?smct>6 FSïfïïST Sport Kasparov geeft jeugd schaakles oniute» van Muijen Drillen Leest" Spaar handen vol geld in onze sensationele opruimings-aktie. De keuze is enorm, ook in merkmonturen. Zie onze étalage. Feyenoord arriveert pas heel laat in Sion Dinsdag 22 oktober 1991 Redactie: 071-161100 Eindredactie: PAUL DE TOMBE Vormgeving: RON VAN HAASTREGT GARI KASPAROV(foto links): 'verplichte' winst. foto archief EUROPA CUP-AVON TUUR kan Feyenoord miljoenen opleveren, schat penningmeester Jo- rien van den Herik. NIEUWSLIJN Uitdaagster Xie Jun houdt voorsprong MANILA De Chinese uitdaagster Xie Jun heeft de leiding in de tweekamp om het wereldkampioenschap schaken voor vrouwen behouden. De twaalfde partij tegen wereldkampioene MajaTsji- boerdanidze uit de Sovjetunie eindigde gisteren in Manila na 33 zetten in remise. De twintig-jarige schaakster uit Beijing heeft de leiding met 6,5-5,5. De tweekamp omvat maximaal zestien par tijen. Puck doodt ijshockeyer MONTREAL - Bij een ijshockeywedstrijd voor junioren in Mon treal is de 16-jarige doelman speler Stephane Harvey om het le ven gekomen toen hij in de hals door de puck werd getroffen. Hij droeg de verplichte beschermingsattributen. Gari Kasparov heeft niet veel op met de jongste schaaklichting. De 28-jarige wereld kampioen noemde onlangs aanstormende schaaktalenten als Gata Kamski en de Fransman Lautier computers, die geen partijen van vlees en bloed kunnen spelen. Kas parov vindt, dat ze te veel in de watten worden gelegd en schromelijk worden over schat. ixooöet lz0eKeo OOP^00' SPÖT* DAMESMONTUREN Prachtige modellen van bekende merken. Enkele prijzen: vanf 98,-nu voor49,- van f118,-nu voor... 59,- van f 140,-nu voor70,- vanf 160,-nu voor... 80,- van f 240,-nu voor120,- HERENMONTUREN Kwaliteitsmonturen met prima pasvorm. Enkele prijzen: vanf 98,-nu voor49,- van f124,-nu voor... 62,- vanf 150,-nu voor... 75,- van f180,-nu voor... 90,- van f 220,-nu voor110,- ZONNEBRILLEN Opticienskwaliteit. Mooie modellen Enkele prijzen: van f 28,- nu voor vanf 36,- nu voor... vanf 52,- nu voor... vanf 68,- nu voor... vanf 78,- nu voor... 14,- 18,- 26,- 34,- 39,- U kunt Uw brilmontuur ook reserveren! Bent U nog niet in het bezit van een nieuw brilvoorschrift, dan kunt U toch profiteren. U koopt dan nu het gekozen model voor de halve prijs en als U straks het nieuwe brilrecept hebt, maken wij Uw bril gereed. Hooigracht 54 - Tel. 071 - 22.46.17 - LEIDEN leen Short de kaaij van had. Toen ook de monarch er zich mee ging bemoeien, ontplofte de toch al wankele stelling van Timman, die met anderhalf punt naar de onderste regionen zakte. „Ik voelde me niet zo goed vandaag", zei hij. „Short speel de gewaagd, maar ik kon niet het juiste tegenspel vinden." Short is na verlies in de ope- Toen hij die uitspraken deed voegde hij er aan toe, dat er in de Sovjetunie legio spelers van dergelijk kaliber rondlopen. „Barejev is er zo eentje", zei hij. Diezelfde Barejev, als tienjarige van een dorpje in de Oeral naar Moskou getrokken, zat gisteren in de vierde ronde van het In- terpolistoemooi in Tilburg te genover de eigenzinnige 'king ningsronde tegen Anand of chess'. Kasparov moest tegen de 24- jarige grote onbekende, die toch vierde staat op de wereldrang lijst, ongetwijfeld aan zijn woor den denken en voelde zich ver plicht te winnen. Hij ging er eens goed voor zitten, nam er met zwart de tijd voor en zege vierde inderdaad in de tweede zitting. Kasparov werkte zo met 3 1/2 punten uit vier partijen verder aan een nieuwe mon sterscore. Viswanathan Anand was toen al lang zeker van de winst op Kamski. Het duel tussen de met forse brillen getooide jongelin gen kende geen strijd. Daarvoor speelde Kamski te knullig. Ter wijl zijn strenge vader Rustam in de perszaal zat te tanden knarsen van ingehouden woe de, liet zoonlief zich gewillig reactie op de naar de slachtbank leiden. helemaal 'bij de mensen'. Met 2 1/2 punten is hij voorlopig tweede. Anand kan hem met 2 punten en een beter staande hangpartij tegen Kortsjnoi nog passeren. Aparte wensen Kasparov staat bekend als een Dec Geen mededogen Timman is in de serie den, slechte tijden nog ste met het tweede hoofdstuk be zig. Na de in de schoot gewor pen winst op Anand en een vlotte remise tegen Karpov had de 39-jarige Amsterdammer weer wat hoop gekregen op her stel van een van de slechtste pe riodes uit zijn loopbaan. Nigel Short wees Timman er zonder mededogen op, dat het einde van het lijden nog niet in zicht is. Timman bewees zijn hervon den bravoure met zwart door de Aljechin-verdediging te kiezen. Deze opstelling geeft wit meestal comfortabel spel. De Nederlandse grootmeester met het enorme openingsreper toire houdt er van zoiets in de praktijk aan de kaak te stellen. Het nieuwtje 14. Pd5 bleek ech ter niet garant voor een gunsti ge wending. Voor het oog van zijn oud-secondanten Hort en Andersson kwam Timman in mijnenveld terecht, waar al- had gehad. met aparte v ganisatie van het Interpolistoer- nooi weet daarover mee te pra ten. In tegenstelling tot de an dere spelers, die in een bunga lowpark in Oisterwijk zijn on dergebracht, zit hij in een hotel in Tilburg. Op zijn verzoek werd het dagelijkse aanvangstijdstip van de partijen met een kwar tier verschoven. Over het waar om liet hij zich niet uit. Ook gaf Kasparov nog geen die Kamski in het blad Inside Chess liet afdrukken. „Hij heeft het ar tikel als één van de weinigen nog niet gelezen", had pers voorlichter Genna Sosonko van de echtgenote van Kasparov vernomen. „Wel weet ik dat Kamski zondag de moed had na de partij tegen.Kasparov te vra gen of de wereldkampioen er voor voelde in New York een tweekamp om een miljoen dol lar te spelen. Kasparov zei, dat hij daar niet hier en nu over wil de praten. Ik ben benieuwd hoe zijn reactie is als hij de bewuste an Kamski in het heeft gelezen." Karpov had zijn eerste over winning kunnen binnenhalen. Na drie rustige remises dacht hij de oude Viktor Kortsjnoi te kunnen verschalken. Het zag er inderdaad ook lang naar uit, dat dat zou lukken. Maar Kortsjnoi zwendelde zich uit de proble men en forceerde remise. In de analyse bleek, dat Karpov op de dertigste zet met Kh3 in plaats i h4 de winst voor het grijpen damse topclub, die onder Wim Jansen weer definitief aanslui ting bij de top hoopt te vinden, goed resultaat wegsleept in SfON MARCEL VAN DER KRAAN GPD-VERSLAGGEVER Feyenoord heeft geen ideale voorbereiding voor het Europa Sion7 rekent penningmeester Cup 2-duel met het Zwitserse Jorien van den Herik in de re- Sion. De Rotterdammers arri- turn op veerden gisteravond met ruime vertraging in het stadje, dat in een dal tussen de Alpen is gele gen. Feyenoord had voor de se lectie, een handjevol sponsors en tien journalisten een vlieg tuig gecharterd, dat slechts voor een deel gevuld was en tot in het begin van de avond moest wachten voordat het tussen het drukke luchtvaartverkeer een plaatsje kon vinden. Vanaf Ge- nève wachtte de delegatie nog een lange busreis. Tot overmaat van ramp bleek het hotelcomplex, dat deel uit maakt van een kuuroord, waar in de Nederlandse afvaardiging als uitverkocht. Van den Herik: is gehuisvest, dezer dagen te „Elke volle Kuip is goed voor Kuip. In de kwartfinales weten de Rotterdammers zich, gelet op de enorme steun van de ach terban in de voorbije maanden, verzekerd van een vol Feye- noord-stadion. „Daar mag je wel op rekenen", zegt Van den Herik. „Het Europa Cup-avon tuur kan Feyenoord miljoenen opleveren, die we heel goed kunnen gebruiken." Langzaam maar zeker gaat, mede door de sportieve presta ties van Feyenoord, de zon weer een beetje schijnen in Rotter dam-zuid. De 'kraker' tegen Ajax is volgende maand 2 worden opgeknapt. De -Rotterdammers moeten daardoor in de aanloop naar de confrontatie met de Zwitsers, van wie Wim Jansen nog altijd niet de ware kracht kent, genoe gen nemen met één training. Die vindt vanavond in het kou de stadion van FC Sion plaats. Voor Feyenoord is het berei ken van de derde ronde in het Europa Cup-toemooi van le vensbelang geworden, nu de club nog altijd in ernstige finan ciële moeilijkheden verkeert. Indien de voormalige Rotter- keer zijn dit seizoen." Feyenoord rekent er op dat de rechter vrijdag bepaalt dat het contract met shirtsponsor HCS mag worden verbroken en ook dat zou koren op de molen van de penningmeester zijn. Van den Herik zegt de nieuwe spon sor al achter de hand te hebben en die mag op zijn beurt meteen anderhalf miljoen op tafel leggen. Daarmee lijken de ergste zorgen van de Stadion club voorlopig achter de rug.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 24