach Bert Samson eindelijk weer eens het zoet van de overwinning smaken. Het onderaan staande en vorig jaar gepromoveerde Tonego, dat rechtstreeks op weg terug is naar de eerste divisie, kwam op alle fronten te kort tegen het opeens ontketende Leiden: 92- 71. En dat was nog maar een ma gere afspiegeling van de ver houdingen. De ploeg uit Haaks bergen heeft door het vertrek van voormalig jeugdintematio- nal Ralph Melis weinig meer in huis en zelfs de coaching van Sybe Melis, die zijn teams toch altijd een strakke discipline op legt, hielp niet. Fout op fout sta pelde het ongedisciplineerde Tonego en dat gaf Leiden ruim baan. Leiden had opeens weer Mar tin Hoogendoom in de gelede ren. De Groninger, die gestopt was met basketbal, mocht als een soort uitzendkracht weer opdraven nadat Peter ter Haak vorige week geblesseerd was ge raakt. Hij mocht al vrij snel in vallen, maar pas nadat de thuis ploeg in de Vijf Meihal al een veilige marge had opgebouwd. Loet de Ruiter kon opeens de weg naar de basket weer vinden en nam zijn team op sleeptouw in de van Leiden-kant snelle wedstrijd. Overmoedig als hij was zat er tussen zijn acties nog een behoorlijk fraaie misdunk, maar dat mocht de pret niet drukken. Met in zijn kielzog Erik van der Maas en Richard Ze venhoven, die andermaal een prima wedstrijd speelde, was het Leiden dat de klok sloeg. Tonego stond en keek ernaar hoe er na tien minuten al 24-10 op het scorebord en vergat icir%ckl_ verlenen (23-30, 52 beurten). Ming Pan dolf het onderspit te gen Siem de Groot, die in 34 beurten duidelijk afstand nam met 30-18. In poule 4 won BV Voorscho ten met de klinkende cijfers 8-0 van het Haagse s GBC. Carel Wagenaar (35-19 in 34 beurten tegen Mauer), Rob Scholtes (35- 14 tegen Karei in 40 beurten), Rob Lam boo (30-28 tegen Van Elsakker in 57 beurten) en John van Veen (30-21 tegen Bughen in 63 beurten) waren daarvoor verantwoordelijk. Hierdoor neemt BV Voorschoten een tweede plaats in op de ranglijst met negen punten uit vijf wed strijden. De biljarters van Centraal 1 heb ben gisteren Sport/Veste een flinke tik uitgedeeld. Zij beslis ten de Oegstgeestse derby in poule 6 van de landelijke twee de divisie met 8-0 in hun voor deel. Door dit resultaat staat Centraal I op zes punten uit vier wedstrijden. Sport heeft twee punten uit vier duels. Hein-Jan Salman kon het niet bolwerken tegen Herman van Daalen: 32 tegen 35 in 44 beur ten. Kees Zoetemelk ging op zijn beurt onderuit tegen Jan van Loon (27 tegen 35 in 53 beurten), terwijl Rob Hilgeman Gijs van Hage voorrang moest waarvoor het naar alle waar schijnlijkheid gekomen was, na melijk winnen. Het was echter aan Leiden te danken dat de achterstand niet opliep. De aanval stokte een beetje aan Leidse kant, maar het brak de ploeg niet op. Bij rust was het slechts 42-30. maar een andermaal goed begin van de tweede helft gaf Leiden de ruime voorsprong, die genoeg was voor de overwinning. Via 65-42 en 77-49 werd de derde overwinning van dit seizoen een feit Haaksbergen stribbelde nog wel wat tegen en bleek het toch wel een beetje te kunnen, maar dat was veel te laat. Lei den had de wedstrijd al lang en breed onder controle en kan weer en beetje zonniger de toe komst in kijken. Scores Lelden: De Ruyter 27, Van der Maas 20, Zevenhoven 13,Hofstede 10, Taal 10. To nego: Maas 16, Kroeze 16, Kel der 11. Matig resultaat gewichtheffers De gewichtheffers van Leiden hebben gisteren voor de com petitie een matig resultaat ge haald. Via scores van Van der Berg (105-127), De la Rie (115- 130), Filippo (110-137) en Van Looy (95-115) eindigden de Lei- denaren op een vierde plaats. Succes De Valk Het bowlingteam van het kof fiehuis De Valk heeft gisteren in Volendam met veel succes ge acteerd. De Leidenaren wonnen van Proset Hciloo (2-1), Bow lingteam Volendam (3-0) en Kangeroes Vlaardingen (3-0).

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 19