Sport Pet PSV krijgt wat het wil Ervaren spelers laten FC Utrecht in de steek Uitgangspositie is goed voor Barcelona 'Robson en Arnesen zijn stomkoppen' Bij ons Is een Keukenadvies géén Opgeklopt verhaal. Donderdag 24 oktober 1991 TIM BROUWER DE K M WANROOY ROB VAN DER ZANDEN 23 DEN HAAG» Het vergaat Barcelona goed in de week van de waarheid. Na de 1-1 in de competitie bij Real Madrid, won de Catalaanse club van trainer Cruijff, Koeman en Witschge, gisteren met 2-0 van de Duitse kampioen Kaiserslau- tern. Verrassend in de eerste wed strijd van de tweede ronde in het Europese toernooi van de landskampioenen was de ne derlaag van Sampdoria bij Hon- ved Budapest (2-1). De finalist van afgelopen seizoen Olympi- que Marseille won, na een voor sprong van 3-0, met 3-2 van Barcelona en Panathinaikos, dat Göteborg met 2-0 versloeg, verwierven zich in feite de beste uitgangspositie voor de winstgevende kwartfi nales, als de clubs voor het eerst in twee groepen van vier wor den verdeeld. De deelnemers zijn verzekerd van miljoenen aan inkomsten bij de drie thuis duels en door de tv-rechten. Buitenlanders Barcelona, dat in Europees ver band met het viertal buitenlan ders Stojtskov, Koeman, Wit schge en Laudrup mag spelen en dat ook deed, voerde de druk gaandeweg op. Vlak voor de rust maakte de Bask Beguiris- tain 1-0, nadat doelman Ehr mann een schot van Witschge had losgelaten. Beguiristain be paalde acht minuten na de pau ze de eindstand op 2-0. Bakero kopte nog op de lat. Kaiserslau- tem kreeg één geweldige kans: Hoffmann passeerde doelman Zubizarreta, maar schoof de bal naast het lege doel. Sampdoria kwam in de Hon gaarse hoofdstad Budapest met 1-0 achter door Pisont. De oude Braziliaan Cerezo maakte vier minuten later gelijk, maar de re cord-kampioen won deson danks. Cservenkai scoorde. Scheidsrechter Uilenberg gaf Honved-dloelman Tarlosi vijf minuten voor het einde de rode kaart, maar voor Sampdoria was de tijd te kort voor de ge lijkmaker. Olympique Marseille stond na een uur met 3-0 voor door doelpunten van Waddie en Pa pin (2), die hersteld was van de lichte hersenschudding die hij afgelopen weekeinde opliep toen hij een bierfles op het hoofd laeeg. Voor Papin de doelpunten 28 en 29 in Euro pees verband. Het hadden er dertig kunnen zijn wanneer hij voor de rust geen penalty had gemist. Vrabec en Kukleta, bei den uit een strafschop, zorgden er voor dat de terugwedstrijd in Praag nog een spannende aan gelegenheid kan worden. Inval ler Kukleta nam de tweede strafschop, omdat Vrabec in middels was vervangen. Bekerhouder Rode Ster Bel grado had 'thuis' moeite met Apollon Limassol uit Cyprus, dat eerder Universitatea Craio va uitschakelde: 3-1, na 1-1 bij rust. Rode Ster speelde, vanwe ge de politieke onrust in Joego slavië, in de Hongaarse stad Szeged. Slechts 1500 toeschou wers zagen Pancev de score na een kwartier openen. Limassol kwam vijf minuten voor de pau ze gelijk door Ptak. Rode Ster nam pas in de laatste twintig minuten afstand, dank zij Lukic en Savicevic. Bröndby, dat vorig seizoen verraste door in het UEFA-be- kertoernooi door te dringen tot de halve eindstrijd, presteert ook bij de landskampioenen. De ploeg van trainer Morten 01- sen speelde 1-1 bij Dinamo Kiev, dat nog onder de vlag van de Sovjetunie uitkomt, maar in de toekomst misschien voor de Oekraïne. Nielsen bracht Bröndby al na 12 minuten aan de leiding. De gelijkmaker was van Salenko en viel in de 77ste minuut uit een strafschop. De Griekse kampioen Panathinaikos won voor 60.000 toeschouwers in Athene met 2-0 van 1FK Göteborg, dat onlangs de Zweedse titel prolongeerde. International Saravakos, met wie Oranje begin december te maken krijgt, en Marangos scoorden. Romario haalt fel uit De uitgangspositie voor de return is niet eens zo beroerd; Anderlecht scoorde tenminste niet. In Brussel heeft PSV nog een groot voordeel: de ploeg van Robson speelt dan weer met een sterke, ambitieuze, fitte spits. zijn. „Dat hoop ik, want die kan er niks van. Hebben ze die van de straat gehaald of zo?" EINDHOVEN HENRI VAN DER STEEN GPD-VERSLAGGEVER De gisteren geschorste Wim Kieft werd tegen Anderlecht ernstig gemist. PSV kwam meer te kort, een deugdelijk tactisch plan vooral. Bobby Robson mag het worden aangerekend dat zijn ploeg nauwelijks een uitge speelde kans kreeg. De 0-0 was ook daarom volmaakt logisch. Zoals gevreesd koos Robson liever voor de 'zekerheid' van een extra verdediger dan voor een vierde aanvaller, van wie hij toch al ruim een seizoen ge bruik maakt. Dit seizoen, met een fantastische Kieft voorin, heeft dat tot swingend én win nend voetbal geleid. Gisteren was er ineens sprake van een stramme, bange ploeg die de vorm volledig kwijt was. Vastgesteld moet worden dat Anderlecht niet een elftal is waarvan PSV niet kan winnen en dat Robson het dus verkeerd heeft gezien. Vorige week, na het bespioneren van Anderlecht tegen Waregem, zei hij te hopen dat de toen zwakke Verheijen ook tegen PSV van de partij zou Beletten Verheijen deed inderdaad mee, vooral om Jan Heintze het spe len te beletten. Daarin slaagde de zoon van oud-international Jan volledig. Het gevolg was dat de linkerkant van PSV nauwe lijks gevaar produceerde. Net als de lijn op rechts trouwens. Daar ontbrak Vanenburg en was Van Aerle opgedragen De- giyse niet uit het oog te verlie zen. Aanvallend moest het daar om van De Jong komen, die echter hooguit geschikt is een tegenstander te bewaken. Een ernstig manco in het spel van PSV was bovendien het spel van Popescu, die nauwelijks iets durfde te ondernemen. Cruciaal in de wedstrijd was wellicht de blessure die Roma rio na 35 minuten dwong tot opgeven. Dat was althans de of ficiële versie. Oud-international Piet Keizer, die in de voetballerij de weg weet, wist in de rust echter al te vertellen wat er wer kelijk aan de hand was. „Toen ik hoorde wat hij in Sport Inter national had verteld, ben ik hem eens gaan volgen. Je kon het zien aankomen. Hij was fit, had de wedstrijd rustig kunnen uitspelen. Die overtreding op hem leek me niet echt ernstig. Maar zo'n blessure past natuur lijk perfect in het verhaal. Ro mario is hier weg, dat is zeker." In het eerste half uur was Ro mario zes keer aan de bal, het geen drie keer tot een min of meer gevaarlijke situatie leidde. Met een tikje van De Wolf op Romario's linkerenkel was het afgelopen. De overtreding leek er echter geen die tot opgeven dwong. Robson haalde er na de wedstrijd zijn schouders over op. „Ik weet het niet, vraag het de dokter. Hij is in het zieken huis geweest, zijn enkel is voor alle zekerheid in het gips gezet, maar hij had niet eens een zwelling. Normaal heb je een dikke enkel als je zo hard bent geraakt dat je moet uitvallen." Met het vertrek van Romario had PSV nauwelijks nog een vooruitzicht op een doelpunt. Dat was ook niet de eerste zorg. De prioriteit lag bij het voorko men van een Anderlecht-doel- punt. Aad de Mos: „Daarom is dit een matig resultaat voor ons. Aan de speelwijze van PSV kon je zien dat de ploeg tevreden was met 0-0. PSV speelde angstig, maar ik kan dat begrij pen." Dof De wedstrijd was door deze a- sportieve uitgangspunten nogal dof. Na een uur matig en voor zichtig spel, waarbij Anderlecht nog de beste combinaties liet zien, ging de ploeg van De Mos zelfs op zoek naar een goal. Ver heijen was een keer gevaarlijk en Van Breukelen haalde een door Popescu van richting ver anderd schot van Boffin uit de kruising. PSV is met elk ander gelijk spel dan 0-0 straks gekwalifi ceerd, maar bij verlies zal de wedstrijd van gisteren nog vaak worden aangehaald. Robson zei Bosman in de opstelling te heb ben verwacht, maar ook in dat geval zou PSV behoudend heb ben gespeeld. „We hadden kun nen spelen zoals tegen Ajax, maar een tegengoal in een in ternationale wedstrijd is heel belangrijk. Dat risico wilde ik niet nemen." Hij gaf het thuisvoordeel dus liever weg. „Omdat ik er op re kende dat we in Brussel Roma rio en Kieft weer samen voorin hebben. En zelfs misschien Va nenburg. Dat heb ik natuurlijk meegewogen." Als PSV begin volgend jaar Bob by Robson verlenging van zijn contract aanbiedt, is Romario weg. Dat zegt de Braziliaan in een opzienbarend interview met het vandaag verschijnende maandblad Sport International. De PSV-spits haalt in het ge sprek hard uit naar PSV, met name naar Bobby Robson en diens assistent Frank Arnesen. Zo hard zelfs, dat het onwaar schijnlijk lijkt dat er op de mo gelijke contract-verlenging van Robson gewacht hoeft te wor den: de altijd verwachte breuk tussen Romario en PSV lijkt nu wel definitief. Romario zegt in het interview dat het moment tijdens PSV- Besiktas, toen hij werd gewis seld, een breekpunt is geweest. De Braziliaan stapte toen kwaad het veld af, zeer afkeurende ge baren makend naar de Eindho- vense bank. „Wat ik heb gedaan is voor mijn gevoel wel correct. Iedere- persoon heeft zijn ma nieren om zijn emoties te to nen. Ik ben direct en eerlijk. Ook al is het niet toegestaan, als ik morgen op dezelfde manier gewisseld word. doe ik precies hetzelfde. Ik ben niet trots op wat ik deed, maar op dat mo ment had ik er zin in. Ik betaal mijn boete, maar een schorsing, dat is belachelijk. Mijn mede spelers hebben er niets van ge zegd. Ze zeggen nooit wat tegen me. Ze vragen ook nooit hoe het met me gaat, nooit." Het zijn echter vooral Robson en Arnesen die moeten oppas sen, volgens Romario. „Ik heb twee keer op het punt gestaan op te stappen. Ik kan echt ge woon stoppen. Dat gezeik met boetes en schorsingen word ik een keer beu. Het moment? Dat kan morgen zijn. Of volgende week. Als de trainers zo door gaan, ben ik weg." Romario's commentaar op Robson heeft steeds weer de vermaledijde wissel tegen Be- siktas als uitgangspunt. „Dezelf de trainer die me eerst al die complimenten gaf, die flikt me dat geintje tegen Besiktas. On begrijpelijk! Ik noem dat vies en gemeen, incorrect. Iedereen wist, dat als PSV vorig seizoen geen kampioen zou worden, hij- weg moest. Robson, pfft, bye bye. Daarom pepte hij me op. Zonder mij ging het niet, dat zei Robson me. Nu heeft hij een fout gemaakt door me dit te flikken. Nu ik hem nodig heb, laat hij me vallen. Daarom was ik zo kwaad tegen Besiktas." De spits, die ook nog onthult dat hij zijn boetes niet altijd be taalt, pakt ook Arnesen aan. „Arnesen draagt ook verant woordelijkheid voor wat er ge beurt. Ik denk dat Arnesen de laatste tijd nummer 1 is in de technische staf. Robson leest al leen nog de opstelling voor, voor de rest praat Frankie. Als persoon heb ik nog steeds goed contact met hem. als trainer een stuk minder. Hij is zeer in zijn nadeel veranderd. Hij pakt altijd mij aan. Alles wat hij doet is tegen mij gericht." Hij vindt de voetballerij 'een vieze wereld'. Arnesen zoekt hem, Robson laat hem vallen. „Stomkoppen zijn het", zegt Romario. „Als Robson na dit seizoen bijtekent, ben ik vrijwel zeker weg, ook al loopt mijn contract dan nog vier jaar door." Van de spelers op wie Romario iets tegen heeft, wordt alleen Koeman met name ge noemd. Stijl De leiding van PSV zal Romario vandaag nogmaals aan het woord laten. Manager Kees Ploegsma accepteert de kritiek van Romario op Robson in SI in elk geval niet. „Dat kun je niet accepteren, als je trainer publie kelijk wordt beschadigd. We zullen eerst het verhaal lezen en met Romario praten." Bobby Robson zelf hoorde gisteravond laat de vertaling van het artikel glimlachend aan. „Ik speel het spel niet dat hij speelt. Daar heb ik te veel stijl voor. leder weldenkend mens hoeft het verhaal maar te lezen om te weten waarom ik er niets aan toe te voegen heb." Fafié: 'Zoiets mag natuurlijk niet gebeuren GPD-VERSLAGGEVER FC Utrecht zou de centen voor I de return tegen Real Madrid be ter op zak kunnen houden. De ploeg heeft na het kansloze ver lies (1-3) van gisteravond niets meer in de Spaanse metropool te zoeken en kan zich weer vol ledig gaan richten op de com petitie. Te beginnen zondag middag tegen Ajax. Het is voor trainer Ab Fafié te hopen dat het elftal dan de kater heeft ver werkt en dat de verdediging wat beter op dreef is dan gister avond. Het waren uitgerekend de routiniers in het elftal, die FC Utrecht in de tweede seance van het UEFA Cup-toernooi in de steek lieten. Doelman Jan- Willem van Ede klungelde bij de eerste twee Madrileense treffers, bij de derde solliciteerde Verrips met succes naar de poedelprijs. Real Madrid had vanaf dat mo ment geen kind meer aan FC Utrecht en speelde de resteren de 25 minuten op z'n slofjes uit. Het resultaat viel Fafié rauw op het dak en stond haaks op de ferme taal die hij twee dagen eerder nog had uitgesproken. FC Utrecht zou zich niet latén afslachten, maar werd op het offerblok gelegd door de meest ervaren spelers in de ploeg. Herman Verrips, met z'n 29 jaar de op twee na oudste speler van het elftal, stond stijf van de ze nuwen en leverde vrijwel elke bal in bij de tegenstander. Net als Marcel Liesdek, die maar weinig goeds deed in zijn rol als vrije verdediger. Strijdlust FC Utrecht is een mengelmoes van fysieke kracht, strijdlust en karakter en weinig voetbalver nuft. Desondanks bleef de vroeg storende vechtmachine in de eerste helft keurig op de been. Na twintig minuten kwam het team zelfs op voorsprong. Wie anders dan Wlodi Smolarek, de bijna versleten Poolse veteraan, stond aan het eind van de aan voerlijn Liesdek-Bijl-Plugboer en mocht de bal ongehinderd in de hoek prikken. Eerder scoorde Smolarek al twee keer tegen Sturm Graz. De treffer van gisteravond was het eerste en meteen het laatste wapenfeit van de Pool. Hij keerde na de rust niet meer terug, ondanks de verdovende spuit en een bandage die de pijn van een daags tevoren op gelopen rugblessure hadden moeten verzachten. Die klap kwam voor FC Utrecht heel wat harder aan dan de mokerslag van Robert Prosinecki. Op slag van rust duwde De Koek een el leboog in de zij van Butragueno, die tot dan amper in het stuk was voorgekomen. De snelle verdediger hield er geel aan over en Real Madrid de gelijk maker. „De muur stond perfect en Van Ede stond in de goede hoek", merkte Fafié naderhand bedremmeld op. Natuurlijk was het een fout van de keeper. Niet een van het kaliber zoals Menzo die maakte, maar wel een met grote gevolgen. „Hij viel op psychologisch zeer ongelukkig moment", hanteerde Fafié een aloude voetbalwijsheid. Het was volgens hem de spelers ook aan te zien. „In de kleedkamer reali seerden zij zich prompt dat die treffer dubbel zou tellen. De ka- Het was de ploeg in de twee de helft aan te zien. Het heilige vuur was verdwenen, ondanks de bewering van Fafié na afloop dat hij het elftal weer aardig op de rails had gekregen. Dat gold pas na zo'n minuut of tien en vooral dank zij Pieter Bijl, die als een der weinigen een prima tweede helft speelde. Een mis lukte ingreep van De Koek op een dieptepass van Prosinecki- vervanger Gordillo verknoeide echter alles. Tot overmaat van ramp kwam Van Ede onnodig uit z'n kooi en kopte Robert Roest, met in zijn rug Butrague no, de bal in het lege doel. „De amateuristische manier waarop dat doelpunt ontstond, was dodelijk voor ons", foeterde Fafié. De derde, van Francisco Villaroya, zie je doorgaans ook alleen op amateurvelden en kwam voor een niet gering deel op het conto van Verrips. Drie tegentreffers op een avond, het stak Fafié zichtbaar. „Zoiets mag niet gebeuren, daar heeft Utrecht een te goede verdedi ging voor." Behalve dan gister avond. Hoffelijk Net zo opmerkelijk als de de fensieve misère was het bijna hoffelijke gedrag van beide teams. FC Utrecht zat de Ma- drilenen, tenminste in de eerste helft, behoorlijk fel op de huid, maar bezondigde zich nimmer aan grof of gemeen spel. Het aantal bestrafte overtredingen liep daarmee parallel: 16 tegen slechts negen van Real Madrid. Het hoeft dus niet altijd moord en doodslag te zijn, hoe groot de belangen in het Europa Cup voetbal tegenwoordig ook zijn. De thuisnederlaag van FC Utrecht, de eerste sinds 2 sep tember vorig jaar tegen Heeren veen, bezorgt Real Madrid over dagen al op voorhand vrije avond. Hoe hoffelijk Het kwaad is reeds geschied. Jan-Willem van Ede en Robert Roest (6) rest niets anders dan elkaar te troosten. Door een blunder van de doelman is Real op 1 -2 gekomen. foto anp Radomir Antic zich ook opstel- Het enige minpunt voor de voor Leo Beenhakker. Zolang de. „We zullen die wedstrijd se- Joegoslaaf was de liesblessure Real Madrid blijft winnen, zal rieus benaderen, omdat je altijd die bij Prosinecki weer de kop de bij Ajax weggelopen coach respect voor de tegenstander had opgestoken. De revalidatie- voorlopig nog even op een moet hebben." training is misschien een klus houtje moeten bijten. Hel gaat om uw manier van koken, uw stijl van leven en uw ideeën over wat mooi en praktisch is. Op die basis ontwerpen wij uw SieMatic keuken In 14 prijsklassen Bezoek onze showroom I U krijgt het dikke SieMatic\ keukenideeënboek gratis mee naar huis. SieMatic 't Liefst een SieMatic. SieMatic Keukencenter Leiderdorp Meubelplein 9, Leiderdorp, tel. 071-412615 0' etage Mtjnders Meubelen) Optnttptipton mo 000030.® t/m»n, 9-30T730.WI W17 00 uur do own)koofXMxvi

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 23