Sport Bax blijft volgen Kritische biografie Samaranch Moeten we u de voordelen van stuurbekrachtiging nog uitleggen? H.A.I. B.V. Donderdag 24 oktober 1991 Eindredactie: HANS SONDERS Vormgeving: RON VAN HAASTREGT NIEUWSLIJN Raas handhaaft Kokkelkoren en Poels LEIDEN - Martien Kokkelkoren heeft vlak voor zijn vakantie als nog een contract getekend bij de Buckler-wielerploeg. Behalve de 22-jarige Noordwijkerhouter liet ploegleider Jan Raas gister middag ook Toine Poels (28) weten dat hij voor één jaar kan blij ven. Enkele weken geleden had de Zeeuw het tweetal laten we ten dat de verbintenis niet verlengd zou worden, omdat het budget geen ruimte bood. Tegelijkertijd beloofde hij dat indien de aankoop van een ronderenner zou mislukken, alsnog een plaats ingeruimd zou worden. Raas deed de laatste weken ver geefse pogingen om onder anderen Tony Rominger te contrac teren. De Zwitser koos voor de peseta's van het Spaanse Clas. Buckler heeft zijn formatie voor het volgend seizoen nu rond. WSB - UVS voor districtsbeker LEIDEN - In de strijd om de districtsbeker zijn voor een tussen- ronde derdeklasser WSB en eersteklasser UVS aan elkaar gekop peld. Voorts moet Quick Boys het opnemen bij de Haagse zater dagderdeklasser Die Haghe. Noordwijk ten slotte speelt tegen zondag-tweedeklasser Quick, eveneens in Den Haag. De wed strijden worden gespeeld in het weekeinde van 16/17 november. Leidse meisjes winnen LEIDEN - Het Leidse meisjeselftal onder vijftien jaar heeft gister avond in het kader van Jeugdplan Nederland van Amsterdam gewonnen: 1 -3. Het was de eerste wedstrijd in de poule. Milena Hougardy (w Amsterdam) opende op het veld van VDO in Uithoorn in de eerste helft wel de score (1-0), maar Faby Vriesekoop van Docos tekende nog voor rust voor de gelijkma ker. Natasja Sasburg (De Sleutels) via een Amsterdams been, en Julia Bras (Ter Leede) bepaalden na de hervatting de eindstand voor Leiden op 1-3. Job Bavelaar krijgt zijn revanche De finale was een herhaling van de week daarvoor, alleen heette de winnaar nu anders. Job Bavelaar, de vorige keer nog verlie zend finalist, kreeg zijn revanche. Hij bleef dit keer Marcel Tulen met 2-1 de baas in de eindstrijd van de tweede ronde om het open snookerkampioenschap van Warmond. Door dit resultaat voeren beide kemphanen de ranglijst aan met 22 punten. Bavelaar had het niet eenvoudig. Hij stapte de finale binnen na een benauwde zege op Richard Tegelaar, terwijl Tulen Mark Dencker onder de duim hield (2-0). Tulen verloor hierop wel de finale, maar hij kon troost putten uit de hoogste break van het toernooi: 38. Ook Tom Perry pikte nog een prijsie mee. Hij ver sloeg Donny Hoberg in de eindstrijd van de verliezersronde 2-1. Bax heeft de aansluiting met de koppositie behouden, 't Top licht werd met 2-1 beentje ge licht. McDonald's stond gister avond na een een boeiend duel tegen koploper JSB met lege handen: 3-4. Overige uitslagen: Alter Boys - Coal 1-0, Arwiko - Noordegraaf 1-4. Het gerucht gaat overigens dat Arwiko zich terug wil trekken uit die tweede divisie. In de hoofdklasse kon den twee teams hun eerste zege noteren. THB Boys (4-2 tegen Eigenbrood) en ACS (0-5 op Lugdunum). Bram's Snackbar verloor met 7-6 van koploper Boerenburg. Stoof ging met 2-0 de boot in tegen Wally Sport. Sleutels trok verrassend met 4-3 tegen ROAC '79 aan het korste eind. 't Toplicht - Bax 1-2 Ook dit duel zal de boeken in gaan als een draak van een wedstrijd. Dit keer was het niet zozeer de schuld van de Voor- houters, maar van de Dordtena- ren. Een zeer defensief optre dend Toplicht kwam eigenlijk met maar één doel naar de sporthal en dat was de score zo laag mogelijk houden. Toch kwam Bax op achterstand. Al na twee minuten was het raak. Na een schermutseling in het Voorhouts doelgebied was doel man Rob van Dijk het spoor bijster (1-0). Na deze treffer was het eigenlijk alleen Bax dat aan voetballen toekwam. In de 16de minuut was het de sterk spelen de Hennie Koet die een verde- digingsfout afstrafte en zijn ploeg langszij bracht (1-1). Nog geen drie minuten later was het Hennie Koet die Rick van Dijk in stelling bracht Hij wist wel raad met dit buitenkansje en le pelde het leder langs de radelo ze keeper (1-2). Ook met twee-minuten-uit sluitingen van Jan Homan en Arthur van Orssagen bleef Bax tegen het kwaliteitsarme Top licht met gemak op de been. En omdat beide teams niet "meer aan scoren toekwamen was een logische 1-2 het gevolg. McDonald's - JSB 3-4 Dit duel boeide van begin tot eind. Vooral omdat het Leidse team vooraf met een nederlaag rekening hield omdat zij zonder wissels opereerde. Toch hadden zij de veerkracht om elke keer terug in de wedstrijd te komen. Al na amper drie minuten liet Fred van Vloten doelman Paul Goulmy de gang naar het net maken (0-1). Hans van Marwijk zette tien minuten later beide teams weer op gelijke voet. Via een schot van de zijkant liet hij de Dordtse doelman kansloos (1-1). Prompt was het ex-ntematio- nal Ad Stam (hij was de gevaar lijkste man bij de Jan Schouten Boys) die zijn eerste treffer aan tekende (1-2). Nog geen minuut later scoorde Ronald van den Hoogen via een wonderschone lob (2-2). Een stand waarmee beide teams gingen rusten. Ook na de hervatting was de wedstrijd nauwelijks bezig of McDonald's werd op achter stand gezet. Na een vloeiende combinatie was het Johan Ver sluis die doelpuntte (2-3), maar het was opnieuw Ronald van den Hoogen die op aangeven van Herman van Marwijk doel treffend scoorde (3-3). Toch moesten de Leidenaren buigen. In de slotfase was het Ad Stam die sjorrend en trekkend alsnog de twee punten in Dordrecht hield (3-4). Astrid van der Knaap, de hoogst genoteerde Neder landse speelster (23ste) op de wereldranglijst en onlangs uitgeroepen tot beste speelster van het sei zoen, was gisteren te gast bij badmintonvereniging Drive in een goed bezette sporthal van het Vliet- land College in Leiden. Deze dub viert dit jaar haar eerste lustrum en de eerste activiteit was een gast- tralning van Van der Knaap. De badmintonster, die een grote kans heeft om volgend jaar naar de Olympische Spelen in Barcelona te worden uitge zonden, speelde tevens enkele partijen tegen leden van Drive. De avond was een groot succes getuige de uitroep van een speler: „Spelen tegen de top van Neder1and...dat ik dat nog een keer kon doen, nad ik nooit gedacht" FOTO LOEK ZUYDERDUIN BARCELONA AFP Negen maanden voor het begin van de Olympische Spelen van Barcelona is in Spanje een wei nig vleiende en hier en daar zelfs uiterst kritische levensbe schrijving van IOC-voorzitter Juan Antonio Samaranch ver schenen. In de biografie, geti teld „Leven en wonderen van Juan Antonio Samaranch" van de Spaanse journalisten Jaime Boix en Arcadio Espada komt het Franquistische verleden van de hoofdfiguur aan de orde. Sa maranch, die zijn politieke car rière onder het Franco-bewind begon als voorzitter van de pro vinciale vergadering van Bar celona (Diputation) was welis waar geen lid van van de falan- ge, maar hing volgens de twee auteurs wel degelijk de Franco- ideologie aan. Dat zou zijn overstap naar het Spaans am bassadeurschap in Moskou tij dens de overgangsperiode naar de democratie hebben verge makkelijkt. JanSiemerink uitgeschakeld STOCKHOLM» Jan Siemerink is in de tweede ronde van het internationale tennistoernooi in Stockholm uitgeschakeld. De Rijnsburger verloor in drie sets van de Zwit ser Hlasek: 4-6, 7-6, 7-6. Vorige week in Wenen hield Sierfierink dezelfde tegenstander er nog gemakkelijk onder. Natuurlijk niet. Maar uw baas misschien wel. Want er zijn nog altijd opdrachtgevers die hun chauffeurs op pad sturen met een bestelwagen zonder stuurbekrachtiging. Wij van Mitsubishi trekken ons dat zwaar aan. Als geen ander kennen wjj immers de specifieke wensen van iedere be stelwagenchauffeur. Vandaar dat wij al onze L300-bestelwagens standaard hebben voorzien van stuurbekrachtiging. Hiermee laat de L300 zich moeiteloos file-parkerpn, neemt met gemak de scherpste bochtjes voor- en achteruit en gaat geen slalom uit de weg. Kortom, stuurgemak waar u als full-time chauffeur alle recht op heeft. Natuurlijk heeft de L300 ook standaard een Se deur en, dieseluitvoering, standaard een 2.5 Jiter motor. De Mitsu bishi L300 is al verkrijgbaar vanaf f 19.595,- Redenen voldoende om de L300 eens uitvoerig te testen. U bent van harte welkom. En uw baas natuurlijk ook. Mitsubishi komt standaard als beste uit de bus. OFF. MITSUBISHI-DEALER VOOR LEIDEN, LEIDERDORP E.O. Automobielbedrijf OUDSHOORN B.V. Touwbaan 5, Leiderdorp. Tel.: 071-410141 DE NIEUWE CHRYSLER VOYAGER Het grote nieuws van vandaag vindt z'n oorsprong in 1984, met de introductie van de Chrysler Voyager. De eeiste auto met ruimte voor 7 vol wassenen en hetcomfort van een personenauto. Een nieuwe stijl van autorijden. Dat idee sloeg zó aan, dat u dagelijks Chiyslers Voyager tegenkomt, in Nederland de meest verkochte MPV. Collega fabri kanten zagen snel de waarde van ons idee in. Ze kwamen met futuristische modellen. Die 'space' gaat echter ten koste van ruimte. Kennelijk zijn we de enigen die de Chrysler Voyager kunnen verbeteren. Dat hebben we dus gedaan. Het resultaat is de nieuwe Chrysler Voyager met een meer .gestroomlijnde vorm geving Het interieur is volledig vernieuwd, terwijl voor zieningen als stuurbekrachtiging en centrale portieivergrendeling gebleven zijn. Ook de luimte hebben we intact gelaten. En de vrijheid om die ruimte zelf i n te delen met de2 achterbanken die u eenvoudig kunt ver schuiven, neerklappen en verwijderen. Is al die luimte nog onvoldoende, dan is er nóg een nieuwtje; de Chrysler Grand Voyager, die liefst 37 cm. langer is en 52 extra bagage ruimte biedt. De Grand Voyager heeft de nieuwe 3,3 liter V6-motor, met net als de vertrouwde 3,0 liter V6-motor, een 4-traps auto maat en, desgewenst ABS. Het nieuwe topmodel is de Chrysler Voyager All Wheel Drive. De perma nente vierwielaandrijving en de 3,3 liter V6-motor zorgen dat u verder kunt waar anderen afhaken. U kunt hem èn de ande re nieuwe Chryslers Voyager nu komen bekijken. Of beter: maak een proefrit fö CHRYSLER Floralaan 2, 2231 ZV Rijnsburg. Telefoon 01718 - 2 92 24. Openingstijden: maandag t/m vrijdag 8.30 -17.45 uur. Zaterdag 10.00 -16.00 uur. Do Chrysler Voyage- 's al leverbaar vanaf f 48 490,- <gri|s kenteken f 38 995.-) Afgebeeld de Chrysler Voyager 3 Oi V6 LE. Prijzen af importeur, ind. BTW, exd afleveringskosten. Wijzigingen voorbehouden.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 24