Sport ec-virus besmet Feyenoord Eerste zege voor Lerby Treffers schaars in Italië United opnieuw onderuit Barcelona verslaat koploper Atletico Maandag 28 oktober 1991 N OOSTEN WIM VAN WANROOY ROB VAN DER ZANDEN 14 NIEUWSLIJN Roemeen Ilie mag niet voetballen DEN HAAG De Roemeense voetballer Lucian Ilie mag niet aan de slag bij FC Wageningen. Op advies van de Stichting Ar beidszaken Betaald Voetbal, verleende het ministerie van Soci ale Zaken en Werkgelegenheid geen werkvergunning voor Ilie. Die is nodig, omdat de voetballer van buiten de EG afkomstig is. Wageningen gaat in beroep tegen de beslissing, zodat Ilie voorlopig op De Berg blijft trainen. De Roemeen werd in het be gin van het seizoen gehuurd van KV Mechelen, dat met een overschot aan buitenlanders zit. Pim Verbeek vindt de Roemeen voor Wageningen een verster king. Bovendien is hij pas 23 jaar en de enige buitenlander bij de club. Verbeek kreeg nog wel een lijstje met zes alternatieven, maar die zijn volgens de club allemaal gemotiveerd afgewezen. Sion is opnieuw schotloos ZURICH FC Sion heeft in de Zwitserse competitie opnieuw een punt verspeeld. De tegenstander van Feyenoord in het Eu ropese toernooi voor bekerwinnaars bleef zaterdag in eigen huis steken op 0-0 tegen Lugano. Met diezelfde uitslag vertrok de Rotterdamse club afgelopen woensdag uit het „Stade de Tour- billon". De twee voorgaande competitiewedstrijden verloor Sion. De ploeg van de Argentijnse trainer Trossero handhaafde zich ondanks het puntverlies op de met Servette gedeelde derde plaats, met drie punten achterstand op koploper Lausanne en één op Grasshopper. De vier hoogst geklasseerde ploegen speel den alle gelijk. Erfurt pakt punt in uitwedstrijd MAINZ Rot-Weiss Erfurt, tegenstander van Ajax in de tweede ronde van het toernooi om de UEFA-beker, heeft zondag zijn vijfde punt in de competitie veroverd. Erfurt was in de uitwed strijd tegen Mainz 05 zelfs vlakbij de zege, maar kreeg in de voorlaatste minuut een strafschop tegen. Eindstand: 2-2. De Er- furt-spelers Romstedt en Rathe kregen in de slotfase de rode kaart. EREDIVISIE 4500. Gele kaart'. Libregts en Reij- ners (beiden MW) en Joore (RKC). VW - FC Twente 3-4 (14». 39 Oen* 0-1. 46. Driessen 1-1 (eigen doel). 61. Numan 1-2,64. Rutten 3-4 (strafschop), m der Ende. Toeschouwers: 4000. Feyenoord - FC Groningen Ajax 2 bij Lisse De reserves van Ajax spelen morgenavond een wedstrijd te gen het zaterdagteam van FC Lisse. Waarschijnlijk is John van 't Schip van de partij. De wed strijd begint in Lisse om zeven Den Haag dankt werker Lems ALKMAAR ANP FC Den Haag was gisteren in Alkmaar tegen AZ zonder Cor Lems in de slopende bekerwed strijd beslist ten onder gegaan. De in de eredivisie tobbende formatie bleef dankzij de mid denvelder na 120 minuten met tien man overeind tegen de am bitieuze club uit de eerste divi sie: 3-2. FC Den Haag speelt in de derde ronde van het toernooi om de KNVB-beker in Amster dam tegen Ajax. Lems was betrokken bij alle drie Haagse doelpunten, die alle uit spelhervattingen ontston den. Na een kwartier legde hij bij een vrije trap de bal schiet- klaar voor Danen, 0-1. Twintig minuten voor het verstrijken van de reguliere speeltijd plaatste hij het leer op het hoofd van Otto, 1-2. Zes minu ten voor het einde van de extra speeltijd stond hij ook aan de basis van de treffer van Valk, 2- 3. Binnen vier weken beslist Co Adriaanse zelf of hij zijn con tract als trainer-coach bij FC Den Haag verlengt. De trainer heeft vanaf begin dit jaar een aanbod van het Haagse bestuur op zak zijn verblijf te continu eren. Volgens Adriaanse heeft de lage positie van zijn ploeg op de ranglijst van de'eredivisie niets aan de intentie van FC Den Haag met hem door te gaan veranderd. Na de bekerzege op AZ in Alkmaar zei hij: „Het contract wordt op basis De Feyenoord-Hongaar Kiprich verlaat het veld met een verbeten grimas op het gelaat. Later bleek dat de aanvaller tijdens e Het laatste optreden van Feyenoord in de vertrouw de HCS-shirts is allerminst een klapstuk geworden. Voor ruim 20.000 toe schouwers in de gure Kuip, onder wie bondscoach Ri- nus Michels, speelden de Rotterdammers tegen het behoudzuchtige FC Gro ningen één van de slecht ste wedstrijden van het sei zoen. Met 0-0 kregen beide ploegen in feite één punt te veel. Koploper Feyenoord voltooide alweer de zeven- de kwalititeiten van de trai- de wedstrijd zonder neder- ner aangeboden. Het is niet ge- laag (11 punten), het op- ebtafstaat/' p ts waar bloeiende FC Groningen Adriaanse, al vier jaar in het de vijfde (8 punten). Zuiderpark werkzaam, kan voor ROTTERDAMANP een of twee jaar bijtekenen. ROTTERPAM'ANP Binnenkort heeft hij een ge- Volgende week mag de beker- sprek met het bestuur van zijn winnaar tegen hekkc club. Graafschap revanche Doetinchem presenteert Feye noord zich al waarschijnlijk in het nieuwe tenue, met de naam van een Rotterdams verzeke ringsbedrijf. Beide partijen ho pen begin deze week overeen stemming te bereiken over een meerjarig contract. bliekslieveling Van Gobbel aan vankelijk op de bank. Het duo mocht pas in de slotfase opdra- „Het huidige elftal krijgt al mijn vertrouwen", benadrukte de oud-international zijn aver sie tegen wisselen. .Afgezien van schorsingen en blessures Wïm lansen schreef het col- ik geen wijzigingen aan- lecüeve falen van Feyenoord toe brengen." aan de Europese inspanning te gen Sion, die ook al doelpunt- De wedstrijd begon leuk. Bin- loos eindigde. „We waren niet nen tien minuten forceerde scherp genoeg", oordeelde de Feyenoord vijf hoekschoppen, interim-coach. „Dat komt vaker die zoals vaak dit seizoen geen voor in wedstrijden rond een rendement opleverden. Daarna Europees programma. Het zakte het duel naar zeer beden- beetje extra ontbrak. Meer dan één punt zat er voor ons niet kelijk niveau. Aan beide kanten overheersten de defensies. Hoe wel FC Groningen uiterst be hoedzaam speelde, kreeg de ploeg van trainer Westerhof in de eerste helft de beste kansen. Feyenoord begon met twee niet fitte spelers aan de kracht meting. Troost, de invaller van de geschorste De Wolf, kampte Van Duren schoot tegen de be- met rugklachten en Fraser had nen van doelman De Goey, last van zijn heup. Jansen hield Roossien knalde naast en Boek- de gretige en gezonde reserves weg produceerde in kansrijke tegen hekkesluiter De Kiprich (later uitgevallen met positie een afzwaaier. Bij Feye- gebroken elleboog) en pu- noord kwam alleen Fraser dicht bij een doelpunt. De Oranje kandidaat raakte in de 24ste mi nuut de binnenkant van de paal. De tweede helft was een aan fluiting voor het betaalde voet bal. Feyenoord kon niet, FC Groningen wilde niet. Beide ploegen kregen niet één uitge speelde kans. In de slotfase, ge rekt door de zware blessure bij Kiprich, was er sprake van een beschamend niet-aanvalsver- drag. De bal bleef minutenlang op de helft van Groningen, zon der veel omwentelingen. De Joegoslaaf Djurovski, na de rust ingevallen voor Zuur- man, kon evenmin voor impul sen zorgen. De wispelturige aanvaller kan volgens Westerhof nog geen volledige wedstrijd aan. Met eep aangepaste trai ning en beperkte speeltijd hoopt de medische staf het Gro ningse zorgenkind definitief van zijn slepende blessure af te hel pen. BUITENLANDS VOETBAL m De Graafschap 21 (1-0). 18. Pe- 3. 65. Clayton 2-0 (strafschop). 76. 2-1. Scheidsrechter-. Luyten. i: 3100. (De Graafschap), en Clayton (beiden De Graafschap). FC Utrecht - Aja* 2-1 (1-1). 11 Bergkamp 0 1. 32 Roest 1-1. 72 L.ndenaar 2-1. Scheids rechter: Blankenstein Gele kaart: Plugboer Utrecht). Blind en Groenendi|k loeiden Ajax). Willem II - PSV 0-2 (0-1). 38 Ellerman 0 1. 69, Kalusha 0-2. Scheidsrechter: Houben. Toeschouwers: 10.500. 5 3 17 25 - 24 13 2 5 6 9 13 - 18 12 1 3 8 5 11 - 26 (RKC) 10, 3 Mulder (FC Twente) 9, 4. Clayton PROGRAMMA: dinsdag; Fortuna - FC Den Hat EERSTE DIVISIE n 0-2. 33 De Jong 1-2. Scheidsrechter; Veendam- Zeeland 2-1 (1-1). 41 Helmond Sport - Excelsior 2-4 (2-3). 14 Tammer 0-2. 20 Tammer 0-3 45 Streppel 2-3, 90 Tammer 2-4. Merks. Toeschouwers: 2000. TOP - Telstar 1-2 (0-0). 53. ie Roode 1-2. Scheidvechter: Eindhoven - Go Ahead Eagles 0-1 (0-1). 6. Scheidsrechter: Brekelmans Toeschouwers: *3?b h Lammers EO. Jonk 2-1. 88 Scha pendonk 3-1 Scheidsrechter. Van Vliet. Toeschou wers 5005 Gele kaait Lais.na (BW Oen Bosch) SC Heracles - Emmen 1-1 (0-1). 41 De Jonge 0-1. 76. Vellen 1-1. Scheidsrechter: Schuurmans. Toe- schouwe^ 1500 Rode kaart 7^ Pahmairw (Hwa- kaart: Viereck (Heracles) en Haak (Emmen). 2 3 22 27 - 16 MUNCHEN DRA Sören Lerby heeft zijn eerste punten met Bayem München binnen. De vroegere aartsrivaal Borussia Mönchengladbach speelde zaterdag zo ontstellend zwak, dat de in een crisis verke rende topclub eindelijk weer eens ontspannen op de winst kon spelen. Met Lerby op de bank, adviseur Beckenbauer op de tribune en de 'bejaarde' Toni Schumacher in het doel liep Bayem uit naar 3-0. Eintracht Frankfurt behield de koppositie ondanks de ne derlaag op eigen terrein tegen Leverkusen (0-1), dat daarmee tot één punt naderde. VfB Stuttgart, Kaiserslautem, MSV Duisburg en Borussia Dort mund volgen op twee punten van de leider. Na vier competitienederlagen op rij, uitschakeling in de beker en de afgang in het Europa- Cupduel tegen BK Kopenhagen (2-6) volgde eindelijk een posi tief optreden. Borussia Mön chengladbach. dat jaren gele den de status van topclub al in leverde, was wel zo vriendelijk medewerking te verlenen aan de eerste aanzet tot herstel. Bayem - Bomssia was vroeger een duel waar de vonken vanaf sprongen, tegenwoordig loopt het publiek er niet meer warm Volendam wint saaie wedstrijd Volendam heeft gisteren in een bloedeloos treffen De Graaf schap met 2-1 verslagen. De Graafschap wacht nog steeds op het eerste punt in een uitwed strijd. De promovendus speelde er intussen zeven. Over het verlies bij Volendam was trainer Kistemaker zeer ver bolgen. „Ik heb me zitten erge ren en schamen. Ik vraag me af waar mijn spelers mee bezig zijn. Er was geen enkele inzet, geen agressie. Alleen tegen het einde, maar toen werd deze agressie afgestraft met een rode en gele kaart." De Graafschap begon leuk, maar het spel zakte in toen de eerste aanvallen niets oplever den. Op de openingsfase volgde een een saai heen-en-weer trappen, Het gehavende Volen dam (zes man in de zieken boeg) ontbeerde stootkracht. Volkomen onverwacht viel in de achttiende minuut de ope ningstreffer. Peters kopte raak in de rebound na een schot van Burleson: 1-0. In de tweede helft sleepte de wedstrijd zich voort Een over treding van Brandts tegen Clay ton in het strafschopgebied le verde Volendam een strafschop op, die door Clayton werd be nut: 2-0. In de slotfase kwam de spanning onverwacht terug. Koolhof profiteerde van al te lakoniek optreden in de verde diging van Volendam: 2-1. De thuisclub verstijfde. De Graaf schap kreeg de gelegenheid de gelijkmaker na te jagen en deed dat met alle middelen. In de slotminuten vloerde Trentel- man Daman hardhandig. Hij kreeg de rode kaart van scheids rechter Luyten. Smit kreeg geel toen hij zijn gram ging halen bij de scheidsrechter. De nederlaag kon hier niet mee worden voor komen. CUFERS Gijon - Coruna 1-0, Sevilla - Albacete 3-0. Athletic de Bilbao - Burgos 0-0, Valladolid - Mallorca 2-1. Cadiz - Espanol 2-1. Valencia - ROME Reuter De negen duels in de achtste speelronde van de Italiaanse competitie, waarin de duurste en beste spitsen van de wereld acteren, hebben slechts acht doelpunten opgeleverd. Drie wedstrijden eindigden in 0-0. Koploper AC Milan won in Bari met 1-0, door een doelpunt van Massaro. AC Milan en Juventus verza melden twaalf punten. Milan uit zeven wedstrijden, Juventus uit acht. De club uit Turijn won thuis de derby Genua - Sampdoria met 2-0 van Cremonese door vroege doelpunten van Carrera en Casiraghi. Juventus miste de Competitie in Kroatië van start Duitser Reuter, die zaterdag tij dens de training een kniebles sure opliep en zeker een maand is uitgeschakeld. De internatio nal wordt maandag geopereerd. Een andere Duitser, Karlheinz Riedle, nam een kwart van de hele dagproduktie voor zijn re kening. De spits van Lazio Ro ma maakte beide treffers in de uitwedstrijd tegen Verona: 0-2. Lazio staat, net als Napoli, Tori no, AS Roma en Inter op twee punten achterstand van de kop lopers. De grote wedstrijden het weekeinde bleven 0-0: Atletico Madrid 7-12 ITALIË: Ascoli - Fiorentina 0-0. Atlanata - Cag- liari 0-1, Bari - AC Milan 0-1, Genua - Sampdo- Inter - Napoli. Het laatste duel was saai, omdat de tactiek over heerste. Hearts 0-1, Glasgow Rangers Johnstone - Aberdeen 1-3, St ■1, Hamburger SV - MSV Duis- kers - Schalke 04 Eintracht 15-20 Kaisersl 15-19 Duisburg 15-18 15-18 15-18 Dortmund 15-18 Jawel, daar is hij weer Toni Schumacher, alias der Toni. De oude rot werd zaterdagmiddag door trainer Lerby opgeroepen om Bayem uit de problemen te helpen. Schumacher slaagde cum laude. foto epa BELGRADO DRA Ondanks de aanhoudende bur geroorlog is in Kroatië zondag de voetbalcompetitie voorzich tig van start gegaan. Hask Grad- janski, het voormalige Dinamo Zagreb, won de eerste en enige wedstrijd met 2-0 van Varteks, het vroegere Varazdin. Aan de nieuwe competitie doen twaalf clubs mee, verdeeld over twee' groepen van zes. voor. De 36.000 kijkers die terdag toch de moeite namen binnengehaald, zocht gefor ceerd naar revanche. En kreeg naar het Olympia-stadion te ko- die door de zwakke tegenstand, zagen een bedroevend Lerby, in samenspraak met de nieuwe adviseurs, haalde Schumacher van de bank. De doelman startte in '73 zijn loop duel met een terechte De opgefokte thuisclub, waar de paniek de afgelopen weken zo toenam dat oud-spelers als Bec kenbauer en Rummenigge als goed betaalde adviseurs werden stoom af in Turkije om daarna Bayem in de nadagen van zijn loopbaan uit de penarie te hel pen. Tegen zijn oude club had hij evengoed op de bank kun nen blijven zitten. Aanvallers zag hij, na een afwezigheid van baan bij Bomssia, ontwikkelde ruim drie jaar in de Bundesliga, zich tot international, blies met slechts sporadisch voor zich op een salaris van enkele tonnen duiken. Marseille wint met 2-0 van Le Havre eigen omgeving tegen Lens ste ken op 0-0, waardoor de achter stand op de lijstaanvoerder op liep tot twee punten. Paris Saint Germain bleef op drie punten van Marseille. De nummer drie versloeg Nimes met 2-0. ENGELAND: Arsenal - Notts County 2-0. Aston Villa - Wimbledon 2-1, Crystal Palace - Chelsea 0-0, Leeds - Oldham 1-0, Liverpool - Coventry 1-0, Manchester City - Sheffield United 3-2. Norwich City - Luton Town 1-0. Nottingham Forest - Southampton 1-3, Queen's P 14-29 Arsenal 14-28 Sheffield 14-25 Aston Villa In de Franse competitie heeft Marseille 1 tijdens de vijftiende speelronde de koppositie ver stevigd. De titelverdediger won simpel met 2-0 bij Le Havre. Naaste belager Monaco bleef in a Salzburg 2-2, St. Pölten - Rapid Wien I 17-26 Linz 17-21 17-25 AdmiraWacker 17-20 17-21 Rapid Wien 17-19 FRANKRIJK: Le Havre - Marseille 0-2. Monaco - Lens 0-0. Pans SG - N.mes 2-0. Rennes - Metz 3-1. Nancy - Nantes 3-1. Lille - Caen 1- 5 5 4 15 26 19 14 4 5 5 13 21 22 14 5 3 6 13 20 21 PROGRAMMA: woensdag AZ - Wageningen. h f'f'c R: AZ FC Den Haag 2-3 (2-2 0-1) na verlen- 15 Danen 0-1. 69. Den Tu" Schellevis (allen FC Oen LONDEN RTR Manchester United is van slag. De roemruchte Engelse club leed binnen vier dagen de tweede pijnlijke nederlaag. Sheffield Wed nesday bracht zaterdag op eigen veld de Mancunians de eerste verliespartij in de competitie toe, 3-2. Woensdag werd de beker winnaar in Europees verband door Atletico Madrid afgedroogd, 3-0. Leeds United nam in de League de koppositie van Manchester over. De nieuwe leider won dankzij een eigen doelpunt van Kil- cline met 1-0 van Oldham. Leeds heeft een voorsprong van één punt op de concurrent, maar speelde één wedstrijd meer. Manchester United ging in Sheffield op herhaling. In 1985 ver speelde de club op Hillsborough eveneens de koppositie. De plaatselijke topclub maakte destijds een einde aan een serie van vijftien wedstrijden zonder nederlaag. Manchester bleef dit keer twaalf duels ongeslagen. Zes jaar geleden eindigde de toenmalfr ge lijstaanvoerder uiteindelijk als vierde. De verrassende nederlaag hadden de.bezoekers aan zichzelf te wijten. Na de rust werd een voorsprong van 2-1 uit handen ge geven. Hirst had namens de thuisploeg de score geopend. Mc- Clair leek met twee treffers binnen vijf minuten de wedstrijd een andere wending te geven, maar in de tweede helft trok Sheffield het duel alsnog naar zich toe. Sochaux 2-0. Marseille 15-22 Monaco 15-20 e 1-1, Lyon - Toulouse St. Etienne 0-2, Toulon - 15-17 15-17 15-16 ZWITSERLAND: Aarau - Wett.ngen 2-0. X Neuchatel - Luzern 1-1, St. Gallen - Y De kritiek op Johan Cruijff is in Barcelona in recordtijd ver stomd. De Nederlandse coach kan zich na de succesvol verlo pen week van de waarheid weer op straat vertonen. De lands kampioen, slecht gestart in de competitie, sloot zaterdag het zware drieluik af met een kleine overwinning (1-0, doelpunt van Stoichkov) op koploper Atletico Madrid, dat in stadion Nou Camp de eerste verliespunten incasseerde. Eerder hield Bar celona aartsrivaal Real Madrid op eigen grond op 1-1 en werd Kaiserslautem in Europees ver band met 2-0 verslagen. Bar celona gaf de Spaanse competi tie voor 75.000 toeschouwers en liefst 800 veiligheidsagenten een nieuwe impuls. De achterstand op de tot zaterdag ongenaakba re lijstaanvoerder werd tot vijf punten teruggebracht. Real Ma drid profiteerde van de misstap van de stadgenoot. Met een ro yale zege van 3-0 op Logrones klom de nog ongeslagen ploeg van trainer Antic naar de top van de ranglijst. De doelpunten van de Koninklijke kwamen op naam van Hierro (twee) en Luis Enrique. Atletico Madrid begon vol vertrouwen aan de topper. De club van voorzitter Gil had in de voorgaande vijf wedstrijden in Nou Camp niet verloren van Barcelona. Met de völle twaalf punten en een doelsaldo van 12-1 betrad Atletico de arena. De bezoekers konden de fraaie cijfers niet waarmaken. Barcelona was in alle linies de betere ploeg. De Nederlands ge tinte formatie verzuimde echter opnieuw een serie kansen te verzilveren. Slechts Stoichkov trof doel. De Bulgaaree aanval ler scoorde in de 38ste minuut uit een voorzet van Beguiristain. Koeman speelde bij de thuis ploeg een solide wedstrijd. Wit- schge begon op de bank. De oud-Ajacied viel in de 74ste mi nuut in voor Beguiristain, tegen Kaiserslautem met beide tref fers de gevierde man. „We hebben onze beste wed strijd van meende Koeman. „Als we alle kansen hadden benut, was de nederlaag voor Atletico bescha mend geworden. We hadden minimaal met 3-0 moeten win nen. Het resultaat is echter be vredigend. We hebben in de af gelopen week veel zelfvertrou wen opgedaan." Cruijff maakte na afloop een ontspannen indruk. „We heb ben zowel tegen Real als ti Atletico uitstekend merkte de coach op. „We heb ben in die wedstrijden jammer genoeg slechts twee keer ge scoord. Gezien het aantal kan sen waren twaalf doelpunten mogelijk geweest. Barcelona telt op alle fronten weer mee." 2-1. Bakirkoy - Sanyer 1-2. Konya - Genclerbirligi 8-15 BELGIE: Olympic Charleroi - KV Mechelen 0-3,

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 14